ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تغییر رشته در دانشگاه علمی کاربردی + شرایط بخشنامه 1403 | irantahsil

تغییر رشته در دانشگاه علمی کاربردی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط تغییر رشته در دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد. دانشجویانی که مایل به تغییر رشته هستند، می‌توانند بر اساس قوانین و مقررات اعلام شده از سوی دانشگاه اقدامات لازم را انجام دهند. برای هر دانشجویی ممکن است این اتفاق بیفتد که در مسیر تحصیلی خود احساس نیاز به تغییر رشته پیدا کند. درخواست برای تغییر رشته به دلایل مختلفی انجام می‌شود که مهم‌ترین آن‌ها عدم علاقه داوطلب به رشته تحصیلی یا عدم آینده شغلی مناسب در رشته مورد نظر می‌باشد.

دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه‌های پرطرفداری است که زمینه مناسبی برای سنجش و پذیرش بدون آزمون داوطلبان ایجاد کرده است. پذیرش افراد در این دانشگاه براساس سوابق تحصیلی در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته صورت می‌گیرد. افرادی که در دانشگاه‌های علمی کاربردی تحصیل می‌کنند، در صورت تمایل می‌توانند با تکمیل فرم تغییر رشته علمی کاربردی اقدامات لازم را انجام دهند.. تغییر رشته در این دانشگاه براساس شرایط و ضوابط خاصی صورت می‌گیرد. افراد باید قبل از هر چیز با ضوابط و زمان تغییر رشته علمی کاربردی آشنایی داشته باشند. پس از بررسی های دانشگاه، جواب تغییر رشته علمی کاربردی به دانشجویان اعلام خواهد شد.

آیا تغییر رشته دانشگاه علمی کاربردی امکان‌پذیر است؟

👈دانشگاه علمی کاربردی مانند دیگر دانشگاه‌های کشور امکان تغییر رشته را فراهم کرده است. این موضوع برای بسیاری از دانشجویان موضوع حیاتی است که خوشبختانه دانشگاه علمی کاربردی آن را مورد نظر قرار داده است. شرایط پذیرش برای دانشجویان بسیار اهمیت دارد.

👈تعداد قابل ملاحظه‌ای از دانشجویانی که بعد از مدرک دیپلم دوره متوسطه می‌خواهند، ادامه تحصیل دهند، پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی را اولویت خود قرار می‌دهند، چرا که این دانشگاه مزیت‌های نسبت به دیگر دانشگاه‌ها دارد.

👈افرادی که به هر دلیلی در رشته دانشگاهی خود قصد ادامه تحصیل ندارند، می‌توانند برای تغییر رشته اقدام کنند. تغییر رشته علمی کاربردی دارای قوانین مشخصی است. یکی از قوانین مربوط به تغییر رشته در این دانشگاه تعداد دفعات مجاز تغییر دادن رشته است.

دانشجویان در همان مقطع تحصیلی خود فقط یک بار می‌توانند برای تغییر رشته اقدام کنند. دانشجویانی که مایل به تغییر رشته خود در زمان تغییر رشته علمی کاربردی هستند، باید مراحل مختلفی پشت سر بگذارند و همه مدارکی که لازم است را ارائه نمایند تا هرچه زودتر به هدف خود دست یابند. دانشگاه پس از بررسی های لازم، جواب تغییر رشته علمی کاربردی را به افراد ارائه می کند.

آیا تغییر رشته در دانشگاه علمی کاربردی امکان‌پذیر است؟

برای بررسی زمان دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات دانشگاه علمی کاربردی وارد لینک شوید.

معرفی شرایط تغییر رشته در دانشگاه علمی کاربردی

افرادی که قصد تغییر رشته در دانشگاه علمی کاربردی را دارند، باید قبل از هر چیزی شرایط و ضوابط خاص این دانشگاه را مد نظر قرار دهند. شرایط اعلام شده از سوی دانشگاه شامل مراحل زیر می‌باشد:

✅هر دانشجو باید حداقل یک‌ ترم را در رشته قبلی خود گذرانده باشد. در واقع امکان تغییر رشته در نیمسال اول دوره تحصیل دانشجو وجود ندارد.

✅دانشجویان باید مد نظر قرار دهند که درخواستشان را در ترم تابستان به دانشگاه مربوطه ارائه کنند. دانشجویانی که در یکی از دانشگاه‌های علمی کاربردی در حال تحصیل هستند، باید رشته دوم خود را در همان مرکز ادامه دهند.

✅دانشگاه علمی کاربردی برای آن دسته از افرادی که مایلند تغییر رشته دهند، شرط حداقل معدل را مقرر کرده است. براساس قوانین تغییر رشته دانشگاه علمی کاربردی افرادی که معدل آنها از پایین‌ترین معدلی که در آن پذیرفته شده کمتر است، نمی‌توانند در آن رشته تحصیل کنند.

✅دانشجویان در هر مقطع تحصیلی که قرار دارند تنها یک بار می‌توانند تغییر رشته دهند.

برای مطالعه تغییر رشته از ریاضی به تجربی روی لینک کلیک کنید.

زمان تغییر رشته علمی کاربردی 1403-1404

👈براساس ماده 28 مجموعه قوانین و مقررات آموزشی دانشگاه علمی کاربردی، دانشجویان در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته می‌توانند حداقل شش هفته پیش از شروع نیمسال تحصیلی 1403 – 1403 برای ارائه درخواست به گروه آموزشی مرکز و تکمیل فرم تغییر رشته علمی کاربردی، اقدام نمایند..

👈طی مدت ۷۲ ساعت شورای آموزشی مرکز با ارسال کردن مدارک موضوع درخواست را به کمیسیون بررسی موارد خاص واحد استانی ارجاع خواهد کرد. (مدارک شامل لیست سازمان سنجش، وضعیت تحصیلی دانشجو و تکمیل کردن کاربرگ مربوطه) است.

👈کمیسیون بررسی موارد خاص واحد استانی دانشگاه علمی کاربردی می تواند برای تغییر رشته یا گرایش بررسی و اقدام نماید و جواب تغییر رشته علمی کاربردی را دریافت کنند.

زمان تغییر رشته علمی کاربردی

برای ورود به سایت شکایات دانشگاه علمی کاربردی وارد لینک شوید.

سامانه تغییر رشته دانشگاه علمی کاربردی

👈سامانه دانشگاه علمی کاربردی که سامانه هم آوا به آدرس edu.uast.ac.ir است، تمام فعالیت‌های آموزشی مربوط به دانشجویان از جمله تغییر رشته از طریق آن انجام می‌شود. سایت رسمی دانشگاه علمی کاربردی تمام خدمات ثبت نام، حذف و اضافه دانشگاه علمی کاربردی، انتخاب واحد را ارائه می‌کند.

👈برای ورود به سامانه هم آوا برای تغییر رشته داوطلبان باید کد کاربری و رمز عبور خود را ارائه کنند. کد کاربری شماره ملی داوطلب و رمز عبور شماره شناسنامه فرد می‌باشد. هر داوطلبی در صورت مواجه شدن با اختلال در هنگام ورود به سامانه در هنگام ثبت درخواست برای تغییر رشته دانشگاه علمی کاربردی یا سایر اقدامات مربوط به دانشگاه باید واحد آموزش دانشگاه خود مراجعه کنند.

نحوه تغییر رشته دانشگاه علمی کاربردی

👈افرادی که ممکن است در مسیر تحصیلی خود احساس نیاز به تغییر رشته پیدا کنند، می‌توانند به درخواست خود را برای تغییر رشته دانشگاه علمی کاربردی ثبت نمایند. درخواست برای تغییر رشته به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد که مهم‌ترین آن‌ها عدم علاقه به رشته تحصیلی و عدم وجود بازار کار در آن رشته است.

👈افرادی که مایل به تغییر رشته هستند، قبل از هر چیز باید با شرایط و ضوابط دانشگاه آشنایی داشته باشند. پذیرش داوطلب در دانشگاه علمی کاربردی براساس معدل صورت می‌گیرد. به همین دلیل افراد باید توجه داشته باشند که براساس چه معیار و ضوابطی می‌توانند برای تغییر رشته خود اقدام کنند.

جهت اطلاع از تغییر رشته در هنرستان وارد لینک شوید.

مراحل تغییر رشته در دانشگاه علمی کاربردی

مراحل تغییر رشته در دانشگاه علمی کاربردی

👈تغییر رشته این دانشگاه باید طی مراحل خاصی صورت بگیرد. دانشجویان باید درخواست خود را مبنی بر تغییر رشته یا گرایش در سامانه‌های مربوط به ثبت کنند. با وارد شدن به این سامانه دانشگاه علمی کاربردی، فرم‌های یدر اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد که باید آنها را تکمیل و ثبت کنند.

👈اطلاعات دانشجو از قبیل معدل دوره قبلی، تعداد واحدهایی که پاس کرده و رشته مورد نظر را شامل می‌شود. این رشته‌ها مربوط به مرکز آموزشی محل تحصیل دانشجو است و اطلاعات آنها بررسی می‌شود و نتیجه آن به اطلاع دانشجو می‌رسد.

جهت مشاهده فرایند تسویه حساب دانشگاه علمی کاربردی وارد لینک مربوطه شوید.

مشاوره تغییر رشته در دانشگاه علمی کاربردی

👈افرادی که در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کرده‌اند، ممکن است به هر دلیلی قصد تغییر رشته خود را داشته باشند. ممکن است فرد آینده تحصیلی و شغلی مناسبی در رشته خود نبیند. بنابراین باید بر طبق ضوابط و مقررات برای تغییر آن رشته اقدام کند. تغییر رشته دانشگاه علمی کاربردی براساس ضوابط و معیارهای خاصی صورت می‌گیرد.

👈دانشجویان باید مراحل خاصی را از جمله تکمیل فرم و ثبت اطلاعات مربوط به معدل قبلی خود را انجام دهند. دانشجویانی که می‌خواهند تغییر رشته دهند، باید حداقل معدل پذیرفته شده از سوی دانشگاه را داشته باشند. دانشگاه پس از بررسی پرونده افراد جواب تغییر رشته علمی کاربردی را در اختیار آنها قرار می دهد.

👈توجه داشته باشید که مسیر تغییر رشته مسیر آسانی نیست و ممکن است هر فردی نیازمند دریافت مشاوره در این زمینه باشد، چنانچه شما عزیزان در مسیر تغییر رشته دانشگاه علمی کاربرد نیازمند دریافت مشاوره و راهنمایی هستید، می‌توانید با همکاران ما در مجموعه ایران تحصیل در ارتباط باشید تا در این مسیر سرنوشت ساز شما عزیزان را یاری کنند.

مشاوره تغییر رشته در دانشگاه علمی کاربردی

خلاصه مطالب

دانشجویان متقاضی تغییر رشته در دانشگاه علمی کاربردی باید ابتدا درخواست خود را برای تغییر رشته یا گرایش در سامانه هم آوا ثبت کنند. با ورود به سامانه هم آوا فرم‌هایی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد که باید ابتدا آنها را تکمیل و ثبت کنند. در فرم تغییر رشته علمی کاربردی باید اطلاعات معدل دوره قبل، تعداد واحدهای ثبت شده و رشته مورد نظر ارائه شود.

در این مقاله سعی کردیم به مراحل و همچنین زمان تغییر رشته علمی کاربردی اشاره کنیم. برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر در زمینه جواب تغییر رشته علمی کاربردی می‌توانید با همکاران ما ایران تحصیل در تماس باشید تا اطلاعات لازم را به شما عزیزان ارائه کنند.

برای دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط تغییر رشته دانشگاه علمی کاربردی چیست؟

مهم‌ترین شرایط تغییر رشته دانشگاه علمی کاربردی داشتن حداقل معدل مقرر دانشگاه می‌باشد که به طور کامل به این شرایط اشاره کردیم.

سامانه تغییر رشته دانشگاه علمی کاربردی چیست؟

افراد برای اینکه بتوانند رشته خود را تغییر دهند، باید در سامانه هم آوا درخواست خود را ثبت کنند.

مراحل تغییر دانشگاه علمی کاربردی چیست؟

در متن مقاله به طور کامل به شرایط تغییر رشته دانشگاه علمی کاربردی اشاره کردیم.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • کارنامه دانشجویی در سامانه هم آوا

  مشاهده کارنامه دانشجویی در سامانه هم آوا + راهنما edu.uast.ac.ir

  نحوه مشاهده کارنامه دانشجویی در سامانه هم آوا مشخص شده است. سامانه هم آوا برای دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی است و در آن انواع خدمات مربوط به دانشجویان مانند انتخاب واحد، مشاهده کارنامه، پرداخت شهریه و سایر موارد دیگر قابل...
 • اعتراض به نمرات در سایت هم آوا

  راهنما جامع اعتراض به نمرات در سایت هم آوا – ایران تحصیل

  یکی از بحث‌انگیزترین سوال های دانشجویان علمی کاربردی نحوه اعتراض به نمرات در سایت هم آوا می‌باشد. به طوری که آن‌ها قصد دارند بدانند چگونه به نمرات دریافتی خود در آزمون‌های پایان ترم اعتراض کنند تا استادان در نمرات آن‌ها...
 • انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی

  انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی 1403 + زمان – آموزش نحوه

  زمان انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی 1403 مشخص شد. دانشجویانی که در هر کدام از مقاطع تحصیلی در دانشگاه علمی کاربردی تحصیل می‌کنند، بایستی بر اساس تاریخ‌های اعلام شده و انتخاب واحد قید شده در تقویم آموزشی این دانشگاه، اقدام...
 • انتقالی دانشگاه علمی کاربردی

  انتقالی دانشگاه علمی کاربردی + شرایط آیین نامه 1403

  انتقالی دانشگاه علمی کاربردی بحث مهم این روزها میان دانشجویان است. دانشگاه علمی کاربردی تحت نظارت وزارت علوم، رشته‌های بدون کنکور در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته را از طریق سایت هم‌آوا ارائه می‌دهد. دانشجویان این دانشگاه ممکن است در...
تماس با مشاور