تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400– sanjeshp.ir

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 آغاز شد. یکی از دغدغه های داوطلبان کارشناسی ارشد پس از اعلام نتایج اولیه کنکور، داشتن یک انتخاب رشته درست و اصولی و منطبق با تراز و رتبه و علاقه وی است. با توجه به ظرفیت محدود پذیرش دانشگاه های مختلف در این مقطع، دریافت راهنمای زمان و نحوه انتخاب رشته توسط مشاوران حرفه ای می تواند اطلاعات زیادی به شما بدهد تا بتوانید به راحتی به انجام انتخاب رشته خود بپردازید. همچنین، می توانید علاوه بر دریافت راهنمایی، انجام انتخاب رشته را به مشاوران خبره ایران تحصیل بسپارید.

 

قبل از انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت توصیه می نماییم که حتماً و حتماً، ابتدا به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته بپردازید. سپس، با توجه به شرایط موجود در دفترچه انتخاب رشته، بر اساس زمان بندی قرار داده شده و سایر موارد تعیین شده، اقدام نمایید. در انتخاب کد رشته محل های خود دقت لازم را به عمل آورید در غیر این صورت ممکن است اشتباه شما موجب شود تا موفق به پذیرش در رشته مورد علاقه خود نشوید.

 

 

برای انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در تمامی دانشگاه ها و مشاوره انتخاب رشته و اطلاع از ظرفیت پذیرش با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

زمان تعیین شده برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت از اواخر شهریور تا اوایل مهر به مدت چهار روز خواهد بود

 

 

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

 

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

 

آن دسته از داوطلبانی که برای ثبت نام آزمون وزارت بهداشت ثبت نام نموده اند، جهت دریافت کارنامه اولیه خود می توانند به نشانی http://sanjeshp.ir مراجعه نموده و پس از وارد نمودن اطلاعات خود، نسبت به دریافت کارنامه اقدام نمایند.

آن دسته از داوطلبانی که کد رهگیری خود را فراموش نموده و یا اینکه بدان دسترسی ندارند، می توانند با استفاده از گزینه فراموشی کد رهگیری، نسبت به دریافت مجدد آن به صورت پیامکی و یا ایمیلی که به هنگام ثبت نام در فرم مربوطه وارد نموده اند، اقدام نمایند.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در سال 99 ، از تاریخ 99/6/31 لغایت 99/7/2 است.

در واقع، زمان تعیین شده جهت انتخاب رشته داوطلبان چهار روز است که با توجه به حساسیت انتخاب رشته و همچنین تأثیر آن در سرنوشت هر داوطلب، می توان گفت زمان بسیار کمی است.

در بازه زمانی تعیین شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور، امکان ویرایش انتخاب رشته نیز وجود دارد. در صورتی که در سال 1400 نیز شاهد تغییری در رابطه با زمان برگزاری آزمون نباشیم، امکان تغییر این زمان وجود ندارد.

لازم به ذکر است که آن دسته از داوطلبانی که در 2 گروه مختلف در جلسه آزمون شرکت نموده اند، می توانند نتیجه مربوط به هر دو کارت مربوط به شرکت در آزمون را مشاهده نمایند و کارنامه خود را که حاوی اطلاعات لازم در آن رابطه است را دریافت نمایند.

کارنامه این دسته از داوطلبان شامل اطلاعاتی همچون مشخصات فردي 2- سهميه 3-نمره خام دروس امتحاني به درصد 4- نمره كل تراز به درصد 5-رتبه در سهميه 6-رتبه كل داوطلب در بين كليه داوطلبان همان رشته بدون اعمال سهميه (رتبه آزاد) 7- معدل (براساس اعلام داوطلب) خواهد بود.

 

 

جهت مشاهده لیست رشته های کارشناسی ارشد غیر حضوری آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

پس از انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری ارشد وزارت بهداشت، داوطلبان می توانند با توجه به آن، از وضعیت خود اطلاعاتی در رابطه با نحوه انتخاب رشته به دست آورند.

در صورتی که صلاحیت آنان از نظر علمی برای انتخاب رشته تأیید شود، می توانند در زمان تعیین شده نست به انجام انتخاب رشته اقدام نمایند.

همچنین، آن دسته از افرادی که مجاز به انتخاب رشته در محل سهمیه رزمندگان شده اند، اما مطابق با مندرجات کارنامه، سهمیه رزمندگی آنان تایید نشده است، می توانند برای آخرین بار در زمان انتخاب رشته مدارک خود را ارائه نمایند.

تعداد کد رشته های مجاز برای انتخاب داوطلبان به این صورت است که تنها می توانند در دانشگاه هایی محل پذیرنده رشته خود اقدام نمایند.

به عنوان مثال، ممکن است با توجه به رشته تحصیلی شما، امکان انتخاب تعداد 5 کد رشته وجود داشته باشد که در این صورت می توانید علاوه بر 5 دانشگاه تعیین شده، نسبت به دو دانشگاه دیگر غیر دولتی نیز اقدام نمایید.

علاوه بر دانشگاه های دولتی (روزانه) شما می توانید نسبت به دوره های آزاد، بین الملل و مجازی نیز برای انتخاب رشته اقدام کنید.

 

 

برای دریافت راهنمای جامع انتخاب رشته آزمون ارشد بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

نحوه پذیرش در پردیس شهریه پرداز دانشگاه علوم پزشکی

همانطور که از نام این دانشگاه ها مشحص است، داوطلبانی که در این دانشگاه ها پذیرفته می شوند، لازم است پس از قبولی در دانشگاه، برای ادامه تحصیل شهریه لازم را پرداخت نمایند.

با توجه به مشخص بودن میزان شهریه ها از قبل داوطلبان لازم است جدول مربوط به آن را مطالعه نمایند.لازم به ذکر است دانشگاه هیچ گونه مسئولیتی در این رابطه با عدم اطلاع داوطلب نخواهد داشت.

هزینه های تحصیلی این دانشگاه با توجه به شهریه های دریافتی تامین می شود. لذا هر نیمسال، مطابق با مقررات تعیین شده از سوی سازمان سنجش پزشکی هزینه های لازم اخذ می گردد.

در صورتی که ظرفیت یکی از رشته ها پس از اعلام نتایج، کمتر از 50 درصد ظرفیت اعلام شده باشد، اجازه تشکیل کلاس و دوره بر عهده دانشگاه برگزار کننده می باشد و در صورت منحل شدن این دوره، داوطلبان می توانند برای آزمون سال بعد اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که امکان تغییر رشته برای دانشگاه ها شهریه پرداز وجود ندارد و همچنین داوطلبان در صورتی که مایل به انتخاب رشته در این زمینه باشند، باید حتماً در آزمون شرکت نموده و مجاز به انتخاب رشته شده باشند.

 

 

برای انجام ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری  بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی

 

 

 نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی

کلیه داوطلبان می توانند جهت ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی جهت پذیرش در رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت با مطالعه کامل بند ب 11 و اطلاع از شرایط اختصاصی این دانشگاه، در صورتی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند، اطلاع یابند.

در صورت پذیرش بر اساس ضوابط تحصیلی و تعیین شده، داوطلبان لازم است هزینه های مربوط به شهریه و هزینه های تحصیل را پرداخت نمایند. میزان شهریه تعیین شده از سوی دانشگاه آزاد تعیین می شود و توصیه می کنیم قبل از انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت حتما از میزان آن اطلاع یابید.

 

 

برای اطلاع از شهریه کارشناسی ارشد نوبت دوم بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

راهنمای زمان و نحوه انتخاب رشته

مهلت تعیین شده برای انتخاب رشته داوطلبان همانطور که ذکر گردید، از تاریخ 31 شهریور ماه آغاز و تا دوم مهرماه ادامه داشت.

کلیه داوطلبان می توانند در زمان مقرر، نسبت به انتخاب رشته محل های مورد علاقه خود اقدام نمایند.

در صورت عدم تکمیل فرم مربوط به انتخاب رشته، این اقدام به منزله انصراف تلقی خواهد شد و داوطلب از روند آزمون حذف خواهد شد.

توصیه ما به کلیه داوطلبان عزیز این است که برای جلوگیری از مشکلاتی که به دلیل انتخاب رشته پایان وقت به وجود می آید، در زمان مقرر، اقدامات لازم را به انجام برسانید.

همانطور که در راهنمای زمان و نحوه انتخاب رشته ذکر شد؛ داوطلبان تنها مجاز به انتخاب آن دسته از رشته هایی می باشند که مطابق با مقطع کارشناسی آن ها بوده باشد و مدارک آنان مورد تائید قرار گرفته باشد.

چنانچه داوطلبی عمداً و یا سهوا این مورد را رعایت نکند، حتی در صورت پذیرش در رشته انتخابی، قبولی فرد لغو شده و ضمن محرومیت از شرکت در آزمون های بعدی، در مورد او هیئت بدوی تصمیم گیری می کند.

با توجه به اینکه بررسی انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت بر اساس ترتیب اولویت های انتخابی داوطلب خواهد بود، لذا در صورت پذیرش نهایی در این رابطه، در هر دانشگاهی، اعم از دولتی (رایگان) و یا شهریه ای، مقرر با شرایط تعیین شده امکان تغییر کد رشته محل وجود نخواهد داشت و به همین دلیل نمی توانند پس از دریافت کد رهگیری ، نسبت به تغییر کد رشته محل اقدام نمایند. این مورد ضرروت دقت داوطلب را در انتخاب کد رشته مخل تعیین و مشخص می نماید.

 

 

برای اطلاع از رشته های آموزش محور کارشناسی ارشد کلیک کنید

 

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

هر ساله ما شاهد دانشجویانی می باشیم که به دلیل کم اطلاعی در رابطه با روند انتخاب رشته دچار مسائلی شده اند و به همین دلیل مجبور به انصراف از دانشگاه می شوند و یا برای ترم های مختلف جهت دریافت مرخصی اقدام می نمایند.

در هر  دو صورت، این مسئله موجب می شود تا نتوانند ادامه تحصیل خود را آن طور که باید و شاید داشته باشند و همین موارد موجب ایجاد احساس سرخوردگی و همچنین افسردگی در این دسته از دانشجویان می شود. بدیهی است که این مشکلات به دلیل عدم مشورت با یک مشاور و یک فرد خبره و کاربلد به وجود می آید.

یکی دیگر از اشتباهاتی که داوطلبان در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت دارند این است که تکنیک های انتخاب رشته را نمی دانند و بدون اینکه اطلاعی در این مورد داشته باشند، دست به انتخاب رشته می زنند. همین مسئله موجب می شود تا در رشته ای غیر از رشته مورد علاقه خود پذیرفته شوند.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با شرایط و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ارائه نماییم. در صورتی که نیاز به دریافت راهنمای زمان و نحوه انتخاب رشته در این زمینه می باشید و همچنین برای دریافت مشاوره های لازم، می توانید با مشاوران ما در تماس باشید.

 

 

برای دریافت راهنمایی در رابطه با تکنیک های انتخاب رشته مقطع کارشناسی ارشد وزارت بهداشت و اطلاع از شهریه های هر یک از دانشگاه و نحوه پذیرش آن ها با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مطالب مرتبط

رشته های مورد نیاز جذب هیات علمی وزارت بهداشت

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

 

کانال اطلاع رسانی انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت چه زمانی می توانیم اقدام نماییم؟

جهت انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت پس از انتشار کارنامه اولیه در اواخر شهریور ماه اقدام به تکمیل فرم نمایید.

تعداد مجاز کد انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت برای هر رشته چند کد می باشد؟

برای انتخاب رشته هر داوطلب می تواند با توجه به دانشگاه محل پذیرنده رشته خود اقدام نماید. علاوه برآن، دو کد رشته دیگر را نیز می توان از سایر دانشگاه ها انتخاب نمود.

آیا در دفترچه راهنمای زمان و نحوه انتخاب رشته می توان شهریه مربوط به هر دانشگاه را می توان مشاهده نمود؟

خیر. میزان شهریه تعیین شده هر دانشگاه توسط خود دانشگاه اعلام خواهد شد .

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور