ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان سمپاد ۱۴۰۲

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

 شرایط ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان ۱۴۰۲ اعلام شد. دانش آموزان و اولیا گرامی جهت بررسی شرایط ثبت نام در مدارس استعدادهای درخشان سمپاد به درگاه ثبت نام تیزهوشان  پادا مراجعه نموده و از شرایط و ضوابط مدارس تیزهوشان اطلاع یابند. لازم است بدانید فرآیند ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۲ -۱۴۰۳ در هر پایه ششم به هفتم و نهم به دهم، به صورت اینترنتی می باشد. به علاوه در سال های اخیر  علاوه بر رشته های نظری (ریاضی، تجربی و انسانی)‌ آموزش پرورش در برخی از رشته‌های فنی و مهارتی نیز در مدارس تیزهوشان ثبت نام می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا از شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان سمپاد ۱۴۰۲ اطلاعات بیشتری را بدست آورید.

 

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان سمپاد ۱۴۰۲

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان برای دانش آموزانی که می خواهند در مدارسی با امکانات رفاهی بالا و سطح فکری برتری تحصیل کنند بسیار پر اهمیت است برای معرفی مدارس تیز هوشان باید گفت مدارسی هستند که سطح آموزشی و پرورشی تمام برنامه‌های آنان با مدارس عادی متفاوت است. دانش آموزان را از طریق آزمون پذیرش می‌کنند و دانش آموزان مستعد و تیزهوش به این مدارس راه پیدا می‌کنند. آزمون تیزهوشان هر سال در کل کشور و بصورت هماهنگ کشوری برگزار می‌شود. سهمیه‌ها در این آزمون تاثیری ندارد و این شرایط موجب می‌شود که مدارس تیزهوشان ، خاص و ممتاز باشند. برای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان  قبل از هر اقدامی باید شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان را به دقت مورد بررسی قرار دهیم که در این راستا اولیا و دانش آموزان گرامی ملزم به مطالعه دفترچه ثبت نام مدارش تیزهوشان می باشند.

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان برای هر پایه متفاوت می باشد شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان برای دانش آموزان ششم به هفتم به صورتی می باشد که معدل نیمه دوم آن ها در همه دروس خیلی خوب و یا در یک درس خوب و مابقی خیلی خوب باشد می باشد و همچنین شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان نهم به دهم نیز به گونه ای است که معدل دانش آموز جهت ثبت نام در آزمون باید بالای 19 باشد.

شرایط عمومی ثبت نام تیزهوشان

✅ تابعیت ایرانی

✅ شرایط خاص برای اتباع خارحی

شرایط اختصاصی نام نویسی تیزهوشان ششم به هفتم

تیزهوشان ششم به هفتم

❌اشتغال به تحصیل در پایه ششم ابتدایی از اولین شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402 – 1403 تعیین شده است 

❌کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس پایه پنجم و ششم ابتدایی تعیین شده است.

❌کسب مقیاس خوب در یک درس و در باقی دروس پایه ششم کسب نمره خیلی خوب نیز مهم می باشد

❌تعیین مدرسه با توجه به محل سکونت دانش آموزان خواهد بود.

❌حداکثر امکان انتخاب سه مدرسه در یک محدوده وجود دارد.

❌در صورت قبولی دانش آموز در یک منطقه تحصیلی امکان جابه جایی به مدارس دیگر مناطق وجود نخواهد داشت.

شرایط اختصاصی پذیرش تیزهوشان نهم به دهم

👈اشتغال به تحصیل دانش آموز در پایه نهم از اولین شرایط ثبت نام تیزهوشان 1402 – 1403 تعیین شده است.

👈دارا بودن معدل کل سالانه 19 در پایه هشتم لحاظ گردیده استو

👈تعیین اولویت مدرسه براساس محل سکونت می باشد.

👈در صورت وجود بیش از 3 مدرسه در یک محدوده، امکان انتخاب یک مدرسه وجود دارد.

برای اطلاع از زمان انتشار نتایج آزمون تیزهوشان روی لینک آبی رنگ کلیک کرده و با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان

 

 

برای اطلاع از شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان و ثبت نام تیزهوشان با مرکز مشاوره سمپاد تماس بگیرید از سراسر کشور همه روزه 8 صبح الی 1 شب 9099075307 : شماره تماس مرکز مشاوره سمپاد ایران تحصیل

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نتیجه سنجش اول ابتدایی وارد شوید.

 

شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان بدون آزمون

ورود بدون آزمون به مدارس تیزهوشان تنها مخصوص آزمون تیزهوشان نهم به دهم است. بنابراین دانش آموزان پایه هفتم و هشتم متوسطه، که در مدارس تیزهوشان درس خوانده‌اند و معدل هر دو سال آنها بالای هفده شده باشد، مجاز می‌باشند که بدون ثبت نام در آزمون تیزهوشان نهم به دهم و بدون آزمون وارد مدرسه تیزهوشان در پایه دهم شوند. باز هم تاکید می‌کنیم که این شرایط تنها برای آزمون تیزهوشان نهم به دهم است.

 

مراحل ثبت نام مدارس تیزهوشان

برای ورود به سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان به آدرس my.medu.ir روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

نکات ثبت نام مدارس تیزهوشان 

1– پذیرش در آزمون تیزهوشان و ورود به مدارس تیزهوشان تنها از طریق آزمون و نمره‌ای که دانش آموزان از آزمون کسب می‌کنند می‌باشد و معدل دانش آموزان و نیز سهمیه‌های روستایی، جانبازان و شاهد و … در نتیجه آزمون تاثیری ندارد.

2- برای ظرفیت ثبت نام تیزهوشان لازم به ذکر است که در زمان ثبت نام اینترنتی در سایت ثبت نام، برای ظرفیت تیزهوشان ششم به هفتم  و ظرفیت مدارس تیزهوشان نهم به دهم 98-99 اطلاع رسانی می‌شود.

3- دانش آموزان متقاضی شرکت در آزمون تیزهوشان می‌بایست در زمان ثبت نام، با توجه به محل سکونت خود در سال 96-97، اقدام به انتخاب مدرسه نمایند. شما دانش آموزان مجازید حداکثر سه دبیرستان را در دوره اول یا دوم به تربیت اولویت انتخاب نمایید زیرا برخی شهرستان‌ها در دوره های اول و دوم تیزهوشان دارای چند دبیرستان تیزهوشان می‌باشند.

4- دانش آموزان در زمان ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم تنها می‌توانند یک رشته تحصیلی را انتخاب کنند. در ضمن پذیرش نهایی مدارس دوره دوم متوسطه برای رشته‌های : ریاضی و فیزیک – علوم تجربی و علوم انسانی، بستگی به کسب شرایط احراز رشته بر اساس آیین نامه هدایت تحصیلی دانش آموز می‌باشد.

5- در دوره دوم متوسطه، دانش آموزان در سال اول تحصیلی مجاز به تغییر رشته نخواهند بود و در سال‌های بعد مجاز به تغییر رشته هستند اما ضروری است که کف امتیاز قبولی در رشته مورد نظر خود را در آزمون ورودی دبیرستان کسب نمایند.

 

جزییات ثبت نام تیزهوشان

 

مشاوران ایران تحصیل در صورتی که شما والدین و دانش آموزان عزیز هرگونه سوال و پرسشی در زمینه شرایط پذیرش مدارس تیزهوشان  دارید شما را دقیقا راهنمایی می‌کنند 9099075307 تماس از سراسر کشور 8 صبح الی 1 شب.

 

 

برگزاری آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

پس از ثبت نام برای آزمون تیزهوشان نیاز است که خودتان را برای شرکت در آزمون این مدارس آماده نمایید. فراموش نکنید که ذر جلسه آزمون همراه خودتان کارت ورود به جلسه را ارائه نمایید. به علاوه نیم ساعت قبل از آغاز نیز در محل مورد نظر حضور یابید.

زمان تعیین شده برای آزمون تیزهوشان، در دفترچه ای که منتشر می شود، اعلام خواهدشد. عموماً بعد از اتمام امتحانات دانش آموزان می باشد.

زمان برگزاری آزمون ورودی پایه هفتم ساعت 9 صبح روز پنج‌ شنبه مورخ اول تیر ماه ۱۴۰۲ و زمان برگزاری آزمون پایه دهم رأس ساعت 9 صبح روز جمعه مورخ دوم تیر ماه ۱۴۰۲ اعلام شده است.

 

برای دانلود pdf مطلب کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

ما سعی کردیم در این مطلب به بررسی شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان بپردازیم و به شما کمک کنیم تا بتوانید بدون دغدغه برای ثبت نام در این مدارس اقدام نمایید. از آنجایی که گاهی ممکن است در شرایط ثبت نام تغییراتی به وجود بیاید، پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از آخرین بخش نامه ها با ما در تماس باشید و نکات مهم را دریافت کنید. اگر برای آمادگی جهت آزمون نیز نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، کافی است با ما تماس بگیرید.

3/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان  برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان چه تاریخی است؟

زمان برگزاری آزمون ورودی پایه هفتم ساعت 9 صبح روز پنج‌ شنبه مورخ اول تیر ماه ۱۴۰۲ و زمان برگزاری آزمون پایه دهم رأس ساعت 9 صبح روز جمعه مورخ دوم تیر ماه ۱۴۰۲ اعلام شده است.

آیا ثبت نام مدارس تیزهوشان حضوری انجام می شود؟

خیر اینترنتی انجام خواهد شد.

برای ثبت نام مدارس تیزهوشان معدل مورد نیاز است؟

معدل بالای 19 مورد نیاز است.

نظرات

 1. امید
  ۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۵۴

  سلام وقت بخیر من معدل کل هشتم من شد 18 و 17 صدم چجوری میتونم در امون تیزهوشان نهم به دهم سال 1402و1403 شرکت کنم

  • مشاور صادقی
   ۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۱

   مدرسه باید برای سایت سمپاد بهتون نام کاربری و کلمه عبور بده

 2. binazir
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۶

  سلام
  بنده برای اعتراض به نتیجه تیزهوشان اقدام کردم ولی سایت گزینه اعتراض به نتیجه را برای بنده فراهم نکرده.
  و اینکه چطور میتونیم جزو ذخیره های تیزهوشان باشم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام
   ممکن زمانی که شما میخواستین اعتراض بزنید زمانش تموم شده باشه
   در صورتی که جزوه ذخیره ها هسین پذیریش بگیرید با شمارتون تماس میگیرین بهتون اطلاع رسانی میکنند

 3. یک نهمی
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۹

  سلام. وقت بخیر . سال نو مبارک. یک سوال ، در دوره دانشگاه و قبولی در دانشگاه آیا اینکه تیزهوشانی باشیم یا نه تاثیری داره در قبولی یا خیر و اگر داره در چه حد و رشته هاییه. ممنون میشم راهنمایی ام کنید. من دانش آموز سال نهم هستم که چیز زیادی تا پایان یال تحصیلی ام نمونده.

  • moshaverarshad
   ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۰

   سلام یک نهمی
   ابنک شما در مدرسه تیزهوشان قبول بشین هیج امتیازی برای دانشگاه نیست ولی از لحاظ سطح علمی فوقع العاده بالاست که به شما کمک میکنه راحت تر بتونین از رشته مورد علاقتون در بهترین دانشگاه قبول بشین

 4. علی
  ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۹

  سلام من سمپاد پایه نهم هستم برای ورود به دوره دوم آزمون باید بدم یا نه؟ 🤔

  • مشاور ارشد
   ۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام بله شما برای ثبت نام مدارس تیزهوشان اقدام کنید.

 5. رضا
  ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۵

  سلام چرا الان که میریم تو سایت ثبت نام و وارد می شویم به ما میگه خطا در شناسایی

  • مشاور ارشد
   ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۵

   سلام و درود زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان فعلا شروع نشده برای اطلاع از شرایط ثبت نام و نحوه ی ثبت نام مدارس تیزهوشان می توانید با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل نمایید .

 6. آرمین
  ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۰

  سلام من نمره پارسالم یعنی ۸تم ۱۸و ۸۶ بوده اما نهم ۱۹ و نیم هستش من نمیتونم آزمون ورودی بدم آیا؟!*

  • مشاور ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۲

   سلام شما شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان رو دارید و می تونید در آزمون های استعداد درخشان سمپاد شرکت کنید.

 7. پارسا خوانچه زر
  ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۶

  من چطوری ثبت نام کنم دبیرستان علامه حلی و دبیرستان مفید رو ؟

  • drnaqizade
   ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۵۸

   سلام و وقت بخیر سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان سمپاد 99-1400 azmoon.medu.ir است که وارد سایت میشین نام کاربری رمز عبور وارد میکنید و مراحل ثبت نامتونو تکمیل میکنید در صورتی که موفق نشدین با مشاوران مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرد تا براتون راهنمایی کنند
   برای مدارس مفید هم میتونید وارد سامانه مدرسه مفید بشین و اطلاعات دانش اموزان وارد کنید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)