تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
انتقالی از دانشگاه آزاد به دولتی

انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری

انتقالی از دانشگاه آزاد به دولتی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

دانشجویان دانشگاه آزاد که در رابطه با ادامه تحصیل در واحد دانشگاهی خود دچار مشکل می باشند، می توانند از امکان انتقالی از دانشگاه آزاد به دولتی استفاده نمایند.

متقاضیانی می توانند نسبت به ثبت درخواست اقدام نمایند که واجد شرایط انتقالی آزاد به سراسری باشند. در ادامه در رابطه با نحوه انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری برای شما توصیحاتی را ارائه خواهیم نمود.

اگر سوالی در مورد هر یک از قسمت های مقاله داشتید می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

انتقالی از دانشگاه آزاد به دولتی

 

جهت اطلاع از نحوه گرفتن انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید.

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

شرایط انتقالی از دانشگاه آزاد به دولتی

  • دانشجویان متقاضی واجد شرایط نقل و انتقال دانشگاه آزاد که مایل به شرکت در نقل و انتقالات دانشگاه آزاد می باشند، در هر سال 2 بار فرصت ثبت درخواست خود در این سامانه را خواهند داشت.
  • دانشجویانی که قصد گرفتن انتقالی را دارند نباید به دلایل نظام وظیفه، انضباطی و آموزشی از ادامه تحصیل منع شده باشند.
  • دانشجویانی که در نیمسال آخر تحصیلی هستند نمی توانند انتقالی بگیرند.
  • جهت گرفتن انتقالی، باید رشته و گرایش تحصیلی شما در دانشگاه مورد نظر وجود داشته باشد. 
  • در صورتی که دانشجو مجوز انتقالی از دانشگاه را داشته باشد گرفتن پایان نامه فقط با موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد امکان پذیر است.
  • دانشجویانی که تقاضای انتقالی از دانشگاه را دارند باید حداقل یک نیمسال را در دانشگاه مبدا ثبت نام کرده و در آن دانشگاه تحصیل کرده باشد.
  • دانشجویانی می توانند تقاضالی انتقالی دهند که به صورت با آزمون در رشته های دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند.
  • گرفتن انتقالی یا مهمانی در دانشگاه های خودگردان، فقط به دانشگاه خودگردان دیگر امکان پذیر است.
  • تنها یکبار امکان انتقالی دانشگاه در هر مقطع تحصیلی وجود دارد.

سایت منادا به‌ صورت الکترونیک منحصر به دانشجویان متقاضی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد می‌باشد. به درخواست‌ های حضوری در دانشگاه آزاد به منظور ثبت نام، پاسخی داده نخواهد شد و ثبت درخواست منحصراً از طریق این سامانه صورت می‌پذیرد.

 

شرایط گرفتن انتقالی از دانشگاه آزاد به دولتی

 

داوطلبانی که قصد ثبت نام در سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد را دارا باشند، ابتدا باید شرایط عمومی و اختصاصی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد را به‌ صورت کامل ملاحظه نموده و با شرایط اختصاصی آن آشنا باشند.

دانشجویان متقاضی شرکت در ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد که شرایط اختصاصی را دارا می‌باشند، مدراک لازم جهت درخواست خود را باید در فایل ثبت نام ضمیمه نمایند.

دانشجویان دانشگاه‌های سراسری نیز می‌توانند نسبت به نقل و انتقال و مهمانی خود اقدام نمایند.

دانشجویان دوره‌های روزانه که مشغول به تحصیل می‌باشند، چنانچه شرایط اخذ مهمانی در دانشگاه‌های سراسری را دارا باشند با درخواست آن‌ها موافقت شود و همانند دانشجویان دوره‌های روزانه موظف به پرداخت شهریه می‌باشند.

 

شرایط تحصیلی دانشجویان انتقالی دانشگاه آزاد

انتقالی از دانشگاه آزاد به دولتی شرایط خود را دارا می‌باشد اما در این مبحث در مورد آئین‌نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد برای شما اطلاعاتی را ارائه خواهیم داد.

دانشجویان مهمان دانشگاه آزاد، دو ترم در دانشگاه مقصد به تحصیل می‌پردازند و چنانچه عملکرد تحصیلی مناسب و قابل قبولی داشته باشند و همچنین موفق به کسب معدل بالای 17 شوند، می‌توانند منتقل شوند.

دانشجویان پسری که معدل آن‌ها کمتر از 17 باشد، باید به واحد مبدأ منتقل شوند و دانشجویان دختری که معدلشان بین 15 تا 17 باشد، می‌توانند به صورت مهمان در دانشگاه مقصد به تحصیلات خود ادامه دهند.

 

تاثیر معدل بر روی شهریه دانشگاه آزاد

دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد می‌توانند از 20 درصد تخفیف شرط معدل استفاده نمایند. این تخفیف در شهریه برای ترم‌های دوم به بعد منظور خواهد گردید.

برای همه دانشجویان دوره‌های کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد در بدو ورود و در ترم اول آن‌ها 20 درصد تخفیف شهریه منظور می‌گردد و این رقم در ترم‌های آتی دانشجویان منوط به معدل آن‌ها محاسبه می‌گردد.

شاید برای دانشجویانی که به دنبال انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری باشند دانستن میزان معدل در تخفیف شهریه تحصیلی دانشگاه آزاد جالب باشد.

در ترم‌های دوم دانشجویانی که معدل آن‌ها 17 باشد، از تخفیف 8 درصدی شهریه تحصیلی پرداخت برخوردار خواهند شد.

دانشجویانی که معدل 18 دارند مشمول 12 درصد تخفیف و معدل‌های بالای 19 شامل 16 درصد تخفیف شهریه خواهند شد.

به دلیل اینکه هزینه اساتید و آب و برق و غیره دانشجویان از همین شهریه‌ها تأمین می‌شود، هر ساله شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بالا می‌رود و این میزان شهریه افزایش می‌یابد.

 

ثبت نام در نقل و انتقالات دانشگاه سراسری و آزاد

 

نقل و انتقال از دانشگاه آزاد به سراسری

 

دانشگاه سراسری برای ثبت درخواست مهمانی و یا انتقالی دانشجویان خود شرایط عمومی و اختصاصی را در نظر می‌گیرد.

انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری شرایطی دارد که اطلاع از این شرایط برای داوطلبان دانشجویان دانشگاه آزاد و سراسری که حداقل یک ترم در دانشگاه مبدأ گذرانده باشند لازم و ضروری است.

ثبت درخواست نقل و انتقال در دانشگاه آزاد و سراسری با یکدیگر متفاوت بوده و در دو سامانه جداگانه صورت می‌پذیرد. چنانچه در هر سامانه‌ای به غیر از سامانه‌های مذکور ثبت نام نمایید، به درخواست شما رسیدگی نخواهد شد.

توصیه همیشگی ما به دانشجویان متقاضی ثبت نام در انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری این است که درخواست خود را در روزهای اولیه انجام دهید تا درخواست شما زودتر پیگیری شود.

ظرفیت نقل و انتقال در انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری محدود می‌باشد و دانشجویانی که در زمان اولیه درخواست خود را ثبت نموده باشند، در اولویت انتقال و یا مهمانی خواهند بود.

شرایطی که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به صورت دائم انتقال یابید را از مشاورین ایران تحصیل می‌توانید جویا شوید. مشاورین ایران تحصیل در هر ساعت از شبانه‌روز حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به دانشجویان متقاضی می‌باشند. 

 

پادکست صوتی مقاله

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با نحوه درخواست انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری و همچنین شرایط انتقالی آزاد به سراسری اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه نماییم.

چنانچه مایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بوده و یا نیازمند مشاوره هستید، می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاوران ما همه روزه، و در هر ساعت از شبانه روز، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود.

 

جهت اطلاع از انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری و شرایط انتقال دانشجو از آزاد به سراسری از سراسر کشور با مشاوران و متخصصان ایران تحصیل تماس بگیرید.

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران)

پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

کانال اظلاع رسانی انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری

کانال اظلاع رسانی انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری

مطالب مرتبط 

ثبت نام ارشد بدون كنكور دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی نیمسال اول  

شرایط انتقالی از دانشگاه دولتی به دولتی

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 

انتقالی دانشجویان ارشد دانشگاه آزاد

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون

انتقالی از دانشگاه آزاد به دولتی

3.7/5 - (4 امتیاز)

من دانشجوی ترم اول می باشم در سامانه درخواست انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری ثبت نام نموده ام اما با پیغام عدم مجاز بودن روبه رو می شوم علت چیست؟

با توجه به اینکه ثبت درخواست در سامانه حداقل پس از گذراندن یک نیمسال امکان پذیر است، لذا امکان ثبت نام شما وجود نخواهد داشت.

چگونه شهریه انتقالی را پرداخت نماییم؟

برای پرداخت شهریه باید هزینه 50 درصد شهریه به دانشگاه مبدا و 50 درصد شهریه به دانشگاه مقصد باید پرداخت شود.

آیا فرزندان اساتید هیئت علمی واجد شرایط انتقال دانشجو از آزاد به سراسری می باشند؟

بله. در صورت دارا بودن سایر شرایط می توانند برای درخواست انتقالی اقدام نمایند.

در هر مقطع تحصیلی چندبار امکان گرفتن انتقالی وجود دارد؟

تنها یکبار امکان گرفتن انتقالی در هر مقطع تحصیلی برای دانشجویان وجود دارد.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور