ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

بخشنامه وقفه تحصیلی

بخشنامه وقفه تحصیلی 1401 | وقفه تحصیلی چیست؟

بخشنامه وقفه تحصیلی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

بخشنامه وقفه تحصیلی، یکی از مهمترین مواردی است که دانشجویان و دانش‌آموزان انصرافی یا اخراج شده از دانشگاه و مدرسه باید آن‌ را بدانند. این دانش‌آموزان معمولا پس از مدتی قصد دارند دوباره در دانشگاه یا مدرسه خود ادامه تحصیل دهند. لذا لازم است با بخشنامه وقفه تحصیلی 1401 آگاه باشند. حال ممکن است برای آن‌ها سوال پیش بیاید که وقفه تحصیلی در دانشگاه چیست؟ آیا بخشنامه جدید وقفه تحصیلی دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری منتشر شده است؟ چگونه می‌توان وقفه تحصیلی در ابتدایی و دبیرستان را جبران کرد؟ نحوه پرداخت شهریه برای دانش‌آموزان و دانشجویان دارای وقفه تحصیلی چگونه است؟

این دانش‌آموزان یا دانشجویان برای ادامه تحصیل باید طبق بخشنامه وقفه تحصیلی مجوز ورود به مدرسه دریافت کنند تا بدون ایجاد مشکلی مسیر خود را ادامه دهند.

 

جهت اطلاع از شرایط ادامه تحصیل پس از ترک تحصیل 1401 روی لینک کلیک کنید.

 

جهت دریافت مشاوره در مورد بخشنامه وقفه تحصیلی، وقفه تحصیلی در ابتدایی، وقفه تحصیلی در دبیرستان، وقفه تحصیلی در دانشگاه چیست، بخشنامه جدید وقفه تحصیلی دانشگاه آزاد، بخشنامه وقفه تحصیلی 1401، وقفه تحصیلی در سیدا، وقفه تحصیلی در دانشگاه دولتی، وقفه تحصیلی در دوره دوم متوسطه، وقفه تحصیلی در دوره اول متوسطه، شرایط وقفه تحصیلی در دانشگاه آزاد، وقفه بین تحصیل، وقفه تحصیلی در سناد، وقفه تحصیلی در دانشگاه پیام نور، شهریه وقفه تحصیلی، وقفه تحصیلی و غیبت موجه، ترک تحصیل و وقفه تحصیلی و تخفیف شهریه وقفه تحصیلی با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

منظور از وقفه تحصیلی چیست

دانشجویان دانشگاه‌های مختلف در طول سال تحصیلی بر اثر عوامل مختلفی از دانشگاه اخراج می‌شوند یا انصراف می‌دهند. به طوری که آن‌ها پس از مدتی قصد دارند دوباره در دانشگاه خود ادامه تحصیل دهند. حال به مدت زمانی که آن‌ها در دانشگاه نبودند، وقفه تحصیلی می‌گویند. آن‌ها باید برای ادامه تحصیل خود طبق بخشنامه وقفه تحصیلی دانشگاه اقدام کنند و برای این کار جریمه و شهریه پرداخت کنند.

 

وقفه تحصیلی در دانشگاه چیست؟

وقفه تحصیلی در دانشگاه چیست؟

 

این بخشنامه می‌تواند بر اساس نوع دانشگاه، مقطع تحصیلی و عوامل دیگری متغیر باشد. معمولاً هزینه وقفه تحصیلی در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای حرفه‌ای و دکترای تخصصی بر اساس واحد دانشگاه و مراکز آموزشی تعیین می‌شود. اما معمولاً مقدار آن یک و نیم برابر شهریه ثابت یک نیمسال تحصیلی است.

آن دسته از دانشجویانی که از دانشگاه اخراج شدند از پرداخت جریمه معاف هستند. زیرا جریمه تعیین شده آن‌ها همان اخراج از دانشگاه می‌باشد. خوب است بدانید که شما بعد از پرداخت هزینه وقفه تحصیلی خود باید مجوز ادامه تحصیل را از دانشگاه دریافت کنید تا بتوانید به عنوان دانشجو وارد کلاس شوید.

حال ممکن است این وقفه تحصیلی در ابتدایی و دبیرستان نیز رخ دهد و برخی از دانش‌آموزان پس از ثبت‌نام در مدرسه با عذر موجه غیبت کنند. به طوری که پس از مدتی دوباره به مدرسه برای ادامه تحصیل مراجعه کنند. در این صورت لازم است مدیر مدرسه طبق بخشنامه وقفه تحصیلی با آن‌ها برخورد کند. حال اگر شما می‌خواهید بدانید که وقفه تحصیلی در ابتدایی و وقفه تحصیلی در دبیرستان چیست و چه بخش‌نامه‌ای برای آن‌ها در سال تحصیلی 1401 در نظر گرفته شده است می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید. 

 

شما برای مشاوره تحصیلی دانشگاهی و شرایط ادامه تحصیل در مدارس نمونه دولتی روی لینک کلیک کنید.

 

انتشار بخشنامه وقفه تحصیلی دانشگاه آزاد

معمولاً آن دسته از دانشجویان آزاد که به دلایل مختلفی در دوران تحصیلی خود وقفه ایجاد کردند باید برای ادامه تحصیل خود طبق بخشنامه جدید وقفه تحصیلی دانشگاه آزاد اقدام کنند که در آن می‌خوانیم:

 • دانشجویانی که وقفه تحصیلی ایجاد کردند باید هزینه خود را پرداخت کنند. اگر آن‌ها از دانشگاه انصراف داده باشند باید 1.5 برابر شهریه ثابت نیمسال تحصیلی جاری را پرداخت کنند. اما آن دسته از دانشجویان اخراجی که در واقع جریمه آن‌ها اخراج از دانشگاه است مشمول به پرداخت هزینه نیستند. بلکه آن‌ها باید طبق روال قبلی خود در دانشگاه انتخاب واحد کنند.
بخشنامه جدید وقفه تحصیلی دانشگاه آزاد

بخشنامه جدید وقفه تحصیلی دانشگاه آزاد

 

 • اگر دانشجویانی که حداکثر 6 واحد از درس آن‌ها باقی مانده، وقفه تحصیلی ایجاد کردند و پس از چند نیمسال تحصیلی برای ادامه تحصیل به دانشگاه مراجعه کنند، آنگاه از پرداخت شهریه نیمسال‌های وقفه ایجاد شده خود معاف هستند. البته باید آن‌ها مجوز ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد را بگیرند و برای ادامه تحصیل باید یک دوم شهریه ثابت و کل شهریه متغیر را پرداخت کنند.
 • آن دسته از دانشجویانی که با رای کمیته انضباطی از یک یا چند نیمسال تحصیلی دانشگاه آزاد محروم شدند. باید شهریه نیمسال‌های وقفه تحصیلی خود را پرداخت کنند.
 • در صورتی که دانشگاه به هر دلیلی به دانشجویان خود مرخصی اجباری دهد، آنگاه طبق بخشنامه جدید وقفه تحصیلی دانشگاه آزاد آن‌ها از پرداخت هزینه معاف هستند.
 • اگر یک یا چند مورد از مجموعه دروس انتخابی دانشجو در دانشگاه ارائه نشود، آنگاه دانشجو نباید به دلیل وقفه ایجاد شده شهریه پرداخت کند. بنابراین در صورتی که او در نیم سال جاری کلاسی در دانشگاه آزاد نداشته باشد، طبق بخشنامه وقفه تحصیلی 1401 مجبور به پرداخت هزینه نخواهد بود.
 • آن دسته از دانشجویانی که در دانشگاه آزاد ثبت‌نام کردند. ولی بعد از گذراندن یک نیمسال تحصیلی در دانشگاه دیگری ادامه تحصیل دادند. در حالی که انصراف از تحصیل خود را اعلام نکرده بودند. باید در صورت مراجعه به دانشگاه برای انصراف از تحصیل حداقل 50 درصد هزینه خدمات آموزشی خود را پرداخت کنند.
 • دانشجویان خانم باردار جهت زایمان تا یک نیمسال تحصیلی می‌توانند بدون پرداخت شهریه ثابت مرخص شوند. لذا طبق بخشنامه جدید وقفه تحصیلی دانشگاه آزاد آن‌ها مجاز به پرداخت هزینه نمی‌باشند.
 • دانشجو می‌تواند طبق قوانین بخشنامه وقفه تحصیلی 1401 برای دریافت تخفیف به کمیته تخفیف دانشگاه آزاد مراجعه کند. به طوری که آن‌ها با در نظر گرفتن موارد مختلف می‌توانند حداکثر تا 20 درصد برای دانشجو تخفیف ارائه دهند.

حال اگر شما به دنبال جواب سوالات دیگری در بخشنامه جدید وقفه تحصیلی دانشگاه آزاد هستید می‌توانید آن را از کارشناسان ایران تحصیل بپرسید. آن‌ها می‌توانند هزینه و وقفه تحصیلی در دانشگاه چیست را بیشتر و ساده‌تر برای شما توضیح دهند.

 

شما برای شرایط و مراحل انصراف از دانشگاه دولتی و شرایط انصراف از دانشگاه آزاد روی لینک کلیک کنید.

 

وقفه تحصیلی در ابتدایی

وقفه تحصیلی در ابتدایی

 

تفاوت وقفه تحصیلی در ابتدایی و دبیرستان با ترک تحصیل

معمولاً برخی از دانش‌آموزان فکر می‌کنند وقفه تحصیلی همان ترک تحصیل یا انصراف از تحصیل است. در حالی که آن‌ها با هم فرق دارند و وقفه تحصیلی در دبیرستان و ابتدایی با ترک تحصیل مجزا از هم هستند. در زیر قصد داریم به تفاوت میان آن‌ها اشاره کنیم:

 

شما برای مشاوره تحصیلی دبیرستان روی لینک کلیک کنید.

 

ترک تحصیل در ابتدایی و دبیرستان:

ترک تحصیل مواقعی روی می‌دهد که دانش‌آموز در مدرسه ثبت‌نام نکند یا پس از رسیدن به سن قانونی (18 سال) از ادامه تحصیل انصراف دهد. همچنین آن دسته از دانش‌آموزانی که طبق مقررات وزارت آموزش و پرورش از تحصیل محروم شدند در واقع ترک تحصیل کرده‌اند.

 

جهت دریافت مشاوره در مورد بخشنامه وقفه تحصیلی، وقفه تحصیلی در ابتدایی، وقفه تحصیلی در دبیرستان، وقفه تحصیلی در دانشگاه چیست، بخشنامه جدید وقفه تحصیلی دانشگاه آزاد، بخشنامه وقفه تحصیلی 1401، وقفه تحصیلی در سیدا، وقفه تحصیلی در دانشگاه دولتی، وقفه تحصیلی در دوره دوم متوسطه، وقفه تحصیلی در دوره اول متوسطه، شرایط وقفه تحصیلی در دانشگاه آزاد، وقفه بین تحصیل، وقفه تحصیلی در سناد، وقفه تحصیلی در دانشگاه پیام نور، ترک تحصیل از دانشگاه بدون انصراف، شرایط برگشت به دانشگاه بعد از وقفه تحصیلی، ترک تحصیل در ابتدایی، ترک تحصیل در دوره متوسطه، ترک تحصیل بدون انصراف، ترک تحصیل از دانشگاه پزشکی، شرایط ادامه تحصیل ترک تحصیلی‌ها، ثبت ترک تحصیل در سیدا، ثبت ترک تحصیل در دانا، تاثیر ترک تحصیل در کارنامه تحصیلی، راهکارهای ترک تحصیل شهریه وقفه تحصیلی، وقفه تحصیلی و غیبت موجه، ترک تحصیل و وقفه تحصیلی و تخفیف شهریه وقفه تحصیلی با مشاوران ایران تحصیل به شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

وقفه تحصیلی در ابتدایی و دبیرستان:

وقفه تحصیلی در ابتدایی و دبیرستان زمانی رخ می‌دهد که دانش‌آموز در مدرسه ثبت‌نام کرده‌ باشد. اما به دلایل مختلفی نتواند ادامه تحصیل دهد. به طوری که در امتحانات نوبت دوم و شهریور ماه شرکت نکند. اگر دانش‌آموزی در طول سال تحصیلی پس از ثبت‌نام به صورت موجه غیبت کند و در هیچ کدام از کلاس‌ها و امتحانات پایان ترم شرکت نکند، در این صورت طبق بخشنامه وقفه تحصیلی کرده است. لذا باید در سال تحصیلی جدید دوباره در پایه تحصیلی مجددا درس بخواند.

 

شما برای ترک تحصیل در دبیرستان و راهنما گام به گام اصلاح ترک تحصیل در سناد روی لینک کلیک کنید.

 

وقفه تحصیلی در دبیرستان

وقفه تحصیلی در دبیرستان

اگر دانش‌آموز قبل از امتحانات نوبت اول ترک تحصیل کند یا وقفه تحصیلی ایجاد کند، به عنوان سنوات تحصیلی دانش‌آموز محاسبه نمی‌شود. دانش‌آموزان اول دبیرستان نیز پس از شرکت در امتحانات نوبت اول به دلیل موجه غیبت کنند، در سال تحصیلی جدید می‌توانند با رعایت مواردی در پایه تحصیلی مذکور ثبت‌نام کنند. یکی از تفاوت‌های بارز میان ترک تحصیل با انصراف از تحصیل این است که ترک تحصیل معمولاً بدون اطلاع قبلی انجام می‌گیرد. در حالی که انصراف از تحصیل با اطلاع دانش‌آموز صورت می‌گیرد. همچنین ترک تحصیل بعد از امتحانات نوبت اول، جزو سنوات تحصیلی دانش‌آموز محاسبه می‌شود. لذا نمره آن برای نوبت دوم سال تحصیلی صفر در نظر می‌گیرند. در حالی که دانش‌آموزان دارای وقفه تحصیلی در کارنامه آن‌ها کلمه غ م درج می‌شود.

خوب است بدانید که غیبت موجه نیاز به دلایل و مدارکی دارد که باید به مدیر مدرسه ارائه شود تا آن‌ها را تایید کند و دانش‌آموز بدون نگرانی وقفه تحصیلی ایجاد کند. ممکن است در این مورد سوالات زیادی در ذهن شما وجود داشته باشد که شما برای به دست آوردن جواب آن‌ها می‌توانید با مشاوران ایران تحصیل صحبت کنید.

 

مطالب مرتبط:

مشاوره ادامه تحصیل در سنین بالا

هزینه انصراف از دانشگاه آزاد کاردانی، کارشناسی و ارشد

کنکور مجدد دانشجو انصرافی

شرایط انصراف از دانشگاه غیر انتفاعی

rahbaran.medu.ir

شرایط انصراف از دانشگاه پیام نور 1401

بخشنامه وقفه تحصیلی 1401

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

 

وقفه تحصیلی در دوره ابتدایی و دبیرستان چه تاثیری روی کارنامه دارد؟

معمولاً طبق بخشنامه وقفه تحصیلی 1401، آن دسته از دانش‌آموزانی که از شرکت در کلاس و امتحانات معذور ماندند. در کارنامه آن‌ها به جای نمره کلمه غ م ذخیره می‌شود و در کارنامه دانا و سناد آن‌ها نیز کد 97 ذخیره می‌شود. به طوری که آن‌ها می‌توانند بعدا آن‌ها را جبران کنند. لذا دانش‌آموز نباید نگران نمره و تاثیر وقفه تحصیلی در کارنامه باشد.

آیا ممکن است بعد از وقفه تحصیلی در سال تحصیلی جدید دانش‌آموز به مدرسه بزرگسالان معرفی شود؟

بله، اگر دانش‌آموز برای چند سال پیاپی وقفه تحصیلی ایجاد کند، آنگاه در صورت تشخیص شورای مدرسه و اداره آموزش و پرورش منطقه یا ناحیه احتمال معرفی آن به مدارس بزرگسالان وجود دارد. در صورتی که اگر وقفه تحصیلی چند ماه باشد، آنگاه در مدرسه خود می‌تواند ادامه تحصیل دهد. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوانین بخشنامه وقفه تحصیلی می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

وقفه تحصیلی در دانشگاه چیست و آیا امکان دریافت تخفیف در جریمه دانشگاه وجود دارد؟

در رابطه با سوال وقفه تحصیلی در دانشگاه چیست به صورت کلی در بالا توضیح دادیم. اما برای دریافت تخفیف در وقفه تحصیلی می‌توانید طبق بخشنامه جدید تحصیلی دانشگاه آزاد، پیام نور، غیرانتفاعی، فنی حرفه‌ای و غیره اقدام کنید. به طوری که با مراجعه به واحد مالی دانشگاه می‌توانید در صورت مشمول حداکثر 20 درصد تخفیف بگیرید.

آیا وقفه تحصیلی و غیبت موجه همان ترک تحصیل است؟

خیر، وقفه تحصیلی و غیبت موجه با ترک تحصیل فرق دارد. به طوری که در ترک تحصیل دانش‌آموز بدون اطلاع قبلی مدرسه را رها می‌کند. در حالی که وقفه تحصیلی و غیبت موجه بر اساس اطلاع قبلی دانش‌آموز صورت می‌گیرد.

چگونه عذر موجه یا غیر موجه را در مدرسه تایید یا رد می‌کنند؟

معمولاً عذر موجه یا غیر موجه را شورای مدرسه تشخیص می‌دهد. به طوری که اگر آن را تایید کنند غیبت دانش‌آموز جزو وقفه تحصیلی  ابتدایی یا دبیرستان به شمار می‌آید.

دانشجویان شاغلی که در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل بودند و حالا از طریق آزمون سراسری در همان واحد دانشگاه یا واحد دیگری قبول شدند آیا باید هزینه انصراف از دانشگاه را پرداخت کنند؟

خیر، طبق بخشنامه جدید وقفه تحصیلی دانشگاه آزاد کلیه دانشجویانی که از طریق شرکت در آزمون سراسری در همان واحد دانشگاهی یا واحدهای دیگری پذیرفته شدند، مجاز به پرداخت هزینه انصراف نیستند. در حالی که دانشجویان سراسری باید مبلغی را به عنوان جریمه انصراف پرداخت کنند. لذا شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط پرداخت هزینه انصراف از دانشگاه‌های سراسری می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل صحبت کنید.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  مریم
  ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۵

  سلام. پسر من کلاس هشتم هست و الان داره امتحانات نوبت اول را می ده اما با توجه به اینکه حال روحی خوبی نداره و به تشخیص روانشناس عصبی و افسرده شده من تصمیم دارم چند ماه مدرسه نره تا از این حالت عصبی خارج بشه آیا می تونم برای پسرم مرخصی بگیرم و باید چکار انجام بدم ؟

  • Avatar photo
   rahdar
   ۱۸ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۴

   سلام وقت بخیر .
   میتوانید از وقفه تحصیلی استفاده کنید و برای کسب اطلاعا بیشتر در این زمینه میتوانید با ما تماس بگیرید

 2. Avatar photo
  ارسلان
  ۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۸

  سلام
  من رشته تجربی هستم و پشت کنکوریم
  چندتا دروس تجدیدی هم دارم که نتونستم در شهریور پاسشون کنم
  و برای امتحانات دی هم ثبت نام نکردم
  آیا بخاطر دی من وقفه میخورم؟
  یا میتونم تو امتحانات خرداد ثبت نام کنم یا این وقفه واسم مشکل ساز میشه؟

  • Avatar photo
   مشاور جوادی
   ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی تا 18 سال و شش ماه تمام میتونید برای گرفتن دیپلم اقدام کنید
   در غیر این صورت باید با نظام وظیفه صحبت کنید.

 3. Avatar photo
  مهدی
  ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۱

  سلام وقتتون بخیر
  من الان یازدهم انسانیم
  میشه وقفه بزنم سال دیگه امتحان تغییر رشته بدم برم یازدهم تجربی؟

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

 4. Avatar photo
  ریحانه
  ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۱۴

  سلام وقتتون بخیر
  من اول دبیرستان هستم
  امتحان نوبت اول رو دادم اما نوبت دوم رو ندادم
  به دلیل شاغل بودنم نمیتونم برای پایه یازدهم ثبت نام کنم
  امکانش هست ادامه تحصیل بدم !؟
  یعنی برم امتحانا رو بدم فقط!

  • Avatar photo
   fattahi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵

   سلام وقت بخیر ، سن و وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود ، جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید .

 5. Avatar photo
  محمدی
  ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۲

  سلام من متولد ۱۳۸۵ هستم امسال باید یازدهم رو بخونم ، رشته‌ی تجربی هستم اما بخاطر شرایط مالی که داریم نمیتونم درس بخونم و باید کار کنم، سال بعد میتونم تو همین مدرسه‌ی خودمون یازدهم رو بخونم یا باید برم بزرگسالان؟؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۸

   سلام وقت بخیر شرایط شما جهت وقفه تحصیلی باید دقیق تر برسی شود جهت کسب اطلاع بیشتر از این شرایط با مرکز مشاوره ایان تحصیل تماس حاصل فرمایید

 6. Avatar photo
  سارا
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۹

  سلام من پایه یازدهم تجربی نمونه ثبت نام کردم .امسال کلا نمی تونم مدرسه برم.
  سال بعد می تونم همین مدرسه یازدهم و مجددبخونم؟
  امسال نرم من وقفه تحصیلی یا ترک تحصیل محسوب میشم؟
  مدارک نمی تونم ارائه کنم

  • Avatar photo
   gholizadegan
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۳

   سلام روزتان بخیر اگر فقط یک سال باشد خیر ترک تحصیل محسوب نمیشود ولی برای اطمینان حضوری تشریف ببرید مدرسه و شرایطتان را بگویید که مجدد سال بعد در مدرسه خودتان شما را پذیرش کنند و بتوانید در این مدرسه درس بخوانید

 7. Avatar photo
  Aaaaa
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

  سلام من پایه هشتم ثبت نام کردم می خوام قبل از شروع سال تحصیلی وقفه تحصیلی کنم چی کار کنم که به من اجازه وقفه تحصیلی بدن دلیل من برای این کار اینکه خسته شدم و می خوام سال بعد پایه هشتم رو بخونم . آیا به من اجازه وقفه تحصیلی میدن؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام وقت به خیر
   به صورت حضوری به آموزش و پرورش ناحیه مراجعه نمایید.

 8. Avatar photo
  fa5706697@gmail.com
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۹

  سلام من پایه هشتم ثبت نام کردم می خوام قبل از شروع سال تحصیلی وقفه تحصیلی کنم چی کار کنم که به من اجازه وقفه تحصیلی بدن دلیل من برای این کار اینکه خسته شدم و می خوام سال بعد پایه هشتم رو بخونم . آیا به من اجازه وقفه تحصیلی میدن؟

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰

   سلام وقت بخیر سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 9. Avatar photo
  Mohadese
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۵

  سلام من ترم اول رو رفتم ترم دوم حضوری شد چون تو روستا بودم و شرایط نداشتم نتونستم برم و با مدرسه هم در میان گذاشتم الان باید یازدهم رو از اول بخونم؟

  • Avatar photo
   abbasi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

   سلام وقت بخیر
   برای بررسی شرایط وقفه تحصیلی تون باید به مدرسه مراجعه کنید .

 10. Avatar photo
  محدثه
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

  ببخشید من یازدهم ترماپل رفتم ترم دوم هم حضوری شد و نتونستم برم هم ترم دوم هم امتحانات مستمر و کلاس هارو هم شرکت نکردم الان باید یازدهم رو از اول بخونم

  • Avatar photo
   behrouzi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۹

   باید با مدیر مدرسه صحبت کنید بنا به صلاحدیدشون شهریور امتحان بدید

 11. Avatar photo
  ....
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۲۵

  سلام علیکم
  من الا طلبه سال سوم و ورودی چهارم سیکل حوزه هستم
  از اتمام پایه هشتم از مدرسه خارج و به حوزه اومدم
  خواستم بدونم میتونم حین تحصیل در حوزه برای دریافت مدرک دیپلم و… تحصیل مدرسه ای و دانشگاهی رو ادامه بدم؟
  ممنون میشم اگر پاسخ بدید

  • Avatar photo
   karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۱

   سلام ادامه بدهیدتامدرک لیسانستون وبگیریدبعدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 12. Avatar photo
  علی
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۵

  سلام خسته نباشید من دانش اموز سال 11 رشته ریاضی هستم و به دلیل بیماری بدی که داشتم چند ماه نتونستم هیچ کدام از امتحانات مدرسه رو شرکت کنم اما مدرسمون گفت که ما نمره های ترم های اول رو بهت دادیم و گفتن که کلا نمیشه مرخصی یا وقفه تحصیلی داد . میگن که قبل از ثبت نام سال جدید باید مرخصی تحصیلی میگرفتم میخواستم بدونم که این درسته یا نه میتونستن وقفه تحصیلی بدن به من ؟ یا من هنوز امتحان های خرداد رو ندادم میتونم هنوز مرخصی تحصیلی بگیرم یا نه ؟

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۰

   سلام وقت به خیر
   برای درخواست وقفه تحصیلی و شرایط پذیرش به صورت حضوری به آموزش و پرورش مراجعه نمایید.

 13. Avatar photo
  طراوت
  ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

  سلام. من کلاس یازدهم هستم و امتحانات دی ماه رو دادم. خواستم بدونم ممکن هست که امتحانات خرداد رو ندم و وقفه تحصیلی حساب بشه؟
  با تشکر

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲

   سلام وقت بخیر
   اگر بین امتخانات دی ماه و خرداد فاصله بیفتد وقفه تحصیلی ایجاد می شود.

 14. Avatar photo
  حیدری
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام من کلاس دوازدهمم امتحانای ترم اولم رو هم بودم کارنامه دادن الان امتحان های شبه نهایی و ترم دوم رو در پیش دارم ولی امتحانای شبه نهایی رو نمیخام امتحان بدم همینطور ترم دوم که تمانا نهایی هست حالا اگه واسه شبه نهایی که خیلی زمانش نزدیکه غیبت کنم و ترم دوم هم نرم ترک تحصیل میشم؟؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

   با سلام.اگر با هماهنگی مدرسه و اموزش و پرورش باشد خیر.

  • Avatar photo
   ملینا
   ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

   سلام میخواستم بدونم اگه ترم اول یازدهم رو امتحان داده باشیم ولی خرداد و شهریور غایب باشیم از مهر میشه رفت بزرگسالان؟یا تکرار پایه یازدهم در مدرسه روزانه میشه؟ممنون میشم جواب بدین،مرسی♡

   • Avatar photo
    کارشناس ارشد
    ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۱

    سلام
    شرایط سنی شما برای ورود به این مدارس باید بررسی بشه

تماس با مشاور