ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402 + شرایط | ایران تحصیل

  • دسته بندی:
  • دیدگاه ها: ۰
  • تاریخ بروزرسانی: ۱۵ مهر ۱۴۰۲
تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط ثبت نام تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ اعلام شد. دانشگاه آزاد برای پذیرش آموزگاری دانشگاه آزاد، رشته های بدون کنکور تربیت معلم را ارائه داده است و افرادی که شانس قبولی در دانشگاه فرهنگیان را نداشته‌اند، می‌توانند در رشته های تربیت دبیر بدون آزمون آزاد تحصیل کنند. آنچه که لازم است افراد بدانند این است که دانشگاه آزاد هیچ تعهدی برای استخدام رسمی دانشگاه ندارد. اما فارغ التحصیلان می‌توانند با ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش در این وزارت مشغول شوند.

از آنجا که رقابت داوطلبان کنکور برای ورود به مقطع کارشناسی تربیت معلم زیاد است، داوطلبان سعی می‌کنند که تلاش بیشتری برای ورود به دانشگاه‌های تربیت معلم داشته باشند. اما برخی از دانشجویان برای ورود به رشته های شغلی آموزش و پرورش علاقمند به تحصیل در رشته های تربیت معلم دانشگاه آزاد هستند. از این رو افراد باید با رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد و شرایط ثبت نام رشته های معلمی آزاد آشنایی داشته باشند.

شرایط ثبت نام تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402

هر سال رقابت داوطلبان کنکور سراسری برای ورود به دانشگاه‌های تربیت معلم آموزش و پرورش زیاد است. برخی از داوطلبان آزمون سراسری و در فرایند انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان که موفق به اخذ پذیرش در رشته های دبیری نشوند، می‌توانند در رشته های تربیت معلم بدون آزمون دانشگاه آزاد که قبولی در آنها راحت‌تر است، مشغول به تحصیل شوند.

بسیاری از افراد این سؤال را دارند که آیا داوطلبان کنکور سراسری می‌توانند برای تربیت معلم دانشگاه‌های آزاد اقدام کنند؟ در حال حاضر تحصیل در رشته های تربیت معلم از طریق کنکور سراسری و انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان ممکن می‌باشد. متقاضیان برای تحصیل در رشته های تربیت معلم، باید در آزمون سراسری و انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان و همچنین مصاحبه‌های مربوط به آن شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنند.

برای بررسی امکان بارگذاری مدارک رتبه بندی فرهنگیان بر روی لینک کلیک کنید. 

اما داوطلبانی که در مقطع کارشناسی دانشگاه فرهنگیان موفق به اخذ پذیرش نشده‌اند، می‌توانند در رشته های تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنند. بنابراین افراد باید به دنبال ثبت نام رشته های معلمی آزاد باشند. اما دانشگاه آزاد هیچ تعهدی نسبت به کارگیری آن‌ها در وزارت آموزش و پرورش ندارد. بنابراین قبل از هر چیز داوطلبان باید بر اساس شرایط اعلام شده تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند در رشته های تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد ادامه تحصیل دهند یا خیر.

اطلاعیه

 داوطلبانی که در دانشگاه فرهنگیان پذیرش نشده‌اند، می‌توانند برای ثبت نام تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد اقدام کنند.

آشنایی با رشته های تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402

داوطلبان علاقمند به تحصیل در شغل معلمی که موفق به قبولی در مقطع کارشناسی دانشگاه فرهنگیان نشده‌اند، این امکان را دارند که در هر یک از رشته های تربیت معلم دانشگاه آزاد ثبت نام کنند و برای ادامه تحصیل اقدام نمایند.

ثبت نام تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد نسبت به نوع واحد دانشگاهی متفاوت خواهد بود. دانشجویانی که قصد ثبت نام در رشته های تربیت دبیر بدون آزمون آزاد را داشته باشند، می‌توانند دفترچه راهنمای انتخاب رشته دانشگاه آزاد را دریافت کنند و پس از بررسی شرایط پذیرش آموزگاری دانشگاه آزاد مرتبط با تربیت معلم از طریق دفترچه راهنما اقدام به ثبت نام کنند.

پذیرش رشته های تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد از طریق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد صورت خواهد گرفت و متقاضیان می‌توانند براساس معدل و سوابق تحصیلی خود در یک از رشته های مربوط با تربیت معلم نام نویسی کنند. فهرست رشته های سال گذشته ثبت نام با کنکور و بدون کنکور دانشگاه آزاد برای رشته های تربیت معلم ارائه شده است. به دلیل اهمیت این موضوع در ادامه لیست رشته های تربیت معلم بدون دانشگاه آزاد را ارائه کرده‌ایم.

فهرست رشته های تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد
آموزش ریاضی آموزش دینی و عربی
 آموزش ابتدایی آموزش زبان انگلیسی 
علوم ورزشی زبان و ادبیات فارسی
  علوم تربیتی  علوم قرآن و حدیث
روان شناسی مشاوره
 آموزش علوم تجربی

دانشگاه آزاد رشته های بدون آزمون را برای افراد هر ساله ارائه می‌کند و آن دسته از افرادی که مایل به فعالیت در شغل معلمی هستند، می‌توانند برای ثبت نام رشته های معلمی آزاد اقدام کنند.

 اطلاعیه

 دانشگاه آزاد هیچ تعهدی در به کارگیری رسمی فارغ التحصیلان در رشته های مربوط به آموزش و پرورش ندارد.

مشاوره ثبت نام تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد 1402

آن دسته از علاقمندانی که مایل به فعالیت در شغل معلمی هستند و می‌خواهند وارد وزارت آموزش و پرورش شوند، اما نتوانستند در دانشگاه فرهنگیان پذیرش بگیرند، این امکان را دارند که در رشته‌های بدون کنکور دانشگاه آزاد مشغول شوند.

افراد علاقمند به ورود به شغل معلمی می‌توانند در برای اخذ پذیرش آموزگاری دانشگاه آزاد نام نویسی کنند و پس از دریافت مدرک خود وارد آموزش و پرورش شوند.

لازم به ذکر است که دانشگاه آزاد هیچ تعهدی نسبت به استخدام افراد پس از فارغ التحصیلی در وزارت آموزش و پرورش ندارد و علاقمندان فقط باید نمره حد نصاب قبولی در آزمون استخدامی دستگاه اجرایی را کسب کنند.

برای مشاهده بهترین دی وی دی های کنکور روی لینک کلیک کنید.

برای ورود به آموزش و پرورش از طریق رشته های تربیت معلم بدون آزمون دانشگاه آزاد، افراد باید پس از کسب نمره قبولی در آزمون استخدامی یک دوره مهارت آموزی آموزش و پرورش یک ساله را طی کنند و پس از طی کردن مراحل به استخدام آموزش و پرورش درآیند.

از این رو بهترین روش برای ورود به وزارت آموزش و پرورش این است که داوطلبان در رشته های مرتبط با تربیت معلم از جمله آموزش ابتدایی، زبان انگلیسی، علوم ورزشی و.. ادامه تحصیل دهند و پس از دریافت مدرک خود در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت نمایند.

از آنجا که ممکن است در ارتباط با رشته های بدون آزمون تربیت معلم دانشگاه آزاد سؤالات زیادی داشته باشید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه ایران تحصیل با داشتن سال‌ها سابقه درخشان در امر مشاوره تحصیلی تماس بگیرید تا آخرین اخبار مربوط به این حوزه را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

مشاوره ثبت نام تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد

برای درسترسی به دفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان وارد لینک مربوطه شوید. 

خلاصه مطالب

در این مقاله در ارتباط با شرایط ثبت نام تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد توضیح دادیم. افراد علاقمندی که نتوانسته‌اند در رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه فرهنگیان پذیرش بگیرند، می‌توانند از طریق رشته های تربیت دبیر بدون آزمون آزاد ادامه تحصیل دهند و شانس خود را برای اخذ پذیرش امتحان کنند.

دانشگاه آزاد هیچگونه تعهدی برای استخدام رسمی افراد ندارند. بنابراین فارغ التحصیلان می‌توانند با نام نویسی در آزمون استخدامی به استخدام آموزش و پرورش در آیند. در این مطب سعی کردیم در ارتباط با شرایط پذیرش آموزگاری دانشگاه آزاد اطلاعات کافی را به شما ارائه کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با فرایند ثبت نام رشته های معلمی آزاد می‌توانید با کارشناسان ما در آکادمی ایران تحصیل تماس بگیرید.

برای دانلود pdf مقاله کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای ثبت نام در رشته های تربیت معلم دانشگاه آزاد چه اقدامی باید کرد؟

برای تحصیل در رشته های تربیت معلم فقط می‌توان از طریق آزمون سراسری و انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اقدام کرد و در صورت عدم قبولی می‌توان برای رشته های تربیت معلم دانشگاه آزاد اقدام نمود.

رشته های تربیت معلم بدون کنکور دانشگاه آزاد کدامند؟

لیست برخی از این رشته ها شامل آموزش زبان انگلیسی، علوم تربیتی، زبان و ادبیات فارسی، مشاوره، روانشناسی، آموزش ابتدایی و علوم ورزشی می‌باشد.

شرایط تحصیل در رشته های تربیت معلم بدون آزمون دانشگاه آزاد چیست؟

در این مقاله به طور کامل به شرایط تحصیل در رشته های بدون آزمون تربیت معلم دانشگاه آزاد اشاره کردیم.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور