ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

اطلاعیه تحصیل هم زمان با سربازی 1401 | ایران تحصیل

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307
تحصیل همزمان با خدمت سربازی

تحصیل همزمان با خدمت سربازی

پیرو آخرین اطلاعیه سازمان نظام وظیفه ایران امکان تحصیل هم زمان با سربازی 1401 با شرایط ویژه فراهم شد.

مشمولینی که واجد شرایط ادامه تحصیل درحین خدمت سربازی می باشند، می توانند در رشته های بدون کنکور و با کنکور ادامه تحصیل دهند. برای دانشجویان دانشگاه های سراسری نیز امکان ادامه تحصیل حین امریه فراهم شده است.درس خواندن برای کنکور در سربازی با سختی های فراوانی روبه رو خواهد بود بنابراین استفاده از مشاوره برای قبولی در دانشگاه در حین خدمت سربازی بسیار کمک کننده خواهد بود.

 

 

برای اطلاع از شرایط تحصیل هم زمان با سربازی 1401 ، اطلاع از شرایط اخذ امریه سربازی و نحوه دریافت معافیت تحصیلی با شماره های زیر تماس بگیرید

9099075307 تماس از سراسر کشور

9099075307 ( استان تهران)

پاسخگویی از ساعات 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

آیا امکان تحصیل هم زمان با سربازی وجود دارد؟

بر اساس قوانین گذشته فردی که مشمول خدمت سربازی می بود، واجد شرایط ادامه تحصیل همزمان با خدمت سربازی نمی شد. بنابراین مجاز به ادامه تحصیل در طول خدمت نبود و در صورت شرکت و قبولی در آزمون مجوزی برای او صادر نمی شود و نمی تواند به ادامه تحصیل خود بپردازد. با این تفاسیر آیا واقعا به هیچ عنوان ما امکان تحصیل در سربازی را نخواهیم داشت؟ خیر راه های میانبر برای شما در نظر گرفته شده است.

 

بسیاری از جوانان گله مند هستند که با ایجاد این چنین قوانین هایی مانع از ادامه تحصیل آن ها می گردد و با مطرح نمودن موضوعاتی مانند “چرا نمی توان در حین سربازی به تحصیل ادامه داد” خواستار پیگیری این مسئله هستند. رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو ‌های مسلح، با تاکید بر این که سربازی مانعی برای ادامه تحصیل نیست تصریح کرد با در نظر گرفتن شرایطی که قبل از ورود به سربازی آن را وضع کرده اند هیچ نوع مانعی برای ادامه تحصیل وجود ندارد زیرا شرایط را کاملا فراهم نموده اند.

 

به گفته رئیس ستاد کل نیرو های مسلح وقتی که داوطلب قبل از این که به امر سربازی فرا خوانده شود این فرصت یک ساله به او داده می شود تا بتواند تحصیل کند پس لزومی ندارد که نسبت به ادامه تحصیل همزمان با سربازی اقدام نماید.

 

تحصیل همزمان با سربازی به عنوان امریه

ادامه تحصیل حین امریه

ادامه تحصیل حین امریه

امریه یک روش آسانتری از سربازی برای افرادی که دارای مدرک تحصیلی هستند می باشد و به جای خدمت در ارگان های نظامی مانند ارتش، سپاه، وزارت دفاع و نیرو های انتظامی می توانند در نهاد های دولتی و اداری به عنوان نیرو های متخصص در رشته مورد نظر مشغول شوند.

 

حال که با امریه سربازی آشنا شدیم این پرسش به وجود می آید که ادامه تحصیل حین امریه به چه صورت است؟ آیا می توان همزمان هم تحصیل کرد و هم به عنوان یک امریه وظیفه خود را انجام داد؟ در پاسخ به این سوالات باید گفت که در امریه از نظر شرایط تحصیلی هیچ فرقی با سربازی ندارد و فردی که در امریه انجام خدمت می نماید همزمان نمی تواند هم تحصیل کند و هم به خدمت خود بپردازد.

 

 

شرایط تحصیل همزمان با سربازی با ایست خدمتی

 

تحصیل در حین سربازی

تحصیل در حین سربازی

یکی از شرایط تحصیل در حین سربازی استفاده از تبصره ایست خدمت سربازی است. ایست سربازی به منظور ارتقا سطح علمی افرادی که تمایل به ادامه تحصیل دارند در نظر گرفته شده است. ایست سربازی شرایطی را فراهم می کند تا فرد با خیال آسوده تحصیلات خود را بگذراند. در این حالت متقاضی خود را از رفتن به سربازی برای مدت مشخصی معاف می کند و بعد از گذراندن دانشگاه و اخذ مدرک به ادامه سربازی خود می پردازد.

 

اما آیا همه افراد می توانند از ایست سربازی برای ادامه تحصیلی خود استفاده نمایند؟ پاسخ خیر است؛ فقط افرادی می توانند از این قانون استفاده نمایند که در مقطع کارشناسی پیوسته به بالا باشند و برای مقاطع کاردانی و یا کارشناسی نا پیوسته امکان پذیر نیست. به بیانی دیگر فردی که می خواهد از مقطع دیپلم به کاردانی برود مشمول ایست خدمتی قرار نمی گیرد.

 

توجه : همچنین افرادی که دارای سو سابقه خدمت و یا غیبت هستند امکان استفاده از طرح تحصیل همزمان با سربازی را ندارند. البته ذکر این نکته ضروری است که ایست سربازی برای افرادی امکان پذیر است که از طریق کنکور پذیرفته شده باشند لذا برای تحصیل همزمان با سربازی این نکات را مد نظر داشته باشید.

 

پیرو مطلب بالا سوالی که برای مشمولان طرح (ایست سربازی ) شکل می گیرد این است که آیا در حین سربازی میشه کنکور داد؟ بله درس خواندن برای کنکور در حین سربازی امکان پذیر است. همان طور که پیش تر هم اشاره گردید سازمان نظام وظیفه این امکان را فراهم آورده تا افراد بتوانند با استفاده از قانون ایست سربازی به تحصیل خود با به کار گیری معافیت سربازی ادامه دهند. پس افراد متقاضی می توانند در حین سربازی در آزمون های ورودی دانشگاه و کنکور شرکت و در صورت قبولی در دانشگاه در حین سربازی ( به صورت معافیت) به تحصیل خود در رشته مد نظر بپردازند.

 

قبولی در دانشگاه در حین خدمت سربازی

با توجه به اینکه پذیرش در دانشگاه های سراسری با سختی بیشتری نسبت به سایر دانشگاه های دیگر روبه رو می باشد، به همین دلیل مشمولین خدمت سربازی می توانند با استفاده از رشته های جدید بدون کنکور نظام جدید می توانند در دانشگاه های پیام نور و همچنین غیر انتفاعی ادامه تحصیل دهند. خوسبختانه آیین نامه مجوز ادامه تحصیل داوطلبان به تازگی به تصویب رسیده است.

 

با توجه به اینکه دانشگاه پیام نور امکان ادامه تحصیل را به صورت خودخوان برای دانشجویان فراهم نموده است، لذا مشمولین خدمت سربازی می توانند علاوه بر خدمت خود، به راحتی ادامه تحصیل دهند. نظر به اینکه تمامی دانشگاه های بدون کنکور از دانشجویان خود شهریه ای دریافت می نمایند، به همین دلیل برای تحصیل هم زمان با سربازی 1401 دانشگاه ها و موسسات مربوطه تصمیم گیری خواهند نمود.

 

انجام ثبت نام دانشگاه بدون کنکور برای تمامی داوطلبان در دو ترم مهر و بهمن امکان پذیر خواهد بود. توصیه ما به تمامی متقاضیان عزیز این است که با در نظر گرفتن شرایط موجود، بهتر است در رشته هایی ادامه تحصیل دهند که بتوانند به راحتی به هدف خود دست یابند. برای مشاوره انتخاب رشته می توانید با مشاوران ما به شماره های 9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 ( استان تهران)  تماس حاصل نمایید.

 

 

خلاصه اطلاعیه تحصیل همزمان با سربازی

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با شرایط تحصیل هم زمان با سربازی 1401 – ادامه تحصیل حین امریه سربازی – درس خواندن برای کنکور در سربازی مطالبی را به شما مشمولین عزیز ارائه نماییم. با توجه به تغییراتی که در سال های اخیر در رابطه با این موضوع به وجود آمده است، لذا توصیه می نماییم که قبل از ثبت نام برای خدمت سربازی و یا ثبت نام در رشته های دانشگاهی ، حتما با کارشناسان نظام وطیفه ما در این رابطه صحبت نمایید.

 

مطالب مرتبط :

کسری خدمت سربازی

امریه خدمت سربازی

رشته های دانشگاه علوم انتظامی امین

شرایط خرید خدمت

1.5/5 - (2 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا امکان تحصیل هم زمان با سربازی 1401 وجود دارد؟

خوشبختانه با توجه به تصویب آیین نامه های قبولی در دانشگاه در حین خدمت سربازی مشمولین عزیز می توانند به راحتی ادامه تحصیل دهند.

با توجه به شرایط ادامه تحصیل درحین خدمت سربازی در مقطع ارشد می توان ادامه تحصیل داد؟

دانشجویان ارشد با توجه به قانون ادامه تحصیل حین امریه می توانند موضوع پایان نامه خود را با هماهنگی ارگان مربوطه به عنوان بخشی از سربازی بگذرانند.

آیا در حین sربازی میشه کنکور داد؟

بله . مشمولین عزیز می توانند در حین خدمت در کنکور سراسری شرکت نمایند. اما امکان ادامه تحصیل پس از پذیرش با هماهنگی دانشگاه ها و ارگان ها امکان پذیر بود.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  علی اصغر
  ۱۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۸

  سلام من دو اردیبهشت1401 معافیت تحصیلی گرفتم
  و الان یک ماه از تاریخ معافیت تحصیلیم گذشته
  برای تمدید معافیت تحصیلی چیکار کنم
  اضافه که نخوردم؟

  • Avatar photo
   مشاور فتح اللهی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۳

   سلام اگر بیبشتر از یکسال از فارغ التحصیلی تون گذشته باشه احتمالا دیگه غیبت سربازی خوردید.

 2. Avatar photo
  مجتبی
  ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۷

  سلام وعرض ادب من فوق دیپلم گرفتم و میخوام برم خدمت میتونم بعد خدمت برالیسان دانشگاه بخونم باید کنکور بدم یا با سوابق تحصیلی میتونم ادامه بدم
  ممنون میشم راهنمایی کنید ⚘

  • Avatar photo
   مشاور کریمی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۰

   سلام شانس شودارین برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 3. Avatar photo
  سام
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۰

  من سربازیم ۲۵ دی ماه امسال شروع میشه و باید برم وگر نه غیبت میخورم.
  ایا میشه در حین سربازی بهمن ماه که شد برم دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم و معافیت تحصیلی بگیرم.
  لطفا راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   javadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام روزبخیر
   اگر مدرک کاردانی به بالا داشته باشین بله میتونید.

 4. Avatar photo
  علی
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۹

  سلام. آیا میتوان هم زمان با تحصیل در مقطع دکتری سربازی هم گذراند
  یعنی هم دانشجو بود هم خدمت کرد؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام وقت بخیر خیر

 5. Avatar photo
  مهدی
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۷

  سلام به خاطر دو درس موفق نشدم دیپلم بگیرم میتونم حین سربازی این دو درس را بگذرونم و دیپلم بگیرم یا خیر

  • Avatar photo
   hedayati
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر
   در صورت توانایی در پاس کردن واحدها امکان آن می باشد.

 6. Avatar photo
  Hjgfc
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۶

  سلام من ۱۹ سالمه
  دیپلمم رو نتونستم بگیرم و میخوام برم سربازی در حین سربازی میتونم دیپلم بگیرم؟؟

  • Avatar photo
   hedayati
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام وقت بخیر
   طبق یک سری شرایط امکان تحصیل همزمان در سربازی وجود دارد.

 7. Avatar photo
  صمد
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۵

  سلام لطفا جواب بدید. من 12مهر ینی چهل روز دیگه خدمتم تموم میشه میخام بدونم میشه بدون کنکور انتخاب رشته کنم؟ ازاد پیام از مهر برم یانه؟

  • Avatar photo
   hedayati
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۰

   سلام وقت بخیر
   تایم انتخاب رشته در آن زمان به اتمام رسیده است.

 8. Avatar photo
  علی
  ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱

  سلام
  همزمان میشه در خدمت در دانشگاه علمی کاربردی درس خواند.

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

   سلام وقت به خیر
   در صورت ثبت نام در دانشگاه معافیت تحصیلی برای شما بر قرار می شود.

 9. Avatar photo
  Omid
  ۱۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

  سلام
  من تازه وارد 20 شدم
  حدودا اول دبیرستان رشته کاردانش
  ترک تحصیل کردم
  میخواستم بدونم الان میتونم در حین سربازی ادامه تحصیل بدم ؟

  • Avatar photo
   karimi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۱

   سلام خیربرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 10. Avatar photo
  بهزاد
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

  باسلام بنده فروردین ماه شدم20ساله و دفترچه پست کردم وازاون طرف اعزام به خدمت و تمدید کردم آیا تواین حالت میتونم کنکوربدم

  • Avatar photo
   bahraii
   ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقتتون بخیر .لطفا مقاله اطلاعیه تحصیل همزمان با سربازی 1401 را با دقت مطالعه نمایید

 11. Avatar photo
  رضا
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۴

  من دیپلم دارم میخام رشته حقوق بخونم همزمان سربازیم برم چگونه میشه

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

   با سلام وقت بخیر تحصیل حین سربازی مقدور نمیباشد

 12. Avatar photo
  هستی
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

  سلام خسته نباشید اگه شخصی ۱۸سالش رشته ی تجربی باشه
  و بعد کنکور دانشگاه هم قبول شده باشه
  اگه بعد کنکور ثبت نام کنه چجوری میتونه هم خدمت سربازیشو انجام بده و هم دانشگاه ادامه تحصیل بده

  • Avatar photo
   ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۷

   با سلام وقت بخیر امکان تحصیل حین خدمت وجود ندارد

 13. Avatar photo
  امیر حسین
  ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۵

  عرض سلام و خسته نباشید
  بنده ۲۰ سالمه و دیپلم فنی حرفه ای دارم،میخوام برم خدمت،آیا از همون موقعی که خدمت شروع بشه میتونم داخل دانشگاه علمی و کاربردی رشته های تک پودمانی رو بخونم؟
  و اینکه این رشته های تک پودمانی در مقطع کاردانی هستند یا کارشناسی؟؟
  ممنون میشم اگر پاسخ بدید
  با تشکر.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط تحصیل دانشگاهی مد نظر در صورت سرباز بودن و نداشتن غیبت و قبولی در دانشگاه در مقطع مورد نظر ایست خدمتی تعلق میگیر ولی امکان تحصیل هم زمان با سربازی وجود ندارد موفق باشید

 14. Avatar photo
  آرمان
  ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۴۷

  سلام
  من می‌خوام سرباز بشم و مدرک لیسانس کارشناسی ناپیوسته دارم و می‌خواهم برای کنکور درس بخونم معلمی قبول بشم
  آیا میتونم وسط سربازی کنکور بدم؟ اگه قبول شدم میتونم دیگه سربازی نرم؟ چون دبیری که هرکس قبول بشه دیگه سربازی نمیره…؟!

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام . تحصیل همزمان با خدمت امکان پذیر نمی باشد . برای ایست خدمت باید کنکور مقاطع بالاتر را شرکت کنید

 15. Avatar photo
  محمد حسین
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۱

  سلام با عرض خسته نباشید.
  من بهمن ماه امسال از طریق سوابق تحصیلی دانشگاه روزانه قبول شدم. تا روزی که رفتم دانشگاه ثبت نام کنم، معافیت تحصیلی مهلت داشت اما بعد چند روز از ثبت نام خواستم تمدید کنم، از مهلت معافیت تحصیلی گذشته بود و به هم معافیت تحصیلی تعلق نگرفت. ایا می تونم به تحصیل خودم ادامه بدم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۱

   با سلام.لطفا سوال خود را واضح تر بیان کنید.

 16. Avatar photo
  Hamed
  ۱۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۶

  سلام من در حال حاظر سربازم آیا میتونم دانشگاه آزاد ثبت نام کنم.

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۴

   سلام اگر از طریق کنکور پذیرش بگیرید بهتون ایست خدمت رو احتمالا بدن ولی اگر بدون کنکور پذیرش بگیرید همزمان بهتون اجازه تحصیل نمیدن

 17. Avatar photo
  amir
  ۶ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۸

  من تازه کاردانی گرفتم برای کارشناسی می خوام بهمن برم می تونم این 6 ماه رو برم خدمت کنم حداقل عمرم هدر نشه ی ؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۲

   سلام اگه بری سربازی باید وسط خدمتت درخواست ایست خدمت بدی که خیلی سخت با درخواستت موافقت میکنن.ولی همزمان نمیشه هم سرباز باشی هم تحصیل کنی.

 18. Avatar photo
  Sohrab
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۷

  سلام من الان سرباز هستم در همین حین که دارم خدمت میکنم امکان تحصیل توی همین شهر یا مثلا دانشگاه های پیام نور هست یا خیر؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۷

   سلام وقتتون بخیر اگر بخواید تحصیل کنید ایست خدمت میگیرید

 19. Avatar photo
  رضا
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۰

  سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم مثلا اگه با لیسانس بریم خدمت میتونیم در طول خدمت که ۲ سال هستش مدرک فوق لیسانس رو گرفت ؟ ( دانشگاه آزاد )
  ممنون از رسیدگی و پاسخگویی شما

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۵

   سلام وقت بخیر دوست عزیز با توجه به شرایط نظام وظیفه در صورتی که افراد دارای غیبت نباشن میتونن در زمان خدمت اقدام به تحصیل کنند که در صورت قبولی ایست خدمت به افراد تعلق میگیرد ولی تحصیل هم زمان با خدکمت امکان پذیر نیست موفق باشید

 20. Avatar photo
  علی
  ۸ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۶

  سلام ،من رشته خسابداری پیام نور میخونم ترم چهارم اگه سال بعد کنکور بدم فرهنگیان قبول بشم میتونم تغییر رشته بدم فرهنگیان یا نه

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام اره در طول تحصیل یکبار میتونی انصراف بدی و دوباره وارد دانشگاه دیگه ای بشی

   • Avatar photo
    علی
    ۹ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۵

    مرسیی

 21. Avatar photo
  سام
  ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۵

  سلام من ۶ترم در دانشگاه پیام نور هستم و تا سال ۱۴۰۲معافیت تحصیلی دارم و متولد ۱۳۷۸هستم میتونم واسه کنکور ۱۴۰۱ثبت نام کنم و اگر در دانشگاه فرهنگیان قبول شدم برم دانشگاه. یا میشه در حین خدمت کنکور بدم و اگر در دانشگاه فرهنگیان قبول شدم ایست خدمت بگیرم

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۵ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۴

   سلام سام
   با توجه به سقف سنوات معافیتون شما مجاز نیستین مجدد کنکور بدین

تماس با مشاور