ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

اعلام نتایج آزمون دکتری 1403+ مشاهده جواب sanjesh.org

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۲
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳
اعلام نتایج آزمون دکتری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اعلام نتایج آزمون دکتری از روز 28 فروردین ماه 1403 آغاز شده و کلیه شرکت‌کنندگان در این آزمون می‌توانند با مراجعه به سامانه سنجش به نشانی sanjesh.org اقدام به دریافت کارنامه اولیه خود کرده و برای تعیین وضعیت خود برای انتخاب رشته تصمیم‌گیری کنند.

هم‌زمان با انتشار کارنامه دوره دکتری یا به اختصار ph.D، راهنمای انتخاب رشته آزمون ورودی این مقطع نیز طی اطلاعیه‌ای در سایت سنجش منتشر شده که از طریق همین صفحه قابل دریافت است.

برای ورود مستقیم به سامانه سنجش جهت دریافت کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری سال 1403 روی لینک کلیک کنید.

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری

بطور کلی داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت نموده‌اند، طی سه مرحله می‌بایست نتایج آزمون خود را مشاهده و دریافت کنند.

جدول زمانبندی اعلام نتایج آزمون دکتری
اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 28 فروردین 1403
انتخاب رشته ورودی دوره ph.D نیمه متمرکز 1 تا 5 اردیبهشت 1403
نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری خرداد 1403
نتیجه نهایی بعد از انجام مصاحبه اواخر مرداد و اوایل شهریور 1403

در گام نخست، حدود 2 ماه پس از برگزاری آزمون، کارنامه اولیه در اختیار داوطلبان قرار داده می‌شود. این آزمون در روزهای اولیه اسفند ماه هر سال برگزار می‌گردد و اعلام نتایج اولیه در روزهای پایانی فروردین منتشر می‌شود.

کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون دکتر ph.D نیمه متمرکز، روز سه‌شنبه 28 فروردین 1403 بر روی سایت سنجش آموزش کشور منتشر شده‌است. (این کارنامه مربوط به آزمون 1402/12/04 است)

مفاد کارنامه اولیه آزمون دکتری نیمه متمرکز

در کارنامه اولیه‌ داوطلب رتبه، تراز و… مشخص شده‌است. در نتیجه فرد می‌تواند با توجه به اطلاعات کارنامه خود، از میان کد رشته محل های قید شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری، اولویت های خود را در سایت سنجش به ثبت برساند. در کارنامه اولیه دکتری موارد زیر نیز قرار دارد:

 • مشخصات ثبت‌نامی
 • معدل داوطلب
 • نمره خام دروس اختصاصی (درصد پاسخگویی)
 • نمره کل
 • رتبه در سهمیه
 • آخرین رتبه مجاز

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دکتری 1403 در دوره‌های روزانه و غیرروزانه (از جمله پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و نوبت دوم) می‌توانند از 1 اردیبهشت 1403 لغایت 5 اردیبهشت 1403 به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کنند.

در صورتی که داوطلب در زمان اعلام نتایج اولیه دکتری، مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1403 شود، کد دسترسی به انتخاب رشته دکتری آزاد نیز در انتهای کارنامه اولیه ایشان قرار خواهد گرفت. با وارد کردن این کد به همراه کد ملی در سایت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، امکان وارد کردن حداکثر 50 کد رشته محل به داوطلب داده خواهد شد.

راهنمای تصویری دریافت اعلام نتایج آزمون دکتری 1403

پس از انتشار و اعلام نتایج آزمون دکتری باید وارد سایت سازمان سنجش شوید تا با وارد کردن اطلاعات خود بتوانید کارنامه تان را اخذ نمایید. در ادامه مراحل دریافت نتیجه آزمون دکتری را به صورت تصویری به شما آموزش خواهیم داد. البته باید یادآور شویم روش دریافت کارنامه اولیه و نهایی تفاوت چندانی نداشته و مطابق زیر می باشد.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری

در گام اول برای ورود به سامانه سنجش آموزش روی لینک sanjesh.org کلیک کرده و یا عبارت سازمان سنجش و آموزش کشور را در گوگل جستجو کنید و وارد سایت شوید.

در صفحه ابتدایی سایت سنجش برای دریافت اعلام نتایج آزمون دکتری باید با کلیک روی گزینه “دکترای تخصصی” از بین کادرهای نمایش داده وارد بخش مربوطه شوید.

ورود به بخش دکترای تخصصی سایت سنجش

همچنین می‌توانید از منوی بالایی سایت و در بخش آزمون‌ها، روی گزینه دکتری تخصصی کلیک نمایید.

ورود به بخش دکتری از منوی سایت سنجش

در گام بعد بر روی گزینه “کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری سال 1403” کلیک کنید.

انتخاب گزینه کارنامه نتایج اولیه آزمون دکترا

در مرحله پایانی شما از طریق دو روش می توانید نتایج دکتری خود را مشاهده نمایید:

 • با استفاده از شماره داوطلبی به همراه شماره شناسنامه و سال تولد
 • با استفاده از شماره پرونده و شماره شناسنامه

با توجه به در دسترس بودن مدارک خود، یکی از روش‌ها را انتخاب نمایید و کادرهای مربوطه را به دقت تکمیل کنید و سپس بر روی دکمه “جستجو” در زیر روش انتخابی خود کلیک کنید.

روش مشاهده نتایج

در مرحله پایانی داوطلب می‌تواند کارنامه خود را که مشابه تصویر زیر است مشاهده کرده و با استفاده از مفاد آن و مشورت با یک متخصص انتخاب رشته دکتری، وارد مرحله بعدی، یعنی اولویت بندی کد رشته محل‌های مورد نظر شوند.

نمونه کارنامه اولیه آزمون دکتری

اولویت بندی اشتباه در انتخاب رشته دکتری می‌تواند باعث شود شما در رشته مورد علاقه خود پذیرش نشده و یا به رشته‌ای کمتر از پتانسیل واقعی رتبه و ترازتان دست یابید. این مرحله حساس را می‌توانید با کمک مشاوران حرفه‌ای ایران تحصیل با تماس با شماره 9099075307 به بهترین نحو پشت سر بگذارید.

راهنمای تصویری دریافت نتایج دکتری دانشگاه آزاد

کنکور دکتری دانشگاه آزاد و سراسری با یکدیگر ادغام شده‌اند به همین دلیل شرکت‌کنندگان دانشگاه آزاد می‌توانند از دو طریق سایت سازمان سنجش و سامانه مرکز سنجش،پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد برای دریافت نتیجه نهایی خود اقدام کنند.

روش مشاهده اعلام نتایج آزمون دکتری در سایت سازمان سنجش پیش تر گفته شد. حال می خواهیم در ادامه نحوه مشاهده نتیجه آزمون را در سامانه مرکز سنجش،پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به صورت تصویری بیان کنیم.

پس از اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد، برای انجام انتخاب رشته دانشگاه های آزاد می بایست در سایت همین دانشگاه ها اقدام کرد.

⏪ در گام اول برای اعلام نتایج آزمون دکتری باید به سامانه مرکز سنجش،پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه کنید.

نتایج دکتری آزاد

⏪ در صفحه اصلی برای اعلام نتایج آزمون دکتری بر روی گزینه “دکتری تخصصی”از منوی سمت راست کلیک نماید. همچنین، می توانید لینک فعال “اعلام نتایج نهایی دکتری تخصصی” را نیز انتخاب کنید.

⏪ سپس اطلاعات خواسته شده اعم از کد ملی و کد دسترسی را وارد کرده و در نهایت بر روی دکمه ورود کلیک کنید. توجه داشته باشید که کد دسترسی در انتهای کارنامه ذکر شده است.

⏪ نکته مهم در خصوص آزمون دکتری دانشگاه آزاد این می باشد که به جز نتایج اولیه دیگر نتایج از طریق سامانه azmoon.org مشخص و اعلام خواهد شد.

روش بازیابی شماره پرونده و شماره داوطلبی برای مشاهده نتایج آزمون دکتری ۱۴۰۳

داوطلبان در زمان اعلام نتایج آزمون دکتری خود نیازمند اطلاعاتی اساسی مانند شماره پرونده و شماره داوطلبی هستند. اگر کسی این اطلاعات را گم یا فراموش کرده باشد، می‌تواند در زمان اعلام نتایج آزمون دکتری با مراجعه به بخش سیستم پاسخ‌گویی سایت سازمان سنجش، آن‌ها را بازیابی کند.

روند انجام این کار به صورت زیر توضیح داده می‌شود.

 • پس از ورود به وبسایت sanjesh.org، بر روی لینک «سامانه پاسخگویی» کلیک کرده و وارد سیستم پاسخ‌گویی شوید.
 • اگر عضو سامانه هستید، گزینه «درخواست جدید» را انتخاب کنید.
 • سپس پس از تعیین نوع و سال آزمون، درخواست خود را ثبت کرده و منتظر دریافت اطلاعات خود باشید.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره سیستم پاسخ‌گویی سایت سازمان سنجش، به مطلب ثبت و ارسال درخواست در وبسایت سازمان سنجش مراجعه کنید.

خرجش یک زنگه؟

تاریخ اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری

در سال گذشته، در هفته سوم اردیبهشت ماه، متقاضیان کنکور دکتری توانستند نتایج انتخاب رشته خود را دریافت کنند. به همین دلیل، احتمالا داوطلبانی که در انتخاب رشته دکترا در سال 1403 شرکت می‌کنند، می‌توانند منتظر اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دراواخر اردیبهشت و یا اوایل خرداد ماه 1403 باشند.

پس از اعلام نتایج آزمون دکتری و مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری 1403، داوطلبان مطلع خواهند شد که آیا به دانشگاهی جهت شرکت در مصاحبه دکتری دعوت شده‌اند یا خیر.

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1403 در نیمه اول شهریور ماه خواهد بود.

هر داوطلبی که تراز آزمون کتبی آن از حد نصاب تعیین‌ شده‌ توسط دانشگاه بیشتر باشد، به مصاحبه آن دانشگاه دعوت خواهد شد.

محدودیتی از لحاظ تعداد دعوت به مصاحبه وجود ندارد و حتی افرادی که تراز بالایی دارند، ممکن است به مصاحبه تمام رشته‌های انتخابی خود دعوت شوند.

هر دانشگاه پس از اعلام نتایج دکتری مرحله انتخاب رشته، اطلاعیه مربوط به زمان و نحوه برگزاری مصاحبه دکتری را در چند روز بر روی سایت خود منتشر خواهد کرد.

سوال داری؟

مشاهده نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری سال ۱۴۰۳

برای مشاهده نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری سال ۱۴۰۳، داوطلبان محترم باید در زمان اعلام نتایج به وب‌سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh. org مراجعه نموده و از طریق یکی از روش‌های جستجوی مشخصات فردی یا شماره پرونده و شماره شناسنامه، نتایج این مرحله از آزمون را مشاهده کنند.

برای اطلاعات بیشتر، لطفا به راهنمای تصویری مشاهده نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری سال ۱۴۰۳ مراجعه نمایید.

در این راهنما، از داوطلبان خواسته‌ شده‌ است که وارد سایت سازمان سنجش‌شده‌ و لینک دکتری تخصصی را از منوی آن انتخاب نمایند.

نتایج دکتری تخصصی

پس از انتخاب لینک «کارنامه انتخاب رشته‌کنندگان آزمون دکتری سال 1403»، اطلاعات مورد نیاز را از طریق فرم مربوطه وارد‌ کنید و کارنامه خود را مشاهده نمایید.

در صورتی که یک فرد در زمان مصاحبه دکتری به یک یا چند دانشگاه دعوت‌شده‌باشد، میتواند در تمامی این مصاحبه‌‌ها شرکت کرده و می‌بایست هزینه مصاحبه دکتری را برای هر دانشگاه به صورت جداگانه پرداخت نماید.

پس از تکمیل فرم انتخاب رشته دکتری، سازمان سنجش نتایج این مرحله از آزمون دکتری را بر روی سایت سنجش منتشر می‌کند.

زمان انتشار نتایج نهایی آزمون دکتری 1403

مطمئنا شرکت در مصاحبه دکتری و قبولی در آن یکی از نفس گیرترین مراحل این آزمون به شمار می رود. لازم به ذکر است افرادی که با توجه به نحوه امتیازبندی مصاحبه دکتری، حد نصاب نمره قبولی را کسب کنند در واقع پذیرفته شده نهایی محسوب می گردند.

توجه داشته باشید دعوت به مصاحبه دکتری به صورت چند برابر ظرفیت صورت می‌گیرد و تنها داوطلبانی می‌توانند قبول شوند که در مصاحبه، قوی‌تر عمل کرده باشند. پذیرش نهایی نیز بر اساس ظرفیت‌های اختصاص داده شده به هر کد رشته محل و تایید صلاحیت عمومی انجام می‌شود.

مقاله حاضر پس از انتشار اطلاعیه سازمان سنجش به روز رسانی خواهد شد و زمان دقیق اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

نحوه مشاهده نتایج نهایی آزمون دکتری

جهت مشاهده نتایج نهایی آزمون دکتری 1403، افرادی که در مصاحبه دکتری 1403 در یک یا چند دانشگاه سراسری شرکت نموده‌اند، بایستی در زمان مقرر به وب‌سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و با وارد کردن شماره داوطلبی، شماره پرونده و شماره شناسنامه، نتیجه این مرحله از آزمون را مشاهده نمایند. پس از مشاهده نتایج نهایی دکتری 1403، داوطلبان مطلع خواهند شد که آیا در دانشگاهی پذیرفته شده‌اند یا خیر. مراحل مشاهده نتایج نهایی آزمون دکتری به شرح زیر است:

– مراجعه به وب‌سایت سنجش به نشانی sanjesh. org.

– کلیک بر روی «نتایج نهایی آزمون دکتری سال 1403».

– ورود به صفحه نتایج نهایی آزمون از طریق یکی از سه روش تعیین شده، «جستجو بر اساس شماره داوطلبی و شماره شناسنامه»، «جستجو بر اساس شماره پرونده و شماره شناسنامه» و یا «جستجو بر اساس شماره پرونده و شماره داوطلبی».

نحوه مشاهده نتایج نهایی آزمون دکتری

در صورت پذیرش، داوطلب موظف است به سایت دانشگاه مراجعه کرده و با رجوع به اطلاعیه‌ای که برای پذیرفته‌شدگان نهایی منتشر‌شده‌است، مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام را آماده کرده و ثبت‌نام خود را انجام دهد.

توجه: نتایج دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ (به استثنای نتایج اولیه) به صورت جداگانه و از طریق سایت azmoon.org اعلام خواهد شد.

زمان اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری

هر داوطلب بعد از آنکه انتخاب رشته دکتری خود را انجام داد باید منتظر اعلام نتایج کنکور دکتری باشد. لازم است بگوییم زمان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه های سراسری با دانشگاه های آزاد متفاوت است اما اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد از طریق سایت سازمان سنجش می باشد.

نکته مهم این است که در زمان اعلام نتایج کنکور دکتری، چندین برابر ظرفیت پذیرش این مقطع تحصیلی در هر رشته‌ محل دعوت به مصاحبه انجام می شود تا پس از طی کردن مراحل مصاحبه، پذیرفته‌ شدگان نهایی مشخص گردند. سپس نام افراد پذیرفته شده در زمان اعلام نتایج کنکور دکتری اعلام می شود.

برای اطلاع از حد نصاب نمره مصاحبه دکتری کلیک کنید.

زمان اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری

اعلام نتایج آزمون دکتری برای مصاحبه از طریق مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه در سایت azmoon.org صورت می‌گیرد.

💣 اعلام آزمون دکترای حرفه‌ای به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و…) در دهه سوم اردیبهشت ماه 1403 از طریق درگاه اطلاع‌ رسانی این سازمان منتشر خواهد شد.

مراحل بعد از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری

پس از اعلام نتایج دکتری و لیست اسامی پذیرفته‌شدگان، نوبت به ثبت‌نام در دانشگاه های محل پذیرش می‌رسد. به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما به موقع نتیجه خود را دریافت کنید تا زمان کافی جهت جمع‌آوری مدارک لازم را داشته باشید.

از سوی دیگر، بر اساس قوانین برخی از دانشگاه ها، لازم است که پذیرفته‌شدگان قبل از مراجعه حضوری، حتما به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه نموده و مدارک لازم را بارگذاری نمایند.

البته باید به این نکته اشاره کرد که سایت دانشگاه ها تنها برای بارگزاری مدارک مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و تاریخ دقیق نام نویسی نیز در این سایت دانشگاه مربوطه قابل مشاهده است.

عدم مراجعه به موقع برای ثبت‌نام آزمون دکتری در دانشگاه، به منزله انصراف بوده و در این صورت هیچ حقی برای اعتراض داوطلب وجود ندارد.

اعتراض به اعلام نتایج آزمون دکتری

طبق روال هرساله شرایطی فراهم شده است تا متقاضیان معترض به نتیجه، بتوانند درخواست بازبینی خود را به ثبت برسانند. به همین منظور، معمولا زمانی جهت اعتراض به نتایج آزمون دکتری اعلام می‌گردد و برای انجام این کار حدود دو هفته مهلت در نظر گرفته می‌شود.

نکته مهم این که اگر داوطلب در این بازه زمانی اعتراض خود را ارسال نکند، به اعتراض او ترتیب اثر داده نخواهد شد.

به طور کلی مراحل اعتراض به نتیجه آزمون دکتری شامل موارد زیر هستند:

🔸 پس از اعلام نتایج آزمون دکتری و اعلام نتایج دکتری آزاد لازم است به قسمت ” سامانه پاسخ گویی” کلیک نمایید.

سامانه پاسخگویی

🔸سپس بر روی گزینه ” ورود به سیستم پاسخگویی ” کلیک کرده و در صورت که از قبل عضو یامانه هستید وارد شده و در غیر این صورت ابتدا ثبت نام کرده و سپس وارد سامانه شوید و نوع آزمون را انتخاب نمایید.

🔸مرحله بعد باید به صفحه اول برگشته و گزینه “ورود به سیستم” را انتخاب نمایید و سپس بر روی گزینه “درخواست جدید ” کلیک نمایید.

🔸پس از انتخاب درخواست جدید باید نوع آزمون و سال آزمون را انتخاب کرده و اعتراض خود را بنویسید و در نهایت گزینه تایید را انتخاب نمایید.

مشاوره اعتراض به نتایج دکتری حرفه‌ای

سازمان سنجش و آموزش کشور این فرصت را به متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری داده است که در هر مرحله از اعلام نتایج آزمون دکتری، اعتراض خود را ثبت کنند. در حقیقت می توانیم بگوییم امکان ثبت اعتراض به نتایج آزمون دکتری در سه مرحله ی اعلام نتایج اولیه، زمان اعلام نتایج انتخاب رشته و اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری مهیا است.

در خصوص نحوه ثبت اعتراض به نتایج نهایی منتشر شده دکتری نیز باید اشاره کنیم که انجام این کار تنها از طریق سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر است. همچنین لازم به ذکر می باشد که برای ثبت اعتراض، داوطلبان می بایست حتما در این سیستم ثبت نام نمایند. شما عزیزان نیز می توانید برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر در مورد اعتراض به نتیجه آزمون دکتری با مشاوران ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار کنید.

فرم مدرک ارشد و دکتری آزمون دکتری ۱۴۰۳

زمانی که به اعلام نتایج آزمون دکتری پرداختید و در آزمون ورودی دکتری پذیرفته می شوید باید مدارک خود را ارائه نمایید و اگر در زمان اعلام شده به دلایل مختلفی نتوانستید مدارک کارشناسی ارشد و یا دکتری خود را ارائه نمایید می توانید از طریق فرمی آن را در اعلام نمایید. فرم مدارک ارشد و دکتری در سال گذشته را به صورت فایل ر اختیار شما عزیزان قرار می دهیم و در صورت فرم جدید آن را به روز رسانی خواهیم کرد

📎 دانلود فایل نمونه فرم مدارک ارشد و دکتری حرفه ای 

خلاصه مقاله اعلام نتایج آزمون دکتری

کلیه داوطلبان ورود به دوره دکتری غیرمتمرکز میتوانند نتایج آزمون خود را از تاریخ 28 فروردین 1403 در سامانه سنجش آموزش کشور دریافت کنند و از 1 اردیبهشت تا 5 اردیبهشت 1403 اقدام به انتخاب کد رشته محل‌های مورد نظر کرده تا پس از قبولی در مصاحبه دکتری، وارد دانشگاه مورد نظر خود شوند.

داوطلبان از تاریخ مذکور می‌توانند با مراجعه به سامانه Sanjesh.org و با استفاده از شماره داوطلبی یا شماره پرونده خود، وارد پروفایل خود شده و موارد مربوط به کارنامه اولیه اعلام نتایج آزمون دکتری از جمله رتبه، تراز، رتبه آخرین قبولی و… را دریافت نمایند.

برای دانلود PDF مقاله اعلام نتایج آزمون دکتری روی لینک کلیک کنید.

4.6/5 - (15 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

جهت دریافت کارنامه ازمون دکتری به چه سایتی باید مراجعه نمود؟

متقاضیان می بایست برای دریافت نتایج ازمون دکتری به سایت سازمان سنجش به نشانی Sanjesh.org مراجعه نموده و با وارد کردن اطلاعات خود کارنامه را اخذ می نمایند.

آیا زمانی برای اعتراض به نتایج آزمون دکتری در نظر گرفته می شود؟

بله. به طور معمول زمان و نحوه اعتراض به نتایج آزمون دکتری اعلام می شود و حدود دو هفته مهلت برای اعتراض در نظر گرفته می شود.

چگونه جزء اسامی پذیرفته شدگان آزمون دکتری باشیم؟

داوطلبان گرامی می توانند جهت کسب راهنمایی و مشاوره قبولی در ازمون دکتری با کارشناسان ایران تحصیل تماس حاصل نمایند. 

نظرات

12 دیدگاه دربارهٔ «اعلام نتایج آزمون دکتری 1403+ مشاهده جواب sanjesh.org»

 1. Avatar photo میلاد. گفت:

  سلام روزتون بخیر
  چطوری می تونم نتایج دکتری را مشاهده کنم و آیا امکان اعتراض وجود داره؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   مشاهده و اعتراض به نتایج از طریق سایت سنجش امکان پذیر است.

 2. Avatar photo محبوبه. گفت:

  سلام وقت بخیر
  ️ آیا همان طور که نتایج دکتری آزاد و سراسری با هم آمد ​ نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد با یکدیگر اعلام می شوند؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   انتخاب رشته و اعلام نتایج دکتری مجزا از یکدیگر است.

 3. Avatar photo گلاره گفت:

  میخواستم ببینم از زمان اعلام نتایج آزمون دکتری تا انتخاب رشته چقد زمان هست؟

  1. Avatar photo مشاور ابراهیمی گفت:

   سلام
   زمان انتخاب رشته 29 فروردین تا 2 اردیبشهت است

 4. Avatar photo رضا عزیزی گفت:

  سلام تو سایت اعلام نتایج کنکور دکتری هرکاری میکنم نمیتونم وارد شم. چکار کنم؟

  1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

   سلام وقت بخیر
   مرورگر و اینترنت خود را بررسی کنید

 5. Avatar photo هوشنگ عباسی گفت:

  آیا می توان به نتایج آزمون دکتری اعتراض کرد؟

  1. Avatar photo aria گفت:

   سلام روزتون بخیر، بعد از اعلام نتایج آزمون دکتری تا دو هفته امکان اعتراض به نتایج وجود دارد.

  2. Avatar photo محبوب گفت:

   چرا این نتایج اینجور. با این همه امادگی مصاحبه خوب و کتاب ومقاله و غیره مردود زده و بدون ازمون هم مصاحبه معلوم نشد چیشد

   برگزار شد نشد.؟؟

   1. Avatar photo karimi گفت:

    سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • دکتری بدون آزمون

  دکتری بدون آزمون 1403 + زمان، شرایط و مراحل پذیرش

  پذیرش دکتری بدون آزمون 1403 اصلی‌ترین گزینه برای تحصیل افرادی است که قصد شرکت در آزمون دکتری تخصصی را ندارند؛ اما مسئله حائز اهمیت این است که امکان پذیرش دکتری بدون کنکور برای همه افراد وجود ندارد و صرفا برخی...
 • رشته های دکتری دانشگاه آزاد1

  رشته های دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ + لیست رشته محل های دکتری

  لیست رشته های دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ اعلام شده است. افراد متقاضی شرکت کننده در آزمون دکتری در صورت مایل بودن می‌توانند از میان رشته های اعلام شده در دانشگاه آزاد، اقدام به انتخاب رشته برای مقطع دکتری کنند. نکته...
 • دکتری چند سال است؟

  دکتری چند سال است؟ + همه چیز درباره دوره دکتری | ایران تحصیل

  از سوالات رایج بین دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در بالاترین مقطع تحصیلی را دارند، این‌ است که دوره دکتری چند سال است؟ دانشجویان دکتری در دانشگاه‌های آزاد و دانشگاه های سراسری باید حتما دو دوره آموزشی و پژوهشی را...
 • دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری

  دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری {لینک دانلود pdf 1403} | ایران تحصیل

  دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دفترچه دکتری دانشگاه آزاد 1403 منتشر شد. پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، یکی از مهم‌ترین فرآیندی که داوطلبان باید آن را با حساسیت انجام دهند، انتخاب رشته دکتری است. به این ترتیب...
تماس با مشاور