ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

اطلاعیه تحصیل هم زمان با سربازی ۱۴۰۲ | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۰۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۶ اسفند ۱۴۰۰
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید
تحصیل همزمان با خدمت سربازی

تحصیل همزمان با خدمت سربازی

پیرو آخرین اطلاعیه سازمان نظام وظیفه ایران امکان تحصیل هم زمان با سربازی ۱۴۰۲ با شرایط ویژه فراهم شد.

مشمولینی که واجد شرایط ادامه تحصیل درحین خدمت سربازی می باشند، می توانند در رشته های بدون کنکور و با کنکور ادامه تحصیل دهند. برای دانشجویان دانشگاه های سراسری نیز امکان ادامه تحصیل حین امریه فراهم شده است.درس خواندن برای کنکور در سربازی با سختی های فراوانی روبه رو خواهد بود بنابراین استفاده از مشاوره برای قبولی در دانشگاه در حین خدمت سربازی بسیار کمک کننده خواهد بود.

 

 

برای اطلاع از شرایط تحصیل هم زمان با سربازی ۱۴۰۲ ، اطلاع از شرایط اخذ امریه سربازی و نحوه دریافت معافیت تحصیلی با شماره های زیر تماس بگیرید

9099075307 تماس از سراسر کشور

9099075307 ( استان تهران)

پاسخگویی از ساعات 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

آیا امکان تحصیل هم زمان با سربازی وجود دارد؟

بر اساس قوانین گذشته فردی که مشمول خدمت سربازی می بود، واجد شرایط ادامه تحصیل همزمان با خدمت سربازی نمی شد. بنابراین مجاز به ادامه تحصیل در طول خدمت نبود و در صورت شرکت و قبولی در آزمون مجوزی برای او صادر نمی شود و نمی تواند به ادامه تحصیل خود بپردازد. با این تفاسیر آیا واقعا به هیچ عنوان ما امکان تحصیل در سربازی را نخواهیم داشت؟ خیر راه های میانبر برای شما در نظر گرفته شده است.

 

بسیاری از جوانان گله مند هستند که با ایجاد این چنین قوانین هایی مانع از ادامه تحصیل آن ها می گردد و با مطرح نمودن موضوعاتی مانند “چرا نمی توان در حین سربازی به تحصیل ادامه داد” خواستار پیگیری این مسئله هستند. رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو ‌های مسلح، با تاکید بر این که سربازی مانعی برای ادامه تحصیل نیست تصریح کرد با در نظر گرفتن شرایطی که قبل از ورود به سربازی آن را وضع کرده اند هیچ نوع مانعی برای ادامه تحصیل وجود ندارد زیرا شرایط را کاملا فراهم نموده اند.

 

به گفته رئیس ستاد کل نیرو های مسلح وقتی که داوطلب قبل از این که به امر سربازی فرا خوانده شود این فرصت یک ساله به او داده می شود تا بتواند تحصیل کند پس لزومی ندارد که نسبت به ادامه تحصیل همزمان با سربازی اقدام نماید.

 

تحصیل همزمان با سربازی به عنوان امریه

ادامه تحصیل حین امریه

ادامه تحصیل حین امریه

امریه یک روش آسانتری از سربازی برای افرادی که دارای مدرک تحصیلی هستند می باشد و به جای خدمت در ارگان های نظامی مانند ارتش، سپاه، وزارت دفاع و نیرو های انتظامی می توانند در نهاد های دولتی و اداری به عنوان نیرو های متخصص در رشته مورد نظر مشغول شوند.

 

حال که با امریه سربازی آشنا شدیم این پرسش به وجود می آید که ادامه تحصیل حین امریه به چه صورت است؟ آیا می توان همزمان هم تحصیل کرد و هم به عنوان یک امریه وظیفه خود را انجام داد؟ در پاسخ به این سوالات باید گفت که در امریه از نظر شرایط تحصیلی هیچ فرقی با سربازی ندارد و فردی که در امریه انجام خدمت می نماید همزمان نمی تواند هم تحصیل کند و هم به خدمت خود بپردازد.

 

 

شرایط تحصیل همزمان با سربازی با ایست خدمتی

 

تحصیل در حین سربازی

تحصیل در حین سربازی

یکی از شرایط تحصیل در حین سربازی استفاده از تبصره ایست خدمت سربازی است. ایست سربازی به منظور ارتقا سطح علمی افرادی که تمایل به ادامه تحصیل دارند در نظر گرفته شده است. ایست سربازی شرایطی را فراهم می کند تا فرد با خیال آسوده تحصیلات خود را بگذراند. در این حالت متقاضی خود را از رفتن به سربازی برای مدت مشخصی معاف می کند و بعد از گذراندن دانشگاه و اخذ مدرک به ادامه سربازی خود می پردازد.

 

اما آیا همه افراد می توانند از ایست سربازی برای ادامه تحصیلی خود استفاده نمایند؟ پاسخ خیر است؛ فقط افرادی می توانند از این قانون استفاده نمایند که در مقطع کارشناسی پیوسته به بالا باشند و برای مقاطع کاردانی و یا کارشناسی نا پیوسته امکان پذیر نیست. به بیانی دیگر فردی که می خواهد از مقطع دیپلم به کاردانی برود مشمول ایست خدمتی قرار نمی گیرد.

 

توجه : همچنین افرادی که دارای سو سابقه خدمت و یا غیبت هستند امکان استفاده از طرح تحصیل همزمان با سربازی را ندارند. البته ذکر این نکته ضروری است که ایست سربازی برای افرادی امکان پذیر است که از طریق کنکور پذیرفته شده باشند لذا برای تحصیل همزمان با سربازی این نکات را مد نظر داشته باشید.

 

پیرو مطلب بالا سوالی که برای مشمولان طرح (ایست سربازی ) شکل می گیرد این است که آیا در حین سربازی میشه کنکور داد؟ بله درس خواندن برای کنکور در حین سربازی امکان پذیر است. همان طور که پیش تر هم اشاره گردید سازمان نظام وظیفه این امکان را فراهم آورده تا افراد بتوانند با استفاده از قانون ایست سربازی به تحصیل خود با به کار گیری معافیت سربازی ادامه دهند. پس افراد متقاضی می توانند در حین سربازی در آزمون های ورودی دانشگاه و کنکور شرکت و در صورت قبولی در دانشگاه در حین سربازی ( به صورت معافیت) به تحصیل خود در رشته مد نظر بپردازند.

 

قبولی در دانشگاه در حین خدمت سربازی

با توجه به اینکه پذیرش در دانشگاه های سراسری با سختی بیشتری نسبت به سایر دانشگاه های دیگر روبه رو می باشد، به همین دلیل مشمولین خدمت سربازی می توانند با استفاده از رشته های جدید بدون کنکور نظام جدید می توانند در دانشگاه های پیام نور و همچنین غیر انتفاعی ادامه تحصیل دهند. خوسبختانه آیین نامه مجوز ادامه تحصیل داوطلبان به تازگی به تصویب رسیده است.

 

با توجه به اینکه دانشگاه پیام نور امکان ادامه تحصیل را به صورت خودخوان برای دانشجویان فراهم نموده است، لذا مشمولین خدمت سربازی می توانند علاوه بر خدمت خود، به راحتی ادامه تحصیل دهند. نظر به اینکه تمامی دانشگاه های بدون کنکور از دانشجویان خود شهریه ای دریافت می نمایند، به همین دلیل برای تحصیل هم زمان با سربازی ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسات مربوطه تصمیم گیری خواهند نمود.

 

انجام ثبت نام دانشگاه بدون کنکور برای تمامی داوطلبان در دو ترم مهر و بهمن امکان پذیر خواهد بود. توصیه ما به تمامی متقاضیان عزیز این است که با در نظر گرفتن شرایط موجود، بهتر است در رشته هایی ادامه تحصیل دهند که بتوانند به راحتی به هدف خود دست یابند. برای مشاوره انتخاب رشته می توانید با مشاوران ما به شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 ( استان تهران)  تماس حاصل نمایید.

 

 

خلاصه اطلاعیه تحصیل همزمان با سربازی

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با شرایط تحصیل هم زمان با سربازی ۱۴۰۲ – ادامه تحصیل حین امریه سربازی – درس خواندن برای کنکور در سربازی مطالبی را به شما مشمولین عزیز ارائه نماییم. با توجه به تغییراتی که در سال های اخیر در رابطه با این موضوع به وجود آمده است، لذا توصیه می نماییم که قبل از ثبت نام برای خدمت سربازی و یا ثبت نام در رشته های دانشگاهی ، حتما با کارشناسان نظام وطیفه ما در این رابطه صحبت نمایید.

 

مطالب مرتبط :

کسری خدمت سربازی

امریه خدمت سربازی

رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین

شرایط خرید خدمت

2.7/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا امکان تحصیل هم زمان با سربازی ۱۴۰۲ وجود دارد؟

خوشبختانه با توجه به تصویب آیین نامه های قبولی در دانشگاه در حین خدمت سربازی مشمولین عزیز می توانند به راحتی ادامه تحصیل دهند.

با توجه به شرایط ادامه تحصیل درحین خدمت سربازی در مقطع ارشد می توان ادامه تحصیل داد؟

دانشجویان ارشد با توجه به قانون ادامه تحصیل حین امریه می توانند موضوع پایان نامه خود را با هماهنگی ارگان مربوطه به عنوان بخشی از سربازی بگذرانند.

آیا در حین sربازی میشه کنکور داد؟

بله . مشمولین عزیز می توانند در حین خدمت در کنکور سراسری شرکت نمایند. اما امکان ادامه تحصیل پس از پذیرش با هماهنگی دانشگاه ها و ارگان ها امکان پذیر بود.

نظرات

 1. مرتضی
  ۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۰۷

  سلام، امکان ایست خدمت (امریه دانش بنیان) برای ادامه تحصیل در خارج از کشور برای مقطع دکترا و یا ارشد وجود دارد؟

  • مشاور صادقی
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۷

   سلام
   وقت بخیر برای بررسی بیشتر میتونید با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 2. امید
  ۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۲

  سلام چندتا سوال تو ذهنم هست مخاستم بپرسم.
  میشه با رفتن به دانشگاه هم خدمت گرد تو شهر خودم؟
  من دیپلم گرفتم میخام تو دانشگاه ثبت نام کنم و همزمان خدمت کنم تو شهر ‌خودم امگان داره؟؟
  ممنون میشم جواب مو سریع آن.د. بعدین واسم مواجبه🙌

  • مشاور ابراهیمی
   ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام
   خیر
   باید ایست خدمت بزنید

 3. امیررضا
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۴

  سلام خسته نباشید من برج چهار کنکور دارم اما اول شهریور اعزام به خدمت هستم و اواسط شهریور اعلام نتایج انتخاب رشته میاد
  آیا من میتونم بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته معافیت تحصیلی بگیرم و دانشگاه برم؟

  یا اینکه میتونم سربازی نرم و بعد از اعلام نتایج برم معافیت تحصیلی بگیرم؟ درکل می‌خوام بدونم راهی هست که دانشگاه برم ؟

  • tahmasebi
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام دوست عزیز بله راه وجود دارد شما بعد از قبولی در کنکور و ثبت نام قطعی در دانشگاه، از امتیاز ایست خدمت استفاده میکنید و وارد داتشکاه میشید.

 4. امیررضا
  ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۴۰

  سلام خسته نباشید من اول شهریور اعزام به خدمت هستم اما برج چهار کنکور دارم و نتایج انتخاب رشته اواسط شهریور ماه میاد میخواستم ببینم میتونم وسط سربازی معافیت تحصیلی بگیرم و برم دانشگاه یا نه؟

  • مشاور اقازاده
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۲

   وقت بخیر
   میتواند ایست خدمت بزنید فقط نباید وارد مرحله غیبت شوید

 5. علی
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۴

  و اینکه اگر حین تحصیل شرایط کار در خارج از کشور فراهم بشه میتونم برم یا خیر؟

  • مشاور ذوالنورنیا
   ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام وقت بخیر
   خیر

 6. عال
  ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۲

  درود خسته نباشید بنده چند ماهی هست ک به خدمت سربازی میروم و الان به خاطر مشکلان اعصاب و روان نمیتونم برم میخواستم بپرسم میشه درخواست تحصیل بدم و درسم رو ادامه بدم؟؟

  • tahmasebi
   ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۵

   سلام دوست عزیز بله شما این امکان رو دارید، اما باید در دانشگاه قبول بشید و بعد از ثبت نام قطعی بتونید از امتیاز ایست خدمت استفاده کنید.

 7. رضایی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۰۴

  سلام من کلاس دهم هستم ۱۷سالمه کلاس یازدهم میشه ۱۸سالم
  تا موقعی که دیپلم بهم بدن ۱۹ساله میشم خواستم ببینم با این شرایط سربازی برام غیبت میزنن

  • مشاور صادقی
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۳

   سلام
   باید بررسی بشه
   با مشاوین مجموعه تماس بگیرید

 8. میثم
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۵

  سلام ادامه تحصیل همزمان با سربازی در دانشگاه علمی کاربردی میشه رفت یانه

  • مشاور اقازاده
   ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۴

   وقت بخیر
   خیر امکان پذیر نمیباشد یا خدمت سربازی یا معافیت تحصیلی

 9. زهرا
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۱۸

  سلام وقت بخیر
  برادرم چند ماهه به خدمت سربازی رفته
  آیا امکانش هست در کنار خدمتش در دانشگاهی ثبت نام کنه و هم زمان باهاش سربازیش رو ادامه بده؟

  • tahmasebi
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۷

   سلام دوست عزیز خیر این مورد امکان ندارد و هیچ فردی نمتواند هم سرباز باشد و هم دانشجو.

 10. سجاد
  ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۲

  سلام بنده پیام نورکارشناسی ارشداقتصاددرس خوندم که سه ترم روبامعدل بالای هفده گذروندم وترم پایان نامه معافیت تحصیلیم تمدیدنشداخه یکسال طول کشیدالان میتونم درحین خدمت ترم اخروبگذرونم اخه الان به جاپایان نامه میشه درس برداشت

  • مشاور محمدی
   ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام وقت به خیر
   ادامه تحصیل در حین خدمت سربازی امکان پذیر نمی باشد.

 11. پارسا
  ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۹

  سلام . ایا امکان انصراف دوبار برای مشمولین وجود دارد مثلا از پیام نور بخاطر قبولی کنکور سراسری .ثبت نام در پرستاری ،میتونم کنکور بدم ودر صپرت قبولی رشته جدید از ثرستاری انصراف بدم ودر رشته جدید ثبت نام کنم بعداز فارغ تحصیلی برم سربازی؟

  • rezai
   ۳۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۹

   سلام وقت بخیر . در هر مقطع یکبار امکان انصراف وجود دارد

 12. امیررضا
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۱

  با سلام خسته نباشید
  بنده دیپلم ردی هستم و میخواستم بدونم آیا در حین خدمت میتونم دیپلم بگیرم

  • مشاور محمدی
   ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۸

   سلام وقت به خیر
   تحصیل در هنگام سربازی امکان پذیر نمی باشد.

 13. حسین
  ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۷

  سلام من دانشجوی رشته نرم افزار هستم و برای کارشناسی دارم درس میخونم اردیبهشت 1402 اعزام هستم میخاستم بدونم میشه در کنار خدمت سربازی درسمم ادامه بدم؟

  • مشاور محمدی
   ۲۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام وقت به خیر
   امکان تحصیل و خدمت سربازی همزمان امکان پذیر نمی باشد.

 14. ..
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۳

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من ترک تحصیل کردم و تا پایه دوازدهم خودم وای مدرک دیپلم ندارم چون بنا برشرایطم ک کار میکردم نتونستم مدرسه برم خواستم بدونم من اگر سربازی برم میتونم مدرکم رو بگیرم ؟

  • rahdar
   ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام وقت بخیر.
   وقتی 12 پایه را به طور کامل پاس نکرده باشید طبیعتا مدرک دیپلمی برای شما صادر نمیشود.

  • علی
   ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۰۱

   سلام من دانشجوی روانشناسی کارشنایی پیام نور بودم بعد 6ترم انصراف دادم ی چن ماه بعد رفتم خدمت اضاف سنواتی ندارم میخاسم ببینم میشه حین خدمت بدون کنکور بیام دانشگاه خودم ایست خدمت بزنم

   • مشاور محمدی
    ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۳

    سلام وقت به خیر
    در صورت نداشتن غیبت امکان گرفتن ایست خدمت وجود دارد.

 15. رضا
  ۲۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۲

  سلام و درود خدمت مشاورین محترم.
  سوال بنده از شما عزیزان این هستش که آیا می توان بعد از فارغ التحصیلی در رشته حقوق، در دانشگاه پیام نور در مقطع ارشد ثبت نام کنم(بدون شرکت در کلاس های درس ، صرفاً شرکت در آزمون های هر ترم) و همزمان به خدمت سربازی در سپاه نائل شوم؟

  • مشاور اقازاده
   ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۹

   سلام وقت بخیر
   این دو هردو امکانپذیر نمیباشد یا معافیت تحصیلی یا خدمت سربازی.

 16. مجتبی
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۵۲

  سلام. وقتتون بخیر.
  من کنکور دکترا شرکت کردم و ان شاء الله از مهر ماه امسال دانشجوی دکترا میشم. با اخذ پروژه ی کسری خدمت و کسری های دیگر تقریبا فقط دو ماه آموزشی از خدمت من باقی مانده. امکان انجام دوماه آموزشی همزمان با تحصیل در مقطع دکترا وجود داره؟ مثلا امکانش هست که یک ترم از دانشگاه مرخصی بگیرم و اون دوماه باقی مانده از سربازی رو تموم کنم و بعد مجدد ادامه تحصیل بدم؟

  • مشاور محمدی
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۲۰

   سلام وقت به خیر
   در صورت دانشجو بودن معافیت موقت برای شما رد میشود و امکان پست کردن دفترچه وجود ندارد.

 17. Amin
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۴

  سلام وقتتون بخیر، با توجه به اینکه مدرک دیپلم دارم و سرباز هستم میخواستم بدونم که میشه در حین خدمت دیپلم دیگه ای رو هم بگیرم؟

  • مشاور اقازاده
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام وقت بخیر
   خیر امکانپذیر نمیباشد

   • Amin
    ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۴:۲۰

    از طریق تحصیل غیر حضوری هم نمیشه؟؟که فقط مواقع امتحان از فرمانده اجازه بگیرم و در امتحانات شرکت کنم

    • مشاور صادقی
     ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۵

     سلام باید بررسی بشه

 18. Mani
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۱:۲۴

  با سلام من دانشجوی اخراجی مهندسی برق از دانشگاه روزانه هستم و امسال باید برای سربازی نام نویسی کنم آیا میتوانم حین سربازی کنکور بدهم و در دانشگاه روزانه مشغول به تحصیل شوم؟

  • rahdar
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۸

   سلام وقت بخیر .
   بله میتوانید کنکور دهید و در صورت قبولی برای شما ایست خدمت زده میشود.

 19. M
  ۶ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۲۷

  سلام من پایه یازدهم متولد ۸۴/۱۱ هستم و بهمن ماه امسال عازم سربازی هستم و وسطای پایه دوازدهم هستم…
  آیا میتوانم بعد از اتمام دبیرستان عازم بشم یا باید حتما برم سربازی.

  • مشاور محمدی
   ۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۸

   سلام وقت به خیر
   شما تا پایان تحصیل معافیت تحصیلی داشته و میتوانید استفاده نمایید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 20. سعید
  ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۳

  سلام وقت بخیر ببخشید من الان سرباز هستم. میتونم در حال حاظر در دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل بدم….

  • مشاور حمامی
   ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۵

   سلام وقتتون بخیر خیر

 21. یزدانپناه
  ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۳

  سلام خسته نباشید
  من ۱۸ سالمه کلاس دوازدهمم نوبت اول رو امتحان دادم
  فقط نوبت دوم مونده ایا میشه برم سربازی بعد هم زمان هم سرباز باشم هم امتحاناتو بدم؟؟

  • tahmasebi
   ۲۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۵

   سلام دوست عزیز خیر شما مجاز نیستید هم سرباز باشید و هم دانش آموز. بعد از اتمام خدمتتون مجاز به ثبت نام هستید.

 22. سعید طالبی
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷

  سلام وقتتون بخیر من دانشجوی ترم اول دکتری مقطع پردیس خودگردان ورودی مهرماه 1401 هستم. تاریخ پایان خدمتم 1401/8/18 بوده اما ایست خدمت نزدم و الان کارت پایان خدمتم آمده است و به دانشگاه هم ارائه کردم. آیا امکان دارد بعدها برایم مشکل ساز شود؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

   سلام وقت بخیر اگر درحین تحصیل پذیرش شدید باید ایست خدمتی رو اقدام میکردید ولی اگر پایان خدمت رو دریافت کردید بعید هست مشکلی بوجود بیاد

 23. علیرضا فرهادی
  ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۹

  من دانشجو ارشد مهندسی شیمی ترم دو هستم از دانشگاه ازاد و سوالم اینه که ایا میتونم ترم سه و چهارم که مربوط میشه به پایان نامه رو اقدام کنم به خدمت. هم زمان کارهای پایان نامه ام هم انجام بدم؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۵

   سلام وقت بخیر تا زمانیکه از دانشگاه محل تحصیل بصورت کامل فارغ التحصیل نشده باشید نمیتوانید برای اعزام به خدمت سربازی اقدام کنید

  • rahdar
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۵

   سلام وقت بخیر
   خیر نمیتوانید همزمان در حال تحصیل باشید و خدمت را هم سپری کنید

 24. علی اصغر
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۸

  سلام من دو اردیبهشت1401 معافیت تحصیلی گرفتم
  و الان یک ماه از تاریخ معافیت تحصیلیم گذشته
  برای تمدید معافیت تحصیلی چیکار کنم
  اضافه که نخوردم؟

  • مشاور فتح اللهی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۳

   سلام اگر بیبشتر از یکسال از فارغ التحصیلی تون گذشته باشه احتمالا دیگه غیبت سربازی خوردید.

 25. مجتبی
  ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۷

  سلام وعرض ادب من فوق دیپلم گرفتم و میخوام برم خدمت میتونم بعد خدمت برالیسان دانشگاه بخونم باید کنکور بدم یا با سوابق تحصیلی میتونم ادامه بدم
  ممنون میشم راهنمایی کنید ⚘

  • مشاور کریمی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام شانس شودارین برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • نوید
    ۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۳۵

    سلام من غیبت سربازی دارم ۳ سال میشه درس تموم کردم آیا من میتونم الان سربازی برم همزمان ادامه تحصیل بدم

    • مشاور اقازاده
     ۹ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۰

     سلام وقت بخیر
     خیر امکان پیش بردن هم زمان این دو امکانپذیر نمیباشد

 26. سام
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

  من سربازیم ۲۵ دی ماه امسال شروع میشه و باید برم وگر نه غیبت میخورم.
  ایا میشه در حین سربازی بهمن ماه که شد برم دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم و معافیت تحصیلی بگیرم.
  لطفا راهنمایی کنید

  • javadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام روزبخیر
   اگر مدرک کاردانی به بالا داشته باشین بله میتونید.

 27. علی
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۹

  سلام. آیا میتوان هم زمان با تحصیل در مقطع دکتری سربازی هم گذراند
  یعنی هم دانشجو بود هم خدمت کرد؟

  • behrouzi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام وقت بخیر خیر

 28. مهدی
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۷

  سلام به خاطر دو درس موفق نشدم دیپلم بگیرم میتونم حین سربازی این دو درس را بگذرونم و دیپلم بگیرم یا خیر

  • hedayati
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر
   در صورت توانایی در پاس کردن واحدها امکان آن می باشد.

 29. Hjgfc
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۶

  سلام من ۱۹ سالمه
  دیپلمم رو نتونستم بگیرم و میخوام برم سربازی در حین سربازی میتونم دیپلم بگیرم؟؟

  • hedayati
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام وقت بخیر
   طبق یک سری شرایط امکان تحصیل همزمان در سربازی وجود دارد.

 30. صمد
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۵

  سلام لطفا جواب بدید. من 12مهر ینی چهل روز دیگه خدمتم تموم میشه میخام بدونم میشه بدون کنکور انتخاب رشته کنم؟ ازاد پیام از مهر برم یانه؟

  • hedayati
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۰

   سلام وقت بخیر
   تایم انتخاب رشته در آن زمان به اتمام رسیده است.

 31. علی
  ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱

  سلام
  همزمان میشه در خدمت در دانشگاه علمی کاربردی درس خواند.

  • mohammadi
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام وقت به خیر
   در صورت ثبت نام در دانشگاه معافیت تحصیلی برای شما بر قرار می شود.

 32. Omid
  ۱۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

  سلام
  من تازه وارد 20 شدم
  حدودا اول دبیرستان رشته کاردانش
  ترک تحصیل کردم
  میخواستم بدونم الان میتونم در حین سربازی ادامه تحصیل بدم ؟

  • karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۱

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 33. بهزاد
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

  باسلام بنده فروردین ماه شدم20ساله و دفترچه پست کردم وازاون طرف اعزام به خدمت و تمدید کردم آیا تواین حالت میتونم کنکوربدم

  • bahraii
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقتتون بخیر .لطفا مقاله اطلاعیه تحصیل همزمان با سربازی 1401 را با دقت مطالعه نمایید

 34. رضا
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۴

  من دیپلم دارم میخام رشته حقوق بخونم همزمان سربازیم برم چگونه میشه

  • ekhlasi
   ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

   با سلام وقت بخیر تحصیل حین سربازی مقدور نمیباشد

 35. هستی
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

  سلام خسته نباشید اگه شخصی ۱۸سالش رشته ی تجربی باشه
  و بعد کنکور دانشگاه هم قبول شده باشه
  اگه بعد کنکور ثبت نام کنه چجوری میتونه هم خدمت سربازیشو انجام بده و هم دانشگاه ادامه تحصیل بده

  • ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۷

   با سلام وقت بخیر امکان تحصیل حین خدمت وجود ندارد

 36. امیر حسین
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۵

  عرض سلام و خسته نباشید
  بنده ۲۰ سالمه و دیپلم فنی حرفه ای دارم،میخوام برم خدمت،آیا از همون موقعی که خدمت شروع بشه میتونم داخل دانشگاه علمی و کاربردی رشته های تک پودمانی رو بخونم؟
  و اینکه این رشته های تک پودمانی در مقطع کاردانی هستند یا کارشناسی؟؟
  ممنون میشم اگر پاسخ بدید
  با تشکر.

  • کارشناس ارشد
   ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط تحصیل دانشگاهی مد نظر در صورت سرباز بودن و نداشتن غیبت و قبولی در دانشگاه در مقطع مورد نظر ایست خدمتی تعلق میگیر ولی امکان تحصیل هم زمان با سربازی وجود ندارد موفق باشید

 37. آرمان
  ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۴۷

  سلام
  من می‌خوام سرباز بشم و مدرک لیسانس کارشناسی ناپیوسته دارم و می‌خواهم برای کنکور درس بخونم معلمی قبول بشم
  آیا میتونم وسط سربازی کنکور بدم؟ اگه قبول شدم میتونم دیگه سربازی نرم؟ چون دبیری که هرکس قبول بشه دیگه سربازی نمیره…؟!

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام . تحصیل همزمان با خدمت امکان پذیر نمی باشد . برای ایست خدمت باید کنکور مقاطع بالاتر را شرکت کنید

  • مسلم
   ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۰

   با سلام ،وقتتون بخیر،من در حال حاضر دارای معافیت تحصیلی هستم،و میخواهم یکماه دیگر دفترچه خدمت م را پست کنم،اگر در دانشگاه مثلاً امسال رشته های پیراپزشکی ازاد قبول شوم،این امکانش هست که بتوانم از طریق مکاتبات و نامه نگاری بین دانشگاه قبولی م و پادگان مربوطه اقدام به تحصیل کنم و بعد در رشته مدنظر ادامه خدمتم را انجام دهم؟با تشکر

   • tahmasebi
    ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۹

    سلام دوست عزیز سوال شما تا حدودی گنگ است اگر منظورتون گرفتن سنوات تحصیلی و ادامه تحصیل هست بله میتونید.لطفا با داخلی 108 تماس بگیرید تا بیشتر راهنمایی بشید.

 38. محمد حسین
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۱

  سلام با عرض خسته نباشید.
  من بهمن ماه امسال از طریق سوابق تحصیلی دانشگاه روزانه قبول شدم. تا روزی که رفتم دانشگاه ثبت نام کنم، معافیت تحصیلی مهلت داشت اما بعد چند روز از ثبت نام خواستم تمدید کنم، از مهلت معافیت تحصیلی گذشته بود و به هم معافیت تحصیلی تعلق نگرفت. ایا می تونم به تحصیل خودم ادامه بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۱

   با سلام.لطفا سوال خود را واضح تر بیان کنید.

 39. Hamed
  ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۶

  سلام من در حال حاظر سربازم آیا میتونم دانشگاه آزاد ثبت نام کنم.

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۴

   سلام اگر از طریق کنکور پذیرش بگیرید بهتون ایست خدمت رو احتمالا بدن ولی اگر بدون کنکور پذیرش بگیرید همزمان بهتون اجازه تحصیل نمیدن

 40. amir
  ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸

  من تازه کاردانی گرفتم برای کارشناسی می خوام بهمن برم می تونم این 6 ماه رو برم خدمت کنم حداقل عمرم هدر نشه ی ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام اگه بری سربازی باید وسط خدمتت درخواست ایست خدمت بدی که خیلی سخت با درخواستت موافقت میکنن.ولی همزمان نمیشه هم سرباز باشی هم تحصیل کنی.

 41. Sohrab
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۷

  سلام من الان سرباز هستم در همین حین که دارم خدمت میکنم امکان تحصیل توی همین شهر یا مثلا دانشگاه های پیام نور هست یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقتتون بخیر اگر بخواید تحصیل کنید ایست خدمت میگیرید

 42. رضا
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۰

  سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم مثلا اگه با لیسانس بریم خدمت میتونیم در طول خدمت که ۲ سال هستش مدرک فوق لیسانس رو گرفت ؟ ( دانشگاه آزاد )
  ممنون از رسیدگی و پاسخگویی شما

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۵

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط نظام وظیفه در صورتی که افراد دارای غیبت نباشن میتونن در زمان خدمت اقدام به تحصیل کنند که در صورت قبولی ایست خدمت به افراد تعلق میگیرد ولی تحصیل هم زمان با خدکمت امکان پذیر نیست موفق باشید

 43. علی
  ۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۶

  سلام ،من رشته خسابداری پیام نور میخونم ترم چهارم اگه سال بعد کنکور بدم فرهنگیان قبول بشم میتونم تغییر رشته بدم فرهنگیان یا نه

  • moshaverarshad
   ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام اره در طول تحصیل یکبار میتونی انصراف بدی و دوباره وارد دانشگاه دیگه ای بشی

   • علی
    ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۵

    مرسیی

   • محمد نادری
    ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۷

    سلام خسته نباشید میخواستم بدونم میشه تو خدمت سربازی امتحان های دیپلم که مردود شدم رو بدم؟

    • مشاور صادقی
     ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۹

     سلام بله

 44. سام
  ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۵

  سلام من ۶ترم در دانشگاه پیام نور هستم و تا سال ۱۴۰۲معافیت تحصیلی دارم و متولد ۱۳۷۸هستم میتونم واسه کنکور ۱۴۰۱ثبت نام کنم و اگر در دانشگاه فرهنگیان قبول شدم برم دانشگاه. یا میشه در حین خدمت کنکور بدم و اگر در دانشگاه فرهنگیان قبول شدم ایست خدمت بگیرم

  • moshaverarshad
   ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴

   سلام سام
   با توجه به سقف سنوات معافیتون شما مجاز نیستین مجدد کنکور بدین

مطالب مرتبط

تماس با مشاور