ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲۷۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲
انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری، برخی از دانشجویانی که در دانشگاه آزاد تحصیل می‌کنند از دانشگاه خود رضایت کافی ندارند و قصد دارند تا به دانشگاه‌های دیگر بخصوص دانشگاه‌های دولتی انتقالی بگیرند.

انتقالی برای دانشجویان از شرایط خاصی برخوردار است  و معمولا برای تمامی دانشجوان شرایط نقل و انتقلات و میهمانی محیا است، در صورتیکه هریک از داوطلبین انتقالی شرایط را داشته باشند می‌توانند نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

هرساله دانشجویان دانشگاه آزاد قادر هستند فقط یک بار نسبت به ثبت درخواست خود برای انتقالی و یا میهمانی به سایر دانشگاه‌های خود اقدام کنند که این ثبت نام به واسطه سامانه منادا به آدرس اینترنتی monada.iau.ir صورت می‌گیرد.بعبارتی تمامی واحدهای دانشگاهی مبدا و مقصد، فرآیند اجرایی پاسخگویی را بعد از دریافت درخواست دانشجو در سامانه مذکور به مدت 72 انجام خواهند داد.

ظرفیت میهمانی و انتقالی محدود است و اولویت برای دانشجویانی است که روزهای ابتدایی ثبت نام کنند. لذا بهتر است که تمامی متقاضیان روند ثبت درخواست خود را به سرعت انجام دهند. در ادامه قصد داریم به صورت جامع و کامل به بررسی انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری بپردازیم.

برای کسب اطلاع از شرایط انتقالی دانشگاه آزاد روی لینک آبی رنگ کلیک کنید و با ما همراه باشید.

شرایط انتقالی از دانشگاه آزاد به دولتی

 

 

شرایط انتقالی از دانشگاه آزاد به دولتی

 • دانشجویان متقاضی واجد شرایط نقل و انتقال دانشگاه آزاد که مایل به شرکت در نقل و انتقالات دانشگاه آزاد می باشند، در هر سال 2 بار فرصت ثبت درخواست خود در این سامانه را خواهند داشت.
 • دانشجویانی که قصد گرفتن انتقالی را دارند نباید به دلایل نظام وظیفه، انضباطی و آموزشی از ادامه تحصیل منع شده باشند.
 • دانشجویانی که در نیمسال آخر تحصیلی هستند نمی توانند انتقالی بگیرند.
 • جهت گرفتن انتقالی، باید رشته و گرایش تحصیلی شما در دانشگاه مورد نظر وجود داشته باشد. 
 • در صورتی که دانشجو مجوز انتقالی از دانشگاه را داشته باشد گرفتن پایان نامه فقط با موافقت دانشگاه های مبدا و مقصد امکان پذیر است.
 • دانشجویانی که تقاضای انتقالی از دانشگاه را دارند باید حداقل یک نیمسال را در دانشگاه مبدا ثبت نام کرده و در آن دانشگاه تحصیل کرده باشد.
 • دانشجویانی می توانند تقاضالی انتقالی دهند که به صورت با آزمون در رشته های دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند.
 • گرفتن انتقالی یا مهمانی در دانشگاه های خودگردان، فقط به دانشگاه خودگردان دیگر امکان پذیر است.
 • تنها یکبار امکان انتقالی دانشگاه در هر مقطع تحصیلی وجود دارد.

سایت منادا به‌ صورت الکترونیک منحصر به دانشجویان متقاضی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد می‌باشد. به درخواست‌ های حضوری در دانشگاه آزاد به منظور ثبت نام، پاسخی داده نخواهد شد و ثبت درخواست منحصراً از طریق این سامانه صورت می‌پذیرد.

 

شرایط تحصیلی دانشجویان انتقالی دانشگاه آزاد

 

 

داوطلبانی که قصد ثبت نام در سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد را دارا باشند، ابتدا باید شرایط عمومی و اختصاصی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد را به‌ صورت کامل ملاحظه نموده و با شرایط اختصاصی آن آشنا باشند.

دانشجویان متقاضی شرکت در ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد که شرایط اختصاصی را دارا می‌باشند، مدراک لازم جهت درخواست خود را باید در فایل ثبت نام ضمیمه نمایند.

دانشجویان دانشگاه‌های سراسری نیز می‌توانند نسبت به نقل و انتقال و مهمانی خود اقدام نمایند.

دانشجویان دوره‌های روزانه که مشغول به تحصیل می‌باشند، چنانچه شرایط اخذ مهمانی در دانشگاه‌های سراسری را دارا باشند با درخواست آن‌ها موافقت شود و همانند دانشجویان دوره‌های روزانه موظف به پرداخت شهریه می‌باشند.

 

شرایط تحصیلی دانشجویان انتقالی دانشگاه آزاد

انتقالی از دانشگاه آزاد به دولتی شرایط خود را دارا می‌باشد اما در این مبحث در مورد آئین‌نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد برای شما اطلاعاتی را ارائه خواهیم داد.

دانشجویان مهمان دانشگاه آزاد، دو ترم در دانشگاه مقصد به تحصیل می‌پردازند و چنانچه عملکرد تحصیلی مناسب و قابل قبولی داشته باشند و همچنین موفق به کسب معدل بالای 17 شوند، می‌توانند منتقل شوند.

دانشجویان پسری که معدل آن‌ها کمتر از 17 باشد، باید به واحد مبدأ منتقل شوند و دانشجویان دختری که معدلشان بین 15 تا 17 باشد، می‌توانند به صورت مهمان در دانشگاه مقصد به تحصیلات خود ادامه دهند.

 

ثبت درخواست انتقالی و میهمانی دارای هزینه بررسی مدارک است و پس از ثبت درخواست و یا مخالفت با آن، هزینه بررسی برگردانده نخواهد شد.

 

تاثیر معدل بر روی شهریه دانشگاه آزاد

دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد می‌توانند از 20 درصد تخفیف شرط معدل استفاده نمایند. این تخفیف در شهریه برای ترم‌های دوم به بعد منظور خواهد گردید.

برای همه دانشجویان دوره‌های کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد در بدو ورود و در ترم اول آن‌ها 20 درصد تخفیف شهریه منظور می‌گردد و این رقم در ترم‌های آتی دانشجویان منوط به معدل آن‌ها محاسبه می‌گردد.

شاید برای دانشجویانی که به دنبال انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری باشند دانستن میزان معدل در تخفیف شهریه تحصیلی دانشگاه آزاد جالب باشد.

در ترم‌های دوم دانشجویانی که معدل آن‌ها 17 باشد، از تخفیف 8 درصدی شهریه تحصیلی پرداخت برخوردار خواهند شد.

دانشجویانی که معدل 18 دارند مشمول 12 درصد تخفیف و معدل‌های بالای 19 شامل 16 درصد تخفیف شهریه خواهند شد.

به دلیل اینکه هزینه اساتید و آب و برق و غیره دانشجویان از همین شهریه‌ها تأمین می‌شود، هر ساله شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بالا می‌رود و این میزان شهریه افزایش می‌یابد.

 

ثبت نام در نقل و انتقالات دانشگاه سراسری و آزاد

ثبت نام در نقل و انتقالات دانشگاه سراسری و آزاد

 

دانشگاه سراسری برای ثبت درخواست مهمانی و یا انتقالی دانشجویان خود شرایط عمومی و اختصاصی را در نظر می‌گیرد.

انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری شرایطی دارد که اطلاع از این شرایط برای داوطلبان دانشجویان دانشگاه آزاد و سراسری که حداقل یک ترم در دانشگاه مبدأ گذرانده باشند لازم و ضروری است.

ثبت درخواست نقل و انتقال در دانشگاه آزاد و سراسری با یکدیگر متفاوت بوده و در دو سامانه جداگانه صورت می‌پذیرد. چنانچه در هر سامانه‌ای به غیر از سامانه‌های مذکور ثبت نام نمایید، به درخواست شما رسیدگی نخواهد شد.

توصیه همیشگی ما به دانشجویان متقاضی ثبت نام در انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری این است که درخواست خود را در روزهای اولیه انجام دهید تا درخواست شما زودتر پیگیری شود.

ظرفیت نقل و انتقال در انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری محدود می‌باشد و دانشجویانی که در زمان اولیه درخواست خود را ثبت نموده باشند، در اولویت انتقال و یا مهمانی خواهند بود.

شرایطی که می‌توانید با استفاده از آن‌ها به صورت دائم انتقال یابید را از مشاورین ایران تحصیل می‌توانید جویا شوید. مشاورین ایران تحصیل در هر ساعت از شبانه‌روز حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به دانشجویان متقاضی می‌باشند. 

 

شرایط عمومی انتقالی دانشگاه آزاد

دانشجویان دانشگاه  آزاد قبل از اینکه شرایط اختصاصی و مفاد را بررسی کنند باید در نظر داشته باشند که برای مهمانی و انتقالی در شیوه نامه نقل و انتقالات را پیش از هر کاری در سایت منادا به آدرس اینترنتی monada.iau.ac.ir مطالعه کنند. شرایط عمومی ثبت درخواست نقل و انتقالات میهمانی دانشگاه آزاد عبارت است از:

 • عدم وجود منع ادامه تحصیل به دلیل شرایط انضباطی، آموزشی و نظام وظیفه.
 • گذراندن حداقل یک نیمسال در دانشگاه مبدا (به جز افراد واجد شرایط میهمانی یا انتقالی)
 • پذیرفته‌‎شدگان آزمون دانشگاه آزاد فقط امکان انتقالی را دارند.
 • انتقالی و میهمانی دانشجویان دوره‌های خودگردان فقط به واحدهای مجری دوره‌های خودگردان امکان دارد.
 • در صورت وجود مقطع رشته، گرایش و سال قبولی در واحد مقصد، امکان انتقال وجود دارد.
 • ممنوعیت انتقالی در هرکدام از مقاطع تحصیلی در نیمسال آخر تحصیلی
 • داشتن مجوز میهمانی اخذ پایان نامه تنها با موافقت واحدهای مبدا و مقصد
 • انتقالی و میهمانی در مقطع دکتری تخصصی تنها در موارد خاص
 • انتقالی مجدد در هر مقطع تحصیلی تنها در صورت وجود شرایط خاص
 • با توجه به غیرحضوری بودن، ممنوعیت میهمانی و انتقالی از واحد الکترونیکی به دیگر واحدها
 • ممنوعیت انتقالی و میهمانی دانشجویان پژوهش محور
 • انجام انتقالی و میهمانی از واحدهای بین الملل تنها به واحدهای بین المللی
 • نقل و انتقالی یا میهمانی از واحدهای برون مرزی به واحدهای درون کشور ممنوع است
 • انتقالی و میهمانی اعضای هیات علمی و کارکنان واحدهای دانشگاهی به محل خدمتشان ممنوع است
 • نقل وانتقال دانشجویان اتباع غیر ایرانی از طریق واحد دانشگاهی مبدا و اداره کل امور بین الملل و کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه برسی می‌شود.
 • با شرکت در آزمون ورودی که توسط سنجش صورت می‌گیرد، امکان انتقال رشته های پزشکی از خارج کشور به دانشگاه آزاد وجود دارد.

شرایط اختصاصی ثبت درخواست انتقالی دانشگاه آزاد

افراد متقاضی انتقالی دانشگاه آزاد به سراسری در صورت بررسی شرایط عمومی و واجد شرایط بودن می‌توانند با استفاده یکی از ماده و تبصره‌های انتقالی دانشگاه آزاد نسبت به ثبت درخواست انتقالی خود در دانشگاه آزاد اقدام کنند. شرایط اختصاصی ثبت درخواست انتقالی دانشگاه آزاد عبارت است از:

 

واجدین شرایط انتقالی باید منتظر تایید بنیاد شهید و کمیسیون ایثارگران سازمان مرکزی دانشگاه و صدور مجوز انتقالی یا میهمانی باشند.

 

ضوابط انتقال یا میهمانی براساس ازدواج و متارکه

اگر دانشجویی بعد از ثبت نام در دانشگاه آزاد، ازدواج دائم کده باشد پس از اینکه مدارک لازم را ارائه کرد، قادر است نسبت به ثبت درخواست انتقالی دانشگاه آزاد به سایر واحدهای دانشگاه آزاد محل سکونت و اشتغال همسر خود اقدام کند.

دانشجویانی که پس از ثبت نام در دانشگاه آزاد از همسر خود طلاق می‌گیرند می‌توانند نسبت به انتقال خود به شهر محل سکونت همسر خود اقدام کنند.

میهمانی دانشجویان زن تا پایان اولین سال شیردهی امکان پذیر است.

 

ضوابط انتقال یا میهمانی براساس خانواده شاهد و ایثارگران

 

امکان انتقال آزادگان، اسرا، جانبازان 25 درصد به بالا، همسر و فرزندان آنها و دانشجویان شاهد از همان ابتدای پذیرش با استفاده از مدارک لازم به هرکدام از واحدهای دانشگاهی وجود دارد.

امکان انتقالی یا میهمانی دانشجویان اسرا، آزادگان، جانبازان 25 درصد بالا و همسر و فرزندان آن‌ها بعد از ثبت نام در واحد مبدا پس از ارائه مدرک به هرکدام از واحدهای دانشگاهی وجود دارد.

انتقالی  جانبازان 10 درصد و بالاتر همسر و فرزندان آن‌ها، رزمندگانی که از 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه تا پیش از تاریخ 24/07/1367 را دارند، پس از ارائه مدرک امکان پذیر است

بعبارتی منظور از دانشجویان شاهد در موارد بالا، پدر، مادر، همسر و فرزند شهید یا مفقودالاثر است.

تمامی داوطلبین برای تایید انتقالی یا میهمانی طبق هرکدام از موارد بالا باید مدارک لازم را به دانشگاه خود ارائه دهند تا پس از بررسی با درخواست دانشجو موافقت شود.

 

ضوابط میهمانی دانشجویان باردار، بیمار و معلول

بعد از ثبت نام اولیه در واحد دانشگاهی مبدا، میهمانی دائم آن دسته از افرادی که از معلولیت جسمی و حرکتی شدید، ناشنوایی و شدید برخوردارند در صورتی که مراجع ذیصلاح همچون سازمان بهزیستی، تایید کمیسیون پزشکی و کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی امکان پذیر خواهد داشت.

اگر دانشجویان که توسط کمیسیون پزشکی استان بیماری‌ آن‌ها صعب العلاج (ام اس، سرطان، دیالیزی و هموفیلی و غیره) تشخیص داده شود میهمانی آن‌ها دائم تشخیص داده خواهد شد. بعد از تاییئ کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی به هرکدام از واحدهای دانشگاهی امکان خواهد داشت.

میهمانی و انتقالی دانشجویان زن در فرآیند بارداری، بعد از تایید کمیسیون پزشکی استان و کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی به هرکدام از واحدهای دانشگاهی امکان دارد.

بیمارانی که نیاز به خدمات درمانی موردنیاز در محل تحصیل هستند پس از تایید کمیسیون پزشکی استان و کمیسیون نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه به هریک از واحدهای دانشگاهی امکان دارد.

دانشجویانی که از بیماری زمینه‌ایی کرونا رنج می‌برند پس از تایید کمیسیون پزشکی استان و نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه آن‌ها امکان پذیر است.

تبصره1: شهریه ثابت و متغیر دانشجویان میهمان دائم در هر نیمسال به واسطه واحد مقصد اخذ در زمان مقرر شهریه ثابت به حساب واحد مبدا واریز می‌شود. واضح است در خصوص دانشجویانی که از ابتدای ورود در واحد مقصد میهمان دائمی شوند، لازم نیست تا در هر نیمسال تحصیلی لیست دروس خود را به واحد مبدا ارسال کنند.

تبصره 2: در جهت تکمیل پرونده دانشجویان میهمان دائم در واحد مقصد وظیفه کارنامه تحصیلی دانشجو و دیگر مکاتبات ضروری را در هر نیمسال به واحدهای مبدا ارسال کنند.

 

ضوابط میهمانی براساس چند دانشجویی

 اگر در یک خانوده چند نفر از آن‌ها از جمله پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر و فرزند در این دانشگاه تحصیل کرده باشند یکی از افراد خانواده پس از موافقت واحدهای مبدا و مقصد با در دست داشتن مدارک لازم امکان پذیر است.

 

ضوابط میهمانی براساس فوت والدین، همسر و فرزند

دانشجویان مجرد که بعد از انتخاب رشته محل دانشگاه، پدر، مادر یا دانشجویان متاهل که همسر یا فرزند آن‌ها فوت کرده باشند پس از ارائه مدارک لازم می‌توانند نسبت به میهمانی و انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری یا سایر واحدها اقدام کنند.

ضوابط انتقال همسر و فرزندان کارکنان تمام وقت رسمی و قراردادی و همسر اعضای هیأت علمی تماموقت (شاغل و بازنشسته و متوفی) و نیمه وقت دانشگاه آزاد

فرزندان و همسر کارکنان تمام وقت رسمی و قراردادی و اعضای هیات علمی تمام وقت رسمی، پیمانی و نیمه وقت دانشگاه آزاد در صورتی که شرایط لازم را داشته باشند، دایر بودن رشته، گرایش و مقطع تحصیلی به شهر محل خدمت کارمند یا عضو هیات علمی انتقال یا میهمانی از همان ابتدای ثبت نام در دانشگاه آزاد امکان پذیر است.

ضوابط انتقال یا میهمانی کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی

اعضای هیات علمی و کارکنان تمام وقت رسمی دانشگاه آزاد می‌توانند به نزدیک‌ترین واحد محل خدمت پذیرفته شده از همان ابتدای قبولی در صورتی که 90 درصد نمره قبولی را دریافت کرده باشند می‌توانند نسبت به انتقال یا میهمانی به دانشگاه‌های دیگر اقدام کنند.

ضوابط میهمانی ورزشکاران و قهرمانان ملی

دانشجویانی که در تیم‌های ملی فدراسیون ورزشی عضویت دارند می‌توانند پس از تایید وزارت ورزش و جوانان نسبت به میهمانی یا انتقالی خود به سایر دانشگاه‌ها اقدام کنند.

 دانشجویانی که در تیم‌های ورزشی باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه عضویت دارند پس از تایید معاونت ورزش دانشگاه می‌توانند برای میهمانی و یا انتقالی اقدام کنند.

ضوابط میهمانی دانشجو به استناد ماده 71 قانون خدمات کشوری

وزراء، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاونین رئیس جمهور، استانداران و سفراء (بندهای « ج» و « د» ماده 71 قانون خدمات کشوری) و همسر و فرزندان آن‌ها برای هر نیمسال تا پایان تحصیل خود می‌توانند پس از تایید کمیسیون نقل و انتقالات دانشجویی نسبت به میهمانی یا انتقالی خود اقدام کنند.

انتقالی پذیرفته شدگان فارغ التحصیل دبیرستان های سازمان سما

دانشجویانی که حداقل 4 سال آخر دوره تحصیلی خود را در دبیرستان‌های متعلف به سازمان سما گذرانده باشند بعد از تایید معاونت سازمان سما، در صورت کسب حداقل 90 درصد نمره قبولی آخرین فرد پذیرفته شده در واحد مقصد و دایر بودن رشته، گرایش و مقطع تحصیلی می‌توانند نسبت به انتقالی خود اقدام کنند.

انتقال و میهمانی بر اساس جدول همترازی

دانشجویانی که قصد دارند به واحدهای گروه همتراز خود انتقالی بگیرند می‌توانند پس از تایید واحدهای مبدا و مقصد و همچنین پرداخت هزینه با در نظر گرفتن رشته، مقطع، شهر و امتیاز (بر مبناي نسبت جدول همترازی واحد مقصد و مبدا، میانگین کل، سابقه میهمانی و ضریب اولویت دانشجویان خواه) نسبت به انتقالی خود اقدام کنند.

تبصره: با در نظر گرفتن امتیاز، قابلیت انتخاب 5 گزینه برای واحد مقصد وجود دارد تا در صورت عدم کسب امتیاز در اولیت اول و اولویت بعدی دانشجو ب واسطه سامانه مورد بررسی قرار گیرد.

شرایط انتقالی دانشجویان دختر دانشگاه آزاد اسلامی

از جمله امتیازاتی که دانشجویان دختر دارند، دختران دانشجو برای انتقالی می‌توانند در واحدهای محل سکونت والدین یا همسران خود اقدام کنند.

به جز دانشجویان رشته‌ های پزشکی، داروسازی، دندان پزشکی و پرستاری که چند واحد برای آن‌ها موجود است، سایر دانشجویان دختر می‌توانند در شهر محل زندگی و یا نزدیک‌ترین واحد به محل زندگی آن‌ها نسبت به انتقالی خود اقدام کنند.

 

اخبار پیرامون انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری

 • پایان ثبت‌نام انتقال و مهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد

تاریخ 15 آذرماه تا جمعه 3 دی ماه مهلت ثبت‌نام نقل و انتقال و مهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۲ـ ۱۴۰۰ است.

 • تمديد ثبت‌نام نقل و انتقال و مهماني دانشگاه آزاد

تمدید مهلت ثبت‌نام نقل و انتقال و مهمانی دانشجویان به گفته دبیرکل امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از این دانشگاه در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۲ ـ ۱۴۰۲ تا روز جمعه 3 دی تمدید شد.

 

کاربران گرامی برای دانلود پی دی اف این مقاله کلیک کنید.

 

پادکست صوتی مقاله

 

خلاصه مطلب

تمامی دانشجویانی که قصد دارند برای انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری اقدام کنند در ابتدا باید شرایط آن را بررسی کنند زیرا با توجه به شرایط دانشجو و شرایطی که دانشگاه‌های مبدا و مقصد در نظر می‌گیرند دانشجو می‌تواند تصمیم درستی بگیرد.

در برخی موارد دانشجویان از بیماری و یا شرایط ضروری و خاصی برخوردارند که با توجه به آن دانشگاه‌های آزاد و سراسری شرایطی را در نظر گرفته‌اند تا متقاضیان انتقالی بتوانند از این شرایط استفاده کنند و مدارک خود را به دانشگاه ارائه دهند و نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند تا به واسطه دانشگاه مبدا و مقصد پذیرفته شود. اگر قصد دارید تا برای انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری اقدام کنید می‌توانید به مطالبی که در این سایت ارائه شده است مراجعه کنید در صورت هرگونه ابهام می‌توانید از مشاورین ما در ایران تحصیل کمک بگیرید.

 

 

کانال اظلاع رسانی انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری

کانال اظلاع رسانی انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری

 

 

4.2/5 - (6 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

من دانشجوی ترم اول می باشم در سامانه درخواست انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری ثبت نام نموده ام اما با پیغام عدم مجاز بودن روبه رو می شوم علت چیست؟

با توجه به اینکه ثبت درخواست در سامانه حداقل پس از گذراندن یک نیمسال امکان پذیر است، لذا امکان ثبت نام شما وجود نخواهد داشت.

چگونه شهریه انتقالی را پرداخت نماییم؟

برای پرداخت شهریه باید هزینه 50 درصد شهریه به دانشگاه مبدا و 50 درصد شهریه به دانشگاه مقصد باید پرداخت شود.

آیا فرزندان اساتید هیئت علمی واجد شرایط انتقال دانشجو از آزاد به سراسری می باشند؟

بله. در صورت دارا بودن سایر شرایط می توانند برای درخواست انتقالی اقدام نمایند.

نظرات

 1. محمد علیمحمدی
  ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۳۱

  سلام.از ازاد به پردیس میشه انتقالی گرفت؟مثلا ازاد تهران شمال به پردیس شهید بهشتی که دقیقا روبروشه

  • مشاور محمدی
   ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام وقت به خیر
   نقل و انتقالی بین دانشگاهی انجام می شود.

 2. علیرضا
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۲

  سلام بنده دانشجو دانشگاه آزاد و مخترع هستم میتونم از دانشگاه خلیج فارس بوشهر
  درمقطع کارشناسی انتقالی بگیرم

  • مشاور صادقی
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۱

   سلام
   تماس بگیرید

 3. امیر
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۱

  سلام من دانشجوی روانشناسی ازاد تهران غربم می خواستم ببینم ایا امکان مهمان شدن در دانشگاه های دولتی تهران هست

  • مشاور حمامی
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۲

   سلام وقتتون بخیر بستگی به تراز دانشگاه انتخابی دارد ولی تقریبا خیر

 4. H
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۰۰

  درود
  بنده دانشجوی مترجمی دانشگاه ازاد بوشهر هستم میخاستم انتقالی بگیرم واسه دانشگاه خلیج فارس دوره روزانه معدلم بالای ۱۸ هستش ایا امکان پذیره؟

  • مشاور اقازاده
   ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۶

   سلام وقت بخیر
   امکان انتقال برای دانشگاه آزاد برای دانشگاه روزانه وجود ندارد یا اگر امکانپذیر باشد احتمال پذیرش آن بسیار سخت میباشد

 5. رضا
  ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۵

  سلام من دانشگاه آزاد ترم ۲ رشته حسابداری میخونم
  میخاستم ببینم میتونم الان کنکور بدم و برم یه دانشگاه دولتی

  • مشاور محمدی
   ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۳۵

   سلام وقت به خیر
   میتوانید بدون اصراف از تحصیل در کنکور شرکت کرده و در صورت قبولی از رشته و دانشگاه قبلی خود انصراف دهید.

 6. شیرین
  ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

  سلام
  نمره قبولی دانشجویان انتقالی چند می باشد؟
  دانشگاه های آزاد مبدا و مقصد هم تراز هستند.
  سپاس

  • مشاور عیسائی
   ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۸

   سلام وقت بخیر
   هر چه معدل بالاتر باشد شانس قبولی بیشتر خواهد بود جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 7. علی
  ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶

  با سلام
  احتراما، اینجانب دانشجوی رشته کامپیوتر دانشگاه خواجه نصیر هستم. آیا امکان انتقال به دانشگاه آزاد علوم تحقیقات در رشته عرفان اسلامی را دارم؟
  با تشکر

  • rahdar
   ۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۸

   سلام وقت بخیر.
   خیر متاسفانه نمیتوانید از طریق انتقالی اقدام به این عمل کنید.

 8. ملیکا
  ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۷

  از علوم تحقیقات تهران به شریف یا تهران یا امیر کبیز میشه انتقالی گرفت؟
  معدلم بالای ۱۸ و رشتم مهندسی شیمی و پذیرش با آزمونم

  • مشاور محمدی
   ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۳

   سلام وقت به خیر
   نقل و انتقالات بین دانشگاهی انجام می شود.یکی از شروط انتقالی رعایت شرط هم ترازی دانشگاه مبداو مقصد است.

 9. سارا
  ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷

  سلام من دندونپزشکی آزاد تهران میخونم آیا میتونم یک ترم در دانشگاه شهید بهشتی دولتی یا شهریه پرداز مهمان بشم؟

  • مشاور محمدی
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۳

   سلام وقت به خیر
   انتقالی بین واحد های دانشگاهی انجام می شود.

 10. Daryush
  ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۲

  سلام چطور میتونم باهاتون تماس بگیرم

  • مشاور صادقی
   ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۷

   سلام با تلفن ثابت با این شماره تماس بگیرید
   909 9075307

 11. Zarei
  ۱۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۵

  سلام
  من دانشجوی پرستاری دانشگاه آزادم امکانش هست که به دانشگاه سراسری شیراز که محل سکونتمه انتقالی بگیرم ؟
  (شیراز پرستاری آزاد نداره)

  • مشاور براتی
   ۱۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۶

   سلام وقتتون بخیر
   دوست عزیز انتقالی شرایط خاص دارد ویکسری شرایط وضوابط باید بررسی شود از جمله دلیل انتقال و….لطفا جهت بررسی دقیق وضعیتتون با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 12. Elham
  ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۲۹

  سلام
  من دانشجوی حقوق واحد علوم تحقیقات هستم میخواستم بپرسم که میتونم انتقال دایم بگیرم برای دانشگاه بهشتی یا علامه ؟ معدلم بالا ۱۸ هست ؟!

  • مشاور محمدی
   ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۸

   سلام وقت به خیر
   نقل و انتقالات بین واحد های دانشگاهی انجام می شود و شرط اولیه آن رعایت همترازی دانشگاه های مبدا و مقصد است.

 13. ..
  ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۶

  سلام خسته نباشید میشه با سوابق از مشهد به دانشگاه ازاد شیراز رفت؟
  کلا برای تحصیل از اولش میخوام برم شیراز تو مشهد دانشگاه نرفتم

  • مشاور بهروزی
   ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۳

   جهت دریافت اطلاعات مطالب داخل مقاله را مطالعه فرمایید یا با سامانه تماس حاصل فرمایید

 14. عاطفه
  ۱۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۸

  سلام
  امکان انتقالی از رشته بهداشت عمومی آزاد سنندج به دانشگاه دولتی شهر نزدیک تر به محل سکونتم وجود داره؟ واگه بتونم انتقالی بگیرم شهریه آزاد رو به دولتی باید بپردازم؟

  • behrozi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۶

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

 15. Pari
  ۱۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۰

  سلام.
  من ترم پنج کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی هستم (دانشگاه آزاد.)
  آیا امکانش هست که مدرک کاردانیم رو از دانشگاه آزاد دریافت کنم و توی کنکور برای همین رشته شرکت کنم؟
  درصورتی قبولی توی دانشگاه دولتی، آیا واحد هایی که توی دانشگاه آزاد گذروندم رو میتونم انطباق بدم یا باید از ترم یک شروع کنم؟

  • behrozi
   ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام روزتون بخیر جهت دریافت اطلاعات و مشاوره تماس حاصل فرمایید

 16. علی
  ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۶

  سلام
  امکان انتقال از ازاد به پردیس دولتی وجود داره؟

  • abbasi
   ۲۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۴

   سلام وقت بخیر به احتمال خیلی پایین . چون غیر متجانس هستند

 17. مرصاد
  ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۶

  سلام من دانشجوی رشته مکانیک دانشگاه سراسری سمنان هستم میخواستم ببینم میتونم انتقالی بگیرم به دانشگاه ازاد تهران مرکز . (توی انتخاب رشته دانشگاه ازاد انتخاب نکردم

  • abbasi
   ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۱

   سلام وت بخیر شانس پایینی هست برای انتقالی شما . برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقالات ارائه شده درسایت را مطالعه فرمایید .

 18. فرانک
  ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۰

  باسلام،لطفاً جواب این پیام به ایمیلم ارسال کنید. یه سوال بسیار مهم و غیر تکراری( اینطور که دوستان ارسال کردن..!!)،شما در جواب خیلی از دوستان اشاره کردید انتقال از دانشگاه آزاد به سراسری تقریباً امکان پذیر نیست مگر در شرایط خاص!!! خوب این شرایط خاصی که اشاره می کنید دقیقاً چی هست..؟ و در اصل مطلب اینکه بنده دانشجوی ترم سوم دانشگاه آزاد هستم(با آزمون)، آیا امکان انتقالی برای دانشجوی نخبه دانشگاه آزاد به دانشگاه تاپ مانند صنعتی شریف یا تهران یا شهید بهشتی و….هم وجود نداره!؟؟لطفا جواب به ایمیل ارسال کنید و در صورت امکان این پیام برای باقی دوستان به اشتراک نزارید.سپاس فراوان

  • karimi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۰

   سلام شانس خیلی پایینی داریدبرای انتقالی برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 19. محسن
  ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۲

  سلام . من پرستاری آزاد میخونم . اگر در کنکور کارشناسی ارشد رتبه خوب بیارم میتونم در دوره روزانه دولتی تهران انتخاب رشته کنم ؟

  • isaei
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۶

   سلام خب اگر رتبه کنکور ارشدتون خوب باشه بله میتونی هر دانشگاهی پذیرش بشی

 20. Sani
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۶

  من با سوابق هستم میخوام از شیمی کاربردی انتقالی سراسری بگیرم میشه با معدل بالای ۱۸ برم سراسری ؟

  • abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۷

   سلام وقت بخیر . دانشگاه مبدا خود را ذکر کنید

 21. Sani
  ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۳

  من نیم سال اول شیمی کاربردی هستم بدون کنکور
  میخواستم بدونم میشه انتقالی بگیرم و برم دانشگاه دیگه روزانه درس بخونم یا اینکه میتونم آزاد انتقالی بگیرم برم دانشگاه تهران ؟

  • abbasi
   ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۸

   سلام خیر .باید دو دانشگاه متجانس باشند

 22. Fati
  ۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۴

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید
  من امسال کنکوردادم و با رتبه۴هزار قبول شدم میخواستم برم سراسری حسابداری بخونم ولی از گردشگری در اومدم اولویت سومم گردشگری بود شبانه ولی دوس ندارم اولویت اول ام هم حسابداری بود ک نشد میخوام برم ازادثبت نام کنم حسابداری بخونم میتونم یه ترم بخونم بعد انتقال بگیرم برم سراسری حسابداری بخونم؟ چون از حسابداری قبول نشدم
  این امکان وجود داره یا نه؟

  • JAVADI
   ۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

   سلام روزبخیر
   احتمالش خیلی خیلی ضعیفه دوست گرامی.

 23. Haniyeh
  ۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳

  سلام وقت بخیر،من دانشگاه آزاد مجاز شدم ولی موقع انتخاب رشته ازش استفاده نکردم و چیزی ک میخواستم قبول نشدم براهمین دانشگاه آزاد ثبت نام کردم و زبان و ادبیات انگلیسی میخونم میتونم بعدا انتقالی بگیرم یا ن؟

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۱

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 24. آرش
  ۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۵

  سلام ترم چهارم دانشگاه آزاد تهران علوم دارویی هستم ، می تونم درخواست انتقال به دانشگاه دولتی اصفهان بدم؟

  • bahraii
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

   سلام وقت بخیر از دانشگاه های ازاد هر واحد فقط به ازاد واحد دیگه میشه انتقالی گرفت

 25. امیر
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۴

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشگاه غیر انتفاعی ارشد حسابداری قبول شدم میخوام همین غیر انتفاعی درس بخونم
  بعد واسه دولتی هم شرکت کنم اگه قبول بشم واسه همین رشته میتونم از غیر انتفاعی برم دولتی ادامشو دولتی بخونم ؟ی سال غیر انتفاعی بخونم ی سال بعدی دولتی میشه؟تطبیق میخوره از غیر انتفاعی به دولتی؟
  اگه میشه برم دولتی بعد مدرکم دولتی ثبت میشه؟

  • obeidavi obeidavi
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۹

   سلام وقت بخیر خیر

  • haghipor
   ۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۰

   سلام بله اگر چارت درسیدو دانشگاه یکی باشه دروسی که گذروندید تطبیق میخوره
   و مدرک کارشناسی تون هم برای همون دانشگاهی خواهد بود که ازش فارق تحصیل شدید

 26. فاطمه اسدی
  ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۵

  سلام وقت بخیر
  مهندسی کامپیوتر امسال بر اساس سوابق تحصیلی بود
  امکان انتقالی از ازاد به دولتی هست؟؟

  • obeidavi obeidavi
   ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۶

   سلام وقت بخیر وضعیت شما باید به دقت برسی شود لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 27. M
  ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۴

  سلام. میشه از دانشگاه فرهنگیان به دانشگاه علوم پزشکی(رشته ای که رتبش رو تو کارنامه سبز اوردم) رفت؟؟ هر دو روزانه هست.
  لطفا توضیح بدید

 28. Fa
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۷

  من صنایع غذایی روزانه کردستان قبول شدم و دانشگاه ملی هستم میخواستم بدونم میتونم به دانشگاه ازاد در محل زندگیم درخواست مهمانی بدم یعنی امکان مهمانی از دانشگاه سراسری به ازاد وجود داره؟اگر هست ممکنه راهنماییم کنید از چه طریق اقدام کنم

  • mohammadi
   ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۸

   سلام وقت به خیر
   نقل و انتقالات بین دانشگاهی انجام می شود اما معمولا انتقالی از دانشگاه سراسری به شهریه پرداز راحت تر است و بستگی به تایید دانشگاه مبدا و مقصد دارد.

 29. Fa
  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۷

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید یه سوال داشتم من علوم و مهندسی صنایع غذایی دانشگاه ملی کردستان درس میخونم با آزمون پذیرفته شدم ترم پنجم هستم و میخواستم ببینم میتونم ترم بهمن برای دانشگاه آزاد کرج درخواست مهمانی بدم؟
  از چه طریقی و چه زمانی باید اقدام کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • javadi
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱

   سلام روزبخیر
   بله میتونید
   شما باید از طریق سامانه سجاد درخواست بدین.

 30. خانم یعقوبلو
  ۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۶

  در دانشگاه ازاد خودگزدان یا ازاد قبول شده باشیم ولی رشته و دانشگاه انتخاب بعدیمون و در کارنامه سبز در پردیس دولتی قبول شده باشیم در رشته پزشکی میتوانیم با استفاده از کارنامه سبز تغییر بدیم و بعدی رو انتخاب کنیم ؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  • behrouzi
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۰

   سلام بستگی به ظرفیت دانشگاه دارد میتونین برایاطلاع بیشتر تماس بگیرید

 31. As
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۴

  سلام خسته نباشید
  من پارسال تو رشته معماری بدون کنکور دانشگاه ازاد ثبت نام کردم …
  یک ترم خوندم دیگه ادامه ندادم دنبال مرخصی و انصراف از دانشگاه هم نرفتم ….
  ثبت نام کردم در کنکور ریاضی و در رشته های دولتی مجاز شدم
  میخواستم ببینم اگه معماری دولتی قبول بشم میتونم ثبت نام کنم در دانشگاه دولتی یا نمیتونم؟؟

  • isaei
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۳

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 32. :)
  ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۱

  سلام خسته نباشید
  من پارسال تو رشته معماری بدون کنکور دانشگاه ازاد ثبت نام کردم …
  یک ترم خوندم دیگه ادامه ندادم دنبال مرخصی و انصراف از دانشگاه هم نرفتم ….
  ثبت نام کردم در کنکور ریاضی و در رشته های دولتی مجاز شدم
  میخواستم ببینم اگه معماری دولتی قبول بشم میتونم ثبت نام کنم در دانشگاه دولتی یا نمیتونم؟؟

  • javadi
   ۳ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۲

   سلام روزبخیر
   دوست عزیز اگر با کنکور قبول بشین
   بله میشه.

 33. حسین
  ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۰

  سلام
  بنده یک بار از دانشگاه سراسری دانشگاه شیراز انصراف دادم و دوباره کنکور دادم و دانشگاه شهید چمران اهواز قبول شدم.
  الان با توجه به اینکه اگر بنده انصراف بدم با مشکل سربازی مواجه میشم . آیا امکانش هست که من از دانشگاه سراسری شهید چمران به دانشگاه آزاد واحد شهرمون انتقالی بگیرم؟
  جایی خونده بودم که امکان انتقالی از آزاد به سراسری وجود نداره اما از سراسری به آزاد میشه انتقالی گرفت …
  لطفا پاسخ بدید خیلی ممنونم

  • alizadeh
   ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام روزبخیر
   از دانشگاه سراسری به آزاد میتونید انتقالی بگیرین
   مشکلی نداره.

 34. علی
  ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۶

  سلام انتقالی از واحد پردیس خود گردان به دانشگاه آزاد امکان پذیره؟
  در رشته های علوم پزشکی

  • hedayati
   ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۸

   سلام وقت بخیر
   خیر امکانش نیست.

 35. فاطمه
  ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۶

  سلام من پرستاری ازاد یه شهر دیگه قبول شدم شرایط نقل و انتقالات برای دانشجویان اتباع غیر ایرانی سخت تر هست یا فرقی با دانشجویان ایرانی نمیکنه؟؟ و سوال دومم اینه که اگه دختر باشی و معدل بالایی هم داشته باشی انتقال به دانشگاه ازاد شهر خودم حتمیه یا خیر؟؟ تا چند درصد احتمال داره که منتقل نشم درصورتی ک معدل بالایی هم داشته باشم؟؟

  • maleki
   ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۰

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 36. Ms
  ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۳

  سلام وقتتون بخیر
  من اگه ت رشته داروسازی دانشگاه آزاد تحصیل کنم
  و نمره قابل قبولی بگیرم
  میتونم به دانشگاه دولتی تهران انتقالی بگیرم؟

  • bahraii
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۶

   سلام وقت بخیر خیر انتقالی فقط از ازاد به ازاد میتونید بگیرید

  • bahraii
   ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۸

   سلام وقت بخیر برای انتقالی فقط از ازاد به ازاد میتونید اقدام کنید

 37. Ladan
  ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵

  سلام وقت بخیر
  شما میدونید که اگر من تو رشته خودم دولتی قبول بشم بعد چند ترم آزاد خونده باشم میشه معادل سازی کرد درس هارو یا باید از اول دولتی همونارو بخونم؟

  • isaei
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۶

   سلام وقت بخیر
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 38. آروین
  ۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶

  سلام …سایت منادا برای ثبت نام هنوز باز نشده…میشه بفرمایید من کی میتوانم برای انتقالی در مهر ماه ثبت نام کنم…ممنون

  • mansuri
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹

   سلام وقت بخیر ثبت نام نیمسال اول به پایان رسیده و برای نیمسال دوم مشخص نیست احتمالا در بازه ی دی ماه باز شود

 39. گلی
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

  سلام رشته من توی شهر محل سکونتمون به صورت کارشناسی ناپیوسته ارائه میشه
  و در دانشگاه خودم کارشناسی پیوسته میخونم
  اگر بخوام میهمان بشم میذارن؟؟؟

  • alizadeh
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۹

   سلام وقت بخیر . اگر واحد مد نظرتون ارائه شده باشه . مجاز هستید

 40. عرفان
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۱۴

  سلام خسته نباشین من دانشجوی آموزش زبان انگلیسی هستم واحد پرند دانشگاه آزاد این ترم معدل الف شدم ۱۷ به بالا آیا می توانم مهمانی دانشگاه تهران دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی بشم؟

  • heydari
   ۲۳ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۳

   سلام وقت بخیر
   جهت مهمانی یا انتقالی شرایط دیگه ی شما باید بررسی بشه
   در صورت تمایل با مشاورین ما تماس بگیرید

 41. عرفان
  ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۰۹

  سلام خسته نباشید بنده دانشجوی آموزش زبان دانشگاه آزاد واحد پرند هستم این ترم معدل الف شدم معدلم ۱۷ به بالا شد قصد مهمانی به دانشکده زبان ها و ادبیات خارجه دانشگاه تهران رو دارم چگونه باید اقدام کنم؟شدنی هستش؟

  • mohammadi
   ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵

   سلام وقت به خیر
   در موعد مقرر از طریق سامانه منادا نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایید.

 42. نگار
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۳

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی دانشگاه روزانه رشته فتوگرافیک مقطع کاردانی هستم ۲ ترم در این دانشگاه درس خوانده ام و اینکه بدن ازمون وارد دانشگاه روزانه شدن شرایط به شرط معدل بود، میخواستم بدونم امکانش هست که ترم های باقی مونده رو انتقالی بگیرم دانشگاه ازاد همین رشته خودم و اینکه در صورت انجام شدن مدرک کاردانی برای دانشگاه ازاد صادر میشه یا روزانه ممنون میشم پاسخ بدین.

  • mansuri
   ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام وقت بخیر خیر به دلیل اینکه بدون ازمون وارد دانشگاه شده اید امکان انتقالی وجود ندارد

 43. هادی
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۳

  ایا تغییر رشته توئم با انتقال از دولتی به آزاد امکان پذریه؟

  • ekhlasi
   ۹ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۹

   سلام وقت بخیر تغییر رشته از دوره ای به دوره یکسان میباشد

  • گلی
   ۱۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۵

   سلام رشته من توی شهر محل سکونتمون به صورت کارشناسی ناپیوسته ارائه میشه
   و در دانشگاه خودم کارشناسی پیوسته میخونم
   اگر بخوام میهمان بشم میذارن؟؟؟

   • karimi
    ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۲

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 44. م
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۱

  سلام
  درصورتی که ثبت نام داشنگاه آزاد بدون کنکور باشه آیا فرد میتونه به نزدیک ترین مرکز داشنگاه آزاد به محل زندگیش انتقالی بگیره ؟

  • abbasi
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۴

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت انتقالی از دانشگاه ازاد به دانشگاه سراسری باید شرایط خاصی وجود داشته باشد .
   برای بررسی دقیق این موضوع میتوانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 45. اسماعیل
  ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۸

  سلام در دانشگاه غیرارتفاعی درس میخوانم ترم اولم و شاید یه درس بیافتم و شهیریه هم پرداخت کردم و فنی هستم رشته ما معدلیه .کنکوری نیست دیپلمم فنی حرفه ای سال قبل یه دانشگاه دولتی قبول شدم متاسفانه به حد نصاب نرسید امسال میخوام در سازمان سنجش شرکت کنم وقبول شدم دانشگاه رو باید حتما ترمئ پاس کنم برم دانشگاه دولتی یا قبول شدم میتونم انصراف بزنم

  • fathollahi
   ۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۲

   سلام در صورت قبولی در کنکور سراسری باید از دانشگاه فعلی تون انصراف بدید

  • Sina
   ۲۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۳۹

   سلام من دانشجورشته نقاشی دلنشگاه آزادهستم،بدون آزمون وارد داشنگاه آزاد شدم…میتونم ب دانسگاه روعلی انتقالی بگیرم؟

   • مشاور کریمی
    ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۸

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 46. محدثه
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰

  سلام روزتون بخیر یه سوال داشتم
  اگر امسال رو من در رشته علوم کامپیوتر توی دانشگاه ازاد درس بخونم و یک سری از واحد هارو پاس کنم و در حین همین دانشگاه رفتن برای کنکور 1402 بخونم و بتونم رتبه مورد نظر رو برای این رشته در دانشگاه سراسری بدست بیارم ، امکانش هست ؟
  و اگر ممکنه اون واحد هایی رو ک پاس کردم توی دانشگاه سراسری ثبت میشه یا دوباره باید پاسشون کنم ؟

  • bagheri
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۳

   سلام وقت بخیر . امکان انتقالی و تطبیق واحد برای دانشگاه های آزاد به سراسری ممکن نیست و شرایط شما باید کامل بررسی شود

   • محدثه
    ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۵

    یعنی حتی اگه کنکور رو دوباره بدم و رتبه مورد نظر رو کسب کنم برای قبول و وارد شدن در سراسری نمیتونم در کل انتقالی بگیرم و کل واحد هایی ک در طول این 1 سال پاس کردمو ادامش رو توی سراسری داشته باشم؟

    • bagheri
     ۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۳

     با سلام از طریق کنکور وارد شوید میتوانید انتقالی در دانشگاه های هم سطح یا پایین تر بگیرید و اگر انصراف دهید و دانشگاه جدید ثبت نام کنید اجازه تطبیق واحد هم دارید

 47. کاظم
  ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۷

  با سلام و احترام
  آیا می توان پایان نامه دانشگاه آزاد را در یک واحد دیگر و یا در دانشگاه دولتی انجام داد.
  با سپاس فراوان

  • fathollahi
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۷

   سلام خیر امکان گذروندن واحد ها ی آزاد در دانشگاه دولتی نمیباشد

 48. M@rziye
  ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۳۲

  سلام
  اگر دانشجو دختر باشه و بدون کنکور ثبت نام کرده باشه می‌تونه انتقالی بگیره به دانشگاه آزاد محل سکونت خودش؟

  • bagheri
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۹

   با سلام انتقالی از دانشگاه ازاد فقط بریا با ازمون ها است

 49. هاشم
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۳

  سلام، انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری در صورت ازدواج امکان پذیر است؟

 50. nanaz
  ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۷

  چطوری انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۵

   انتقالی از ازاد به روزانه نمیشود

 51. Zahra
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۶

  کسی که وارد دانشگاه آزاد شده ت رشته حقوق تحصیل میکنه ت چه مقطعی میتونه به دانشگاه دولتی انتقالی بده
  امکان پذیر یا خیر…

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام وقت به خیر
   انتقالی از دانشگاه ازاد به سراسری امکان پذیر نیست.

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۲

   سلام امکان انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه دولتی وجود ندارد .

 52. سپیده
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۶

  سلام من دانشجوی ترم یک دانشگاه ازاد تهران مرکز در مقطع کارشناسی پیوسته هستم امکان انتقالی به دانشگاه الزهرا رو دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۶

   سلام وقت به خیر
   انتقالی بین واحد های همان دانشگاه انجام شده و از دانشگاه آزاد برای سراسری امکان پذیر نمی باشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 53. سپیده
  ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹

  من دانشجوی ترم اول دانشگاه ازاد تهران مرکز در مقطع کارشناسی پیوسته هستم ایا امکان انتقالی بع دانشگاه الزهرا را دارم؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۸

   خیر انتقالی مهمانی در ترم اول ممنوع است

   • سپیده
    ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۰۵:۲۱

    اگر ترم دوم اقدام کنم امکام انتقالی دارم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۷

     سلام
     به ترم نیست به دانشگاه میباشد

 54. مهدی
  ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۳

  سلام.
  وقتتون بخیر.
  اگر پزشکی آزاد تهران باشم میتونم درخواست بدم برای دولتی تهران؟
  و اینکه احتمالش هست که قبول بشه یا ن؟
  تاثیر ایثارگران و معدل دانشگاه مبدا هم مهمه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۹

   سلام وقت به خیر
   انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری تقریبا امکان پذیر نیست.انتقالی معمولا بین دانشگاهی است و از یک واحد دانشگاه آزاد یا سراسری به یک واحد دیگر دانشگاه آزاد و یا سراسری است.

   • احمدی
    ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۸

    سلام
    انتقالی از پزشکی دانشگاه آزاد به پزشکی دانشگاه دولتی با ۲۵درصد سهمیه امکان پذیره؟

    • bagheri
     ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۲

     با سلام انتقالی از دانشگاه ازاد به دانشگاه سراسری امکان پذیر نیست

 55. رسول
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۵

  با سلام
  من درخواست انتقال ثبت کرده بودم، موافقت هم شد
  ولی به واحد مقصد که مراجعه کردم، دروس مدنظرم ارائه نشده بود.
  ترم بعد در سامانه منادا میتونم دوباره درخواست بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲

   سلام وقت بخیر بله

 56. حسن
  ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۵

  سلام من دانشجو ترم دوم نرم افزار هستم میخوام کارشناسیمو در دانشگاه دولتی بخونم شرایت انتقال چیه باس تو ازمون کاردانی به کارشناسی شرکت کنم؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۱

   با سلام.پذیرش دوره لیسانس در زشته شما بدون کنکور میباشد.

 57. میلاد
  ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۰

  سلام من از دانشگاه دولتی میخوام برم آزاد
  رشته فنی ام واحدای عمومی تطبیق داده میشن یا خیر؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۲

   سلام وقت بخیر
   اگر دروس پاس کرده در مقصد ارائه بشه بله

 58. سعید
  ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۷

  سلام میشه مهمانی از دانشگاه ازاد به پردیس دولتی گرفت برای فرزندان شهید

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۶

   خیر.امکان ان کم است.

  • Mehdi
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۴۰

   سلام من پارسال علوم تربیتی پیام نور میخوندم…امسال انصراف دادم مهندسی برق ازاد میخونم…..میشه امشال کنکور بدم دولتی قبول شدم برم همسن مهندسی برق ادامشو دولتی؟ میشه اصلا قبلا ی بار تغییر رشته دادم باز بشه همین رشترو دولتیش کنم با کنکور؟

   • کارشناس ارشد
    ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۶

    سلام وقت بخیر
    شرایط شما باید بررسی دقیق شود . احتمالا این امکان برای شما وجود ندارد . برای بررسی دقیق شرایط میتوانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

 59. صادقی
  ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۱۵

  سلام خسته نباشید من ترم دو مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد هستم میتونم برای ترم بعد به دانشگاه پردیس خودگردان انتقالی بگیرم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴

   سلام وقت بخیر بستگی به واحد کبدا و مقصد دارد ولی بلامانع است

 60. امیپ
  ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۰

  سلام من دانشجوی سما آزاد هستم رشته نرم افزار هنوز ترم آخرم شروع نشده میتونم به دانشگاه دولتی رشته نرم افزار انتقال واحد بدم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۱۸

   سلام وقت بخیر انتقالی از دانشگاه ازاد به سراسری بستگی به موافقت دانشگاه مبدا و مقصد دارد برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 61. امین ولیی
  ۱۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۸

  سلام
  خسته نباشید
  بنده کارشناسی ارشد برق رو از دانشگاه آزاد گرفتم
  میخوام دوباره کارشناسی ارشد در دانشگاه سراسری بخونم
  اول این که امکانش هست و مانعی برای این کار وجود داره
  بعد این که امکان تطبیق واحد ها وجود داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۸

   سلام
   معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار داده میشود

  • کارشناس ارشد
   ۲۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۴۴

   سلام بله

 62. رضایعقوبی
  ۱۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۵۴

  آیا فرزند شهید هیات علمی دانشگاه آزاد میتواند به دانشگاه دولتی انتقال دائم یابد؟
  متشکرم

  • کارشناس ارشد
   ۱۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۷

   سلام وقت بخیر خیر نمیشود

 63. ارغوان
  ۲۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۲۸

  سلام وقت بخیر ببخشید میشه بد اینکه دو ترم تو دانشگاه ازاد خوندیم و معدلمونم بالای ۱۸ شد انتقالی بگیریم دانشگاه دولتی؟؟؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴

   سلاموقتتون بخیر در صورتی می توانید انتقالی یا مهمانی بگیرد که هم ترازی دانشگاه رغایت شود و همچنین فقط می توانید به دانشگاه های هم جنس انتقالی بگیرد یعنی فقط برای دانشگاه ازاد واحد دیگر

   • ارغوان
    ۲۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۷

    اها ینی از ازاد ب دولتی نمیشه؟؟؟

    • کارشناس ارشد
     ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

     سلام وقت به خیر
     انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری تحت شرایطی امکان پذیر است.شرایط شما باید بررسی شود.
     برای مشاوره با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

 64. امین
  ۱۹ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۲۷

  با سلام
  در سایت منادا یا سایت انتقالی دانشگاه ازاد گزینه انتقال به دانشگاه دولتی یاسراسری نیست
  برای انتقالی بگیرم جی کار کنم جون این سایت فقظ انتقالی دانشگاه های ازاد رو داره
  احتمال اینکه از ازاد به دولتی بریم جه قدر هست با معدل بالای 19

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۹

   سلام وقت بخیر باید از طریق اموزش دانشگاه اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با مرکز تماس یگیرید

 65. حسین رحیمیان
  ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۳

  سلام وقت بخیر ، من دارم دانشگاه آزاد درس میخونم و میخوام که دوباره کنکور شرکت کنم و در دانشگاه دولتی همین رشته رو بخونم . بعد از انصراف از دانشگاه آزاد و پذیرش دانشگاه دولتی ، دوباره باید از ترم اول بخونم؟ یا چیزی شبیه به معادل سازی انجام میشه؟

  • کارشناس ارشد
   ۷ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام وقت بخیر برای اطلاع دقیق تراز شرایط انتقالی از دانشگاه با مشاورین ما تماس بگیرید

 66. علی
  ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۷

  سلام میخواستم بپرسم برای من که دانشگاه آزاد مهندسی پزشکی میخونم میشه انتقالی به دانشگاه دولتی گرفت

  • کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۸

   سلام وقت بخیر در مورد انتقالی از دانشگاه ازاد به سراسری ممکن هست اما احتمالش برای قبولی کمه

 67. امیر مقصودی
  ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۰۷

  سلام من ترم اول دانشگاه ازاد سما هستم اگر سوابق تحصیلی دانشگاه دولتی قبول بشم میتونم انتقالی بگیرم به اون دانشگاه رشتمم حسابداری است

  • کارشناس ارشد
   ۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۸

   سلام وقت بخیر میتونید انصراف بدید و پذیرش دانشگاه جدیدی رو بگیرید

 68. صادقی
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۷

  سلام. ببخشید بالاخره میشه از خودگردان دانشگاه آزاد به پردیس خودگردان دانشگاه دولتی انتقالی گرفت یا نه؟

  • کارشناس ارشد
   ۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۳

   سلام وقت بخیر برای انتقالی از دانشگاه ازاد به سراسری میتونید درخواست بزنید اما احتمال قبولیش کمه

 69. صادقی
  ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۴

  سلام. آیا میشود از خودگردان دانشگاه آزاد به پردیس دولتی انتقالی گرفت؟ اگه میشه راهنمایی کنید. ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۵۶

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز انتقالی از دوره ای به دوره دیگر امکان پذیر نمیباشد

  • کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۸

   سلام بله بایدتقاضاداد

 70. كورش سهیلی نژند
  ۱۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۲

  سلام من دانشگاه آزاد تهران جنوب عمران میخونم
  ترم اول هستم
  آیا میتونم بعد از گذراندن دو ترم یا … به دانشگاه دولتی انتقالی بگیرم ؟
  دولتی شهرستان؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۱

   سلام وقتتون بخیر امکان انتقالی یا مهمانی فقط فقط به دانشگاه های هم نوع و هم جنس خود امکان پذیر است برای فرض مثال از دانشگاه ازاد به دانشگاه ازاد امکان پذیر است

 71. سارا
  ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰

  سلام امکان گرفتن انتقالی از دانشگاه ازاد کرج رشته بهداشت عمومی باازمون به دانشگاه ازاد تهران وجود داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۹

   سلام وقت بخیر.اگر شرایط انتقالی رو داشته باشید و دانشگاه مبدا و مقصد موافقت کنن میتونید اقدام کنید.

 72. Zahra
  ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۸

  سلام ببخشید من ترم اول هستم کارشناسی پیوسته شیمی کاربردی دانشگاه ازاد سال بعدمیخوام دانشگاه دولتی برم می تونم تطبیق بدم ؟اکثر انتخاب واحدم عمومی هستش. برای تطبیق باید هزینه پرداخت شه ؟چقدر؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۲

   سلام وقت به خیر
   پس از بررسی واحد آموزش واحد هایی که تیتر و سر فصل هایی یکسانی داشته باشند برای شما تطبیق داده می شود.هزینه ای برای تطبیق واحد نباید پرداخت شود.

 73. علیذضا
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۳

  سلام خسته نباشید.من ترم دو دانشگاه ازاد بودم ک کنکور ریاضی دادم و شبانه صنعتی اصفهان قبول شدم میخام بدونم ایا واحد هایی ک پاس کردم متعادل سازی میشه برام؟خاهشا زود جواب بدید

  • کارشناس ارشد
   ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۰

   سلام وقت به خیر
   واحد های گذرانده توسط واحد آموزش بررسی می شود در صورت یکی بودن تیتر و مبحث درسی تطبیق داده میشود و نیازی به گذراندن مجدد آن دروس ندارد.

  • ملیسا
   ۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷

   سلام وقت بخیر شما تونستید واحد هاتون رو متعادل کنید؟

 74. زهرا
  ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۳

  سلام صبح بخیر.ببخشید چرا نمیشه از دانشگاه ازاد به دانشگاه سراسری انتقال شد یا حتی مهمان؟ 🙏

  • کارشناس ارشد
   ۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۴

   سلام امکان انتقالی فقط در یک دوره میباشد بخاطر تراز علمی دانشگاه ها میباشد

   • میلاد
    ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۱۱

    سلام مهندسی محیط زیست آزاد میخونم ترم ۵ام،امسال کنکور بدم دولتی قبول بشم،میتونم برم دولتی و واحدایی که آزاد پاس کردم معادل سازی کنم؟

    • کارشناس ارشد
     ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۹

     سلام وقتتون بخیر برای تطبیق واحد بعید است دانشگاه مقصد قبول کند

   • میلاد
    ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۱۲

    رشته ای که دنبالشم مهندسی علوم باغبانی هستش

    • کارشناس ارشد
     ۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۳

     سلام وقت بخیر برای تطبیق دروس باید واحد دانشگاهی موافقت کنن و تعداد واحد هر درس و سرفصل دروس باید مطابقت داشته باشه

 75. محمد
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۱

  سلام و خسته نباشید .خانمم آزاد مامایی بهبهان میخونن .خودم هم دانشجو دولتی پزشکی شیراز هستم.آیا امکان انتقالی یا میهمانی از ازاد بهبهان به شهریه پرداز شیراز دولتی مامایی وجود داره؟اگر گواهی عقد ارایه بدم

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام وقتتون بخیر از ازاد به دانشگاه ازاد فقط می تواند انتقالی یا مهمان بگیرد

 76. محمد
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۸

  همسرم ازاد بهبهان هست .البته

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۵

   سلام سوالتون روواضح بپرسید

 77. محمد
  ۳۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۷

  سلام .خسته نباشید .من همسرم دانشگاه ازاد مامایی میخونن.خودم هم دانشجو پزشکی شیراز هستم .امکان انتقالی همسرم از آزاد به شهریه پرداز مامایی دولتی شیراز وجود داره؟

  • کارشناس ارشد
   ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۷

   سلام وقتتون بخیر دانشگاه ها باید یک جنس باشد برای انتقالی یا مهمانی از ازاد به ازاد

 78. ممد
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۰

  من دانشگاه آزاد مشهد درس میخونم میتونم برم شریف

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۰

   سلام وقت بخیر انتقالی از دانشگاه ازاد به سراسری امکان پذیر نیست

 79. علی
  ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۲

  من دانشجوی مکانیک دانشگاه دولتی کاشان هستم میخواستم بدونم اصلا میشه مهمانی یا انتقالی بگیرم به ازاد تهران؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۲ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۵

   سلام وقتتون بخیر امکان انتقالی از ازاد به سراسری نیست

 80. محمد محمدی
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۰

  سلام خواهرم دانشگاه ازاد رشته تغذیه قبول شده، میشه ب دانشگاه پردیس علوم پزشکی شهر خودمون انتقالی بگیره؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۲۷

   سلام
   باید با واحد مبدا و مقصد مطرح کنید تا بررسی کنند

 81. Alan
  ۱۹ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۱۷

  سلام خسته نباشید:
  ۱_آیا اگر در ۲ترم اول معدل بالایی داشته باشی انتقالی صورت می گیرد؟
  ۲_در چه تاریخ های باید از سایت انتقالی بگیریم؟
  ۳_کلا بحث انتقالی از دانشگاه آزاد به سراسری جای امید دارد؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲

   سلام وقت بخیر برای نیمسال دوم از حدود دی ماه باید انجام بدید ولی از دانشگاه ازاد به سراسری به سختی انتقالی میدهند

 82. سجاد
  ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۵

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من دانشجوی پرستاری دانشگاه آزاد هستم ترم دو ، از دانشگاه مرخصی گرفتم دارم برای کنکور مجدد می خونم می خواستم بدونم اگه از دانشگاه سراسری یه رشته ی دیگه قبول شدم و از دانشگاه آزاد انصراف دادم ، جواب انصراف من کی مشخص میشه ؟ چون مهلت ثبت نام محدوده .
  و اینکه منی که ۲ ترم پرستاری خوندم موقع انصراف از دانشگاه آزاد دقیقا باید چقدر جریمه پرداخت کنم؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۰۱

   سلام وقتتون بخیر اگر رشته روزانه دانشگاه سراسری را بخواهید شرکت کنید باید تا قبل از ثبتنام کنکور باید انصرافتان را ثبت کنید اگر دانشگاه ازاد یا پردیس خودگران مشکلی ندارد بعد از دیدن قبولیتان د دانشگاه می توانید انصرافتان را ثبت کنید و در دانشگاه جدید ثبتنام کنید و بر اساس سال ورودی هزینه انصراف بایذ پرداخت کنید.

 83. فاطمه صایب
  ۱۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۸

  سلام
  دختر من سراسری مهندسی صنایع بابل قبول شده و آزاد مهندسی کامپیوتر، می تونه از دانشگاه سراسری انتقال بگیره به آزاد؟شرایطش چیه؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۳

   سلام
   خیر.امکان انتقالی از سراسری به ازاد امکان پذیر نیست

 84. Sobhan sharif
  ۱۵ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۱

  سلام ببخشید من هم دانشگاه تهران و هم دانشگاه آزاد کرج مهندسی صنایع غذایی قبول شدم آیا میشه از آزاد برم دولتی؟ توی کارنامه ی سبز هم قبول شدم

  • کارشناس ارشد
   ۱۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۶

   سلام بله باید درخواستتون رو در سامانه پاسخ گویی آنلاین سازمان سنجش ثبت کنید.

 85. سارا
  ۱۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۳

  سلام میخواستم بدونم میشه با کارنامه سلز از دانشگاه آزاد به دولتی انتقالی گرفت؟

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰

   سلام وقت بخیر متاسفانه امکانش نیست

 86. امیر
  ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۶

  سلام
  من ثبت نام موقت دانشگاه ازاد کرمان رشته پرستاری رو انجام دادم ,توی کارنامه سبز متوجه شدم پرستاری ملی رو هم میرسوندم،الان میتونم از طریق سایت سنجش اقدام کنم و توی همون دانشگاه ملی پذیرش شم،ممنون

 87. فاطمه
  ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۷

  سلام خسته نباشین. ببخشید من ترم سه دانشگاه آزاد دارم درس میخونم… میخواستم بدونم امکان انتقالی به دانشگاه سراسری رو دارم؟

  • کارشناس ارشد
   ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام
   امکان انتقالی از دانشگاه ازاد به دانشگاه سراسری وجود ندارد

   • کیان
    ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۳۴

    سلام چطور نمیشه کنکور بده میتونه معافیت انتقال بدن وقتی نمخاست دوبار انصرافی استفاده شه

 88. saeed
  ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۲

  سلام. من کاردانی و کارشناسی ناپیوسته عمران خوندم در دانشگاه ازاد. الان میخوام به رشته های پزشکی برم در دانشگاه دولتی. سوال اولم اینه که من اون درس های عمومی رو که تو این مقطع خوندم تو دانشگاه ازاد میتونم معادل سازی کنم دیگه این درسا رو در دانشگاه دولتی نخونم؟ سوال دومم اینه که سربازی معافیت پزشکی هس در واقع مشکل دارم که گرفتم منعی در رشته های پزشکی میشه؟سنمم۲۸هس ممنون

  • کارشناس ارشد
   ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای قبولی در رشته پزشکی سلامت کامل برای این رشته مهم است و ضمن اینکه کلا معادل سازی انجام میشه در صورتی که اگر دانشگاه دروس عنوانش تغییر نکرده باشه و نمره بالای 12 باشه و دانشگاه قبول کنه تطبیق واحد انجام میشه ولی به طور کلی به دلیل اینکه مشکل جسمی اگر شما دارید که معافیت پزشکی دارید امکان قبولی در رشته پزشکی وجود ندارد

 89. رها
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۰

  سلام
  میخوام بدونم اگه داروسازی آزاد بخونیم ، میتونیم بعدش انتقالی سراسری بگیریم با معدل دیپلم بالای ۱۷ ۱۸ ؟

  • moshaverarshad
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۶

   سلام از دانشگاه ازاد به سراسری نمیشه انتفالی گرفت ولی برعکسش امکان پذیره

 90. روشن
  ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۸

  سلام من دانشگاه سراسری صنعتی درس میخونم تویه استان دیگه.میتونم انتقالی بگیرم به دانشگاه آزاد شهر خودم؟باسوابق سراسری قبول شدم

  • moshaverarshad
   ۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۰

   سلام اگه از طریق کنکور پذیرش شده باشی میتونی ولی براساس سوابق تحصیلی نمیتونیو از ازاد به سراسری هم انتقالی نداریم

 91. شریفی
  ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۱

  سلام ببخشید میخواستم بدونم انتقال از دانشگاه آزاد تهران به دانشگاه دولتی شیراز امکان پذیر هست. و دقیقا چطوری هست روندش

 92. محمد
  ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۴

  سلام من ارشد ژنتیک آزاد علوم تحقیقات هستم و قصد دارم برای ترم چهارم که پایان نامه هست انتقالی به پردیس کیش دانشگاه تهران بگیرم ( قبلا همین رشته توی پردیس کیش قبول شدم و کد دانشجویی برام صادر شده ) بنظر شما میتونم ترم آخر انتقالی بگیرم برای پایان نامه به پردیس دانشگاه تهران و موافقت میکنن ؟
  سپاس

  • moshaverarshad
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۰۵

   سلام محمد
   ن متاسفانه نمیتوانید بجز دانشگاه ازاد به دانشگاه های دیگر انتقالی بگیرین

 93. زهرا
  ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۶

  سلام من در ترم دو دانشگاه آزاد تحصیل میکنم، اگه امسال کنکور بدم و رتبه م به همین رشته در دانشگاه دولتی بخوره میتونم انتقالی بگیرم و از ترم سه در دانشگاه دولتی بخونم؟

  • moshaverarshad
   ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۲۱

   سلام زهرا
   انتقالی از دانشگاه ازاد به دانشگاه سراسری امکان پذیر نمی باشد

 94. مجتبی
  ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۱

  سلام وقت بخیر اگر من از دانشگاه آزاد انتقالی بگیرم برای دانشگاه غیر دولتی مفید دانشگاه مفید اگر قبول کنه یکسری از واحد هام رو تطبیق کنم امکانش هست برم اونجا

  • moshaverarshad
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲

   سلام ن متاسفانه نمیتونید از دانشگاه ازاد به غیر دانشگاه ازاد انتقالی بگیرید

 95. مجتبی
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۴

  سلام وقت بخیر من دانشجوی بدون کنکور دانشگاه آزاد رشته حقوق هستم میخواستم ببینم میتونم به دانشگاه غیر دولتی مفید قم انتقالی بگیرم

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۶

   سلام وقت شماهم بخیر
   انتقالی از دانشگاه ازاد به دانشگاه سراسری یا هردانشگاه غیر دانشگاه ازاد میسر نیست

 96. میم جیم
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۹

  سلام خسته نباشید
  بنده دانشجوی رشته فرانسه ادبی دانشگاه علوم تحقیقات تهران هستم

  به تازگی دارم به شیراز نقل مکان میکنم برای انتقالی گرفتن چه دانشگاهی باید برم؟ دانشگاه های آزاد شیراز رشته فرانسه رو ندارند

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۰

   سلام ممنون
   شما فقط دانشگاه ازاد به ازاد میتونین انتقالی بگیرین

 97. دائمی
  ۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۳

  سلام اگه الان رشته مددکاری دانشگاه آزاد درس بخونم،بعدبخوام سال ۱۴۰۱کنکوربدم وهمین رشته رو دانشگاه دولتی بخونم،چندترمی که توی دانشگاه آزاد خوندمودوباره بایدتو دولتی هم بخونم یاازادامش؟

  • moshaverarshad
   ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۶

   سلام در صورتی که دانشگاه قبول کنه ی سری از واحدهاتون رو تطبیق واحد میکنید و بقیشو باید بخونید

  • سلام.پس مقاله ای که منتشر کردید در رابطه یا انتقالی از آزاد به دولتی چیه؟چرا به همه میگید امکان انتقال از آزاد به سراسری نیست؟
   ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۳۰

   سلام.پس این مقاله ای که منتشر کردید در رابطه با انتقال از آزاد به سراسری چی میگه؟چرا به پرسش هرکس میگید امکان انتقال از ازاد به سراسری نیست؟

   • کارشناس ارشد
    ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۵

    سلام وقت بخیر دوست عزیز برای انتقالی از ازاد به سراسری یا برعکس امکان پذیر نیست ولی میتوانیئ که یه سری از دروس را معادل سازی کنیئ و تطبیق واحد بزنید موفق باشید

 98. اسماعیل زیوری
  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۵۸

  سلام من دانشجوی دندانپزشکی آزاد تبریز هستم میتونم انتقالی بگیرم به دانشگاه دولتی گرگان؟

 99. یوسف
  ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۲

  سلام
  انتقالی از علوم تحقیقات به چه دانشگاه های دولتی ای امکان پذیر هست؟(مهندسی کامپیوتر)

  • مشاور ارشد
   ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۲

   سلام انتقالی از دانشگاه ازاد فقط به دانشگاه های ازاد میسر می باشد و امکان انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه های سراسری میسر نیست.

 100. Ein Student
  ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۰

  آیا امکان انتقالی از علوم تحقیقات (مترجمی آلمانی) به شهید بشهتی هست؟

  • مشاور ارشد
   ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۰

   سلام یکی از شرایط انتقال دانشگاه ازاد این است که فقط دانشگاه ازاد میتوانید انتقالی بگیرید

 101. محدیث
  ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۱

  سلام
  میخواستم بدونم میشه از دانشگاه علوم تغذیه واحد علوم تحقیقات مقطع ارشد انتقالی گرفت به دانشگاه دولتی اصفهان ؟؟
  باتوجه به این که هیچ دانشگاه ازاد دیگری این رشته را ندارد.
  ممنون

  • مشاور ارشد
   ۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۷

   سلام ن نمیتونید شرایط انتقالی دانشگاه ازاد فقط برای خود دانشگاه ازاد میسر میشه

 102. احمد ضا
  ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۵۴

  سلام و عرض خسته نباشید
  بنده یک نیمسال در دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد واحد گذراندم و در کنکور هم ثبت نام کردم ودانشگاه دولتی قبول شدم آیا میتونم انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه محل قبولی بگیرم ؟

  • مشاور ارشد
   ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۷

   سلام امکان انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری وجود ندارد.

 103. فاطمه طباطبایی
  ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۹

  سلام وقت بخیر…امکانش هست از دانشگاه آزاد تبریز به دانشگاه سراسری اهواز انتقالی گرفت؟؟رشته علوم آزمایشگاهی معدل بالای ۱۸

  • مشاور ارشد
   ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۷

   سلام امکان انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری وجود ندارد.

 104. محمدرضا
  ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۹

  سلام و وقت بخیر خدمت اساتید سایت ایران تحصیل…ببخشید یه سوال داشتم
  بنده دانشجوی پرستاری دانشگاه آزاد ترم3هستم میخواستم بدونم کنکور سراسری شرکت کنم و رتبه مورد نیاز برا دانشگاه سراسری پرستاری رو کسب کنم میتونم دانشگاه سراسری ادامه تحصیل بدم؟بعد اینکه زمان انصراف از دانشگاه آزاد کی باید باشه؟
  ممنون از سایت ایران تحصیل*

  • مشاور ارشد
   ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۰

   سلام بله می تونید در دانشگاه سراسری در رشته ی پرستاری ثبت نام کنید زمان انصراف هر موقع که خواستید می تونید انصراف بدید.

 105. Zahra
  ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۹

  چجوری میتونم با مشاورین تماس برقرار کنم؟ این شماره‌ای ک تو سایت هست میگه در شبکه موجود نمیباشد

  • مشاور ارشد
   ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۶

   سلام چندین بار پشت سر هم تماس بگیرید تا به مشاوران مجموعه ایران تحصیل وصل شوید.

 106. Zahra
  ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۸

  سلام وقت بخیر من امسال با رتبه 1200 دانشگاه آزاد تبریز دندان پزشکی قبول شدم بعد دو ترم با معدل 19 میتونم ب سراسری تبریز انتقالی بگیرم؟

  • مشاور ارشد
   ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۸

   سلام ن‌امکان انتقالی از دانشگاه ازاد به دانشگاه سراسری نداریم

 107. عارف
  ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۳

  سلام
  من پرستاری آزاد همدان میخونم

  آیا امکان انتقالی به دانشگاه سراسری (ملی) هست ؟ و به چه دانشگاه سراسری ای میتونم برم؟!

  • مشاور ارشد
   ۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۰

   سلام امکان انتقالی برای رشته پرستاری امکان پذیر نیست.

 108. سمانه
  ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۱۱

  سلام ببخشید من کاردانی آموزش ابتدایی فیروزآباد هستم آیا میشه برا کارشناسی به دانشگاه سراسری شیراز منتقل بشم از طریق آزمون کارشناسی

 109. دنیا فرهنگ نژاد
  ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۳

  با سلام .من دانشجوی دانشگاه آزادم میخواستم بدونم میتونم غیر حضوری مدارکم رو از دانشگاه بستان آباد به کرج انتقال بدم یا نه ؟

  • مشاور ارشد
   ۳ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۷

   سلام خیر امکان انتقال مدارک به صورت غیر حضوری وجود ندارد و حتما برای انتقالی از دانشگاه آزاد باید حضوری اقدام کنید.

 110. جعفری
  ۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۰

  سلام من دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه دولتی روزانه هستم میتونم به مدیریت بازرگانی دانشگاه علوم تحقیقات انتقالی بگیرم؟؟؟
  لطفا سریع جوابم رو بدید چون خیلی عجله دارم

 111. Razieh
  ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۸

  سلام من دانشجوی طراحی لباس دانشگاه آزاد تهران جنوب هستم و معدلمم بالای ۱۷ هستش میشه به دانشگاه هنر تهران انتقالی بگیرم؟

 112. سیاوش
  ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۸

  سلام عرض خسته نباشید
  کسی که کارشناسی دانشگاه آزاد داشته باشه میتونه کارشناسی ارشد سراسری شرکت کنه؟

  • مشاور ارشد
   ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۶

   سلام انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری میسر نیست ولی شما با شرکت در کنکور سراسری می تونید‌در دانشگاه سراسری تحصیل کنید.

 113. دانش
  ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۴۸

  سلام
  من کارشناسی معدن از دانشگاه آزاد دارم
  سوالم اینه که میتونم تو ارشد سراسری رشته معدن شرکت کنم؟
  با کارشناسی آزاد میتونم ارشد سراسری مثلا امیرکبیر یا… ادامه تحصیل بدم
  ممنون از پاسخگوییتون

  • irantahsil
   ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۵

   سلام برای تحصیل در دانشگاه سراسری در رشته ی معدن باید در کنکور سراسری شرکت نمایید .

 114. کیمیا
  ۱۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۱

  سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی حقوق علوم تحقیقات هستم خواستم ببینم امکان مهمان شدن در دانشگاه های دولتی شهر تهران رو دارم؟

 115. فرا
  ۱۶ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۵۵

  باسلام خدمت شما.
  من ارشد بیوتکنولوژی میکروبی در دانشگاه ازاد علوم پزشکی تهران میخونم.
  میتونم به دانشگاه اصفهان انتقالی یا مهمانی بگیرم؟
  تشکر از راهنمایی های خوبتون

 116. آرزو
  ۱۵ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۸

  سلام من دانشجوی ترم ۳ مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد تهران جنوب هستم با معدل ۱۷ آیا میتونم به سراسری دانشگاه تفرش انتقالی پیدا کنم؟
  سالی که کنکور دادم دانشگاه سراسری تفرش معماری قبول شدم و مکانیک دانشگاه تهران جنوب
  ممنونم

 117. پوریا
  ۱۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۸

  سلام،من ساکن مشهد هستم و در حال حاضر دندانپزشکی دانشگاه آزاد اصفهان رو میخونم،میخواستم بدونم امکان انتقالی گرفتن از دانشگاه آزاد اصفهان به یکی از سه دانشگاه سراسری مشهد،بیرجند یا بجنورد وجود داره؟،معدل بالای ۱۸ دارم در ضمن لازم باشه به بالای ۱۹ میرسونمش

 118. ارش
  ۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۹

  سلام. بنده پزشکی ازاد تهران قبول شدم امسال و سپس به سنجش درخواست تغییر اولویت به سراسری دادم سنجش موافقت کرد و پزشکی سراسری قبول شدم. به دانشگاه ازاد اطلاع دادم که اینکار رو کردم و گفتن انصراف بده و منم انصراف دادم حالا بحث جریمه رو پیش کشیدن. چیکار باید بکنم من؟ اخه مگ من ازاد درس خوندم یا هر چی؟ من فقط یه ثبت نام اینترنتی کردم…

  • مشاور ارشد
   ۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۸

   سلام وقت بخیر آرش جان شما در هر صورت در دانشگاه آزاد ثبت نام انجام داده اید و باید هزینه انصراف را پرداخت نمایید این یکی از قوانین دانشگاه آزاد است.

 119. امیر
  ۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۲

  خسته نباشین.ببخشین درصورت انتقال ازدانشگاه آزاد به سراسری.دیگه نیازنیست شهریه پرداخت بکنیم؟من علوم آزمایشگاهی میخونم.میتونم به سراسری ارومیه یاتبریز انتقالی بگیرم؟

  • مشاور ارشد
   ۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۱

   سلام همان طور که در مطلب انتقالی از دانشگاه آزاد به سراسری اشاره شده امکان انقالی وجود ندارد .

 120. صدرا
  ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۲

  درود،بنده دانشجوی ترم پنجم دکتری عمومی دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت هستم میشه به دانشگاه باهنر کرمان مهمانی گرفت؟

  • مشاور ارشد
   ۲۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۲۸

   سلام صدرا جان خیر نمی تونید انتقالی بگیرید.

   • امیررضا
    ۱۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۸

    سلام، من هوشبری آزاد تبریز قبول شدم میشه به پردیس دانشگاه سراسری ارومیه انتقالی گرفت؟ ؟

    • isaei
     ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۰

     سلام امکان انتقالی از دانشگاه آزاد به سراسری یا بالعکس وجود ندارد

 121. امیرآذرنیا
  ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۲

  سلام خسته نباشین
  می خواستم در دانشگاه آزاد ثبت نام کنم یه ترم در آزاد بخونم بعد کنکور بدم به سراسری اگه قبول شدم انتقالی بگیرم
  فقط می خواهم عقب نمونم

 122. مهدی
  ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۸

  سلام بنده کارشناسی حقوق توی دانشکده آموزشی مجازی دانشگاه شیراز خودنم میخواستم بدونم آیا امکان هست کارشناسی ارشد رو با شرکتدر آزمون سراسری سنجش رو به صورت روزانه خوند؟

 123. امیر
  ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۳

  سلام . خوب هستین ؟؟ خسته نباشین ؟؟
  من دانشجوی دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات هستم . میتونم انتقالی بگیرم به دانشگاه تهران ؟؟

  • مشاور ارشد
   ۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۸

   سلام ممنون امکان‌انتقالی وجود ندارد موفق باشید .

 124. حیدری
  ۱۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۲

  سلام ، من ترم دو معماری دانشگاه ازاد هستم
  می خواستم بدونم درصورت داشتن معدل بالا می تونم به دانشگاه قم انتقالی بگیرم ،من با سوابق در دانشگاه ازاد ثبت نام کردم
  و این که در صورت انتقال به سراسری ، باید شهریه بپردازم ؟؟؟؟

  • مشاور ارشد
   ۱۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۵۱

   سلام خانم حیدری انتقالی از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری قم امکان پذیر نیست موفق باشید .

 125. مریم
  ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۰

  سلام
  یه سوال داشتم خدمتتون
  میتونیم از دانشگاه ازاد تهران به دانشگاه تهران انتقالی گرفت

 126. ریحانه
  ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۱

  دانشجوی ترم۵دانشگا ازادهستم ولی کنکورشرکت کردم رتبمم به دولتی میخورع میخوام دولتی بخونم تاالان انصراف ندادم مشکل پیش میاد؟؟😭😭😭

  • مشاور ارشد
   ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۹

   سلام هرجه سریع تر برای انصراف اقدام کنید .

   • زینب
    ۴ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۰

    سلام من با سوابق تو دانشگاه آزاد ورامین درس میخونم میتونم ب عنوان مهمان ب دانشگاه تهران مرکز برم؟

    • کارشناس ارشد
     ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۵۹

     سلام وقتتون بخیر.
     انتقالی در دانشگاه با پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی امکان ندارد.

مطالب مرتبط

تماس با مشاور