ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

برنامه ریزی برای جهشی خواندن 1403 + ابتدایی، متوسطه | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
برنامه ریزی برای جهشی خواندن
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای اینکه بتوانید در آزمون جهشی نمره مناسبی را کسب کنید، باید یک برنامه‌ ریزی منظم مطالعاتی داشته باشید. با توجه به تأثیر و اهمیت برنامه ‌ریزی برای جهشی خواندن، دانش آموزان باید با کمک مشاوران تحصیلی یک جدول زمانی منظم و کارآمد داشته باشند تا از طریق آن بتوانند به نتایج مطلوب دست پیدا کنند. با استفاده از قانون جهشی، برخی از افراد در دوره‌های تحصیلی تابستان و برخی در سال تحصیلی جدید می‌توانند در مقاطع بالاتر ادامه تحصیل دهند.

اما شرکت در آزمون جهشی یک دوره تحصیلی نیازمند داشتن برنامه‌ ریزی  جامع و یکپارچه است تا افراد بتوانند نتایج قابل قبولی کسب کنند. مهم‌ترین سؤال این است که چگونه می‌توان به یک برنامه‌ ریزی  برای جهشی خواندن دست یافت؟ برای دریافت پاسخ این سؤال می‌توانید با مشاوران آکادمی ایران تحصیل در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم را در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

فرایند برنامه ‌ریزی برای جهشی خواندن

👈🏽 در سال‌های اخیر بسیاری از دانش آموزان با توجه به اطلاع از مزایا و معایب جهش تحصیلی خواندن، علاقه زیادی به این موضوع نشان داده‌اند. اما آنچه که طی کردن دوران تحصیلی را آسان‌تر می‌کند، داشتن یک برنامه‌ ریزی منسجم و منظم است. از این رو اهمیت دارد که شما قبل از هر چیز در آزمون جهشی نمره حد نصاب را کسب کنید.

👈🏽 بدون داشتن یک برنامه مطالعاتی منسجم امکان یادگیری همه دروس در یک بازه زمانی کوتاه مدت وجود نخواهد داشت. دانش آموزانی که مایل به گذراندن یک سال تحصیلی به صورت جهشی هستند، در اولین گام باید از تاریخ ثبت نام جهش تحصیلی آگاهی داشته و برنامه‌ ریزی ‌های لازم را برای آن انجام دهند تا شانس موفقیت خود را افزایش دهند.

👈🏽 مراحل برنامه‌ ریزی برای جهش خواندن یک موضوع بسیار بااهمیت است که دارای چندین زیر مجموعه شامل تعیین اهداف، انتخاب منابع درسی مناسب جهت برنامه‌ ریزی  و… است که افراد باید به آن دقت داشته باشند.

✅ تعیین هدف:

مهم‌ترین قسمت در برنامه‌ ریزی  برای جهش خواندن داشتن یک هدف معین می‌باشد. این هدف بر اساس انتخاب منابع، به مسیر تحصیلی و مطالعات شما جهت می‌دهد تا تا بتوانید برای رسیدن به هر کدام از آنها اقدامات لازم را انجام دهید.

✅ اهمیت انتخاب کردن منابع درسی:

پس از اینکه دانش آموزان هدف خود را تعیین کردند، باید با استفاده از راهنمایی‌های کارشناس آموزشی و مشاور برنامه ریز، مناسب‌ترین منابع درسی را تهیه کنند. از آنجا که مدت جهشی بسیار کوتاه است، دانش‌آموزان باید با تهیه کردن منابع درسی مناسب در زمان کوتاهی درس‌های خود را به بهترین شکل مطالعه کنند.

✅ داشتن برنامه‌ ریزی منسجم هفتگی و ماهیانه:

هیچ کدام از موارد ذکر شده در قسمت‌های قبل بدون داشتن یک برنامه‌ ریزی  منسجم کارایی ندارد. دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل به صورت جهشی دارند، در اولین گام باید برنامه ریزی برای جهشی خواندن را به صورت منسجم و جامع تدوین کرده و زمان خود را براساس آن مدیریت نمایند.

✅ بهره‌مندی از مشاوره برنامه‌ ریزی:

کمک گرفتن از نظرات افراد خبره و کارشناس می‌تواند بسیار در این مسیر به شما کمک کند و از مشکلات و دغدغه‌های شما بکاهد. از این رو توصیه می‌کنیم که در این مسیر حتماً از مشاوران تحصیلی مجرب استفاده کنید.

فرایند برنامه ‌ریزی برای جهشی خواندن

آشنایی با جدول برنامه ‌ریزی برای جهش خواندن 1403

👈🏽 گذراندن دوران جهشی بدون داشتن برنامه ‌ریزی منظم و اصولی امکان‌پذیر نیست. دانش آموزانی که قصد ثبت نام برای آزمون جهش تحصیلی دارند، باید با استفاده از راهنمایی مشاوران خبره اطلاعات لازم را در ارتباط چگونگی زمان مطالعه منابع درسی که باید گزینش کنند، کسب کرده تا شانس قبولی خود را برای این آزمون سرنوشت ساز افزایش دهند.

👈🏽 برنامه‌ ریزی برای خواندن جهشی در قالب جدول‌های مطالعه روزانه هفتگی و ماهیانه در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت. با استفاده از آن می‌توانید زمان مطالعه خود را مدیریت کرده و نتیجه بهتری را کسب کنید. در جدول زیر تعداد ساعات مطالعه برای جهشی خواندن ارائه شده است و در هنگام طراحی یک برنامه منسجم می‌توانید از آن کمک بگیرید.

ردیف روزهای هفته 8:30 – 10 10:30 – 12:30 14 – 16 16:30 – 18:30 20 – 22
1 شنبه درس تخصصی درس عمومی درس تخصصی درس عمومی مرور مطالب قبلی
2 یکشنبه درس عمومی درس تخصصی درس عمومی درس تخصصی مرور مطالب قبلی
3 دوشنبه درس تخصصی حل نمونه سوال درس عمومی تحلیل سوالات مرور مطالب قبلی
4 سه شنبه درس تخصصی درس عمومی درس تخصصی درس عمومی مرور مطالب قبلی
5 چهارشنبه حل نمونه سوال درس تخصصی تحلیل سوالات درس عمومی مرور مطالب قبلی
6 پنجشنبه درس تخصصی درس عمومی درس تخصصی استراحت مرور مطالب قبلی
7 جمعه حل نمونه سوال درس عمومی تحلیل سوالات استراحت استراحت

👈🏽 جدول فوق یک نمونه از برنامه‌ ریزی برای جهش خواندن در تولید یک هفته است که دانش آموزان از طریق آن می‌توانند به نتیجه‌ دلخواه خود برسند. جداول تعداد ساعات مطالعه برای همه افراد به صورت مشترک پاسخگو نیست و هر دانش آموز باید متناسب با شرایط خود یک برنامه زمانی خاصی را دریافت کند.

👈🏽 علاوه بر برنامه‌ ریزی ‌های روزانه در طول یک هفته دانش آموزان باید برای هر ماه نیز یک برنامه‌ ریزی  درست و منطقی داشته باشند تا بتوانند زمان خود را مدیریت کرده و نتیجه بهتری را کسب کنند. در ادامه برنامه‌ ریزی برای جهش خواندن در طول یک ماه ارائه شده است.

ردیف برنامه هفتگی عنوان برنامه و هدف مطالعه
1 هفته اول مطالعه کردن فصل های اولیه از تمامی دروس
2 هفته دوم مطالعه کردن بخش های جدید /  مرور مطالب خوانده شده
3 هفته سوم مطالعه جدید / حل کردن نمونه سوالات و تحلیل آن ها
4 هفته چهارم اتمام بخش های مختلف کتاب ها / مرور کردن کامل مطالب

👈🏽 توجه داشته باشید دانش آموزانی که قصد دارند به صورت جهشی ادامه تحصیل دهند، باید با استفاده از جدول تعداد ساعات مطالعه برنامه‌ ریزی  دقیقی داشته باشند تا بهترین نتیجه را دریافت کنند. قطعاً بدون داشتن برنامه‌ ریزی  درست و اصولی افراد نمی‌توانند در این آزمون به موفقیت برسند.

برای ورود به سامانه ثبت نام جهش تحصیلی وارد لینک مربوطه شوید.

نحوه مطالعه منابع در هنگام برنامه ‌ریزی برای جهشی خواندن 1403

✅ آنچه که در ارتباط با جهشی خواندن دانش آموزان در مقاطع تحصیلی مختلف تفاوت دارد این است که منابع درسی با دقت و سرعت عمل مناسب مطالعه شوند. همانطور که می‌دانید مدت زمان برنامه ‌ریزی برای جهش خواندن برای دانش آموزان هر مقطع تفاوت دارد.

✅ دانش آموزانی که می‌خواهند این مرحله را با موفقیت طی کنند، باید بر اساس جدول تعداد ساعات مطالعه که توسط مشاوران تحصیلی طراحی می‌شود اقدام کنند. چیزی که باعث می‌شود دانش آموزان در آزمون‌های خود نتیجه بهتری کسب کنند، چگونگی مطالعه صحیح منابع آزمون جهشی تحصیلی است که برای هر درس به صورت اختصاصی مورد توجه قرار می‌گیرد.

✅ از آنجا که فرایند یادگیری افراد برای دروس مختلف متفاوت است، از این رو چگونگی مطالعه منابع در هنگام برنامه ‌ریزی برای جهشی خواندن از یک دانش آموز به دانش آموز دیگر فرق داشته و این موضوع باید توسط والدین مورد بررسی قرار بگیرد.

چگونگی مطالعه منابع در هنگام برنامه ‌ریزی برای جهشی خواندن

زمان شروع برای برنامه‌ ریزی برای جهشی خواندن 1403

✅ برای شروع کردن برنامه ‌ریزی برای جهشی خواندن نمی‌توان زمان خاصی را مد نظر قرار داد. ممکن است یک دانش آموز در ابتدای سال تحصیلی تصمیم به جهشی در خواندن در پایه بعدی داشته باشد و نزدیک به یک سال برای حضور در امتحان برنامه‌ ریزی  نماید و دانش آموز دیگر پس از پایان سال تحصیلی تصمیم بگیرد که در امتحانات جهشی شرکت نماید.

✅ موضوعی که در ارتباط با برنامه‌ ریزی جهشی خواندن بسیار اهمیت دارد کیفیت برنامه مطالعاتی است. برای برنامه‌ ریزی  باید به سطح درسی دانش آموزان توجه کنید و اگر دانش آموز سطح بالایی ندارد، باید زمان بیشتری برای جهش خواندن برنامه‌ ریزی  نماید.

✅ در نظر داشته باشید که امتحانات جهشی در شهریور ماه هر سال برگزار می‌شود و حتماً دانش آموز باید تا اواخر تابستان آمادگی لازم برای شرکت در این امتحانات را به دست آورند.

جهت دریافت بهترین برنامه ریزی درسی توسط آکادمی ایران تحصیل وارد لینک مربوطه شوید.

 مشاوره برنامه ‌ریزی برای جهشی خواندن

✅برنامه‌ ریزی تحصیلی به ویژه در زمانی که افراد مایلند به صورت جهشی ادامه تحصیل دهند، موافقان و منتقدان زیادی دارد که هر کدام نظرات تخصصی دارند. مشاوران آکادمی ایران تحصیل در برنامه‌ ریزی  برای جهشی خواندن همواره به چند موضوع مهم تاکید می‌کنند و پیشنهاد می‌کنیم که همه دانش آموزان برای تصمیم گیری بهتر به این نکات توجه داشته باشند:

✅اولین و مهم‌ترین موضوع در ارتباط با برنامه ‌ریزی برای جهش خواندن تدوین جدول تعداد ساعت مطالعه است. دانش آموز باید بداند که هدف وی از انتخاب این تعداد ساعت مطالعه چیست؟ و آیا آمادگی لازم برای قرار گرفتن در این موقعیت را دارد؟

✅ با توجه به این سؤال مشاوران از خانواده‌ها می‌خواهند که با توجه به شناختی که از فرزندشان دارند آنها را در این انتخاب یاری کنند. مثلاً اگر دانش آموز در طول سال تحصیلی با فشار و استرس امتحانات خود را سپری می‌کند، نباید حتماً برای شرکت در دوره جهشی ثبت نام کند، چراکه باعث کاهش عملکرد تحصیلی و ضعف دانش آموز در مقاطع بعدی خواهد شد.

✅در برخی موارد دیگر دانش آموزانی هستند که بدون هیچگونه استرسی هنگام برنامه‌ ریزی برای جهشی خواندن تلاش می‌کنند تا این دوره را با موفقیت طی کنند. در این شرایط کارشناسان و مشاوران تحصیلی فرد را به ثبت نام و خواندن جهش یتشویق می‌کنند.

✅ افراد معمولاً با دریافت راهنمایی از مشاوران تحصیلی و آماده‌سازی مناسب خود تلاش می‌کنند در بازه زمانی تعیین شده بدون هیچگونه فشاری دروس خود را مطالعه کرده و یک گام تحصیلی به جلو حرکت کنند. با دریافت مشاوره تحصیلی آنلاین نیز می توان اطلاع لازم را در این زمینه بدست آورد.

✅برای دریافت مشاوره جهت برنامه‌ ریزی  مطالعاتی برای خواندن جهشی تحصیلی می‌توانید با مشاوران خبره آکادمی ایران تحصیل در ارتباط باشید. مشاوران ما با بهره‌گیری از بهترین متدهای آموزشی دنیا سعی در ارائه بهترین مشاور و راهنمایی در خصوص انتخاب ساعات مطالعه، نحوه مطالعه و آمادگی برای شرکت در آزمون جهش تحصیلی دارند. چنانچه شما دانش آموزان عزیز  قصد ادامه تحصیل به صورت جهشی ‌دارید در تمام این مسیر می‌توانند برنامه مطالعاتی مناسبی را در اختیارتان قرار دهند.

جهت دریافت مشاوره تحصیلی کنکور سراسری ایران تحصیل وارد لینک شوید.

 مشاوره برنامه ‌ریزی برای جهشی خواندن

خلاصه مطالب

دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل به صورت جهشی را دارند، باید در این آزمون شرکت کنند. برخی از والدین و دانش آموزان بر این باورند که با جهش تحصیلی یک قدم از سایر دانش‌آموزان جلوتر می‌افتند و می‌توانند زودتر در آزمون سراسری شرکت کنند. بنابراین برای موفقیت در این آزمون باید برنامه ‌ریزی برای جهشی خواندن را به گونه‌ای پیاده سازی کنید که از طریق آن به نمره حد نصاب لازم را بدست آورد.

یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توان برای برنامه ‌ریزی مطالعاتی مناسب اقدام کرد، دریافت مشاوره تحصیلی از کارشناسان خبره می‌باشد. قطعاً مشاوران تحصیلی با داشتن تجربه در این زمینه می‌توانند برنامه مطالعاتی بسیار مناسبی به شما عزیزان ارائه کنند. در این مقاله سعی کردیم اطلاعات مفیدی در ارتباط با نحوه برنامه ریزی برای آزمون جهش تحصیلی ارائه کنیم. چنانچه نیازمند دریافت خدمات مشاوره تحصیلی در این زمینه هستید، کافی است با شماره 9099075307 تماس بگیرید تا مشاوران برجسته مرکز مشاوره ایران تحصیل در این زمینه شما را یاری کرده و در تمام مسیر تا آمادگی برای آزمون جهش تحصیلی در کنار شما عزیزان باشند.

برای دانلود pdf مقاله برنامه ریزی برای جهشی خواندن کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مراحل برنامه ‌ریزی برای جهش خواندن چیست؟

مهم‌ترین مراحل برای برنامه‌ ریزی جهت جهش خواندن تعیین کردن هدف، انتخاب منابع درسی، برنامه‌ ریزی  منسجم هفتگی و ماهانه و استفاده از مشاور و برنامه‌ریز می‌باشد.

جدول برنامه‌ ریزی  برای جهش خواندن چیست؟

جدول برنامه‌ ریزی  برای خواندن جهش خواندن شامل جدول ساعات مطالعه هفتگی و ماهیانه است که در متن مقاله برخی از این ساعت‌ها مطالعات را به شما عزیزان پیشنهاد کردیم.

برای دریافت مشاوره جهت ارائه دریافت برنامه‌ ریزی  برای جهش خواندن چه باید کرد؟

چنانچه مایل به داشتن یک برنامه مفید و مؤثر برای آزمون جهشی هستید، می‌توانید با همکاران ما در مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کرده و خدمات مشاوره‌ای لازم را به شما ارائه نمایند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • شهریه مدارس نمونه دولتی

  شهریه مدارس نمونه دولتی 1403 + کلیه مقاطع | ایران تحصیل

  در میان مراکز آموزشی دولتی، مدارس نمونه دولتی از امتیاز و رتبه بسیار خوبی برخوردارند؛ به همین دلیل نیز بسیاری از دانش‌ آموزان برای ورود به این مدارس با شرکت در آزمون ورودی آن با یکدیگر رقابت می‌ کنند. یکی...
 • ثبت نام دبیرستان البرز

  ثبت نام دبیرستان البرز 1403 {شرایط جدید} + ورود mandegaralborz

  دانش‌آموزانی که تمایل به ادامه تحصیل و ثبت نام دبیرستان البرز در دوره  متوسطه دوم دبیرستان ماندگار البرز را دارند، می‌توانند در دوره زمانی مقرر با مشاهده شرایط ثبت نام دبیرستان البرز برای ثبت‌نام آزمون سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴...
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
 • پشتیبانی سامانه مای مدیو

  پشتیبانی سامانه مای مدیو + شماره تماس پاسخگو my.medu.ir

  پشتیبانی سامانه مای مدیو با هدف خدمت‌رسانی به کاربرانی از جمله دانش‌آموزان، فرهنگیان و اولیا راه‌اندازی شده است. چون خیلی از افراد بعد از مراجعه به این سایت شاید به پشتیبانی مای مدیو نیاز پیدا نمایند. شما در حین ورود...
تماس با مشاور