ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

امتحانات مدرسه بزرگسالان چگونه است؟ + نمره قبولی 1403

امتحانات مدرسه بزرگسالان چگونه است
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

امتحانات مدرسه بزرگسالان همزمان با سایر پایه‌ها انجام می‌شود. با این‌حال، این امتحان شرایط و قوانین خاصی دارد که باید حتما دانش‌آموزان همه آنها را رعایت کنند. در غیر این صورت، نتیجه امتحان آنها مردود اعلام خواهد شد. ما در این مطلب از ایران تحصیل، به طور کامل درباره قوانین و نحوه برگزاری این امتحانات برای بزرگسالان صحبت خواهیم کرد و توضیح خواهیم داد که دانش‌آموزان این مقاطع باید چه قوانینی را رعایت کنند.

همان طور که می‌دانید، دانش‌آموزان بعد از گذراندن دوره متوسطه دوم و به اتمام رساندن مقطع دوازدهم، می‌توانند دیپلم رشته مورد نظر خود را دریافت کنند. البته این فقط در صورتی امکان‌پذیر است که آنها بتوانند در امتحانات پایان ترم خود نمره قبولی را کسب کنند. از طرف دیگر، این احتمال وجود دارد که برخی از دانش‌آموزان نتوانند در مقاطع تحصیلی مختلف نمره قبولی را به دست بیاورند. گاهی مواقع، شاید شرایط سنی‌شان به آنها امکان حضور در مدارس روزانه را ندهد. در این شرایط، این افراد مجبور می‌شوند که برای ادامه تحصیل خود و دریافت مدرک، به مدارس بزرگسال مراجعه نمایند.

رنج سنی امتحانات مدرسه بزرگسالان

👈  ثبت‌ نام مدرسه بزرگسالان شبانه برای همه افرادی که از نظر سنی امکان ورود به مدارس دولتی را نداشته باشند، امکان‌پذیر است. البته این افراد هم باید به طور کامل خود را برای امتحانات مدرسه بزرگسال آماده کرده باشند تا بتوانند در امتحانات، پذیرفته شده و مدرک دیپلم خود را به دست بیاورند.

👈 رنج سنی امتحانات مدرسه بزرگسالان تا حد خیلی زیادی به مقطع تحصیلی مورد نظر بستگی دارد. به عنوان مثال، برای امتحان دادن در مقطع نهم در مدرسه بزرگسال، افراد باید حداقل 16 سال به بالا باشند. این در حالی است که برای ثبت‌نام و برگزاری امتحانات بزرگسال برای مقطع تحصیلی دوازدهم، دانش‌آموزان باید در رنج سنی بیشتر از 18 سال باشند.

👈 متقاضیان امتحانات بزرگسال باید به این نکته توجه داشته باشند که برای ثبت‌نام در این امتحانات، باید حتما مدرک تحصیلی مقطع پیشین خود را نیز ارائه داده باشند. به عنوان مثال، اگر فردی بخواهد در مقطع تحصیلی دوازدهم در مدرسه بزرگسالان امتحان بدهد، باید مدارک تحصیلی مقطع یازدهم خود را به طور کامل به مدرسه بزرگسال بدهد.

رنج سنی امتحانات مدرسه بزرگسالان

انواع امتحانات مدرسه بزرگسالان

👈 امتحانات مدارس بزرگسالان شامل دو قسمت تکوینی و پایانی می‌شوند. برای تعیین و محاسبه نمره نهایی دانش‌آموزان بزرگسال، میانگین این دو نمره را بر اساس ضریب مشخص شده برای هر درس در نظر می‌گیرند.

👈 در این قسمت، هر یک از امتحانات تکوینی و پایانی برای مدارس بزرگسالی که قصد دریافت دیپلم فنی حرفه ای بزرگسالان یا اخذ مدرک دیپلم در رشته های نظری را دارند به صورت مجزا معرفی می‌کنیم. البته علاوه بر این دو نمونه از امتحانات، ارزشیابی دیگری نیز از دانش‌آموزان گرفته می‌شود که موقع ورود به مدرسه است.

امتحانات ورودی مدرسه بزرگسال

👈 در امتحانات مدرسه بزرگسالان، دانش‌آموزان باید به تمام سوالات ذکر شده هر پاسخی که می‌دانند را بدهند. مهم‌ترین هدف برگزاری این امتحان، کسب اطلاعات کافی درباره میزان مهارت‌ها و دانش پیش‌زمینه‌ای دانش‌آموزان از دروس دبیرستان است. با توجه به این امتحانات، معلم‌ها بهتر می‌توانند نقاط ضعف و قوت دانش‌آموزان را تشخیص داده و بر همان اساس دروس را آغاز نمایند.

امتحانات تکوینی یا مستمر

👈 بسیاری از معلمان به منظور اطمینان از یادگیری دانش‌آموزان خود، در طول سال تحصیلی امتحانات مستمر یا تکوینی را برای آنها در نظر می‌گیرند. این امتحانات به طور کامل، تمام نکات گفته شده در طول کلاس‌های مدارس بزرگسالان را شامل می‌شوند. دانش‌آموزان با توجه به اطلاعات کسب کرده تاکنون، برای این امتحانات آماده شوند. بیشتر مواقع این امتحانات به صورت تک درس و یا چند درس برگزار می‌شوند و فاصله بین آنها نهایتا بین 1 تا 2 ماه یک بار است.

امتحانات پایانی

👈 در نهایت، به امتحانات پایانی یا تراکمی می‌رسیم که تمام قسمت‌های کتاب را شامل می‌شوند. این امتحانات به صورت پی‌ در پی برگزار می‌گردند و ممکن است فقط چند روز بین آنها فاصله وجود داشته باشد. امتحانات پایانی اهمیت بسیار زیادی در نمره نهایی دانش‌آموزان مدرسه بزرگسالان و یا حتی مدارس روزانه دارند. به همین دلیل هم دانش‌آموزان باید تمام تلاش خود را کنند که برای همه این امتحانات آماده شوند.

زمان برگزاری امتحانات نهایی مدرسه بزرگسال

👈 متقاضیان باید بعد از ثبت‌نام در امتحانات بزرگسال، دقیقا در زمان تعیین شده برای امتحان دادن به مرکز مورد نظر مراجعه کنند. سپس بعد از ورود به مرکز امتحان و کسب نمره قبولی، می‌توانند دیپلم مورد نظر خود را به دست بیاورند.

👈 همان طور که می‌دانید، مدرک تحصیلی آنها به رشته‌ای که در آن تحصیل می‌کنند، بستگی دارد. به عنوان مثال، دانش آموزان بزرگسال رشته تجربی می‌توانند دیپلم تجربی بزرگسالان و دانش‌آموزان بزرگسال رشته انسانی هم دیپلم انسانی بزرگسالان را دریافت نمایند.

زمان برگزاری امتحانات نهایی مدرسه بزرگسال

👈 امتحانات بزرگسالان در سه نوبت به صورت نهایی برگزار می‌شود که این نوبت‌ها مانند مدارس دولتی هستند. به این صورت که در ابتدا امتحانات در خرداد ماه برگزار شده و افرادی که نمره قبولی را به دست بیاورند، می‌توانند مدرک دیپلم خود را بگیرند. بیشتر مواقع امتحانات مدارس بزرگسالان در مقطع متوسطه دوم بعد از 25 خرداد ماه آغاز می‌شود.

👈 این در حالی است که اگر برخی از دانش‌آموزان بزرگسال در امتحانات خرداد ماه پذیرفته نشوند و نمره قبولی را دریافت نکنند، وارد مرحله بعدی، یعنی شهریور ماه می‌شوند. اگر همچنان دانش‌آموزی نتواند در این نوبت امتحانات هم نمره قبولی را به دست بیاورد، باید وارد مرحله بعدی شود که امتحانات در دی ماه برگزار می‌شوند. در ادامه جدول مربوط به زمان برگزاری امتحان نهایی دی ماه ارائه شده است.

جدول زمانی امتحان نهایی دی ماه 1403 / آغاز فرآیند آزمون 9:30 صبح
روز و زمان برگزاری آزمون ریاضی فیزیک علوم تجربی ادبیات و علوم انسانی علوم و معارف اسلامی
شنبه 1403/10/02 حسابان 2 زیست شناسی 3 فلسفه 2 فلسفه 2
یکشنبه 1403/10/03 تعلیمات دینی 3 (دینی، قرآن و اخلاق) تعلیمات دینی 3 (دینی، قرآن و اخلاق) تعلیمات دینی 3 (دینی، قرآن و اخلاق) علوم و معارف قرآنی 3
سه شنبه 1403/10/05 شیمی 3 شیمی 3 تاریخ 3 تاریخ 3 تخصصی رشته
پنج شنبه 1403/10/07 فارسی 3  فارسی3 فارسی 3 فارسی3
شنبه 1403/10/09 هندسه 3 ریاضی 3 ریاضی و آمار 3 ریاضی و آمار 3
یکشنبه 1403/10/10 علوم اجتماعی علوم اجتماعی جامعه شناسی 3 احکام 3
سه شنبه 1403/10/12 عربی، زبان قرآن 3 عربی، زبان قرآن 3 عربی 3 (زبان تخصصی رشته) عربی 3 (زبان تخصصی رشته)
پنجشنبه 1403/10/14 فیزیک3 فیزیک 3 جغرافیا 3 اصول عقاید 3
شنبه 1403/10/16 زبان خارجی 3 زبان خارجی 3 زبان خارجی 3 زبان خارجی 3
یکشنبه 1403/10/17 سلامت و بهداشت سلامت و بهداشت سلامت و بهداشت سلامت و بهداشت
سه شنبه 1403/10/19 ریاضیات گسسته علوم و فنون ادبی 3 علوم و فنون ادبی 3

آیین نامه امتحان مدارس دبیرستان بزرگسالان

👈 آیین نامه مربوط به امتحانات مدرسه بزرگسالان برای اولین بار در سال 1372 نگاشته شده و از آن زمان تاکنون، تغییراتی در آن ایجاد شده است. بر اساس این آیین نامه، افراد بزرگسالی که امکان ورود به مدارس روزانه و دولتی را ندارند، باید به مدارس بزرگسالان بروند تا بتوانند دیپلم خود را به دست بیاورند.

👈 بنابراین، افرادی که به خاطر دلایل مختلف مانند مشکلات جسمی، تاهل و سایر موارد این چنینی نمی‌توانند به مدارس روزانه بروند، به راحتی می‌توانند وارد مدارس بزرگسالان شوند. همان طور که در ابتدای مقاله هم گفته شد، امتحانات مدرسه بزرگسالان بر اساس قوانین و ضوابط خاصی برگزار می‌شوند.

👈 تمام این قوانین و ضوابط در آیین نامه ای نگاشته شده‌اند که 5 فصل و 45 ماده دارند. این فصل‌ها شامل هدف، کلیات امتحانات، امتحان داخلی و شرایط قبول شدن، امتحانات نهایی و شرایط قبول شدن و سایر موارد می‌شوند.

آیین نامه امتحان مدارس دبیرستان بزرگسالان

آیین نامه امتحانات نهایی مدارس بزرگسالان

👈 از آنجا که امتحانات نهایی اهمیت بسیار زیادی در کسب دیپلم بزرگسالان برای رشته‌های مختلف دارد، ما هم در اینجا فقط آیین نامه‌های این امتحانات را بررسی می‌کنیم. در این بخش، مهمترین آیین نامه‌های امتحانات جهت اخذ دیپلم رسمی بزرگسالان را به صورت مختصر معرفی می‌کنیم.

✔️ اولین آیین نامه مربوط به امتحانات نهایی مدارس بزرگسالان این است که پایان هر نیم سال برگزار می‌شود و برنامه برگزاری آن را آموزش و پرورش ارائه می‌کند. همچنین دانش‌آموزان مقاطع دوره متوسطه دوم در مدارس بزرگسالان باید براساس رشته انتخابی خود، برنامه برگزاری امتحانات خود را یافته و در روز و ساعت مقرر در محل برگزاری امتحانات حاضر شوند.

✔️ علاوه بر این، مدیر دبیرستان بزرگسالان باید قبل از برگزاری و شروع امتحانات، تمام مشخصات و اطلاعات مربوط به دانش‌آموزان خود را ثبت کرده و برای اداره آموزش و پرورش ناحیه خود ارسال نماید.

✔️ در صورتی که هر یک از دانش‌ آموزان به دلایل موجه در زمان تعیین شده در جلسه امتحان حاضر نشوند، درس آنها حذف خواهد شد. این در حالی است که اگر دلیل دانش‌آموز غیر موجه در نظر گرفته شود، نمره درس برای او صفر رد خواهد شد.

✔️ همان طور که گفتیم، دانش‌آموزان بزرگسال در صورت مردود شدن، می‌توانند تا سه نوبت در امتحانات مدرسه بزرگسالان شرکت کنند. در این شرایط، آخرین نمره کسب شده برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

✔️ بعد از این که دانش‌آموزان تمام قوانین امتحانات مدرسه بزرگسالان را رعایت کرده و نمره قبولی را گرفتند، مدرک دیپلم  برای آنها صادر می‌شود.

آیین نامه امتحانات نهایی مدارس بزرگسالان

آماده سازی برای امتحانات مدرسه بزرگسالان

👈 بیشتر کسانی که در مدارس بزرگسالان تحصیل می‌کنند، مشغله‌های خانوادگی یا کاری زیادی دارند. به همین دلیل هم بیشتر این افراد چالش‌های خیلی زیادی برای امتحانات مدارس دارند. در این شرایط، آنها باید وقت کافی برای مطالعه تمام دروس را داشته باشند و بعد از مطالعه، به سراغ حل نمونه سوال بروند. نمونه سوالات زیادی در اینترنت وجود دارند که آنها می‌توانند قبل از برگزاری امتحانات، آنها را مطالعه نمایند.

👈 در صورتی که برخی از این دانش‌آموزان حتی با مطالعه هم نتوانند اطلاعات کافی درباره دروس مختلف به دست بیاورند، می‌توانند از آموزش‌های آنلاین استفاده کنند. با مشاهده ویدیوهای آموزشی و حل نمونه سوالات دقیق و معتبر، احتمال قبولی این دانش‌آموزان در مدارس تا حد خیلی زیادی بیشتر است.

خلاصه مقاله امتحانات مدرسه بزرگسالان

نحوه برگزاری امتحانات مدرسه بزرگسالان تقریبا مشابه مدارس روزانه است و بیشتر آنها در تاریخ مشابهی برگزار می‌شوند. از این رو، دانش‌آموزان در این مدارس نیز مانند مدارس روزانه باید از قبل خود را برای امتحانات آماده کرده باشند. در نتیجه، آنها می‌توانند مدرک دیپلم رشته خود را به دست بیاورند.

برای اخذ نمره قابل قبول افراد داوطلب باید برای مطالعه دروس امتحان نهایی خود را آماده کنند. دانش‌آموزان و متقاضیان مدارس بزرگسالان می‌توانند برای کسب نمره بهتر و اطمینان از قبولی در امتحانات، از طریق شماره 9099075307 با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشند و از مشاوره تحصیلی آنلاین و تلفنی بهره‌مند شوند.

برای دانلود pdf مقاله امتحانات مدرسه بزرگسالان کلیک کنید.

1/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نحوه برگزاری امتحانات مدرسه بزرگسالان چه تفاوتی با مدارس روزانه دارد؟

نحوه برگزاری این امتحانات در هیچ یک از این مدارس با یکدیگر تفاوتی ندارند. در هر دوی این مدارس، امتحانات متوسطه دوم در سه نوبت خرداد ماه، شهریور و دی ماه برگزار می‌شوند.

آیا برای شرکت در امتحانات مدارس بزرگسالان باید هزینه پرداخت کرد؟

دانش‌آموزان تنها باید زمانی این هزینه را بپردازند که می‌خواهند در مدرسه بزرگسالان ثبت‌نام کنند و موقع شرکت در امتحانات، نیازی به پرداخت هزینه اضافی ندارند.

غیبت دانش‌آموزان در امتحانات مدرسه بزرگسالان به چه منزله‌ای است؟

در صورتی که غیبت دانش‌آموزان موجه باشد، درس برای آنها حذف خواهد شد. این در حالی است که اگر غیبت غیر موجه باشد، درس مورد نظر برای آنها با نمره صفر ثبت می‌شود.

نظرات

24 دیدگاه دربارهٔ «امتحانات مدرسه بزرگسالان چگونه است؟ + نمره قبولی 1403»

 1. Avatar photo امین گفت:

  سلام وقت بخیر من یازدهم رو شرکت کردم ولی خب نرفتم مدرسه و مردود شدم و رفتم سربازی الان بعد سربازی میتونم یازدهم و دوازدهم رو توی یک سال کارشون رو تموم کنم؟

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام اگر مراکز اخذ دیپلم شرکت کنید میتونید دوره ی تحصیل رو کوتاه تر کنید.

 2. Avatar photo فاطمه حسینی گفت:

  سلام
  بنده دهم یازدهم و دوازهمم رو مردودی داشتم تو رشته هنر
  الان اگر بخوام سال دوازهم انسانی برای دیپلم انسانی در بزرگسالان بخونم بایدمردودی های دهم و یازدهمم پاس کنم؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله باید مردودی هارا پاس کنید شما

 3. Avatar photo محمد گفت:

  سلام من متولد ۸۵ و نیمه اولی هستم سه سال ترک تحصیل کردم
  الان باید دیپلم گرفته باشم ولی دهممو نخوندم هنوز
  میخواستم ببینم میتونم شهریور امسال برم بزرگسالان امتحان بدم؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه می توانید در مدارس بزرگسالان ثبت نام کنید

 4. Avatar photo مریم گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و سه سال ترک تحصیل کردم
  تابستان ۱۸ ساله میشم آیا شرایط امتحان در مدرسه بزرگسالان رو برای شهرویر ماه دارم؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله می توانید در مدارس بزرگسال ثبت نام کنید

 5. Avatar photo بدون نام گفت:

  سلام ببخشید من در یکی از درس ها مردود شدم با نمره سالانه ۱۰ میتونم از تک ماده استفاده کنم و قبول بشم؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر بله با داشتن نمره ی سالانه ده میتوانید تک ماده کنید

 6. Avatar photo محمد گفت:

  سلام.
  آیا امتحان برای درس زیست رشته تجربی
  اگر کسی داخل ایران نباشد میتونه مجازی امتحان بده
  یه توضیح ریز بدین ممنون میشم

  مثلا من همه رو بجز زیست ۳ پاس کردم
  برا همون به درس میخوام

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. خیر این امکان وجود ندارد.

 7. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام میگن مدرسه بزرگسالان تو امتحان نهایی چون مستعمر ۲۰ میدن با گرفتن نمره ۷ قبول میشی ،راسته؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   اطلاعی در این باره نداریم.

 8. Avatar photo سحر گفت:

  سلام من متولد ۸۰ هستم و ب دلایل تاهل و نزاشتن خانواده نتونستم تا کلاس هفتم بیشتر ادامه بدم امسال میخام شرکت کنم در مدارس بزرگسال سنم آیا قبول میشع میتونم ادامه بدم؟🥲🥲

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   مدارس بزرگسالان محدودیت سنی ندارد

 9. Avatar photo Mah گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ترم قبل یعنی دی ماه امتحان جغرافیا رو متاسفانه مردود شدم و ۶/۵ گرفتم
  این ترم دوباره میخوام امتحان بدم
  نمره این ترم با ترم قبل جمع میشه تقسیم بر ۲ میشه
  یا کلا ترم قبل رو در نظر نمیگیرن
  و فقط نمره این ترم رو ملاک قرار میدن؟!؟
  ممنون میشم جواب بدین

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام
   هردو ترم جمع میشود

  2. Avatar photo علی گفت:

   با سلام من الان کلاس دهم هستم رشته تحصیلی علوم انسانی و کلاس دهم سه سال زمان می‌بره مدرسه هست که من بشه خیلی زود بشه دیپلم بگیرم سپاسگزارم

   1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

    سلام وقت بخیر
    در صورت دارا بودن شرایط جهش تحصیلی می توانید از پایه دهم به دوازدهم جهش کنید

 10. Avatar photo نرگس گفت:

  سلام وقت بخیر اگه متاهل نباشیم و متولد ۸۵ باشه کسی بخواد از یازدهم بره دوازدهم میتونه بره مدرسه روزانه؟

  1. Avatar photo مشاور ارشد ذوالنورنیا گفت:

   سلام بله اگر به مدرسه تعهد بدهید امکان تحصیل رو دارید

   1. Avatar photo م گفت:

    سلام من دیپلمم ناقصم و فقط فیزیک۲ مردود شدم حالا باید برای پاس شدن در امتحانای مدرسه بزرگسال ثبت نام کنم؟

    1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

     سلام دوست عزیز
     بله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • فرم ثبت نام پیش دبستانی

  فرم ثبت نام پیش دبستانی 1403 + دانلود نمونه تکمیل شده word

  فرم ثبت نام پیش دبستانی مخصوص کودکان بین سه تا شش سال است و والدین با مراجعه به مراکز آموزشی می‌توانند فرایند ثبت‌نام را انجام دهند. پیش‌ دبستانی یا دوره آمادگی، یک دوره آموزشی اختیاری است که والدین می‌توانند فرزندان...
 • استعلام ثبت نام مدارس 1403 + مشاهده وضعیت دانش آموز

  استعلام ثبت نام مدارس 1403 + مشاهده وضعیت دانش آموز

  سامانه مای مدیو، مسئول ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس است و با دریافت مشخصات تحصیلی، شناسنامه‌ای و برخی دیگر از اطلاعات، ثبت نام را انجام می‌دهد. والدین و دانش‌آموزانی که در مدرسه ثبت نام کرده‌اند، در پی استعلام ثبت نام...
 • پیش ثبت نام مدارس اینترنتی + نحوه ثبت نام my.medu.ir

  پیش ثبت نام مدارس اینترنتی + نحوه ثبت نام my.medu.ir

  با راه اندازی سامانه مای مدیو، فرآیند پیش ثبت نام در مدارس اینترنتی شده است. از این پس، دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به این سامانه، به‌صورت آنلاین و از هر جایی که دسترسی به اینترنت دارند، برای ثبت نام در...
 • ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا

  ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا ۱۴۰۳ + {راهنما تصویری} | لینک ورود

  سامانه ثبت نام پایه اول ابتدایی پادا جهت صرفه جویی در وقت و انرژی والدین و دانش‌آموزان، در این مقطع راه‌اندازی شده‌است. در این سامانه دانش آموزان اول ابتدایی می توانند پیش ثبت نام خود را انجام دهند. هدف از...
تماس با مشاور