ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ چقدر است؟

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۹
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

در طول سال های اخیر بحث تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور از آن دست مباحثی است که بسیار به وسیله متقاضیان و داوطلبان مورد بحث قرار می گیرد. در واقع، موضوع میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ چقدر است؟ و نحوه محاسبه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور از جمله مواردی است که می تواند اثر زیادی بر روی رتبه داوطلبان و همین طور نتیجه آزمون آن ها داشته باشد.

اما هنوز هم علی الخصوص با تغییرات ایجاد شده در کنکور ابهاماتی در رابطه با تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور به وجود آمده است. در این نوشته در رابطه با میزان و نحوه تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور با شما صحبت می کنیم. پس ما را همراهی بفرمایید تا هر آن چه را که در رابطه با تاثیر سوابق تحصیلی باید بدانید را از طریق این نوشته متوجه شوید. همچنین در خصوص اطلاعیه های جدید در سال 1402 می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد)  تماس حاصل فرمایید. در ادامه همراه ما باشید.

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲

میتوان اینگونه بیان کرد که در حدود 85 درصد از رشته های دانشگاهی بر اساس سوابق تحصیلی و بر پایه معول می باشد. بنابراین تاثیر سوابق تحصیلی تقریبا برای انتخاب رشته صد در صد می باشد. ما در ادامه به تاثیر معدل و سوابق تحصیلی برای داوطلبین نظام قدیم و جدید می پردازیم. تنها شرط استفداه از سوابق تحصیلی این می باشد که حداقل در یک امتحان نهایی شرکت کرده و تاریخ دریافت دیپلم یا پیش دانشگاهی آن ها از محدوده مشخص شده خارج نشده باشد. در ادامه به شرح تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ چقدر است؟ می پردازیم. همراه ما باشید.

 

💢 تاثیر سوابق تحصیلی برای داوطلبان نظام قدیم

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ برای افرادی که قبل از نظام آموزشی جدید، مدرک تحصیلی خود را گرفته اند، 40 درصد می باشد. افرادی که دارای مدرک نظام قدیم در یکی از رشته های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی می باشندو دارای معدل بالا هستند می توانند از 40 درصد سهیمه خود بهره مند شودند .

 

💢 تاثیر سوابق تحصیلی برای داوطلبان نظام جدید

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ برای افرادی که فارغ التحصیل نطام آموزشی جدید می باشند نیز همانند افراد نظام آموزشی قدیم، 40 درصد است. این سهمیه 40 درصدی برای تمامی رشته های لوم تجربی، ریاضی و فنی، علوم انسانی، هنر و زبان خارجی اعمال خواهد شد.

توجه فرمایید برای داوطلبین نظام جدید معدل امتحان نهایی آن ها حساب می شود و برای داوطلبین نظام قدیم، امتحانات سوم دبیرستان آن ها لحاظ خواهد شد و افرادی که قبل از سال 84 مدرک دیپلم خود را گرفته باشمد این تاثیر سوابف تحصیلی لحاظ نخواهد شد.

بنر کال تو اکشن

💢 تاثیر سوابق تحصیلی برای دیپلم های غیر مرتبط

اگر داوطلب قصد داشته باشد در رشته ای غیر مرتبط با دیپلم خود، در آزمون سراسری شرکت نمایند، به عنوان مثال دیپلم تجربی داشته و قصد شرکت در آزمون ریاضی را داشته باشد، شری معدل برای او اعمال شده ولی نسبت کمتری نسبت به دیپلم های مرتبط خواهد داشت. در واقع اینگونه می توان بیان کرد که تاثیر سوابق تحصیلی برای دیپلم های غیر مرتبط تنها بر روی دروس مشترک دو رشته یعنی همان دروس عمومی می باشد.

💢 تاثیر سوابق تحصیلی برای داوطلبان رشته های فنی حرفه ای

شاید شما هم جزء داوطلبان رشته های فنی حرفه ای و به دنبال اطلاع از این موضوع باشید که خب در این میان تکلیف داوطلبان گروه فنی حرفه ای چه می شود؟

آیا میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور شامل حال این افراد و داوطلبان نمی شود؟ آیا تأثیر سوابق تحصیلی فقط برای داوطلبان رشته های نظری است؟

اگر می خواهید پاسخ تمام این سوالات در رابطه با این که آیا تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402 چقدر است و آیا شامل حالتان می شود یا خیر و در صورت مثبت بودن جواب نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور رشته های فنی حرفه ای چگونه است با مشاوران ایران تحصیل با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد)  تماس  حاصل فرمایید.

میزان تاثیر سوابق تحصیلی
📍 برای اطلاع از کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی بر روی لینک کلیک کنید.

نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 1402

برای اینکه با نحوه تاثیر سوابق تحصیلی بهتر آشنا شوید بهتر است در ادامه با فرمول محاسبه تاثیر سوابق تحصیلی همراه ما باشید.

توجه فرمایید هنوز به طور کامل تاثیر معدل در سال 1402 کاملا مشخص نشده است اما تاثر 40 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور سراسری به شرح زیر است:

فرمول تاثیر سوابق تحصیلی 
دروس عمومی با ضریب 26
دروس تخصصی با ضریب 14

که مجموع دروس عمومی و تخصصی 40 درصد می باشد. توجه فرمایید بر اساس آخرین اطلاعیه های آموزش و پرورش میانگین معدل امتحانات نهایی چیزی حدود 12.5 تا 14.5 در رشته ریاضی، 11.5 تا 13.5 در تجربی و 8.5 تا 11.5 در رشته انسانی می باشد پس اگر دارای معدل 14 به بالا باشید می توانید از برخی از رقبای خود پیشی بگیرید.

 

ترمیم معدل کنکور سراسری 1402 

اکنون که با میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ آشنا شدید و پاسخ پرسش تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ چقدر است؟ را دانستید و متوجه می شوید که معدل چقدر می تواند برای داوطلبین کنکور مهم باشد و افرادی که دارای معدل پایین هستند چقدر این تاثیر ناراحت کننده و ناامید کننده می باشد. اما چند سالی است که وزارت آموزش و پرورش امکان ترمیم معدل برای داوطلبان کنکور فراهم کرده است که افراد می تواند در هر سال چند درس نهایی خود را مجدد امتحان داده و شانس ترمیم معدل و افزایش معدل را داشته باشند. پس از اعلام نتایج ترمیم معدل، نمره ای که بالاتر می باشد در نظر گرفته شده و افراد از این طریق می توانند معدل خود را افزایش و در کنکور سراسری شانس بهتری داشته باشند.

جدول تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲

همان طور که بیان شد افراد می توانند با معدل سهمی  از آزمون سراسری را داشته باشند. اما سوال این است که بضریب تاثیر معدل بر کنکور سراسری چند باید باشد. بر اساس آخرین اطلاعیه ها در خصوص آزمون سراسری سال 1402 ضریب تاثیر معدل بر کنکور سراسری به شرح زیر است؟

 

نحوه محاسبه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور
🔵 سال درصد تاثیر در پایه تحصیلی 
🔵 1402 40 درصد برای معدل پایه دوازدهم
🔵 1403 50 درصد برای معدل پایه دوازدهم
🔵 1404 60 درصد برای پایه های یازدهم و دوازدهم

جدول تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور

📍 برای اطلاع از آموزش تصویری دریافت کد سوابق تحصیلی بر روی لینک کلیک کنید.

سال سومی ها به فکر بالا بردن معدل خود باشید

اگر شما هم جزء دانش آموزان سال سوم دبیرستان هستید و از قضا نگران نمره ها و معدل امتحانات پایان ترم خود هستید باید راهی اساسی برای این مشکل پیدا کنید.

راهی که به وسیله آن بتوانید با خیالی و با تمام توان جلو بروید و بهترین نمره ها و معدل را در میان دوستان و همکلاسی های خود کسب کنید.

راه حل این مشکل چیست؟ مسلم است که کمک گرفتن از مشاوری خبره در زمینه تحصیلی و کنکور می تواند بهترین راهکار و ایده برای شما باشد.

مشاور تحصیلی که بتواند با شناخت کامل اوضاع درسی شما بهترین روش ها را برای افزایش معدل و بهتر درس خواندن به شما پیشنهاد دهد.

مشاوران ایران تحصیل با داشتن تجربه ای بالا در زمینه تحصیلی و انجام دقیق ترین برنامه ریزی مطالعاتی در خدمت شما عزیزان هستند و راهکاری جالب و کاربردی را به شما پیشنهاد می کنند.

 

کال تو اکشن تماس

چگونه نمرات کتبی دیپلمم را بالا ببرم و معدلم را افزایش دهم؟

بسیاری از داوطلبان شامل از تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور۱۴۰۲ چقدر است؟ مطلع نبوده و  متأسفانه مؤفق به کسب معدل خوبی در سال سوم دوران متوسطه خود نشده اند و همین موضوع موجب ناراحتی آن ها شده است.

زیرا در صورت داشتن معدلی بالا می توانستند انتظار کسب رتبه ای بهتر را داشته باشند. خب حال چه می توان کرد؟

چگونه می توان معدل خود را بالا برد؟ در اینجا از طرف مسئولین امر راه حلی پیشنهاد شده که از قضا می تواند بسیار کارساز باشد.

شرکت در طرح ترمیم معدل می تواند شما را از این وضعیت نجات دهد و نگرانی هایتان را دور کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در  رابطه با طرح ترمیم معدل برای داوطلبان کنکور و همچنین کد سوابق دیپلم می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

📍 برای اطلاع از ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه نمرات کتبی دیپلمم را بالا ببرم

اخبار پیرامون تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ چقدر است؟

🔊نحوه محاسبه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402 اعلام شد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبانی که سال دوازدهم هستند باید در آزمون خردادماه سوابق تحصیلی خود را ایجاد کنند، اگر درسی سابقه تحصیلی نداشته باشد نمره‌اش صفر محسوب و با نمره داوطلب جمع می‌شود و تراز منهای ۲۰۰۰ را برای داوطلب به همراه دارد.

🔊 میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور در 4 سال آینده

طبق آخرین اخبار منتشر شده، طی 4 سال آینده تاثیر 60 درصدی معدل در کنکور سراسری را شاهد خواهیم بود. به صورتی که برای کنکور 1402 تاثیر 40 درصدی سوابق تحصیلی پایه دوازدهم، کنکور 1403 تاثیر 50 درصدی پایه دوازدهم، کنکور 1404 سوابق تحصیلی پایه های یازدهم و دوازدهم و تاثیر 60 درصدی نمرات پایه های دهم تا دوازدهم برای کنکور 1405 به بعد در نظر گرفته خواهد شد.

خلاصه مطلب

ما در این مقاله تلاش کردیم توضیحات جامعی در خصوص تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ چقدر است؟ را بیان کنیم. اگر قصد شرکت در آزمون سراسری را دارید و نیاز به اطلاعاتی در خصوص تاثیر سوابق تحصیلی را دارید این مقاله را با دقت مطالعه نمایید. پس از مطالعه اگر نیاز به راهنمایی و مشورت در خصوص نحوه محاسبه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور داشتید می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد)  تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید و یا در زیر همین مقاله کامنت بگذارید تا در اولین فرصت پاسخ شما عزیزان داده شود.

📥 برای دانلود و مطالعه پی دی اف مقاله کلیک کنید.📥

 

 

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ چقدر است؟ 

درباره میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور باید عرض کنیم که این موضوع با توجه به سال دریافت مدرک دیپلم فرد و همین طور نظام آموزشی وی متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تاثیر سوابق تحصیلی شامل داوطلبان نظام جدید هم می شود؟ 

بله. صدرصد. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه و همین طور نحوه تاثیر سوابق تحصیلی با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

نحوه محاسبه تاثیر سوابق تحصیلی چگونه است؟ 

در مورد نحوه محاسبه تاثیر سوابق تحصیلی در طول مقاله شرح داده شده است. همچنین می توانید از کمک مشاورانی خبره در این زمینه بهره بگیرید.

نظرات

 1. Avatar photo
  تارا
  ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام یکی میگفت تاثیر سوابق تحصیلی میخواد یشه بالای 60% خب اینجوری دیگه کنکورو بر دارن دیگه
  هرکی مدرسه بره بعدشم میره دانشگاه

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۴۷

   سلام
   باید صبر کرد تا اطلاعیه های رسمی بیاد

 2. Avatar photo
  یاسینی
  ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۸

  سلام خسته نباشید. تاثیر سوابق از بهمن به خرداد هم تغییر کرده؟ من بهمن کنکور دادم الانم میخوام بدم. یعنی فرق داره؟

  • Avatar photo
   مشاور صادقی
   ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۹

   سلام لحاظ میشه براتون

 3. Avatar photo
  محمد اسماعیلی.
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۲۰

  سلام وقت بخیر تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ چقدر است؟ و میخوام بدونم نحوه این 40 درصد به چه صورتی مصاحبه می شود و آیا برای بچه های فنی هم در نظر گرفته میشه یا فقط برای رشته های نظری هستش؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام
   این 40 درصد سوابق مربوط به رشته های نظری است

 4. Avatar photo
  داود.
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۱۸

  سلام تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ چقدر است؟ و آیا برای همه رشته ها برابر هستش؟

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۲

   سلام 40 درصد سابقه تحصییلی تاثیرگذار است

  • Avatar photo
   مشاور ابراهیمی
   ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام 40 درصد سوابق تحصیلی

مطالب مرتبط

تماس با مشاور