ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تطبیق واحد دانشگاه پیام نور + شرایط سال 1402 | ایران تحصیل

شرایط تطبیق واحد دانشگاه پیام نور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

برای آشنایی با قوانین تطبیق واحد رشته های مختلف تماس بگیرید.

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تطبیق واحد دانشگاه پیام نور، یکی از پرتکرارترین سوال‌هایی است که دانشجویان از خود می‌پرسند. معمولاً این دانشجویان قصد دارند وارد دانشگاه پیام نور شوند یا به دانشگاه‌های دیگر تغییر رشته دهند. از آنجا که ظرفیت پذیرش دانشجو دانشگاه پیام نور کشور بسیار زیاد است و رشته‌های زیادی در آن تدریس می‌شود. لذا آشنایی با آیین‌ نامه تطبیق واحد پیام نور برای متقاضیان آن بسیار لازم است. آن دسته از دانشجویانی که قصد دارند برای کار یا ادامه تحصیل به خارج از کشور مهاجرت کنند در صورتی که دانشجو پیام نور بودند باید تطبیق واحد دانشگاه خود را انجام دهند.

البته عکس آن نیز صادق است. شما اگر قصد داشته باشید از دانشگاه‌های خارجی به یکی از دانشگاه‌های پیام نور کشور منتقل شوید باید تمام دروس خود را طبق آیین‌ نامه تطبیق واحد پیام نور معادل‌سازی کنید. به همین دلیل کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تطبیق واحد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ برای شما کمک زیادی می‌کند. جهت دریافت مشاوره در مورد تطبیق واحد دانشگاه پیام نور، شرایط تطبیق واحد پیام نور ۱۴۰۲ و آیین‌ نامه تطبیق واحد پیام نور، می‌توانید با کارشانسان مجموعه ایران تحصیل از طریق شماره 9099075307 همراه باشید.

آشنایی با شرایط تطبیق واحد دانشگاه پیام نور 1402 

دانشجویان برای تطبیق و معادل‌سازی دروس خود معمولاً به دنبال شرایط آن هستند تا نحوه پذیرش آن‌ها را بدانند. خوب است بدانید که تمام شرایط تطبیق واحد دانشگاه پیام نور بر اساس مصوبات شورای آن تنظیم می‌شود. لذا لازم است تمام دانشجویان این شرایط را رعایت کنند که در حال حاضر به صورت زیر هستند:

 • اگر شما دانشجوی پیام نور هستید و قصد دارید در همین دانشگاه تغییر رشته دهید می‌توانید تنها دروسی را تطبیق دهید که عنوان درسی آن‌ها یکسان هستند.
 • طبق آیین‌ نامه تطبیق واحد پیام نور کلیه دانشجویان جدیدالورود تا پایان نیمسال تحصیلی دوم وقت دارند ریز نمرات تأیید شده خود را به واحد آموزشی مربوطه ارائه دهند.
 • مهلت تطبیق واحد دانشگاه پیام نور معمولاً محدود و غیرقابل تمدید است.
 • شما می‌توانید تمام واحدهای درسی که در دانشگاه‌ها و مؤسسات مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گذراندید را در دانشگاه پیام نور معادل‌سازی کنید.
 • باید حداقل 80 درصد دروس گذرانده شده شما در دانشگاه مبدأ از نظر محتوایی با دروس دانشگاه پیام نور مطابقت داشته باشد تا طبق شرایط تطبیق واحد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ بتوانید آن‌ها را معادل‌سازی کنید.

برای اطلاع از شرایط تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان کلیک کنید.

 • دانشجویان تنها می‌توانند حداکثر 50 درصد درس‌هایی که در دانشگاه‌ قبلی گذراندند را در دانشگاه پیام نور تطبیق سازی کنند.
 • تمام دانشجویان مراکز تربیت معلم تنها می‌توانند دروس عمومی خود را در دانشگاه پیام نور معادل‌سازی کنند.
 • شما برای تطبیق دروس خود در دانشگاه پیام نور باید حداقل نمره 10 را بگیرید. در غیر این صورت نمی‌توانید آن را معادل‌سازی کنید.
 • معمولاً آن دسته از درس‌هایی که طبق شرایط تطبیق واحد دانشگاه پیام نور معادل‌سازی شدند تنها در میانگین کل نمرات پایان دوره تحصیلی دانشجو لحاظ می‌شوند.
 • شما می‌توانید تمام دروسی که در دوره‌های کوتاه مدت پیام نور، پودمانی و علمی کاربردی گذراندید را معادل‌سازی کنید.
 • معادل‌سازی بر عهده اداره کل خدمات آموزشی است که دروس ارائه شده شما را براساس معیارهای تطبیق واحد دانشگاه پیام نور بررسی و نتیجه را اعلام می‌کند.

آشنایی با شرایط تطبیق واحد دانشگاه پیام نور

برای بررسی شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

 • شما برای تطبیق واحدهای درسی گذرانده شده در دانشگاه آزاد باید آن‌ها را در همان واحد دانشگاه تأیید کنید.
 • تنها درس‌هایی را برای تطبیق به دانشگاه پیام نور ارائه دهید که از نظر تعداد واحد با دروس رشته جدیدتان یکسان باشند. لذا درس 3 واحدی دانشگاه قبلی خود را نمی‌توانید با درس 2 واحدی دانشگاه پیام نور معادل‌سازی کنید.
 • دانشجویان کارشناسی پیوسته‌ای که مدرک کاردانی دارند. ولی مدرک پیش‌دانشگاهی ندارند نمی‌توانند تطبیق و معادل‌سازی دروس انجام دهند.
 • تمام دروسی که شما در مقطع کارشناسی گذراندید را نمی‌توانید برای مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ناپیوسته معادل‌سازی کنید.
 • نمره‌ها در معادل‌سازی دانشگاه پیام نور از صفر تا 4 معیار دسته‌بندی می‌شوند: صفر = مردود، یک = ضعیف (مردود)، دو = متوسط (معادل 12 از 20 نمره)، سه = خوب (معادل 14 از 20 نمره) و چهار = عالی (معادل 17 از 20 نمره)

اطلاعیه

جهت دریافت مشاوره در مورد مراحل و شرایط درخواست تطبیق واحد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ با مشاوران ایران تحصیل از طریق شماره‌ 9099075307 تماس بگیرید و سؤالات خود را در میان بگذارید.

 

بنر کال تو اکشن

نحوه تغییر رشته در داخل مجموعه دانشگاه پیام نور

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه‌های شهریه پرداز و پرطرفدار داوطلبان کنکور است که کلاس‌ها در این دانشگاه به صورت نیمه‌حضوری برگزار می‌شوند. لذا اکثر کارمندان سازمان‌های دولتی برای ادامه تحصیل خود این دانشگاه را برمی‌گزینند. حال ممکن است برخی از دانشجویان به دلیل شرایط مختلفی قصد تغییر رشته و تطبیق دروس خود داشته باشند که توسط دانشگاه پیام نور برای آن‌ها شرایطی فراهم شده است.

البته خوب است بدانید که شما تنها در مقطع کارشناسی می‌توانید تغییر رشته دهید. ولی تطبیق واحد درسی برای تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان‌پذیر است. برای تغییر رشته در دانشگاه پیام نور می‌توانید به دو صورت مختلف با توجه به نوع پذیرش خود اقدام کنید:

تغییر رشته در دانشگاه پیام نور بر اساس قبولی در آزمون سراسری

 • آن دسته از دانشجویانی که از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه پیام نور شدند در صورت گذراندن 12 واحد درسی غیر جبرانی می‌توانند اقدام به تغییر رشته کنند.
 • باید رشته ‌یا گرایش مورد تقاضای دانشجو در همان مرکز یا واحد دانشگاه پیام نور موجود باشد.
 • نمره اکتسابی دانشجو در آزمون سراسری سال پذیرش آن از نمره کشوری رشته جدید کمتر نباشد.
 • پس از تطبیق و معادل‌سازی دروس دانشجو باید بتواند در مدت زمان باقی مانده درس‌های رشته جدید را پاس کند. یعنی این که فرصت کافی برای گذراندن دروس باقیمانده رشته جدید خود داشته باشد. به عنوان مثال دانشجو در دو نیم سال باقی مانده نمی‌تواند بیش از 70 واحد پاس کند.
 • باید مرکز/واحد و شورای آموزشی استان با تغییر رشته دانشجو موافق داشته باشند.
 • دانشجو تنها یک بار می‌تواند در رشته ‌یا گرایش خود تغییر رشته دهد.
 • دانشجو باید شرایط ادامه تحصیل داشته باشد.

نحوه تغییر رشته در داخل مجموعه دانشگاه پیام نور

تغییر رشته در دانشگاه پیام نور بدون آزمون

تمام دانشجویانی که در رشته‌های بدون آزمون دانشگاه پیام نور قبول شدند در صورتی که فاقد شرایط ماده 24 آیین‌ نامه دانشجویی پیام نور باشند می‌توانند طبق شرایط زیر اقدام به تغییر رشته کنند:

 • دانشجویان گروه آزمایشی هنر و علوم انسانی باید حداقل 12 واحد درسی را با معدل کل بالای 12 گذرانده باشند. همچنین آن‌ها تنها می‌توانند در همان مرکز یا واحد آموزشی تغییر رشته دهند.
 • تمام دانشجویان گروه ریاضی و تجربی اگر 12 واحد درسی خود را با معدل کل بالای 12 گذرانده باشند، آنگاه می‌توانند در تمام رشته‌های موجود در همان مرکز یا واحد تحصیلی، تغییر رشته دهند.
 • تمام دانشجویان رشته‌های مهندسی، معماری و شهرسازی باید برای تغییر رشته‌ خود مورد بررسی و تأیید قرار بگیرند.

حال اگر رشته مورد تقاضای دانشجو در واحد یا مرکز تحصیل آن وجود نداشته باشد، چیکار باید کرد؟ شما برای به دست آوردن جواب این سؤال و کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید تا توضیحات بیشتری را در مورد تغییر رشته و آیین‌ نامه تطبیق واحد پیام نور به شما ارائه دهند.

برای بررسی رشته های جدید پیام نور بدون کنکور بر روی لینک کلیک کنید.

هزینه تطبیق واحد دانشگاه پیام نور 1402

آن دسته از دانشجویانی که طبق آیین‌ نامه تطبیق واحد پیام نور مجاز به معادل‌سازی شدند باید هزینه‌ای را پرداخت کنند. این هزینه برای مقاطع مختلف با رشته‌های متفاوت فرق دارد. اما به صورت کلی هزینه معادل‌سازی هر واحد درسی بر اساس شهریه متغیر یک واحد درسی خودخوان است که دانشجو دریافت می‌گردد. معمولاً این شهریه متغیر را بر اساس جدول شهریه نیمسال تحصیلی دریافت می‌کنند که دانشجو تقاضای تطبیق واحد درسی داده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در موردرشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور وارد شوید.

 

روند تطبیق واحد دانشگاه پیام نور در سامانه آموزش گلستان

روند تطبیق واحد دانشگاه پیام نور در سامانه آموزش گلستان

دانشجویان در صورتی که مشمول شرایط تطبیق واحد درسی خود طبق آیین‌ نامه باشند. می‌توانند برای این کار به برای سایت گلستان دانشگاه پیام نور مراجعه کنند که مراحل تطبیق واحد درسی آن به شکل زیر است.

 • وارد سیستم جامع دانشگاهی گلستان شوید.
 • پس از ورود به پنل کاربری خود بر روی دکمه درخواست معادل‌سازی دروس کلیک کنید. سپس گزینه درخواست جدید را انتخاب کنید.
 • حالا روی ثبت و معادل‌سازی دروس کلیک کنید.
 • در صفحه باز شده روی دکمه «ایجاد» کلیک کنید تا جدول اطلاعات درسی شما نمایش داده شود.
 • کارنامه دانشگاه مبدأ خود را در جدول مشخص شده درج کنید. به طوری که حتماً در آن فیلدهای ترم اخذ، کد درس، نام درس، نمره و سایر اطلاعات را تکمیل و دکمه «ایجاد» را بزنید. حالا سایر دروس را بر اساس همین مراحل ایجاد و درج کنید.
 • پس از آنکه کلیه دروس را طبق کارنامه دانشگاه مبداء خود ایجاد کردید. حالا بر روی گزینه بازگشت کلیک کنید تا به صفحه درخواست معادل‌سازی دروس برگردید.
 • پس از بازگشت به صفحه اصلی پیشخوان دانشجو تمام دروس ایجاد شده خود را چک کنید. در صورتی که هر گونه مغایرتی در آن مشاهده کردید آن‌ها را اصلاح و تأیید کنید.
 • فایل تمام ریز نمرات دانشگاه مبدأ را بارگذاری کنید و پس از کسب اطمینان کامل از ریز نمرات و بارگذاری آن‌ها بر روی دکمه تأیید و ارسال مدارک کلیک کنید.
 • حالا درخواست شما به مرکز آموزش پیام نور ارسال می‌گردد تا آن‌ها طبق آیین‌ نامه تطبیق واحد دانشگاه پیام نور دروس شما را معادل‌سازی کنند.

برای ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور بر روی لینک کلیک کنید.

کال تو اکشن تماس

خلاصه مطالب

در این مقاله در ارتباط با شرایط و مراحل تطبیق واحد دانشگاه پیام نور 1402 اطلاعاتی را ارائه کردیم. هر ساله ممکن است تغییراتی در آیین نامه‌های مربوط به معادل سازی بوجود آید. از این رو دانشجویان باید اطلاعیه‌ها و بخشنامه‌های موجود را از طریق سامانه رسمی دانشگاه پیام نور دنبال کنند. 

برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص بخشنامه معادل سازی دروس، فرم و هزینه معادل‌سازی دروس، تطبیق واحد تغییر رشته، حداکثر واحدهای تطبیق واحد، زمان تطبیق واحد، شرایط تطبیق واحد و تطبیق واحد دانشگاه فرهنگیان با مشاوران ایران تحصیل با شماره‌ 9099075307 تماس بگیرید تا اطلاعات مورد نظر را در اختیار شما قرار دهند. 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

4.3/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

برای آشنایی با قوانین تطبیق واحد رشته های مختلف تماس بگیرید.

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا دانشجویان کلیه مقاطع پیام نور می‌توانند از تطبیق واحدهای آن بهره‌مند شوند؟

بله، اگر آن‌ها از دانشگاه مختلف جهت ادامه تحصیل به دانشگاه پیام نور آمده باشند می‌توانند واحدهای درسی خود را تطبیق سازی کنند. 

حداقل نمره تطبیق واحد درسی برای دانشجویان حوزه علمیه چقدر است؟

حداقل نمره تطبیق واحد دانشگاه پیام نور ۱۴۰۲ برای کلیه دانشجویان دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی، حوزه‌های علمیه، دانشگاه غیرانتفاعی و دانشگاه جامع علمی کاربردی 12 است.

آیا آیین‌نامه تطبیق واحد پیام نور با آیین‌نامه دانشگاه‌های دیگر یکسان است؟

خیر، معمولاً آیین‌نامه تطبیق واحد درسی دانشگاه‌های مختلف با هم متفاوت هستند. مثلاً شما برای معادل‌سازی دروس رشته خود در دانشگاه‌های سراسری باید حداقل نمره 14 را دریافت کرده باشید. در حالی که این عدد برای دانشگاه آزاد نمره 10 است. 

نظرات

200 دیدگاه دربارهٔ «تطبیق واحد دانشگاه پیام نور + شرایط سال 1402 | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo ليا گفت:

  من سال ٨٥ براي ليسانس زبان و ادبيات انگليسي دانشگاه پيام نور شروع كردم اما متاسفانه ٥ واحد نا تمام ماند. آيا بعد گذشت اينهمه سال ميتوانم واحدهاي ناتمام را به پايان برسانم و مدرك ليسانس خود را بگيرم يا راه حل ديگري مثل تطبيق واحد و شروع دوباره هست؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   از طریق اموزش دانشکده درخواست بازگشت به تحصیل بزنید. در صورت موافقت دانشگاه میتوانید برگردید و دوره کارشناسی را تکمیل کنید.

 2. Avatar photo یییی گفت:

  سلام مم مدرک کاردانی دارم میخام کاردانی به کارشناسیه همین رشته خودمو پیام نور بخونم. آیا باید تطبیق واحد انجام بدم؟؟؟ و اینکه هزینه داره برام؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام
   پیام نور کارشناسی ناپیوسته ندارد

 3. Avatar photo محمدیانی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من مدرک کارشناسی ارشد ادبیات از دانشگاه آزاد دارم و کارشناسی، الان میخوام حقوق بدون کنکور پیام نور برای ترم مهر ثبت نام کنم، اگه اشتباه نکنم 32 یا 35واحد عمومی رو گذراندم، امکانش هست تمام دروس عمومی رو تطبیق داد و دیگه در کارشناسی حقوق، آنها را بهم ندهند؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله دروس عمومی را برای شما تطبیق میدهند

 4. Avatar photo Masoume گفت:

  سلام من مدرک پیش دانشگاهی ندارم.کاردانی دانشگاه دولتی گذروندم والان پیام نور ثبت نام کردم برای کارشناسی .اگر قبول شم دروسمم تطبیق میخوره؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بستگی به دانشگاه دارد

 5. Avatar photo نورالدین گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من در دانشگاه پیام نور کارشناسی حقوق تموم کردم و الان امسال میخوام کارشناسی فقه و مبانی حقوق در پیام نور بخونم .
  شرایط تطبیق واحد این دو رشته چطوره؟ و کلا چند واحد میشه تطبیق داد؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. دوست عزیز در این مورد باید با واحد دانشگاهی جدیدتون رایزنی کنید.

 6. Avatar photo گلی جلیلی گفت:

  سلام. وقت بخیر. بنده در دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت دولتی خوندم و در حال حاضر مجددا در دانشگاه پیام نور ارشد مدیریت بازرگانی میخونم. تطبیق واحد دادم و دروسی مثل تحلیل آماری و مدیریت استراتژیک پیشرفته رو تطبیق ندادند. بنده همین دروس رو با همین عناوین در ارشد قبلیم پاس کردم. آیا اینها تطبیق واحد نمیشوند؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   معمولا دروس تخصصی اصلی را تطبیق نمیدهند و بابت این موضوع شما باید ریزنمرات تحویل کارشاس اموزش دهید تا برای شما تطبیق دهند

 7. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام اگه فردی ۶۰ واحد پاس کرده باشه در دانشگاه پیام نور کارشناسی مثلا روانشناسی دانشگاه جدید کنکور داده و قبول شده دانشگاه فردوسی مشهد تطبیق واحد میتواند انجام دهد؟ و اگه میتونه نمرات بالای چند رو دانشگاه های دولتی قبول میکنن. برای تطبیق واحد؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر بستگی به واحد های مشابه عناوین درس و .. دارد که واحد اموزش دانشگاه برسی میکند

 8. Avatar photo مریم گفت:

  سلام من لیسانس مهندسی نرم افزار دارم آیا میتونم بدون آزمون تو پیام نور برای رشته علوم تربیتی ثبت نام کنم و واحدامو تطبیق بدم ؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام بله این امکان وجود دارد. البته تطبیق واحد بستگی به سال فارغ التحصیی شما و واحدهای گذرانده شده دارد.

 9. Avatar photo نرکس گویش گفت:

  سلام من سه ترم نرم افزار در دانشگاه دولتی خوندم الان میخوام انصراف بدم و بیام دانشگاه پیام نور برای تطبیق واحد و دیدن مبحث های پیام نور باید چکار کنم

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر
   انصراف می دهید و وارد سایت سنجش شده و بدون آزمون ثبت نام می فرمایید در صورتی که عنوان واحد عنوان درس به تایید کارشناس آموزش مقصد برسد تطبیق هم لحاظ میگردد

   1. Avatar photo سمانه گفت:

    سلام من دیپلم فنی حسابداری سال ۹۰گرفتم بدون پیش دانشگاهی ۳ سال دبیرستان گذراندم ومدرک کاردانی حسابداری از دانشگاه فنی و حرفه ای دولتی گرفتم میتونم با گرفتن مدرک پیش دانشگاهی،پیام نور مشهد ثبت نام کنم؟ چند واحد تطبیق میخوره ؟( من ۷۴ واحد پاس کردم).آیا باید کنکور هم بدم ؟ یا بدون کنکور میتونم همین رشته حسابداری برای کارشناسی بخونم ممنون میشم پاسخ بدین

    1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

     سلام. دوست عزیز شما با مدرک کاردانی تون مجاز به ثبت نام در پیام نور هستید اما زمان ثبت نام بدون کنکور برای این دانشگاه تمام شده است.

     1. Avatar photo سمانه گفت:

      چند واحد از کاردانی من در پیام نور تطبیق میخوره و معادل سازی میشه

     2. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

      سلام وقت بخیر
      برای تطبیق واحد ،داشتن واحد های یکسان ،کسب میانگین بالای 12 ،مجوز دانشگاه الزامی می باشد

 10. Avatar photo شیدا گفت:

  سلام
  من کارشناسی روزانه خوندم و بالای ۷۵ درصد دروسی که پاس کردم تو رشته ای که پیام نور در مقطع کارشناسی که ثبت نام کردم یکی است ایا امکان تطبیق واحد ۷۵ درصد ان دورس وجود دارد؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   به شرط موافقت دانشگاه جدیدتان میتوانید تطبیق بزنید.

 11. Avatar photo سما گفت:

  سلام وقت بخیر، من مدرک کارشناسی روزانه دارم الان در مقطع کارشناسی پیام نور پذیرفته شدم، برای معادلسازی به دانشگاه قبلیم مراجعه کردم تا ریزنمراتو دریافت کنم ولی گفتند به دلیل تعهد خدمت این امکان وجود نداره، میخواستم ببینم اگه من فقط بخوام برای دروس عمومی تطبیق واحد انجام بدم باز نیاز به لغو تعهد خدمت دارم یا نه؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام دوست عزیز بله برای تمام تطبیق تمام واحدها نیاز به گذراندن کامل طرح دارید.

 12. Avatar photo A گفت:

  سلام مهلت تطبیق واحد تموم شده؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   به مدیر رشته دانشکده خودتان مراجعه کنید.

 13. Avatar photo پوریا گفت:

  سلام وقت بخير من تو کنکور شرکت کردم رشته روانشناسی قبول شدم میخوام برم حسابداری چی‌کار باید بکنم؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام وقت بخیر
   بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ازاد پیام نور و یا غیر انتفاعی ثبت نام کنید

 14. Avatar photo Hasti گفت:

  سلام من ترم اول اقتصاد پیام نور کرمانشاه هستم اگ بخام تطبیق واحد انجام بدم میتوونم مثلا ب رازی کرمانشاه تغییرش بدم هنون رشته رو یعنی اقتصاد

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   انتقال از دانشگاه پیام نور به دانشگاه روزانه امکان پذیر نیست

 15. Avatar photo سجاد یوسفی طالقانی گفت:

  سلام من سال پیش وردی مهر دانشگاه پیام فومن نور حقوق قبول شدم یه ترم هم خوندم اونجا بعد به دلیل مغایرت معدل مجبور شدم از دانشگاه برم بیرون بهم گفتن ادامه درستو میتونی تو جهاد دانشگاهی رشت بخونی ولی من نرفتم جهاد دانشگاهی امسال دوباره ورودی مهر انتخاب رشته کردم دوباره حقوق قبول شدم پیام نور فومن الان ثبت نام حضوری و غیر حضوری هم انجام دادم شهریه هم پرداخت کردم میخواستم بدونم میتونم درس هایه سال قبل رو تطبیق بزنم ؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   با یک ترم تطبیق واحد امکان پذیر نیست

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور