ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

بهترین شیوه مطالعه برای کنکور دکتری + برنامه ریزی

بهترین شیوه مطالعه برای کنکور دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

کنکور دکتری شرایط خاص خود را دارد و سطح دشواری و پیچیدگی آن، داوطلبان را نگران می کند. نحوه درس خواندن برای آزمون دکتری _ برنامه ریزی برای کنکور دکتری _ موفقیت در کنکور دکتری _ چگونه برای دکتری برنامه ریزی کنیم _ چگونه برای کنکور دکتری درس بخوانیم _ روش خواندن زبان برای دکتری _ روش های مطالعه کنکور _ تکنیک های تست زنی کنکور _ راه های افزایش سرعت مطالعه – روش PQR5 و … اینها دغدغه ها و سوالات و ابهامات شما داوطلبان عزیز می باشد که در این مقاله سعی داریم به آنان بپردازیم. در این مقاله بهترین شیوه مطالعه برای کنکور دکتری را ارائه می کنیم تا راه گشای شما عزیزان باشد.

 

 

مرکز مشاوره کنکور ایران تحصیل جهت ارائه برنامه ریزی کنکور دکتری جهت موفقیت در کنکور دکتری آماده ارائه خدمات سطح بالا و کارآمد می باشد. کافیست از هر نقطه از ایران از طریق تلفن ثابت تماس بگیرید تا مشاوران زبده ما که از کارشناسان مطرح کشور می باشند به یاری شما بشتابند.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 1 شب

بهترین شیوه مطالعه برای کنکور دکتری

کنکور دکتری یک مطالعه منسجم و پویا را می طلبد. شما داوطلبان باید بهترین شیوه مطالعه برای کنکور دکتری را انتخاب نمایید تا : سرعت مطالعه شما را بالا ببرد _ یادگیری تان افزایش دهد _ زمان مطالعه مفیدتان را کاهش دهد تا زودتر منابع آزمون دکتری به پایان برسد و زمان بیشتری برای مرور کردن و تمرین تست زدن بدست آورید. مطالعه باید جوری باشد که مباحث در حافظه بلند مدت شما ثبت شوند و به یاد آوری آنها برایتان آسان تر شود.

روش های درس خواندن آزمون دکتری که بهترین شیوه مطالعه برای کنکور دکتری می باشد را به شما ارائه می دهیم :

 

 

نکته  اول مطالعه کنکور دکتری

کاغذ و قلم باید در مدت زمان مطالعه یار همیشگی شما باشد. زمانی که سرفصل های آزمون دکتری 97 را مطالعه می کنید، از نوشتن و یادداشت برداری غافل نشوید که روشی بسیار غلط و ناکارآمد است و به شما خسارت زیادی وارد می کند. زمانی که منابع آزمون دکتری 97 را مطالعه می کنید، حتما نکات مهم را یادداشت برداری کنید. تا هم بهتر در ذهنتان بماند و هم د ر مراحل بعدی موجب افزایش سرعت مطالعه شما گردد. زیرا برای مرور می توانید تنها به آنها تکیه کنید و از خواندن مطلب اضافه رها شوید.

 

 

نکته دوم برای مطالعه برای کنکور دکتری 

زیر نکات مهم خط بکشید. برای این منظور می بایست ابتدا مبحث مورد نظر را کامل و دقیق و مو به مو مطالعه نمایید و پس از فهم کامل مطلب، برگردید و زیر نکات مهم خط بکشید.

 

 

نکته سوم برای مطالعه برای کنکور دکتری

یکی دیگر از روش های مفید مطالعه کنکور دکتری این است که طبق معمول مبحث انتخابی خود را بطور کامل مطالعه نموده و سپس در حاشیه های کتاب چکیده ای از برداشت و فهم خود را از موضوع مورد نظر بنویسید.

 

 

نکته چهارم بهترین شیوه مطالعه برای کنکور دکتری با خلاصه نویسی

روش دیگر خلاصه نویسی می باشد که این روش نیز به نوبه خود مفید است. طبق روش های بالا، بعد از مطالعه کامل مطلب مورد نظر، خلاصه ای از نکات مهم مطلب را در جایی خلاصه نویسی کنید.

 

 

نکته پنجم مطالعه برای کنکور دکتری

یک روش مناسب و مفید برای مطالعه یادداشت نکات مهم مطلب، بصورت کلمات کلیدی است. موضوعات مهم را در کلمات کلیدی خلاصه می کنید و در جایی یادداشت می نمایید. زمان مرور مطالب، با نگاه کردن به این کلمات کلیدی کل مطلب به شما یادآوری می شود.

 

 

نکته ششم برای مطالعه برای کنکور دکتری

روش دیگری که از روش های بالا کاملتر و پربازده تر است، یادداشت کردن مطالب مهم و نکات کلیدی مبحث مورد نظر به زبان ساده خودتان است. سپس این یادداشت های مفید را به گونه ای منظم و دقیق می بایست سازمان دهی کنید تا در زمان مرور کردن، تنها به همین یادداشت ها مراجعه و به منابع مورد نظر کاری نداشته باشید.

 

 

بهترین شیوه مطالعه برای کنکور دکتری زبان

تسلط در زبان از مهمترین اصول در کنکور دکتری می باشد. در صورتی که پایه زبان شما زیاد قوی نیست، پیشنهاد ما این است که حتما هر روز زبان را مطالعه نمایید و روزانه وقت مشخصی را برایش اختصاص دهید. زبان را به دو بخش لغت و گرامر تقسیم کنید و مثلا روزانه بصورت حداقلی، یک ساعت را به مطالعه لغت و یک ساعت را نیز به گرامی اختصاص دهید. برای یادگیری لغت جعبه لایتنر را به شما پیشنهاد می کنیم که بهترین روش حفظ کردن لغات انگلیسی است.

کتاب پانصد و چهار واژه را در صورتی که در آن تسلط کافی ندارید، ابتدا فشرده مطالعه نمایید. برای یادگیری گرامر نیز پیشنهاد من به شما کتاب های in use می باشد. البته این کتاب ها برای داوطلبانی که پایه قوی دارند، مناسب است. اشخاصی که پایه زبانشان قوی نیست، می بایست دنبال کتاب هایی باشند که گرامشان به زبان فارسی است. برای تمرین تست زبان از تست های کنکور دکتری سال های قبل، تست های آزمون های زبان سنجش و دانشگاه تهران استفاده کنید.

 

 

برای اطلاع از نکات مهم در رابطه با ثبت نام آزمون دکتری کلیک کنید.

 

 

نکات مهم در رابطه با بهترین شیوه مطالعه برای کنکور دکتری

برخی از داوطلبان در رابطه با حذف برخی دروس سوال می پرسند که باید بدانید، بهتر است این کار را انجام ندهید و تا جای ممکن همه دروس و سرفصل ها را مطالعه کنید.

نکته بعدی مربوط به پیش بردن تمامی دروس با هم است، به جای اینکه یک درس را تمام کنید و بعد به سراغ درس بعدی بروید.

مراحل مطالعه برای آزمون دکتری

از آنجایی که حجم مطالب درسی در آزمون دکتری بالا است، باید از روش های اصولی برای مطالعه استفاده کنید. این روش ها شامل موارد زیر می شود:

  • خواندن منابع
  • مرور منابع
  • مرور خلاصه‌ها و تست زدن جامع

برای مرحله خواندن منابع همانطور که در موارد قبلی اشاره کرده بودیم، نیاز است از مواردی که بیشترین سوالات از آن طرح می شود، استفاده کنید. روش درست مطالعه نیز بدین صورت است که ابتدا پیش خوانی انجام داده و سپس به مطالعه عمیق بپردازید.

برای مرحله پیش خوانی نیاز است که ابتدا به صورت سطحی مطالعه کرده و در مرحله بعدی کم کم عمق مطالعه را بالاتر ببریم.

نکته بسیار مهم در هنگام مطالعه خلاصه نویسی است که باید به آن توجه ویژه ای شود. با خلاصه نویسی نه تنها مطالب در ذهن شما بهتر می ماند، حتی می توانید در زمان مرور نیز انرژی کمتری برای به یاد آوری مطالب بگذارید.

تست زدن جامع نیز مرحله آخر به خاطر سپاری مطالب است که در این مرحله نیاز است  حتماً خودتان را در موقعیت کنکور قرار دهید.

 

 

با چه درس‌هایی شروع کنیم؟

یکی از سوالاتی که در رابطه با بهترین شیوه مطالعه برای کنکور دکتری پرسیده می شود، این است که با چه درس هایی باید شروع کنیم؟ از آنجایی که تمامی دروس در یک دفترچه و به صورت تفکیک نشده طرح می شوند، نمی توان اولویت بندی خاصی برای آن ارائه داد.

اما دو روش کلی را برای مطالعه می توانیم به شما پیشنهاد دهیم:

سوالات سال های قبل را بررسی کنیم و درس هایی که بیشترین سوالات را دارند، پیدا نماییم. هر چه تعداد سوالات در یک درس بالاتر باشد، قطعاً اولویت بالاتری را نیز خواهد داشت.

روش بعدی نیز شروع کردن از درس هایی است که علاقه بیشتر به آن ها داریم و انگیزه ما برای مطالعه آن ها بیشتر است.

 

 

جایگاه درس زبان انگلیسی در برنامه ریزی آزمون دکتری سراسری

همانطور که می دانید زبان  انگلیسی یکی از قسمت های مهم در آزمون دکتری است. نه تنها در آزمون بلکه در مرحله مصاحبه نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. به همین دلیل نیاز است تا به آن توجه ویژه ای شود. در آزمون کتبی درس زبان انگلیسی برای تمامی رشته ها ضریب یک را دارد. سوالات نیز شامل، لغت، درک مطلب و گرامر است.

زبان انگلیسی در مصاحبه دکتری نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است و به صورت مستقیم از شما در رابطه با میزان سطح تان پرسیده می شود.

 

 

جایگاه درس استعداد تحصیلی در برنامه ریزی آزمون دکتری سراسری

استعداد تحصیلی نیز یکی از دروس آزمون کتبی دکتری است. این سوالات نیز شامل یک سری سوالات هوش و سوالات دیگر می شود که در کتاب های موجود در بازار به آن ها پرداخته شده است. از جمله مواردی که در استعداد تحصیلی مورد بررسی قرار می گیرد، شامل استدلال منطقی ( همه گروه ها به جز فنی و مهندسی )، تجسمی ( فقط گروه آزمایشی فنی و مهندسی )، تحلیلی و کمی است.

 

 

خلاصه مطلب

لازم به ذکر است موفقیت در کنکور دکتری تنها به آزمون ختم نمی شود. آزمون بخش آسان ماجراست. اما رتبه خوب در آزمون موجب می شود در انتخاب دانشگاه مناسب تاثیر مثبت داشته باشد و 30 درصد هم تاثیر خواهد گذاشت و نگاه اساتید را نیز به شما جلب می کند.

مهمترین بخش قبولی دکتری همان مصاحبه دکتری است و باید زمانی را برای جمع آوری رزومه پژوهشی اختصاص دهید.

 

 

بهترین شیوه مطالعه برای کنکور دکتری

مطالب مرتبط :

روش های نوین مطالعه کنکور _ روش PQR5

روش های مطالعه نفرات برتر کنکور ریاضی و تجربی

افزایش سرعت تست زنی کنکور

شرایط دکتری بدون آزمون

مشاوره رایگان کنکور

مشاوره تحصیلی تلفنی دکتری

مشاوره انتخاب رشته کنکور دکتری

بهترین شیوه مطالعه برای کنکور دکتری

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

بهترین روش مطالعه برای آزمون دکتری چیست؟

بهترین روش مطالعه این است که به صورت اصولی و برنامه ریزی شده مطالعه کنید.

آیا حذف دروس در هنگام مطالعه برای دکتری مشکل ساز می شود؟

بهتر است که این کار را انجام ندهید.

برای اطلاع از روش ها اصولی مطالعه آزمون دکتری چه راهی وجود دارد؟

برای اطلاع از این موضوع می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بهترین منابع برای مطالعه آزمون دکتری چه مواردی هستند؟

بهترین منابع مواردی هستند که بیشترین تعداد سوالات از آن ها طرح می شود.

نظرات

مطالب مرتبط

تماس با مشاور