تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید

بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401 + رشته متناظر

بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401، چنانچه پس از دریافت دیپلم خود، بنا به هر دلیلی علاقه مند به اخذ مدرک دیپلم در رشته ای دیگری می باشد، می توانید با استفاده از موارد و شرایط ذکر شده در این مقاله اقدام نمایید. با ایران تحصیل همراه باشید.

با توجه به ماده 79 آیین نامه آموزشی دوره متوسطه شیوه نیم سالی واحدی، (بزرگسالان، آموزش از راه دور، ایثارگران و داوطلبان آزاد داخل کشور) داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم می باشند، می توانند به روش های زیر اقدام نمایند.

در صورت علاقه با مراجعه به ادارات آموزش و پرورش شهرستان خود و یا منطقه و ناحیه تحصیل می توانید جهت دریافت دیپلم مجدد در رشته غیرمتناظر در شاخه های نظری یا کاردانش، به صورت داوطلب آزاد، برای دریافت دیپلم مجدد اقدام نمایید.

 

جهت اطلاع از بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401 + رشته متناظر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401

درصورت درخواست برای دیپلم مجدد ( دریافت معدل کتبی دیپلم ) در رشته غیرمتناظر نظام جدید آموزشی، فارغ التحصیلان نظام‌های قدیم شش ساله، چهارساله، ترمی-واحدی و سالی-واحدی، می بایست در آزمون تمامی دروس پایه دوازدهم شرکت کنند. 

شرایط دریافت دیپلم مجدد 1401

بنابر گفته های مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش ( سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل ) با توجه به تمدید نظام آموزشی (1+3) در سال تحصیلی جاری (1401 – 1401) دانش‌آموزان مذکور در صورت تمایل می‌توانند دیپلم مجدد در رشته غیرمتناظر در نظام سالی واحدی نیز دریافت کنند. در گذشته نیز امکان دریافت دیپلم دوم فراهم بوده است اما از آنجا که سال گذشته اولین سال استقرار پایه دوازدهم بود، دستورالعمل دریافت دیپلم مجدد تغییر کرده است، دانش آموزانی که قصد دارند در سال 1401 – 1402 کنکور بدهند، می‌دانند که دو شیوه سنجش برای نظام جدید و نظام قدیم وجود دارد و حتی دانش آموزی که در نظام قدیم درس خوانده باشد می‌تواند پایه دوزادهم را بگذراند و کنکور نظام جدید بدهد. 

 

دیپلم مجدد در همان رشته

در آغاز مهرماه و در راستای اجرای تبصره «۱» بند «د» از بخش سایر موارد بخشنامه یازدهم خرداد ماه سال ۹۹ موضوع «شیوه نامه تطبیق کارنامه های دوره های مختلف تحصیلی با دروس دوره های اول و دوم متوسطه نظام جدید آموزشی» ابلاغ شد. تبصره «۳» بند «۲» مصوبه بیست و هشتمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش، در نوزدهم خرداد ماه امسال موضوع «نحوه ادامه تحصیل طلاب حوزه های علمیه در ساختار جدید آموزشی»، فرآیند تطبیق کارنامه های تحصیلی دانش آموزان نظام های مختلف آموزشی و طلاب حوزه های علمیه با دروس دوره دوم آموزش متوسطه در ساختار نظام جدید آموزشی جهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش ابلاغ شد.

 

 

جهت اطلاع از برنامه امتحانات نهایی خرداد 1401 برروی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

در مقدمه این شیوه نامه آمده است: در اجرای تبصره ۱، بند «د» از بخش سایر موارد بخشنامه شماره ۳۸۱۳۰ تاریخ ۱۱ خرداد ۹۸ با موضوع شیوه نامه تطبیق کارنامه های دوره های مختلف تحصیلی با دروس دوره های اول و دوم متوسطه نظام جدید آموزشی، و تبصره ۳ بند ۲ مصوبه بیست و هشتمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش، مورخ ۱۹ خرداد۹۹ با موضوع «نحوه ادامه تحصیل طلاب حوزه های علمیه در ساختار جدید آموزشی»، فرآیند تطبیق کارنامه های تحصیلی دانش آموزان نظام های مختلف آموزشی و طلاب حوزه های علمیه با دروس دوره دوم آموزش متوسطه در ساختار نظام جدید آموزشی به شرح ذیل، اجرا می شود:

الف) تشکیل کارگروه در سطح ادارات آموزش وپرورش شهرستان / منطقه / ناحیه
به منظور بررسی صحت اسناد و مدارک ارائه شده از سوی متقاضیان تطبیق و تأیید آن، کار گروهی متشکل از مدیر آموزش و پرورش شهرستان، منطقه یا ناحیه (رئیس کارگروه)، مسئول سنجش و ارزشیابی تحصیلی به عنوان تنظیم کننده تطیق (دیر کارگروه)، مسئول آموزش دوره های تحصیلی مربوط (عضو)، مسئول حراست منطقه (عضو) و یکی از مدیران شاغل رسمی مدارس بزرگسالان به انتخابرئیس منطقه (عضو) تشکیل می شود.
ب) تطبیق کارنامه های دوره های مختلف تحصیلی با دروس دوره های اول و دوم متوسطه نظام جدید آموزشی
۱) متقاضی تطبیق و ادامه تحصیل در نظام جدید آموزشی، باید ضمن مراجعه به اداره آموزش و پرورش آخرین منطقه محل تحصیل، در خواست کتبی خود را به همراه مدارک تحصیلی نظام آموزشی پیشین، به کارشناسی سنجش و ارزشیابی تحصیلی ارائه دهد.
۲) مسئول سنجش و ارزشیابی تحصیلی باید در خواست کتبی و مدارک هویتی (تصاویر شناسنامه و کارت ملی) و تحصیلی (تصویر استعلام سوابق تحصیلی دانش آموزان انتقالی نظام های قدیم، تصویر تأییدشده ریز نمرات دستنویس دبیر، تصاویر دفاتر آمار و امتحانات و نمون برگ ۲۵۷ امتحانات نهایی متقاضی تطبیق، که پس از مهر و امضای مدیر مدرسه از طریق اتوماسیون اداری به کارشناسی سنجش و ارزشیابی تحصیلی منطقه ارسال می شود) را جهت بررسی و تأیید نهایی به کار گروه ارائه دهد.

 

دیپلم مجدد نظام جدید

دیپلم مجدد نظام جدید

کار گروه مربوط پس از بررسی و تأیید، اسناد و مدارک هویتی و تحصیلی متقاضی را مهر و امضا کند و جهت بارگذاری در سامانه امین، و انجام فرآیند تطبیق به کارشناسی سنجش و ارزشیابی تحصیلی ( راهنمای سامانه امین آموزش پرورش ) عودت دهد.
٣) کارشناس سنجش و ارزشیابی تحصیلی، مدارک متقاضی را پس از بررسی و تأیید اعضای کار گروه، متناسب با نوع کارنامه و نظام آموزشی متقاضی در سامانه امین بارگذاری و پس از انجام عملیات تطبیق»، کارنامه تطبیق را در دو نسخه چاپ و پس از تأیید، مهر و امضا یک نسخه از آن را جهت ثبت نام و ادامه تحصیل به متقاضی تحویل دهد و نسخه دوم را همراه صورتجلسه مربوط صحافی و در کارشناسی سنجش و ارزشیابی تحصیلی منطقه بایگانی کند. 

۴) متقاضی برای ادامه تحصیل به یکی از مدارس بزرگسالان، ایثارگران یا آموزش از راه دور مراجعه کند و با ارائه کارنامه تطبیق و مدارک قبلی خود، برابر آیین نامه آموزشی دوره دوم متوسطه شیوه نیمسال – واحدی مصوب دوازدهمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش، ثبت نام و ادامه تحصیل دهد.
۵) کارنامه های تحصیلی دوره آموزش ابتدایی و دوره اول آموزش متوسطه تا زمان فراهم شدن شرایط انجام تطبیق به صورت سیستمی، در آخرین محل اخذ مدارک تحصیلی متقاضی، به شیوه دستی تطبیق داده می شود و متقاضیان می توانند مطابق آیین نامه های ارزشیابی تحصیلی – تربیتی دوره مربوط، پس از انجام فرآیند تطبیق در یکی از مدارس بزرگسالان، ایثارگران یا آموزش از راه دور یا به صورت داوطلب آزاد ثبت نام کنند و ادامه تحصیل دهند.

۶) فرآیند اجرایی اخذ دیپلم مجدد در رشته غیر متناظر، مشابه فرآیند فوق است؛ لذا متقاضیان اخذ دیپلم مجدد می توانند مطابق ماده ۷۹ آیین نامه آموزشی دوره دوم متوسطه، شیوه نیم سالی – واحدی، بزرگسالان، آموزش از راه دور، ایثارگران و داوطلبان آزاد داخل کشور، مصوب دوازدهمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش، مورخ ۱۳۹۶ صرفا به شیوه داوطلب آزاد، در مدارس بزرگسالان دولتی ثبت نام کنند و ادامه تحصیل دهند.

نحوه ادامه تحصیل طلاب در نظام جدید

ج) نحوه ادامه تحصیل طلاب حوزه های علمیه در ساختار نظام جدید آموزشی
طلاب حوزه های علمیه که با مدرک قبولی پایان دوره راهنمایی تحصیلی یا پایان دوره اول آموزش متوسطه، در حوزه های علمیه تحصیل کرده اند، می توانند مطابق مصوبه بیست و هشتمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش، مورخ ۱۳۹۹ پس از تطبیق کارنامه های تحصیلی خود با دروس دوره دوم متوسطه نظام جدید آموزشی، ادامه تحصیل دهند.
طلاب حوزه های علمیه متقاضی تطبیق باید در خواست کتبی خود را به همراه مدارک تحصیلی حوزوی و معرفی نامه کتبی از مراجع ذی صلاح (جامعه الزهرا (س)؛ مرکز مدیریت حوزه های علمیه استان) به کارشناسی سنجش و ارزشیابی تحصیلی اداره آموزش و پرورش شهرستان، منطقه با ناحیه ای که مایل به ادامه تحصیل در آن هستند، ارائه و به شرح ذیل ادامه تحصیل نمایند:
۱) طلاب حوزه های علمیه که حداقل سه پایه تحصیلی را در حوزه های علمیه با موفقیت گذرانده باشند، می توانند در پایه دوازدهم، یکی از رشته های ادبیات و علوم انسانی، یا علوم و معارف اسلامی، مطابق آیین نامه آموزشی دوره دوم متوسطه شیوه نیم سالی – واحدی، (بزرگسالان، آموزش از راه دور، ایثارگران و داوطلبان آزاد داخل کشور)، مصوب دوازدهمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش، مورخ ۱۳۹۶ ثبت نام کنند و ادامه تحصیل دهند.

 

جهت اطلاع از زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی بر روی لینک قرمز کلیک نمایید.

 

تذکر
معدل کل این دسته از متقاضیان بر اساس نمرات دروس نهایی و غیر نهایی پایه دوازدهم محاسبه می شود.

۲) طلاب حوزه های علمیه که کمتر از سه پایه تحصیلی در حوزه های علمیه تحصیل کرده باشند، می توانند دروس حوزوی گذرانده شده خود را بر اساس جدول تطبیق دروس حوزوی با دروس نظام جدید آموزشی (جدول پیوست) موضوع نامه شماره ۶۴۶۱ مورخ ۱۳۹۶مرداد ماه ۹۹ سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، با دروس نظام جدید آموزشی تطبیق دهند و مطابق آیین نامه آموزشی دوره دوم متوسطه شیوه نیم سالی – واحدی (بزرگسالان، آموزش از راه دور، ایثارگران و داوطلبان آزاد داخل کشور)، مصوب دوازدهمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش، مورخ ۱۳۹۶ با ارائه کارنامه تطبیق در یکی از رشته های تحصیلی دوره دوم آموزش متوسطه در شاخه نظری یا شاخه کاردانش، ثبت نام کنند و ادامه تحصیل دهند.

تذکر
گذراندن تمامی دروس شایستگی های فنی و غیر فنی رشته های مهارتی شاخه کاردانش برای طلاب متقاضی ادامه تحصیل در این شاخه تحصیلی، الزامی است.

د) هزینه انجام امور تطبیق
متقاضی تطبیق باید هزینه انجام امور تطبیق را برابر تعرفه ای که از سوی شورای آموزش و پرورش استان تعیین شده است، پرداخت کند.

دیپلم مجدد در رشته متناظر

دیپلمه‌های نظام قدیم و یا آن ها که درخواست دیپلم مجدد در رشته غیرمتناظر ( شرکت در کنکور تجربی با دیپلم فنی ) دارند بر اساس آیین نامه مدارس بزرگسالان می‌توانند با مراجعه به مدارس بزرگسالان در امتحانات پایه دوازدهم رشته مربوطه شرکت کنند، البته اگر دروس مشترکی وجود داشته باشد طبق بخشنامه اعلامی، امکان تطبیق آن ها وجود دارد. در متن بخشنامه ارسالی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، ضمن ارسال کارنامه‌های تطبیق متقاضیان اخذ دیپلم مجدد در رشته غیرمتناظر نظام جدید آموزشی(۳-۳-۳-۳) آماده است که « کارنامه قبولی پایه دوازدهم متقاضیان اخذ دیپلم مجدد در رشته غیرمتناظر شاخه کاردانش، معادل دروس عمومی، انتخابی، اختیاری، شایستگی پایه و کارورزی از آنان پذیرفته می‌شود و این افراد باید نسبت به ارائه گواهینامه دروس مهارتی (شایستگی های فنی) و گذراندن دروس شایستگی‌های غیرفنی رشته موردنظر و نیز دروس تعلیمات دینی ۳ (دینی،‌اخلاق و قرآن ۳) و (عربی، زبان، قرآن۳) در یکی از رشته‌های مهارتی شاخه کاردانش، اقدام کرده و در صورت کسب نصاب قبولی، «دیپلم با معدل در رشته‌های مهارتی» دریافت کنند». 

فارغ‌التحصیلان نظام جدید آموزشی (ساختار ۳-۳-۳-۳) ، چنانچه متقاضی اخذ دیپلم مجدد در رشته غیرمتناظر با دیپلم قبلی خود باشند،‌ الزامی به انتخاب مجدد درس یا دروسی که قبلا نمره قبولی در آن کسب کرده‌اند، ندارند و در صورت تمایل، نمرات این دروس از آنان پذیرفته شده و کارنامه تحصیلی جدید آنها ثبت خواهد شد.

در این مقاله سعی بر آن شده است تا بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401 + رشته متناظر را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح دهیم. چنانچه پس از خواندن این مقاله، مجددا سوال یا ابهامی در خصوص بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401 + رشته متناظر برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید.

 

جهت اطلاع از بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401 + رشته متناظر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

مطالب مرتبط:

ترمیم معدل دیپلم

ترمیم معدل چیست؟

راهنمای سامانه فاینال امتحانات نهایی

ارسال اطلاعات از سیدا به امین

بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401 + رشته متناظر

3.7/5 - (7 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مطالب مرتبط

نظرات

 1. مهدی
  ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۸

  سلام یک سوال؟ یکی که رشتش تجربی میتونه، توی خرداد بره امتحان نهایی رشته ریاضی رو بده و دیپلم ریاضی بگیره و بعد کنکور ریاضی بده ؟

  • behrouzi
   ۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام باتوجه به مقاله اجازه اموزش پرورش لازمه

 2. مهیار
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸

  سلام،برای ثبت نام دیپلم مجدد بازه ی زمانی خاصی هست؟
  من دی دیپلم تجربی میگیرم، بعدش میتونم برای امتحانات خرداد ثبت نام کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۴

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 3. یاسمین
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۳

  سلام. من دیپلم نظام قدیم تجربی دارم. میخوام دیپلم نظام جدید تجربی بگیرم. چه زمانی و چند بار باید در امتحانات شرکت کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 4. Dianaso
  ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

  سلام من امتحانات شهریور دوتاش نمره نیاوردم می‌خوام برم اداره دیپلم موقت بهم میدن تا وقتی که بتانم امتحان دی این درس رو اوکی کنم برم دانشگاه دوستمم همین قضییه براش پیش آمده قبول میکنن ،بعدش اصلا راهی داره که ما بتونیم امسال بریم دانشگاه راه حلی داره ممنون میشم جواب بدین چون ضروریه

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 5. Amir
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۵

  سلام وقت بخیر
  ایا میشه زمان دانشجویی برای دیپلم مجدد اقدام کرد

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 6. razaviiii
  ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۸

  سلام
  من دیپلم تجربی نظام جدید دارم . امسال میخوام کنکور انسانی بدم . باید دیپلم مجدد انسانی بگیرم؟

  • javadi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸

   سلام روزبخیر
   خیر دوست گرامی نیاز نیست.

   • فاطمه
    ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰

    چرا دگ اگ بخایم انسانی شرکت کنیم دیپلممون تجربی باشه باید دیپلم مجدد بگیریم

    • isaei
     ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۸

     سلام وقتتون بخیر
     خیر نیازی به دیپلم مجدد نیست

  • isaei
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۹

   سلام وقتتون بخیر
   بله اگر نظام 6/3/3 هستید امکانش هست.

 7. Elinasadat
  ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۰

  سلام وقتتون به خیر..ممنون میشم منو راهنمایی کنید..
  من دیپلم ریاضی نطام قدیم دارم..الان میخوام دیپلم نظام تجربی جدید بگیرم..ولی ثبتنامش اذر ماه هستش و امتحاناتش هم دی ماه..
  ثبتنام کنکور هم میوفته آبان ماه..
  الان تو برگه ثبتنام کنکور من باید چه رشته ای و چه نمراتی رو ثبت کنم؟

  • isaei
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶

   سلام وقتتون بخیر
   جهت بررسی وضعیتتون با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید .

 8. سینا
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

  سلام
  وقت بخیر
  من خرداد امسال دیپلم ریاضی رو گرفتم ، اما برای کنکور دی میخواهم کنکور تجربی شرکت کنم ، ایا امکانش هست دیپلم تجربی هم بگیرم ؟ در ضمن من سربازی هم نرفتم اما معافیت یک ساله دارم

  نظر شما بعد از تائید نمایش داده میشود.

  • javadi
   ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۶

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی برای دیپلم تجربی میتونید اقدام کنید که همزمان برای کنکور 1402 هم لحاظ میشه.

 9. سینا
  ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

  سلام
  وقت بخیر
  من خرداد امسال دیپلم ریاضی رو گرفتم ، اما برای کنکور دی میخواهم تجربی شرکت کنم ، ایا امکانش هست دیپلم تجربی هم بگیرم ؟ در ضمن من سربازی هم نرفتم اما معافیت یک ساله دارم

 10. زهرا
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹

  سلام
  وقتتون بخير
  من ديپلم انسانى سال ٨٣ دارم و بعد هم در دانشگاه رشته اقصاد خوندم، الان به علت علاقه دلم ميخواد ديپلم رياضى بگيرم
  چه امتحاناتى بايد بدم و از كجا شروع كنم؟

  • isaei
   ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵

   سلام وقتتون بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکر ایران تحصیل تماس بگیرید .

 11. موسوی
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۶

  سلام یسوال داشتم توروخدا نگید با مشاور تماس بگیر و همینجا به سوالم جواب بگیر همش یسواله . من ۲۳سالمه و دیپلم نظام جدید دارم از دبیرستان غیرانتفاعی دیپلم نظام جدید انسانی گرفتم ک علاقه به رشته هنر دارم می‌خوام دیپلم مجدد بگیرم رشته هنر و بعد سینما بخونم آیا امکانش هست ؟! لطفا توروخدا جواب بدید.

  • obeidavi obeidavi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۶

   سلام وقت بخیر طبق قانون های این چند سال اخیر بدون گرفتن دیپلم از هنرستان هم امکان ثبت نام و شرکت در کنکور هنر و در نهایت انتخاب رشته سینما را دارید مگر اینکه در کنکور امسال قوانین تغییر کند.

 12. فرنیا
  ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۱

  سلام من دیپلم انسانی 99 دارم الان میخوام دیپلم کامپیوتر بگیرم آیا میتونم دروس مشترک رو تطبیق بدم و فقط اختصاصی هارو امتحان بدم ،دیپلم هم نظام جدید گرفتم لطفا راهنماییم کنید کجا برم
  کتابارو از کجا بگیرم

  • obeidavi obeidavi
   ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 13. امیر
  ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

  سلام ببخشید بنده دیپلم رشته برق صنعتی دارم و می خواهم دیپلم همه رشته های نظری را بگیرم آیا می شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • karimi
   ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

   سلام بله شماشانس بالایی داریدبرای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 14. مرتضی
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

  سلام وقت بخیر
  من دیپلمم کامپیوتر (فنی حرفه ای) واسه ساله ۸۹ و میخوام مهاجرت تحصیلی کنم که سفارت ۱۲ سال رو میپذیره و ماه پیش دانشگاهی اون موقع نداشتیم، امسال رفتم تطبیق واحد دادم اموزش پرورش و منتظرم که جوابش بیاد ثبت نام کنم واسه دیپلم نظام جدید در رشته گرافیک که به کامپیوتر نزدیک هستش میخواستم بدونم من دی امتحانم شروع بشه کی دیپلم میگیرم تا خرداد تموم میشه یا میره شهریور چون یکی از دوستانم همین مشکل رو داشته اون توی دو دوره دی و خرداد امتحان داد تمومش کرد تازه دیپلم قدیمش با دیپلم جدیدش دروسش نزدیک هم نبود ممنون میشم منو راهنمایی کنید چون باید تیر یا مرداد مدارکم ترجمه بشه و به سفارت برسونم تا یک‌سال عقب نیافتم

  • obeidavi obeidavi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 15. Seyed
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۲

  سلام
  با توجه به تغییرات کنکور امسال برای شرکت در کنکور انسانی با دیپلم تجربی باید حتما دیپلم مجدد بگیرم؟

  • javadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۳

   سلام روزبخیر
   اگر دیپلم نظام جدید دارین نیازی نیست.

  • mansuri
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۵

   سلام وقت بخیر خیر نیازی به دیپلم مجدد نیست

 16. Ali
  ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

  سلام برای دیپلم مجدد وامتحانات نهایی دی1401باید کتاب نظام جدید دوازدهم (چاپ۱۴۰۱)و باید تهیه کنیم یا چاپ سال پیش (سال۱۴۰۰)چون اینا تغیراتتی دارن؟؟

  • gholizadegan
   ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۰

   سلام روزتان بخیر خیلی تغییرات زیادی ندارد ممکن است تغییرات جزیی بکند شما کتاب های سال تحصیلی خودتان را خریداری کنید نظام جدید هستید نظام جدید و نظام قدیم هستید کتابهای ان سال را تهیه کنید

 17. Mohammad
  ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۶

  سلام
  من سال ۸۷ رشته برق صنعتی در کاردانش درس خواندم
  فقط در آن سال یک درس قرآن مانده بود که دیپلم بگیرم
  که نگرفتم الان بخواهم فقط یک دیپلم بگیرم باید چند واحد پاس کنم
  اگر‌بشه میخواهم همان برق صنعتی را بگیرم
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  • karimi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام بایدبریدمدرسه بزرگسالان برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 18. Ali
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۵

  سلام
  برای گرفتن دیپلم تو دی1401 و شرکت تو کنکور 1402
  بایدکتاب های دوازدهم نظام جدید چاپ 1401باشه یا کتاب های دوازدهم نظام قدیم (دوازدهم پارسال)یعنی چاپ1400؟

  • javadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۴

   سلام روزبخیر
   دوست گرامی اگر بخوایین دیپلم نظام جدید بگیرین
   باید کتاب های نظام جدید رو بخونید.

 19. محمدرضا
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۷

  سلام من دیپلم 1389 ریاضی هستم برای گرفتن دیپلم در رشته تجربی باید تمام دروس دوازدهم امتحان داد؟؟؟ چون یجا گفته بود درس هایی که مشترک تطبیق داده میشه اگه کسی نخاد تطبیق داده بشه وتمام دروس دوازدهم امتحان بده مانعی نداره؟؟؟

  • javadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۵

   سلام روزبخیر
   دروس مشترک تطبیق داده میشه
   اونایی که متفاوته باید امتحان بدین.

 20. محمدرضا
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۵

  سلام. من دیپلم سال 1389 رشته ریاضی ام برای گرفتن دیپلم تجربی تمام امتحانات پایه دوازدهم تجربی رو باید شرکت کنم؟؟؟ تو بخشنامه گفته اون درهایی که مشترک تطبیق میخوره این تطبیق الزامیه یا نه ؟؟ منظورم اینه اگه من بخوام تمام درسها رو امتحان بدم مشکلی نداره؟؟؟ ممنون

  • javadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۱

   سلام روزبخیر
   اونایی که مشترک هستن تطبیق میخوره.

 21. Rasta
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

  سلام وقت بخیر برای گرفتن دیپلم مجدد داشتن اصل دیپلم قبلی ضروریه کپی اون رو دارم ولی اصل اون دست دانشگاهه دیگه بهم نمیدنش ولی کپی مدرک دیپلم و اصل مدرک پیش دانشگاهی رو دارم حتما باید اصل مدرک دیپلم رو داشته باشم؟؟؟؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۴

   سلام وقت بخیر سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 22. علی
  ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

  سلام
  من دیپلم ریاضی 1400 ام امسال دانشجو ام می‌خوام دیپلم مجدد انسانی بگیرم
  دوباره کنکور شرکت کنم واسه دانشگاه فرهنگیان معدل کل باید بالای14باشه اگه فقط دوازدهم و امتحان بدم مشکلی واسه معدل کل (معدل دهم و یازدهم)پیش نمیاد؟؟؟
  چون بعضی دانشگاهها معدل کل شرطشون مثل فرهنگیان

  • javadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۳

   سلام روزبخیر
   برای دانشگاه های دولتی معدل کل ملاکه که فقط شامل دروسی هست که امتحان نهایی دارند.

 23. الف
  ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۹

  با سلام
  من دیپلم انسانی سال ۶۴ دارم. آیا بدون امتحان مجدد میتونم کنکور شرکت کنم؟ برای تحصیل دانشگاهی باید چطوری اقدام کنم؟

  • isaei
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۴

   با سلام وقتتون بخیر
   شما باید دارای مدرک پیش دانشگاهی در نظام قدیم باشید
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید .

 24. امیر
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۷

  سلام خسته نباشید
  ببخشید اگر بخواهیم دیپلم تجربی نظام جدید بگیریم و دیپلم قبلی هم ریاضی نظام جدید باشه ، میشه همه دروس تجربی رو شرکت کرد؟ یا فقط غیر مشترک ها رو باید شرکت کرد؟ چون من دروس مشترکم نمراتش پایینه اگر امکانش باشه می‌خوام همه دروس تجربی رو شرکت کنم . همچنین آیا کد سوابق تحصیلی دیپلم جدیدی که میخواهیم بگیریم با دیپلم قبلی فرق میکنه؟

  • javadi
   ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۳

   سلام روزبخیر
   دروسی که معدل پایین دارند باید ترمیم معدل بشه
   برای دیپلم رشته تجربی هم فقط دروسی رو باید امتحان بدین که بین دو رشته متفاوت هست.
   کد سوابق رو باید از آموزش و پرورش پیگیری کنید.

 25. زینب
  ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۹

  سلام
  یسوال دارم ممنون میشم جواب بدین
  من دیپلم تجربی دارم با معدل کل ۱۷/۵۰همون جمع س سال.حالا میخوام مال ریاضی بگیرم دیپلم مجدد،ومعدل کل یعنی همون جمع س سالش برام مهمه،میگن فقط سال دوازدهم از من امتحان گرفته میشه،پس چطور مال ده ویازده رو می‌نویسم آخه من نمره های دهم یازدهم هم باید داشته باشم برا معدل کل دیپلم ریاضی،نیاز دارم ب معدل کل س سال بالاتر ۱۸چون می‌خوام بعدا با لیسانس شیمی برم پزشکی شرط معدل دارن
  راهنماییم کنین لطفاا

  • javadi
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام روزبخیر
   اون واحد های که ندارین رو از شما امتحان میگیرند.بقیه واحد ها تطبیق می خوره.

 26. علیرضا
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۲

  سلام
  من فارغ التحصیل دانشگاه هستم و رشته دبیرستانم انسانیه
  و تا یکسال دیگه برای معرفی به خدمت فرصت دارم
  میخواستم ببینم میتونم دیپلم مجدد تجربی بگیرم؟؟

  • isaei
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام وقتتون بخیر خیر

 27. Omid
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۱

  سلام وقت بخیر
  دیپلم تجربی ام برای دیپلم مجدد میخوام انسانی امتحان بدم
  میشه بگین کدوم دروس تطابق میخورن

  • gholizadegan
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۷

   سلام روزتان بخیر احتمالا دروس عمومیتان یکی است

   • ❤❤❤
    ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶

    سلام من دیپلم کامپیوتر دارم نظام قدیم میخواستم کنکورزبان بدم نیمه دوم ۱۴۰۱

    • mansuri
     ۱۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

     سلام وقت بخیر بله مشکلی بابت ثبت نام در کنکور ندارید

 28. نگین
  ۱۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۹

  سلام وقت تون بخیر من هنرستان گرافیک خوندم الان هم ترم3فتوگرافیک عکاسی هستم میخواستم ببینم برا کارشناسی میتونم تغییر رشته بدم به معماری برا اساس معدل کاردانی معماری بخونم یا باید حتما آزمون بدم؟یا اینکه میتونم بیخیال این 2سال کار دانی بشم و برم دیپلمم رو از گرافیک به معماری تغییر بدم بعد بر اساس شرط معدل وارد دانشگاه بشم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۸

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود برای کسب اطلاعات بیشتر
   با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 29. ماهان
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۲

  سلام من دیپلم کاردانش نظام قدیم هستم میتونم در کنکور بهمن ماه واسه رشته انسانی کنکور بدم یا باید قبلش دیپلم انسانی بگیرم

  • haghipor
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام وقت بخیر
   با دیپلم سالی واحدی یا ترمی واحدی در صورتی که پیش دانشگاهی داشته باشید و مدرک نظام قدیم و نظام 6-3-3 میتوانید در کنکور شرکت کنید
   برای برسی دقیق نوع دیپلم شما میتوانید یا کارشناسان ما در ارتباط باشید

  • behrouzi
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

   سلام با توجه به مقاله منعی ند ارد

  • gholizadegan
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام روزتان بخیر بله منعی ندارد

 30. فائزه
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۷

  سلام خسته نباشید
  من دیپلم انسانی 1400 دارم. امسال میخوام دیپلم تجربی بگیرم باید چه درسایی رو امتحان بدم؟ بعد امتحاناش سخته یا آسون اصلا کی طرح میکنه و سوال بعد اینکه مثلا باید زیست1، زیست2، زیست 3 رو آزمون بدم یا فقط زیست 3 اگه فقط زیست 3، شیمی 3 و..، باشه نمره‌ی دهم و یازدهمم رو چی میزنن؟؟؟ معدل کلم پایین میاد که
  مهر باید آزمون بدم؟
  ممنون از پاسخ شما.

  • obeidavi obeidavi
   ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تر بررسی شود برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 31. Rezaei
  ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۴

  سلام وقت بخیر من نظام قدیمی ام رشتمم انسانی بوده الان میخوام نظام جدید دیپلم تجربی بخونم من نمرات دیپلمم برای دروس عمومی خوب نیستن یبارم ترمیم زدم با توجه به اینکه یبار بیشتر نمیشه ترمیم معدل زد اگه بخوام میشه دروس عمومی رو تطبیق ندن و برای دیپلم جدید عمومی رو هم یبار دیگه با تخصصیا امتحان بدم؟

  • maleki
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۲

   سلام وقت بخیر
   شما می توانید از طریق دروس اختصاصی ترمیم معدل انجام دهید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 32. كریمی
  ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۵

  سلام وقتتون بخیر باشه من دیپلم شاخه کاردانش دارم آیا می توانم دیپلم تجربی اخذ کنم ؟

  • javadi
   ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۷

   سلام روزبخیر
   بله میتونید
   باید به آموزش و پرورش منطقه خودتون مراجعه کنید.

 33. ایلیا
  ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴

  سلام
  اگه یازدهم رو پاس نکرده باشم نمی تونم دیپلم بگیرم؟

  • haghipor
   ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۹

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مدرک دییپلم دروس هر سه سال متوسطه دوم شما باید پاس شده باشد
   از طریق نمره یا تک ماده

 34. Nasrin
  ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

  سلام‌.من در درس زیست مردود هستم و باید این دی ماه پاسش کنم. و میخوام برا دیپلم مجدد شرکت کنم و اونم که مهر و ابان هستش . ایا میتونم ثبت نام کنم و اونو سال بعد امتحاناتشو بدم و دی ماه امسال زیست رو بدم و اول فارغ التحصیل شم از دیپلم اولیه؟

  • abbasi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶

   سلام وقتتون بخیر
   برای بررسی شرایط دیپلم مجدد نظام جدید بهتر است با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

 35. فاطمه
  ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

  سلام‌.من در درس زیست مردود هستم و باید این دی ماه پاسش کنم. و میخوام برا دیپلم مجدد شرکت کنم و اونم که مهر و ابان هستش . ایا میتونم ثبت نام کنم و اونو سال بعد امتحاناتشو بدم و دی ماه امسال زیست رو بدم و اول فارغ التحصیل شم از دیپلم اولیه؟

 36. فاطمه
  ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

  سلام‌.من در درس زیست مردود هستم و باید این دی ماه پاسش کنم. و میخوام برا دیپلم مجدد شرکت کنم و اونم که مهر و ابان هستش . ایا میتونم ثبت نام کنم و اونو سال بعد امتحاناتشو بدم و دی ماه امسال زیست رو بدم و اول فارغ التحصیل شم از دیپلم اولیه؟

 37. آیسودا
  ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۹

  سلام وقت بخیر
  معذرت میخوام من دیپلم تجربی دارم و الان اقدام ب دیپلم مجدد کردم ک دیپلم انسانی بگیرم ایااگر از نمراتم در شهریور راضی نبودم دی ماه میتونم ترمیم نمره کنم؟همه دروس رو میشه؟ ممنکن میشم پاسخ بدین لطفا راهنمایی کنید امکان تماس نیس تلفن ثابتت قطعه

  • bahraii
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹

   سلام وقت بخیر برای ترمبم معدل فقط یک بار حق شرکت داربد محدودیت درس هم ندارید برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ایرانتحصیل تماس بگیرید

 38. آیسودا
  ۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۸

  سلام وقت بخیر
  معذرت میخوام من دیپلم تجربی دارم و الان اقدام ب دیپلم مجدد کردم ک دیپلم انسانی بگیرم ایااگر از نمراتم در شهریور راضی نبودم دی ماه میتونم ترمیم نمره کنم؟همه دروس رو میشه؟ ممنکن میشم پاسخ بدین

  • obeidavi obeidavi
   ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۴

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 39. Rezaei
  ۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۰

  سلام وقت بخیر من نظام قدیمی ام رشتمم انسانی بوده الان میخوام نظام جدید دیپلم تجربی بخونم من نمرات دیپلمم برای دروس عمومی خوب نیستن یبارم ترمیم زدم با توجه به اینکه یبار بیشتر نمیشه ترمیم معدل زد اگه بخوام میشه دروس عمومی رو تطبیق ندن و برای دیپلم جدید عمومی رو امتحان بدم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۳

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید دقیق تربرسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 40. Omid
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۲

  سلام وقت بخیر
  میشه دیپلم مجدد دریک مرحله گرفت و سوابقش در کنکور تاثیر داشته باشه
  مثلا دیپلم تجربی دارم
  دی ماه امتحان نهایی انسانی بدم و هم کنکور انسانی امتحان ک معدلشم تاثیر گذار باشه
  خیلی خیلی ممنون بابت راهنمیاتون

  • maleki
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۴

   سلام وقت بخیر
   باید امتحانات نهایی خود را بگذرانید جهت اطلاع بیشتر تماس حاصل فرمایید.

 41. بهمن
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۵

  با سلام
  من دیپلم نظام چهار ساله قدیم انسانی دارم میخوام دیپلم ریاضی بگیرم ایا میتونم برای دادن امتحانات در سه نوبت درسا رو قسط بندی کنم که امتحانشونو در سه نوبت بدم؟
  دیگه اینکه قبلا جوری بود که هر کسی در خرداد دیپلم اخد نمیکرد نمرات شهریورش تاثیری در معدل کتبی نداشت الانم اینچنینه؟ اگه در یک مرحله دیپلم نگیریم نمرات مرحله بعد تاثیری رو دیپلم دارن ندارن؟

  • bahraii
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳

   سلام وقت بخیر باید به اموزش پرورش مراجعه کنید

 42. نرگس
  ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۸

  سلام. من دیپلم و پیش دانشگاهی نظام قدیم در رشته علوم انسانی دارم. میتونم در کنکور ۱۴۰۲ بدون داشتن دیپلم کار دانش شرکت کنم؟ برای بورسیه یا اپلای حتما باید مدرک دیپلم هم کار دانش باشه؟ لطفا راهنماییم کنید

  • behrouzi
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۷

   میتونید شرکت کنید ولی برای اپلای دانشگاهتون باید معتبر باشه و نوع مدرکتون مشکلی نداره

 43. Saman .A
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۰

  سلام وقت بخیر.من سال تحصیلی ۶۴ _۶۵ سوم دبیرستان مردود شدم! لذا ترک تحصیل کردم .سرباز شدم و بعد از سه ماه به جبهه اعزام شدم .مدت ۲۳ ماه در جبهه بودم .در منطقه سال سوم رو امتحان دادم و قبول شدم‌.الان در هر حاضر کارنامه تطبیق با دروس شاخه کار و دانش و دوره سه ساله متوسطه به شیوه سالی _ واحدی که کارنامه قبولی پایه دوم دوره ۴ ساله رو به من دادند با جمعا ۵۳ واحد دروس و قبولی آنها! ولی من با نظام جدید آشنا نیستم ! و نمیدونم بنده برای داشتن دیپلم چه راهی پیش روی من هست ! آیا همین تعداد واحد به عنوان دیپلم ۳ ساله کار و دانش حساب میشود؟! لطفا راهنمایی بفرمایید! با تشکر و سپاس

  • isaei
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۷

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 44. yousef
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۲

  سلام وقت بخیر
  دیپلم تجربی ام
  میتونم کنکور دی ماه دیپلم انسانی بگیرم و کنکور شرکت کنم
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  • karimi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۹

   سلام بله ولی تاثیرسوابقتون صددرصدنیست برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

  • javadi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۹

   سلام روزبخیر
   بله میتونید.مشکلی نداره.

   • ولید
    ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۰

    سلام با دیپلم نظام جدید رشته کامپیوتر یا هر رشته ای که باشه و فوق دیپلم میشه کنکور تجربی شرکت کرد سوابق تحصیلی اعمال میشه

    • gholizadegan
     ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

     سلام روزتان بخیر بله اگر نظام جدید هستید میتوانید

    • behrouzi
     ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

     بله ولی با تاثیر متفاوت میتونین مقاله را برای اطلاعات بیشتر مطالعه کنید

 45. yousef
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۵

  سلام وقت بخیر
  من رشته تجربی ام
  میتونم برای کنکور دی ماه دیپلم انسانی بگیرم و با دیپلم انسانی امتحان کنکور دی ماه رو بدم ؟
  و برای دیپلم مجدد ک میخوام بگیرم ایا دی ماه میتونم تمام امتحاناتشو بدم ؟
  خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین

  • javadi
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲

   سلام روزبخیر
   بله میتونید. مشکلی نداره.

 46. ALI
  ۱ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۷

  سلام خسته نباشید من میتونم از شرکت در امتحانات دیپلم مجدد انصراف بدم بدون هیچ مشکلی؟

  • hedayati
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۱

   سلام وقت بخیر
   از آ.پ محل تحصیل اقدام بفرمایید.

 47. رضا براتی
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۰

  جوابی که دادید ربطی به سوالم نداشت !! سلام. من چندتا درسم از دوره پیش دانشگاهی مونده. تطبیق دادم و حدود 7 تا امتحان باید دی ماه شرکت کنم. سوالم اینه که من اگه بخوام برای خارج کشور اقدام کنم ، ریزنمراتم به چه صورت میشه؟ و معدل دیپلم سه ساله ؟ چون ریز نمرات ۳ سال رو میخوان ولی توی تطبیق دروس دهم و یازدهم فقط * خورده و نمره نداره. یعنی من بدون ریزنمراتم ؟؟

  • mansuri
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰

   سلام وقت بخیر ریزنمرات را بایداز مدرسه ای که امتحانات را تطبیق داده و گذرانده اید بگیرید و یا از اموزش پرورش .شامل 3سال دهم یازدهم و دوازدهم میشود

 48. رضا براتی
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۲۳

  سلام. من چندتا درسم از دوره پیش دانشگاهی مونده. تطبیق دادم و حدود 7 تا امتحان باید دی ماه شرکت کنم. سوالم اینه که من اگه بخوام برای خارج کشور اقدام کنم ، ریزنمراتم به چه صورت میشه؟ و معدل دیپلم سه ساله ؟ چون ریز نمرات ۳ سال رو میخوان ولی توی تطبیق دروس دهم و یازدهم فقط * خورده و نمره نداره. یعنی من بدون ریزنمراتم ؟؟

  • gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۱

   سلام معدل کتبی دیپلم برای رشته های نظر 16 به بالا ملاک است

 49. کیوان
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۳

  سلام من دیپلم ریاضی فیزیک نظام قدیم سال 73 دارم برای شرکت در کنکور تجربی و قبولی رشته پزشکی معدل همان دیپلم محاسبه میشه؟(15.5 کتبی ام است) یا راهکار دیگه ای وجود دارد؟ممکنه برای ما کنکور صد درصد محاسبه بشه؟

  • gholizadegan
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۳

   سلام روز بخیر شرط معدل بدون کنکور 16 به بالا است

 50. حامدد
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۸

  با سلام میشه بعداز پنج سال از صدور مدرک دیپلم. درخواست ترمیم معدل داد؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۳

   سلام وقت بخیر بله امکنش هست

 51. Negin
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۸

  سلام توروخدا جواب سوالمو بدین
  من دیپلم سال ۹۹ فنی هستم میخوام کنکور تجربی بدم و بخاطر شرط معدل مجبورم دیپلم بزرگسالان تجربی بگیرم
  باید کجا برم ثبت نام و چ موقع برم ؟
  آیا هزینه ای میگیرن ؟ اگه میگیرن چقدره ؟
  و چه درس هایی رو باید امتحان داد ؟ فقط تخصصی هاست یا عمومی هم باید امتحان بدم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۰

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

   • Negin
    ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۳

    نمیتونم تماس بگیرم توروخدا همینجا بگید

    • karimi
     ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

     سلام بفرمایید

  • Abbas
   ۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۸

   من دقیقا شبیه شما هستم ولی دیپلم تجربی دارم و و میخوام دیپلم یه رشته دیگه ای رو بگیرم و دنبال کارام هستم و برا شما هم سوال میگیرم،فقط از چه طریق خبرتون کنم؟ اگر ایدی اینستاگرام یا تلگرامی دارین بگین تا بهتون بگم چون من همین امروز دنبال کارام بودم

   • maleki
    ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۷

    سلام وقت بخیر
    شماره ایران تحصیل در سایت هست.
    جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل رمایید.

 52. شیدا
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۴

  سلام
  برای دیپلم مجدد چه تایمی باید اقدام کرد؟ اموزش پروش منطقه باید برم؟ من دیپلم تجربی دارم میخوام دیپلم‌ انسانی بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • hedayati
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۸

   سلام وقت بخیر
   باید به آ.پ مراجعه کنید.

 53. زهرا
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۱

  سلام وقت بخیر ، من دیپلم تجربی سال ۱۴۰۰ گرفتم میخواستم امسال کنکور انسانی بدم ایا میتونم دیپلم انسانی بگیرم و سوابق دیپلم جدیدم تو کنکور لحاظ بشه و نمرات تجربی توش دخیل نباشه؟

  • gholizadegan
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰

   سلام روزتون بخیر بله شما میتوانید کنکور انسانی دهید

 54. ماهک
  ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۹

  سلام . وقتتون بخیر. من دیپلم فنی و حرفه ای رشته گرافیک نظام قدیم دارم ، برای کنکور ۴۰۱ با همین دیپلم ثبت نام کردم ، و کنکور هنر دادم ، و انتخاب رشته کردم ، اما حالا بهم گفتن که باید دیپلم نظام جدید بگیرم و چون دیر متوجه شدم سایت بسته شده ، سوالم اینه دانشگاه واقعا دیپلم نظام قدیم فنی قبول نمیکنه؟ اگر قبول نکرد ، میتونم یه ترم مرخصی بگیرم برای انجام کارها؟ میشه راهنماییم کنید. ممنون.

  • obeidavi obeidavi
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۷

   سلام وقت بخیر ضعییت شما باید دقیق تر ررسی شود.

 55. دانش آموز
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۸

  سلام؛ من امسال از رشته تجربی فارغ التحصیل شدم ولی میخوام برای ۱۴۰۲ کنکور ریاضی بدم. اگه نخوام دیپلم ریاضی بگیرم، برای من همین سوابق تجربی رو به جای ۴۰ درصد، ۳۲ درصد اثر میدن؟ (با این تاثیر قطعی بازم عاقلانه هست؟) بعد اگه ترمیم معدل تجربی شرکت کنم برای کنکور ریاضی اصلا تاثیری داره؟
  خیلی ممنونم

  • isaei
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۶

   سلام وقت بخیر
   جهت بررسی بیشتر اطلاعات با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 56. امیر مهدی
  ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۹

  سلام من دانشجو رشته انسانی هستم میتونم دیپلم رشته فنی رو بگیرم ؟

  • bahraii
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶

   سلام وقتتون بخیر .با مراجعه به اموزش و پرورش و طی کردن مراحلی این امکان برای شما وجود دارد

  • نسترن
   ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

   سلام خسته نباشید. من دیپلم معماری دارم و بیست ساله هستم دانشگاه یا کنکوری ندادم تا الان. قصد دارم که دیپلم تجربی بگیرم آیا سن قانونی من گذشته ؟ بعد من الان شهره دیگه زندگی میکنم برایه گرفتن دیپلم جدیدم مشکلی نیست ؟

   • karimi
    ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۳

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 57. مهدی
  ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۸

  سللم خسته نباشید من امسال دانشجو هستم اما کارت پایان خدمت ندارم
  آیا میشه با معافیت دانشجویی دیپلم غیر متناظر گرفت؟

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 58. محمد
  ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۴

  سلام من دیپلم کاردانش کامپیوتر دارم میتونم دیپلم مجدد ریاضی بگیرم ؟ معاف هم هستم

  • obeidavi obeidavi
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱

   سلام وقت بخیر بله میتوانید.

 59. رضا کبیریان
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۴

  سلام من دیپلم فنی حرفه ای دارم و میخواهم دیپلم تجربی برای شرکت در کنکور بگیرم آیا باید کل دروس نهم و دهم و دوازدهم را امتهان بدهم تا معدلم در کنکور محاسبه شود

  • bahraii
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲

   دروس تخصصی را امتحان می دهید و تعدادی از دروس برای شما محاسبه می شود برای اطلاعات بیشتر با مجموعه تماس بگیرید

 60. عبدالحمید عطائی
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

  سلام علیکم الان من دارای دیپلم تجربی هستم والان هم ترم سوم کاردانی هستم الان میخوام دیپلم انسانی بگیرم میتونم

  • behrouzi
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۳

   بله

 61. نیلوفر
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۷

  سلام خسته نباشید . من دیپلم تجربی رو در سال ۹۶ گرفتم . برای کنکور ۱۴۰۲ میتونم برای کنکور هنر شرکت کنم ؟
  یا باید دیپلم هنرستان بگیرم ؟

  • mohammadi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷

   سلام وقت به خیر
   جزئیات شرکت در کنکور سراسری 1402 منتشر نشده.

 62. محمد
  ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۲۳

  سلام.خسته نباشید.برای گرفتن دیپلم از رشته ای دیگر باید امتحانات نوبت اول اون رشته رو هم بدیم یا فقط نهایی؟

  • obeidavi obeidavi
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۶

   سلام وقت بخیر بله نهایی.

   • فاطی
    ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۵

    وقت بخیر
    من امسال پایه دوازدهم شاخه کاردانش میرم اما میخوام کنکور انسانی بدم، و به تازگی سازمان سنجش اعلام کرده ۴۰٪ سوابق تحصیلی تاثیر داره تو کنکور
    و من تا قبل از شهریور ماه ۱۴۰۲ باید دیپلم انسانی رو گرفته باشم.
    و چه تاریخی میتونم امتحانات نهایی رو بدم؟ هر چ سریع تر
    من باید به آموزش پرورش یا مدارس بزرگسالان برم و پیگیری کنم؟

    • alizadeh
     ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

     با سلام روزبخیر
     شما بدون دیپلم رشته انسانی هم میتوانید در کنکور انسانی شرکت کنید.
     برای ثبت نام در امتحانات نهایی باید به مدرسه محل تحصیل خودتون مراجعه کنید.

  • gholizadegan
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۰

   سلام روز بخیر بله باید هر دو نوبت را امتحان دهید

  • gholizadegan
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷

   سلام روزتون بخیر بله باید هر دو نوبت را ازمون بدهید

 63. Esi
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۶

  سلام خسته نباشید من دیپلم گرفتم و۲تا تک ماده زدم میخواستم ببینم میتونم دوباره برم امتحان بدم و تک ماده رو بردارم و امسال دیپلم گرفتم ممنون میشم پاسخ بدید

  • alizadeh
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام روزبخیر
   شما میتونید ترمیم معدل انجام بدین.

 64. Esi
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۴

  سلام خسته نباشید من دیپلم گرفتم و۲تا تک ماده زدم میخواستم ببینم میتونم دوباره برم امتحان بدم و تک ماده رو بردارم و امسال دیپلم گرفتم

  • mansuri
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۴

   سلام وقت بخیر بله شرایط امتحان دادن را دارید با مدیر مدرسه هماهنگ کنید

 65. مائده
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۳

  ایا اگر دیپلم تجربی نظام قدیم داشته باشم و دیپلم ریاضی نظام جدید میتوانم در کنکور تجربی از سوابق دیپلم ریاضی ام استفاده کنم؟یا مجبورم با دیپلم تجربی حتما امتحان بدهم؟

  • maleki
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   سلام وقت بخیر
   بله برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

  • Frooya
   ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹

   سلام من دیپلم نظام قدیم تجربی دارم اگه بخوام ۱۴۰۲ دوباره کنکور بدم آیا امکان ترمیم معدل برای نظام قدیمی ها هست یا باید دیپلم مجدد تجربی بگیرم؟؟؟ تا معدل چند ۴۰ درصد قطعی سوابق رو کسب میکنه؟

   • karimi
    ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 66. عارفه
  ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۰

  سلام خسته نباشید من دانشجوی رشته حسابداری هستم میخوام دیپلم تجربی رو بگیرم میشه ؟

  • gholizadegan
   ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام روزتون بخیر لطفا برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 67. مریم
  ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۸

  سلام وقت بخیر
  من دیپلم ریاضیمو سال ۸۹ گرفتم، الان برا شرکت در کنکور تجربی و گرفتن مجدد دیپلم تجربی به کجا مراجعه کنم؟
  چه درسایی رو باید آزمون بدم؟
  حتی عمومیا که حذف شدن رو هم باید امتحان داد برا گرفتن دیپلم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۸

   سلام وقت بخیر جهت گرفتن دیپلم تجربی به اموزش و پرورش مراجعه کنید.

 68. پریا
  ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۰

  ببخشید من از سال 95 چند تا درس افتاده دارم، الان بخوام برای دیپلم اقدام کنم باید از اول شروع کنم؟

  • obeidavi obeidavi
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

   سلام وقت بخیر جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا تماس بگیرید.

 69. امیررضا
  ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰

  باسلام من امسال دیپلم فنی گرفتم میخواهم برای دیپلم انسانی اقدام کنم آیا نیاز به کارت پایان خدمت هست؟

  • mohammadi
   ۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.

   • مستوفی
    ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳

    برای اخذ دیپلم مجدد با داشتن معافیت تحصیلی بعد از ۱۸ سالگی میشه ؟یا باید کارت پایان خدمت داشت؟

    • mohammadi
     ۱۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۲

     سلام وقت به خیر
     از نظر نظام وظیفه برگشت به عقب امکان پذیر نیست و از معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار میتوانید استفاده نمایید.

 70. احمد
  ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۱

  سلام. من دیپلم تجربی نظام قدیم دارم .امکانش هست در حین تحصیل دانشگاه پیام نور دیپلم رشته ریاضی یا انسانی نظام جدید بگیرم.

  • mansuri
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

   سلام وقت بخیر بله مشکلی ندارد

 71. احمد
  ۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۳۹

  سلام. من دیپلم نظام قدیم تجربی دارم. میخوام دیپلم کاردانش بگیرم. حدودا چقدر طول میکشه به نظرتون؟ واینکه آیا میشه با در صورت گرفتن دیپلم کاردانش با این دیپلم در کنکور تجربی شرکت کرد؟

  • gholizadegan
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

   سلام بله میتونید با دیپلم فنی حرفه ای و کارو دانش کنکور تجربی شرکت کنید منعی ندارد

 72. علی حاجی
  ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۱۲

  سلام وقت بخیر
  پس از گرفتن دیپلم مجدد دوباره میشه در کنکور دیپلم قبلی شرکت کرد؟
  برای مثال کسی دیپلم ریاضی داره درخواست دیپلم انسانی میده و دیپلمش رو میگیره دوباره میتونه توی کنکور ریاضی شرکت کنه؟

  • isaei
   ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 73. عطیه
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶

  سلام خسته نباشید من دیپلم گرافیک داشتم اما حالا دیپلم مجدد گرفتم انسانی
  اما خب برای فرهنگیان معدل کل رو میخوان که باید بالای ۱۴ باشه
  در صورتی که من دهم و یازدهم و نخوندم و فقط نهایی دوازدهم رو پاس کردم و دیپلممو دادن
  پس چطور میتونم معدل کل داشته باشم
  میترسم درس بخونم و در نهایت برای دیپلمم به مشکل بخورم

  • alizadeh
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۸

   سلام روزبخیر
   برای دانشگاه فرهنگیان معدل کتبی در نظر گرفته میشه
   که مربوط به سال دوازدهم میباشد.

 74. عطیه
  ۲۷ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

  سلام من امسال دیپلم مجدد انسانی گرفتم و هدفم فرهنگیانه اما خب فرهنگیان معدل کل انسانی رو میخواد که باید ۱۴ باشه اما من که فقط دوازدهمو خوندم معدل کل ندارم که
  چون من دهم و یازدهم و نخوندم و نمره ای ندارم ازش
  میشه یه راهنمایی بکنید که بدونم اگر میشه برای فرهنگیان تلاش کنم وگرنه ول کنم

  • alizadeh
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

   سلام روزبخیر
   متاسفانه هنوز در این رابطه تصمیم گیری نشده.

 75. زهرا
  ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۴

  سلام وقتتون بخیر من دانشجوی غیر انتفاعی هستم آیا امکانش هست دیپلم مجدد بگیرم در حین تحصیل؟

  • alizadeh
   ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۸

   سلام وقت بخیر . دیپلم مجدد همزمان با تحصیل دانشگاهی امکان پذیر نمی باشد مگر اینکه موافقت واحد آموزش را بگیرید

  • سلام بر حضرت مادر
   ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۸

   سلام
   بنظرم برید آموزش و پرورش بپرسید.

 76. احمد علیسان
  ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱

  سلام .. عذر میخوام من دانشجوی سراسری روانه علوم پزشکی هستم .. میخواستم ببینم ممکنه حین تحصیل دیپلم انسانی بگیرم .. لطفا جواب بدید ؟؟

  • Nosrati
   ۲۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۹

   سلام طبق اخرین بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401 بعد از فارغ التحصیلی امکان اخذ دیپلم مجدد وجود دارد برای بررسی تخصصی با مشاوران ما تماس بگیرید

 77. مریم
  ۱۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۴

  سلام وقتتون بخیر
  بنده دیپلمم رو سال ۱۴۰۱ گرفتم چون تو دانشگاه روزانه تحصیل میکنم و یک ترم خوندم دانشگاه میگه که باید تاریخ دیپلمت ۱۴۰۰ باشه تا بتونی تحصیلت رو ادامه بدی یا این کار شدنیه که تاریخ دیپلم یه نیم سال عقب گردونده بشه
  ممنون میشم پاسخگو باشید

  • alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱

   سلام وقت بخیر . به هیچ عنوان به عقب برگردانده نمیشود

  • سمیه
   ۲۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۱

   سلام خسته نباشین. ببخشید اگه یکی نظام قدیم باشه و دیپلم و پیش دانشگاهی رو تو شهر سلماس گرفته باشه، واسه ترمیم میتونه تو شهر تهران اقدام کنه؟

   • karimi
    ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۱

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 78. eli
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

  سلام . برای شرکت توی امتحانات دیپلم مجدد ریاضی ایا امکانش هست هیچ نمره ای از دیپلم تجربی ای که گرفتم تطبیق داده نشه و همه ي دروس رو دوباره امتحان بدم ؟

  • alizadeh
   ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۰

   سلام وقت بخیر . از اموزشگاهتان پیگیری نمایید

 79. milad
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

  سلام وقت بخیر , امکان ترمیم معدل دیپلم تجربی نظام جدید وجود داره؟ و در صورت ترمیم آیا دیپلم جدید صادر میشه یا خیر؟

  • ekhlasi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۵

   سلام وقت بخیر میتوانید برای ترمیم معدل اقدام کنید

 80. unknown
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۹

  سلام , من دیپلم تجربی نظام جدید دارم اما معدلم پایینه , میخواستم ببینم آیا امکانش هست برای دیپلم مجدد توی همین رشته ی تجربی به مدارس بزرگسالان مراجعه کنم و دوباره امتحانات رو شرکت کنم و دیپلم جدید با نمرات جدیدی که میگیرم برام صادر شه؟

  • haghipor
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام وقت بخیر
   میتوانید از مراکز آموزش و پرورش برای ترمیم معدل اقدام کنید

 81. پری
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۴

  سلام ممکنه راهنمایی کنید خیلی استرس دارم من دیپلم نظام قدیم تجربی دارم دوباره میخوام دیپلم مجدد تو همون رشته ی خودم بگیرم میتونم امتحانات نهایی شرکت کنم ودیپلم مجدد تو رشته ی خودم بگیرم ؟؟؟ لطفا پاسخ بدین ممنون میشم

  • fathollahi
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۳

   سلام بله میتونید برای تطبیق مدرک درخواست بدید و ترمیم نمره و معدل انجامم دهید

 82. موسوی
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۱

  سلام من دیپلم صنایع شیمیایی دارم میتونم برای کاردانی رشته طراحی دوخت رو بخونم ؟؟

  • karimi
   ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۷

   سلام خیرتجانس رشته الزامیه برااطلاع بیشترتماس بگیرید

 83. asal.
  ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۱

  سلام ببخشید من دیپلم فنی دارم و برای دیپلم مجدد ثبت نام کردم و فقط نهایی دوازدهم رو شرکت کردم الان میخام دوباره از دهم تجربی بخونم چیکار کنم؟اگه امتحاناتو شرکت نکنم که حذف بشم میتونم دوباره از دهم ثبت نام کنم؟؟؟

  • soleimani
   ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام. رجوع کنید به مدارس بزرگسال و یا آموزش و پرورش منطقه تحصیلی خودتون. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 84. مبینا
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام من دیپلم انسانی دارم و میخوام دیپلم تجربی بگیرم برای شرکت در کنکور من کتابای تجربی رو نخوندم و برای یادگیری دروس رشته تجربی اول به مدرسه مراجعه کنم یا اداره آموزش و پرورش؟

  • soleimani
   ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۷

   سلام میتونید به مدارس بزرگسال مراجعه کنید. برای دریافت مشاوره در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

 85. نازنین
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

  سلام خسته نباشید برای تطبيق نمرات برای دیپلم مجدد کنکور ۱۴۰۲ کدوم نمرات تطبيق داده می شود یازدهم که نهایی نبوده دهم که مجازی بوده سال اول که می خوام کنکور شرکت کنم

  • fathollahi
   ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۹

   سلام میتونید درخواست تطبیق نمرات را از طریق اموزش و پرورش منطقه تون بدید و پیگیری کنید

 86. .محنا
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۴

  سلام ببخشید من سال ۹۹دیپلم انسانی گرفتم معدل کل دیپلمم خیلی پایین شد وبرای دیپلم دوم رشته معارف شرکت کردم نصف دروس دی ماه ونصف دیگر خرداد امتحان گرفتم وسه امتحان برای شهریور مونده و شهریور دیپلم میگیرم میخواستم ببینم معدل کل دیپلم جدیدم چند میشه و چطور محاسبه میشه فقط دروس دوازدهم امتحان دادم

  • karimi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۲

   سلام شمابه مشاوره وبرنامه ریزی احتیاج داریدتماس بگیریدراهنماییتون میکنند

 87. یعقوب
  ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۳

  سلام وقت بخیر…من دیپلم انسانی نظام قدیم هستم و معدلم پایینه میتونیم یه دیپلم مجدد دررشته دیگر نظری (معارف اسلامی) بگیرم؟

  • bagheri
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۵

   با سلام از طریق دارس بزرگسالان طبق بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401 اقدام کنید

 88. باران
  ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۱

  سلام خسته نباشید برای دیپلم مجدد سطح نمرات در حد قبولی باشه یا باید بیشتر باشه برای دیپلم مجدد فقط باید درس هایی که مشترک نبوده را امتحان بدیم

 89. زهرا
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۱

  سلام ، زمان دقیق برای اقدام به ثبت نام تو امتحانات کیه و چه زمانی این امتحانات برگزار میشه؟

  • alizadeh
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۷

   سلام وقت بخیر . بخشنامه دیپلم مجدد معمولا در شهریورماه انجام میشود . برای کسب اطلاعات بیشتر به اداره آموزش و پرورش مراجعه کنید

 90. علیرضا
  ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

  سلام ، با دیپلم متناظر دوباره معافیت تحصیلی بهمون تعلق میگیره یا خیر ؟

  • haghipor
   ۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۰

   سلام وقت بخیر
   باید شرایط سنی و زمان فارغ التحصیلی دیپلم اول شما مورد بررسی قرار گیرد.
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 91. مهدی
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

  سلام ، من دیپلم مجددم رو تازه با گرفتن نتایج نهایی هام قبول شدم ، ثبت نام کنکورم رو پیش دانشگاهی زدم ، و هر کاری ام میکنم نمی دونم سوابق تحصیلیم رو پیدا کنم ، داخل سایت ساهت هم وجود ندارم ، اصلا یه جوریه ادم پشیمون میشه ، الان ب نظرتون پیش دانشگاهی با دیپلم مجدد فرق داره و گرفتن سوابقم رو چیکار کنم ، ممنون میشم جواب بدین

  • karimi
   ۳۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۱

   سلام یاپیش دانشگاهی یادیپلم نظام جدیدیاکاردانی لیسانس بایدداشته باشین برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 92. My83
  ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۱۴

  سلام من کنکپری 1402 هستم و دیپلم فنی قراره سال بعد بگیرم. و میخاستم کنکور تجربی بدم اگه کنکور تغییری نکنه میتونم کنکور بدم بدون دردسر اما اگر تغییر کرد و سوابق تحصیلی اینا مهم بود نیاز ب دیپلم تجربی دارم بعد چه کنم چه زمانی در کمترین زمان واحداشو پاس کنم که ب کنکور 402 برسم؟(راستی تو کلاس نهم برای همون ترازا انتخاب رشته برای تجربی درصدم در حد یه 3.. 4 تا از حد مجاز پایین بود باز بم دیپلم مجدد نمدن از تریغ بزرگسالان؟؟ تو کمترین زمان ممکن؟؟))

  • mohammadi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۶

   سلام وقت به خیر
   طبق اعلام سازمان سنجش به احتمال خیلی زیاد کنکور 1402 همانند کنکور 1401 برگزار می شود.
   برای اطمینان بیشتر از طریق سایت سنجش استعلام بگیرید.

 93. Mmd
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۹

  سلام و عرض ادب
  من ۲۳سالمه و نظام قدیمی تجربی هستم
  معدل کتبی دیپلم پایین بود ترمیم نمره کردم و نمرات بالا شد
  حالا میخوام اقدام به مهاجرت کنم ولی نمرات ترمیم شده روی معدل تاثیر نداره و سوالم اینه آیا من میتونم دیپلم مجدد تجربی بگیرم که معدلم بره بالا؟

  • alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۱

   سلام وقت بخیر . بخشنامه دیپلم مجدد نظام از طرف آموزش و پرورش تصویب شده است . برای مطالعه قوانین مقاله سایت را مطالعه کنید

  • لیلی
   ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۵

   بلاخره چیشد تونستین معدل کتبی رو عوض کنین؟ من خودمم اسیر شدم والا نمیدونم چیکار کنم میشه اگه راهی میدونید به منم بگید؟

 94. محمد
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰

  سلام
  از معماری فنی نظام قدیم سال تحصیلی ۹۵-۹۴ درسام رو با رشته علوم تجربی نظام جدید تطبیق دادم، دیگه دارم دیپلم تجربی نظام جدید رو میگیرم میخوام که دیپلم نظام جدید رشته ریاضی رو هم داشته باشم لطف کنید راهنماییم کنید که چگونه دیپلم ریاضی رو بگیرم…
  اکثر کد کتاب های رشته تجربی و ریاضی یکی هستن.
  فقط این کتابا تخصصی رشته ریاضی هستن…
  سال دهم: هندسه۱ ، فیزیک۱ سال یازدهم: حسابان۱، هندسه۲، آمار و احتمال و فیزیک۲
  سال داوزدهم: حسابان۲، هندسه۳، ریاضیات گسسته و فیزیک۳
  البته مثلا شیمی۱، ۲، ۳ و کتاب هایی همچون آزمایشگاه علوم تجربی ۱ و ۲ با کتاب تک درسی زمین شناسی تخصصی های هر دو رشته هستن…
  اما نمیدونم که باید این ۱۰ کتاب ۳ پایه رو پاس کنم یا فقط اون ۴ کتاب نهایی سال سوم ریاضی رو پاس کنم تا دیپلم ریاضی داشته باشم لطف هر چه سریعتر جواب بدید با تشکر..

  • alizadeh
   ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۴

   سلام وقت بخیر . برای اخذ دیپلم مجدد باید دروس اختصاصی 3 پایه را آزمون دهید . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 95. زهرا
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۹

  سلام وقتتون بخیر،من دیپلم ریاضی نظام قدیم دارم و نمراتم خیلی جالب نیستن،با توجه به تاثیر قطعی معدل باید چیکارکنم؟میخوام کنکور تجربی بدم باید دیپلم تجربی نظام جدید بگیرم؟

  • mohammadi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶

   سلام وقت به خیر
   جزئیات تاثیر معدل داوطلبان نظام قدیم اعلام نشده اما با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش تا 10 بار میتوانید ترمیم معدل را انجام دهید.

 96. مهدی
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱

  سلام ببخشید اگه یکی دیپلمش رو کلا تو خوی (منطقه 2) گرفته باشه، میتونه شهر تهران که منطقه 1 اقدام کنه؟ مشکلی پیش میاد؟ سهمیه کنکورش تغییر میکنه؟

  • aghazade
   ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۴

   باس لام طبق بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401 سه ساله تحصیلی اگر در ناحیه 2 باشید سهمیه ناحیه 2 میدهند ولی اگر دو و سه تحصیل کرده باشی ناحیه مرفه تر داده میشود

 97. جسین زاده
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۵

  سلام برای دریافت دیپلم مجدد میگند که باید رشته غیر از رشته اصلی خود بردارین یعنی ریاضی هستم باید رشته تجربی بردارم و این دیپلم مجدد برای کنکور و بعد برای سرکار که بدرد میخورد میتوان مدرک کرد؟ من نهایی های دوازدهم رو خراب کردم و این باعث اوردن نمره معدل دیپلمم به پایین میشه میگند که ترمیم معدل فقط رو کنکور تاثیر دارع پس چجوری معدل دیپلم نهایی رو بالا ببریم که در دانشگاه و سرکار لازم میشع

  • bagheri
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۴

   سلام وقت بخیر . برای دریافت و ثبتنام دیپلم مجدد باید به اداره آموزش و پرورش منطقه مراجعه کنید

 98. نیکی
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۹

  سلام، روزتون بخیر. من سال ۹۷ فارق التحصیل شدم با دیپلم تجربی نظام قدیم و از دانشگاه انصراف دادم برای کنکور مجدد. بر اساس تاثیر قطعی معدل من میتونم دوباره دیپلم تجربی بگیرم تا نمراتم رو ترمیم کنم؟

  • alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۴

   سلام وقت بخیر می توانید به اموزش و پرورش منطقه تان رجوع کنید و درخواست دهید

 99. حدیثه
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۲

  سلام خسته نباشید من یازدهم ریاضی هستم و سال 1402 اولین کنکور که باید شرکت کنم آیا با قوانین جدید می توانم در کنکور تجربی شرکت کنم؟

  • alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۲

   سلام وقت خوش بله مجازید برای شرایط جدید برا ی کسب اطلاعات دقیق به مقالات سایت رجوع فرمایید

 100. حدیثه
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۵

  سلام خسته نباشید من یازدهم ریاضی هستم و سال 1402 کنکور شرکت کنم آیا با تاثیر معدل نهایی دوازدهم می تونم کنکور تجربی شرکت کنم ؟ یا نمی تونم یا باید دیپلم مجدد بگیرم میشه شرایط اش را به صورت خلاصه بگین

  • alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۰

   سلام وقت بخیر . تاثیر کامل معدل با رشته متجانس میباشد g9kfrdqf

 101. نرگس
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۵۹

  سلام ببخشید من سال ۸۴ دیپلم گرفتم و رشتم ریاضی بوده میخوام به خاطر کنکور ۱۴۰۲ دیپلم تجربی بگیرم.و یه شهر دزگه ازدواج کردم میتونم توی همین شهری که ازدواج کردم توی امتحانات تغییر دیپلم شرکت کنم؟

  • alizadeh
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۸

   سلام وقت بخیر بله اگر مدرک دال بر مالکیت خانه در ان شهر داشته باشید می توانید

  • عباس
   ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۵

   دیپلم تو الان حکم طلا هجده عیار رو داره بیکاری میخای دیپلم مجدد بگیری؟؟؟شما چون معدل کتبی ندارید کنکور براتون ۱۰۰٪ملاک قرار میگیره بنابراین به هیچ وجه سراغ دیپلم مجدد نرو مگه اینکه اعلام کردن که نمیشه با اون دیپلم اول شرکت کنی و باید حتما دیپلم جدید بگیری که فعلا برای ۱۴۰۲ همچین خبری نیست

 102. آرتا
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۶

  سلام من ۱۴۰۲ اولین کنکورمه و الان رشتم ریاضیه میخام کنکور تجربی بدم بعضیا میگن باید دیپلم تجربی بگیرم میشه بگین چطور باید بگیرم و لطفاا بگین چقدر طول میکشه و بعضیا میگن که باید ترمیم معدل شرکت کنم فقط برای زیست میشه اینم بگین چقدر طول میکشه مثلا بخام ترمیم معدل کنم یه سال دیگه تیاره بمونم پشت کنکور اگه نه چه موقعی باید برم یا باید کلا سه سال دبیرستان رو دوباره تجربی بخونم ؟؟ تروخداااااا واضح جواب منو بدین کلی استرس دارم .

  • bagheri
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۲

   با سلام طبق بخش نامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401 با هر دیپلمی که 12 سال تکمیل باشد مکیتوانید کنکور دهید

   • آرتا
    ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۸

    برای ۱۴۰۲ هم به این صورته به نظرتون شرایط برای تغییر رشته ها چی میشه چون سابقه تحصیلی ندارن ؟

    • bagheri
     ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۲

     با سلام طبق بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید باید اقدام شود و هنوز اطلاعیه ای قرار نگرفته

 103. اینازی
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۳۳

  سلام
  من رشتم ریاضیه میخام تغییر رشته بدم به تجربی سال( یازدهم به دوازدهم)
  باید کمیسیون موافقت کنه میشه بگین معیاراش چیه مثلا نمرات من پایین هست ولی در حد قبولی هست امسال مشکلی پیش میاد ؟

  • fathollahi
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۳

   سلام برای تغییر رشته در یازدهم به دوازدهم باید کمیسیون موافقت کند

   • اینازی
    ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۷

    خب شرایطش چیه نمرات پایین باشه ایران میگیرن یا فقط قبولی مهمه؟!

    • bagheri
     ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۳

     با سلام بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401 را از طریق سایت و مقاله مطالعه کنید

  • یاسر
   ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۵۳

   سلام خسته نباشید..
   من سال۹۷دیپلم کارودانش گرفتم(کامپیوتر)و الان میخوام میخوام دانشگاه رشته صنایه غذایی بخونم و میگن باید دیپلم انسانی بگیری الان بخوام دیپلم انسانی بگیریم باید در مدارس شبانه ثبت نام کنم.و اگر ثبت نام کنم باید دهم یازدهم و دوازدهم نظام جدید رو بخونم با یا نه؟؟

   • bagheri
    ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۸

    با سلام اگر دیپلم 12 ساله دارید طبق بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401 نیازی به گرفتن دیپلم انسانی نیست

 104. Msn
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۷

  سلام.بهبود معدل در کارنامه کل دیپلم تاثیر گذاره؟ یا فقط برای معدل کتبی توی کنکوره؟

  • bagheri
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶

   با سلام ترمیم معدل برای معدل کتبی و. کنکور است طبق بخشنامه دیپلم مجدد نظانم جدید 1401

 105. محسن
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۵

  سلام من امتحان نهایی هارو خیلی بد دادم میخواستم بدونم راهی هست که امتحانا رو از اول بدم و امتحانا تو معدل کل دیپلم تاثیر بزاره؟

  • bagheri
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۱

   با سلام بر اساس بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401 یا شهریور امتحان دهید یا ترمیم معدل

 106. محسن
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۵

  سلام من امتحان های نهایی رو خراب کردم و میخواستم بدونم راهی هست که مدل کل دیپلم و معدل نهایی رو تغیر بدم
  ترمیم معدل تو معدل کل دیپلم تاثیر نمیذاره
  آیا راهی هست معدل نهایی و معدل کل دیپلم رو تغییر داد ؟

  • ekhlasi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۸

   سلام وقت بخیر طبق بخشنامه جدید میتوانید برای ترمیم معدل به آموزش و پرورش مراجعه بفرمایید

 107. علی
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲

  الان منی که سال 1403 میخوام شرکت کنم میگن معدل سال دهم و یازدهم و دوازدهم تاثیر گذار هست درحالیکه که تو دیپلم مجدد فقط سال دوازهم رو امتحان میدیم وضعیت چطور میشه؟!

  • ekhlasi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۱

   سلام وقت بخیر فعلا به تصویب قطعی نرسیده ، در صورت داشتن کارت پایان خدمت میتوانید دیپلم مجدد را داشته باشید

 108. مهتاب
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۲

  سلام من رشته تجربی هستم سال۹۴دیپلم گرفتم میخواستم بدونم چون پیش دانشگاهی ما فقط ۴تادروس نهایی داشتیم ومابقی داخلی بودن آیا برای شرکت درکنکور لازمه که بریم یه بار دیگه کنکور بدیم ؟؟؟؟یاچون مدرک پیش دانشگاهی داشتیم کفایت میکنه؟

  • bahraii
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

   سلام لطفا مقاله بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401 رشته متنتاظر را با دقت مطالعه نمایید

 109. Fati
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۵۱

  سلام وقتتون بخیر من رشته مدیریت خانواده شاخه کار و دانش خوندم الان دانشگاه فنی حرفه ای میخوام طراحی دوخت بخونم اما میگن باید حتما دبیرستان هم همین رشته رو میخوندم
  حالا من میتونم دیپلم طراحی دوخت بگیرم دوباره و از این طریق وارد دانشگاه بشم؟!

  • mohammadi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۰

   سلام وقت به خیر
   یکی از شروط ورود به دانشگاه فنی حرفه ای یکی بودن رشته دیپلم و مقطع کاردانی است. اما برای دانشگاه های دیگر محدودیتی ندارید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 110. محمد
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶

  سلام خسته نباشید من یه سوال داشتم ببخشید من الان رشتم ریاضیه دوازدهمم و میخوام سال بعد کنکور تجربی بدم اما نمره زیست ندارم دیپلمم تجربی نیست و با توجه به قطعی بودن تاثیر معدل باید دیپلم رشته های غیرمتانظر بگیرم معادل سازی دیپلم کنم دیپلم تجربی بگیرم اما یه سایت رفتم نوشته بود از شرلیط دریافت دیپلم مجدد کارت پایان خدمته خب من متولد اسفند ۸۲ هستم یعنی الان دو سال از عمرم تلف شد؟نمیتونم نهایی تجربی بدم اخه این چه ظلمی بود الان نهایی تجربی بخوام بدم باید چیکار کنم کجا برم سایت شورای عالی انقلاب فرهنگی زده تا ۱۰ بار ترمیم معدل حتی برای بدون سابقه تحصیلی الان من دیپلم تجربی ندارم شهریور میتونم طرح ترمیم معدل شرکت کنم برای رشته تجربی چه کنم؟دیپلم مجدد شهریور بهم میدن برا تجربی؟ نمیگن سربازی چه کنم تو رو خدا راهنمایی کنید

  • alizadeh
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۳

   سلام وقت بخیر با توجه به تاثیر معدل در کنکور 1401 بهتر است با مراجعه به اموزش پرورش برای دیپلم تجربی اقدام کرده و با توجه ب وضعیت نظام وظیفه برای دیپلم تجربی اقدام کنید .

   • محمد
    ۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۴

    خب الان مشکلم همون نظام وظیفس دیگه تلان با این معوفیت یساله دانش آموزی پشت کنکوریا بهم اجازه اطبیق سازی یا دیپلم مجدد میدن من اسفند ۸۲ هستم

 111. بهرام
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۱

  سلام
  من لیسانس حسابداری دارم توی هنرستان هم رشتم حسابداری بود(کاردانش)
  آیا الان میتونم دیپلم رشته کامپیوتر بگیرم
  درضمن کارت پایان خدمت دارم
  دیپلم را هم سال 95گرفتم

  • bagheri
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۳

   با سلام بخشنامه دیپلم نظام جدید 1401 را در سایت بررسی کنید

 112. بهرام
  ۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۰

  با سلام
  من لیسانس حسابداری دارم در هنرستان هم رشتم حسابداری بود شاخه کاردانش
  ایا میتونم دیپلم مجدد در رشته کامپیوتر بگیرم
  مشکل نظام وظیفه هم ندارم (کارت پایان خدمت دارم)

  • bagheri
   ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۷

   با سلام طبق بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401 از طریق سایت مشاهده و اقدام کنید

 113. هانیه
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۹

  سلام. ببخشید واسه دیپلم مجدد و یا ترمیم تو یه شهر دیگه میشه اقدام کرد؟ مثلا کسی که منطقه 3 بوده قبلا دیپلمش (ایلام)، میتونه شهر تهران اقدام کنه تو مدارس بزرگسالان؟

  • bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۹

   با سلام طبق بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401 میتواندی اقدام کنید ولی سهمیه منطقه شما منطقه مرفع تر میخورد

   • هانیه
    ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۹

    ببخشید سهمیه مرفع تر یعنی چی؟ یعنی منظورتون اینه که تو یه شهری که منطقه 3 باشه اقدام کنم بهتره؟ دقیقا باید شهر خودم باشه یا هر شهر منطقه 3؟

    • aghazade
     ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۲

     با سلام یعنی سهمیه مناطق منطقه یک مرفه تر از منطقه 2 است طبق بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401

 114. Ali
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

  سلام
  ایا با دیپلم تطبیقی ریاضی فیزیک میشه برای ۱۴۰۲ کنکور شرکت کرد

  • ranjbar
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۱

   سلام وقتتون بخیر
   بله برای شرکت شما در کنکور 1402 منعی وجود ندارد برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه بفرمایید .

 115. Sara
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۳

  برای دیپلم مجدد هم امکان ترمیم معدل وجود داره؟

  • ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۴

   با سلام وقت بخیر بله

   • امیر
    ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۸

    سلام خسته نباشید
    ببخشید میخواستم بدونم اون دیپلم دوم (دیپلم مجدد) هم کد سوابق تحصیلی داره؟ چون موقع ثبت نام تو کنکور یک کدی هست به اسم کد سوابق تحصیلی ، اون دیپلم جدیده که میگیریم هم شامل کد سوابق تحصیلی میشه؟ با معافیت دانشجویی میشه دیپلم مجدد گرفت؟

    • ekhlasi
     ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۱

     با سلام وقت بخیر بله کد سوابق تحصیلی خود را باید از سایت dipcode بگیرید و یا به آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کنید
     با معافیت دانشجویی حق دیپلم مجدد رو ندارید ، باید ادامه تحصیل رو به جلو یعنی برای مدرک کارشناسی اقدام بفرمایید

 116. سمیه
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۱

  سلام. ببخشید من هم دیپلم نظام قدیم تجربی و هم دیپلم نظام قدیم ریاضی دارم. میتونم دیپلم مجدد تجربی نظام جدید بگیرم؟ و اینکه تو هر شهری میتونم اقدام کنم واسه دیپلم مجدد؟

  • ekhlasi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۳

   با سلام وقت بخیر بله

 117. ایدا فیضی
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۵

  سلام من اگه سه سال دبیرستان رو ریاضی بخونم و 1402 اولین سالی باشه که کنکور میدم چطور دیپلم تجربی بگیرم ایا امکانش هست همون اولین سالی که کنکور میدم با دیپلم تحربی کنکور بدم با اینکه سه سال دبیرستان رو ریاضی خوندم ?

  • fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۰

   سلام شما برای شرکت در کنکور تجربی نیازی نیس دیپلم رو تغییر بدید چون نظام جدید هستید میتونید با دیپلم ریاضی هم شرکت کنید

   • شکیبا
    ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۷

    ولی برای کسی که دیپلم تجربی داره و میخواد انساکی بده باید دیپلم رو تغییر بده؟

    • maleki
     ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

     سلام وقت بخیر
     اگر با دیپلم انسانی کنکور تجربی بدید شرط معدل برای شما در نظر گرفته نمی شود.
     جهت کسب اطلاع بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 118. ایدا فیضی
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۳

  سلام من اگه بخام کنکور 1402 شرکت کنم و دیپلم ریاضی داشته باشم چطور باید دیپلم تجربی بگیرم که همون سال 1402 کاولین سالیه که کنکور میدم توی کنور شرکت کنم با دیپلصورتی

  • fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۷

   سلام شما میتونید با همین دیپلم ریاضی هم کنکور تجربی شرکت کنید چون نظام آموزشی جدید میباشید

 119. یگانه
  ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۳

  من دیپلم تجربیم برای دیپلم مجدد انسانی باید هر سه پایه دهم و یازدهم و دوازدهم رو امتحانات پایان ترم بدم یا فقط سال دوازدهم رو ؟

  • bahraii
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۸

   سلام وقت بخیر یکسری از دروس تطبیق داده میشود و مابقی دروس را باید امتحان دهید

 120. یگانه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۴

  اگه تیر ماه برای دیپلم مجدد درخاست بدم میتونم امتحانات نهایی شهریور ماه رو شرکت کنم و بهمن ماه با اطلاعات دیپلم جدیدم برای کنکور ثبت نام کنم؟ اصلن امکانش هست با اطلاعات دیپلم مجدد کنکور شرکت کرد؟

  • mansuri
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۸

   سلام وقت بخیر در بازه ی زمانی دو ماهه موفق به اخذ دیپلم نخواهید شد ولی شرایط شرکت مجدد در کنکور را دارید

   • رضا براتی
    ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۹

    چرا توی دوماه نمیشه؟ به من گفتن میتونم دیپلم مجددم رو توی شهریور بگیرم و ثبت نامش هم تیرماهه. اشتباهی شده؟

    • sina nikdel
     ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۳

     دوست عزیز سلام برای اطلاع از بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 121. یگانه
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۸

  سلام من دیپلم تجربیم معدلمم خیلی پایینه میخاستم کنکور انسانی ۱۴۰۲ شرکت کنم با توجه به اینکه کنکور ۱۴۰۲ احتمالن تاثیر ۶۰ درصدی معدل داره من اگر مهر اقدام کنم برای دیپلم مجدد میتونم بهمن ماه با اطلاعات دیپلم جدیدم که دیپلم انسانیه کنکور ثبت نام کنم؟

  • mansuri
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

   سلام .وقت بخیر اگر تا بازه ی زمانی ثبت نام کنکور 1402دیپلم جدید را اخذ کرده باشید امکان پذیر است

 122. محسن
  ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۵۸

  سلام.بنده دوازدهم هستم که در امتحانات نهایی خرداد شرکت کردم ونمره قبولی گرفتم،ولی نمره بالایی نبود،برای اصلاح نمره میتونم در امتحانات شهریور شرکت کنم؟

  • alizadeh
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۵۳

   سلام وقت بخیر . میتوانید ترمیم معدل کنید برای کسب اطلاعات بیشتر ،مقالات موجود در سایت را مطالعه فرمایید

 123. زهرا
  ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۵

  سلام وقتتون بخیر
  من دوازدهم تجربی هستم و درحال گذروندن امتحانات نهایی هستم.
  متاسفانه دوتا از امتحانامو به دلایلی اصلا خوب ندادم و نمرات خیلی پایینی میگیرم. خواستم بپرسم شرایطی وجود داره که بتونم دوباره این امتحانا رو بدم و نمراتمو ارتقا بدم؟ برای مهاجرت لازمشون دارم. درباره ترمیم معدل هم شنیدم اما انگار توی کارنامه و دیپلم نوشته نمیشه. راهی هست که بشه توی دیپلم و معدل نمرات جدید رو ثبتشون کرد؟

  • fathollahi
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۱۲

   سلام بله شما میتونید 10 بار برای بهبود نمرات و بالا بردن معدل اقدام کنید

 124. فاطمه
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۸

  سلام و وقت بخیر. در دیپلم مجدد میتونیم تمام دروس نهایی رو شرکت کنیم؟ یا باید تطبیق بزنن مثلا ادبیات من میتونم امتحان نهاییشو شرکت کنم یا نه؟

  • haghipor
   ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   سلام وقت بخیر
   امکان شرکت مجدد در آزمون و ترمیم معدل وجود دارد

   • فاطمه
    ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۷

    بنده منظورم دیپلم مجدد بود. منظورم اینه که آیا قانونی در تطبیق دروس وجود دارد یا نه؟ آیا امکانش هست که حتی نهایی دروس مشترک ریاضی و تجربی شرکت کنم یا نه؟ مثلا ادبیات رو هم برا دیپلم مجدد نهایی بدم و نمره بالایی بگیرم؟

 125. رضا براتی
  ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

  سلام. من دیپلم تجربی سال ۹۵ گرفتم. الان میخوام دیپلم مجدد ریاضی بگیرم. فقط دروس دوازدهم رو باید امتحان بدم یا ۳ پایه ؟

  • mohammadi
   ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۷

   سلام وقت به خیر
   شرایط اخذ دیپلم مجدد برای هر رشته متفاوت است.برای درخواست میتوانید به صورت حضوری به آموزش پرورش ناحیه مراجعه نمایید.

 126. خدیجه
  ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۵

  من دیپلم تجربی سال ۹۷ گرفتم آیا الانم میتونم بازم امتحان بدم و دیپلم تجربی نظام جدید رو بگیرم ؟

  • bagheri
   ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۸

   ب سلام طبق بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401 امکان ترمیم معدل و دیپلم جدید وجود دارد

 127. سوگل19
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۱

  سلام ،ببخشید من یکی از امتحان های نهایی و نتونستم بدم و نرفتم سر جلسه ، قراره شهریور بدم ،میخواستم بدونم داخل دیپلم من تاریخ اخذ دیپلم و خرداد میزنن یا شهریور

  • bagheri
   ۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۱

   با سلام طبق بخشنامه دیپلم مجدد نظام جدید 1401 قبولی هرداد میزنن

 128. سوگل
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۵۱

  سلام ،ببخشید من یکی از امتحان های نهایی و نتونستم بدم و نرفتم سر جلسه ، قراره شهریور بدم ،میخواستم بدونم داخل دیپلم من تاریخ اخذ دیپلم و خرداد میزنن یا شهریور

  • fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۷

   سلام دیپلم شما تاریخ اخذ شهریور میشه چون درس نگذرونده دارید

 129. امیر
  ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۸

  سلام و عرض ادب خدمت شما من دیپلم نظام قدیم ریاضی دارم معدل نهایی سه سال دبیرستانم زیر ده هست و برای قبولی در رشته های خوب مثل پزشکی،دندانپزشکی یا مثلا داروسازی قطعا شانسی ندارم و احتمالا باید دیپلم مجدد بگیرم اگه دیپلم مجدد در دوازدهم تجربی نظام جدید رو بگیرم باید دهم و یازدهم هم بخونم قبلش یا بعدش هر زمان که شد؟ چون ظاهرا قراره حالا صحبتش هست که سال 1403 سوابق تحصیلی دهم و یازدهم هم به دوازدهم اضافه بشه

  • fathollahi
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۲

   سلام شما میتونید امتحانات دوازدهم نظام جدید رو تابستون بدی و معدلت رو بالا ببری چون فقط دوازدهم محاسبه میشه براتون

 130. Shakil
  ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

  سلام من دیپلم حسابداری کارودانش دارم ومیخواهم دیپلم انسانی بگیرم آیا دیپلم مراتطبیق میدهند؟چکارباید بکنم؟

  • bahraii
   ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۲

   سلام وقت بخیر برای گرفتن دیپلم نظری بایدپیش دانشگاهی داشته باشید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس بگیرید

 131. Ss
  ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۲

  سلام خسته نباشید من دیپلم تجربی دارم و الان دانشجوی کارشناسی هستم . چطور میتونم دیپلم مجدد در رشته ریاضی بگیرم؟

  • fattahi
   ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۱

   سلام وقت بخیر
   به آموزش و پرورش محل زندگیتون مراجعه نمایید .

  • heydari
   ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۲

   سلام وقت بخیر
   لطفا مقاله داخل سایت را مطالعه فرمایید

 132. روژدا
  ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۷

  سلام
  من کاردانش خوندم برای کنکور 1402میخوام کنکور تجربی بدم تو یه سال میتونم دیپلم تجربی بگیرم یا سه سال طول میکشه
  البته لیسانس حسابداری دارم میترسم حتی با رطبه خوب هم با نداشتن دیپلم تربی رشته خوبی قبول نشم

  • fathollahi
   ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۷

   سلام اگر دیپلم نظام جدید کاردانش داشته باشید میتونید در کنکور تجربی شرکت کنید ولی باید دروس دبیرستان رشته تجربی رو خوب بخونید

 133. Sm
  ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴

  سلام من دیپلم تجربی نظام جدید دارم .
  میخوام سال دیگه دیپلم ریاضی بگیرم ممکنه که همه ی امتحانات نهایی رو امتحان بدم وتطبیق ندن.

  • aghazade
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۵

   سلام
   اگر مایلید که تغییر رشته داشته باشید باید درس های تخصصی هر سه پایه رو شرکت کنید

  • امیر
   ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶

   ن متاسفانه چهار کتاب فقط میتونین امتحان بدین

 134. من
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۰

  سلام من دانش اموز بزرگسالان هستم دیپلم تجربی داشتم و امسال برای دیپلم مجدد ریاضی ثبت نام کردم(خرداد ماه) سوالی دارم اینکه اگر مریض بشیم و یک یا دو امتحان رو نرم همراه تحویل دادن گواهی پزشکی ایا میتونیم اون درس هارو در شهریور امتحان بدم و اینکه تاثیری روی نمره دیپلم داره مثلا میاد پایین تر؟ یا معدل کل همون به طور عادی با نمرات شهریور حساب میشه؟

  • fattahi
   ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

   سلام وقت بخیر
   بله در هر صورت میتوانید شهریور ماه امتحان دهید و خیر تاثیری در معدل دیپلم ندارد.

  • علی
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰

   سلام روز شما به خیر

   من سال دگه میرم ۱۲ کاردانش هستم و میخوام کنکور تجربی شرکت بکنم ۱۴۰۲ ام باید چیکار کنم

   دیپلم مجدد بگیرم یعنی حین تحصیل دیپلم مجدد رو بهم میدن یا اجازه میدن که امتحان نهایی خرداد رو شرکت کنم کلا باید چیکار بکنم کی برم برا ثبت نام چیکار کنم لطفا لطفا راهنماییم کنید

   • isaei
    ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۹

    سلام وقت بخیر
    جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

  • ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۳

   سلام روز شما به خیر

   من سال دگه میرم ۱۲ کاردانش هستم و میخوام کنکور تجربی شرکت بکنم ۱۴۰۲ ام باید چیکار کنم

   دیپلم مجدد بگیرم یعنی حین تحصیل دیپلم مجدد رو بهم میدن یا اجازه میدن که امتحان نهایی خرداد رو شرکت کنم کلا باید چیکار بکنم کی برم برا ثبت نام چیکار کنم لطفا لطفا راهنماییم کنید

   • isaei
    ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸

    سلام وقت بخیر
    جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 135. Sm
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۰

  سلام من دیپلم تجربی دارم اگه بخواهم دیپلم ریاضی بگیرم میتونم همه ی امتحانات نهایی رشته ی ریاضی رو شرکت کنم. نمی خوام تطبیق بدن.

 136. زهرا
  ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۷

  من امسال دوازدهم میخونم ولی در حال گرفتن دیپلم ریاضی هستم میخواستم بدونم چه طور میتونم دیپلم تجربی بگیرم

  • fattahi
   ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۴

   سلام وقت بخیر
   به آموزش و پرورش منطقه مراجعه کنید تا به مدارس معرفی بشید و بعد هم دروس تخصصی و نهایی علوم تجربی را امتحان دهید.

 137. فاطمه
  ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام من دیپلم انسانی دارم میخوام مجدد دیپلم طراحی دوخت بگیرم الان من فقط باید دروس دوازدهم طراحی دوخت رو امتحان بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۸

   سلام
   برای اینکه دیپلم مجدد بگیرید دروس تخصصی 3پایه تحصیلی از شما گرفته میشود

 138. mm
  ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۱۹

  سلام اگه بخایم در امتحانات نهایی شهریور امسال برای دیپلم مجدد شرکت کنیم هنوز فرصت ثبت نام داریم؟

  • bagheri
   ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۱

   باید از طریق اموزش پرورش اقدام کنید

   • روژدا
    ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۷

    سلام
    من کاردانش خوندم برای کنکور 1402میخوام کنکور تجربی بدم تو یه سال میتونم دیپلم تجربی بگیرم یا سه سال طول میکشه
    البته لیسانس حسابداری دارم میترسم حتی با رطبه خوب هم با نداشتن دیپلم تربی رشته خوبی قبول نشم

    • bahraii
     ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۹

     سلام وقت بخیر شرایط شما بایددقیق تر برسی شود

 139. آرش
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۸

  سلام من امسال دیپلم رشته حسابداری رو میگیرم و میخواستم که بدونم میتونم برای گرفتن دیپلم دوم در رشته کامپیوتر اقدام کنم و سال بعد کنکور رشته کامپیوتر بدم ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

   سلام
   خیر بخاطر نظام وظیفه این امکان وجود ندارد اما اگر کارت پایان خدمت داشته باشید میتوانید واگر نظام جدید باشید میتوانید کمکور هر رشته ای رو شرکت کنید

 140. علی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۷

  سلام.اگر بعضی از دروس رو نخواهیم بواسطه نمره کم تطبیق بدیم . میشه دوباره اونارو باز امتحان داد تو دیپلم مجدد

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۱

   بله میشود باید از اموزش پرورش اقدا کرد و موافقت ان را گرفت

  • جسین زاده
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۶

   سلام وقت بخیر ، دیپلم امسال من بسیار نمره هاش پایین هستش بخاطر تاثیر دیپلم در کنکور خانوادم بسیار حساس هستن رو دیپلم ، میتونیم دوباره برای ترمیم دیپلم اقدام کنیم و نمراتمون و معدل دیپلم بالا ببریم و اینکه از چ راهی باید اقدام کنیم

   • alizadeh
    ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۴

    سلام وقت بخیر . بخشنامه جدید برای ترمیم معدل برای کنکور تا 10 مرتبه امکان پذیر است . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله سایت را مطالعه کنید

 141. مهدی
  ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲

  سلام به نظر شما سریع ترین زمان برای اخذ دیپلم تجربی چه مدت زمان است
  به ریز نمرات دیپلم در سه پایه احتیاج دارم
  چه مدت طول می کشد تا سه پایه را در سریع ترین زمان ممکن به پایان رساند
  از لحاظ معلومات دبیرستان بنده مشکلی ندارم میخواهم بدانم
  آیا امکانش هست که سه پایه را همزمان امتحان داد

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۸

   خیر نمیشود امتحان داد باید از اموزش پرورش اقدام کنید

 142. حسین
  ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۹

  سلام من تا دوم دبیرستان خودنم رشته انسانی بعد ترک تحصیل کردم الان بخوام دیپلم بگیرم از همین رشته انسانی باید چکار کنم ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۵

   سلام
   میتوانید همراه مدارک تحصیلی خود به اموزش و پرورش مراجعه کنید

 143. سپهر
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۵

  سلام وقت بخیر، با معافیت تحصیلی دانشجویی میتوانیم برای دیپلم مجدد اقدام کرد ؟ (یعنی در حین تحصیل در دانشگاه آزاد یا غیرانتفاعی) مشکل نظام وظیفه ندارد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸

   سلام وقت بخیر . امکان تحصیل همزمان در مقطع دیپلم و دانشگاه وجود ندارد

 144. حسین
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۵۱

  سلام . من رشته ی خودم کاردانش هست. سال ۹۲ دیپلم گرفتم.
  سال ۱۴۰۰ ثبت نام کردم برای دیپلم مجدد رشته ی تجربی. دی ماه ۱۴۰۰ چندتا درسش رو امتحان دادم و قبول شدم. الان دوباره واسه خرداد۱۴۰۱ انتخاب واحد کردم . من میخوام که برای کنکور ۱۴۰۲ دیپلم مجدد رو بگیرم و ۱۴۰۲ کنکور بدم. میخواستم بدونم که اگه بهمن ماه ۱۴۰۱ دفترچه کنکور ک میاد من دفترچه بگیرم ولی دیپلم مجددم تا اون موقع آماده نشده باشه یعنی همه ی واحدهاشو پاس نکرده باشم ایراد داره؟ اگه من ک دیپلم دومی هستم و بهمن ۱۴۰۱ دفترچه کنکور ۱۴۰۲ رو بگیرم ولی دیپلم مجددم خرداد ۱۴۰۲ همه ی واحدهاش پاس بشه ایراد داره؟؟؟؟؟ خواهش میکنم حواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۸

   سلام
   اگر مشکل نظام وظیفه نداشته باشین میتوانید به جای گرفتن دیپلم مجدد برای ترمیم معدل اقدام کنید
   اگر در نهایت تصمیم به گرفتن دیپلم مجدد دارین باید تا قبل از تاریخ 20 خرداد مدرک تحصیلیتون رو گرفته باشین تا بتوانید در کنکور اون سال شرکت کنید

 145. Amir
  ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۸

  سلام روزتون بخیر ، من کارنامه پیش دانشگاهی خودم رو سال ۹۶ گرفتم رشته تجربی اما با ۲ تا تجدید فارغ تحصیل نشدم ،
  الان می‌خوام برای دیپلم مجدد اقدام کنم و در کنکور شرکت کنم

  آیا میتونم دوباره رشته تجربی سال ۱۲ نظام جدید رو امتحان بدم برای دیپلم یا الزاما باید وارد رشته ریاضی یا فنی بشم ؟!

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۶

   سلام . بخشنامه دیپلم مجدد باید مراجعه به آموزش و پرورش کنید و درخواست امتحان برای دروس باقی مانده کنید

 146. رضا براتی
  ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۵

  سلام. آیا میشه بدون مدرک پیش دانشگاهی برای دیپلم مجدد نظام جدید اقدام کرد ؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۱

   سلام بله میتونید هم در رشته ای به غیر از رشته اول خودتون دیپلم مجدد بگیرید و هم برای گرفتن دیپلم در رشته خودتون اقدام کرده و دروس گذرانده رو تطبیق بزنید و دروس باقی مانده را امتحان بدبد و دیپلم خودتون رو به نظام جدید تبدیل کنید .

 147. ساسان
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۹

  باسلام
  آیا با دیپلم غیرمتناظر می توان بجای دیپلم قبلی از وضعیت معدل و نمرات پایین خلاص شد و می توان با دیپلم غیرمتناظر در با وجود معدل و نمرات بالا در آن ویزای تحصیلی از کشور ها در بهترین دانشگاه های جهان گرفت؟آیا بهترین دانشگاه های جهان معدل و نمرات بالا دیپلم غیرمتناظر را بجای معدل و نمرات دیپلم قبلی را قبول و پذیرش می کنند؟
  مانند دانشگاه اکسفورد،کلمبیا و هاروارد
  باتشکر

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۵

   سلام امکان گرفتن دیپلم مجدد در رشته ای غیر از رشته قبلی وجود دارد اما امکان گرفتن پذیرش از دانشگاه های عالی جهان با مدرک دیپلم وجود ندارد .

 148. Roya ehsasi
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷

  سلام وقت بخیر
  من دیپلم کارو دانش دارم.میتونم برای دیپلم مجدد تجربی اقدام کنم؟
  و یا من میتونم بدون گرفتن دیپلم مجدد کنکور تجربی بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۸

   سلام . با داشتن هر نوع دیپلمی که 12 ساله باشد شما میتوانیید در کنکور تجربی شزکت کنید

   • رضا براتی
    ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۰

    سلام من دیپلم تجربی نظام قدیم دارم. میتونم شهریور امسال دیپلم مجدد رشته ریاضی نظام جدید بگیرم؟ همه درس ها رومیشه شهریور امتحان داد یا محدویت انتخاب واحد وجود داره برای شهریور ؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

     سلام شما باید در تمامی امتحانات نهایی پایه دوازدهم ریاضی شرکت کنید و در صورت قبولی میتوانید دیپلم مجدد دریافت کنید.

 149. Roya ehsasi
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۴

  سلام وقت بخیر
  من دیپلم کارو دانش دارم.میتونم برای دیپلم مجدد تجربی اقدام کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۷

   باید از اموزش و پرورش و مدارس بزرگسالان اقدام کنید

   • حسین
    ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۶

    سلام من تا دوم دبیرستان خودنم رشته انسانی بعد ترک تحصیل کردم الان بخوام دیپلم بگیرم از همین رشته انسانی باید چکار کنم ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۱

   سلام
   نیازه مراجعه حضوری داشته باشید به اموزش و پرورش

 150. ● لطفا جواب بدید ●
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۳

  سلام من ۲۱ سالمه دیپلم کاردانش از بزرگسالان نظام جدید گرفتم
  و الان دانشجوی دانشگاه ازادم
  اما میخوام دیپلم تجربی بگیرم تا در کنکور شرکت کنم
  حال قسد خدمت سربازی دارم تا در حین خدمت دیپلم تجربی بگیرم
  آیا در حین خدمت میشه اقدام کرد برای دیپلم مجدد؟ یا حتما کارت پایان خدمت نیازه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۳

   سلام وقت به خیر
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر می شود.در حین خدمت امکان ادامه تحصیل نیست.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

  • Marya
   ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۴

   سلام خسته نباشید من برای گرفتن دیپلم تجربی اقدام کردم وریاضی نظام قدیم بودم به من درسایی ارائه شده و گفتن ازین درسا درسایی رو برای امتحان انتحاب کنم برای آزمون شهریور میخواستم بدونم درسایی که انتخاب نکردم رو میتونم دی ماه امتحان بدم یا نه؟ چون یسری درسایی که حتی تطبیق نمیخوره مثل زمین شناسیو برنداشتم

   • isaei
    ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۹

    سلام وقت بخیر
    خیر

 151. سجاد شهابی
  ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۰

  با عرض سلام خسته نباشید

  من ۲۰سال دارم دانشجو کاردانی مکانیک هستم میخام دیپلم دوم انسانی بگیرم و انسانی رو ادامه بدم برم دانشگاه کنکور بدم آیا این امکان وجود داره

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۸

   سلام . برای دیپلم مجدد باید انصراف دهید و از آموزش و پرورش اقدام کنید به شرط دارا بودن کارت پایان خدمت

   • سجاد شهابی
    ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۵

    سلام خسته نباشید
    ببخشید من از مدرسه بزرگسالان اقدام کردم تطبیق هم خوردم ۱۸واحد باید امتحان بدم فقط مونده برم مدرسه بزرگسالان ۱۸واحدمو بگن چی هست

    • کارشناس ارشد
     ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۳

     سلام
     وقت بخیر
     واحد های باقی مانده را باید شما امتحان بدین

 152. محمد
  ۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۶

  سلام.
  اگر بنده مشغول تحصیل در یکی از رشته‌های دانشگاه آزاد باشم و بخوام دیپلمم رو از انسانی به تجربی (دیپلم غیر متناظر) تبدیل کنم،
  1. آیا مشکلی از جهت نظام وظیفه برام پیش ‌نمیاد؟
  2. آیا می‌تونم با معافیت تحصیلی دانشگاه، اقدام به دریافت دیپلم مجدد کنم؟
  2. از جهت دانشگاه هم مشکلی برام پیش نمیاره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۰

   سلام
   این امکان برای شما وجود ندارد

 153. بهزاد
  ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۹

  با سلام بنده دیپلم نظام قدیم تجربی سال 70 هستم برای شرکت در کنکور سال 1402 فاقد سابقه تحصیلی هستم چنانچه بخوام مجدد دیپلم تجربی نظام جدید بگیرم برای معدل بالا آیا امکان پذیر هست یا خیر

  • کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۰

   سلام . بله . شما باید به مراکز از راه دور بزرگسالان مراجعه کنید و دیپلم متوسطه جدید بگیرید

 154. محمد مهدی
  ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۶

  با سلام بنده امسال دیپلم فنی و حرفه ای رو میگیرم و کنکور تجربی نوشته ام خواستم بدونم میتونم دیپلم تجربی رو هم بگیرم برای کنکور؟
  بعد شرایطش به چه صورت هست

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام وقت بخیر
   خیر امکان گرفتن دیپلم رشته تجربی وجود ندارد.مگر اینکه مجدد درخواست دیپلم بدید.

 155. مجتی
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵

  سلام من سال 1376دیپلم تجربی گرفتم حالا می خوام دوباره دیپلم تجربی جدید بگیرم ایا امکان دارد چکار کنم

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱

   سلام وقت بخیر
   احتمالا منعی وجود ندارد . باید شرایط نظام وظیفه را در نظر گرفته شود . برای مشاوره دقیق دیپلم مجدد نظام جدید با مشاوران تماس بگیرید .

   • Arezoo
    ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۰

    سلام وقتتون بخیر
    من دیپلم نظام قدیم تجربی هستم ، میتونم امتحان بدم دیپلم نظام جدید تجربی بگیرم ، این دیپلم جایگزین دیپلم نظام قدیم میشه ؟
    برای مهاجرت نیاز دارم

    • fathollahi
     ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۶

     سلام بله میتونید مجدد دروس نظام جدید رشته تجربی رو شرکت کنید و تطبیق مدرک انجام دهید

  • کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

   سلام. بله . به آموزش پرورش منطقه خود مراجعه کنید.

 156. نیما
  ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۰

  سلام
  ببخشید سوالی داشتم ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید
  آیا با داشتن معافیت تحصیلی می‌شود اقدام به گرفتن دیپلم مجدد کرد؟ یا آقایان حتما باید کارت پایان خدمت داشته باشند؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۹

   سلام وقت بخیر
   اگر معافیت تحصیلی داشته باشید میتوانید اقدام کنید تا قبل از تمام شدن مهلت معافیت سربازی

 157. زهرا
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۰

  من دیپلم ریاضی دارم سال دیگه میخام کنکور تجربی شرکت کنم برای زیست باید هر ۳ پایه رو امتحان بدم یا فقط نهایی دوازدهم رو زیست امتحان بدم کافیه و بقیه دروس مطابقت داده میشن؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۵

   سلام بله

  • ابوالفضل
   ۲۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۳

   هرسه پایه نه
   فقط پایه دوازدهم

 158. ملیکا
  ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۳

  سلام من دیپلم ریاضی نظام جدید دارم برای کنکور ۴۰۲ میخام تجربی شرکت کنم ب همین خاطر میخام ترمیم معدل کنم . میخواستم بدونم برای زیست باید هر ۳ پایه رو امتحان بدم و اقدام ب دیپلم مجدد کنم یا فقط نهایی دوازدهم رو زیست امتحان بدم کافیه؟
  سوال بعدی اینکه بقیه دروس تطبيق پیدا میکنه و در صورت نیاز فقط ب جهت ترمیم در نهایی دوازدهم میتونم شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶

   سلام بله

 159. ملیکا
  ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۶

  سلام وقت به خیر
  من خرداد ۱۴۰۰ از تجربی فارغ التحصیل شدم
  امکانش هست دوباره بتونم امتحانات تجربی رو شرکت کنم و از تجربی دیپلم بگیرم ؟ میخوام تطبیق بزنم تا معدل دیپلمم بالاتر بره
  یا حتما باید دیپلم دوم از یه رشته دیگه باشه ؟
  گفتن که ترمیم فقط نمرات رو تغییر میده برای تغییر معدل باید دیپلم بگیرم

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۹

   با سلام.امکان ان وجود ندارد.جهت کسب اطلاعات در خصوص تاثیر معدل بر کنکور سراسری و ورود بدون ازمون به دانشگاه با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

  • کیان
   ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۴۸

   سلام
   من فارغ‌التحصیل تجربی نظام جدید هستم و میخوام مجدد ریاضی بگیرم وقتی تطبیق دروس دادم اصلا اسمی از دروسی ک نهایی نیستن زده نشد مثل نگارش و مدیریت خانواده اما الان مدرسه بزرگسالان اون دروس هم واسم گذاشته در صورتی ک حتی تو برنامه امتحانی نیست این کارشکنی مدرسه هست یا اینکه باید این واحداروهم پاس کرد مجدد؟

   • کارشناس ارشد
    ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳

    سلام. اگر در برنامه تطبیق دروس شما نیست. نیازی به پاس کردن ندارید. جهت کسب اطمینان کامل به آمموزش پرورش مراجه نمایید.

 160. محمدرضا
  ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۷

  با سلام و خسته نباشید

  من مدرک فوق دیپلم فنی دارم و الان اواخر خدمتم هست ایا میتوانم دیپلم ناوبری بگیرم؟و بایستی از کجا اقدام کنم ممنون میشوم بنده را راهنمایی کنید چون در اینترنت چیزی دستگیرم نشد

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۸

   سلام وقت به خیر
   رشته ناوبری در مقطع کاردانی در برخی از واحد های دانشگاه علمی کاربردی ارائه می شود اما برای کسب دیپلم این رشته به آموزش و پرورش ناحیه محل سکونت مراجعه نمایید.

 161. محسن
  ۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۹

  باسلام.من دیپلم ریاضی نظام قدیم رو درسال ۸۵ گرفتم وبرای کنکور ۱۴۰۲ قصد دارم دیپلم تجربی بگیریم و سوالم اینکه باید درس های تجربی سال دوازدهم روبخونم ودر ضمن درس هایی مثل نگارش وسلامتو بهداشت ومدیریت خانواده وسبک زندگی رو هم باید بخونم یا نه وسوال دیگرم اینکه در صورت گرفتن دیپلم تجربی نطام جدید برای شرکت در کنکور ۱۴۰۲وپیش شرط دانشگاه ها برای معدل مشکلم برطرف میشه یا نه . خیلی خیلی ممنون.

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۸

   سلام وقت بخیر
   نیازه شما دیپلمتون رو از طریق مراجعه به اموزش و پرورش به نظام جدید ارتقا بدید. اما اگر میخواهید کللا دیپلمتون از ریاضی به تجربی تغییر کند باید 3سال اخر رشته تجربی رو مطالعه کنید وبعد از این موارد برای شرکت در ازمون تجربی مشکلی نخواهید داشت

 162. فاطمه
  ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۸

  سلام وقتتون بخیر من دیپلم تجربی نظام قدیم داشتم و اومدم نمراتمو تطبیق زدم و دیپلم نظام جدید انسانی گرفتم آیا بازم میتونم دیپلم تجربی نظام قدیمم ترمیم معدل کنم یا فقط یه بار میشه تجدید دیپلم داشت؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۳

   با سلام.ترمیم کنکور صرفا برای کنکور سراسزی میباشد.در صورت تمایل به اموزش و پرورش مراجعه نمایید.

 163. مینا
  ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۵

  باسلام. من دیپلم تجربی دارم نظام جدید و طبق تعهدی که دادم دیپلم رو دانشگاه بهم نمیده.میتونم دوباره برای درخواست دیپلم نظام جدید تجربی اقدام کنم؟چون میخام یک لیسانس دیگر بگیرم و نیاز به دیپلمم دارم ممنون میشم جواب بدین.

  • کارشناس ارشد
   ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۳

   سلام خیر

 164. kawan
  ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۸

  سلام من دیپلم انسانی نظام قدیم هستم الان برا ادامه تحصیل گفتن باید دیپلم رو به نظام جدید تطبیق بدم حالا باید من کل سال دوازدهم رو بخونم و امتحان بدم؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۶

   سلام وقت بخیر برای دیپلم نظام جدید بستگی به داشتن یا نداشتن پیش دانشگاهی شما دارد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 165. مهری
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۰۴

  سلام من دیپلمم کاردانش نظام قدیم هست اما مدرک کاردانی معماری دارم با توجه به شرایطم می تونم در کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم ویا این که می تونم دیپلم مجدد تجربی بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۵

   با سلام.امکان دریافت دیپلم مجدد وجود دارد.جزییات کنکور سراسری سال 1402 از طریق سازمان سنجش متعاقبا اعلام میگردد.

 166. نگار
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۲

  سلام خوب هستین سوالی داشتم.ممنون میشم جواب بدین.من دو درس فیزیک و ریاضی از پیش دانشگاهی تجربیم مونده .رفتم اداره گفتن ک باید با دوازدهم تجربی تطبیق داده بشه و خرداد ماه امتحان بدم دروس دیگ ای هم باید علاوه بر اون دوامتحان پاس کنم. الان برای ثبت نام کنکور من نمیدونم 6.3.3هستم یا ترمی واحدی

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

   با سلام.دیپلم شما نظام جدید میباشد.

 167. Nr
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۳

  سلام کسانی که دیپلم مجدد میگیرن باید تو کنکور کدوم گزینه رو بزنن ۶-۳-۳؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۴

   اگر دیپلم نظام جدید است بله.

 168. جواد
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۰

  سلام بنده دیپلم انسانی نظام قدیم دارم میخواهم کنکور تجربی سال 1402 شرکت کنم و دیپلم تجربی نظام جدید بگیرم باید کدام درس ها را امتحان بدم وچگونه باید اقدام کنم؟ و زمان ثبت نام کی هست؟ لطفا جواب بدین ممنون.

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳

   با سلام.جهت کسب اطلاعات در خصوص درس های مورد نیاز به اموزش و پرورش مراجعه کنید.

  • سارا
   ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۷

   سلام وقتتون بخیر من در رشته انسانی سال 76 دیپلم گرفتم میخواستم مجدد کنکور شرکت کنم دروسم تطبیق دادم ولی با توجه به اینکه یک سری رشته ها بیشتر درصد پذیرششون بومی هست میخواستم بدونم میشه بومی منطقه را عوض کرد؟ چون الان ساکن جایی هستم ک حتی قطبی با محل دیپلمم حساب نمیشه

   • alizadeh
    ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۷

    سلام وقت بخیر اگر ملک دارای سند را مالک باشید مشکلی ندارید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات سایت رجوع فرمایید

 169. من
  ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۱۳

  سلام هزینه دیپلم مجدد چقد هست؟ به من گفتن یک تومن درسته ایا؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۹

   با توجه به مدرسه مد نظر هزینه ان متغیر است.

 170. جواد
  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۰

  سلام بنده دیپلم انسانی نظام قدیم دارم میخواهم کنکور تجربی سال 1402 شرکت کنم و دیپلم تجربی نظام جدید بگیرم باید کدام درس ها را امتحان بدم وچگونه باید اقدام کنم؟ زمان ثبت نام کی هست لطفا جواب بدین ممنون.

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹

   سلام وقت بخیربرای تطبیق دیپلم باید به اموزش پرورش مراجعه کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 171. من
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۲

  سلام من دیپلم تجربی ۱۴۰۰ دارم قصد شرکت در کنکور ریاضی ۱۴۰۲ رو دارم و با توجه به شرایط جدید من باید چیکار کنم ایا هنوز وقتی برای ثبت نام در دریافت دیپلم ریاضی هست؟ اگر نه باید چیکار کنم برای سال بعد

  • کارشناس ارشد
   ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۵

   سلام وقت به خیر
   طبق قوانین جدید اعلام شده برای شرکت در کنکور سراسری 1402 برای هر رشته باید امتحانات نهایی همان رشته را پاس کرده باشید .با توجه به این اطلاعیه میتوانید برای امتحان نهایی رشته ریاضی اقدام نمایید.
   برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 172. سجاد
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۰

  سلام وقت بخیر
  من نظام قدیمی رشته تجربی هستم میخواستم دیپلم نظام جدید تجربی بگیرم با توجه به اینکه گفتن در سال های آتی دروس نظام جدید سال ۱۰ و ۱۱ هم به امتحانات نهایی اضافه میشه در کنار دوازدهم آیا برای در س سال ۱۰ و ۱۱ هم در کنار ۱۲ میشه دیپلم مجدد گرفت و حدودا عزینه اش چقدر میشه تقریبی بفرمایید ممنونم

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۷

   سلام وقت بخیرباید با اموزش پرورش صحبت کنید که احتیاج به موافقت وشرایط اموزش پرورش دارد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 173. محمد
  ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۵

  سلام دیپلم نظام قدیم تجربی دارم امکان گرفتن دیپلم نظام جدید تجربی را دارم چون کنکور 1402 60 دصد معدل میخواد منم معدل خوبی ندارم و تو سایت دیگه نگاه کردم دیدم گفتن امکان گرفتن دیپلم دوباره تجربی نیست ممنون میشم اگر جواب دقیقی بهم بدین

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۷

   باید مراحل را طی کرده و اجازه اموزش و پرورش را گرفت

 174. بهروز
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۴

  سلام وقت بخیر
  بنده دیپلم فنی دارم
  الان دارم سال ۱۲ انسانی میخونم که بتونم کنکور بدم
  سوالم اینکه کنکور رو چجوری ثبت نام کنم
  بزنم نظام قدیم که پیش دانشگاهی میخواد
  بزنم نظام جدید سوابق تحصیلی دهم و یازدم
  دقیقا چیکار باید کرد برای ثبت نام کنکور؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۱

   سوابق تحصیلی دهم و یازدهم نیاز است.

 175. امید
  ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۶

  سلام ببخشید نحوه محاسبه معدل کل دیپلم مجدد به چه صورت هست من دیپلم انسانی دارم بعد دیپلم تجربی هم امتحان دادم فقط خواستم بدونم معدل کل دیپلم تجربی که الان آزمون دادم چگونه محاسبه میشه

  • کارشناس ارشد
   ۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

   سلام وقت بخیر
   معدل شما با توجه به نمرات شما در ازمون ها به علاوه نمراتی که در دروس داشتید محاسبه میشود .

  • فاطمه
   ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۱

   سلام شما برای دیپلم مجدد تمام دروس 3پایه رو ازمون دادید یا فقط دروس دوازدهم؟

 176. صادق
  ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۵۳

  سلام دیپلم نظام جدید ، جایگزین کلی دیپلم نظام قدیم میشه در همه شاخه ها مثل مهاجرت و یا غیره؟
  منظورم مثل ترمیم معدل نیست که فقط در کنکور لحاظ میشد؟

  • کارشناس ارشد
   ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۹

   سلام
   سوال خود را دقیق تر بپرسید

   • صادق
    ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۷

    دیپلم نظام قدیم تجربی هستم
    قصد دارم دیپلم نظام جدید تجربی اقدام کنم

    حالا سوال من این هست که ، این دیپلم جایگزین رسمی دیپلم نظام قدیم میشه؟ و تمام نمرات بروز می شوند؟
    چون به عنوان مثال ترمیم معدل این قابلیت رو نداشت و فقط برای کنکور قابل استفاده میشد و تاثیری در نمرات دیپلم نداشت

    • کارشناس ارشد
     ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۷

     بله.جایگزین میشود.

 177. رضا
  ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۵۰

  سلام
  من پایه 7 حوزه علمیه رو به پایان رسوندم
  برای دریافت دیپلم انسانی چه تاریخی باید اقدام کنم.

  • کارشناس ارشد
   ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۱

   سلام . قبل از تیرماه

 178. نفس
  ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۶

  من دیپلم نظام قدیم انسانی دارم و قصد دارم دیپلم تجربی بگیرم خواستم ازتون بپرسم باید فقط دروس پایه ۱۲ رشته تجربی رو امتحان بدم؟ و دروس مشترک مثل زبان انگلیسی و‌دین و زندگی رو دوباره باید مجدد امتحان بدم؟ و من زبان انگلیسی رو تک ماده کردم یعنی باید دوباره امتحان بدم؟ و سوال اخر اینکه زمان ثبت نام برای دیپلم مجدد کی هست؟
  ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۶

   سلام . شهریورماه باید اقدام کنید

 179. حسین
  ۲۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۸

  من دیپلم نظام قدیم تجربی هستم میتونم دیپلم نظام جدید تجربی بگیرم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام وقت بخیر
   بله منعی وجود ندارد
   برای دریافت مشاوره در خصوص دیپلم مجدد و مطابقت دروس میتوانید با مشاوران مرکز ما تماس بگیرید .

 180. Narjes
  ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۷

  سلام من دیپلم فنی در رشته کامپیوتر دارم چطور میتونم دیپلم انسانی بگیرم؟ امتحان نهایی دوازدهم کافیه یا باید کتابهای هر 3 سال را امتحان بدم

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۲

   سلام وقت بخیر به مدارس بزرگسالان باید مراجعه بکنین

 181. حسین
  ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۷

  سلام ببخشید رشته من انسانی نظام قدیم بود تطبیق دادم به رشته معارف نظام جدید الان من امتحان هارو میدم معدل دیپلم من چطور محاسبه میشه میشه اینجا محاسبه معدل این نوع دیپلم را بگید حساب کنم معدلم بالای 14میشه یا نه

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۹

   سلام. مثل نظام جدید محاسبه میشود

 182. Negin
  ۱۲ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳

  سلام من دیپلم ریاضی نظام جدید دارم چون معدلم پایین هست تصمیم دارم یه دیپلم جدید بگیرم چطوری باید اقدام کنم و فقط باید تو امتحان های خرداد شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۳

   سلام وقت بخیر میتونین به اموزش و پرورش درخواست ترمیم معدل بدین برای اطلاعات بیشتر و بررسی وضعیتتون میتونین با مشاوران ما تماس بگیرید

 183. مصطفی
  ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۵۰

  سلام. من دیپلم تجربی دارم نظام قدیم. آیا امکانش هست مجدد در امتحانات شرکت کنم و مجدد دیپلم تجربی نظام جدید بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۶

   سلام وقت بخیر به مدارس بزرگسالان مراجعه کنید

   • نازنین سادات بهادر
    ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۱

    سلام من دیپلم تجربی دارم دی ماه انسانی رو هم گرفتم ولی میگن چون سال دهم یازدهمت تطبیقی با دیپلم قابلیت هست معدل ندارع. پس توی ثبت نام کنکور من جای معدل یازدهم باید چه چیزی رو ثبت کنم

    • کارشناس ارشد
     ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۲

     با سلام.وارد کردن معدل یازدهم اجباری نمیباشد.

     • امیرحسین صادقی
      ۵ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۳

      باسلام خدمت دوستان عزیز. من امسال درسم خیلی ضعیفه اگه نتونم دیپلم انسانی روبگیرم میشه بدون اینکه برم سربازی تغییر رشته بدم. دیپلم فنی روبگیرم هر دوستی اطلاعی داره بده ممنون میشم

     • mohammadi
      ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۸

      سلام وقت به خیر
      تغییر رشته بستگی به آموزش و پرورش و سال تغییر رشته دارد.
      برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

ایران تحصیل
تماس با مشاور