ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تغییر رشته در مدارس تیزهوشان سمپاد + شرایط آیین نامه ۱۴۰۲ | ایران تحصیل

از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تغییر رشته در مدارس تیزهوشان از مسائلی است که با اطلاع از جزئیات آن به سادگی امکان پذیر است. بسیار پیش آمده است که دانش آموزان پس از گذشت مدتی از انتخاب رشته ، از تصمیم خود پشیمان می شوند و یا با این تفکر که در رشته ی دیگری موفق تر خواهند بود یا آینده بهتری خواهند داشت، اقدام به تغییر رشته می کنند.

اما آنچه که پیش از تصمیم برای تغییر رشته باید بدانید اطلاع از مسیر و چالش های پیش رویتان است.از جمله این موارد قوانین و آیین نامه های سازمان سنجش است که پیوسته تغییرات جزئی و در عین حال اساسی و مهمی دارند.

آنچه در این مقاله می خوانید شامل قوانین، شرایط و مراحل تغییر رشته است. همچنین در انتها به چگونگی ثبت درخواست تغییر رشته در مدارس تیزهوشان می پردازیم.

 

توجه

اطلاعیه: برای انتقال در رشته های مدارس تیزهوشان شرکت در و قبولی در امتحانات پایان سال رشته مقصد لازم و ضروری می باشد.

 

 

زمان مجاز تغییر رشته در مدارس تیزهوشان

در اکثر مواقع به این نحو است که دانش آموزان با گذراندن نیم سال اول سال دهم به فکر تغییر رشته می افتند و فورا در این خصوص اقدام می کنند. در صورتی که زمان مجاز برای تغییر رشته در مقطع متوسطه ی دوم، پس از سال دهم و به طور اختصاصی در سال یازدهم ممکن می شود. بنابراین داوطلبان پس از تکمیل یک سال تحصیلی در پایه ی دهم و با دارا بودن شرایطی که به آن اشاره شد می توانند سال یازدهم را در کلاس های مرتبط با رشته ی انتخابی خود بگذرانند.

 

تغییر رشته در مدارس سمپاد چگونه است؟

در مدارس استعداد درخشان هم مانند دیگر مدارس امکان تغییر رشته در مقطع دوم متوسطه وجود دارد. لازم به ذکر است تغییر رشته در پایه دهم ممنوع است. این امربه دانش آموز این فرصت را می دهد تا یک سال رشته ی انتخابی خود که بر اساس هدایت تحصیلی وی انتخاب شده است را کاملا بسنجد. به هر حال در مدارس سمپاد مانند سایر مدارس این امر شدنی است. در ادامه به روند و چگونگی این مسئله می پردازیم.

 

شیوه تغییر رشته در مدرسه های تیزهوشان

 

 

 

برای کسب اطلاع از نظرات درباره مدارس تیزهوشان با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

 

 

 

مراحل تغییر رشته در مدارس تیزهوشان سال یازدهم به دوازدهم در سال ۱۴۰۲

دانش آموزان می توانند با تایید اداره ی آموزش پرورش نسبت به تغییر رشته و هدایت به شاخه ی دلخواه خود درسال یازدهم اقدام کنند. برای تغییر رشته در مدارس تیزهوشان مراحل زیر را دنبال کنید.

 

 • تکمیل نمونه برگ تقاضای تغییر رشته یا شاخه در سال یازدهم:  این اولین مرحله است و دانش آموزان باید در تکمیل فرم دقت لازم را داشته باشند.
 • معرفی دانش آموزان متقاضی برای شرکت در امتحان تغییر رشته یا شاخه:  پس از تایید اداره ی آموزش پرورش منطقه، محل برگزاری امتحان تغییر رشته به دانش آموزان اطلاع داده می شود.
 • دانش آموزان باید در امتحان تغییر رشته یا شاخه شرکت نمایند:  تغییر رشته در تمام شاخه های نظری و حتی فنی حرفه ای و کاردانش مستلزم قبولی در امتحان تغییر رشته است. منابع این امتحان دروس سال تحصیلی دهم می باشد.
 • دروس رشته انتخابی باید با دروس سال گذشته تطبیق بخورد:  دروس سال دهم رشته ی قبلی با دروس رشته ی انتخابی پیش رو تطبیق می خورد. آنچه که باقی می ماند در سه فرصت گذرانده خواهد شد.در تابستان پایه ی یازدهم، در تابستان پایه دوازدهم و یا به صورت غیرحضوری در دی ماه سال دوازدهم گذرانده می شوند.
 • تطبیق نمرات دانش آموزان:  در صورت قبولی در امتحانات مربوطه دانش آموزان در سال دوازدهم در کلاس های مرتبط با رشته ی انتخابی شرکت خواهند کرد.
 • مشاور:  بهتر است تغییر رشته با نظر مشاور صورت گیرد.

 

مراحل تغییر رشته تیزهوشان

مراحل تغییر رشته مدارس تیزهوشان

 

مراحل تغییر رشته متوسطه دوم در پایه دهم در سال ۱۴۰۲

دانش آموزان با توجه به فرم هدایت تحصیلی برای تحصیل در رشته ی منتخب به پایه ی دهم وارد می شوند. آموزش پرورش امکان تغییر رشته برای دانش آموزانی که به هر دلیلی مایل به ادامه تحصیل در رشته ی مورد نظر نیستند را فراهم کرده است. امکان تغییر رشته برای دانش آموزان پایه دهم به یازدهم از شاخه نظری (ریاضی، تجربی، انسانی و علوم و معارف اسلامی) به شاخه های هنرستان (فنی و حرفه ای و کاردانش) و همچنین تغییر رشته درون شاخه ای وجود دارد. توجه داشته باشید یکی از شروط مهم تغییر رشته و تحصیل در رشته ی دیگر، منطبق بودن رشته ی موردنظر با نتیجه ی فرم هدایت تحصیلی پایه ی نهم  است.

 • تصمیم گیری نهایی توسط دانش آموز و اولیا: دانش آموزان سال دهم در نوبت امکان تغییر رشته را در سال دهم دارند. اولین فرصت در امتحانات خرداد ماه و دومین فرصت در شهریور ماه می باشد. با توجه به ضرورت مطالعه ی دروس جدید برای آمادگی و شرکت در امتحانات، بهتر است حداکثر تا یه ماه پیش از شروع امتحانات تصمیم نهایی خود را بگیرید.
 • تکمیل فرم تغییر رشته در سامانه ی نهاد: وزارت آموزش و پرورش کشور به منظور جمع آوری اطلاعات تحصیلی دانش آموزان تمام مقاطع تحصیلی در یک سامانه یکپارچه و سهولت در دسترسی به آن ها اقدام به راه اندازی سامانه سناد دانش آموزی کرده است. فرم تغییر رشته با عنوان فرم الف تغییر رشته در این سامانه قرار داده شده است. دانش آموزان باید دو نسخه ی کاغذی از این فرم تهیه کرده و تا دو هفته قبل از شروع امتحانات خرداد و شهریور فرم تکمیل شده را به مشاور یا مدیر مدرسه تحویل دهند.
 • تایید اداره آموزش پرورش در منطقه ی تحصیلی دانش آموز:  پس از تایید فرم الف توسط مدیریت مدرسه، فرمی تحت عنوان فرم ب به منظور تایید اداره ی آموزش پرورش منطقه به محل تحصیل دانش آموز فرستاده می شود.
 • کسب نمره قبولی در امتحانات:  یکی از شرایط مهم تغییر رشته، قبولی در امتحانات رشته ی مورد نظر است. دانش آموزان با شرکت در امتحانات دروسی که در رشته ی قبلی خود نگذرانده اند برای رشته ی جدید آماده می شوند.

 

ردیف عنوان رشته عناوین دروس تغییر رشته دهم به یازدهم
1 ریاضی و فیزیک ریاضی 1، هندسه 1، فیزیک 1، شیمی 1
2 علوم تجربی ریاضی 1، فیزیک 1، شیمی 1، زیست شناسی 1
3 ادبیات و علوم انسانی علوم و فنون ادبی 1، جامعه شناسی 1، اقتصاد و منطق
4 علوم معارف اسلامی تاریخ 1 (تخصصی رشته) ، عربی 1 (تخصصی رشته)، اصول و عقاید1 (تخصصی رشته)، علوم و معارف قرآنی 1(تخصصی رشته)
5 شاخه فنی حرفه ای شرکت در آزمون تمامی دروس اختصاصی، دروس شایستگی فنی و غیر فنی رشته مورد نظر خود شرکت و نمره قبولی را کسب کند.
6 شاخه کار و دانش شرکت در آزمون تمامی دروس اختصاصی، دروس شایستگی غیر فنی رشته مورد نظر خود شرکت و تا پایان سال یازدهم فرصت دارد که دروس شایستگی فنی ( استاندارها) را گذرانده و نمره قبولی کسب کند.

 

 • تطبیق دروس:  برخی دروس در رشته ها منطبق اند و احتیاجی به امتحان مجدد ندارند. از جمله ی این دروس می توان به دروس عمومی اشاره کرد. در کل دروسی که در رشته ی قبلی گذرانده شده اند نیاز به گذرانده شدن مجدد ندارند.اگر فردی در رشته ریاضی پایه دهم را گذرانده و تصمیم به تغییر رشته تجربی داشته باشند، نیازی به گذراندن دروس شیمی و فیزیک ندارند.

 

مراحل ثبت درخواست تغییر رشته در مدارس سمپاد

برای تغیررشته شما باید ابتدا درخواست خود را ثبت کنید در این خصوص لازم است مراحل زیر را دنبال کنید

 • مرحله اول: وارد سایت مدرسه شده و بخش مدیریت دانش آموزان را انتخاب کنید.سپس وارد لیست دانش آموزان شوید.
 • مرحله دوم: نام دانش آموز را انتخاب کنید و بر روی گزینه ی عملیات مقابل نام دانش دانش آموز کلیک کنید. به این شکل وارد پنل تغییر رشته می شوید.
 • مرحله سوم: برروی رشته ی انتخابی دانش آموز کلیک کنید.
 • مرحله چهارم: مدرسه ی موردنظر برای ادامه تحصیل را انتخاب کنید. توجه داشته باشید متقاضیان تغییر رشته در مدارس تیزهوشان، باید 100درصد از امتیاز مدرسه ی مقصد را داشته باشند.
 • مرحله پنجم: پس از بررسی اطلاعات نمایش داده شده بر بروی گزینه ی تایید نهایی کلیک کنید. در آخر کدپیگیری ثبت نام را نزد خود نگه دارید. دانش آموزان در حال تحصیل در مدارس تیزهوشان می توانند نتیجه ی درخواست خود را از مدیریت مدرسه جویا شوند.

 

شرایط تغییر رشته متوسطه دوم در پایه دهم و یازدهم

 • از شروط مهم رای کمیسیون منطقه است که نقشی اساسی، در این فرایند دارد.
 • در پایه یازدهم مدارس روزانه برای شاخه کاردانش و فنی و حرفه ای تغییر رشته ای وجود ندارد و تغییر رشته ی پایه یازدهم صرفا برای متوسطه نظری می باشد.
 • دانش آموزان پایه یازدهم در صورتی می توانند آزمون تغییر رشته بین شاخه ای داشته باشند که دانش آموز بزرگسال یا آموزش از راه دور باشند.
 • دانش آموزانی که ترک تحصیل کرده اند و یا انتقال داده شده اند ، برای شرکت در آزمون تغییر رشته مجاز نیستند .
 • همانطور که اشاره شد دانش آموزان می توانند در دو نوبت خرداد و تابستان در آزمون تغییر رشته شرکت کنند .
 • یکی دیگر شرایط شرکت در آزمون تغییر رشته ، فعال بودن در زمان حضور در کلاس و ثبت نام در ضمن سال است . در واقع نظر مثبت و تایید دانش آموز توسط معلم ها تاثیر بزرگی در موفقیت در این مسیر دارد.

 

قوانین و آیین نامه تغییر رشته در مدارس تیزهوشان سمپاد در سال ۱۴۰۲

 • مهم ترین آن ها که پیشتر هم به آن اشاره شد ممنوعیت تغییر رشته در
  سال دهم است. دانش آموزان موظف اند یک سال ابتدایی را در رشته ی انتخابی خود تحصیل کنند و سپس اقدام به تغییر رشته نمایند.
 • معدل هم نقش بسزایی در تغییر رشته دارد و معدل بالای 14 ضروری است.
 • نمره ی هیچ یک از درس ها نباید کمتر از 12 باشد.
 • رشته ی انتخابی در مدرسه ی موردنظرظرفیت پذیرش داشته باشد.
 • تغییر رشته مدارس سمپاد با قبولی در امتحانات اختصاصی مدارس سمپاد امکان پذیر است.
 • دانش آموزان باید از نظر دارا بودن شرایط تغییر رشته توسط معلمان خود تایید شوند.
 • علاوه بر قبولی در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و اشتغال به تحصیل درمدارس سمپاد، باید تاییدیه کتبی مدیر مدرسه دریافت کنند.

 

 

برای اطلاع از شرایط ثبت نام در آزمون تیزهوشان کلیک کنید.

 

 

 

تغییر رشته در مدارس تیزهوشان

تغییر رشته مدارس تیزهوشان

 

 

برای اطلاع از شرایط تغییر رشته پس از دیپلم کلیک کنید.

 

 

آخرین اخبار مرتبط با مدارس تیزهوشان

 • دانش آموز شيرواني نشان طلاي المپياد تفکر و کارآفريني را کسب کرد

 با اعلام این خبر توسط خبرگزاری آریارضا خسروی بیان شد این دانش آموز پس از کسب رتبه برتر درمرحله ی اول و دوم به مرحله سوم راه یافت و با شرکت در آزمون مربوطه، طلای المپیاد تفکر و کار آفرینی تابستان ۱۴۰۲ را کسب نماید.

 

 • وزیر علوم از بی‌توجهی مدارس تیزهوشان به ‌علوم انسانی ‌انتقاد کرد

وی با اشاره به این موضوع که رشته های علوم انسانی تعیین کننده، سرنوشت ساز و متولی هدایت کلان جامعه هستند، گفت: تلاش خواهیم کرد تا مجری تفکرات اندیشمندان علوم انسانی – اسلامی باشیم. وی افزود: همانگونه که نمی‌توان سلامت جسم را از سلامت روح جدا کرد، تفکیک و جدا کردن علومی که متولی امور جسم انسان هستند از علومی که به روح انسان ارتباط دارند، غیر معقول و حتی ناممکن است.

 

خلاصه مطالب

با توجه به این که انتخاب رشته آینده ی حرفه ای دانش آموزان را رقم می زند،لازم است تمام جوانب یک انتخاب درست در نظر گرفته شود.در ابن مقاله به بررسی شرایط و مراحل تغییر رشته در مدارس تیزهوشان پرداخته شد. با توجه به حساسیت تصمیم گیری در زمینه ی انتخاب رشته ی تحصیلی بهتر است با یک مشاور با تجربه مشورت نمایید. در این راستا کارشناسان ما همواره آماده ی پاسخگویی به سوالات شما هستند.

 

 

برای دانلود PDF مقاله کلیک کنید.

 

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا در مدارس تیزهوشان امکان تغییر رشته وجود دارد؟

بله مانند مدارس دیگر این امکان در پایه یازدهم وجود دارد.

آیا امکان تغییر رشته در سال دهم وجود دارد؟

خیر شما موظفید یک سال در رشته ای که در گذشته انتخاب کرده اید درس بخوانید.

آیا معدل سال قبل برای تغییر رشته اهمیت دارد؟

بله معدل شما نباید کمتر از 14 باشد. همچنین نمره ی هیچ یک از دروس زیر 12 نباشد.

 

 

 

نظرات

28 دیدگاه دربارهٔ «تغییر رشته در مدارس تیزهوشان سمپاد + شرایط آیین نامه ۱۴۰۲ | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo نیهان گفت:

  سلام وقتتون بخیر. من رشته ی تجربی تیزهوشان هستم و میخوام به انسانی تغییر رشته بدم. یعنی شرایط تغییر رشته فقط کسب معدل بالای ۱۴ و بعد شرکت توی آزمون تغییر رشته هست؟ و اینکه فقط همون دروسی که توی رشته ی قبلی نبوده رو باید امتحان بدیم،درسته؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. بله دوست عزیز درسته

 2. Avatar photo صالحی گفت:

  سلام ببخشید من دهم رشته فتوگرافیک در سمپاد هستم میخواستم بدونم میتونم سال بعد تغییر رشته بدم برم ریاضی؟ امتحانات در صورت نهایی شدن از اداره میان یا توسط خود دبیران طرح میشوند؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   تغییر رشته در سمپاد معمولا به سختی انجام می شود در صورتی نمرات و معدل بالایی داشته باشید می توانید در پایه یازدهم زیر نظر مشاوره مدرسه خود نسبت به تغییر رشته اقدام کنید

 3. Avatar photo محمد حسن گفت:

  سلام .ببخشید من قبولی تیزهوشان دهم رشته ریاضی هستم .و قصد تغییر رشته به تجربی در سال یازدهم دارم .آیا اگر تراز کف قبولی در ازمون تیزهوشان نهم برای رشته تجربی را نیاورده باشم با موفقیت در امتحانات تغییر رشته و قبولی مدیر و اداره اموزش پرورش امکان پذیر است ؟؟؟
  ممنون میشم جواب بدید.

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام وقت بخیر
   شانس شما به طبع کمتر میشودو احتمال موافقت مدرسه کم میشود.

 4. Avatar photo Sama گفت:

  سلام وقت بخیر بنده رشته ریاضی فیزیک ثبت نام کردم برای آزمون تیزهوشان و الان قبول شدم و قصد دارم تغییر رشته بدم و برم تجربی آیا امکانش هست؟ شرایطش سخته؟ لطفا میشه یک توضیح مختصر از اینکه امکان پذیر هست یا خیر….. بدید؟؟
  تشکر

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. این مورد امکانپذیر نمیباشد مگر اینکه مدرسه ی انتخابی شما برای رشته ی تجربی ظرفیت خالی داشته باشد.

 5. Avatar photo جبار گفت:

  سلام و عرض ادب
  تراز من در آزمون تیزهوشان نهم ۵۵ درصد بوده و از رفتن به رشته ریاضی مغموم هستم.برای تغییر رشته باید کتاب درسی زیست را بخوانیم یا همه دروس?

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر فقط دروسی که متفاوت هستن

 6. Avatar photo امیر گفت:

  سلام خسته نباشید ،
  بنده رشته ام ریاضی فیزیکه و در مدرسه ی تیزهوشان قبول شدم ، امسال میرم پایه ی دهم ، خواستم ببینم آخر امسال که بهدش میخوام برم یازدهم میتونم تغییر رشته بدم برم تجربی و در همین مدرسه بمونم ؟ حتی اگه در درس زیست قبول بشم و در آزمون سال نهم رشته ی تجربی رو هم قبول شده باشم و امسال ظرفیت داشته باشه میشه؟ و اینکه امتحان تغییر رشته که در خرداد هست با هندسه ی خودمون توی یه روز باشه ، نمیتونم امتحان هندسه رو بدم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   با سلام
   برای درخواست تغییر رشته از طریق مدیر مدرسه پیگیری فرمایید و برنامه امتحانات هم از طریق اداره اموزش و پرورش محل سکونت پیگیری فرمایید در صورت تداخل زمانی امکان امتحان برای شما مقدور نمیباشد

 7. Avatar photo رضایی گفت:

  وقت بخیر
  رشته ریاضی ام ولی می خوام تغییر رشته بدم ، باید امتحان بدم ، در صورتی که قبول نشوم ، دوباره می توانم همان رشته ریاضی را ادامه بدهم ؟

  1. Avatar photo rahdar گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله میتوانید

 8. Avatar photo علی گفت:

  سلام و وقت بخیر
  آیا بعد از قبولی در آزمون تغیر رشته می توانیم از سال یازدهم می توانیم در کلاس رشته مربوطه شرکت کنیم یا از سال دوازدهم؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر از سال یازدهم باید شرکت کنید

 9. Avatar photo هدیه گفت:

  سلام ببخشید من در هدایت تحصیلی سال نهم اولویت رشته ریاضی آوردم آیا بعد تحصیل در کلاس دهم در رشته ریاضی آیا میتوانم سال یازدهم تغییر رشته بدم و به رشته تجربی بروم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورت موافقت مدرسه و اداره اموزش و پرورش محل سکونت و قبولی در ازمون اختصاصی پایه دهم رشته جدید امکان تغییر رشته رو خواهید داشت.

 10. Avatar photo S گفت:

  ببخشید چرا من از چند نفر الخصوص معاون های مدرسه پرسیدم گفتن که انتقال رشته تا حالا در سمپاد انجام نشده و خیلی سخته
  گفتن حتی دانش اموزان که مثلا رشته انسانی بودن تمام نمرات رشته مقصد رو کسب کردن اما با این حال امکان پذیر نبوده

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   وقت بخیر
   زیرا علاوه برسوابق تحصیلی بستگی به ظرفیت مدرسه دارد

 11. Avatar photo امیر گفت:

  ببخشید منظور از اینکه در هدایت تحصیلی ما آمده باشه چیه؟
  الان من رشتم ریاضیه نمرات متوسطه اولم هم همه ۲۰ هستش
  فقط تو هدایت تحصیلیم ریاضی اومده.
  الان من میتونم پس از دهم تغییر رشته بدم؟

  1. Avatar photo tahmasebi گفت:

   منظور این است که مجاز به انتخاب رشته ی مورد نظر باشید.

 12. Avatar photo ….. گفت:

  سلام ببخشید اگه تراز کافی برای رسته تجربی رو بیاریم ولی رشتمون ریاضی باشه ببرای ۱۱ ام میتونیم تجربی برداریم؟

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   وقت بخیر
   درصورتی که نمرات شما مورد تایید باشد ودرهدایت تحصیلی شما آمده باشد میتوانید برای تغییر رشته اقدام کنید

 13. Avatar photo امیرمهدی گفت:

  سلام ببخشید من توی ثبت نام مدارس نمونه دولتی رشته تجربی رو انتخاب کردم اما می خوام به ریاضی تغییر بدم الانم نهم میخونم ایا می تونم تغییر بدم؟

  1. Avatar photo مشاور عیسائی گفت:

   سلام وقت بخیر
   زمان ویرایش اطلاعات به اتمام رسیده است .

 14. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید.ببخشید اگر در آزمون تیزهوشان رشته انسانی قبول بشیم دیگه نمیتونیم بریم رشته تجربی؟حتی اگر تراز و رتبمون در حد اون رشته باشه؟
  منظورم این نیست که کلاس دهم رو بخونیم و بعد تغییر رشته بدیم منظورم اینه که بلافاصله بعد از دیدن کارنامه آزمون هست

  1. Avatar photo rezai گفت:

   سلام وقت بخیر . اجازه تغییر رشته نمیدهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • چگونه وارد سامانه ال ام اس شویم؟

  چگونه وارد سامانه ال ام اس شویم؟ راهنما تصویری lms | ایران تحصیل

  اگر دانشجوی دانشگاه پیام نور هستید و این سوال برای شما پیش آمده که چگونه وارد سامانه ال ام اس شویم؟ با در اختیار داشتن راهنمای سامانه می توانید به راحتی به امکانات مختلف آن دسترسی داشته باشید. در سال‌های...
 • دریافت ریز نمرات سامانه سجاد

  دریافت ریز نمرات سامانه سجاد 1402 + راهنما تصویری | ایران تحصیل

  افرادی که به دنبال تحصیل در خارج از کشور یا مهاجرت هستند، باید مدارک مورد نیاز خود را برای درخواست پذیرش ارسال کنند. یکی از مدارکی که بسیار اهمیت دارد، ریز نمرات افراد است و فارغ التحصیلان باید برای دریافت...
 • شرایط ثبت نام امریه وزارت ارتباطات

  شرایط ثبت نام امریه وزارت ارتباطات

  زمان و مدارک لازم جهت ثبت نام امریه وزارت ارتباطات اعلام شد. طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری مشمولانی که دارای مدارک تحصیلی مرتبط و مورد قبول این سازمان باشند، می‌توانند به جای گذراندن دوره سربازی، به عنوان امریه خدمت...
 • سامانه موحد وزارت بهداشت mohed.behdasht.gov.ir

  سامانه موحد وزارت بهداشت mohed.behdasht.gov.ir

  وزارت بهداشت با هدف تسریع در امور و درخواست‌های دانشجویان خود، سامانه‌های متنوعی را راه‌اندازی کرده است. این سامانه‌ها شامل سامانه موحد وزارت بهداشت mohed.behdasht.gov.ir است که به تازگی امکاناتی مانند فرآیند‌های درخواست تسهیلات ارزی را نیز اضافه کرده است....
تماس با مشاور