ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۷۱
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲
تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم، تمامی افرادی که قصد دارند تا در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرده و امکان ثبت نام در کنکور وزارت بهداشت و همچنین وزارت علوم برای آن‌های وجود دارد به دنبال تفاوت بین این دو مدرک هستند و سوالاتی در این باره دارند، برای پاسخ به چنین سوالاتی باید گفت برای افرادی که از مدرک وزارت بهداشت برخوردارند، بازار کاری بهتری وجود دارد، این گروه به علت نوع آموزش‌هایی که در زمان تحصیل خود گذرانده از مهارت‌های متعددی نسبت به فارغ التحصیلان وزارت علوم برخوردارند.  

اگر قصد دارید با تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت کامل و جامع این مسئله را مورد بررسی قرار دهیم.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد وارد شوید.

 

تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم در چیست؟

رشته های وزرات بهداشت شامل رشته های مختلفی می باشد. یکی از سوالاتی که در رابطه با تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم وجود دارد، مربوط به رشته ارشد بالینی می باشد و گاها داوطلبان شرکت کننده در این رشته این سوال را دارند که بهتر است در آزمون وزارت علوم شرکت کنم و یا آزمون وزارت بهداشت؟

تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت با وزارت علوم

تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت با وزارت علوم

 

جهت اطلاع از گرایش های ارشد مامایی کلیک کنید.

 

در پاسخ به سوال ذکر شده ما نمی توانیم جواب قطعی به داوطلبان بدهیم اما می توانیم در مورد تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم آنها را آگاه سازیم تا بتوانند بهترین تصمیم را اخذ نمایند. برای رشته ارشد بالینی وزارت بهداشت تنها داوطلبانی می توانند در این آزمون شرکت نمایند که رشته آنها در مقطع کارشناسی مشاوره و یا روانشاسی بالینی باشد اما این محدودیت برای داوطلبان وزارت علوم وجود ندارد.

 

جهت اطلاع از درصد قبولی ارشد مامایی کلیک کنید.

 

از دیگر تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم می توان به تاریخ برگزاری این دو آزمون اشاره نمود آزمون وزارت بهداشت و وزارت علوم در دو زمان متفاوت و جداگانه برگزار می گردد. همچنین در صورت پذیرش در مقطع ارشد وزارت بهداشت روانشناسی بالینی داوطلبان دروس و واحد های عملی بیشتری خواهند داشت.

 

تفاوت در نحوه پذیرش وزارت بهداشت

وزارت بهداشت برای جذب داوطلبان خود از بین افرادی که از مدرک کارشناسی مجاز برخوردار هستند را برای کارشناسی ارشد انتخاب می‌کند، اما وزارت علوم این بخش را حذف کرده و در اکثر مواقع از دانشگاه‌های غیرانتفاعی و پیام نور با هر مدرکی و در هر دوره‌ایی ار کارشناسی استقبال می‌کند.

در نهایت شرایط وزارت بهداشت برای جذب دانشجوهای برتر سخت گیرانه است، این دانشجویان موجب ارتقا دوره‌های این وزارتخانه نسبت به وزارت علوم شده است، این موضوع از جمله دلایل برتری مدرک وزارت بهداشت نسبت به وزارت علوم است.

 

برای اطلاع بیشتر درباره ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت روی لینک کلیک کنید.

 

تفاوت در نحوه آموزش 

اصلی‌ترین و به نوعی مهم‌ترین تفاوتی که در دوره‌های وزارت علوم و وزارت بهداشت وجود دارد، نحوه آموزش و کسب آمادگی دانشجویان است، این موضوع موجب می‌شود تا بین مدرک ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم تفاوت‌هایی وجود داشته باشد.

معمولا دانشجویان وزارت بهداشت واحدهای عملی بیشتری نسبت به واحدهای تئوری را طی می‌کنند و این موضوع موجب می‌شود تا فارغ التحصیلان این وزارت خانه مهارت‌های بالایی  داشته باشند. از آنجا که رشته‌های وزارت بهداشت خدماتی هستند نمی‌توانیم منکر نیاز کشور به این گروه شویم.

بنابراین انتخاب دوره‌های وزارت بهداشت آینده شغلی فارغ التحصیلان را تصور می‌کند، این مسئله به گونه‌ایی است که اکثر کلاس‌های وزارت علوم به صورت تئوری برگذار می‌شود و همچنین ظرفیت کلاس‌ها در دوره‌های وزارت علوم نسبت به وزارت بهداشت بیشتر است.

شلوغی در کلاس‌های مذکور موجب می‌شود تا کیفیت آموزش به خودی خود پایین بیاید.

فرق کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم

فرق کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم

تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم در نوع سوالات و برخی از منابع می باشد. همچنین برگزاری این دو آزمون در دو زمان متفاوت صورت می پذیرد.

 

 

معرفی رشته های ارشد وزارت بهداشت

اگر بخواهیم به معرفی رشته های ارشد وزارت بهداشت بپردازیم باید بگوییم که در هر یک از این رشته ها در سال های مختلف با تفاوت هایی مواجه هستیم. این تفاوت ها در سال های مختلف به تناسب رشته های مختلف متفاوت خواهد بود. در ادامه به رشته های وزارت علوم اشاره خواهیم نمود.

 

برای اطلاع از پزشکی بدون کنکور دانشگاه پردیس خودگردان کلیک کنید.

 

اعضاء مصنوعی و وسایل کمکی
اکولوژی انسانی
انفورماتیک پزشکی
انگل شناسی
ایمنی شناسی
باکتری شناسی پزشکی
بهداشت باروری
بهداشت و ایمنی مواد غذایی
بهداشت روان
بینایی سنجی
بیولوژی تولید مثل
بیوتکنولوژی پزشکی (زیست فناوری)
بیوشیمی بالینی
پرستاری اورژانس

آمار زیستی
آموزش پزشکی
آموزش بهداشت
آموزش جامعه نگر در نظام سلامت
اپیدمیولوژی
اخلاق پزشکی
ارزیابی فناوری سلامت
ارگونومی
اقتصاد بهداشت
اقتصاد سلامت

پرستاری داخلی جراحی
پرستاری سالمندی
پرستاری سلامت جامعه
پرستاری کودکان
پرستاری مراقبت های ویژه
پرستاری مراقبت های ویژه نوزادان
پرستاری نظامی
تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI)
تکنولوژی گردش خون – پرفیوژن
توکسین های میکروبی
ترکیبات طبیعی دارویی و دریایی
حشره شناسی پزشکی
رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی
رفاه اجتماعی

علوم تغذیه در بحران و حوادث
علوم بهداشتی در تغذیه
علوم و صنایع غذایی
علوم تشریح (آناتومی)
علوم داروهای پرتوزا
فناوری اطلاعات سلامت
فیزیوتراپی
فیزیوتراپی ورزشی

روانشناسی نظامی
ژنتیک پزشکی انسانی
سلامت سالمندی
سلامت و رسانه
سم شناسی پزشکی
شیمی دارویی
شنوایی شناسی

فیزیولوژی پزشکی
فیزیک پزشکی
قارچ شناسی پزشکی
کاردرمانی
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
کنترل مواد خوراکی و آشامیدنی
گفتار درمانی
مامایی
مشاوره در مامایی
مددکاری اجتماعی
مدیریت توانبخشی
مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی
مدیریت دارو  MBA
مدیریت سلامت ایمنی و محیط زیست
مهندسی بهداشت حرفه ای
مهندسی بهداشت محیط
مهندسی بیمارستان
مهندسی پزشکی بیوالکتریک
مهندسی پزشکی بیومواد
میکروب شناسی پزشکی
میکروب شناسی مواد غذایی
نانوتکنولوژی پزشکی
نظارت بر امور دارویی
ویروس شناسی پزشکی

هماتولوژی (خون شناسی)

 

ممکن است سوالی که با ملاحظه این لیست به ذهن داوطلبان گرامی در هر یک از رشته ها خطور نماید، این باشد که تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم در هر یک از این رشته ها چه خواهد بود؟ در این رابطه باید بگوییم که برخی از رشته ها تنها توسط کنکور وزارت بهداشت ارائه می گردد. و سوال دیگری که ممکن است ایجاد شود در رابطه با تفاوت مدرک وزارت بهداشت و وزارت علوم باشد که در این زمینه می توانید با استفاده از کمک مشاورین ما در رابطه با هر یک از رشته ها به پاسخ مناسبی دست یابید.

کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم

کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم

برای استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی ارشد کلیک کنید.

 

بهترین منابع زبان ارشد وزارت بهداشت

آزمون های وزارت بهداشت همانند سایر آزمون های کارشناسی ارشد در کنکور خود یکی از دروس اصلی با ضریب بالا را به درس زبان اختصاص داده اند. منابع زبان ارشد وزارت بهداشت با منابع وزارت علوم متفاوت می باشد. برای وزارت بهداشت در رشته کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی ، سوالات درس زبان به صورت درس عمومی می اشد و این مورد را می توان یکی از تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم دانست.

بهترین منبع زبانی که می توانیم به کلیه داوطلبان ارائه دهیم ،کتاب آمادگی برای آزمون تافل و همچنین کتاب 1100 واژه ، کتاب 504 می باشد. اما با توجه به زمان بر بودن مطالعه این کتب ، داوطلبان نمی توانند در این رشته ها به راحتی پذیرفته شوند. به همین دلیل می توانند از برخی کتاب های آمادگی برای آزمون ارشد وزارت بهداشت که برخی از موسسات منتشر نموده اند استفاده نمایند.

 

جهت اطلاع از پذیرش دانشجو کارشناسی ارشد با شرط معدل کلیک کنید.

 

 

تفاوت مدرک وزارت بهداشت و وزارت علوم

همانطور که از نام آن پیداست، وزارت بهداشت شامل رشته های پزشکی و پیراپزشکی می باشد. به دلیل علی بودن دروس مربوط به هر یک از رشته های وزارت علوم ، در صورت پذیرش در آزمون وزارت بهداشت بسیار بهتر و بیشتر از آزمون های وزارت علوم امکان استخدام برای شما وجود خواهد داشت. به همین دلیل چنانچه به دنبال مدرکی می باشید که اعتبار بیشتری داشته باشد، ما مدرک وزارت بهداشت را به شما توصیه می نماییم.

اگر بخواهیم در رابطه با تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم در رابطه با تفاوت بین رشته ها و سواد و تخصص فارغ التحصیلان آن اشاره نماییم، با توجه به عملی بودن رشته های وزارت علوم ، هر یک از داوطلبان می توانند در صورت قبولی در آزمون وزارت بهداشت به صورت عملی با برخی از دروس مواجه شوند. نکته مهم در رابطه با تفاوت مدرک وزارت بهداشت و وزارت علوم در رابطه با اعتبار بیشتر مدرک وزارت علوم می باشد.

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه نماییم. اما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل نمایید. کافی است با مشاورین ما در تماس باشید، همه روزه حتی در ایام تعطیل آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهیم بود.

 

تفاوت مدرک وزارت بهداشت و وازرت علوم از نظر استخدامی چطوره؟

همانطور ک ذکر گردید، با توجه به اینکه دانشجویان وزارت بهداشت به صورت عملی هر یک از واحدها را آموزش می بینند، بنابراین مطالعه آنان محدود به دروس نظری نمی باشد به همین دلیل بسیار بهتر از فارغ التحصیلان وزارت علوم می توانند عمل کنند. همچنین با توجه به اعتبار و پذیرش سخت تر از وازرت علوم می باشد و عدم اشباع رشته های این دانشگاه ، توصیه می شود که در کنکور وزارت بهداشت شرکت نمایید.

فرق بین کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم

فرق بین کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم

 

آیا با مطالعه دقیق جزواتی که در برخی از موسسات ارائه می دهند می توان پذیرفته شد؟

جزوات چنانچه از موسسات معتبری تهیه شود می تواند بسیار کمک کننده باشد. اما مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که با توجه به تغییر سطح سوالات گاهی داوطلبان با مشکل مواجه خواهند شد.

 

من میخوام هر دو آزمون وزارت بهداشت و وزارت علوم رو شرکت کنم. اگر هردوش و قبول بشم کدومش بهتره برم؟

برای قبولی در رشته ارشد HSE چه منابعی و برنامه درسی رو پیشنهاد میکنید؟

فرق وزارت بهداشت و وزارت علوم پزشکی چیه؟؟ با کارشناسی دانشگاه ازاد توی کدوم میشه شرکت کرد؟؟؟

چطور می تونم برای هر دو آزمون آماده بشم و برنامه ریزی دقیقی داشته باشم؟

برای دانلود منابع کارشناسی ارشد بهداشت حرفه ای به چه سایتی مراجعه کنیم ؟

با توجه به تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم چه زمانی وقت داریم برای آمادگی هر دو آزمون؟

 

 

مزایا و معایب دانشگاه های وزارت بهداشت و وزارت علوم

داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور ارشد را دارند باید از مزایا و معایب دانشگاه‌های وزارت علوم و وزارت بهداشت مطلع باشند در این صورت داوطلب قادر است بین کنکورهای کارشناسی ارشد وزارت علوم یا بهداشت یکی را انتخاب کند.

دانشگاه‌هایی که زیر نظر وزارت علوم هستند، بیشتر روی مباحث تئوری درمان تاکیید دارند، و برای انجام کارهای پژوهشی موقعیت‌های بیشتری دارند، داوطلبانی که در کنار درمان به کارهای پژوهشی و همچنین نوشتن مقاله علاقمند هستند قطعا تحصیل در وزارت علوم برای این افراد بسیار مناسب است.

دانشگاه‌هایی که زیر نظر وزارت بهداشت هستند معمولا زمان خود را صرف یادگیری عملی و کلینیکی می‌کنند،، در نهایت تعداد واحدهای عملی بیشتری در چارت درسی این افراد وجود دارد، به گونه‌یی که این درس‌ها عملی سبب می‌شود تا داوطلب روی درمان‌های روانشناختی تسلط بیشتری داشته باشند.

اما داوطلبان وزارت علوم برای اینکه روی کارهای عملی در زمینه درمان تسلط داشته باشد نیازمند این موضوع هستند تا در دوره‌های درمان و سوپرویژن زیر نظر کلینیک‌های معتبر روانشناسی شرکت کنند.

با بررسی دروس کنکور ارشد وزارت علوم و وزارت بهداشت شما برای شرکت و انتخاب یکی از این دو دانشگاه‌ها دید بهتری خواهید داشت و به نوعی می‌توانید با در نظر گرفتن شرایط خود و همچنین اولویت بندی انتخاب درستی را داشته باشید.

طبیعتا مطالعه هر دو کنکور شما را با مشکلات و چالش‌های متعددی درگیر خواهد کرد و این مسئله موجب می‌شود تا این مسیر را به صورت نیمه کاره رها کنید.

لذا با انتخابی واقع‌بینانه می‌توانید مشخص کنید اولویت شما کدام یک از این دو کنکور است و برای قبولی در یکی از این دو مطالعه خود را آغاز و برنامه ریزی کنید.

 

این دو کنکور در دو تاریخ و زمان متفاوت با فاصله زمانی زیاد برگزار می‌شوند و هیچگونه تداخلی با هم ندارند پس داوطلبینی ک قصد شرکت در دو کنکور را دارند لازم نیست نگران باشند.

 

اخبار پیرامونی تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم

 • داوطلبان کارشناسی ارشد دلایل خود برای تعویق آزمون را اعلام کردند 

حدود 4 هزار نفر از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ با ثبت درخواست خود در سامانه فارس من، خواستار تعویق کنکور ارشد وزارت بهداشت و علوم شدند. 

 •  ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ 

ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ نیز مانند سال‌های پیش از سوی سازمان سنجش برگزار می‌شود، تمامی داوطلبین می‌توانند به واسطه انتشار اطلاعیه در سایت sanjesh از زمان دقیق این آزمون مطلع شوند.

 • شرایط شرکت در کنکور ارشد برای مشمولان طرح پزشکی اعلام شد 

رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۲ می توانند از تاریخ ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ تا ۱۰ اسفند ماه ۱۴۰۰ نسبت به ثبت نام آزمون کارشناسی اقدام کنند. برای ثبت‌نام به سایت مرکز سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

تفاوت بین کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم

تفاوت بین کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم

 

کاربران گرامی برای دانلود PDF این صفحه کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

برای اینکه تصمیم درستی در خصوص شرکت در کنکور وزارت بهداشت و وزارت علوم بگیریم باید با تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم به صورت کامل آشنا شوید، زیرا همانطور که در این مقاله فوق به آن پرداختیم این دو دانشگاه از مزایا و معایب خاص خود برخوردارند. 

معمولا در دانشجویان دانشگاه‌های وزارت علوم بیشتر مباحث مربوط به درمان را به صورت تئوری می‌آموزند و به نوعی در چارت درسی آن‌ها دروس عملی کمتری در نظر گرفته شده است. دانشجویان این دانشگاه‌ها بیشتر به کارهای پژوهشی می‌پردازند معمولا افرادی که به نوشتن مقاله و پژوهش بیشتر علاقه دارند این دانشگاه مناسب است.

اما در دانشگاه‌هایی که زیر نظر وزارت بهداشت دانشجویان بیشتر مباحث درسی خود را به صورت عملی یاد می‌گیرند، قاعدتا دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند و این واحدها را می‌گذرانند در مباحث درمانی تسلط بیشتری دارند

در صورتی که مباحث گفته شده در این صفحه برای شما مبهم است می‌توانید با مشاورین تحصیلی ما در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا به صورت کامل با این مسئله آشنا شوید و مشکلات شما برطرف شود و در نهایت انتخاب درستی داشته باشید.

 

4/5 - (6 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تفاوت کنکور ارشد وزارت علوم با وزارت بهداشت

بین این دو کنکور تفاوت های متعددی وجود دارد، کلیه داوطلبین باید از آن مطلع باشند در صورتی که قصد دارید با اطلاعات کافی در یکی از کنکورها شرکت کنید ابتدا به مباحثی که در این مقاله به آن پرداخته شده مراجعه کنید و مجددا آن را مطالعه کنید.

مطالعه برای کنکور ارشد وزارت علوم و وزارت بهداشت چگونه است؟ متفاوت است؟

مطالعه برای آزمون ارشد بهداشت و علوم دو مسیر کاملا مجزا و متفاوت است.

 

دروس مشترک کنکور ارشد وزارت علوم و وزارت بهداشت

برخی از دروس در کنکور ارشد  وزارت علوم و بهداشت مشترک هستند. برخی دروس مختص یک کنکور است.

نظرات

 1. سما
  ۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۳

  سلام ببخشید یه سوال داشتم
  از نظر محتوایی سوالات وزارت بهداشت دشوارتر هست یا وزارت علوم؟ آیا میشه تشخیص داد؟

  • rahdar
   ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۵

   سلام وقت بخیر
   وزارت بهداشت به علت ظرفیت پذیرش محدودتر ازمون دشوار تری میباشد نسبت به ازمون ارشد وزارت علوم.

   • محمد
    ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۲

    درود
    امکان شرکت همزمان در کنکور ارشد وزارت علوم و بهداشت وجود داره در یک سال؟
    من الان شرکت کردم برای وزارت علوم میخام برای بهداشت هم شرکت کنم میشه؟

    • مشاور حمامی
     ۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۶

     سلام وقتتون دبخیر اگر شرایط احراز تحصیلی شرکت را دارید با ما تماس بفرمایید

 2. مریم حسینی
  ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۰۵

  سلام وقت بخیر .من لیسانس اقتصاد دانشگاه پیام نور دارم .در حال حاضر هم دانشجوی مترجمی زبان ترم 2 هستم دانشگاه پیام نور آیا میتونم در کنکور ارشد وزارت بهداشت شرکت کنم ؟؟؟؟؟؟

  • مشاور بهروزی
   ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام روزتون بخیر با توجه به مقاله کی توانید شرکت کنید

   • zeynab.hoseini202099@gmail.com
    ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۵۳

    سلام وقتتون بخیر
    من برای کارشناسی رشته روانشناسی دانشگاه پیام نور (بدون کنکور) خوندم میتونم برای ارشد کنکور وزارت بهداشت شرکت کنم؟؟ ممنون میشم پاسخ بدین

    • مشاور ابراهیمی
     ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۴

     سلام بله

    • مشاور ملکی
     ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۶

     سلام وقت بخیر
     بله در مقطع ارشد می توانید در کنکور وزارت بهداشت شرکت کنید.

 3. الهه بابائی
  ۲۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۰

  با سلام
  من دانشجوی ترم۷ علوم و مهندسی صنایع غذایی هستم و میخوام هم در کنکور ارشد رشته خودم و هم علوم تغذیه شرکت کنم. با توجه به اینکه زمان کنکور وزارت علوم و بهداشت متفاوته، آیا میتونم در هر دو انتخاب رشته بکنم یا فقط باید تو یک کنکور انتخاب رشته بکنم؟

  • مشاور کریمی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام میتونیدولی همزمان ن وزارت بهداشت رشته مرتبط هم میخوادبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 4. شیوا
  ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۹

  سلام وقت بخیر، آیا پروانه مطب برای رشته روانشناسی بالینی فقط به افرادی که فارغ تحصیل وزارت بهداشت هستن تعلق میگیره؟

  • isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 5. Mehdi
  ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

  با سلام بنده دانشجوی کارشناسی زیست سلولی و مولکولی دانشگاه پیام نور میباشم میخواستم بدونم میتونم علاوه برکنکور ارشد وزارت علوم در کنکور ارشد وزارت بهداشت هم ثبت نام کنم و شرکت کنم و بنظر شما کدام یک از دو کنکور خوب میباشد؟
  و اینکه اگر کنکور وزارت بهداشت بشه ثبت نام کرد چه رشته هایی بهتره طبق تجربه شما

  مرسی ممنون

  • obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بیشتری برسی شود لطفا جهت کسب اطلاع بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 6. Mehdi
  ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

  با سلام بنده دانشجوی کارشناسی زیست سلولی و مولکولی دانشگاه پیام نور میباشم میخواستم بدونم میتونم علاوه برکنکور ارشد وزارت علوم در کنکور ارشد وزارت بهداشت هم ثبت نام کنم و شرکت کنم و بنظر شما کدام یک از دو کنکور خوب میباشد؟
  و اینکه اگر کنکور وزارت بهداشت بشه ثبت نام کرد چه رشته هایی بهتره طبق تجربه شما

  مرسی ممنون

  • obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۴

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بیشتری برسی شود لطفا جهت کسب اطلاع بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 7. زیتب
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۸

  سلام،من کارشناسی آموزش ابتدایی دارم…برای ارشد روانشناسی بالینی باید کنکور وزارت علوم بدم؟

  • isaei
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۰

   سلام وقتتون بخیر
   بله

 8. مهتاب
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲

  سلام وقتتون بخیر. یه سوالی ازتون داشتم. من فارق التحصیل کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی وزارت علوم هستم و الان هم معلم هستم. سوالم این هستش که من میتونم برای روانشناسی بالینی در کنکور ارشد شرکت کنم؟؟ آیا مجاز هستم؟؟ و سوالم بعدی من این هستش کدوم کنکور بهتره وزارت علوم یا وزارت بهداشت؟؟؟ آیا دانشجویان فارق التحصیل روانشناسی بالینی وزارت علوم میتوانند در بیمارستان مشغول به کار شوند؟؟؟؟ خوشحال میشم پاسخگوی سوالاتم باشید.

  • mohammadi
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام وقت به خیر
   وزارت بهداشت و وزارت علوم تفاوت عمده و اساسی دارند و بستگی به هدف گذاری شما دارند.

 9. زهرا
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۴۴

  من لیسانس علوم ازمایشگاهی دارم و طرحم رو هنوز نرفتم. میتونم ارشد وزارت علوم برای روزانه شرکت کنم؟ درصورت قبولی روز ثبت نام مدرک لیسانس رو میخوان اونوقت دانشگاه لیسانسم نامه میزنه به دانشگاه جدید؟چون بدون طرح دانشنامه و گواهی موقت نمیدن. سوال دومم اینه که مدرک ارشد رو بعد از پایان دوره تحصیل میدن؟یا چون طرح نرفتیم ارشد رو نمیدن بهمون مثل لیسانس؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۷

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 10. Elham
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۲

  سلام وقتتون به خیر با لیسانس میکروبیولوژی میشه در کنکور وزارت بهداشت،، رشته علوم آزمایشگاه در بیایم

  • javadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی متاسفانه امکانش نیست.

 11. مبینادایی چینی
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۱

  من کارشناسی علوم تربیتی گرایش کودکان ونوجوانان دارم میخواستم برای ارشد بدونم میتونم روان شناسی بالینی کودک و نوجوان بخونم ؟

  • hedayati
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام وقت بخیر
   امکان تحصیل شما در ارشد وزارت علوم وجود دارد.

 12. مینا
  ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۷

  سلام برای ارشد رشته انفورماتیک پزشکی بهتره یا بیوتکنولوژی ؟و اینکه قبولی کدوم اسون تره ؟

  • behrouzi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۵

   سلام باید بررسی بشود که برای چه دانشگاهی برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 13. محمدعلی
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۴

  سلام وقتتون بخیر
  من سال آخر رشته پرستاری هستم و ه میخوام ارشد هوش مصنوعی وزارت علوم امتحان بدم
  از اونجایی که پرستاری طرح اجباری داره میخواستم ببینم امکانش هست من وارد ارشد وزارت علوم بشم

  • alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۸

   سلام روزبخیر
   بله میتونید طرح رو بعد از فارغ التحصیلی از ارشد بگذرونید.

 14. سارا
  ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۴۵

  سلام وقت بخیر
  خیلی ممنون میشم اگه به سوالم پاسخ بدین🙏
  با توجه به اینکه به طور کلی به افرادی که پایه وزارت علوم دارن مهر نظام تعلق نمی گیره
  برای فردی با پایه زیست سلولی ارشد ایمونولوژی بهتر هست یا ژنتیک پزشکی یا ارشد وزارت علوم؟

  • mohammadi
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۰

   سلام وقت به خیر
   شرایط کاری و رتبه مدرک وزارت بهداشت نسبت به وزارت علوم بهتر است.

 15. مبینا
  ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

  سلام. من دانشجوی مهندسی پزشکی در دانشگاه پیام نور هستم. من میتونم برای ارشد کنکور وزارت بهداشت بدم؟ از این نظر که من در پیام نور تحصیل میکنم محدودیتی وجود نداره؟

  • bagheri
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵

   با سلام برای کنکور وزارت بهداشت شما باید نوع رشته در مدارک مورد پذیرش باشد نه نوع دانشگاه

 16. ملیکا سهراب
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۴

  تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم چه فرقی با بقیه کنکور ها داره ؟

  • ekhlasi
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۳

   سلام وقت بخیر کنکور ارشد وزارت بهداشت جنبه بالینی اما وزارت علوم جنبه تحقیقاتی دارد و مزایای بهداشت درمان برای داوطلبانش بسیار است

 17. سادات
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۷

  سلام وقتتون بخیر، سوالی که برای من در مورد تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم پیش امده اینه که آیا از هر رشته ای که در آن تحصیل کرده باشیم در هر کدام از این دو کنکور می توانیم ثبت نام کنیم؟

  • aria
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۶

   سلام روز بخیر، اصلی ترین تفاوت کنکور ارشد وزارت بهداشت و وزارت علوم این است که برای شرکت در هر کدام از آین آزمون ها باید در رشته هایی مشخص تحصیل کرده باشید، در اصل شرکت در هر کدام از این آزمون ها از هر رشته ای به صورت دلخواه امکان پذیر نخواهد بود.

 18. ایناز
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۸

  سلام برای اینکه بتونیم دانشگاه ازاد ارشد مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک بخونم باید در کدام کنکور ثبت نام کنم

 19. N
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸

  سلام وقتتون بخیر من رشته ام میکروبیولوژی هستش برای ارشد میتونم کنکور وزارت بهداشت شرکت کنم؟ محدودیتی تو انتخاب رشته دارم بخاطر رشته ای که دارم میخونم؟
  ۲سال دیگه باید کنکور ارشد بدم

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹

   سلام وقت به خیر
   رشته میکروبیولوژی یکی از زیر گروه های رشته زیست شناسی است و با محدودیت میتوانند برای یک سری رشته های وزارت بهداشت شرکت کنند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 20. Alireza
  ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۸

  سلام بنده کارشناسی مهندسی برق هستم و میخوام برای ارشد رشته مشاوره خانواده بخونم،خواستم ببینم میتونم کنکور وزارت بهداشت شرکت کنم؟ یا باید کنکور وزارت علوم رو بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

   با سلام.با توجه به اینکه تجانس رشته در وزارت بهداشت حایز اهمیت است امکان شرکت در ان را ندرید.

 21. Nargess
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۰۸

  سلام عرض ادب وقت بخیر
  بنده لیسانس علوم آزمایشگاهی دارم میتونم امسال ارشد ریاضی شرکت کنم؟ و آیا گرایش آموزش ریاضی مختص کسانی هست که فرهنگیان تحصیل کردن یا خیر ؟؟!

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۶

   بله.برای انتخاب این گرایش محدودیتی وجود ندارد

 22. Nargess
  ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۸

  سلام عرض ادب وقت بخیر
  من لیسانس علوم آزمایشگاهی دارم
  میتونم ارشد ریاضی شرکت کنم؟؟ و آیا گرایش آموزش ریاضی فقط مربوط به تحصیل از طریق فرهنگیان هست ؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۵

   بله.در انتخاب گرایش اموزش ریاضی محدودیتی برای شما وجود ندارد.

 23. هانا
  ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۹

  سلام من تغییر رشته ای هستم و میخوام برای ارشد روانشناسی بخونم به نظرتون بالینی رو در دانشگاه های وزارت علوم بخونم یا تربیتی رو در وزارت بهداشت کدوم بهتره توروخدا راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام وقتتون بخیر جهت مشاوره ی بیشتر با شماره ی مرکز تماس حاصل فرمایید چون بستگی به بررسی شرایط تان دارد درضمن سوالتان را اشتباه مطرح کردید

 24. سارا
  ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۴

  سلام برای دکترا میشه هم در کنکور وزرات علوم شرکت کرد هم وزارت بهداشت

  • کارشناس ارشد
   ۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۲

   سلام سارا
   بله میشه برای وزارت بهداشت و وزارت علوم ثبت نام کرد که مستلزم شرایط خاصی که باید داشته باشین جهت اطلاع از شرایط شرکت در ازمون با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید

 25. عطیه
  ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۴

  شبتون بخیر،من رشته م کارشناسی روانشناسی هستش،برای کنکور ارشد سال آینده وزارت بهداشت شرکت کنم بهتره یا وزارت علوم؟کدومش برای استخدام مناسب تر هست؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۶

   سلام
   برای مشاوره در مقطع ارشد با مشاورین ایران تحصیل تماس بگیرید

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۲

   سلام وزارت علوم روشرکت کنید

 26. شیوا
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹

  سلام و وقت بخیر.اگر یکی از رشته های وزارت علوم امتحان بدیم و قبول بشیم.بعد بخوایم برای سال اینده کنکور وزارت بهداشت شرکت کنیم چه زمانی از دانشگاه قبول شده(که وزارت علوم بوده)باید انصراف بدیم؟قبل از ثبت نام بهداشت یا بعد از نتایج نهایی اعلام شده سال بعد.ممنون میشم راهنمایی کنید

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۹

   سلام وقتتون بخیر.
   تا قبل از شروع ثبت نام کنکور شما باید انصرافتون را اعلام کنید.

 27. آزاد
  ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۳

  سلام.ایا با مدرک کارشناسی از دانشگاه علمی کاربردی در همان رشته میشه در کنکور ارشد وزارت بهداشت شرکت کرد؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام وقتتون بخیر بله میتونید در کنکور وزارت بهداشت و کنکور وزارت علوم شرکت کنید

 28. Niloo
  ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۱

  سلام من رشتم بهداشت مواد غذاییه، ارشد هم وزارت علوم هم وزارت بهداشت شرکت کردم با توجه به رتبم وزارت علوم دانشگاه تهران قبول میشم ولی وزارت بهداشت شاید اصفهان یا مشهد قبول شم به نظرتون کدوم رو برم بهتره؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۳

   سلام برای این رشته دانشگاه های زیر نظر وزارت بهداشت بهتره ولی اگه برات شهر مهمتره تهران وزارت علوم رو انتخاب کن

  • الهام
   ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۹

   سلام ببخشید چه محدودیت هایی داره من میکروبیولوژی دارم درس می خونم میشه لطفا راهنمایی کنید

   • abbasi
    ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

    سلام وقت بخیر سوال خود را دقیق تر بپرسید لطفا .

 29. جاوید
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۳

  سلام وقتتون بخیر و شادی
  من کارشناسی روانشناسی عمومی دارم
  خواستم بپرسم واسه ارشد بالینی وزارت بهداشت و علوم میتونم شرکت کنم؟!!

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام وقتتون بخیر.
   بله میتونید اقدام کنید.

 30. صادق مختاری
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۵

  سلام. من دانشجوی مشاوره دانشگاه فرهنگیان هستم برای ارشد میتونم بالینی بهداشت شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت در ابتدا شرط عدم ممانعت با ادامه تحصیل شما از ارگان مربوطه مهم است و در صورت موافقت با ادامه تحصیل شما برای تحصیل در مقطع ارشئ وزارت بهداشت میتوانید شرکت کنید موفق باشید

 31. الهه ر
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۵

  سلام
  من رشته تحصیلی لیسانسم‌زیست سلولی و مولکولیه برای کنکور وزارت بهداشت اگه بخوام شرکت کنم از چه رشته هایی میتونم انتخاب رشته کنم؟ از چه منابعی باید استفاده کنم؟ وزارت علوم چطور؟ بهداشت بهتره یا علوم؟ مدرکش چقدر اعتبار داره

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام اگر میخواهید ارشد غیر مرتبط بخونید امسال میتونید ولی از سال دیگه ففط مرتبط میتونی ادامه بدی و وزارت بهداشت از علوم بهتره

 32. پونه
  ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۸

  با سلام
  من یه سوالی دارم که به شدت منو گیج کرده.
  طبق اطلاعیه سازمان سنجش من کارت ورود به جلسه ازمون ارشد رو 25 تیر گرفتم و قرار بر این بود که ازمون 31 و 1 تیر برگزار بشه
  حالا سنجش اطلاعیه زده که 6تا8 مرداد کنکور ارشد برگزار میشه
  رشته کارشناسی منم بهداشت محیط هس.الان من گیج شدم که 31 برم محل ازمون یا 6 مرداد؟
  همچنین نوشته شده رو کارت باید نوع سهمیه نوشته شده باشه.در حالیکه همچین چیزی رو کارت نیس.با اینکه من سهمیه 5 درصدی جانبازی و ایثارگری دارم.

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۸

   سلام اگر کنکور ارشد وزارت بهداشت شرکت کردید باید از سایت سنجش پزشکی کشور دریافت کنید ولی اگر وزارت علوم هست از سایت سنجش میگیرید.هنگام ثبت نام باید گزینه سهمیه ایثارگران را انتخاب میکردید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور