ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

شرایط انتقالی از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد

انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دانشجویانی که به هر دلیلی برای ادامه تحصیل در دانشگاه علمی مشکل دارند نمی‌توانند در این دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازند می توانند از قبلیت انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد بهره ببرند. توجه داشته باشید ثبت درخواست انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به دانشگاه آزاد مراحلی دارد که باید آن‍‌ها را یاد بگیرید. متقاضیان عزیز توجه داشته باشند در صورتی می‌توانند درخواست خود را به ثبت برسانند که واجد شرایط انتقالی دانشگاه علمی کاربردی باشند. آئین نامه انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به دانشگاه آزاد در زمان مقرر در سامانه دانشگاه علمی کاربردی قرار خواهد گرفت.

در ادامه بهتر است بدانید که ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات دقیقی نسبت به شرایط انتقالی دانشگاه علمی کاربردی در اختیار شما قرار دهیم. شما بعد از مطالعه این مقاله می‌توانید از موارد مختلفی همچون شرایط اخذ انتقالی، مدارک مورد نیاز برای انتقالی و غیره مطلع شوید.

این نکته را در نظر داشته باشید ما قصد داریم مراحل ثبت انتقالی در سایت دانشگاه علمی کاربردی را هم به شما آموزش بدهیم. اگر قصد دارید برای منتقل شدن از دانشگاه علمی کاربردی به دانشگاه آزاد اقدام کنید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما در وب‌سایت ایران تحصیل همراه باشید.

اطلاعیه

انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد در صورتی که رشته مورد نظر در هر دو دانشگاه وجود داشته باشد و همچنین متقاضیان واجد شرایط تعیین شده باشند ، امکان پذیر می باشد

 

سامانه ثبت درخواست انتقالی علمی کاربردی به آزاد

دانشگاه های مختلف بعضا با همکاری هایی که با یکدیگر دارند، می توانند شرایط ادامه تحصیل را برای دانشجویان بسیار بهتر فراهم نمایند. انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد یکی از انواع انتقالی فراهم شده برای دانشجویان می باشد که با استفاده از این نوع انتقالی می توانند برای یک ترم و یا چند ترم در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل شوند. که الیته این مورد با توجه به شرایط انتقالی دانشگاه علمی کابردی به آزاد امکان پذیر می باشد.

نحوه درخواست انتقالی از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد با توجه به آئین نامه های دانشگاه جامع علمی کاربردی صورت خواهد پذیرفت. لذا هر یک از دانشجویانی که واجد شرایط انتقالی دانشگاه علمی کاربردی به آزاد می باشند، در زمان مقرر و تعیین شده ابتدا درخواست خود را در دانشگاه مبدا به ثبت می رسانند و پس از آن این درخواست در دانشگاه مقصد قابل پیگیری خواهد بود. 

 

ثبت درخواست انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد

دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای دانشجویان خود امکاناتی فراهم می آورند که بر اساس این امکان هر یک از آنان می توانند با توجه به ثبت درخواست در دانشگاه های دیگر برای یک یا چند ترم درخواست مهمانی یا انتقالی بدهند. البته موضوع به همین سادگی نخواهد بود و تمامی دانشجویان نمی توانند برای این درخواست اقدام نمایند مگر اینکه  واجد شرایط انتقالی دانشگاه علمی کابردی به آزاد باشند.

با توجه به تفاوت شهریه هایی که در دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی وجود دارد. همین امکانات آموزشی که برای رشته های موجود در دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور در دانشگاه های آزاد وجود دارد این تفاوت شهریه نیازمند پرداخت می باشد. جهت درخواست انتقالی ابتدا درخواست خود را مبنی بر انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد را به ثبت برسانید و پس از آن در صورتی که درخواست شما مورد موافقت قرار بگیرد می توانید در دانشگاه مرد نظر ادامه تحصیل دهید.

در صورتی می توانید نسبت به درخواست انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد اقدام نمایند. که دانشگاه آزاد یا همان دانشگاه مبدا دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی در دانشگاه آزاد می باشد. بنابراین درخواست این انتقالی با مهمانی می تواند با توجه یه شرایط تعیین شده در دانشگاه ها باشد. لازم به ذکر است در صورت موافقت دانشگاه آزاد دانشجویان باید هزینه های مربوط به هر یک از دانشگاه ها را پرداخت نمایند.

 

جهت اطلاع دقیق از شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور کلیک کنید.

شرایط اخذ انتقالی دانشگاه علمی کاربردی به آزاد

دانشگاه های علمی کاربردی با توجه به شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور امکان ثبت نام را در مقاطع مختلف برای داوطلبان فراهم می نمایند. اما پس از پذیرش در این دانشگاه ها ممکن است برای ادامه تحصیل در دانشگاه مورد نظر مشکلاتی داشته باشند که می توانند برای ثبت درخواست انتقالی و یا مهمانی اقدام نمایند. که الیته این درخواست ضمن شرایط و آئین نامه های اجرایی هر یک از دانشگاه ها خواهد بود.

یکی از مواردی که دانشجویان می توانند برای ثبت درخواست انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد اقدام نمایند این است که در صورت دارا بودن بیماری های مختلف می توانند برای مهمانی و یا انتقالی اقدام نمایند. به هنگام ثبت نام متقاضیان لازم است مدارک خود را مبنی بر صحت بیماری که به تائید پزشکان دانشگاه جامع علمی کاربردی رسیده است ارائه نمایند که در ادامه به تمامی آنان اشاره خواهیم نمود.

نوع دیگری از تبصره هایی که دانشجویان می توانند با توجه به آن برای انتقالی اقدام نمایند و شاید بتوان گفت این موضوع از جمله شرایط انتقالی دانشگاه علمی کابردی به آزاد نیز می تواند باشد. آنچه در ادامه ذکر خواهیم نمود تمامی مدارکی است که لازم است برای این دانشگاه ها ارائه نمایید. برای اطلاع دقیق از شرایط و همچنین شهریه های لازم برای پرداخت این نوع مهمانی می توانید با مشاران ایران تحصیل در ارتباط باشید.

شرایط اخذ انتقالی دانشگاه علمی کاربردی به آزاد

شرایط اخذ انتقالی دانشگاه علمی کاربردی به آزاد

 

مدارک انتقالی علمی کاربردی به آزاد – بیماری مزمن کلیوی

 • سونوگرافی کلیه ها با تائید مشکلات مزمن
 • بیوپسی کلیه اگر انجام شده باشد.
 • آزمایش های فعالی کلیوی که نشانگر مشکل مزمن کلیوی باشد.
 • گواهی پزشک معالج در تائید موارد فوق
 • گواهی انجام دیالیز در صورت امکان
 • سوابق و گزارش بستری در بیمارستان

 

برای اطلاع دقیق از لیست رشته های بدون آزمون علمی کاربردی کاردانی و کارشناسی کیلک کنید

 

مدارک انتقالی علمی کاربردی به آزاد – بیماری مزمن گوارشی

 • پاسخ سونوگرافی و یا CT SCAN با تائید این مشکلات
 • جواب اسکوپی های انجام شده
 • پاسخ بیوپسی های انجام شده
 • گزارش عمل جراحی انجام شده
 • گوتهی پزشک معالج در تائید موارد فوق
 • سابقه گزارش بستری در بیمارستان

 

مدارک انتقالی علمی کاربردی به آزاد – بیماری های قلبی

 

 • پاسخ اکوهای انجام شده و SCAN انجام شده
 • پاسخ اسکن یا CT Angio یا انژوگرافی انجام شده
 • گزارش عمل جراحی انجام شده
 • گواهی پزشک معالج در تائید موارد فوق
 • سابقه گزارش بستری در بیمارستان
مدارک انتقالی علمی کاربردی به آزاد - بیماری های قلبی

مدارک انتقالی علمی کاربردی به آزاد – بیماری های قلبی

 

مدارک انتقالی دانشگاه علمی کاربردی به آزاد – ازدواج

 • شناسنامه زوجین (صفحات 1 و 2)
 • سند ازدواج ازدواج (صفحات 2، 3، 4، 5)
 • گواهی اشتغال به کار همسر یا سند یا اجاره نامه به نام همسر از محل سکونتی که دانشجو متقاضی انتقال یا میهامان به آن شهر می باشد.

 

جهت اطلاع دقیق از هزینه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی کلیک کنید

 

مدارک انتقالی علمی کاربردی به آزاد – خانواده شهدا و ایثارگران

 • فرزند و یا همسر شهید با ارائه کارت یا معرفی نامه از بنیاد شهید یا جانبازان
 • جانبازان 50 درصد و بالاتر و آزادگان با ارائه کارت یا معرفی نامه از بنیاد شهید یا جانبازان
 • همسر و فرزندان جانبازان 50 درصد و بالاتر و آزدگان با ارائه کارت یا معرفی نامه از بنیاد شهید یا جانبازان
 • جانبازان 25 درصد الی 49 درصد با ارائه کارت یا معرفی نامه از بینیاد شهید یا جانبازان
 • تصاویر صفحات 1 و 2 شناسنامه حسب مورد برای هر چهار مورد بالا

 

مدارک لازم ماده سرپرستی و ایثارگران متقاضی نقل و انتقال 

 • حکم سرپرستی
 • شناسنامه دانشجویان و والدین (صفحات 1 و 2)
 • شناسنامه دانشجوی متارکه نموده به همراه گواهی سرپرستی (حضانت فرزند برای دانشجویان مرد)

 

مدارک انتقالی علمی کاربردی به آزاد – کارکنان دانشگاه

 • آخرین حکم کارگزینی
 • شناسنامه دانشجو و کارمند دانشگاه (صفحات 1 و 2)
 • ارائه معرفی نامه از محل کار با ذکر وضعیت استخدامی و شغلی و محل اشتغال

 

مدارک انتقالی علمی کاربردی به آزاد - کارکنان دانشگاه

مدارک انتقالی علمی کاربردی به آزاد – کارکنان دانشگاه

 

اطلاعیه

دانشجویی که حکم سرپرستی، قیم نامه، کفالت و حضانت بستگان درجه یک خود مانند (پدر، مادر، برادر، خواهر، فرزند) را از مراجع قضایی همچون (دادگاه عمومی یا خانواده) اخذ نموده اند برای انتقالی در اولویت قرار دارند

 

 

مدارک انتقالی علمی کاربردی به آزاد – هیئات علمی دانشگاه

 • آخرین حکم کارگزینی 
 • شناسنامه دانشجو و عضو هیئت علمی (صفحات 1 و 2)
 • سند ازدواج (صفحات 2، 3، 4، 5) در صورت دانشجو بودن همسر
 • ارائه معرفی نامه از کحل کرا، مبنی بر تمام وقت و رسمی بودن یا پیمانی بودن

جزئیاتی دیگر ازشرایط انتقالی دانشگاه علمی کابردی به آزاد

همانطور که ذکر گردید، هر یک از داشجویان می تواند در صورتی که واجد شرایط انتقالی دانشگاه علمی کابردی به آزاد باشند، یا توجه به ارائه مداک خود، نسبت به درخواست مهمانی و یا انتقالی اقدام نمایند متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که ثبت درخواست انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد در صورتی می تواند به تائید برسد که کلیه مراحل را به خوبی طی نموده باشید و دانشگاه مبدا و مقصد این درخواست را به تائید رسانده باشند.

در این مقاله تلاش نمودیم تا شما را با برخی از آئین نامه های مربوط به انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد آشنا نماییم. همچنین لازم به ذکر است که شرایط انتقالی دانشگاه علمی کاربردی به آزاد با توجه به شرایط تعیین شده امکان پذیر است. لازم به ذکر است که شرایط معدلی نیز از جمله شرایط تعیین شده برای کلیه دانشجویانی است که مایلند برای ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با جزئیات انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد و همچنین اطلاع از شرایط انتقالی دانشگاه علمی کاربردی به آزاد می توانند برای درخواست خود را اقدام نمایند. متقاضیان توجه داشته باشند که مشاوران ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل ، آماده اراه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید.

جزئیاتی دیگر ازشرایط انتقالی دانشگاه علمی کابردی به آزاد

جزئیاتی دیگر ازشرایط انتقالی دانشگاه علمی کابردی به آزاد

مراحل انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد

در این قسمت از مقاله تصمیم داریم مراحل انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به دانشگاه آزاد را با استفاده از متن و تصویر در اختیار شما قرار دهیم. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم تمام مراحل را مطابق با تصویر پیش بروید.

اولین مرحله انتقال

در مرحله اول باید نام دانشگاه علمی کاربردی را در قسمت سرچ باکس گوگل تایپ کنید، بعد از انجام این کار دکمه Enter که بر روی کیبورد شما قرار دارد را بفشارید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید سایت رسمی دانشگاه علمی کاربردی اولین لینک گوگل است و شما میتوانید با کلیک بر روی این لینک وارد وب سایت شوید. البته اگر این کار برای شما سخت است میتوانید بر روی لینک دانشگاه علمی کاربردی کلیک کنید.

 

اولین مرحله انتقال

اولین مرحله انتقال

 

دومین مرحله انتقال

در این قسمت باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید تا بتوانید وارد سامانه دانشگاه شوید. بعد از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز بر روی دکمه ورود که با فلش قرمز رنگ مشخص شده است کلیک کنید.

دومین مرحله انتقال

دومین مرحله انتقال

سومین مرحله انتقال

در گام اول باید وارد قسمت انتقالی شوید که این قسمت با قلش قرمز رنگ مشخص شده است. در ادامه بر روی گزینه درخواست انتقالی کلیک کنید و گزینه در خواست مهمان را هم دفعال نمایید.

سومین مرحله انتقال

سومین مرحله انتقال

اخبار پیرامون انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به دانشگاه آزاد

مطابق آخرین اخبار انتقال در دو نیم سال امکانپذیر است

انتقال دانشجو در طول تحصیل 1 بار امکانپذیر است

در انتها هم بهتر است بدانید در طرم اول امکان انتقالی وجود ندارد

 

اطلاعیه

همسر و یا فرزندان نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزرا، معونین رئیس جمهور، سفرای در حال خدمت و استاندار برای انتقالی در اولویت قرار دارند

 

خلاصه مطلب

در این مقاله شرایط انتقالی دانشگاه علمی کاربردی برای انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد قید شده است. از سوی دیگر ثبت انتقال را با استفاده از متن و تصویر به شما آموزش داده‌ایم. در نهایت امیدواریم این مقاله بتواند شما را در انجام انتقال بین دو دانشگاه علمی کاربردی و آزاد یاری کند.

 

برای دانلود فایل PDF انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آیا برای درخواست انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد تفاوتی در ترم های تحصیلی وجود دارد؟

امکان ثبت درخواست انتقالی برای دانشجویانی که در ترم اول وجود نخواهد داشت.

 

بنده به دلیل ورزش حرفه ای نمی توانم در محل دانشگاه پذیرفته شده فعلی ادامه تحصیل دهم آیا واجد شرایط انتقالی دانشگاه علمی کاربردی می باشم؟

بر اساس مقررات تعیین شده این دسته از دانشجویان میهمانی (دو ترم) و انتقال ورزشکارانی که در عضویت تیم های ملی فدراسیون های ورزشی بوده و با تائید وزارت ورزش و جوانان حضور ایشان قابل بررسی است.

 

من و تمام خواهر و برادر هایم دانشجو می باشند. آیا امکان انتقالی و یا مهمانی بر اساس ضوابط چند دانشجویی برای ما وجود خواهد داشت؟

در صورتی که در یک خانواده بیشتر از یک دانشجو به طور همزمان در مراکز آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی مشغول به تحصیل باشند، میهمانی یک نفر یا بیشتر از آنان به محل زندگی قیم قابل بررسی است.

نظرات

 1. شیدا
  ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۷

  سلام من کاردانی علمی کاربردی روابط عمومی خوندم میتونم برای کارشناسی آزاد شرکت کنم؟

  • مشاور عیسائی
   ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۵

   سلام وقت بخیر
   بله این امر امکان پذیر میباشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 2. صادق واحدی
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۹

  سلام وقتتون بخیر، میخواستم بپرسم برای انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد باید توی آزمون به خصوصی شرکت کنیم اگر سطح دانشگاه مقصد از سطح دانشگاه فعلی بالاتر باشه؟

 3. اکبر
  ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

  انتقال از دانشگاه علمی کاربردی به آزاد میشه؟ یا نه؟

  • fattahi
   ۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۲

   سلام وقت بخیر
   خیر دانشگاه علمی کاربردی تنها امکان انتقالش به سایر دانشگاه های علمی کاربردی وجود دارد.

 4. الماس درخشان
  ۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۶:۲۹

  با عرض سلام و احترام،….خواهرم ترم دوم کاردانی حرفه ای رشته مدیریت_امور اداری دانشگاه علمی کاربردی تهران هستش، راه خانه تا دانشگاه علمی کاربردی خیلی دوره و امکان رفت و برگشت وجود نداره و بومی هستش، بنده مشکل کم شنوایی داره و به رشته مدیریت امور دولتی و یا بازرگانی علاقه داره، آیا امکانش هست که با تغییر رشته توام با انتقال از علمی کاربردی به دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب مجتمع ولی عصر خیابان دماوند محله شهید اسدی رو بره؟ آیا امکانش هست؟
  امکان داره از کاردانی حرفه ای (ناپیوسته، ترمی) به کارشناسی دانشگاه آزاد رو رفت؟
  باید کارشناسی ناپیوسته بره یا پیوسته؟
  بدون کنکور هم امکانش هست؟
  شرایط انتقال رو داره؟ به عنوان دختر مجرد و اینکه راه مون به دانشگاه علمی کاربردی دورهستش میتونه دانشگاه آزاد رو بره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۵

   سلام وقت به خیر
   انتقال بین واحد های هر دانشگاه انجام می شود.برای ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد باید از بازه زمانی مرداد ماه به بعد اقدام نمایید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 5. erfan
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۹

  سلام
  آیا امکان انتقال از دانشگاه آزاد به علمی کاربردی وجود داره ؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۳

   سلام وقت بخیر
   خیر امکان انتقال وجود ندارد.

 6. فرهاد مرادی
  ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۹

  سلام
  الان مدرک کاردانیم رو از دانشگاه علمی کاربردی گرفتم، متاسفانه محل کارم با ادامه تحصیلم در دانشگاه علمی کاربردی موافق نیست و میگه یا باید آزاد و یا پیام نور درس بخونی، چ کار باید کنم؟ لطفاً راهنمائی بفرمائید. باتشکر 09354743177

  • کارشناس ارشد
   ۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

   سلام
   دوست عزیز متاسفانه چون مدرگک علمی کاربردی درجه اعتبار پایینی داره نیازه برای اینکه شغلتون رو حفظ کنید برای این 2 دانشگاه برای مقطع تحصیلی اقدام کنید

 7. پریالطفی گزافی
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۴۲

  سلام من میتونم ازدانشگاه ازادانتقالی بکیرم برای علمی کاربردی رشته مهندسی کامپیوتر

  • کارشناس ارشد
   ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۸

   سلام وقت بخیرانتفالی از دانشگاه علمی کاربردی به دانشگاه ازاد بستگی به موافقت دانشگاه مبدا و مقصد دارد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)