ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

بخشش غیبت سربازان متأهل + شرایط قانون 1403 | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۵ خرداد ۱۴۰۳
بخشش غیبت سربازان متأهل
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرایط بخشش غیبت سربازان متأهل 1403 اعلام شد. افرادی که به هر دلیلی نتوانسته‌اند در دوران خدمت سربازی خود به طور کامل حضور داشته باشند، مشمول غیبت خواهند شد. افزایش مدت غیبت در طول دوران خدمت سربازی باعث می‌شود که افراد نتوانند از برخی از خدمات دولتی بهره‌مند شوند. مثلاً هیچ نوع وامی نمی‌توانند دریافت کنند یا از کمک‌های صنعتی و کشاورزی نمی‌توانند بهره‌مند شوند.

از سوی دیگر افراد مشمول غیبت نمی‌توانند اصل مدرک دوره‌های تحصیلی و پایان نامه خود را دریافت نمایند و در مؤسسات دولتی نیز نمی‌توانند مشغول به کار شوند. افرادی که در ارتباط با بخشش غیبت سربازان متأهل سؤال دارند، می‌توانند با همکاران ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرند تا راهنمایی‌های لازم را به آنها ارائه کنند.

غیبت‌ های قابل توجیه در خدمت سربازی

👈 اکثر افرادی که مشمول غیبت هستند به عمد در این شرایط قرار نگرفته و ممکن است به دلیل یک سری اتفاقات یا شرایط خاص، غیبت برای آنها لحاظ شود. بنابراین این افراد به دنبال راه‌هایی برای بخشودگی می‌گردند. در برخی شرایط با موجه کردن غیبت، می‌توان میزان جریمه را کاهش داد.

👈 در مجموع بخشش اضافه خدمت غیبت سربازان متأهل و افراد دیگری که دچار بیماری هستند، در دستور کار دولت قرار گرفته است، اما آنچه که باید به آن توجه شود این است که کدام افراد دارای غیبت موجه هستند؟ در ادامه به لیستی از مواردی که افراد می‌توانند بر اساس آن غیبت بگیرند اشاره شده است.

✔️ فرد بیماری که صدمه جدی دیده باشد و حداکثر به مدت دو ماه نتواند وارد خدمت سربازی شود.

✔️ فرد بیماری که حداقل ۶ ماه از شروع بیماری وی گذشته و همراه با مدارک و مستندات می‌تواند دلیل تأخیر خود را توجیه کند.

✔️ چنانچه یکی از اعضای درجه یک خانواده فوت کند، معرفی و اعزام وی حداکثر تا ۳ ماه می‌تواند تأخیر داشته باشد.

✔️ مواجه شدن فرد مشمول خدمت سربازی با یکی از وقایع طبیعی مانند سیل و زلزله و حوادثی مانند انفجار آتش سوزی یا تصادف شدید که باعث تأخیر حداکثر بین ۲ تا ۶ ماه از خدمت سربازی می‌شود.

✔️ چنانچه فردی همسر و فرزندش در حادثه آسیب ببینند، بر اساس میزان شدت حادثه نهایتاً تا ۶ ماه پس از حادثه غیبت فرد موجه خواهد بود.

✔️ بیماری‌های همسر و فرزند فرد مشمول باعث تأخیر افتادن معرفی وی تا حداکثر به مدت سه ماه خواهد شد.

✔️ مشکلات ادراری که باعث می‌شود که فرد نتواند فرایند خدمت سربازی را به درستی انجام دهد. در این شرایط تنها تا ۶ ماه و با ارائه مستندات غیبت فرد موجه است.

✔️ فرد مشمول در حبس توقیف به سر برد که باید دارای مراجع صلاحیت این موضوع را تأیید نمایند.

✔️ اگر پدر یا برادر مشمول دچار نقص عضو شده باشند و این امر توسط شورای پزشکی تشخیص داده شود و این حوادث مربوط به پیش از دوره غیبت فرد باشد، غیبت فرد موجه خواهد بود.

جهت اطلاع از شرایط توجیه غیبت سربازی بهزیستی وارد لینک شوید.

غیبت‌ های قابل توجیه در خدمت سربازی

 

برای اطلاع از معافیت سربازان فراری متأهل وارد لینک شوید.

 

شرایط بخشش غیبت سربازان متأهل

👈 در حال حاضر بسیاری از افراد در ارتباط با بخشش غیبت سربازان متأهل سؤال دارند و می‌خواهند بدانند که آن دسته از سربازانی که نتوانسته‌اند دوران غیبت خود را به طور کامل طی کنند، چه اقدامی باید انجام دهند.

✔️ براساس مصوبات دولت و اعلام معاون وظیفه عمومی ناجا و بخشش غیبت سربازان متأهل امکان‌پذیر شده است. سردار تقی مهری معاون وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد که غیبت پشت دفترچه‌ای همه سربازان متأهل که معمولاً ۳ ماه یا ۶ ماه بود بخشیده شده است.

✔️ وی همچنین تاکید کرد که نصف غیبت پشت دفترچه برای افراد مجرد نیز بخشیده می‌شود. علاوه بر آن تقاضای همه سربازانی که غیبت نداشتند مورد توجه قرار می‌گیرد و افراد متاهلی که غیبت داشتند برای آنها بخشش در نظر گرفته می‌شود.

✔️ بسیاری از افرادی که قبلاً غیبت داشته‌اند، به خاطر اینکه خدمت خود را به طور کامل طی نکردند، اضافه خدمت گرفتند. معاون قوانین و مقررات سازمان وظیفه ناجا اعلام کرد که برابر بر قوانین موجود سربازان متاهلی که حداکثر یک سال پس از غیبت به خدمت اعزام شدند، از دو ماه بخشودگی اضافه خدمت بهره‌مند می‌شوند.

✔️ سرباز متاهلی دارای فرزند که همسر آنها فوت کرده یا طلاق گرفته، در صورتی که غیبت آنها حداکثر تا یک سال باشد، از دو ماه بخشودگی اضافه خدمت برخوردار خواهند شد.

✔️ معاون قوانین و مقررات سازمان وظیفه ناجا در مورد شرایط بخشودگی اضافه خدمت سربازان گفت بخشودگی اضافه خدمت سربازان متأهل مانند دیگر سربازان واجد شرایط در شش ماه آخر خدمت سربازی لحاظ می‌شود. واعظ نژاد اعلام کرد که حسن اخلاق سربازان در هنگام خدمت، عدم غیبت منجر به فرار در طول خدمت و رضایت یگانه خدمتی از عملکرد آنها از دیگر شرایطی است که در بهره‌مندی سربازان واجد شرایط از بخشودگی اضافه خدمت تأثیر دارد.

✔️ سربازان متاهلی که شرایط اعلام شده را داشته باشند، در زمان مقرر یعنی ۶ ماه آخر خدمت سربازی برای پیگیری بخشودگی اضافه خدمت خود می‌توانند اقدام کنند. به این منظور باید گواهی رضایت یگان خدمت و همچنین مدارک مورد نیاز را به مراکز وظایف عمومی ارائه کنند.

جهت اقدام برای استعلام غیبت سربازی با کد ملی وارد لینک شوید.

شرایط بخشش غیبت سربازان متأهل

شرایط کسری خدمت و بخشش غیبت سربازان متأهل دارای فرزند

👈 افرادی که دارای بخشش غیبت سربازان متأهل هستند، چنانچه دارای فرزند باشند، بدون توجه به داشتن هرگونه غیبت کسری خدمت برای آنها در نظر گرفته می‌شود و برای آنها محاسبه می‌گردد.

👈 بر اساس قوانین تنظیم شده سازمان نظام وظیفه کشوری، سربازان متأهل که دارای فرزند هستند، در ازای داشتن هر فرزند به مدت ۳ ماه کسری خدمت دریافت خواهند کرد.

اگر می خواهید بدانید چگونه غیبت سربازی را پاک کنیم؟ بر روی لینک کلیک کنید.

 شرایط کسری خدمت و بخشش غیبت سربازان متأهل دارای فرزند

خلاصه مطالب

قانون بخشش غیبت سربازان متأهل به تصویب رسیده است و آن دسته از افرادی که در طول دوران سربازی غیبت داشته‌اند، از بخشش برخوردار خواهند شد. بر اساس اعلام معاون وظایف وظیفه عمومی ناجا غیبت پشت دفترچه‌ای تمام سربازان متأهل که غیبت ۳ تا ۶ ماهه داشته‌اند، بخشیده می‌شود.

در متن مقاله سعی کردیم به شرایط بخشش غیبت سربازان متأهل و دریافت کسری خدمت برای این افراد اشاره کنیم. از آنجا که ممکن است در ارتباط با این موضوع سؤالات بیشتری داشته باشید، می‌توانید با همکاران ما در مجموعه ایران تحصیل در ارتباط باشید تا شما عزیزان را به بهترین شکل راهنمایی کنند.

جهت دانلود pdf مقاله کلیک نمایید.

4/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا افراد متأهل مشمول بخشش غیبت خواهند شد؟

بر اساس اعلام معاون وظیفه عمومی ناجا غیبت پشت دفترچه‌ای همه سربازان متأهل بخشیده خواهد شد.

حداکثر غیبت مجاز برای سربازان متأهل چقدر است؟

معمولاً افرادی که ۳ تا ۶ ماه غیبت داشته باشند، غیبت آنها بخشیده خواهد شد.

غیبت سربازی چه افراد مشمولی قابل توجیه می‌باشد؟

در متن مقاله به شرایط موجه بودن غیبت سربازی اشاره کردیم.

نظرات

2 دیدگاه دربارهٔ «بخشش غیبت سربازان متأهل + شرایط قانون 1403 | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo معین فتحی نژاد گفت:

  با سلام من سرباز تیپ ۳۶۴ مهاباد نیروی زمینی ارتش و متاهل هستم دارای یک فرزند و یک فرزند تو راهی دارم وخدمت قانونی خودم ۰۳.۴.۱ باید ترخیص بشم و در آموزشی رباط aclپاره کردم و دارای ۶ماه سنواتی هستم در وضعیت سختی بسر میبرم با اوضاعی که دارم مستاجر هستم هیچ پولی برای رفت و آمد وزندگی کردن ندارم همش هزینه پام شده ۹ میلیون بیمارستان ارتش ازمن گرفته ۱۲تمن هزینه فیزیوتراپی و mri شده معاف از نگهبانی به من دادن بیخودی میرم و میام خواهش مندم تکلیف بنده را روشن کنیدو سنواتی بنده را ببخشیدفرمانده می فرماید که ۳ماه دست ایشان هست ممنونم از پایوران محترم تکلیف بنده را روشن کنید ممنونم از لطف تان 🙏🌹

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام دوست عزیز این مورد مربوط به تصمیم فرمانده تون دارد و ما هیچ کمکی در این مورد نمیتونیم داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور