انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری
انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری

 

دانشجویان دانشگاه آزاد که در رابطه با ادامه تحصیل در واحد دانشگاهی خود دچار مشکل می باشند، می توانند از امکان انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری استفاده نمایند. متقاضیانی می توانند نسبت به ثبت درخواست اقدام نمایند که واجد شرایط انتقالی آزاد به سراسری باشند. در ادامه در رابطه با نحوه انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری برای شما توصیحاتی را ارائه خواهیم نمود.

 

جهت اطلاع از انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری و شرایط انتقال دانشجو از آزاد به سراسری از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

 

شرایط انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری

 

نحوه انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری سوالی است که دانشجویان متقاضی مهمانی و سوالاتی از این قبیل که شرایط انتقال دانشجو از آزاد به سراسری چیست؟ انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری به چه صورتی امکان پذیر است؟ آیا تمامی دانشجویان می توانند انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری داشته باشند یا اینکه این مورد محدود به دانشجویان خاص می شود؟ در این مقاله قصد داریم در مورد انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری و همچنین شرایط انتقال دانشجو از آزاد به سراسری را ارائه نماییم.

دانشجویان متقاضی واجد شرایط نقل و انتقال دانشگاه آزاد که مایل به شرکت در نقل و انتقالات دانشگاه آزاد می باشند، در هر سال 2 بار فرصت ثبت درخواست خود در این سامانه را خواهند داشت. سایت منادا به‌صورت الکترونیک منحصر به دانشجویان متقاضی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد می‌باشد. به درخواست‌های حضوری در دانشگاه آزاد به منظور ثبت نام ، پاسخی داده نخواهند شد و ثبت درخواست منحصراً از طریق این سامانه صورت می‌پذیرد.

داوطلبانی که قصد ثبت نام در سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد را دارا باشند، ابتدا باید شرایط عمومی و اختصاصی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد را به‌صورت کامل ملاحظه نموده و با شرایط اختصاصی آن آشنا باشند. دانشجویان متقاضی شرکت در ثبت نام  نقل و انتقالات دانشگاه آزاد که شرایط اختصاصی را دارا می‌باشند، مدراک لازم جهت درخواست خود را باید در فایل ثبت نام ضمیمه نمایند.

دانشجویان دانشگاه‌های سراسری نیز می‌توانند نسبت به نقل و انتقال و مهمانی خود اقدام نمایند. دانشجویان دوره‌های روزانه که مشغول به تحصیل می‌باشند، چنانچه شرایط اخذ مهمانی در دانشگاه‌های سراسری را دارا باشند و با درخواست آن‌ها موافقت شود، برای اخذ واحدهای خود در دانشگاه مقصد باید شهریه پرداخت نمایند و همانند دانشجویان دوره‌های روزانه موظف به پرداخت شهریه می‌باشند. می‌توانند در سامانه‌ی خدمات آموزشی سازمان امور دانشجویان متعلق به وزارت علوم و تحقیقات و فناوری به آدرس www.mad.sang.ir نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

 

 

شرایط تحصیلی دانشجویان انتقالی دانشگاه آزاد

 

قبل از اینکه به انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری بپردازیم لازم است کمی در مورد شرایط معدل و نمرات دانشجویان دانشگاه آزاد که موفق به اخذ مهمانی شده‌اند بپردازیم. انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری شرایط خود را دارا می‌باشد اما در این مبحث در مورد آئین‌نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد برای شما اطلاعاتی را ارائه خواهیم داد.

دانشجویان مهمان دانشگاه آزاد، دو ترم در دانشگاه مقصد به تحصیل می‌پردازند و چنانچه عملکرد تحصیلی مناسب و قابل قبولی داشته باشند و همچنین موفق به کسب معدل بالای 17 شوند، می‌توانند منتقل شوند. دانشجویان پسری که معدل آن‌ها کمتر از 17 باشد، باید به واحد مبدأ منتقل شوند و دانشجویان دختری که معدلشان بین 15 تا 17 باشد، می‌توانند به صورت مهمان در دانشگاه مقصد به تحصیلات خود ادامه دهند.

 

 

تاثیر معدل بر روی شهریه دانشگاه آزاد

 

دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد می‌توانند از 20 درصد تخفیف شرط معدل استفاده نمایند. این تخفیف در شهریه برای ترم‌های دوم به بعد منظور خواهد گردید. برای همه دانشجویان دوره‌های کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد در بدو ورود و در ترم اول آن‌ها 20 درصد تخفیف شهریه منظور می‌گردد و این رقم در ترم‌های آتی دانشجویان منوط به معدل آن‌ها محاسبه می‌گردد.

شاید برای دانشجویانی که به دنبال انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری باشند دانستن میزان معدل در تخفیف شهریه تحصیلی دانشگاه آزاد جالب باشد. در ترم‌های دوم دانشجویانی که معدل آن‌ها 17 باشد، از تخفیف 8 درصدی شهریه تحصیلی پرداخت برخوردار خواهند شد. دانشجویانی که معدل 18 دارند مشمول 12 درصد تخفیف و معدل‌های بالای 19 شامل 16 درصد تخفیف شهریه خواهند شد. به دلیل اینکه هزینه اساتید و آب و برق و… دانشجویان از همین شهریه‌ها تأمین می‌شود، هر ساله شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بالا می‌رود و این میزان شهریه افزایش می‌یابد.

 

ثبت نام در نقل و انتقالات دانشگاه سراسری و آزاد

 

دانشگاه سراسری برای ثبت درخواست مهمانی و یا انتقال دانشجویان خود شرایط عمومی و اختصاصی را در نظر می‌گیرد. انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری شرایطی دارد که اطلاع از این شرایط برای داوطلبان . دانشجویان دانشگاه آزاد و سراسری که حداقل یک ترم در دانشگاه مبدأ گذرانده باشند، می‌توانند در ثبت نام نقل وانتقال دانشگاه درخواست خود را ثبت نمایند.

همان‌طور که خدمتتان عرض نمودیم ثبت درخواست نقل و انتقال در دانشگاه آزاد و سراسری باید یکدیگر متفاوت و در دو سامانه جداگانه صورت می‌پذیرد. چنانچه در هر سامانه‌ای غیر از سامانه‌های مذکور ثبت نام نمایید، به درخواست شما رسیدگی نخواهد شد. توصیه همیشگی ما به دانشجویان متقاضی ثبت نام در انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری ثبت درخواست خود را در روزهای اولیه انجام دهید تا درخواست شما زودتر پیگیری شود.

ظرفیت نقل و انتقال در انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری محدود می‌باشد و دانشجویانی که در زمان اولیه درخواست خود را ثبت نموده باشند، در اولویت انتقال و یا مهمانی خواهند بود. شرایطی که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به صورت دائم انتقال یابید را از مشاورین ایران تحصیل می‌توانید جویا شوید. مشاورین ایران تحصیل در هر ساعت از شبانه‌روز حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به دانشجویان متقاضی می‌باشند. با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل نتمایید تا اطلاعات لازم را درباره انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری به دست آورید.

 

جهت اطلاع از انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری و شرایط انتقال دانشجو از آزاد به سراسری از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

کانال اظلاع رسانی انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری
کانال اظلاع رسانی انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری

مطالب مرتبط : 

ثبت نام ارشد بدون كنكور دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی نیمسال اول  

شرایط انتقالی از دانشگاه دولتی به دولتی

ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 

انتقالی دانشجویان ارشد دانشگاه آزاد

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون

 

 

 

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با نحوه درخواست انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری و همچنین شرایط انتقالی آزاد به سراسری اطلاعاتی را به شما عزیزان ارائه نمایید. چنانچه مایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می باشید و یا نیازمند مشاوره هستید، می توانید با مشاوران دانشگاه آزاد ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاوران ما همه روزه ، و در هر ساعت از شبانه روز، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود.

 

من دانشجوی ترم اول می باشم در سامانه درخواست انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری ثبت نام نموده ام اما با پیغام عدم مجاز بودن روبه رو می شوم علت چیست؟

با توجه به اینکه ثبت درخواست در سامانه حداقل پس از گذراندن یک نیمسال امکان پذیر است، لذا امکان ثبت نام شما وجود نخواهد داشت.

 

چگونه شهریه انتقالی را پرداخت نماییم؟

برای پرداخت شهریه باید هزینه 50 درصد شهریه به دانشگاه مبدا و 50 درصد شهریه به دانشگاه مقصد باید پرداخت شود.

 

 

آیا فرزندان اساتید هیئت علمی واجد شرایط انتقال دانشجو از آزاد به سراسری می باشند؟

بله. در صورت دارا بودن سایر شرایط می توانند برای درخواست انتقالی اقدام نمایند.

5 نظر برای «انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری»

  • دانشجوی ترم۵دانشگا ازادهستم ولی کنکورشرکت کردم رتبمم به دولتی میخورع میخوام دولتی بخونم تاالان انصراف ندادم مشکل پیش میاد؟؟😭😭😭

  • سلام ، من ترم دو معماری دانشگاه ازاد هستم
    می خواستم بدونم درصورت داشتن معدل بالا می تونم به دانشگاه قم انتقالی بگیرم ،من با سوابق در دانشگاه ازاد ثبت نام کردم
    و این که در صورت انتقال به سراسری ، باید شهریه بپردازم ؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *