ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد ۱۴۰۲

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۴۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۶ آبان ۱۴۰۰
شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد ۱۴۰۲
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد ۱۴۰۲ مشخص شد. در رابطه با شرایط تطبیق واحد پیام نور به آزاد  باید گفت در صورتی که دانشجویان واجد شرایط تعیین شده باشند، می توانند نسبت به معادل سازی و یا تطبیق واحد اقدام نمایند. با توجه به شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی در صورتی دانشجویان می توانند نسبت به تطبیق واحد اقدام نمایند که نمره آن ها در درس قبلی کمتر از 12 نشده باشد.

 مطابق با آیین نامه های شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد ، در صورتی که شما امکان ثبت نام را داشته باشید، می توانید در زمان تعیین شده نسبت به انجام انتخاب رشته اقدام نمایید. در رابطه با تاثیر این نمرات بر روی معدل هر یک از دانشجویان، دانشگاه های مختلف شرایط متفاوتی می توانند وجود داشته باشد. برای دریافت مشاوره و  پاسخ سوالات خود در این زمینه می توانید با شماره های موجود در جدول زیر تماس حاصل نمایید.

 

برای اطلاع از قوانین و شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد و همچنین انجام تطبیق واحد از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطابق با شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد ۱۴۰۲ تنها در تعداد واحد محدودی امکان تطبیق واحد وجود خواهد داشت.

 

شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد چیست؟

 

شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد چیست؟

 

آن دسته از دانشجویانی که برخی از واحدهای دانشگاهی را در دانشگاه آزاد و پیام نور گذرانده اند و یا به صورت دولتی در برخی از دانشگاه ها تحصیل نموده اند در حال حاضر می توانند با توجه به شرایط تعیین شده و آیین نامه های دانشگاه ها نسبت به تطبیق واحد در هر یک از دروس اقدام نمایند. لازم به ذکر است که تطبیق واحد کارشناسی ارشد آزاد نیز متفاوت می باشد.

هریک از دانشگاه ها با توجه به ضوابط و مقررات خود شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد خاصی را برای تطبیق واحد دانشجویان در نظر می گیرد که متناسب با آن کلیه دانشجویان می توانند نسبت به انتخاب واحد و همچنین تطبیق آن اقدام نمایند. کلیه دانشجویان توجه داشته باشند که امکان تطبیق واحد در هر مقطع تحصیلی به تعداد تعییم شده دانشگاه تعیین می‌نماید وجود خواهد داشت.

برای آشنایی شما دانشجویان عزیز در رابطه با نحوه تطبیق واحد در دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد اطلاعات مفیدی را ارائه خواهیم کرد تا بتوانید از شرایط و ضوابط تعیین شده برای هر یک از دانشگاه ها اطلاع یابید و در زمان مقرر برای انجام انتخاب واحد اقدامات لازم را به انجام برسانید.

 

 شرایط تطبیق واحد پیام نور به آزاد

پذیرش واحد درسی مسابقه قوانین تعیین شده شورای دانشگاه در دانشگاه پیام نور به شرح زیر می باشد :

 1. مطابق با آیین نامه آموزشی دانشجویی پذیرفته شده جدید حداکثر تا پایان دو نیمسال تحصیلی پس از پذیرش موظف به ارائه ریز نمرات تایید شده خود به واحد آموزشی مربوطه می باشند. لازم به ذکر است که این زمان قابل تمدید نخواهد بود.
 2.  واحد های درسی در دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی و همچنین دانشگاه های غیر دولتی و یا غیر انتفاعی مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری و یا دانشگاه های تحت نظارت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشند، می توانند نسبت به تطبیق انتخاب واحد اقدام نمایند.
 3.  امکان تطبیق واحد های درسی در دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی و یا دانشگاه های غیر دولتی و غیر انتفاعی که مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشند، در صورت مرجع تایید واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و فایل رایانه ای و همچنین مراکز تربیت معلم دروس عمومی قابل پذیرش و تطبیق خواهد بود.
 4.  در رابطه با شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد ، محتوای آموزشی درس های گذرانده شده قبلی لازم است ۸۰ درصد محتوای واحد های مشابه در رشته های مشابه و همچنین در رشته جدید مطابقت داشته باشد، تشخیص امکان مطابقت درس بر عهده گروه واحد آموزشی استان می باشد.
 5.  نمره های دانشجو در هر یک از دروس برای تطبیق باید حداقل ۱۰ در معیار صفر تا ۲۰ و معادل آن در سایر معیارها برای دانشگاه های دولتی روزانه شبانه نیمه حضوری مجازی پیام نور تربیت معلم آموزش فنی و حرفه ای می باشد. در این بین تطبیق واحد دانشجویان اخراجی متفاوت خواهد بود.
 6.  نمره دانشجو در هر یک از واحدهای درسی باید حداقل ۱۲ از ۲۰ نمره باشد و برای دانشگاه‌ها دانشگاه های غیر دولتی حوزه علمیه دانشگاه غیر انتفاعی با توجه به شرایط تطبیق واحد پیام نور به آزاد واحد این امکان وجود خواهد داشت.
 7.  دروس گذرانده شده سطح یک و سطح ۲ و ۳ در حوزه علمیه قم و مشهد در صورتی که مطابق با قوانین دانشگاه، برای مقطع کاردانی و کارشناسی باشد؛ امکان معادل سازی وجود خواهد داشت.
 8.  تشخیص شمول مدارک دانشجویان خارج از کشور با یکی از از بندهای اداره کل خدمات آموزشی می باشد.

 

نحوه معادل سازی و شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی

 

نحوه معادل سازی و شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی

 

آن دسته از دانشجویانی که به صورت کوتاه مدت در دانشگاه پیام نور و یا دوره داخلی دانشگاه ها و یا دوره های پودمانی دانشگاه جامع علمی کاربردی را گذرانده‌اند، جهت تطبیق واحد در صورتی که شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی زیر را داشته باشند، امکان معادل سازی را خواهند داشت.

 • چنانچه دانشجو درس یا دروسی را در دانشگاه پیام نور گذرانده باشند، این نمره در صورت که ده باشد، امکان معادل سازی را فراهم می کند.
 •  در صورتی که دانشجو واحدهای درسی را در سایر دانشگاه ها یا موسسات آموزش عالی گذرانده باشد، به شرط اینکه در امتحان جامع سازمان سنجش و آموزش کشور حد نصاب لازم را برای قبولی کسب نموده باشد و همچنین گواهی را از سایت سازمان سنجش دریافت نموده باشد. امکان بررسی آن وجود خواهد داشت لازم به ذکر است که حد نصاب نمرات دانشجو باید ۱۲ باشد.
 • شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد یادآوری مهم مدارک دوره معادل و داخلی می بایست با مجوز وزارت علوم تحقیقات و فناوری یا سازمان مدیریت و برنامه ریزی برگزار شده باشد.
 •  واحد های گذرانده شده دانشجویان در دوره پودمانی دانشگاه علمی کاربردی در صورتی که در امتحان جامع دانشگاه و فوق برنامه ها و گواهی های آنها نمره ۱۲ را کسب نموده باشند امکان بررسی و معادل سازی آن وجود خواهد داشت.
 •  تمامی دانش آموختگان دوره پودمانی که در سال ۸۳ و پس از آن در مقاطع بالاتر که سازمان سنجش برگزار می نماید پذیرفته شده باشند، از آزمون جامع معاف خواهند بود.
 • مطابق با برخی از بندهای آیین نامه دانشگاه پیام نور در رابطه با نحوه پذیرش دانشجو در تمامی آن دسته از دانشجویانی که می توانند بر اساس شرایط تطبیق واحد پیام نور به آزاد تعیین شده، حداکثر ۵۰ درصد از تعداد واحدهای درسی جهت پذیرش دانشگاه و موسسات دولتی و یا غیر انتفاعی و آموزش عالی حذف و کلیه دروس دانشجو در صورت داشتن سایر شرایط قابل معادل سازی خواهد بود.
 •  تمامی آن دسته از دانشجویانی که از طریق کنکور سراسری یا فراگیر پذیرفته شده باشند به ازای هر ۱۵ واحد درسی تصویب شده یک نیمسال از سنوات مجاز دانشجو به ازای کارنامه کسب شده کسر خواهد شد.
 • شروع سنوات مجاز برای دانشجویانی که تغییر رشته داده اند و یا اقدام به انتقالی از سایر دانشگاه ها نموده اند، از سال پذیرش دانشجو در آزمون سراسری یا فراگیر محاسبه خواهد شد.
 •  مطابق با آیین نامه تطبیق واحد وزارت علوم  به ازای معادل سازی هر واحد درسی در واقع شهریه متغیر یک واحد درسی خودخوان طبق جدول شهریه نیمسال تحصیلی که در آن تقاضای تطبیق واحد داده شده است اخذ خواهد شد.
 •  رتبه دانشجویانی که در نمره معیار ۰ تا ۴ باشند به صورت مردود، ضعیف، متوسط، خوب و عالی طبقه بندی می شود که در واقع نمره متوسط همان نمره ۱۲ برای دانشجویان می باشد و همچنین نمره عالی برای هر یک از دانشجویان همان نمره ۱۷ خواهد بود. معادل سازی در سایر معیارها به عهده اداره کل خدمات آموزشی خواهد بود و به اداره کل خدمات آموزشی ارسال می گردد.
 •  مطابق با قوانین شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی ، تعداد واحد درس تصویر نیز نباید کمتر از تعداد واحد درس در رشته جدید دانشجو باشد. چنانچه تعداد واحد ۱ درس کمتر بوده و می‌توان به صورت تلفیقی چند واحد درسی مرتبط با یک درس را معادل سازی نمایند.
 • کلیه نمرات درس های تزریقی در میانگین یا همان معدل دانشجو محاسبه خواهند شد. بنابراین توصیه می‌کنیم در صورتی که به دنبال معدل بالا در رشته های دانشگاهی خود می باشید، می توانید نسبت به تطبیق واحد اقدام نکنید و اجازه بدهید که درس مورد نظر را در واحد دانشگاهی به خوبی بگذرانید.
 •  تمامی دانشجویان پذیرفته شده در مقطع کارشناسی پیوسته که دارای مدرک کاردانی پیوسته می باشند و همچنین فاقد مدرک پیش دانشگاهی هستند، هیچ یک از واحد مقاطع کاردانی آنها امکان معادل سازی را نخواهد داشت.
 •  در صورتی که دانشجو از یک مرکز به مرکز دیگر بدون اینکه در رشته ی پذیرفته شده خود تغییر ایجاد نماید، درخواست انتقالی دهد، در پذیرش یا نمره های درس دانشجو هیچ تغییری ایجاد نخواهد شد.
 • مطابق با شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد دانشجویان دانشگاه پیام نور در صورتی که نسبت به تغییر رشته اقدام نمایند، کلیه دروس عمومی و همچنین واحدهای مشترک که دارای عناوین و سرفصل تعداد واحد یکسان و کد درس مشترک می باشند نیازی به تزریق واحد نخواهند داشت و عیناً با همان نمره ردی و قبولی در کارنامه دانشجو باقی می ماند.
 •  واحد های گذرانده شده در مقطع کاردانی برای پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ناپیوسته امکان معادل سازی نخواهد داشت.
 •  در صورتی که دانشجو، تقاضایی در رابطه با موعد مقرر برای آموزش داشته باشد اما نمرات وی به تایید اساتید و یا واحد آموزشی نرسیده باشند نامه تایید شده از موسسه قبلی پس از ارسال به موقع بلامانع خواهد بود.

 

برای دانلود نرم افزارهای مورد نیاز کلاس مجازی دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

 

شرایط معادل سازی و تطبیق واحد دانشگاه آزاد

 

شرایط معادل سازی و تطبیق واحد دانشگاه آزاد

تا کنون در رابطه با شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد اطلاعاتی ارائه نمودیم. حال باید بگوییم که همانند دانشگاه های سراسری و همچنین دانشگاه دیگر کشور ،دانشگاه آزاد نیز امکان معادل سازی واحدهای گذرانده شده را برای آن دسته از دانشجویانی که تمایل به معدل سازی دارند، فراهم نموده است که با توجه به شرایط و ضوابط تعیین شده از سوی این دانشگاه قابل انجام می باشد. در ادامه به کلیه مواردی که در تطبیق واحد مورد نظر است اشاره خواهد شد :

 • معادل سازی واحدهای درسی گذرانده شده پذیرفته شدگانی که در گذشته دروسی را در یکی از واحدهای دانشگاهی و یا سایر موسسات آموزش عالی معتبر داخل و خارج از کشور گذرانده باشند مشروط به شرایط زیر می باشد.
 •  دانشجو با توجه به سوابق تحصیلی خود مجاز به تحصیل در رشته جدید خواهد بود.
 •  دانشجو با توجه به شرکت در آزمون سراسری وارد دانشگاه یا موسسه آموزش عالی قبلی خود می شود.
 •  دروس گذرانده شده قبلی دانشجویان از نظر تعداد واحد درسی کمتر از تعداد واحد درسی جدید نباید باشد.
 •  محتوای آموزشی آن دسته از داوطلبانی که درس خود را گذرانده اند حداقل ۸۰ درصد با محتوای درس مشابه باید مطابقت داشته باشد و همچنین نمره کسب شده دانشجو در گذشته نباید کمتر از ۱۲ باشد
 •  امکان معادل سازی دروس، توسط سه نفر از گروه آموزشی که وظیفه این کار را برعهده دارند در واحد دانشگاهی پذیرنده دانشجو مطابق با رعایت قوانین تعیین شده قابل اجرا خواهد بود و مطابق با شرایط تطبیق واحد پیام نور به آزاد تصمیم گیری می شود.
 •  نمرات درس پذیرفته شده در کارنامه دانشجو ثبت می گردد و در تعیین میانگین نیم سال یا همان معدل ترم تحصیلی دانشجو محاسبه نخواهد شد. اما برای معدل کل دوره تحصیلی و یا همان معدل کل دانشجو حتماً محاسبه خواهد شد.
 •  در صورتی که دانشجویان ۲۰ واحد درسی را معادل سازی نموده باشند و این درس به تائید واحد دانشگاهی رسیده باشد، یک نیمسال از واحدهای باقی مانده که از ۱۲ واحد کمتر نباشد، نیز یک نیم سال از مدت مجاز تحصیل دانشجویان کسر خواهد شد.
 •  آن دسته از پذیرفته شدگان آزمون سراسری در دوره های کاردانی و کارشناسی در صورتی که در گذشته یکی از دروس دوره های کاردانی یا کارشناسی را گذرانده باشند، مطابق با مفاد آیین نامه آموزشی و بندهای مربوط به آن امکان معادل سازی را خواهند داشت.
 • پذیرفته شدگان آزمون سراسری در دوره های کاردانی و کارشناسی در صورتی که در گذشته در یکی از دوره های کاردانی یا کارشناسی درسی را گذرانده باشند، فقط در دانشگاه امکان معادل سازی وجود خواهد داشت.
 •  دروس فارغ التحصیلی برای کلیه فارغ التحصیلان در مقاطع کاردانی و کارشناسی که در آزمون سراسری ورودی پذیرفته شده اند؛ مطابق با ماده ۶۷ آیین نامه آموزشی و بندهای آن قابل معادل سازی می باشد.
 •  در رابطه با هزینه معادل سازی هر واحد درسی برابر یک سوم شهریه متغیر درس مربوطه خواهد بود.
 •  معادل سازی و پذیرش دروس گذرانده شده دانشجویان انتقالی و میهمان مطابق با ماده ۵۲ و تبصره آن قابل انجام خواهد بود. و این ماده ها در دانشگاه آزاد با توجه به شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد می تواند متفاوت باشد.
 •  معادل سازی باید در نیمسال اول شروع به تحصیل انجام شود و در صورتی که با تاخیر به وجود آید، امکان تطبیق واحد وجود نخواهد داشت.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد ۱۴۰۲ به شما دانشجویان عزیز ارائه نماییم. در صورتی که مایل به اطلاع دقیق از شرایط تطبیق واحد پیام نور به آزاد هستید و یا به دنبال پاسخ سوالات خود در رابطه با شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی با کارشناسان ما در ارتباط باشید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود.

 

برای دریافت فایل مربوط به راهنمای شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد و همچنین رفع مشکلات تطبیق واحد از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط

سیستم آموزش مجازی دانشگاه علم و فرهنگ

نحوه عضویت در اپلیکیشن پیام من پیام نور

راهنمای ثبت نام دانشگاه پیام نور

شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

در رابطه با شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد آیا امکان تطبیق واحد با نمره ده وجود دارد؟

یکی از شرایط تطبیق واحد برای تمامی دانشگاه های سراسر کشور، این است که دانشجویان در صورتی می توانند نسبت به تطبیق واحد اقدام نمایند که در دروس خود حداقل نمره دوازده را کسب نموده باشند.

آیا در رابطه با شرایط تطبیق واحد پیام نور به آزاد رتبه بندی برای نمره در نظر گرفته شده است؟

بله. نمرات دانشجویان بر اساس رتبه ای که در نظر گرفته می شود از ضعیف تا عالی که از نمره صفر تا 4 می باشد، رتبه بندی خواهند شد.

آیا نمره تطبیق داده شده در معدل ترم تحصیلی منظور می شود؟

در رابطه با شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و همچنین هر یک از دانشگاه ها، شرایط متفاوتی وجود خواهد داشت که دانشگاه در این زمینه تصمیم گیری می نماید. اما در برخی از دانشگاه نمره موثر نخواهد بود.

آیا برای دانشجویان تربیت معلم امکان تطبیق واحد برای دانشگاه پیام نور وجود دارد؟

برای دانشجویان و یا فارغ التحصیلان دانشگاه تربیت معلم، تنها امکان تطبیق واحد در دروس عمومی وجود خواهد داشت.

نظرات

 1. Avatar photo
  negar
  ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۳

  سلام خسته نباشید مدرک لیسانس رشته کامپیوتر پیام نور دارم
  میتونم بعد از کنکور سراسری(رشته های هنر) در صورت قبولی دروس عمومی رو معادل سازی کنم؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۳

   سلام
   اگر سر فصل ها مورد تایید دانشگاه مبدا باشه بله

 2. Avatar photo
  نگین
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۶

  سلام
  من ترم یک امور بانکی دانشگاه پیام نور هستم
  خواستم بدونم میشه از پیام نور به دانشگاه ازاد برم یا امکانش نیست
  البته رشتمم میخوام تغییر بدم

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲

   سلام وقت به خیر
   نقل و انتقالات بین واحد های دانشگاه انجام میشود.

 3. Avatar photo
  نگین
  ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۵

  سلام
  من ترم یک امور بانکی دانشگاه پیام نور هستم
  خواستم بدونم میشه از پیام نور به دانشگاه ازاد برم یا امکانش نیست

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۲

   سلام وقت به خیر
   نقل و انتقالات بین واحد های دانشگاه انجام میشود.

 4. Avatar photo
  مهدی
  ۱۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۹

  باسلام
  من دانشجوی ترم ۲ حسابداری پیام نور هستم، میخواستم بدونم امکان تطبیق و انتقالی به دانشگاه دولتی برام وجود داره؟ و اگه درحال حاضر نشه، ارشد رو میتونم برم دولتی؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

   سلام وقت بخیر
   انتقالی شما فقط بین واحد انجام می شود.

 5. Avatar photo
  omidr
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۴

  با سلام
  قبلا رشته لیسانس عمران خوندم
  الان برای انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی آیا می توانم رشته ای دیگر رو انتخاب رشته کنم ؟
  آیا برای تطبیق واحد های رشته عمران در انتخاب رشته حتما باید رشته ای مرتبط باشد مثلا در انتخاب رشته عمران گرایش آب باشد یا اگر رشته ای غیر مرتبط مثلا پزشکی یا مکانیک را انتخاب رشته کنیم با دروس عمران که قبلا خواندیم واحد های رشته قبلی تطبیق می خورد؟؟؟

  • Avatar photo
   bahraii
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر برسی شود برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه ایرانتحصیل تماس بگیرید

 6. Avatar photo
  شاهین
  ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۲

  سلام ببخشید من الان رشته ی جغرافیا هستم کارشناسی دانشگاه پیام نور….. میخوام برای ارشدم برم دانشگاه ازاد بدون کنکور ادامه بدم امکانش هست اینجوری همون رشته رو خوند

  • Avatar photo
   haghipor
   ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۰

   سلام وقت بخیر
   با روش فراگیر میتوانید ادامه تحصیل خود را در مقطع ارشد در رشته مورد نظرتان ادامه دهید

 7. Avatar photo
  بهناز
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۲

  سلام، در حال حاضر دانشجوی دانشگاه آزاد هستم و برای تطبیق واحد دروسی که قبلا در پیام نور خوندم اقدام کردم. بعضی از دروس نزدیک دوازده هستن و یکی هم ده هست، دوستان گفتن اگه به دانشگاه پیام نور مراجعه کنم درستش میکنن به طوری که بشه تطبیق زد، آیا درسته ؟

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی شرایط تطبیق واحد به واحد دانشگاهی مراجعه کنید .

 8. Avatar photo
  صبا
  ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

  سلام من مدرک ارشد و دکتری روزانه رو دارم ولی کارشناسیم پیام نور بوده و شرایط تدریس رو ندارم. چطور میتونم مدرک پیام نورم رو به روزانه تغیر بدم. در صورت قبولی مجدد همون رشته در روزانه، چند واحد رو میتونم تطبیق بدم؟

  • Avatar photo
   alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

   سلام وقت بخیر . خیر مجاز نیستید . ولی برای اطمینان به دانشگاه مدنظر رجوع فرمایید

 9. Avatar photo
  آذین
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۴۲

  سلام من بنا به دلایل بحرانی میخوام از دانشگاه دولتی به دانشگاه پیام نور بیام تا چه حد میتونم تطبیق واحد بدم؟ میتونم همه واحد هارو تطبیق بدم کارشناسی حقوق هستم

  • Avatar photo
   sina nikdel
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۴

   سلام برای اطلاع از شرایط تطبیق واحد پیام نور به دولتی و آزاد با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 10. Avatar photo
  الناز
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۵

  با سلام و احترام.بنده فارغ التحصیل کارشناسی از دانشگاه پیام نور هستم در رشته ی مشاوره سال ۱۳۹۶ و کارشناسی ارشد مشاوره مدرسه دارم از دانشگاه آزاد.اما معدل لیسانسم کم هست(۱۳/۹۱) و میخوام که دانشگاه آزاد بدون کنکور رشته ی لیسانسم رو ثبتنام کنم.آیا در صورت قبولی امکان تطبیق واحدهای بالای ۱۴ وجود داره؟؟ممنونم

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۰

   سلام وقت بخیر . شرایط تطبیق داشتن نمرات بالا و همسطح بودن دانشگاه هاست . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 11. Avatar photo
  حامد 315
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۳

  سلام وقت بخیر
  من فوق دیپلم دانشگاه فتی حرفه ای دولتی رشته برق رو دارم و میخام لیسانس برق رو تو دانشگاه پیام نور بخونم منتهی خیلی از واحد هایی که تو فوق دیپلم گذروندم تو لیست پیام نور هست که باید بخونم حالا چه راهی دارم ؟؟ ممنون

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۷

   سلام باید ریز نمرات کاردانی رو برای اموزش دانشگاه پیام نور ارائه بدید تا براتون تطبیق واحد را انجام دهند

 12. Avatar photo
  شهروز
  ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۵

  با شلام. بنده 12 واحد در طول تحصیل در فراگیر پیام نور در مقطع ارشد پاس کردم. می خوام واحد های پاس کرده رو در دانشگاه سراسری تطبیق بدم. امکانش هست؟ ضمنا رشته ام حسابداری هست.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱

   با سلام.به صورت کلی واحد های پاس شده در دانشگاه پیام نور قابل تطبیق در دانشگاه های دولتی نمیباشند.

  • Avatar photo
   مهر
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۲

   ببخشید سوال منم این هست جواب گرفتین؟!
   آیا امکان تطبیق از پیام نور به دولتی هست

   • Avatar photo
    karimi
    ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۳

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 13. Avatar photo
  سارا
  ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۶

  سلام،من دانشجوی پرستاری روزانه هستم،میخواستم بدونم میتونم واحدای عمومی رو پیام نور یا دانشگاه آزاد شهرستان خودم بردارم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۰

   با سلام.امکان ان وجود ندارد.

 14. Avatar photo
  علیزاده
  ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۱۸

  سلام من دانشجوی ارشد پیام نور آموزش زبان هستم آیا می توانم واحدهای عملی را در دانشگاه آزاد پاس کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۷

   سلام
   خیر این امکان وجود ندارد

   • Avatar photo
    نجفی
    ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۴۰

    سلام
    کسی که ترم ۱ آموزش زبان ارشد پیام نور هست
    از طرفی هم در ارشد همان رشته در دانشگاه دولتی قبول شده.
    با رفتن ب آن دانشگاه ، آیا تطبیق دروس صورت می‌گیرد یا خیر

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۳

     سلام . قوانین تطبیق واحد بستگی به نمره و هم ترازی دانشگاه ها داردر . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 15. Avatar photo
  آیدین
  ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۴

  سلام من فارغ التحصیل پیام نور کرج هستم رشته مدیریت پروژه سال ۹۴فارغ التحصیل شدم میخوام آزاد عمران ثبتنام کنم آیا واحدی تطبیق میدن ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۱

   در صورتی که شرایط تطبیق محیا باشد بله.جهت اطلاع از ظوابط تطبیق واحد با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 16. Avatar photo
  زهرا
  ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام من دانشجوی زیست پیام نور هستم کدوم دانشگاه دولتی ایران تطبیق دروس پیام نور رو به دانشگاه دولتی قبول میکند؟؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۵

   سلام وقت بخیر دانشگاه هایی که تراز پایینی دارند معمولا قبول نمیکنند برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

   • Avatar photo
    Naseri
    ۱۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

    سلام وقتتون بخیر من ترم دو مهندسی پزشکی دانشگاه پیام نور هستم آیا اگر از پیام نور انصراف بدم و برم آزاد یاغیرانتفاعی واحدهای پاس شده تطبیق میخورن؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

     با سلام.با توجه به این که اعتبار و لول دانشگاه پیام نور از ازاد و غیر انتفاعی کم تر اسشت اجتمالا امکان ان وجود نخواهد داشت.

     • Avatar photo
      احمدی
      ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۸

      با سلام من دانشجوی ترم ۳ مهندسی پزشکی در پیام نور هستم ، با چه شرایطی میتونم از پیام‌ نور به آزاد بیام و از ترم ۳ ادامه بدم‌ و درسایی ‌که پاس کردم تطبیق بخورن

     • Avatar photo
      karimi
      ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۱

      سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

     • Avatar photo
      ح.ح
      ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۴

      اگر بخواهیم از پیام نور همدان به آزاد همدان که همه ی رشته های مهندسی در هر دو دانشگاه بدون کنکور است برویم. بازهم امکانش نیست

     • Avatar photo
      مشاور فتح اللهی
      ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

      سلام امکان انتقالی و میهمانی بین دانشگاه های هم اسم ممکن میباشد مگر اینکه انصراف بدید و ثبت نام مجدد انجام دهید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور