ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت + رشته های جدید 1401

انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 آغاز شد. یکی از دغدغه های داوطلبان کارشناسی ارشد پس از اعلام نتایج اولیه کنکور، داشتن یک انتخاب رشته درست و اصولی و منطبق با تراز و رتبه و علاقه وی است. با توجه به ظرفیت محدود پذیرش دانشگاه های مختلف در این مقطع، دریافت راهنمای زمان و نحوه انتخاب رشته توسط مشاوران حرفه ای می تواند اطلاعات زیادی به شما بدهد تا بتوانید به راحتی به انجام انتخاب رشته خود بپردازید. همچنین، می توانید علاوه بر دریافت راهنمایی، انجام انتخاب رشته را به مشاوران خبره ایران تحصیل بسپارید.

قبل از انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت توصیه می نماییم که حتماً و حتماً، ابتدا به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته بپردازید. سپس، با توجه به شرایط موجود در دفترچه انتخاب رشته، بر اساس زمان بندی قرار داده شده و سایر موارد تعیین شده، اقدام نمایید.

در انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت دقت کنید تا کد رشته محل های خود را به درستی وارد کنید.در غیر این صورت ممکن است اشتباه شما موجب شود تا موفق به پذیرش در رشته مورد علاقه خود نشوید.

 

نیمه اول تیر ماه، زمان انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1401 است.

 

 

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

 

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

آن دسته از داوطلبانی که برای ثبت نام آزمون وزارت بهداشت ثبت نام نموده اند، جهت دریافت کارنامه اولیه خود می توانند به نشانی http://sanjeshp.ir مراجعه نموده و پس از وارد نمودن اطلاعات خود، نسبت به دریافت کارنامه اقدام نمایند.

 

جهت ورود به سامانه sanjeshp.ir روی لینک کلیک کنید.

 

آن دسته از داوطلبانی که کد رهگیری خود را فراموش نموده و یا اینکه بدان دسترسی ندارند، می توانند با استفاده از گزینه فراموشی کد رهگیری، نسبت به دریافت مجدد آن به صورت پیامکی و یا ایمیلی که به هنگام ثبت نام در فرم مربوطه وارد نموده اند، اقدام نمایند.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در سال در شهریور ماه شروع می شود. به طوری که کاربران پس از دریافت نتایج اولیه کارنامه خود در مدت زمان محدودی می توانند  انتخاب رشته کنند. با توجه به حساسیت انتخاب رشته و همچنین تأثیر آن در سرنوشت هر داوطلب، می توان گفت زمان بسیار کمی است.

در بازه زمانی تعیین شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور، امکان ویرایش انتخاب رشته نیز وجود دارد. در صورتی که در سال آتی نیز شاهد تغییری در رابطه با زمان برگزاری آزمون نباشیم، امکان تغییر این زمان وجود ندارد.

لازم به ذکر است که آن دسته از داوطلبانی که در 2 گروه مختلف در جلسه آزمون شرکت نموده اند، می توانند نتیجه مربوط به هر دو کارت مربوط به شرکت در آزمون را مشاهده نمایند و کارنامه خود را که حاوی اطلاعات لازم در آن رابطه است را دریافت نمایند.

کارنامه این دسته از داوطلبان شامل اطلاعاتی همچون 1- مشخصات فردی 2- سهميه 3- نمره خام دروس امتحانی به درصد 4- نمره كل تراز به درصد 5-رتبه در سهميه 6-رتبه كل داوطلب در بين كليه داوطلبان همان رشته بدون اعمال سهميه (رتبه آزاد) 7- معدل (براساس اعلام داوطلب) خواهد بود.

داوطلبان می‌توانند حداکثر کد ۸ رشته محل را انتخاب کنند و آن را به ترتیب در سامانه سنجش وزارت بهداشت وارد کنند. سپس با فشردن دکمه تایید نهایی آن را تکمیل کنند. بعد از آن باید آن ها منتظر  نتیجه نهایی کنکور ارشد خود باشند. البته دقت کنید که در صورت لزوم می توانید در ۸ کد رشته محل دانشگاه های شهریه پرداز نیز انتخاب کنند.

 

 

جهت مشاهده لیست رشته های کارشناسی ارشد غیر حضوری آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

 

زمان انتشار دفترچه کنکور کارشناسی ارشد

 

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

پس از انتشار کارنامه اولیه کنکور سراسری ارشد وزارت بهداشت، داوطلبان می توانند با توجه به آن، از وضعیت خود اطلاعاتی در رابطه با نحوه انتخاب رشته به دست آورند.

در صورتی که صلاحیت آنان از نظر علمی برای انتخاب رشته تأیید شود، می توانند در زمان تعیین شده نست به انجام انتخاب رشته اقدام نمایند.

همچنین، آن دسته از افرادی که مجاز به انتخاب رشته در محل سهمیه رزمندگان شده اند، اما مطابق با مندرجات کارنامه، سهمیه رزمندگی آنان تایید نشده است، می توانند برای آخرین بار در زمان انتخاب رشته مدارک خود را ارائه نمایند.

تعداد کد رشته های مجاز برای انتخاب داوطلبان به این صورت است که تنها می توانند در دانشگاه هایی محل پذیرنده رشته خود اقدام نمایند.

به عنوان مثال، ممکن است با توجه به رشته تحصیلی شما، امکان انتخاب تعداد 5 کد رشته وجود داشته باشد که در این صورت می توانید علاوه بر 5 دانشگاه تعیین شده، نسبت به دو دانشگاه دیگر غیر دولتی نیز اقدام نمایید.

علاوه بر دانشگاه های دولتی (روزانه) شما می توانید نسبت به دوره های آزاد، بین الملل و مجازی نیز برای انتخاب رشته اقدام کنید. البته توجه داشته باشید که معمولا این دانشگاه ها شهریه پرداز هستند. لذا شما باید توانایی پرداخت هزینه های تحصیل خود را داشته باشید.

 

 

برای دریافت انتخاب رشته ارشد بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

نحوه پذیرش در پردیس شهریه پرداز دانشگاه علوم پزشکی

همانطور که از نام این دانشگاه ها مشحص است، داوطلبانی که در این دانشگاه ها پذیرفته می شوند، لازم است پس از قبولی در دانشگاه، برای ادامه تحصیل شهریه لازم را پرداخت نمایند.

با توجه به مشخص بودن میزان شهریه ها از قبل داوطلبان لازم است جدول مربوط به آن را مطالعه نمایند.لازم به ذکر است دانشگاه هیچ گونه مسئولیتی در این رابطه با عدم اطلاع داوطلب نخواهد داشت.

 

 

کد رشته محل های فوق لیسانس وزارت بهداشت

هزینه های تحصیلی این دانشگاه با توجه به شهریه های دریافتی تامین می شود. لذا هر نیمسال، مطابق با مقررات تعیین شده از سوی سازمان سنجش پزشکی هزینه های لازم اخذ می گردد.

در صورتی که ظرفیت یکی از رشته ها پس از اعلام نتایج، کمتر از 50 درصد ظرفیت اعلام شده باشد، اجازه تشکیل کلاس و دوره بر عهده دانشگاه برگزار کننده می باشد و در صورت منحل شدن این دوره، داوطلبان می توانند برای آزمون سال بعد اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که امکان تغییر رشته برای دانشگاه ها شهریه پرداز وجود ندارد و همچنین داوطلبان در صورتی که مایل به انتخاب رشته در این زمینه باشند، باید حتماً در آزمون شرکت نموده و مجاز به انتخاب رشته شده باشند.

 

 

برای انجام ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی

 

 

 

نحوه پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی

 

کلیه داوطلبان می توانند جهت ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی جهت پذیرش در رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت با مطالعه کامل بند ب 11 و اطلاع از شرایط اختصاصی این دانشگاه، در صورتی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند، اطلاع یابند.

در صورت پذیرش بر اساس ضوابط تحصیلی و تعیین شده، داوطلبان لازم است هزینه های مربوط به شهریه و هزینه های تحصیل را پرداخت نمایند. میزان شهریه تعیین شده از سوی دانشگاه آزاد تعیین می شود و توصیه می کنیم قبل از انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت حتما از میزان آن اطلاع یابید.

 

 

برای اطلاع از شهریه کارشناسی ارشد نوبت دوم بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

راهنمای زمان و نحوه انتخاب رشته ارشد

مهلت تعیین شده برای انتخاب رشته داوطلبان همانطور که ذکر گردید در شهریور ماه شروع می شود.

در این مدت کلیه داوطلبان می توانند در زمان مقرر، نسبت به انتخاب رشته محل های مورد علاقه خود اقدام نمایند.

در صورت عدم تکمیل فرم مربوط به انتخاب رشته، این اقدام به منزله انصراف تلقی خواهد شد و داوطلب از روند آزمون حذف خواهد شد.

توصیه ما به کلیه داوطلبان عزیز این است که برای جلوگیری از مشکلاتی که به دلیل انتخاب رشته پایان وقت به وجود می آید، در زمان مقرر، اقدامات لازم را به انجام برسانید.

همانطور که در راهنمای زمان و نحوه انتخاب رشته ذکر شد؛ داوطلبان تنها مجاز به انتخاب آن دسته از رشته هایی می باشند که مطابق با مقطع کارشناسی آن ها بوده باشد و مدارک آنان مورد تائید قرار گرفته باشد.

چنانچه داوطلبی عمداً و یا سهوا این مورد را رعایت نکند، حتی در صورت پذیرش در رشته انتخابی، قبولی فرد لغو شده و ضمن محرومیت از شرکت در آزمون های بعدی، در مورد او هیئت بدوی تصمیم گیری می کند.

با توجه به اینکه بررسی انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت بر اساس ترتیب اولویت های انتخابی داوطلب خواهد بود، لذا در صورت پذیرش نهایی در این رابطه، در هر دانشگاهی، اعم از دولتی (رایگان) و یا شهریه ای، مقرر با شرایط تعیین شده امکان تغییر کد رشته محل وجود نخواهد داشت و به همین دلیل نمی توانند پس از دریافت کد رهگیری ، نسبت به تغییر کد رشته محل اقدام نمایند. این مورد ضرروت دقت داوطلب را در انتخاب کد رشته محل تعیین و مشخص می نماید.

 

 

برای اطلاع از رشته های آموزش محور کارشناسی ارشدکلیک کنید

 

 

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

هر ساله ما شاهد دانشجویانی می باشیم که به دلیل کم اطلاعی در رابطه با روند انتخاب رشته دچار مسائلی شده اند و به همین دلیل مجبور به انصراف از دانشگاه می شوند و یا برای ترم های مختلف جهت دریافت مرخصی اقدام می نمایند.

 

مشاوره انتخاب رشته ارشد

در هر  دو صورت، این مسئله موجب می شود تا نتوانند ادامه تحصیل خود را آن طور که باید و شاید داشته باشند.همین موارد موجب ایجاد احساس سرخوردگی و همچنین افسردگی در این دسته از دانشجویان می شود. بدیهی است که این مشکلات به دلیل عدم مشورت با یک مشاور و یک فرد خبره و کاربلد به وجود می آید.

یکی دیگر از اشتباهاتی که داوطلبان در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت دارند این است که تکنیک های انتخاب رشته را نمی دانند و بدون اینکه اطلاعی در این مورد داشته باشند، دست به انتخاب رشته می زنند. همین مسئله موجب می شود تا در رشته ای غیر از رشته مورد علاقه خود پذیرفته شوند.

خوب است بدانید که علاوه بر توضیحات مندرج در دفترچه انتخاب رشته فوق لیسانس وزارت بهداشت، مشاوران ایران تحصیل می توانند به شما اطلاعات کامل تری را بدهند. آنها می توانند واقعیت را به شما نشان دهند تا بتوانید  بر اساس رتبه و تراز خود انتخاب رشته کنید.

 

 

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد در سایت وزارت بهداشت

شما بعد از این که کد رشته های محل مورد علاقه خود را انتخاب کردید. باید آن ها را در وب سایت وزارت بهداشت درج کنید. حال به دلیل این که تمام فرآیند انتخاب رشته فوق لیسانس وزارت بهداشت به صورت اینترنتی می باشد. لذا فرآیند آن را به صورت کلی در زیر توضیح می دهیم.

 • ابتدا به سایت sanjeshp.ir مراجعه کنید و از منوی سمت راست گزینه کارشناسی ارشد را انتخاب کنید. 
 • حالا روی گزینه “انتخاب رشته محل تحصیل “کلیک کرده و وارد سامانه کارشناسی ارشد علوم پزشکی ۱۴۰۱” شوید.

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد

 

 • در صفحه جدید باز شده کد رهگیری ثبت نام و فرم انتخاب رشته را وارد کنید.
 • حالا در منوی کشویی ایجاد شده اول رشته و در منوی دومی دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید و تیک بزنید.
 • پس از درج کلیه رشته محل های مورد علاقه خود روی گزینه ثبت اولیه کلیک  و فرم انتخاب رشته خود را نهایی کنید. دقت کنید که بعد از نهایی کردن انتخاب رشته خود  نمی توانید کد رشته ها را حذف یا جابجا کنید.

 

درج کلیه رشته محل های مورد علاقه

 

 • حالا انتخاب رشته های شما به صورت فایل نمایش داده خواهند شد که شما در صورت لزوم می توانید از آن  پرینت بگیرید.

 

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد در سایت وزارت بهداشت

پس از اینکه از اولویت بندی و همچنین انتخاب خود از شماره یک، که به نخستین دانشگاه مدنظر شما مربوط می‌شود باید تا انتها تمامی دانشگاه‌های مدنظر خود را وارد کنید، در فرآیند انتخاب رشته زمانیکه به جابجایی یا حذف کدرشته نیاز داشتید می‌توانید به آسانی روی گزینه “جابجایی” کلیک کرده و یا گزینه “حذف” را کلیک کنید.

البته خوب است بدانید که این عمل قبل از فشردن گزینه “ثبت نهایی” امکان پذیر بوده و پس از کلیک روی این گزینه قابلیت جابجایی یا حذف وجود دارد.

 

فرآیند کلی انتخاب رشته فوق لیسانس وزارت بهداشت به صورت بالا می باشد. حالا اگر شما هر گونه سوالی در مورد آن ها داشته باشید می توانید از مشاوران ایران تحصیل کمک بگیرید.

برای کسب اطلاع از انتقالی دانشجویان وزارت بهداشت روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

نکات مورد توجه در انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱

 در این بخش قصد داریم به بررسی برخی نکات ضرروی و با اهمییت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 بپردازیم:

 • کلیه داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده و در نهایت مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شده‌اند، می‎‌بایست براساس مدارک موردپذیرش رشته امتحانی خود رشته‌هایی را انتخاب کنند. در کارنامه اولیه خود، نمرات کلیه رشته‌های یک مجموعه برای داوطلب قرار گرفته است اما داوطلب می‌بایست با شرایطی که به رشته وی مرتبط است در آن مجموعه امتحانی توجه کند.

 

 • براساس آیین نامه آموزشی کارشناسی ارشد علوم پزشکی هرگونه انتقال، تغییر رشته و یا حابجایی محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ممنوه است، پیشنهاد می‌کنیم، کلیه داوطلبان پس از اطلاع کامل و براساس شرایط شخصی انتخاب رشته خود را کامل کنند.

 

 • زمانی که دانشجو رشته‌ایی را بین دو دانشگاه پذیرفته شده باشد، فرد پذیرفته شده، دانشجوی دانشگاه اول بوده و می‌بایست آمادگی کامل برای گذراندن کلیه یا بخش‌هایی از دوره‌های آموزشی و پژوهسی خود را در هر محل مورد تفاهم خود داشته باشد.

 

 • در صورت عدم تکمیل فرم انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، این  سازمان این امر را به منزله انصراف فرد تلقی کرده و در نهایت داوطلب قادر نیست تا فرآیند آزمون را تا انتها طی کند، اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت هم در تاریخ معین مشخص شده و داوطلب باید منتظر نتایج آزمون است.

 

شرایط و ضوابط دانشگاه های پذیرنده در انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۱

انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 با توجه به اینکه پذیرش دانشجو در تمامی دوره‌های عادی و شهریه‌پرداز و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد، شرایط و ضوابط پذیرش هر دوره به صورت جدا در دفترچه انتخاب رشته کاشناسی ارشد علوم پزشکی در اختیار تمامی متقاضیان قرار می‌گیرد.

 

 

اخبار پیرامون انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 

 

 • زمان اعلام نتایج کنکور ارشد ۱۴۰۱ / وزارت بهداشت همچنان در جبهه مخالف افزایش ظرفیت دانشجویان دندانپزشکی

معاون آزمون سازی سازمان سنجش آموزش کشور، حسن مروتی  اظهار کرد: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی هفته آینده بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیردو داوطلبان مجاز، اوایل تیرماه امکان انتخاب رشته را خواهند داشت و در نیمه اول شهریورماه نیز نتایج نهایی آزمون را اعلام می‌کنیم تا داوطلبان از اول مهرماه بر سر کلاس‌ها حضور پیدا کنند. 

 • داوطلبان کارشناسی ارشد دلایل خود برای تعویق آزمون را اعلام کردند

حدود 4 هزار نفر از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 با ثبت درخواست خود در سامانه فارس من، خواستار تعویق کنکور ارشد وزارت بهداشت و علوم شدند.

 • شرایط شرکت در کنکور ارشد برای مشمولان طرح پزشکی اعلام شد 

ثبت‌نام آزمون کارشناسی رشته‌های گروه پزشکی سال ۱۴۰۱ از ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۰ آغاز شد. داوطلبان تا ۱۰ اسفند ماه ۱۴۰۰ مهلت دارند برای ثبت‌نام به سایت مرکز سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

 

کاربران گرامی برای دانلود فایل PDF این صفحه کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

یکی از مهم‌ترین بخش‌های کنکور فوق لیسانس انتخاب رشته است؛ زیرا در این بخش دانشجویان بر اساس نمره و رتبه خود انتخاب می‌کنند تا در کجا درس بخوانند؛ بنابراین دقت در انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می‌تواند تاثیر به سزایی داشته باشد.

در این مقاله ما سعی کردیم به اهمیت انتخاب رشته در زمان مقرر شده و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401 اشاره کنیم. در مورد نحوه پذیرش در دانشگاه‌های شهریه پرداز، دانشگاه‌های آزاد و دولتی صحبت کردیم. لذا شما داوطلب ادامه تحصیل در هر کدام از آن‌ها هستید بهتر است شرایط آن را به خوبی مطالعه کنید. البته اگر نیاز به مشاوره در هر کدام از بخش‌های انتخاب رشته ارشد داشته باشید، کارشناسان ایران تحصیل همیشه در خدمت شما هستند.

 

5/5 - (4 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت چه زمانی می توانیم اقدام نماییم؟

جهت انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت پس از انتشار کارنامه اولیه در شهریور ماه اقدام به تکمیل فرم نمایید.

تعداد مجاز کد انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت برای هر رشته چند کد می باشد؟

برای انتخاب رشته هر داوطلب می تواند با توجه به دانشگاه محل پذیرنده رشته خود اقدام نماید. علاوه برآن، دو کد رشته دیگر را نیز می توان از سایر دانشگاه ها انتخاب نمود.

آیا در دفترچه راهنمای زمان و نحوه انتخاب رشته می توان شهریه مربوط به هر دانشگاه را می توان مشاهده نمود؟

خیر. میزان شهریه تعیین شده هر دانشگاه توسط خود دانشگاه اعلام خواهد شد .

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور