تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
تغییرات کتاب درسی برای کنکور

تغییرات کتاب درسی برای کنکور 1400

تغییرات کتاب درسی برای کنکور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

جزئیات تغییرات کتاب درسی برای کنکور 1400 اعلام شد. از آنجا که هر ساله تغییرات کوچک و بزرگی در محتوای درسی کتاب های کنکور اعمال می شوند، لذا بسیاری از داوطلبان به دنبال آگاهی از موارد به روز رسانی شده هستند تا در جلسه کنکور غافلگیر نشوند. به همین دلیل، می توانید آخرین تغییرات در کتب کنکور و لیست جدیدترین منابع را از کارشناسان و مشاوران ایران تحصیل بخواهید.

 

 

جهت آگاهی از تغییرات کتب دروس عمومی کنکور سراسری دانشگاه ها با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

اهمیت آگاهی از تغییرات کتاب درسی برای کنکور

 

 

 

 

همه دانش آموزان و دانشجویان می دانند که خواندن منابع قدیمی که دستخوش تغییر شده اند، چقدر می تواند در افت نتیجه نهایی تأثیر گذار باشد.

حال اهمیت این موضوع در رقابت سرنوشت ساز و سنگینی همچون کنکور، دو صد چندان می شود. پشت کنکوری های موفق کسانی هستند که از جدیدترین تغییرات کتاب درسی برای کنکور آگاهی دارند و به روزترین منابع را می خوانند.

از سوی دیگر، سوالات و تست های کنکور به قدر کافی پیچیده هستند و اگر داوطلب بدون اطلاعات از تغییر مطالب قبلی را مطالعه نماید، در جلسه کنکور غافلگیر شده و نه تنها دچار استرس می شود، بلکه با دیدن سوالات ناآشنا، به اصطلاح دست و پای خود را گم می کند.

نکته دیگر، اهمیت تأثیر این موضوع در اصول برنامه ریزی کنکور، به ویژه برای کنکوری های نظام قدم است. طبق اعلام سازمان سنجش، کنکور برای اولین تنها به یک شکل و آن هم نظام جدید برگزار می شود.

بنابراین، اهمیت آگاهی از لیست جدیدترین منابع برای داوطلبان نظام قدیم صد چندان می شود.

چنانچه شما نیز جزء این عزیزان هستید می توانید بدون هیچ نگرانی با مشاوره و برنامه ریزی ایران تحصیل از یک برنامه اصولی بهرمند شوید و در کنکور آینده عملکرد قوی داشته باشید.

 

 

جدیدترین تغییرات کتاب درسی برای کنکور کدامند؟

ما در کنکور با سه گروه اصلی ریاضی، تجربی و انسانی، و دو گروه شناور هنر و زبان انگلیسی روبرو هستیم. در این میان، دروسی مانند ادبیات، دین و زندگی، عربی و زبان انگلیسی در میان تمام رشته ها مشترکند.

در ادامه برای رفاه حال عزیزان، تغییرات کتاب درسی برای کنکور را به همراه فهرست حذفیات کنکور سراسری همه دروس عمومی و اختصاصی را به تفکیک در جداولی تهیه کردیم. توصیه می شود که جزییات مربوط به رشته و دروس خود را با دقت بررسی کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

 

 

تغییرات دروس عمومی کنکور

 

 

ادبیات دهم  تغییرات آن به صورت حذف و جابجایی برخی از دورس بوده است

 

ادبیات یازدهم دارای تغییرات بیشتری بوده  کاه شمال حذف یا اضافه برخی دروس می شود. برای مثال، در فصل چهارم کتاب ادبیات یازدهم چاپ 97، درس هایی همچون پاسداری از حقیقت، کارگاه متن پژوهی، گنج حکمت: دیوار عدل، درس نهم: بیداد ظالمان، کارگاه متن پژوهی، شعرخوانی: همای رحمت وجود دارد که در کتاب چاپ 96 برخی از آن ها وجود نداشته یا دچار جابجایی شده است.

 

دوازدهم بیشترین تغییرات این کتاب برای کنکور 1400 مربوط به قسمت قلمروهای ادبی و قلمرو های زبانی می باشد که در واقع مباحث دستور زبان و آرایه های ادبی را شامل می شود.

 

صفحه 15- قلمرو زبانی شماره 5: قسمت شرح و تفسیر مبحث حذف شده است. تنها چند نمونه از حذف معنایی و واژه از دانش آموزان خواسته شده است.

 

در صفحه 28 درس سوم، قلمرو ادبی شماره 1، یک بیت حافظ جایگزین بیت صائب تبریزی چاپ قبلی گشته است. همچنین، آرایه های استعاره و مجاز نیز به شکل جدیدی قیده شده.

 

صفحه 127 درس چهارم، قلمرو ادبی شماره 3، بیت سلمان ساوجی جایگزین بین خاقانی چاب گذشته گشته.

 

درقسمت واژگان نیز تغییراتی صورت گرفته است که از قرار زیر هستند:

 

صفحه 166 : واژه (دار ملک) به معنای سرزمین، اضافه شده است.

صفحه 168:  کلمه (عطا) به معنی بخشش به واژه (عطا دادن) به معنای بخشیدن اضافه گشته.

صفحه 168: واژه (حسب) به مفهوم  برابر، اندازه، برطبق به کلمه برحسب به معنی مطابق، طبق اضافه شده است.

صفحه 172: در کلمه (اندیشه) به معنی بدگمانی،اندوه،ترس، اضطراب، فکر، واژه بدگمانی شده

 

 

 

عربی دهم و یازدهم در این دو کتاب هیچ تغییری مشاهده نمی شودو مطابق با کتاب های چاپ گذشته است

 

عربی دوازدهم در صفحه 15: واژه (تَـمنیبه) به معنای آرزو داشتن ، و واژه فریسه به مفهوم شکار که جمع کلمه فرائس می باشد، به پاورقی اضافه شده اند.

 

در صفحه 19: کلمه ( إلیها ) در بخش پاورقی به ( إلیه ) تغییر پیدا کرده است.

 

در صفحه 31: دو مثال و جماه ابتدایی قسمت تمارین کاملا تغییر کرده اند و واژه های  (عفا) و (اذنب) به کلمات درس اضافه شده اند.

قسمن معجم هم از آخر کتاب حذف شده است

 

 

دینی دهم و یازدهم کتاب های دینی این دو پایه در چاپ جدید، هیچ تغییری نداشته نسبت به چاپ 96-97 دهم و 97-98 یازدهم نظام جدید نداشته، اما در مقایسه با دینی نظام قدیم می توان گفت که در مجموع 8 درس حذف شده است.

 

دینی دوازدهم بیشترین تغییرات این کتاب مربوط به حذف برخی آیات و یا تغییر مفهوم و متن آن هاست. این تغییرات به شرح زیر هستند:

 

درس پنجم (قدرت پرواز ): دو سوال در ابتدای درس تغییر یافته است. علاوه بر این، در ابتدای درس و بالای صفحه  “إِنَّا هَدَيْنَاهُ السَّبِيلَ إِمَّا شَاكِرًا وَإِمَّا كَفُورًا”  اضافه شده است. همچنین، صفحه 56 در چاپ 98 کاملا حذف شده و در پاراگراف آخر نیز تغییراتی ایجاد شده است.

 

در صفحه 52 نیز در بخش سوالات یک سری تغییرات به وجود آمده است.

 

در صفحه 58 بخشی از ابیات پروین اعتصامی و آیه “لاالشمس ينبغي لها …” حذف گشته است.

 

درس ششم (سنت های خداوند در زندگی):آیه “وَلَا يَحْسَبَنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا أَنَّمَا نُمْلِي لَهُمْ خَيْرٌ لِّأَنفُسِهِمْ ۚ إِنَّمَا نُمْلِي لَهُمْ لِيَزْدَادُوا إِثْمًا ۚ وَلَهُمْ  .. ” در چاپ جدید حذف شده است.

 

صفحه 72 بخشی از دعای جوشن کبیر بعد از پاراگراف اول به همراه ترجمه اضافه شده است.

 

صفحه 73 در پایان صفحه، حدیث امام صادق با عنوان (هنگامی که خداوند خير بندگانش را بخواهد، اگر بنده گناهی مرتکب شود او را گوشمالی میدهد تا به یاد آورد) حذف شده است.

 

درس هفتم (بازگشت):  صفحه 84 در قسمت حیله های شیطانی تیتر اضافه شده است.

ابتدای پاراگرف دوم صفحه 85 بیتی از ابو سعید ابوالخیر به عنوان (باز آ باز آ هر آنچه هستی بازآ/ گر کافر و گبر و بت‌پرستی باز آ) گشته.

 

درس دهم (تمدن جدید و مسئولیت ما ): در انتهای صفحه 107، سه تمدن به بخش پاورقی انتقال یافته اند.

 

 

 

 

درس زبان انگلیسی  

این کتاب ر هیچ کدام از پایه های تغییر نداشته است.

 

 

 

تغییرات درسی رشته تجربی برای کنکور

 

 

زیست شناسی  

حجم کتاب زیست شناسی کنکور 1400 در مقایسه با سال های قبل کم تر شده است. اما به طور کلی می توان که این کتاب در چاپ جدید، تصویر محور است. اما جزئیات تغییرات به شرح زیر است:

موارد اضافه شده:

1. اضافه شدن تامین اکسیژن و مواد مغذی قلب به فصل گردش خون

2. انواع جزئی نگری و کلی نگری، روش های تنفس در جانوران، نگرش بین رشته ای

3.  خدمات بوم سازگان، فناوری نوین زیست شناسی،ژن شناسی، اخلاق زیستی، و همینطور تامین انرژی های تجدید پذیر

 

موارد حذف شده:

1.      باکتری و قارچ آغازیان، ویروس

2.      شجره نامه ، سه شاخه گیاهان

 

گذشته از این ها، برخی از عبارات و جملات در چاپ جدید زیست شناسی تغییر کرده است که به شرح زیر می باشند:

1.      جمله ” ساختاری که در آن پروتئین به شکل کروی در می آید” به عبارت ” ساختاری که در آن پروتئینها به شکل های متفاوتی در می آیند ” تغییر یافته است.

2.      عبارت ” آمیزش غیرتصادفی به طور حتم فراوانی دگرهای را تغییر می دهد ” جای ” آمیزش غیرتصادفی به طور حتم فراوانی ژن نمودها را تغییر می دهد” را گرفته است.

 

شیمی  

سؤالات این درس در کنکورهای قبل بیشتر به صورت طرح مسئله بود، اما در اخیرا و در کنکور 99 به شکل مفهومی طراحی شده بود. از سوی دیگر، حجم این کتاب نسبت به سال های قبل کمتر شده و بخش زیادی از مطالب دشوار آن حذف شده است.

 

حذفیات: کاهش تعداد واکنش های حفظی و حذف مبحث شیمی آلی

 

اضافات: هوای مایع، غنی سازی ایزوتوپ ها، نحوه ی تشکیل عناصر، کاربردهای شیمی سبز، تروپوسفر و تراوا

 

 ریاضیات  

این کتاب تیز نسبت به ریاضیات نظام قدیم کم حجم تر و سبک تر شده است. جالبتر انکه کتاب هندسه به طور کامل حذف شده و در کتاب های دهم، یازدهم و دوازدهم به صورت ترکیبی آورده شده است.

 

حذفیات: انتگرال به طور کامل، دنباله به طور کامل، ماتریس به طور کامل، بخش هایی از مبحث کاربرد مشتق، بخش هایی از مبحث هندسه فضایی، بخش هایی از مبحث مثلثات

 

فیزیک  

 در چاپ جدید کتاب فیزیک تجربی تغییرات جدی رخ نداده است و داوطلبان می توانند با همان کتاب در کنکور 1400 شرکت نمایند. اما در مورد مطالب حذف و اضافه شده می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

حذفیات: نور و آینه های عدسی، مبحث اندازه گیری و بردار، مبحث شکافت هسته ای، مبحث گداخت هسته ای، مبحث سقوط آزاد، مبحث حرکت دایره ای، مبحث تداخل امواج

 

 اضافات: مدلسازی فیزیک، مبحث سازگاری یکاها، مبحث تخمین مرتبه بزرگی، مبحث حرکت براونی، مبحث اصل ارشمیدس، مبحث شار

 

زمین شناسی  

خبر خوب برای تحصلی کردگان نظام قدیم آنکه که قصد قبول شدن در رشته دارو سازی را دارند، اینکه درس زمین شناسی برای کنکور سال آینده بسیار کمتر شده است. علیرغم اینکه در نظام قدیم، باید داوطلبان کتاب سال سوم و پیش دانشگاهی را می خواندند، اما برای نظام تنها خواندن کتاب زمین شناسی یازدهم کافی است.

 

 

 

تغییرات درسی رشته ریاضی برای کنکور

 

 

ریاضی تغییرات محسوس چندانی در کتاب های گسسته، هندسه و ریاضی پایه صورت نگرفته است و تنها برخی از اعداد و پارامترها عوض شده است. بدین ترتیب، داوطلبان می توانند با خیالی آسوده به خواندن کتاب ها بپردازند.

 

فیزیک این کتاب نیز همانند کتاب فیزیک تجربی تنها در برخی عددها و کلمات تغییر یافته و تفاوتی با چاپ قبلی ندارد.

 

شیمی گرچه در این درس شاهد تغییرات کلان نیستیم، اما به دلیل تغییرات عدیده در واژگان، اشکال و برخی حذفیات، توصیه می شود که داوطلبان حتماً از جدید ترین نسخه این کتاب استفاده نمایند.

 

 

 

تغییرات درسی رشته انسانی برای کنکور

 

 

عربی انسانی کتاب عربی دوازهم:

صفحه 9 : عبارت (لا کنز أغنی) به (لا مصیبةَ أعظمُ مِن الجهل) تغییر یافته

 

صفحه 11: کلمه (لحم) در تمرین اول شماره 4 به واژه عظم تغییر یافته و عبارت کلی (قسمٌ قویٌّ مِن الجسم علیه لحمٌ ) آورده شده است.

 

صفحه 12: ترجمه تمرین سوم شماره 3 تغییر کرده است.

 

صفحه 16: جمله شماره 1 حذف شده است، جملات (2 به 1 / 3 به 2 / 4 به 5 / 5 به 7 ) تغییر یافته. عبارات 3، 4 و 6 با عنوان (هذا التّمرینُ سهلٌ و …. أکثرُ الزّملاء خائفونَ ( لیت / إنّ / لکنّ)، ( قالَ المدیر : ….. طالبَ راسبٌ فی الامتحانات)، (أ لا تعلمُ ….. الصّبرَ مفتاحُ الفَرجِ ؟ ( لکنّ / أنّ / لا ))  امده است.

 

صفحه 17: شماره برخی از عبارات تغییر نموده است.

 

صفحه 35: جای عبارت 1 و 2 عوض شده و (لا وجه له ) در انتها حذف شده است.

 

معجم از پایان کتاب حذف گشته.

 

علوم و فنون ادبی انسانی

 

 

تنها تغییر مربوط به کتاب سال دهم بوده است و کتاب های یازدهم و دوازدهم تغییری نکرده است.

 

تاریخ

 

 

کتاب های دهم و یازدهم تغییر محسوسی نداشته، اما کتاب تاریخ دوازدهم کمی تغییر کرده است.

 

جغرافیا  

در هیچ کدام از  کتاب های جغرافیا تغییری ایجاد نشده است.

 

جامعه شناسی  

به طور کلی هیچ کدام از کتاب های جامعه شناسی تغییر محسوسی نداشته اند، تنها در پایه دوازدهم تغییرات جزئی ایجاد شده است.

 

منطق و فلسفه، ریاضی و روان شناسی

 

در این کتاب ها نیز هیچ گونه تغییر مشاهده نشده است.

 

 

آشنایی با لیست جدیدترین منابع کنکور

 

 

آشنایی با لیست جدیدترین منابع کنکور

 

وقتی شاهد تغییرات کتاب درسی برای کنکور باشیم، به طبع باید منابعی را تهیه کنید که جدیدترین چاپ را داشته باشند.

بنابراین، ضروری دانستیم تا مطابق با جدیدترین اطلاعیه سازمان سنجش، منابع نظام جدید کنکور تجربی، ریاضی و انسانی را در جداول زیر بیاوریم تا کنکوری های عزیز بتوانند از روی اطلاعات موجود در آن کتاب های مورد نیاز را تهیه نمایند.  

 

 

 

جدیدترین منابع رشته ریاضی
نام درس کد کتاب پایه تحصیلی
آمار و احتمال 111215 یازدهم
حسابان 1 111214 یازدهم
حسابان 2 112214 دوازدهم
ریاضیات گسسته 112215 دوازدهم
شیمی 1 110210 دهم
شیمی 2 111210 یازدهم
شیمی 3 112210 دوازدهم
هندسه 1 110213 دهم
هندسه 2 111213 یازدهم
هندسه 3 112213 دوازدهم
فیزیک 1 110209 دهم
فیزیک 2 111209 یازدهم
فیزیک 3 112209 دوازدهم

 

 

جدیدترین منابع رشته تجربی
نام کتاب کد کتاب پایه تحصیلی سال چاپ
ریاضی 1 110211 دهم 97
ریاضی 2 111211 یازدهم 98
ریاضی 3 112211 دوازدهم 99
شیمی 1 110210 دهم 97
شیمی 2 111210 یازدهم 98
شیمی 3 112210 دوازدهم 99
فیزیک 1 110214 دهم 97
فیزیک 2 111244 یازدهم 98
فیزیک 3 112244 دوازدهم 99
زیست شناسی 1 110216 دهم 97
زیست شناسی 2 111216 یازدهم 98
زیست شناسی 3 112216 دوازدهم 99
زمین شناسی 111237 یازدهم 98

 

 

جدیدترین منابع رشته انسانی 
نام کتاب پایه تحصیلی کد کتاب سال چاپ
عربی، زبان قرآن 1 دهم 110207 97
عربی، زبان قرآن 2 یازدهم 111207 98
عربی، زبان قرآن 3 دوازدهم 112207 99
جامعه شناسی 1 دهم 110220 97
جامعه شناسی 2 یازدهم 111222 98
جامعه شناسی 3 دوازدهم 112222 99
فلسفه یازدهم 111226 98
فلسفه 2 دوازدهم 112226 99
منطق دهم 110223 97
روانشناسی یازدهم 111224 98
ریاضی و آمار 1 دهم 110212 97
ریاضی و آمار 2 یازدهم 111212 98
ریاضی و آمار 3 دوازدهم 112212 99
تاریخ 1 – ایران و جهان باستان دهم 110219 97
تاریخ 2 – از بعثت پیامبر اسلام تا پایان صفویه یازدهم 111219 98
تاریخ 3 – ایران و جهان معاصر دوازدهم 112219 99
جغرافیای ایران دهم 110218 97
جغرافیای 2 – جغرافیای ناحیه ای یازدهم 111218 98
جغرافیا 3 – جغرافیای کاربردی دوازدهم 112218 99
اقتصاد دهم 110221 97
علوم و فنون ادبی 1 دهم 110203 97
علوم و فنون ادبی 2 یازدهم 111203 98
علوم و فنون ادبی 3 دوازدهم 112203 99

 

 

نحوه برنامه ریزی مطابق با آخرین تغییرات درسی کنکور

حال که از تغییرات دروس آگاه شدیم، نوبت به چینش یک برنامه منظم می رسد. اگر برای دوم یا بیشتر است که می خواهید در کنکور شرکت کنید، تغییرات کتاب درسی برای کنکور را باید در نحوه مطالعه خود تأثیر دهید.

چرا که ممکن است برخی مطالب جدید اضافه و یا تعدادی حذف شده باشند و طراحان بر اساس جزئیات سوالات را طراحی می کنند.

اگر جزء داوطلبان نظام قدیم بودید و امسال قصد دارید که در کنکور نظام جدید شرکت کنید، سعی کنید از مطالب برای خود غول نسازید.

حقیقت این است که گرچه سیستم آموزشی تغییر کرده است، اما بخش بزرگی محتواهای کتاب ها، بخصوص کتب تخصصی همانند سال های پیش استو این یعنی شما زمینه لازم را دارید و فقط کافی است که روش های ایجاد انگیزه برای درس خواندن را در خود ایجاد کنید و با پشتکار پیش روید. 

البته، یک واقعیت غیر قابل انکار وجود دارد و ان هم این است که داوطلبان نظام قدیم باید زمان و تلاش بیشتری را نسبت به رقبای خود داشته باشند تا بتوانند در این میدان پیروز شوند. بنابراین، وقت را طلا بدانید و با امیدواری پیش روید. 

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله با آخرین تغییرات کتاب درسی برای کنکور آشنا شدیم و با تمام حذفیات و اضافات مربوط به هر درس به تفکیک آشنا شدیم. 

چنانچه شما نیز قصد شرکت در کنکور سال آینده را دارید و می خواهید مطابق با تغییرات کتاب ها و شیوه جدید سوالات بهنترین برنامه ریزی را داشته باشید، می توانید در همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب از طریق شماره های موجود در سایت با همکاران ما تماس حاصل فرمایید. 

 

 

برای آگاهی آخرین تغییرات کتاب های تخصصی کنکور در گروه های آزمایشی مختلف و نحوه برنامه ریزی با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مطالب مرتبط

با تحلیل و بررسی دشواری کنکور آشنا شوید

اطلاع از بودجه بندی دین و زندگی کنکور

تاثیر سهمیه در کنکور سراسری

تغییرات کتاب درسی برای کنکور

5/5 - (1 امتیاز)

چگونه از تغییرات کتاب درسی برای کنکور آگاه شویم؟

برای آگاهی از بروز ترین تغییرات ایجاد شده در کتاب های کنکوری می توانید با مشاوران ایران تحصیل در تماس باشید.

آیا کنکوری های نظام قدیم هم باید از تغییرات کتب آگاه باشند؟

بله. از آنجا که کنکور سال آینده منحصرا به صورت نظام جدید خواهد بود، داوطلبان نظام قدیم نیز باید مطابق با تغییرات منابع مطالعه نمایند.

در چه کتاب های کنکوری بیشترین تغییرات ایجاد شده است؟

در این مقاله آخرین تغییرات در کتب کنکور به همراه لیست جدیدترین منابع آمده است.

آیا دروس عمومی برای کنکور سال آینده دچار تغییر شده اند؟

بله. تقریباً در همه کتاب ها تغییرات بزرگ و کوچک ایجاد شده است.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Kiana
  ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام خسته نباشید ببخشید من شنیدم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان اولویت با افراد بومی اون منطقه هست. اگر شخصی رتبه اش دو یا سه رقمی باشه و دانشگاهی رو که در شهر دیگه ای هست اولویت خودش در کنکور انتخاب بکنه، ممکنه به واسطه ی رتبه اش در اون دانشگاه قبول بشه با وجود اینکه فرد بومی اون منطقه نیست؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۱

   سلام وقتتون بخیر خیر این امکان برای دانشگاه فرهنگیان در استان دیگه بع جز محل سکونت امکان پذیر نمی باشد

 2. معصومه
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

  سلام خوب هستید؟
  من یازدهم تجربیم ، و پارسال معدلم خوب نبود
  ولی امسال می‌خوام بخونم ولی هرکس از راه میرسه میگه تو نمیتونی و از این حرفا به کل همه امیدمو از دست دادم و خودمم به این باور رسیدم که دیگه قبول نمیشم

  میشه یه کمکی بهم بکنید؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   با سلام
   برای موفق شدن نیاز به برنامه درسی دارید
   برای دریافت برنامه ریزی با ما تماس بگیرید

 3. ماهان
  ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۵

  سلام من سال 99 کنکور شرکت کردم هم سوابق که رشته پذیرش شده در سوابق رو انتخاب کردم بعد از یک ترم به خاطر مغایرت معدل سازمان سنجش اون رشته رو برای من لغو کرد و الویت های بعدی منو بررسی کرد و رشته دیگه قبول شدم که اصلا مدنظرم نبود برای بهمن ماه همون سال با سوابق تحصیلی مججد انتخاب رشته کردم که هیچ کدوم از الویت هام پذیرش نشدو مرودو اعلام شد مجدد برای کنکور 1400 خوندم هم سوابق شرکت کردم که دوتا رشته پذیرش شدم رشته پذیزش شده در سوابق لصلا جز تحصیلات تخصصی من نیست و اون رشته دیگه که با رتبه کنکور پذیرش شدم هم مورد علاقه من نیست الان سوالی که دارم اینه من 2 بار انتخاب رشته کنکور داشتم 3 بار سوابق تحصیلی اگر بخوام برای بهمن ماه مجدد انتخاب رشته کنم آیا مجاز هستم و دوم اینکه چطور برای نتایج سوابق تحصیلم درخواست بررسی مجدد بزنم یا اصلا درخواست مجدد شدنی هست ؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۱

   سلام وقت بخیر برای دانشگاه بدون کنکور با سوابق محدودیتی در تعداد شرکت در ثبت نام انها وجود ندارد ولی در صورتی که روزانه قبول شده باشید چه با ازمون چه بدون ازمون از روزانه محرومیت را دارید ولی اگر غیر روزانه شرکت کرده باشید و در صورت قوبلی اقدام به ثبت نام نکرده باشید مشکلی برای ثبت نام مجدد بهمن وجود ندارد موفق باشید

 4. کمالی
  ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۱

  سلام من برای انتخاب رشته مردودشدم میخواستم ببینم میتونم توتکمیل ظرفیت ازادشرکت کنم کددسترسی هم دارم اما توسامانه واردنمیشم میزنه اطلاعات صحیح نمیباشد

  • کارشناس ارشد
   ۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر براب تکمیل ظرفیت ازاد در حال حاضر برای رشته پیراپزشکی ها و پزشکی مشخص شده است ولی برای سایر رشته ها ممکن است که اعلام شود و باید منتظر بمانید در غسر این صورت برای بدون کنکور سراسری یا ازاد در بازه زمانی بهمن ماه اقدام کنید موفق باشید

 5. عرب
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۱

  سلام خسته نباشید
  من سال ۱۴۰۲ کنکور دارم
  و دانش اموز رشته ریاضی هستم
  میخواستم بدونم که من میتونم سال ۱۴۰۲ کنکور تجربی بدم؟!
  این امر سال های پیش ممکن بوده
  برای کنکور ۱۴۰۲ ب چ صورته؟!

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام
   بله اما در بین رشته های نظری فقط یک کنکور را میتوانید شرکت کنید

 6. یوسف
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۷

  سلام و خسته نباشد
  من رشته ام فنی کامپیوتر هس
  الان هم میرم پایه ۱۲
  میخوام بدونم میتونم به جای کنکور فنی کنکور انسانی بدم ؟
  یعنی تو سال ۱۴۰۱ می تونم کنکور بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز بله شما میتونید به جای کنکور فنی و حرفه ای کنکور سراسری انسانی شرکت کنید و منعی وجود ندارد موفق باشید

 7. رضا
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۲

  با عرض سلام
  بنده در کنکور سراسری تجربی موفق به کسب رتبه ۴۰۰۲ در زیر گروه ۱ منطقه۳ شدم.تراز کنکور بنده ۸۸۵۸ شده.
  در فرم انتخاب رشته ۱۴ مورد پزشکی تعهدی استان اصفهان را انتخاب کردم.خودم هم ساکن استان اصفهان هستم و سه مورد هم پزشکی تعهدی شهرستان خودم را انتخاب کردم.با توجه به شرایط شانس قبولی من در این رشته ها (تعهدی ها)چقدر است؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام
   با توجه به رتبه و ترازتون .شانس قبولی شما در رشته پزشکی دارای تعهد 60 درصد است.

 8. ارجمندی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۲

  سلام
  من برای ثبت نام کنکور باید معدل کل و معدل کتبی سال سوم و پیش رو داشته باشم ولی نمیتونم پیداشون کنم.
  راهی هست بصورت مجازی بتونم این اطلاعاتو بدست بیارم؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۴

   سلام وقت به خیر تنها راه دستیابی به این اطلاعات مدارک تحصیلی شما و یا از طریق مراجعه به آموزش و پرورش است.

 9. رستمی
  ۵ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۰

  سلام دانشجوی شبانه هستم کنکور دادم امسال ایا با قبولی رشته روزانه یا مردودی از تحصیل در رشته حال حاظر مجروم میشم؟ باید انصراف بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت به خیر در صورتی قبولی قبل از ثبت نام در رشته جدید موظف به انصراف از رشته و دانشگاهی قبلی هستید.

 10. mahdi
  ۲ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام وقت بخیر.من دیپلم ریاضی و فیزیک دارم.میخواستم داخل گروه رشته انسانی کنکور شرکت کنم، آیا میتونم دانشگاه فرهنگیان این رشته رو بیارم(مجاز بشم)؟؟؟
  آیا تاثیر مثبت معدل دیپلمم روی کارنامه کنکور لحاظ میشه؟
  ممنون میشم جواب بدین

  • کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۲

   سلام وقت به خیر نظام آموزشی 6-3-3 محدودیتی از نظر شرکت در کنکور سراسری را ندارند و همچنین در صورت مجاز شدن امکان انتخاب رشته فرهنگیان برای شما وجود دارد.

 11. نیلا
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۴

  سلام
  من دانش آموز پایه ی دوازدهم گرافیک رایانه ای هستم میگن که میشه با معدل سال آخر بدون کنکور دانشگاه رفت درسته ؟
  اگه میشه با چه معدل و با چه نمراتی میشه بدون کنکور قبول شد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقتتون بخیر ابتدا باید عرض کنم که کعدل کتبی سال اخر مهم سات و نکته بعدی اینکه هر سال باتوجه به مقاطع مختلف مثل کاردانی یا کارشناسی همه داشنگاه این رشته هارو بدون کنکور ارائه نمیدن و فقط بعضی از رشته ها بدون کنکور ارائه میشه

 12. سحر
  ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۰

  اگر در رشته های شبانه دانشگاه تحصیل کنیم و درس های دانشگاه را نخوانیم و فقط برای کنکور مجدد بخوانیم مشکل پیش می‌آید؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به قوانین کنکور سراسری منعی برای کنکور سال اینده شما وجود ندارد موفق باشید

 13. امیر
  ۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام من امسال دیپلم رشته معماری داخلی رو گرفتم و میخوام اول برم سربازی بعد برم دانشگاه و در کنار سربازی برای کنکور دانشگاه دولتی عمران بخونم
  ولی شنیدم میگن رشته عمران رو میشه با نمرات سال آخر دانشگاه‌ دولتی قبول شد بدون کنکور ایا همچنین چیزی ممکنه؟
  و اینکه من خواستم مشاوره بگیرم ولی مثل اینکه باید تماس بگیرم
  آیا میشه به صورت چت مشاوره گرفت؟

  • moshaverarshad
   ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۰

   سلام مهندسی عمران در دانشگاه های ازاد . پیام نور و غیرانتفاعی بدون ازمون هست.دولتی ها بدون ازمون پذیرش ندارند

 14. زینا
  ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۵۰

  من دیپلم کاردانی و فوق دیپلم کامپیوتر دارم. میتونم کنکور تجربی شرکت کنم؟ لطفا راهنمایی کنید

  • moshaverarshad
   ۲۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام بله میتونید

 15. آیسا
  ۱۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام . میخوام بدونم توی دانشگاه ازاد تهران یا پردیس تهران میشه بدون کنکور حقوق خوند؟

  • moshaverarshad
   ۲۲ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام اره دانشگاه های ازاد اطراف تهران

 16. نورا
  ۶ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام خسته نباشید میخواسم بدونم کسی که فارق التحصیل رشته مامایی دانشگاه تهرانه در مقطع کارشناسی هستش میتونه مجدد در کنکور ریاضی شرکت کنه؟

  • moshaverarshad
   ۷ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۷

   سلام نورا
   دانشگاه سراسری نمیتونین پذیریش بگیرین

 17. فاطمه
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴

  سلام من میخواستم بپرسم رشته های بدون کنکور و بر‌اساس معدل مثل رشته عکاسی و گرافیک چه دانشگاه هایی را شامل میشن دانشگاه دولتی عضو اونا نیست؟ فقط ازاد؟ رشته های بدون کنکور چه دانشگاه هایی دارن؟

  • moshaverarshad
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

   سلاام فاطمه
   جهت اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ازاد و دولتی با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید

 18. نرگس کسرایی
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۶

  سلام من کنکور ثبت نام کردم اما بعد فهمیدم سهمیه ایثار گری داریم الان چیکار کنم که بتونم ازش استفاده کنم؟ ایا بعد از اومدن رتبه ها واسه انتخاب رشته میتونم استفاده کنم؟؟؟؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام شما بامرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید براتون درخواست ثبت کنند که بتونید ویرایش کنید

 19. حدیث
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۲

  خسته نباشید …. یه سوال در مورد شرکت مجدد در کنکور سراسری داشتم ….
  کارشناسی زیست شناسی دارم …. چهار ساله درسم تموم شده ….میخوام مجددا برای کنکور برای رشته پرستاری شرکت کنم …. محدودیتی برای من وجود نداره که در کنکور سراسری و آزاد برای رشته پرستاری شرکت کنم ؟
  ۳۰ ساله هم هستم

 20. عرفان
  ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام من میانگین دروس عمومیم 70 درصو و دروس اختصاصیم 50 درصداه ..با این درصدا داروسازی قبول میشم ؟

 21. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

  سلام برای قبولی در دانشگاه های تهران فرقی نمیکنه چ آزاد چ ملی رتبه کل در سهمیه میخاستم بدونم رشته فیزیک

  • مشاور ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۲

   سلام برای قبولی در دانشگاه تهران سراسری رشته با رشته فرق میکنه‌ ولی برای قبولی اکثر رشته‌ها‌‌‌رتبه‌باید زیر ۱۰۰۰ باشه تا شانس قبولی داشته باشین

 22. امیر
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۶

  سلام سحرجان درصدای کنکورت چند.زدی که فیزیک قبول شدی کدوم دانشگاه؟

 23. سحر صادقیان
  ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۰

  سلام وقت بخیر من الان ۲۸ سالمه و میخوام کنکور تجربی برای پزشکی شرکت کنم و رشته دیپلمم ریاضی فیزیک بوده الان میخوام مجدد شروع کنم برای درس خوندن و لیسانس حسابداری و فوق دیپلم فیزیک هسته ای دارم …اما دوست دارم پزشکی بخونم میشه بهم راهنمایی کنید باتشکر

  • مشاور ارشد
   ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام برای قبولی در رشته های پزشکی حتما باید دیپلم تجربی داشته باشید تا بتونید در کنکور سراسری شرکت نماید .

 24. مهدیس
  ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۴

  سلام خواهش میکنم یکی جواب منو بده من رشتم تجربیه سال1400 برای بار دوم کنکور میدم پشتیبان نگرفتم فقط کتاب تست خریدم از روی کتاب نمیخونم فقط درسنامه های کتاب کار رو میخونم و بعدش تست میزنم همون لحظه همه رو بلدم یکم که میگذره همه رو یادم میره
  بعدش میشه لطف کنین یه سایت معتبر که بودجه بندی دقیق و تضمینی کنکور1400تجربی رو داره معرفی کنید؟
  ممنون

  • مشاور ارشد
   ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۹

   سلام مهدیس جان شما نیاز به یک مشاوره تحصیلی دقیق دارید تا براتون برنامه ریزی کنه و نحوه ی مطالعه شما اشتباه است و باید تغییرش بدی مشاوران ایران تحصیل می تونن شمارو کاملا راهنمایی کنن.

 25. مهدیه
  ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۲

  سلام برای مشاور تحصیلی آنلاین نیاز ب یک مشاور متخصص دارم برای کنکور سال۱۴۰۰ میخواهم شروع ب خواندن کنم به کمکتون نیاز دارم ک برای مترجمی زبان انگلیسی چه درس هایی رو بخوانم ک درصد بیشتر بتونم بگیرم تو کنکور و بتونم دولتی بیارم و این ک چ کتاب های تستی خوب هستند لطفاً راهنمایی کنید.با سپاس

 26. Z
  ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۷

  سلام من پشت کنکور ریاضی هستم وکنکوری۱۴۰۰یه سری افکاره غیره درسی خیلی رو درس خوندنم تاثیره منفی گذاشته چیکارکنم ک این افکارمزاحم درس خوندنم نشه واقعا هرکارمیکنم نمیتونم ازشرشون خلاص شم

 27. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶

  پس چگونه میتونم در ازمون سراسری بعد بدون محرومیت شرکت کنم لطفآ راهنمایی کنید

 28. شایان
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۳

  سلام من به دانشگاه روزانه قبول شدم ولی نمیخوام برم به دانشگاه ایا میتونم برای کنکور سال بعد یعنی 1400 شرکت کنم

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام برای دریافت بهترین مشاوره کنکور آنلاین بهترین گزینه تماس با مرز مشاوره ایران تحصیل است.
   شما در دانشگاه روزانه قبول شدید و جایگاه یک نفر رو گرفتید متاسفانه سال بعد نمی تونید در کنکور سراسری شرکت کنید .

 29. فاطمه حكيم پور
  ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۸

  با عرض سلام من نظام جدید هستم در کنکور ۹۸ شرکت کردم و دانشگاه دولتی روزانه قبول شدم و الان در حال گذراندن ترم سوم هستم تصمیم گرفتم انصراف و دوباره کنکور بدم میخواستم بدونم که محدودیتی برای کنکور دادن من وجود داره یا نه ؟من میتونم باز دانشگاه های روزانه را انتخاب کنم و قبول شوم ازجمله فرهنگیان؟

 30. رامین
  ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴

  عرض سلام و خسته نباشید.واقعیتش من یه مدته سربازیم تموم شده و الان میخوام برای کنکور 99 بخونم و فقط 5 ماه فرصت دارم و فقط زیست دوم را خوب خوندم.خواستم اگه امکان داره راهنماییم کنید که چه مبحث هایی حذف کنم من خودم زمین شناسی و فیزیک پیش1 و سوم را حذف کردم. ایا میتونم از زیست هم مباحثی حذف کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • dr-naqizade
   ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۱

   سلام و وقت بخیر بله میتونید ولی اینک بدونید کدوم بخش هارو بخونید با مشاوران تخصصی مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید تا راهنمایی کنند

ایران تحصیل
تماس با مشاور