ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

اعلام نتایج ترمیم معدل 1403 + مشاهده نمرات | my.medu.ir

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۲ اسفند ۱۴۰۲
اعلام نتایج ترمیم معدل
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

دانش آموزانی که در امتحانات ترمیم معدل شرکت کردند همواره به دنبال این هستند که زمان اعلام نتایج ترمیم معدل 1403 کی است و جواب ترمیم معدل کی میاد؟ زیرا آن ها دوست دارند در اسرع وقت به مشاهده کارنامه ترمیم معدل خود بپردازند و از این طریق نمرات خود را مشاهده نمایند.

همان گونه که می دانید در حال حاضر وزارت آموزش و پرورش برای دانش آموزانی که نمره نهایی آن ها به دلایل مختلفی پایین بوده است، این فرصت را می دهد تا با شرکت دوباره در امتحانات نهایی نمره های خود را بالا ببرند تا از این طریق معدل خود را ترمیم کرده و با نمره بالا و سوابق تحصیلی بهتر در کنکور سراسری شرکت کنند.

حال اگر شما قصد دارید بدانید که نحوه شرکت در امتحانات نهایی ترمیم معدل برای دانش آموزان رشته‌های مختلف چگونه است می توانید در این مورد با مشاوران ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل فرمایید. آن ها به شما این فرصت را می دهند تا اطلاعات جامعی را در مورد نحوه ترمیم معدل به دست بیاورید.

زمان اعلام نتایج ترمیم معدل 1403

افرادی که قصد دارند معدل خود را ترمیم کنند باید یک ماه قبل از برگزاری امتحانات نهایی خرداد ماه ثبت نام کنند. آن ها برای این کار باید به مدارس بزرگسالان منطقه خود مراجعه کنند تا در آن جا اقدامات لازم را برای ترمیم معدل انجام دهند.

زمان اعلام نتایج ترمیم معدل نیز همزمان با اعلام نتایج امتحانات نهایی خرداد مشخص می شود. این نتایج معمولا دو هفته بعد از اتمام امتحانات منتشر می شود. در حال حاضر زمان دقیق اعلام نتایج ترمیم معدل 1403 مشخص نشده است. به طوری که اگر اطلاعاتی در این مورد منتشر شد، آن را در مقاله اعلام خواهیم کرد.

زمان اعلام نتایج ترمیم معدل

شما برای این که زمان دقیق مشاهده نمرات ترمیم معدل خود را به دست بیاورید می توانید از مدرسه بزرگسالان خود پرس‌وجو نمایید یا به واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه کنید. ترافیک سایت در زمان اعلام نتایج ترمیم معدل معمولا به دلیل رجوع افراد مختلف زیاد است و شما نمی توانند به راحتی نمرات ترمیم معدل خود را مشاهده کنید. در این موقع می توانید این کار را به کارشناسان ایران تحصیل واگذار نمایید. آن ها در اولین فرصت با ورود به این سامانه کارنامه شما را مشاهده کرده و تصویر آن را برای شما ارسال خواهند کرد.

مشاهده نمرات ترمیم معدل به شما این فرصت را می دهد تا در صورت بروز هر گونه اشتباه و شکایت در مورد نمره اکتسابی آن را در همان لحظه در سامانه  my.medu.ir ثبت کنید. به یاد داشته باشید که مدت زمان اعتراض به نمرات ترمیم معدل شما محدود بوده و شما باید بلافاصله بعد از مشخص شدن زمان اعلام نتایج ترمیم معدل کارنامه و نمره خود را مشاهده نمایید. در صورتی که احراز محل سکونت دانش آموزان خود را انجام نداده باشید، در زمان اعلام نتایج ترمیم معدل با مشکل مواجه می‌شوید.

درصورت فراموشی رمز مای مدیو روی لینک کلیک کنید.

اهمیت ترمیم معدل چیست؟

هر ساله دانش آموزان زیادی برای ترمیم معدل به مدارس بزرگسالان مراجعه می کنند تا با شرکت در امتحان نهایی بتوانند نمره و معدل نهایی خود را بالا ببرند. این کار به آن ها کمک می کند تا با سوابق تحصیلی بیشتری در کنکور سراسری شرکت کنند؛ زیرا همان گونه که می دانید تاثیر سوابق تحصیلی بر روی نتایج کنکور بسیار زیاد است؛ به همین دلیل اگر شما در طول امتحانات نهایی موفق به کسب نمره خوب نشدید می توانید با شرکت دوباره در این امتحانات نمره خود را بالا ببرید.

حال اگر شما بعد از شرکت در امتحان نهایی برای بار دوم جهت دریافت نمره بهتر موفق به کسب نمره بالاتری نشدید در این صورت نمره قبلی شما در کارنامه الحاق می شود. البته شما می توانید برای بار سوم نیز در این امتحان شرکت کنید که برای این کار منتظر امتحانات نهایی سال بعد باشید؛ بنابراین ترمیم معدل فرصتی دوباره برای قبولی در رشته های بهتر کنکور سراسری است.

اهمیت ترمیم معدل چیست

سایت مشاهده کارنامه ترمیم معدل 1403

با توجه به اهمیت ترمیم معدل و تاثیر آن در کنکور سراسری افراد زیادی برای افزایش نمره و معدل کل خود به مدارس بزرگسالان مراجعه می کنند. این افراد بعد از آن که از زمان اعلام نتایج ترمیم معدل مطلع شدند می توانند برای دریافت و مشاهده نمرات ترمیم معدل خود به مدارس بزرگسالان منطقه خود مراجعه کنند یا به صورت غیرحضوری به سایت  my.medu.ir رجوع نمایند. در واقع شما می توانید جواب امتحانات ترمیم معدل خود را به صورت حضوری و غیر حضوری دریافت کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل و بخشنامه جدید آن روی لینک کلیک کنید.

سایت my.medu.ir، یک سایت ارتباطی میان دانش آموزان و معلمان با آموزش و پرورش است. به طوری که شما با مراجعه به این سایت می توانید از خدمات زیاد این سامانه مانند دریافت کارنامه و نمرات ترمیم معدل استفاده کنید. استفاده از این سایت می تواند سرعت عمل معلمان و دانش آموزان را برای مشاهده کارنامه ترمیم معدل و ثبت اعتراضات را بالا ببرد و از این طریق رفت و آمدها را به مدارس کم کند.

به طور کلی می توان بیان کرد که در حال حاضر تمام مراحل ثبت نام، مشاهده نمرات ترمیم معدل و ثبت اعتراض را می توانید به صورت حضوری و غیرحضوری انجام دهید.

نحوه دریافت غیرحضوری نتایج ترمیم معدل 1403

افرادی که دوست دارند بعد از زمان اعلام نتایج ترمیم معدل آن را به صورت غیرحضوری مشاهده کنند می توانند به سایت  my.medu.ir مراجعه نمایند. شما برای مشاهده کارنامه ترمیم معدل خود در سایت مای مدیو باید کد ملی و شماره همراه خود را به همراه داشته باشید. بعد از آن طبق مراحل مذکور آن ها را انجام دهید.

🔶 ابتدا لازم است شما پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir را در گوگل جستجو کرده و وارد صفحه اصلی آن شوید. در آن جا باید گزینه «ورود از طریق دولت من» را انتخاب نمایید. حال در صورتی که اگر شما دانش آموز پایه دوازدهم هستید و هنوز از مدرسه فارغ‌التحصیل نشدید باید در همان صفحه باز شده اطلاعات خود را درج نمایید.

برای ترمیم معدل دیپلم برای مهاجرت و شرایط و مراحل آن روی لینک کلیک کنید.

آموزش دریافت غیرحضوری نتایج ترمیم معدل

🔶 در پنجره جدیدی که برای شما باز می شود تلفن همراه خود را در کادر مربوطه درج کنید.

نحوه دریافت غیرحضوری نتایج ترمیم معدل

🔶 حالا به گوشی تلفن همراه شما یک کد ارسال می شود که باید آن را در کادر مشخص شده در صفحه بنویسید.

🔶 در این بخش لازم است شما کد ملی و تاریخ تولد خود را در سایت  my.medu.ir درج کنید تا صحت اطلاعات شما مشخص شوند.

سایت ترمیم معدل my.medu.ir

🔶 بعد از آن که موفق شدید به پنل کاربری خود در سایت مای مدیو وارد شوید، روی گزینه سوابق تحصیلی کلیک کنید. در آن جا می توانید کارنامه و ریز نمرات خود را در ترمیم معدل مشاهده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیست مدارک لازم برای ترمیم معدل کنکور و مراحل مختلف آن روی لینک آبی کلیک کنید.

حال در صورتی که شما بعد از مشاهده نمرات ترمیم معدل به کارنامه خود اعتراض داشته باشید می توانید در بازه زمانی تعیین شده با ورود به این سامانه در آن اعتراض خود را ثبت نمایید.

اقدامات لازم برای دریافت حضوری نتایج ترمیم معدل 1403

همان طور که در بالا اشاره کردیم شما برای مشاهده کارنامه ترمیم معدل خود باید بعد از مشخص شدن زمان اعلام نتایج ترمیم معدل می توانید به مدارس بزرگسالان منطقه خود مراجعه کنید. در این جا شما باید مدارکی را به همراه خود ببرید و کارهایی را انجام دهید که به همه آن ها اشاره می کنیم.

مراجعه به مدرسه بزرگسالان منطقه

در این مرحله شما بعد از اعلام نتایج ترمیم معدل برای مشاهده و دریافت کارنامه خود به مدرسه بزرگسالان منطقه خود مراجعه می کنید. در واقع شما به این جا علاوه بر ثبت نام ترمیم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی در کنکور سراسری برای مشاهده آن ها نیز مراجعه می کنید.

ارائه مدارک شناسایی جهت دریافت کارنامه ترمیم معدل

در این مرحله شما باید برای مشاهده کارنامه ترمیم معدل خود مدارکی را ارائه دهید. این مدارک شناسایی همان شناسنامه و کارت ملی هستند. البته در برخی از مدارس تنها با بیان مشخصات فردی می توانید کارنامه خود را دریافت کنید. این کار کاملا به قوانین مدرسه بزرگسالان بستگی دارد.

بررسی نمرات ترمیم معدل و اعتراض به آن

بعد از آن که شما کارنامه ترمیم معدل خود را دریافت و نمرات خود را مشاهده کردید. در صورتی که به نتایج آن اعتراض داشته باشید می توانید در اسرع وقت در همان مدرسه اقدام به ثبت اعتراض به نمرات ترمیم معدل نمایید. در این خصوص لازم است شما زمان اعتراض به نمرات ترمیم معدل 1403 را از کارکنان مدرسه بزرگسالان بپرسید.

بررسی نمرات ترمیم معدل و اعتراض به آن

مشاوره دریافت و مشاهده کارنامه ترمیم معدل 1403

بعد از آن که متوجه شدید جواب ترمیم معدل کی میاد؟ و کارنامه خود را دریافت کردید باید آن ها را به خوبی بررسی نمایید تا در صورت اعتراض اقدامات لازم را انجام دهید. در صورتی که شما نمره قبولی خود را کسب کرده باشید همان نمره برای شما در کارنامه نهایی ثبت می شود. به طوری که شما با نمره و کارنامه بهتری می توانید در کنکور سراسر سال جدید شرکت نمایید. در صورتی که شما از نمره اکتسابی خود ناراضی باشید می توانید اعتراض کنید.

اگر با اعتراض کردن هم موفق به کسب نمره قبولی نشدید در این صورت می توانید با مشورت کارکنان در مدارس بزرگسالان شرایط شرکت مجدد در امتحانات نهایی را برای خود فراهم نمایید. معمولا این فرصت، در امتحانات نهایی خرداد سال بعد فراهم می شود. لذا شما باید مدت زمان زیادی را منتظر بمانید تا دوباره در این امتحانات شرکت کنید.

در حالی که با داشتن برنامه ریزی دقیق در همان سال می توانید نمره ترمیم معدل خوبی را کسب نمایید.  برای این کار نیاز به مشورت با کارشناسان تحصیلی دارید. همچنین لازم به ذکر است که اگر نمره نهایی و جدید شما از نمره نهایی قبلی کمتر باشد در این صورت وزارت آموزش و پرورش نمره بالاتر را برای شما در کارنامه لحاظ می کند و نمره پایین شما درج نمی شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ترمیم معدل کارشناسی سراسری و بخشنامه آن روی لینک کلیک کنید.

خلاصه مطلب

افراد زیادی قصد دارند با ثبت نام در طرح ترمیم معدل نهایی نمره خود را بالا ببرند و در کنکور سراسری با نمره بیشتری شرکت کنند. آن ها از این طریق شانس خود را برای قبولی در رشته های بهتر بالا می برند می توانند با ثبت نام در ترمیم معدل در آزمون نهایی برای بار دوم شرکت کنند. این آزمون، در مدرسه بزرگسالان منطقه داوطلب برگزار می شود که بعد از شرکت در آزمون باید منتظر زمان اعلام نتایج ترمیم معدل باشند.

آن ها در مورد زمان اعلام نتایج ترمیم معدل می توانند با کارکنان مدرسه بزرگسالان صحبت کنند تا در زمان دقیق برای مشاهده کارنامه ترمیم معدل خود اقدام کرده و به این مدارس مراجعه کنند. حال اگر آن ها دوست دارند از روش غیر حضوری استفاده کنند می توانند به سایت  my.medu.ir مراجعه کرده و در آن جا با ثبت شماره ملی و شماره تلفن همراه، کارنامه و نمرات خود را مشاهده کنند.

شما بعد از آن که کارنامه خود را مشاهده کردید می توانید با ثبت اعتراض، نمره خود را بهبود دهید یا برای دفعات سوم در امتحان نهایی شرکت نمایید؛ اما آیا می دانید شما در کدام دروس نهایی می توانید برای ترمیم معدل ثبت نام کنید و آیا امکان شرکت در تمام دروس وجود دارد؟‌ برای رسیدن به جواب این سوالات می توانید با مشاوران ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

برای دانلود پی دی اف مقاله روی لینک کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

زمان اعلام نتایج ترمیم معدل 1403 کی است؟

معمولا دو هفته بعد از اتمام امتحانات نهایی می توانید برای دریافت و مشاهده کارنامه ترمیم معدل خود به مدرسه بزرگسالان منطقه خود یا سایت my.medu.ir مراجعه کنید؛ اما دقت کنید که جواب دقیق آن را می توانید از کارکنان این مدارس دریافت نمایید.

آیا می توانید با مراجعه به سایت  my.medu.ir اقدام به دریافت و مشاهده نمرات ترمیم معدل 1403 کنید؟

بله؛ در حال حاضر شما تمام مراحل ثبت نام، شرکت در امتحان، دریافت کارنامه و ثبت اعتراض به نتایج آزمون ترمیم معدل را می توانید به صورت حضوری و غیر حضوری انجام دهید.

هزینه ثبت نام در آزمون ترمیم معدل 1403 چقدر است؟

در حال حاضر اعلامیه ای در مورد هزینه ثبت نام ترمیم معدل 1403 عنوان نشده است. شما جهت کسب اطلاعات دقیق در مورد آن می توانید با مشاوران ایران تحصیل صحبت نمایید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • شهریه مدارس نمونه دولتی

  شهریه مدارس نمونه دولتی 1403 + کلیه مقاطع | ایران تحصیل

  در میان مراکز آموزشی دولتی، مدارس نمونه دولتی از امتیاز و رتبه بسیار خوبی برخوردارند؛ به همین دلیل نیز بسیاری از دانش‌ آموزان برای ورود به این مدارس با شرکت در آزمون ورودی آن با یکدیگر رقابت می‌ کنند. یکی...
 • ثبت نام دبیرستان البرز

  ثبت نام دبیرستان البرز 1403 {شرایط جدید} + ورود mandegaralborz

  دانش‌آموزانی که تمایل به ادامه تحصیل و ثبت نام دبیرستان البرز در دوره  متوسطه دوم دبیرستان ماندگار البرز را دارند، می‌توانند در دوره زمانی مقرر با مشاهده شرایط ثبت نام دبیرستان البرز برای ثبت‌نام آزمون سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴...
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
 • پشتیبانی سامانه مای مدیو

  پشتیبانی سامانه مای مدیو + شماره تماس پاسخگو my.medu.ir

  پشتیبانی سامانه مای مدیو با هدف خدمت‌رسانی به کاربرانی از جمله دانش‌آموزان، فرهنگیان و اولیا راه‌اندازی شده است. چون خیلی از افراد بعد از مراجعه به این سایت شاید به پشتیبانی مای مدیو نیاز پیدا نمایند. شما در حین ورود...
تماس با مشاور