ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

اعلام نتایج علمی کاربردی مهر ۱۴۰۲ + نحوه مشاهده | sanjesh.org

اعلام نتایج علمی کاربردی مهر
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اعلام نتایج علمی کاربردی مهر ۱۴۰۲ امروز در سامانه قرار گرفت کلیه متقاضیان پذیرش در دانشگاه علمی کاربردی می‌توانند از امروز به منظور مشاهده اسامی پذرفته شدگان دانشگاه علمی کاربردی در واحدهای مختلف وارد سامانه شوند و پس از ورود اطلاعات، جواب قبولی در واحدهای مورد تقاضا را مشاهده نمایند.

پس از مشاهده نتایج علمی کاربردی در صورت پذیرفته شدن لازم است برای ثبت نام دانشگاه محل پذیرفته شده اقدام نمایید. آنچه در زمان اعلام نتایج کاردانی علمی کاربردی مشاهده خواهید نمود، نتیجه انتخاب رشته شما بر اساس سوابق تحصیلیتان می‌باشد.

متقاضیان مقطع کارشناسی نیز در صورتی که در زمان اعلام نتایج کارشناسی علمی کاربردی موفق به پذیرش نشده باشند، می‌توانند در نیمسال بعدی برای انتخاب رشته اقدام نموده و در همان سامانه اعلام نتایج قبولی علمی کاربردی کارنامه خود را مشاهده نمایند.

اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی مهر ۱۴۰۲

اعلام نتایج علمی کاربردی مهر ۱۴۰۲ مدتی پس از فرآیند ثبت نام و تنها از طریق درگاه اینترنتی سامانه ثبت نام و اعلام نتایج علمی کاربردی  امکان پذیر است. داوطلبین گرامی جهت پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی  بعد از زمان اعلام نتایج قادر خواهند بود تا با مراجعه به سایت سازمان سنجش و در منوی مربوط به دانشگاه جامع علمی کاربردی، وارد صفحه مشاهده نتایج علمی کاربردی شوند. در مرحله بعد لینک اعلام نتایج به تفکیک برای مقاطع کاردانی و کارشناسی وجود دارد که داوطلبین با توجه به مقطع انتخابی خود می‌توانند از نتایج پذیرش دانشگاه علمی کاربردی در نیمسال دوم باخبر شوند.

برای ورود به سامانه سنجش کلیک کنید.

جهت مشاهده کارنامه خود لازم است اطلاعاتی از قبیل شماره شناسنامه، شماره ملی، کد داوطلبی و یا شماره پرونده را وارد نمایید. هر یک از داوطلبین باید این اطلاعات را در فیلد مربوطه وارد نمایند. طبیعی است که نداشتن برخی از این موارد مشکل ساز بوده و فرآیند اعلام نتایج علمی  دانشگاه کاربردی مهر ۱۴۰۲ برای شما با تاخیر و یا حتی امکان مخدوش شدن شرایط ثبت نام شما می‌گردد.

بنابراین نیاز است تا در حین ثبت نام اطلاعات ضروری را تا پایان فرآیند ثبت نام، اعلام نتایج و پذیرش در دانشگاه مربوطه نزد خود نگه داریم. البته در صورت فراموش کردن باز هم راه‌هایی برای مشاهده اعلام نتایج وجود دارد که در صورت نیاز می توانید با شماره 9099075307 ( استان تهران) تماس بگیرید و مشاوره لازم را با توجه به مشکل خود از تیم مرکز مشاوره دانشگاه علمی کاربردی ایران تحصیل دریافت نمایید.

اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه‌های شهریه پردازی است که بدون کنکور داوطلبان را در رشته‌های مختلف ثبت نام می‌کند. همانطور که در بخش قبلی گفتیم، افراد پس از ثبت نام در سایت سنجش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org لازم است که منتظر اعلام نتاسج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی باشند.

گفتنی است که انتشار نتیجه نهایی ثبت نام که بر اساس رشته و سوابق تحصیلی داوطلب است، در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می‌شود. داوطلبین بایستی برای نام نویسی اطلاعاتی از جمله کپی کارت ملی، شناسنامه، عکس پرسنلی، گواهی دیپلم، کارت پایان خدمت یا برگه معافیت را در سامانه بارگذاری نمایند.

برای دریافت مشاوره دانشگاه علمی کاربردی روی لینک کلیک کنید.

زمان اعلام نتایج علمی کاربردی مهر ۱۴۰۲

زمان اعلام نتایج مهر ماه در سال گذشته شهریور بوده است. هر سال زمان انتشار نتایج داوطلبان رشته‌های علمی کاربردی متفاوت از سال قبل می‌شود. به همین خاطر بهتر است متقاضیان ثبت نام در مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکتری با توجه به وضعیت همان سال برای نام نویسی و دریافت نتایج اقدامات لازم را انجام دهند.

اعلام نتایج در نیمه دوم سال گذشته، 10 بهمن ماه بوده است. معمولا نتایج بعد از اتمام زمان فرآیند ثبت نام، اعلام می‌شود. تاریخ انتشار نتیجه نهایی در سازمان سنجش به احتمالا زیاد همانند سال گذشته باشد و یا نهایت چند روز فرق کند. در هر صورت پس از اعلام روز دقیق بارگذاری نتیجه ثبت نام، در سامانه سنجش، اطلاعات مقاله به‌ روز رسانی می‌شود.

زمان اعلام نتایج علمی کاربردی مهر

داوطلبان بهتر است برای اطلاع از زمان اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل نمایند. در غیر این صورت ممکن است از مشاهده نتایج کاردانی، کارشناسی و یا دکتری جا بمانند.

برای اطلاع از تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی روی لینک کلیک کنید.

مشاهده اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

نتایج دانشگاه علمی کاربردی ترم مهر از امروز روی سامانه اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی قرار خواهد گرفت؛ لذا متقاضیانی که در سامانه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نام نویسی اینترنتی انجام داده‌اند، از امروز قادر به مشاهده نتایج خود خواهند بود.

ضمنا متقاضیان محترم توجه داشته باشند که جهت مشاهده نتایج دانشگاه علمی کاربردی، همراه داشتن اطلاعات هویتی و همچنین اطلاعات ثبت نامی داوطلب شامل رمز ثبت نام – شناسه و انتخاب رشته داوطلبان الزامی خواهد بود. لذا متقاضیان محترم دقت کافی را در این زمینه داشته باشند.

نحوه مشاهده اعلام نتایج علمی کاربردی مهر

داوطلبانی که برای نام نویسی شرکت کرده بودند، پس از انتشار اعلام نتایج در سایت، باید به سامانه سنجش مراجعه کنند و طبق مراحل زیر برای دریافت و مشاهده نتیجه نهایی ترم مهر ماه، عمل کنند:

✔ابتدا آدرس سایت سنجش را به نشانی اینترنتی sanjesh.org در مرورگر گول ثبت و جستجو نمایید.

✔سپس از قسمت پایین صفحه اصلی، بر روی گزینه جامع علمی کاربردی کلیک کنید.

✔از میان اطلاعیه‌های جامع علمی کاربردی، عبارت اعلام نتیجه دوره کارشناسی حرفه‌ای دانشگاه علمی کاربردی 1402 انتخاب نمایید.

✔داوطلبان می‌توانند نتایج را به دو صورت دریافت کنند. با وارد کردن اطلاعات فردی و یا با وارد کردن شماره پرونده.

مقایسه دانشگاه آزاد و علمی کاربردی را در مقاله داخل لینک مشاهده نمایید.

کال تو اکشن تماس

راهنمای تصویری نتایج علمی کاربردی مهر ۱۴۰۲

همانطور که در بندهای پیشین گفتیم، داوطلبین برای مشاهده و دریافت نتیجه نهایی ثبت نام کاردانی، کارشناسی و یا دکتری در مهر و یا بهمن ماه، لازم است مراحلی را طی کنند. در این بخش راهنمای تصویری این مراحل خواهیم آورد:

✅ در گام اول آدرس سایت سنجش را sanjesh.org را در مرورگر گوگل خود وارد کرده و سرچ نمایید.

✅ در منوی صفحه اصلی سایت، گزینه جامع علمی کاربردی را انتخاب نمایید.

سامانه سنجش علمی کاربردی

✅ سپس در زیر منو اطلاعیه‌های جامع علمی کاربردی، بر روی عبارت اعلام نتیجه دوره کارشناسی حرفه‌ای دانشگاه علمی کاربردی 1402 کلیک کنید.

اعلام نتایج علمی کاربردی مهر

✅ در نهایت برای مشاهده اعلام نتایج یا شماره پرونده خود را وار کنید و از طریق اطلاعات فردی به صفحه نتایج منتقل شوید.

مشاهده اعلام نتایج علمی کاربردی مهر

برای اطلاع از اعلام نتایج انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی روی لینک کلیک کنید.

سامانه اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

سامانه‌ سنجش همانند هر سال نتایج کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و همچنین دکتری را در سایت منتشر می‌کند. بنابراین افراد شرکت کننده می‌توانند برای مشاهده و دریافت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مهر ماه، به آدرس sanjesh.org مراجعه نمایند.

داوطلبین گرامی توجه داشته باشند جهت اطلاع از اعلام نتایج کاردانی علمی کاربردی دو شیوه وجود دارد. در روش اول تنها کافیست شماره پرونده و شماره شناسنامه خود را در فیلدهای مربوطه وارد کنید و با وارد کردن عبارت امنیتی، نتیجه خود را دریافت نمایید. روش بعدی با توجه به اطلاعات شخصی و هویتی است. شایان ذکر است که در کادرهای مربوطه باید دقیقا اطلاعاتی را وارد کنید که در هنگام ثبت نام وارد کرده‌‌ بودید.

مدارک لازم برای ثبت نام علمی کاربردی مهر

داوطلبانی که برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی از طریق سوابق تحصیلی اقدام کرده بودند، پس از اعلام نتایج علمی کاربردی مهر، می‌بایست مدارک خود را برای اتمام نام نویسی در سایت سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org بارگذاری کنند.

۶ قطعه عکس 4*3 پرسنلی
اصل و تصویر شناسنامه
اصل و تصویر کارت ملی
اصل و تصویر مدرک دیپلم کامل متوسطه
فرم تأییدیه معدل جهت داوطلبینی که دیپلم کامل متوسطه برای آنان صادر نگردیده
مدرک وضعیت نظام وظیفه داوطلبین برای آقایان
گواهی اشتغال به کار به همراه آخرین فیش حقوقی و آخرین حکم کارگزینی یا قرارداد معتبر انجام کار برای پذیرفته‌ شدگان شاغل

بنر کال تو اکشن

نکات اعلام نتایج کارشناسی علمی کاربردی

هر یک از داوطلبین که پس از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مهر و بهمن در رشته انتخابی خود پذیرفته شده‌ بودند، باید نکات زیر را رعایت نمایند.

 • بر طبق قوانین مربوط به گزینش متمركز، هر یک از رشته‌های تحصیلی گروه ‌های آموزشی دوره ‌های مذکور از بین داوطلبینی كه حدنصاب لازم را احراز كرده‌اند، قبول می‌شوند. پذیرفته ‌شدگان لازم است در یكی از روزهایی که متعاقبا اعلام می‌گردد با در دست داشتن مدارک مندرج که در ادامه می‌آید با توجه به كد رشته محل قبولی خود به نشانی تعیین شده در جدول شماره 4 دفترچه راهنمای پذیرش مراجعه کنند.

 • بر طبق قوانین مربوط به گزینش نیمه ‌متمركز برای رشته‌هایی كه نیاز به اقداماتی نظیر مصاحبه و یا آزمون عملی دارند، داوطلبین ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی باید برای شركت در یكی از روزهایی که متعاقبا اعلام می‌گردد با در دست داشتن مدارک مورد نیاز كه در ادامه مقاله ذکر می‌شود با توجه به دانشگاه علمی کاربردی كد رشته محل قبولی خود به نشانی تعیین شده در جدول شماره 4 دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی برای پذیرش مراجعه کنند. طبیعتا داوطلبینی که در روزهای تعیین شده برای انجام مراحل نهایی‌ گزینش به مراکز مربوطه مراجعه ننمایند از ادامه فرآیند پذیرش باز خواهند ماند.

خلاصه مطلب:

در این مقاله به موضوع اعلام نتایج علمی کاربردی مهر 1402 پرداختیم. در ابتدا گفتیم که متقاضیان رشته‌‎های علمی کاربردی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد، می‌بایست ابتدا برای ثبت نام اقدام کنند. مدارک لازم برای ثبت نام عکس پرسنلی، کارت ملی و شناسنامه و…است که داوطلب باید آن‌ها را به همراه دیپلم و یا مدرک کارشناسی در سامانه ثبت نماید.

سپس متقاضی باید تا زمان اعلام نتیجه منتظر بماند و بعد برای مشاهده نتیجه نهایی به سامانه سنجش کشور مراجعه کند. نحوه مشاهده و نکاتی درباره اعلام نتایج را در ادامه مطلب گفتیم. چنانچه سوالی در مورد مفاله بالا داشتید، می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

برای دانلود فایل PDF نتایج علمی کاربردی مهر ماه کلیک کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا پس از اعلام نتایج دانشگاه علمی کاربردی مهر باید در دانشگاه محل پذیرش، شهریه مورد نظر را پرداخت نماییم؟

پرداخت شهریه پس از انجام ثبت نام در دانشگاه پذیرفته شده باید صورت پذیرد.

اطلاعات لازم برای مشاهده نتایج علمی کاربردی چیست؟

اطلاعاتی همچون شماره پرونده و همچنین اطلاعات هویتی شما از موارد مورد نیاز خواهد بود.

آیا اعلام نتایج کارشناسی علمی کاربردی برای ترم مهر و بهمن متفاوت می‌باشد؟

با توجه به تاریخ متفاوت برای ثبت نام ترم مهر و بهمن، زمان انتشار کارنامه‌های مربوطه نیز متفاوت خواهد بود.

نظرات

68 دیدگاه دربارهٔ «اعلام نتایج علمی کاربردی مهر ۱۴۰۲ + نحوه مشاهده | sanjesh.org»

 1. Avatar photo zahra گفت:

  سلام خسته نباشید
  در صورت قبولی در دانشگاه علمی کاربردی کی باید در سایت هم آوا ثبت نام کنیم ؟
  و برای ثبت نام در سایت نام کاربری و رمز عبور از کجا بفهیم؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   اطلاعیه خود سایت هم اوا را باید چک کنید.

 2. Avatar photo مهناز گفت:

  سلام
  نتایج دانشگاه علمی کاربردی مهر ۱۴۰۲ اعلام شده؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله

 3. Avatar photo نگار گفت:

  سلام امروز 14مهر 1402 هستیم نتایج علمی کاربردی کی اعلام میشه؟

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام نتایج علمی کاربردی از طریق سنجش اعلام شده است

 4. Avatar photo محمد گفت:

  سلام
  نتایج علمی کاربردی چه زمان اعلام میشه

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   نتایج رشته های بدون کنکور نیمه دوم مهر ماه منتشر خواهد شد

 5. Avatar photo ازادی گفت:

  سلام نتایج کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی کی معلوم میشه؟

  1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   نتایج رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور نیمه دوم مهرماه منتشر خواهد شد

 6. Avatar photo منصور گفت:

  سلام خسته نباشید. میتونم برای دیدن اعلام نتیچه علمی کاربردی برم توی سایت ازمون؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور امینی گفت:

   سلام دوست عزیز
   نتایج درسایت سنجش مشخص میشود.
   هنوز نتایج رااعلام نکردند.

 7. Avatar photo کیانی گفت:

  سلام اعلام نتیجه های علمی کاربردی کی میاد؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   تا حداکثر نیمه مهر ماه

 8. Avatar photo br گفت:

  سلام نتایج بدون کنکور علمی کاربردی برای بهمن ماه هنوز اعلام نشده؟

  1. Avatar photo مشاور ابراهیمی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله نتایج علمی کاربردی اعلام شده است. جهت مشاهده نتایج به سایت سازمان سنجش مراجه کنید.

  2. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   سلام وقت بخیر
   بعلع هنوز اطلاع رسانی نشده است

   1. Avatar photo نجمه گفت:

    سلام
    نتایج علمی کاربردی کی میاد و از کجا دقیقا باید بفهمیم

    1. Avatar photo مشاور مرادیان گفت:

     سلام وقت بخیر
     نتایج رشته های بدون کنکور نیمه دوم مهر ماه منتشر خواهد شد

 9. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام نتایج بهمن ماه علمی کاربردی کی اعلام میشه امروز پنجم هست الان هفده روز از زمان ثبت نام گذشته

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام
   وقت بخیر هنوز اعلام نشده

  2. Avatar photo مشاور ابراهیمی گفت:

   سلام
   روزتون بخیر
   نتایج تو بهمن میاد
   سایت سازمان سنجش رو چک بفرمایید

 10. Avatar photo sara گفت:

  سلام وقتتون بخیر چرا سایت سنجش نمیاره چطور نتایجو ببینیم

  1. Avatar photo isaei گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   جهت اطلاع از نتیجه ازمونتون میتوانید با مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 11. Avatar photo رویا گفت:

  سلام سایت بالا نمیاد حالا چطور نتایجو ببینیم تا مهلت ثبت نام حضوری تموم نشه

  1. Avatar photo gholizadegan گفت:

   سلام وقت بخیر ، تا نهم فرصت ثبت نام غیر حضوری وجود دارد .

 12. Avatar photo حسام نورنیکی نژاد طهرانی گفت:

  سلام خسته نباشید نتیجه کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی که اعلام میشود

  1. Avatar photo isaei گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   دقیق اطلاع ندادن .

 13. Avatar photo فرزانه گفت:

  باسلام
  گفتید جواب علمی کاربردی تا پایان شهریور میادالان دوم مهره تا کی باید منتظر باشیم؟

  1. Avatar photo bahraii گفت:

   سلام وقت بخیر اعلام شده

 14. Avatar photo میپیا گفت:

  سلام نتایج کاردانی دانشگاه علمی کاربردی کی میاد؟گفته بودن آخر هفته احتمال داره تا شنبه اعلام بشه؟

  1. Avatar photo obeidavi obeidavi گفت:

   سلام وقت بخیر اعلام شده است

   1. Avatar photo Mobina گفت:

    سلام روی سایت نیست؟!

    1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

     سلام به زود اعلام میشود

بارگذاری دیدگاه های بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • تغییر رشته در دانشگاه علمی کاربردی

  تغییر رشته در دانشگاه علمی کاربردی + شرایط بخشنامه 1402 | irantahsil

  شرایط تغییر رشته در دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد. دانشجویانی که مایل به تغییر رشته هستند، می‌توانند بر اساس قوانین و مقررات اعلام شده از سوی دانشگاه اقدامات لازم را انجام دهند. برای هر دانشجویی ممکن است این اتفاق بیفتد...
 • خوابگاه علمی کاربردی

  خوابگاه علمی کاربردی 1402 + هزینه، شرایط و امکانات

  بسیاری از افرادی که در دانشگاه علمی کاربردی پذیرش گرفته‌اند، در ارتباط با خوابگاه علمی کاربردی و شرایط آن سؤال دارند. اطلاع از هزینه خوابگاه دانشگاه علمی کاربردی و آدرس خوابگاه دانشگاه علمی کاربردی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که دانشجویان...
 • شهریه رشته خلبانی علمی کاربردی

  شهریه رشته خلبانی علمی کاربردی 1402 + کاردانی و کارشناسی

  اطلاع از میزان شهریه رشته خلبانی علمی کاربردی برای آن دسته از افرادی که قصد ادامه تحصیل در این رشته را دارند، بسیار اهمیت دارد. رشته خلبانی یکی از رشته‌های پرطرفدار کنکور می‌باشد که بسیاری از افراد می‌توانند در دوره‌های...
 • سایت شکایات دانشگاه علمی کاربردی

  سایت شکایات دانشگاه علمی کاربردی + ثبت و پیگیری | ticket.uast.ac.ir

  افرادی که از دانشگاه علمی کاربردی و عملکرد کارکنان آن شکایت دارند می توانند وارد سایت شکایات دانشگاه علمی کاربردی شوند. این سایت به آدرس ticket.uast.ac.ir در اختیار تمام دانشجویان و کارکنان این دانشگاه قرار دارد؛ بنابراین شما هر گونه...
تماس با مشاور