تاثیر معدل بر کنکور سراسری 98
تاثیر معدل بر کنکور سراسری 98

اطلاعیه تاثیر معدل بر کنکور سراسری 98

جهت اطلاع از تاثیر معدل بر کنکور سراسری 98 و چگونگی تاثیر معدل در کنکور 98  از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

تاثیر معدل بر کنکور سراسری 98

تاثیر معدل بر کنکور سراسری 98 برای داوطلبان کنکور سراسری 98 سوالات فراوانی را به همراه داشته است. چگونگی تاثیر معدل در کنکور 98 با توجه به اینکه داوطلبان سال 98 مقطع پیش دانشگاهی را نداشته‌اند و همچنین اولین دانش آموزانی هستند که در نظام جدید پایه ششم ابتدایی را گذرانده‌اند، موجب داشتن ابهاماتی در این زمینه شده است. به همین دلیل شرایط کمی متفاوت خواهد بود و به تبع آن ، استرس داوطلبان نیز بیشتر خواهد بود. داوطلبان سوالات متعددی در زمینه ثبت نام، نتایج کنکور، انتخاب رشته، و… ممکن است داشته باشند. در این مقاله از سایت ایران تحصیل قصد داریم در رابطه با تاثیر معدل بر کنکور سراسری 98 و همچنین چگونگی تاثیر معدل در کنکور 98 مطالبی را ارائه دهیم. تا بتوانیم در کاهش میزان استرس داوطلبان، به اندازه خود، سهیم باشیم و از این طریق بتوانیم پاسخگوی مناسبی برای سوالاتی که در ذهن داوطلبان ایجاد شده است باشیم.

 

تاریخچه تاثیر معدل در کنکور سراسری 98

تا قبل از سال 94 تأثیر معدل در کنکور به صورت تأثیر مثبت بود. به این معنا که داوطلبانی که از معدل خوبی برخوردار بودند، می‌توانستند از این تأثیر مثبت استفاده نمایند و چنانچه از معدل خوبی برخوردار نبودند، این معدل هیچ‌گونه تأثیر منفی بر رتبه داوطلبان نداشت. قطعی شدن تأثیر معدل برای داوطلبان کنکور در سال 94 اتفاق افتاد. در سال 95 تأثیر معدل به 25 درصد رسید و همچنین تأثیر معدل پیش دانشگاهی برای داوطلبان به 5 درصد تأثیر در نتیجه کنکور رسید. اما با توجه به اعتراضاتی که در این زمینه صورت گرفت، تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور 95 لغو شد و نهایتاً در سال 95 تأثیر مثبت معدل کتبی سال سوم دبیرستان در کنکور سراسری 95 به تصویب رسید. در سال 96، این میزان تأثیر معدل به 25 درصد تأثیر مثبت معدل دبیرستان و 5 درصد تأثیر مثبت معدل پیش دانشگاهی در نظر گرفته شد. میزان تاثیر معدل در سال 97 نیز 25 درصد به صورت تاثیر مثبت برای شرکت کنندگانی بود که از سال 1384 به بعد، مدرک دیپلم خود را دریافت کرده اند. همچنین برای داوطلبان کنکور سراسری سال 97 نیز، معدل مدرک پیش دانشگاهی منظور گردید که به موجب آن، تاثیر معدل پیش دانشگاهی، 5 درصد می‌باشد.

قبل از اینکه به تاثیر معدل بر کنکور سراسری 98 بپردازیم، بهتر است مختصری در مورد تاثیر معدل کتبی و معنای تاثیر مثبت برای داوطلبان سخن بگویییم. تاثیر مثبت بدان معنی می‌باشد که معدل دیپلم و پیش دانشگاهی در قبولی داوطلبان نقش مثبتی دارد و این تاثیر موجب امتیازمثبتی برای دانش آموزان می‌باشد. به این معنا که شما اگر دارای این تاثیر مثبت باشید، نسبت به سایر رقبای خود، برگ برنده‌ای غیر از عملکرد خود در کنکور دارید. و چنانچه از این تاثیر مثبت بی‌بهره باشید نیز، در عملکرد شما در کنکور تاثیر منفی بر جای نمی‌گذارد. تنها می‌توان گفت، تاثیر مثبت را ندارد.

 

چگونگی تاثیر معدل در کنکور 98

بسیاری از داوطلبان با وجود توضیحات بالا، ممکن است هنوز هم متوجه منظور ما از تاثیر مثبت نباشند و مایلند بدانند که این تاثیر را چگونه محاسبه می‌کنند؟ به زبان خیلی ساده اگر بخواهیم این موضوع را برای داوطلبان عزیز توضیح دهیم، باید بگوییم که اگر تراز یا نمره شما به واسطه نمره یا درصدی که از آن درس زده‌اید، از تراز یا نمره امتحان نهایی شما کمتر باشد، نمره شما در آن درس تاثیر مثبتی بر جای خواهد گذاشت. اما چنانچه نمره یا تراز داوطلب به واسطه درصدی که در کنکور در آن درس داشته است بیشتر باشد، نمره نهایی این داوطلب، نمی‌تواند تاثیر خوبی بر تراز کل این دانش‌آموز بر جای بگذارد و نهایتاً می‌توان گفت که تاثیر معدل برای این داوطلب بی تاثیر خواهد بود. ضمنا باید بگوییم، تاثیر معدل شما در کارنامه کنکور حتما درج خواهد گردید. اما ممکن است هنوز متوجه تاثیر معدل بر کنکور سراسری 98 نشده باشید و هنوز هم در مورد تاثیر معدل در کنکور سراسری دچار اشکال و یا ابهام باشد. چنانچه هنوز در مورد تاثیر معدل در کنکور سراسری دچار ابهام می‌باشید، با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

 

معدل در کنکور سراسری 98

ما در مطالب قبلی در مورد تاریخچه تاثیر معدل بر کنکور سراسری  و همچنین چگونگی تاثیر معدل در کنکور مطالبی را ارائه دادیم. اما هنور به بحث اصلی خود در زمینه تاثیر معدل بر کنکور سراسری 98 نپرداخته‌ایم. با توجه به سوالات فراوانی که داوطلبان کنکور سراسری 98 در مورد تاثیر معدل بر کنکور سراسری 98 دارند. ما در این مقاله قصد پاسخگویی به تمامی سوالات داوطلبان در رشته‌های مختلف می باشیم. در مورد تاثیر معدل بر کنکور سراسری 98 می‌توان از خبری که علی زرافشان در رابطه به میزان تاثیر معدل بر کنکور سراسری 98 داد، اشاره نماییم. زرافشان برای کنکور سراسری سال 98 تاثیر 40 درصدی معدل برای کنکور سراسری را به اطلاع داوطلبان رسانید. 

همچنین همان‌طور که در تاریخچه تاثیر معدل در مورد تاثیر معدل و قطعی بودن یا نبودن آن خدمتتان عرض نمودیم، در سال 95 این تاثیر قطعی نشد. اما معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، در رابطه با تاثیر معدل بر کنکور سراسری 98 به صورت قطعی خبر داد. همچنین باید این نکته را خدمت داوطلبان کنکور 98 عرض نماییم که تاثیر معدل بر کنکور سراسری 98 شامل معدل پایه دوازدهم می باشد. یعنی همان نمرات نهایی در رشته های ریاضی، تجربی، انسانی می باشند. در مورد میزان تاثیر دقیق هنوز اطلاعاتی در دست نمی باشد. اما جهت اطلاعات دقیق در مورد تغییراتی که در چگونگی تاثیر معدل در کنکور 98 وجود خواهد داشت و همچنین نحوه محاسبه تاثیر معدل بر کنکور سراسری ، با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نماییید. مشاورین ما همه روزه و در هر ساعت حتی ایام تعطیل، آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه تاثیر معدل بر کنکور سراسری 98 و برنامه ریزی کنکور 98 می باشند.

 

جهت اطلاع از تاثیر معدل بر کنکور سراسری 98 و چگونگی تاثیر معدل در کنکور 98  از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

کانال مشاوره تاثیر معدل بر کنکور سراسری 98
کانال مشاوره تاثیر معدل بر کنکور سراسری 98

 

مطالب مرتبط :

چگونه رشته پزشکی قبول شویم ؟

نتایج نقل و انتقالات دانشگاه سراسری 98

نحوه ثبت‌نام بدون آزمون دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کنکور سراسری

اعتراض به نتیجه کنکور سراسری 98

مصاحبه با نفرات برتر کنکور

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری 98

مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی

منابع کنکور تجربی 98

تاثیر معدل بر کنکور سراسری 98

چگونگی تاثیر معدل در کنکور 98

تاثیر معدل در کنکور سراسری نظام جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.