تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور

شرایط تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور 1401

تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور، برای دانشجویانی که علاقه دارند تا به طور همزمان در دو رشته به تحصیل بپردازند مناسب است، اما شرایط و قوانین مخصوص به خود را دارد.

تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور در صورتی امکان پذیر است که رشته دوم مخصوص دانشگاه پیام نور باشد و امکان تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه آزاد تنها برای رشته های غیر پزشکی وجود دارد.

پذیرش دانشجو جهت تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور، برای رشته دوم بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی وی می باشد.

جهت اطلاع از شرایط تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور 1401 با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور

پس از ورود به سامانه سنجش و آموزش کشور و اقدام برای ثبت نام، دانشجویان و داوطلبانی که خواستار تحصیل در دو رشته به صورت همزمان هستند، تنها در مقطع کارشناسی مجاز به انجام این کار می باشند و فقط یکی از رشته های دانشگاه پیام نور را می توانند انتخاب نمایند.

در نظر داشته باشید که شهریه رشته دوم، برابر با مقدار شهریه در دانشگاه پیام نور می باشد و دانشجویان مذکری که در حال تحصیل با استفاده از معافیت تحصیلی می باشند، می توانند اقدام به تحصیل در رشته دوم با به کارگیری معافیت تحصیلی که از سوی دانشگاه و رشته اول صادر شده است، نمایند.

جهت تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور، دانشگاه اول می بایست مدارکی که برابر اصل شده دانشجو می باشد را بر اساس درخواست دانشگاه قبولی دوم با نامه اداری رسمی ارسال نماید و معادل سازی برای دروس عمومی گذرانده شده در رشته و دانشگاه اول در پایان دوره تحصیل برای رشته دوم انجام گیرد.

در زمان انتخاب واحد نیز، دانشجویان باید جهت تحصیل هم زمان در دو مقطع دانشگاه آزاد به تاریخ امتحانات توجه نمایند تا تداخل نداشته باشند. متقاضیانی که قصد تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور را دارند باید در نظر داشته باشند که تحصیل همزمان در دو رشته و دانشگاه مشکلات خاص خودش را دارد زیرا تنظیم کردن ساعت های کلاس ها و امتحانات در تحصیل همزمان دو رشته در دو دانشگاه متفاوت کاری بسیار سخت خواهد بود.

 

جهت اطلاع از نحوه تحصیل همزمان در دو رشته ارشد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

شرایط تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور کشور مدتی قبل اعلام کرد که با توجه به اینکه تعداد مراکز پیام نور از 250 به 507 واحد افزایش پیدا کرده است، به همین خاطر امکان تحصیل دانشجویان دانشگاه های دولتی به صورت همزمان در دانشگاه های پیام نور نیز وجود دارد.

همان گونه که می دانید، اغلب کلاس های دانشگاه پیام نور به شکل غیر حضوری برگزار می شود و به همین علت شاید بتوان گفت که با مشکلات زیادی مواجه نخواهید شد اما در کلاس هایی همچون آزمایشگاه ها و کارگاه های برخی از رشته ها حضور دانشجو الزامی می باشد و ممکن است برای شما دردسر ساز شود. 

در نتیجه شرایط تحصیل همزمان در دانشگاه سراسری و پیام نور به این صورت است که متقاضیانی که می خواهند به تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور بپردازند، می توانند در صورت قبولی در دانشگاه های دولتی، به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور پرداخته و در رشته مورد علاقه خود تحصیل نمایند.

 

جهت اطلاع از شرایط تحصیل همزمان در دو مقطع دانشگاه آزاد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

به گفته رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان دکتر صمد حمزه ئی، در حال حاضر امکان تحصیل همزمان در دو رشته در پیام نور با لحاظ کردن و تطبیق واحدهای گذرانده امکان پذیر است و حتی دانشجویان دانشگاه های دولتی و غیر دولتی دیگر نیز می توانند با ثبت نام در پیام نور مدرک رشته دوم خود را دریافت نمایند.

از آنجایی که بخش عظیمی از واحدهای مشترک در رشته اول گذرانده شده، در نتیجه دانشجو می تواند با صرف هزینه بسیار کم و نیز صرف زمان اندک مدرک دوم را اخذ نماید.

در نتیجه مزایای این کار، تحصیل ارزان برای خانواده های کم بضاعت و کم درآمد می باشد. دانشجویان از طریق نهادهای حمایتی و خیرین حمایت می شوند. کیفیت بالای آموزشی و داشتن منابع و آزمون های استاندارد از عمده دلایل قبولی بالای فارغ التحصیلان این دانشگاه در مقاطع بالاتر می باشد.

شروع زمان ثبت نام بدون آزمون در دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش از تاریخ 5ام لغایت 10ام مرداد می باشد و در همه رشته های مقطع کارشناسی پذیرش دانشجو انجام می گردد.

در پذیرش بدون آزمون، داوطلب بدون حضور در کنکور، می تواند دفترچه انتخاب رشته را از سایت سنجش دریافت نماید و بر اساس سوابق تحصیلی در مراکز و واحدهای پیام نور انتخاب رشته کند.

 

جهت اطلاع از بخشنامه جدید اخذ دو دیپلم همزمان بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

در نهایت مطابق با تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور، پذیرش دانشجو انجام می گیرد. در این نوع پذیرش علاوه بر عدم استرس برای آزمون، پذیرش از طریق سوابق تحصیلی انجام می شود و شهریه دانشجویان هم مانند دانشجویانی که در کنکور شرکت داشته اند بسیار پایین می باشد.

محدودیتی در پذیرش دانشجو نمی باشد و تنها محدودیت ظرفیت پذیرش در رشته پرطرفدار مراکز بزرگ است که داوطلبان می توانند رشته های دیگر و شهر های دیگر استان را هم انتخاب نمایند و با توجه به اینکه امکان انتقال و مهمانی فراهم گردیده مشکلی از این بابت وجود ندارد.

 

تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور

تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور

 

تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور

دکتر صمد حمزه ئی اعلام کرده است که با تاکید بر اینکه مدرک تحصیلی همان مدرک پیام نور می باشد که به پذیرفته شدگان با آزمون هم تعلق می گیرد، دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی می باشد، بنابراین فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیلات مدرک کارشناسی مورد تایید وزارت علوم کسب می کنند، بیش از 270 رشته محل کارشناسی در پیام نور استان داریم و انتظار داریم حدود پنج هزار نفر را از این طریق جذب نماییم. حدودا همه متقاضیان که ثبت نام انجام دهند با توجه به سوابق تحصیلی در یکی از رشته ها پذیرش می گردند.

سرپرست دانشگاه پیام‌نور با اشاره به امکان تحصیل همزمان در دو رشته این دانشگاه گفت: این ویژگی فقط برای رتبه های برتر کنکور نبوده و همه می‌توانند از آن استفاده کنند.

دکتر محمدعلی سرلک با تاکید بر اینکه ویژگی تحصیل همزمان در دو رشته از دیرباز در دانشگاه پیام‌ نور وجود داشته، افزود:
طبق قانون امکان تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه‌های دولتی وجود ندارد و دانشگاه پیام‌نور تنها دانشگاه دولتی است که دانشجویان آن و همچنین دانشجویان دانشگاه‌های دیگر می‌توانند در آن به صورت همزمان در دو رشته تحصیل کرده و یا رشته دوم خود برای تحصیل را از این دانشگاه انتخاب نمایند.

 

جهت اطلاع از نحوه تغییر رشته در مقطع ارشد بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

چنانچه دانشجویی در ترم 6 دانشگاه دیگری مشغول به تحصیل باشد، می تواند به عنوان رشته دوم در هر رشته ای که تمایل دارد از ترم یک در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل دهند‌.

چنانچه فردی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه دیگری مشغول تحصیل باشد می‌تواند در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام‌نور نیز انتخاب رشته کرده و ادامه تحصیل دهد.

سرپرست دانشگاه پیام‌ نور با تاکید بر اینکه داوطلبان می‌توانند هم رشته‌های با آزمون و هم رشته‌های بدون آزمون را به عنوان رشته دوم خود انتخاب نمایند، درمورد زمان انتخاب رشته دوم نیز اظهار کرد: داوطلبان برای این امر باید در مهلت تعیین شده برای انتخاب رشته کنکور سراسری که انتخاب رشته دانشگاه پیام‌نور نیز در همان زمان انجام می‌گیرد با مراجعه به سایت سازمان سنجش برای انتخاب رشته دوم اقدام نمایند، همچنین ممکن است پس از اتمام فرآیند انتخاب رشته، اسامی رشته‌هایی که هنوز ظرفیت دارند اعلام شود و داوطلبان بتوانند مجددا برای انتخاب رشته اقدام نمایند.

نکاتی در مورد تحصیل همزمان دو رشته

▪︎در مجموع تنها یکبار می توانید در هر مقطع در دانشگاه دولتی درس بخوانید، به همین خاطر اگر قصد دارید در چند رشته درس بخوانید، باید به این نکته توجه کنید که در کدام رشته، تفاوت اساسی بین دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی وجود دارد؟ برای مثال اگر تصمیم دارید به رشته پزشکی بپردازید، بین رشته‌های کامپیوتر، روانشناسی، علوم قرآن و حدیث و پزشکی، خواندن پزشکی در دانشگاه دولتی در اولویت است.

▪︎اگر در دانشگاه دولتی با رتبه‌های برتر قبول شوید احتمال اجازه تحصیل همزمان در دو رشته را دارید.

▪︎تحصیل همزمان در چند مقطع مختلف در همه دانشگاه‌ها بلامانع است. برای مثال شما کارشناسی یک رشته را همزمان با ارشد یک رشته دیگر و دکترای یک رشته دیگر را می خوانید.

▪︎ در دانشگاه‌های غیردولتی، تحصیل همزمان در یک مقطع، به قوانین آن دانشگاه بستگی دارد. در پیام نور که به طور رسمی اعلام شده که برای تحصیل همزمان در دو رشته مشکلی وجود ندارد.

▪︎چنانچه کارت پایان خدمت نداشته باشید، پیام نور اجازه تحصیل دو رشته را می‌دهد اما دانشگاه‌های دیگر را نمی‌دانم.

▪︎ دقت نمایید که همواره یک کپی و اسکن از اصل مدارکی مثل دیپلم و پیش‌دانشگاهی و … داشته باشید زیرا جهت ثبت‌ نام در رشته دوم به بعد ممکن است نیاز شود.

 

جهت اطلاع از نحوه تحصیل همزمان با سربازی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

 

خلاصه مطالب

در این مقاله سعی بر آن شده است تا شرایط تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور 1401 را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص شرایط تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور 1401 برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره تلفنی کنکور سراسری با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

جهت اطلاع از شرایط تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور 1401 با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

مطالب مرتبط: 

 شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی

 شرکت در کنکور تجربی با مدرک لیسانس

با دیپلم انسانی چه رشته هایی می شود خواند؟

تغییر دیپلم انسانی به تجربی

بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید

تغییر رشته بعد از دیپلم

شرایط تحصیل همزمان در دانشگاه فرهنگیان و پیام نور 1401

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مطالب مرتبط

نظرات

 1. فاطمه
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۶

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من مشغول تحصیل در حوزه علمیه هستم 1سال هست. امسال برای فرهنگیان قبول بشم. میتونم هم فرهنگیان بخونم. هم حوزه علمیه….. یا باید حوزه را انصراف بدم. ممنون از پاسخ شما

  • haghipor
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

   سلام وقت بخیر
   امکان تحصیل همزمان برای این دو مقطع نیست
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید

 2. محمد
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۲

  سلام من دبیری فیزیک فرهنگیان میخونم امکانش هست کنکور بدم همزمان مکانیک شریف یا امیرکبیر هم بخونم؟

  • fattahi
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۶

   سلام وقت بخیر
   خیر امکان تحصیل همزمان در دو دانشگاه دولتی وجود ندارد.

 3. سم
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

  سلام وقت بخیر من فرهنگیان درس میخونم کارشناسی میتونم رشته طراحی و دوخت پیام نور ثبت نام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام وقت بخیر
   خیر امکان تحصیل همزمان در یک مقطع وجود ندارد.

 4. راحله
  ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۹

  سلام امکانش هست بعد از اینکه فارغ‌التحصیل شدیم از دانشگاه فرهنگیان رشته دیگه ای در دانشگاه پیام نور بخونیم؟!

  • کارشناس ارشد
   ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام وقت بخیر دوست عزیز در صورتی که فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان شوید میتوانید برای رشته و دانشگاه دیگه اقدام کنید موفق باشید

 5. زهرا
  ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۷

  سلام
  من دانشجوی دانشگاه آزادم خواستم بدونم میش وارد دانشگاه فرهنگیان شد ولی این رشته ای ک دارم میخونم رو هم ادامه بدم

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۸

   با سلام.امکان انجام این کار وجود ندارد.جهت شرکت در کنکور و قبولی دانشگاه فرهنگیان باید از دانشگاه فعلی انصراف دهید.جهت کسب اطلاعات بیشتر و بررسی راه های دیگر برای ورود به اموزش و پرورش با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

 6. ندا
  ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۳

  سلام من دانشجوی کارشناسی اموزش ابتدایی فرهنگیان هستم میخواستم بدونم میشه در مقطع ارشد بالینی در پیام نور تحصیل کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۷

   سلام وقت بخیر
   خیر امکان تحصیل هم زمان در این دو مقطع وجود ندارد

 7. نصیری
  ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

  من دانشجوی دانشگاه فرهنگیان هستم میخواستم بدونم میشه همزمان در پیام نور حقوق بخونم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

   سلام وقت بخیر خیر

ایران تحصیل
تماس با مشاور