ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

اعلام نتایج آزمون دکتری 1402 + زمان بندی دقیق

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۴
اعلام نتایج آزمون دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

اعلام نتایج آزمون دکتری مدتی بعد از برگزاری آزمون انجام می شود و این نتایج بر روی سایت سنجش قابل مشاهده هستند. در نتیجه متقاضیان می‌ توانند پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری، اعلام نتایج دکتری سراسری و اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد مطلع شوند. این کار باعث می شود هر داوطلب با مشاهده کارنامه اش متوجه شود در چه وضعیت علمی قرار دارد و بر اساس آن برای انتخاب رشته خود اقدام نماید. سازمان سنجش نیز فرم انتخاب رشته داوطلبان را بررسی کرده و آن ها را برای مصاحبه دکتری دوره های شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی، روزانه، پردیس خودگردان و آزاد دعوت می کند.

در ادامه بهتر است ذکر کنیم ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات دقیقی نسبت به اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه سراسری و آزاد در اختیار شما قرار دهیم. در واقع شما بعد از مطالعه این مقاله از زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری، تاریخ اعلام نتایج کنکور دکتری دانشگاه آزاد، زمان اعلام نتایج دکتری سراسری، نحوه انتشار نتایج نهایی آزمون دکتری و بسیاری از موارد دیگر آشنا خواهید شد. بنابراین پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله را با دقت مطالعه کرده و در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به دریافت راهنمایی های بیشتر با مشاوران ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید.

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری

در این بخش از مقاله تصمیم داریم اطلاعات کاملی نسبت به زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری در اختیار شما قرار دهیم. شایان ذکر است تا بدانید داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت نموده اند، طی سه مرحله می بایست نتایج خود مشاهده و دریافت کنند. این مراحل شامل اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، نتایج انتخاب رشته و نتیجه نهایی بعد از انجام مصاحبه می باشند.

در گام نخست پس از برگزاری آزمون و در یک بازه مشخص، کارنامه اولیه در اختیار داوطلبان قرار داده می شود. در کارنامه اولیه ی هر داوطلب رتبه و تراز او مشخص شده است در نتیجه هر فرد می تواند با توجه به آن، از میان کد رشته محل های قید شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری، اولویت های خود را پس از ورود به سایت سنجش به ثبت برساند.

با عنایت به این موضوع که زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری هنوز مشخص نشده است پیش بینی می کنیم که این زمان مانند سال های گذشته در اواخر فروردین ماه باشد اما پیشنهاد ما این است که برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج آزمون دکتری و اعلام نتایج دکتری سراسری و آزاد با کارشناسان ما در تماس باشید.

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری

تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری

تمامی داوطلبانی که در زمان انتخاب رشته دکتری، کد رشته محل های مورد نظر خود را انتخاب و ثبت نموده اند، می بایست نتایج آن را دریافت نمایند تا در صورت کسب نمره حد نصاب، خود را برای مصاحبه آماده کنند.

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری معمولا یک ماه پس از اتمام زمان انتخاب رشته می باشد. به نحوی که در آزمون سال گذشته شاهد بودیم این کارنامه حدود یک ماه بعد بر روی سایت قرار گرفت. به همین دلیل، می توان گفت که در سال آتی نیز روندی مشابه را برای اعلام نتیجه آزمون دکتری و اعلام نتایج دکتری سراسری خواهیم داشت.

باید توجه داشته باشید هنوز هیچ تاریخ دقیقی در خصوص اعلام نتایج آزمون دکتری از سوی سازمان سنجش منتشر نشده است و با توجه به این که آزمون دکتری 1402 در تاریخ 11 اسفند ماه برگزار می شود؛ پیش بینی می کنیم اواسط اردیبهشت ماه این نتایج منتشر گردد. لازم به ذکر است در صورت انتشار زمان و تاریخ دقیق اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری از سوی سازمان سنجش این مقاله به روز رسانی می شود.

 

🔔 جهت کسب اطلاعات نسبت به نتایج انتخاب رشته دکتری بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید. 🔔

زمان انتشار نتایج نهایی آزمون دکتری

مطمئنا شرکت در مصاحبه دکتری و قبولی در آن یکی از نفس گیرترین مراحل این آزمون به شمار می رود. لازم به ذکر است افرادی که با توجه به نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری، حد نصاب نمره قبولی را کسب کنند در واقع پذیرفته شده نهایی محسوب می گردند.

توجه داشته باشید دعوت به مصاحبه دکتری به صورت چند برابر ظرفیت صورت می گیرد و تنها داوطلبانی می توانند قبول شوند که در مصاحبه، قوی تر عمل کرده باشند. پذیرش نهایی نیز بر اساس ظرفیت های اختصاص داده شده به هر کد رشته محل و تایید صلاحیت عمومی انجام می شود.

مجددا اگر بخواهیم برای تعیین تقریبی زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری به سال گذشته رجوع کنیم، خواهیم دید که این کارنامه در اواخر مرداد سال گذشته منتشر شده است بنابراین می توان پیش بینی کرد بازه زمان انتشار نتایج نهایی آزمون دکتری در اواخر مرداد تا اوایل شهریور می باشد.

همچنین یادآور می شویم مقاله حاضر پس از انتشار اطلاعیه سازمان سنجش به روز رسانی خواهد شد و زمان دقیق اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

راهنمای تصویری دریافت و اعلام نتیجه آزمون دکتری

پس از انتشار و اعلام نتایج آزمون دکتری باید وارد سایت سازمان سنجش شوید تا با وارد کردن اطلاعات خود بتوانید کارنامه تان را اخذ نمایید. در ادامه مراحل دریافت نتیجه آزمون دکتری را به صورت تصویری به شما آموزش خواهیم داد. البته باید یادآور شویم روش دریافت کارنامه اولیه و نهایی تفاوت چندانی نداشته و مطابق زیر می باشد.

در گام اول باید عبارت سازمان سنجش و آموزش کشور را در گوگل جستجو کنید یا این که با وارد کردن آدرس اینترنتی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org وارد این سایت شوید. 

سایت سازمان سنجش

در این مرحله باید ابتدا وارد قسمت مخصوص “دکتری تخصصی” از منوی سمت راست سایت شوید.

دکتری تخصصی

سپس بر روی گزینه ” اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دوره دکتری سال 1402″ کلیک کنید. 

اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دوره دکتری

پس از آن که وارد این صفحه شدید می توانید به سه روش برای مشاهده نتیجه خود اقدام نمایید. در روش اول لازم است شماره داوطلبی و شماره شناسنامه ذکر شود. در روش دوم، شماره پرونده و شماره شناسنامه و در روش سوم شماره پرونده و شماره داوطلبی را باید درج کنید. بسته به اطلاعات و تشخیص خود می توانید از هر کدام از شیوه ها استفاده نمایید.

سه روش مشاهده نتیجه آزمون

راهنمای تصویری دریافت نتایج دکتری دانشگاه آزاد

همانطور که می دانید کنکور دکتری دانشگاه آزاد و سراسری با یکدیگر ادغام شده اند به همین دلیل شرکت کنندگان دانشگاه آزاد می توانند از دو طریق سایت سازمان سنجش و سامانه مرکز سنجش،پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد برای دریافت نتیجه نهایی خود اقدام کنند. روش مشاهده نتایج آزمون دکتری در سایت سازمان سنجش پیش تر گفته شد. حال می خواهیم در ادامه نحوه مشاهده نتیجه آزمون را در سامانه مرکز سنجش،پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به صورت تصویری بیان کنیم.

 

📢 اطلاعیه 📢

پس از اعلام نتایج اولیه دانشگاه آزاد، برای انجام انتخاب رشته دانشگاه های آزاد می بایست در سایت همین دانشگاه ها اقدام کرد. 

در گام اول باید به سامانه مرکز سنجش،پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه کنید.

اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد

در صفحه اصلی بر روی گزینه ” دکتری تخصصی ” از منوی سمت راست کلیک نماید. همچنین، می توانید لینک فعال ” اعلام نتایج نهایی دکتری تخصصی ” را نیز انتخاب کنید.

مشاهده کارنامه نهایی آزمون دکتری

در قسمت زیر یک تصویر قرار داده ایم که شما را برای ورود به سامانه نتیجه نهایی آزمون دکتری تخصصی کمک می کند، اطلاعات خواسته شده اعم از کد ملی و کد دسترسی را وارد کرده و در نهایت بر روی دکمه ورود کلیک کنید. توجه داشته باشید که کد دسترسی در انتهای کارنامه ذکر شده است.

سامانه مشاهده نتیجه آزمون دکتری

در انتها این بخش از مقاله باید به اطلاع شما برسانیم که کارنامه شما در پنجره بعدی قابل مشاهده می باشد.

زمان اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری

یکی از مراحل مهم در اعلام نتیجه آزمون دکتری مربوط به انتشار نتایج دعوت به مصاحبه است که در این قسمت قصد داریم به بررسی زمان اعلام نتایج نهایی و نتایج مصاحبه بپردازیم.

هر داوطلب بعد از آنکه انتخاب رشته دکتری خود را انجام داد باید منتظر اعلام نتایج کنکور دکتری باشد. لازم است بگوییم زمان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه های سراسری با دانشگاه های آزاد متفاوت است اما اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد از طریق سایت سازمان سنجش می باشد.

نکته مهم این است که در زمان اعلام نتایج کنکور دکتری، چندین برابر ظرفیت پذیرش این مقطع تحصیلی در هر رشته‌ محل دعوت به مصاحبه انجام می شود تا پس از طی کردن مراحل مصاحبه، پذیرفته‌ شدگان نهایی مشخص گردند. سپس نام افراد پذیرفته شده در زمان اعلام نتایج کنکور دکتری اعلام می شود.

📢 اطلاعیه 📢

اعلام نتایج آزمون دکتری برای مصاحبه از طریق مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه در سایت azmoon.org صورت می‌گیرد.

💣 اعلام نتایج این آزمون به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و…) در دهه سوم اردیبهشت ماه 1402 از طریق درگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان منتشر خواهد شد.

مراحل بعد از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری

پس از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری و لیست اسامی پذیرفته شدگان، نوبت به ثبت نام در دانشگاه های محل پذیرش می رسد. به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما به موقع نتیجه خود را دریافت کنید تا زمان کافی جهت جمع آوری مدارک لازم را داشته باشید.

از سوی دیگر، بر اساس قوانین برخی از دانشگاه ها، لازم است که پذیرفته شدگان قبل از مراجعه حضوری، حتما به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه نموده و مدارک لازم را بارگذاری نمایند. البته باید به این نکته اشاره کرد که سایت دانشگاه ها تنها برای بارگزاری مدارک مورد استفاده قرار نمی گیرد و تاریخ دقیق نام نویسی نیز در این سایت ها قابل مشاهده می باشد. توجه داشته باشید که عدم مراجعه به موقع برای ثبت نام آزمون دکتری در دانشگاه، به منزله انصراف بوده و در این صورت هیچ حقی برای اعتراض داوطلب وجود ندارد.

 

🔔 جهت کسب اطلاعات نسبت به ثبت نام آزمون دکتری بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید. 🔔

اعتراض به نتیجه آزمون دکتری

آیا به نتیجه آزمون دکتری معترض هستید؟ این نکته را در نظر داشته باشید به طور معمول، این کارنامه ها بر اساس بررسی های دقیق و احتساب همه جوانب منتشر می شوند. اما به هر ترتیب، شرایطی فراهم شده است تا متقاضیان معترض به نتیجه، بتوانند درخواست بازبینی خود را به ثبت برسانند. به همین منظور، معمولا زمانی جهت اعتراض به نتایج آزمون دکتری اعلام می شود و برای انجام این کار حدود دو هفته مهلت در نظر گرفته می شود.

نکته مهم این که اگر داوطلب در این بازه زمانی اعتراض خود را ارسال نکند، به اعتراض او دیگر ترتیب اثر داده نخواهد شد.

به طور کلی مراحل اعتراض به نتیجه آزمون دکتری شامل موارد زیر هستند:

🔸 پس از اعلام نتایج آزمون دکتری و اعلام نتایج دکتری آزاد لازم است به قسمت ” ارسال درخواست” که در سمت چپ صفحه اصلی سایت سازمان سنجش واقع شده است بروید.

🔸 بر روی گزینه عضویت کلیک کنید. 

🔸 پس از آنکه عضو شدید، مجددا به صفحه قبل برگردید و با کلیک بر روی گزینه ورود به سیستم، آدرس ایمیل و رمز عبور خود را درج نمایید.

🔸 در بخش درخواست جدید، در منوی کشویی بر روی عنوان دکتری کلیک کرده و گزینه اعتراض به نتیجه قبولی را بفشارید.  

مشاوره اعتراض به نتیجه آزمون دکتری

سازمان سنجش و آموزش کشور این فرصت را به متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری داده است که در هر مرحله از اعلام نتایج این مقطع، اعتراض خود را ثبت کنند. در حقیقت می توانیم بگوییم امکان ثبت اعتراض به نتایج آزمون دکتری در سه مرحله ی اعلام نتایج اولیه، زمان اعلام نتایج انتخاب رشته و اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری مهیا است. 

در خصوص نحوه ثبت اعتراض به نتایج نهایی منتشر شده دکتری نیز باید اشاره کنیم که انجام این کار تنها از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر است. همچنین لازم به ذکر می باشد که برای ثبت اعتراض، داوطلبان می بایست حتما در این سیستم ثبت نام نمایند. شما عزیزان نیز می توانید برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر در مورد اعتراض به نتیجه آزمون دکتری با مشاوران ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار کنید.

 

🔔 جهت کسب اطلاعات نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید. 🔔

اخبار پیرامون نتایج آزمون دکتری

نتایج اولیه دکتری بدون آزمون دانشگاه تهران منتشر شد.

‌نتیجه بررسی اولیه ثبت نام الکترونیکی داوطلبان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دکتری تخصصی دانشگاه تهران اعلام شد. همچنین داوطلبانی که اسامی آن ها به عنوان پذیرفته شده اولیه منتشر شده بود، دعوت به مصاحبه شدند.

معافیت سربازی فارغ التحصیلان مقطع دکتری

سربازان فارغ التحصیل مقطع دکتری می توانند پس از گذراندن دوره پسا دکتری، خدمت خود را در قالب پروژه های این دوره انجام دهند. پسا دکتری یک مقطع تحصیلی به حساب نمی آید و تنها یک دوره پژوهشی است.

در این دوره پژوهشی که یک تا پنج سال زمان می برد، فرد دانشجو با حمایت استادان مراکز پذیرش دانشجویان پسا دکتری، به انجام کار تحقیقاتی مشغول می شود. بنابراین افرادی که دوره پسا دکتری را گذرانده باشند معاف از اعزام به خدمت سریازی هستند و سربازی آن ها به صورت پروژه پژوهشی و امریه پسا دکتری انجام می گیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید.

معافیت سربازی فارغ التحصیلان مقطع دکتری

جایزه نقدی 15 میلیون تومانی برای رتبه یک دکتری

هر سال دانشگاه تربیت مدرس تهران یک جایزه نقدی که حدودا ۱۵ میلیون تومان است برای رتبه یک دکتری در نظر می گیرد. البته این جایزه به دانشجویی تعلق خواهد گرفت که بعد از اعلام نتایج مصاحبه دکتری، در سه دانشگاه دولتی به صورت روزانه پذیرفته شود.

خلاصه مطلب 📝

مطمئنا تا قبل از مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی نسبت به اعلام نتایج آزمون دکتری در اختیار نداشته‌ اید. اما در حال حاضر از تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری، زمان اعلام نتیجه آزمون دکتری دانشگاه آزاد و زمان انتشار نتیجه نهایی آن مطلع هستید.

از سوی دیگر بهتر است ذکر کنیم که در این مقاله آموزش تصویری مورد نیاز برای دریافت نتایج آزمون دکتری سراسری و همچنین نحوه دریافت نتایج دکتری دانشگاه آزاد قرار داده ایم تا هر داوطلب بتواند با استفاده از آن نتایج آزمون خود را دریافت نماید. افزون بر این شما عزیزان در حال حاضر می دانید که بعد از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری چه مراحلی را باید طی کنید.

در نهایت امیدواریم مطالب موجود در این مقاله برای شما مفید بوده باشد و در هنگام دریافت نتایج آزمون دکتری به شما کمک کند. اما در صورت داشتن سوال یا نیاز به دریافت راهنمایی های بیشتر می توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید. علاوه بر این شما عزیزان می توانید سوال خود را در انتهای این مقاله به صورت کامنت برای ما بنویسید تا مشاوران کارآزموده ایران تحصیل در کوتاهترین زمان ممکن به شما پاسخ دهند.

 

🔔 برای دانلود فایل PDF مقاله اعلام نتایج کنکور دکتری بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید. 🔔

4.1/5 - (7 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

جهت دریافت کارنامه ازمون دکتری به چه سایتی باید مراجعه نمود؟

متقاضیان می بایست برای دریافت نتایج ازمون دکتری به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و با وارد کردن اطلاعات خود کارنامه را اخذ می نمایند.

آیا زمانی برای اعتراض به نتایج آزمون دکتری در نظر گرفته می شود؟

بله. به طور معمول زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون دکتری اعلام می شود و حدود دو هفته مهلت برای اعتراض در نظر گرفته می شود.

چگونه جزء اسامی پذیرفته شدگان آزمون دکتری باشیم؟

داوطلبان گرامی می توانند جهت کسب راهنمایی و مشاوره قبولی در ازمون دکتری با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل نمایند. 

نظرات

 1. هوشنگ عباسی
  ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۰

  آیا می توان به نتایج آزمون دکتری اعتراض کرد؟

  • محبوب
   ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۲

   چرا این نتایج اینجور. با این همه امادگی مصاحبه خوب و کتاب ومقاله و غیره مردود زده و بدون ازمون هم مصاحبه معلوم نشد چیشد

   برگزار شد نشد.؟؟

   • karimi
    ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۱

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)