ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور ۱۴۰۲

تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور، برای دانشجویانی که علاقه دارند تا به طور همزمان در دو رشته به تحصیل بپردازند مناسب است، اما شرایط و قوانین مخصوص به خود را دارد.

تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور در صورتی امکان پذیر است که رشته دوم مخصوص دانشگاه پیام نور باشد و امکان تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه آزاد تنها برای رشته های غیر پزشکی وجود دارد.

پذیرش دانشجو جهت تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور، برای رشته دوم بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی وی می باشد.

جهت اطلاع از شرایط تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور ۱۴۰۲ با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور

پس از ورود به سامانه سنجش و آموزش کشور و اقدام برای ثبت نام، دانشجویان و داوطلبانی که خواستار تحصیل در دو رشته به صورت همزمان هستند، تنها در مقطع کارشناسی مجاز به انجام این کار می باشند و فقط یکی از رشته های دانشگاه پیام نور را می توانند انتخاب نمایند.

در نظر داشته باشید که شهریه رشته دوم، برابر با مقدار شهریه در دانشگاه پیام نور می باشد و دانشجویان مذکری که در حال تحصیل با استفاده از معافیت تحصیلی می باشند، می توانند اقدام به تحصیل در رشته دوم با به کارگیری معافیت تحصیلی که از سوی دانشگاه و رشته اول صادر شده است، نمایند.

جهت تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور، دانشگاه اول می بایست مدارکی که برابر اصل شده دانشجو می باشد را بر اساس درخواست دانشگاه قبولی دوم با نامه اداری رسمی ارسال نماید و معادل سازی برای دروس عمومی گذرانده شده در رشته و دانشگاه اول در پایان دوره تحصیل برای رشته دوم انجام گیرد.

در زمان انتخاب واحد نیز، دانشجویان باید جهت تحصیل هم زمان در دو مقطع دانشگاه آزاد به تاریخ امتحانات توجه نمایند تا تداخل نداشته باشند. متقاضیانی که قصد تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور را دارند باید در نظر داشته باشند که تحصیل همزمان در دو رشته و دانشگاه مشکلات خاص خودش را دارد زیرا تنظیم کردن ساعت های کلاس ها و امتحانات در تحصیل همزمان دو رشته در دو دانشگاه متفاوت کاری بسیار سخت خواهد بود.

 

جهت اطلاع از نحوه تحصیل همزمان در دو رشته ارشد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

شرایط تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور کشور مدتی قبل اعلام کرد که با توجه به اینکه تعداد مراکز پیام نور از 250 به 507 واحد افزایش پیدا کرده است، به همین خاطر امکان تحصیل دانشجویان دانشگاه های دولتی به صورت همزمان در دانشگاه های پیام نور نیز وجود دارد.

همان گونه که می دانید، اغلب کلاس های دانشگاه پیام نور به شکل غیر حضوری برگزار می شود و به همین علت شاید بتوان گفت که با مشکلات زیادی مواجه نخواهید شد اما در کلاس هایی همچون آزمایشگاه ها و کارگاه های برخی از رشته ها حضور دانشجو الزامی می باشد و ممکن است برای شما دردسر ساز شود. 

در نتیجه شرایط تحصیل همزمان در دانشگاه سراسری و پیام نور به این صورت است که متقاضیانی که می خواهند به تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور بپردازند، می توانند در صورت قبولی در دانشگاه های دولتی، به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور پرداخته و در رشته مورد علاقه خود تحصیل نمایند.

 

جهت اطلاع از شرایط تحصیل همزمان در دو مقطع دانشگاه آزاد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

به گفته رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان دکتر صمد حمزه ئی، در حال حاضر امکان تحصیل همزمان در دو رشته در پیام نور با لحاظ کردن و تطبیق واحدهای گذرانده امکان پذیر است و حتی دانشجویان دانشگاه های دولتی و غیر دولتی دیگر نیز می توانند با ثبت نام در پیام نور مدرک رشته دوم خود را دریافت نمایند.

از آنجایی که بخش عظیمی از واحدهای مشترک در رشته اول گذرانده شده، در نتیجه دانشجو می تواند با صرف هزینه بسیار کم و نیز صرف زمان اندک مدرک دوم را اخذ نماید.

در نتیجه مزایای این کار، تحصیل ارزان برای خانواده های کم بضاعت و کم درآمد می باشد. دانشجویان از طریق نهادهای حمایتی و خیرین حمایت می شوند. کیفیت بالای آموزشی و داشتن منابع و آزمون های استاندارد از عمده دلایل قبولی بالای فارغ التحصیلان این دانشگاه در مقاطع بالاتر می باشد.

شروع زمان ثبت نام بدون آزمون در دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش از تاریخ 5ام لغایت 10ام مرداد می باشد و در همه رشته های مقطع کارشناسی پذیرش دانشجو انجام می گردد.

در پذیرش بدون آزمون، داوطلب بدون حضور در کنکور، می تواند دفترچه انتخاب رشته را از سایت سنجش دریافت نماید و بر اساس سوابق تحصیلی در مراکز و واحدهای پیام نور انتخاب رشته کند.

 

جهت اطلاع از بخشنامه جدید اخذ دو دیپلم همزمان بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

در نهایت مطابق با تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور، پذیرش دانشجو انجام می گیرد. در این نوع پذیرش علاوه بر عدم استرس برای آزمون، پذیرش از طریق سوابق تحصیلی انجام می شود و شهریه دانشجویان هم مانند دانشجویانی که در کنکور شرکت داشته اند بسیار پایین می باشد.

محدودیتی در پذیرش دانشجو نمی باشد و تنها محدودیت ظرفیت پذیرش در رشته پرطرفدار مراکز بزرگ است که داوطلبان می توانند رشته های دیگر و شهر های دیگر استان را هم انتخاب نمایند و با توجه به اینکه امکان انتقال و مهمانی فراهم گردیده مشکلی از این بابت وجود ندارد.

 

تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور

تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور

 

تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور

دکتر صمد حمزه ئی اعلام کرده است که با تاکید بر اینکه مدرک تحصیلی همان مدرک پیام نور می باشد که به پذیرفته شدگان با آزمون هم تعلق می گیرد، دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی می باشد، بنابراین فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیلات مدرک کارشناسی مورد تایید وزارت علوم کسب می کنند، بیش از 270 رشته محل کارشناسی در پیام نور استان داریم و انتظار داریم حدود پنج هزار نفر را از این طریق جذب نماییم. حدودا همه متقاضیان که ثبت نام انجام دهند با توجه به سوابق تحصیلی در یکی از رشته ها پذیرش می گردند.

سرپرست دانشگاه پیام‌نور با اشاره به امکان تحصیل همزمان در دو رشته این دانشگاه گفت: این ویژگی فقط برای رتبه های برتر کنکور نبوده و همه می‌توانند از آن استفاده کنند.

دکتر محمدعلی سرلک با تاکید بر اینکه ویژگی تحصیل همزمان در دو رشته از دیرباز در دانشگاه پیام‌ نور وجود داشته، افزود:
طبق قانون امکان تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه‌های دولتی وجود ندارد و دانشگاه پیام‌نور تنها دانشگاه دولتی است که دانشجویان آن و همچنین دانشجویان دانشگاه‌های دیگر می‌توانند در آن به صورت همزمان در دو رشته تحصیل کرده و یا رشته دوم خود برای تحصیل را از این دانشگاه انتخاب نمایند.

 

جهت اطلاع از نحوه تغییر رشته در مقطع ارشد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

چنانچه دانشجویی در ترم 6 دانشگاه دیگری مشغول به تحصیل باشد، می تواند به عنوان رشته دوم در هر رشته ای که تمایل دارد از ترم یک در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل دهند‌.

چنانچه فردی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه دیگری مشغول تحصیل باشد می‌تواند در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام‌نور نیز انتخاب رشته کرده و ادامه تحصیل دهد.

سرپرست دانشگاه پیام‌ نور با تاکید بر اینکه داوطلبان می‌توانند هم رشته‌های با آزمون و هم رشته‌های بدون آزمون را به عنوان رشته دوم خود انتخاب نمایند، درمورد زمان انتخاب رشته دوم نیز اظهار کرد: داوطلبان برای این امر باید در مهلت تعیین شده برای انتخاب رشته کنکور سراسری که انتخاب رشته دانشگاه پیام‌نور نیز در همان زمان انجام می‌گیرد با مراجعه به سایت سازمان سنجش برای انتخاب رشته دوم اقدام نمایند، همچنین ممکن است پس از اتمام فرآیند انتخاب رشته، اسامی رشته‌هایی که هنوز ظرفیت دارند اعلام شود و داوطلبان بتوانند مجددا برای انتخاب رشته اقدام نمایند.

نکاتی در مورد تحصیل همزمان دو رشته

▪︎در مجموع تنها یکبار می توانید در هر مقطع در دانشگاه دولتی درس بخوانید، به همین خاطر اگر قصد دارید در چند رشته درس بخوانید، باید به این نکته توجه کنید که در کدام رشته، تفاوت اساسی بین دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی وجود دارد؟ برای مثال اگر تصمیم دارید به رشته پزشکی بپردازید، بین رشته‌های کامپیوتر، روانشناسی، علوم قرآن و حدیث و پزشکی، خواندن پزشکی در دانشگاه دولتی در اولویت است.

▪︎اگر در دانشگاه دولتی با رتبه‌های برتر قبول شوید احتمال اجازه تحصیل همزمان در دو رشته را دارید.

▪︎تحصیل همزمان در چند مقطع مختلف در همه دانشگاه‌ها بلامانع است. برای مثال شما کارشناسی یک رشته را همزمان با ارشد یک رشته دیگر و دکترای یک رشته دیگر را می خوانید.

▪︎ در دانشگاه‌های غیردولتی، تحصیل همزمان در یک مقطع، به قوانین آن دانشگاه بستگی دارد. در پیام نور که به طور رسمی اعلام شده که برای تحصیل همزمان در دو رشته مشکلی وجود ندارد.

▪︎چنانچه کارت پایان خدمت نداشته باشید، پیام نور اجازه تحصیل دو رشته را می‌دهد اما دانشگاه‌های دیگر را نمی‌دانم.

▪︎ دقت نمایید که همواره یک کپی و اسکن از اصل مدارکی مثل دیپلم و پیش‌دانشگاهی و … داشته باشید زیرا جهت ثبت‌ نام در رشته دوم به بعد ممکن است نیاز شود.

 

جهت اطلاع از نحوه تحصیل همزمان با سربازی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی بر آن شده است تا شرایط تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور ۱۴۰۲ را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص شرایط تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور ۱۴۰۲ برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره تلفنی کنکور سراسری با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

جهت اطلاع از شرایط تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور ۱۴۰۲ با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط: 

 شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی

 شرکت در کنکور تجربی با مدرک لیسانس

با دیپلم انسانی چه رشته هایی می شود خواند؟

تغییر دیپلم انسانی به تجربی

بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید

تغییر رشته بعد از دیپلم

شرایط تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور ۱۴۰۲

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  امیرحسین
  ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۰

  سلام ببخشید من دانشجوی فرهنگیانم میخاستم بدونم میتونم همزمان با دانشگاه فرهنگیان دانشگاه ازادم ثبت نام کنم و همزمان دو رشته رو با هم بخونم

  • Avatar photo
   rahdar
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام وقت بخیر .
   خیر متاسفانه امکان اینکار وجود ندارد و شما نمیتوانید به طور همزمان در 2 رشته تحصیل کنید.

 2. Avatar photo
  ملودی منصوری
  ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

  درود. من دانشگاه پیام نور حقوق میخونم اما پذیرشم براساس سوابق تحصیلی هست. میتوانم اگر کنکور قبول شدم دانشگاه فرهنگیان هم همزمان درس بخوانم؟؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۳

   سلام وقت بخیر
   خیر از دانشگاه پیام نور باید انصراف خود را ثبت کنید تا بتوانید در دانشگاه فرهنگیان تحصیل کنید.

 3. Avatar photo
  iyda
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۳

  معذرت میخوام میشه بیشتر توضیح بدید در این باره
  چون برام خیلی مهمه حقوق رو ادامه بدم
  دوست دارم هم فرهنگیان بخونم هم حقوق رو در پیام نور

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۲

   سلام وقت بخیر تحصیل در دانشگاه فرهنگیان با تعهد است و امکان تحصیل هم زمان پیام نور و فرهنگیان وجود ندارد

 4. Avatar photo
  iyda
  ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۸

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من دانشجوی حقوق پیام نور هستم میتونم در کنکور شرکت کنم و فرهنگیان قبول شدم همزمان هردو رشته رو بخونم ؟ تو نت زدم میگن میشه ولی برخی میگن نمیشه
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸

   سلام دوست عزیز تحصیل همزمان نیاز به شرایط خاصی دارد درصورتیکه جزو استعدادهای درخشان باشید میتونید بصورت قانونی در دو رشته همزمان ادامه تحصیل بدید.

 5. Avatar photo
  نرگس
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم ۴ اموزش ابتدایی هستم
  میخواستم بدونم که میتونم مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار آزاد یا پیام نور هم تحصیل کنم؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

   سلام وقت بخیر .
   خیر امکان تحصیل همزمان در رشته های دیگر جود ندارد متاسفانه .

 6. Avatar photo
  جواد
  ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۰

  سلام وقتتون بخیر من یه سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید..ممکنه شخصی در مقطع کارشناسی در دانشگاه فرهنگیان درس بخونه و همزمان با تحصیل در فرهنگیان کنکور تجربی بده و در دانشگاه آزاد رشته دندانپزشکی بخونه؟
  میشه همچین چیزی؟؟؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۳

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر نمیباشد جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 7. Avatar photo
  محمد
  ۲۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۳

  سلام خسته نباشید
  نمیشه با تلفن همراه با مشاوراتون تماس گرف؟

  • Avatar photo
   مشاور ملکی
   ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۹

   سلام وقت بخیر
   از سایت ایران تحصیل بسته مشاوره ای تهیه کنید.

 8. Avatar photo
  الهام
  ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۷

  سلام چ جوری میشه هم پیام نور خوند هم فرهنگیان
  من پیام نورم نمیتونم برم فرهنیگان ینی؟

  • Avatar photo
   مشاور عیسائی
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

   سلام وقت بخیر
   شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • Avatar photo
   tahmasebi
   ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰

   سلام دوست عزیز، خیر شما مجاز به ادامه تحصیل در دو دانشگاه نمیباشید.

 9. Avatar photo
  سامان
  ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۵

  سلام من ترم یک حقوق پیام نورم اگه کنکور بدم برای سال اینده فرهنگیان میتونم توهردودانشگاه تحصیل کنم

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۱۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۰

   باسلام و احترام تحصیل همزمان شرایط اختصاصی دارد که باید بررسی گردد اما با توجه به سوال شما تحصیل همزمان در این دو دانشگاه امکان پذیر نمیباشد

 10. Avatar photo
  عرفان
  ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

  سلام خسته نباشید دانشجوی فرهنگیان ترم ۱ آموزش ابتدایی هستم میتونم سال آینده همزمان با دانشگاه فرهنگیان رشته فقه و حقوق پیام نور هم بخونم؟ اگ میشه شرایطش چطوریه به صورت مختصر

  • Avatar photo
   مشاور رضایی
   ۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۸

   باسلام و احترام در تحصیل همزمان می بایست شروع تحصیل در هر دو رشته و فراغت از آن همزمان باشد

 11. Avatar photo
  mhmd
  ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۴

  سلام من دانشجوی ترم یک دانشگاه فرهنگیان رشته اموزش ابتدایی هستم

  میتونم سال 1402 در رشته زیست فناوری هم تحصیل کنم؟ منظورم تحصیل همزمان در دو رشته

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۱

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورت داشتن شرایط لازم و همچنین تمام کردن همزمان دو رشته
   بله میتوانبد.

 12. Avatar photo
  mhmd
  ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۴

  سلام وقت بخیر من دانشجوی ترم یک دانشگاه فرهنگیان رشته اموزش ابتدایی هستم

  میتونم سال 1402 در رشته زیست فناوری هم تحصیل کنم؟ منظورم تحصیل همزمان در دو رشته

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۱

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی در صورت داشتن شرایط لازم و همچنین تمام کردن همزمان دو رشته
   بله میتوانبد.

 13. Avatar photo
  فاطمه
  ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۴

  سلام.دانشجو مامایی دانشگاه آزاد هستم. میتونم درصورت قبولی بصورت همزمان فرهنگیان هم ادامه بدم؟

  • Avatar photo
   مشاور بهروزی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۴

   سلام روزتون بخیر با توجه به قوانین فرهنگیان خیر

 14. Avatar photo
  امیرزارع
  ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۳۱

  سلام. من دانشجوی دانشگاه آزادم.قبلا یکبار از دانشگاه روزانه انصراف دادم. الان میخوام کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم اگر قبول بشم فرهنگیان، میتونم همزمان دانشگاه آزاد رو هم کنارش ادامه بدم منظورم از معافیت تحصیلی دانشگاه آزاد برای ثبت نام در فرهنگیان استفاده کنم یا خیر؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام
   برای بررسی دقیق وضعیت تون با مشاورین مرکز تماس بگیرید

 15. Avatar photo
  F.M
  ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۸

  سلام
  من اگه ترم ۶ پیام نور باشم و فرهنگیان قبول بشم، میتونم همزمان در هردو رشته تحصیل کنم؟

  • Avatar photo
   isaei
   ۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۸

   سلام وقت بخیر
   با توجه به شرایط شما امکان پذیر نمیباشد.

 16. Avatar photo
  احمد
  ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۵۰

  سلام وقتتون بخیر من دانشجوی حسابداری پیامنور ترم 3بر اساس سوابق تحصیلی هستم و امسال فرهنگیان قبول شدم خواستم بدونم میتونم بدون انصراف از دانشگاه پیام نور و گرفتن نامه و مرخصی از دانشگاه و با استفاده از معافیت تحصیلی دانشگاه پیام نور دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنم لطفا همراهیم کنین مرسی ممنون میشم

  • Avatar photo
   isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 17. Avatar photo
  سمیرا
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۶

  سلام بنده دانشجوی دانشگاه پیام‌نور هستم و با سوابق تحصیلی ثبت نام کردم آیا قبر کنکور برای قبولی فرهنگیان باید از دانشگاه انصراف بدم ؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۰

   سلام روزبخیر
   خیر نیاز نیست دوست گرامی.

 18. Avatar photo
  الهام
  ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۰۵

  سلام بنده دانشجوی حقوق پیام‌نور ترم ۵هستم میخاستم امسال کنکور بدم دی یا تیر .میتونم هم فرهنگیان برم هم پیام‌نور بخونم یا باید انصراف بدم ؟

  • Avatar photo
   JAVADI
   ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۹

   سلام روز بخیر
   دوست گرامی تا وقتی نتیجه قبولی نیومده نیازی به انصراف نیست
   تحت شرایط خاصی امکان تحصیل همزمان نیز هست.

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

   سلام وقت بخیر وضعیت شما جهت شرایط شرکت مجدد در کنور برسی شود معدل و هدف از کنکور مجدد

 19. Avatar photo
  ایلیا
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۳

  سلام، خسته نباشید
  من در رشته آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان قبول شدم و قصد تحصیل در این رشته رو دارم، آیا میتونم به صورت همزمان در اولین فرصت (نمیسال دوم ۱۴۰۱ یا نیمسال اول ۱۴۰۲) در دانشگاه پیام نور به صورت بدون کنکور (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) در کارشناسی رشته ادبیات فارسی هم تحصیل کنم؟؟؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

  • Avatar photo
   مهدی
   ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۷

   بنده نیز شرایط شما رو دارم
   ولی پرستاری ازاد اوردم
   نمیدونم میتونم یا نه😶🤦

   اگرم نشد یه رشته دیگه مثل زیست شناسی رو میخونم

   اگر شد😬

   • Avatar photo
    karimi
    ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 20. Avatar photo
  پریسا
  ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۵

  سلام.مشغول به تحصیل ارشد دانشگاه آزاد هستم.دعوت به مصاحبه فرهنگیان شدم.اگر قبول بشم میتوانم ارشدم را ادامه دهم یا باید انصراف بدم؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

   سلام وقت بخیر تحصیل هم زمان دو رشته شرایط خاص خود را دارد.

 21. Avatar photo
  ثریا
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱

  سلام روزتون بخیر من دانشجوی رشته مدیریت هستم از دانشگاه غیرانتفاعی
  میخواستم امسال دانشگاه فرهنگیان امتحان بدم
  میتونم یک ترم از دانشگاه فرهنگیان مرخصی بگیرم تا درسم تموم شه؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۲

   سلام وقت بخیر شما شرایط تحصیل در دانشگاه رهنگیان را ندارید.

 22. Avatar photo
  ثریا
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۱

  سلام روزتون بخیر من دانشجوی رشته مدیدیت هستم از دانشگاه غیرانتفاعی
  میخواستم امسال دانشگاه فرهنگیان امتحان بدم
  میتونم یک ترم از دانشگاه فرهنگیان مرخصی بگیرم تا درسم تموم شه؟

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۰

   سلام روزتون بخیر باید با خود دانشگاه هماهنگ کنید

 23. Avatar photo
  کیمیا
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

  سلام روزتون بخیر من دانشجوی رشته مدیدیت هستم از دانشگاه غیرانتفاعی
  میخواستم امسال دانشگاه فرهنگیان امتحان بدم
  میتونم یک ترم از دانشگاه فرهنگیان مرخصی بگیرم تا درسم تموم شه؟

  • Avatar photo
   maleki
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۲

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس فرمایید

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۵

   سلام روزتون بخیر بله میتوانید

 24. Avatar photo
  هادی
  ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۷

  سلام خسته نباشید بنده دانشجوی ترم 2 دانشگاه فرهنگیان آموزش ابتدایی هستم سوالم این بود که آیا قابلیت شرکت در کنکور سراسری بدون انصراف از فرهنگیان که سهمیه خاص هس وجود دارد بعد آن امکان انتخاب رشته هست؟

  • Avatar photo
   hedayati
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۴

   سلام وقت بخیر
   دانشگاه فرهنگیان تحصیل همزمان را نمی پذیرد.

 25. Avatar photo
  رضا
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۴

  سلام
  وقت بخیر
  بنده دانشجوی ترم 7 رشته مهندسی شیمی دانشگاه آزاد (بدون کنکور ) هستم و برای ترم مهر میخوام در رشته حقوق دانشگاه پیام نور ( بدون کنکور ) ثبت نام کنم
  الان میخوام بدونم که میشه بصورت همزمان در دو رشته مختلف در دو دانشگاه مختلف همزمان تحصیل کرد ؟؟
  از چند جا شنیدم انگار نمیشه بصورت همزمان در دو رشته تحصیل کرد
  لطفا من رو راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   hedayati
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

   سلام وقت بخیر
   امکان تحصیل در پیام نور برای شما وجود دارد.

   • Avatar photo
    مهدی
    ۲۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۸

    بنده نیز شرایط شما رو دارم
    ولی پرستاری ازاد اوردم
    نمیدونم میتونم یا نه😶🤦

    اگرم نشد یه رشته دیگه مثل زیست شناسی رو میخونم

    اگر شد😬

    • Avatar photo
     karimi
     ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۱

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

   • Avatar photo
    ملیکا
    ۲۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۶

    سلام وقت بخیر من ترم اول رشته بهداشت مواد غذایی هستم ولی شبانه هستم ینی نوبت دوم و شهریه پرداز میخواستم ببینم اگه کنکور بدم و فرهنگیان قبول شم مانعی وجود داره؟؟؟؟

    • Avatar photo
     مشاور عیسائی
     ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۹

     سلام وقت بخیر
     اگر انصراف دهید مشکلی نخواهد بود .

 26. Avatar photo
  سراج
  ۱۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۹

  سلام من دانشجو رشته آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان هستم
  آیا میتونم همزمان با رشته آموزش ابتدایی،رشته اقتصاد در پیام نور بخونم ؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۸

   سلام خیر چون دانشگاه فرهنگیان تعهد دادید برای تحصیل همزمان نمیتونید اقدامی کنید

   • Avatar photo
    هلن
    ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۲

    اما تو مقاله بالا گفته که امکان تحصیل همزمان تو فرهنگیان و پیام نور وجود داره!
    میشه در این باره توضیح بدین

    • Avatar photo
     karimi
     ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۱

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیریدراهنماییتون میکنند

 27. Avatar photo
  مریم ابراهیمی
  ۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۴

  با سلام من دانشجو رشته ارشد روانشناسی ،دانشگاه پیام نور هستم. ایا میتوانم ازمون استخدامی اموزش و پرورش سال ۱۴۰۲ شرکت کنم؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۱

   سلام برای شرکت در آزمون استخدامی آموزش پرورش شرایط سنی برای ارشد 38 سال میباشد

 28. Avatar photo
  امیر
  ۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۷

  سلام وقتتون بخیر بنده رشته مهندسی نفت تو دانشگاه دولتی میخونم میخواستم بدونم اگه دوباره کنکور بدم و فرهنگیان قبول بشم میتونم این دو رشته رو همزمان بخونم؟

  • Avatar photo
   fathollahi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۹

   سلام خیر امکان تحصیل همزمان در دانشگاه های دولتی وجود ندارد.

 29. Avatar photo
  فاطمه
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۶

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من مشغول تحصیل در حوزه علمیه هستم 1سال هست. امسال برای فرهنگیان قبول بشم. میتونم هم فرهنگیان بخونم. هم حوزه علمیه….. یا باید حوزه را انصراف بدم. ممنون از پاسخ شما

  • Avatar photo
   haghipor
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

   سلام وقت بخیر
   امکان تحصیل همزمان برای این دو مقطع نیست
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 30. Avatar photo
  محمد
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۲

  سلام من دبیری فیزیک فرهنگیان میخونم امکانش هست کنکور بدم همزمان مکانیک شریف یا امیرکبیر هم بخونم؟

  • Avatar photo
   fattahi
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

   سلام وقت بخیر
   خیر امکان تحصیل همزمان در دو دانشگاه دولتی وجود ندارد.

   • Avatar photo
    Abolfazl
    ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۸

    ببخشید امکان تحصیل در پزشکی بعد از اتمام دانشگاه فرهنگیان وجود دارد ؟در دانشگاه آزاد یا پیام نور

    • Avatar photo
     karimi
     ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۰

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 31. Avatar photo
  سم
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

  سلام وقت بخیر من فرهنگیان درس میخونم کارشناسی میتونم رشته طراحی و دوخت پیام نور ثبت نام کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام وقت بخیر
   خیر امکان تحصیل همزمان در یک مقطع وجود ندارد.

 32. Avatar photo
  راحله
  ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۹

  سلام امکانش هست بعد از اینکه فارغ‌التحصیل شدیم از دانشگاه فرهنگیان رشته دیگه ای در دانشگاه پیام نور بخونیم؟!

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت بخیر دوست عزیز در صورتی که فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان شوید میتوانید برای رشته و دانشگاه دیگه اقدام کنید موفق باشید

 33. Avatar photo
  زهرا
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام
  من دانشجوی دانشگاه آزادم خواستم بدونم میش وارد دانشگاه فرهنگیان شد ولی این رشته ای ک دارم میخونم رو هم ادامه بدم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

   با سلام.امکان انجام این کار وجود ندارد.جهت شرکت در کنکور و قبولی دانشگاه فرهنگیان باید از دانشگاه فعلی انصراف دهید.جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی راه های دیگر برای ورود به اموزش و پرورش با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 34. Avatar photo
  ندا
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۳

  سلام من دانشجوی کارشناسی اموزش ابتدایی فرهنگیان هستم میخواستم بدونم میشه در مقطع ارشد بالینی در پیام نور تحصیل کنم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۷

   سلام وقت بخیر
   خیر امکان تحصیل هم زمان در این دو مقطع وجود ندارد

 35. Avatar photo
  نصیری
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

  من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان هستم میخواستم بدونم میشه همزمان در پیام نور حقوق بخونم؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام وقت بخیر خیر

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)