ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

اعتراض به نتایج المپیاد دانش آموزی

 • دسته بندی
 • دیدگاه ها ۱۰
اعتراض به نتایج المپیاد دانش آموزی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

نحوه اعتراض به نتایج المپیاد دانش آموزی مشخص شده است. افرادی که در المپیادهای علمی دانش آموزی هر ساله در رشته های ادبیات، ریاضی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر، نجوم ، سلول های بنیادی و پزشکی و جغرافیا شرکت می کنند، می توانند در صورت عدم رضایت از نتایج به آن اعتراض کنند. افرادی که در مرحله اول حد نصاب نمره را می گیرند، می توانند در مراحل بعدی وارد شوند. برای ثبت اعتراض به المپیاد دانش آموزی نیاز است به سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی مراجعه کرده و اعتراض خود را اعلام نماید.

سامانه اعلام شده برای ثبت اعتراض ها در سامانه oly.medu.ir می باشد. پس از ثبت درخواست، به اعتراض ها رسیدگی شده و دوباره نتایج از طریق همین سامانه اعلام خواهد شد. در حال حاضر زمان اعتراض به المپیاد در مرحله اول، اردیبهشت ماه تعیین شده است اما برای مرحله دوم هنوز مشخص نیست و در تیرماه جزییات آن اعلام می شود. در ادامه همراه ما باشید تا سایر نکات مهم در رابطه با این موضوع و یا نحوه ثبت اعتراض به المپیاد دانش آموزی را بررسی کنیم.

 

اطلاعیه :

چنانچه دانش آموزان قصد اعتراض به نتایج المپیادهای علمی دانش آموزی را داشته باشند، در اردیبشهت ماه ۱۴۰۲ می توانند اقدامات لازم را به انجام رسانند.

 

 

دلیل اعتراض به نتایج المپیاد دانش آموز

رشد علمی ناشی از شرکت در المپیادهای علمی، باعث شده است تا هر ساله دانش آموزان مستعد بسیاری در مدارس مختلف به این سمت و سو کشیده شوند. از سوی دیگر، مزایای تحصیلی که برای برگزیدگان و پذیرفته شدگان این آزمون ها در نظر گرفته شده است، باعث می شود تا متقاضیان برای کسب رتبه همه تلاش خود را انجام دهند.

در این بین، ممکن است از میان شرکت کنندگان، افرادی باشند که پس از اعلام نتایج جزء پذیرفته شدگان نبوده و خواهان بررسی مجدد کارنامه خود باشند. هر چند که به طور معمول مسئولین و عوامل اجرایی در تصحیح برگه های امتحان و اعلام نمرات نظارت دقیقی دارند، اما با این وجود، شرایطی را فراهم آورده اند تا دانش آموزان براحتی بتوانند برای ثبت اعتراض به المپیاد دانش آموزی به صورت غیر حضوری اقدام کنند.

در چنین مواقعی پس از اینکه فرد اعتراض خود را به ثبت می رساند، مسئولین مربوطه یک بار دیگر با دقت بالا سوالات را چک کرده و در صورتی که اشتباهی رخ داده باشه آن را اصلاح و در نمره و رتبه فرد تاثیر داده می شود. البته در مواردی این امکان هم وجود دارد که به دنبال این قضیه در میزان ظرفیت ها نیز تغییراتی ایجاد شود که در ادامه برخی از قوانین مرتبط را ذکر خواهیم کرد.

 

 

برای آگاهی از نحوه دریافت و زمان اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی بر روی لینک مورد نظر کلیک نمایید

 

 

زمان اعتراض به نتایج المپیاد دانش آموزی

طبق دستورالعمل برگزاری المپیادهای علمی دانش آموزی کشور، ثبت اعتراض به المپیاد دانش آموزی تنها در بازه زمانی خاصی امکانپذیر است. همانطور که می دانید المپیادهای علمی دانش آموزی در طی سه مرحله اول، دوم، و دوره آموزشی تابستانی برگزار می شود.

بر این اساس شرکت کنندگان هر مرحله می توانند پس از دریافت کارنامه خود و داشتن هر گونه اعتراض، آن را از طریق سامانه oly.medu.ir ارسال نمایند. گفتنی است که این افراد به هیچ وجه نمی توانند به روش های دیگر از قبیل مراجعه حضوری، ایمیل و … درخواست بررسی مجدد دهند.

همچنین، تمامی گروه های شرکت کننده اعم از زیست شناسی، ادبیات، شیمی، کامپیوتر، سلول های بنیادی و پزشکی ،فیزیک، نجوم و جغرافیا مجاز به ارسال اعتراض به نتایج المپیاد دانش آموزی خود می باشند. در جدول زیر زمان بندی برگزاری، اعلام نتایج و ثبت اعتراضات آزمون المپیاد سال تحصیلی 1399-۱۴۰۲ ذکر گردیده است. به دلیل ایجاد تغییرات و قطعی نشدن تاریخ های مربوطه، می توانید زمان دقیق اعتراض به نتایج المپیاد دانش آموزی  را مشاوران ایران تحصیل دریافت کنید.

 

مرحله تاریخ شروع آزمون تاریخ اعلام نتایج اعلام نتایج اعتراضات
مرحله اول 15 اسفند 1 اردیبهشت از اواخر اسفند تا اواخر فروردین
مرحله دوم اردیبهشت ۱۴۰۲ اواخر تیر اواسط مرداد
دوره آموزشی تابستان اواسط شهریور اواخر مهر اوایل مهر
دوره آموزشی طلای کشور اواسط آذر ماه دهه ی دوم اسفند دهه ی دوم اسفند

 

 

 

برای اطلاع از اینکه چگونه برای تیزهوشان برنامه ریزی کنیم؟ بر روی لینک کلیک کنید

 

 

اطلاعیه:

نتایج بررسی درخواست تجدید نظر و رسیدگی مجدد به نتیجه اعلام شدة داوطلبان آزمون مرحله اول المپیادهای علمی کشور در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۲، از تاریخ 28 فروردین در سامانه www.oly.medu.ir قابل مشاهده می­باشد.

 

 

نحوه ثبت اعتراض به المپیاد 

درخواست بازبینی کارنامه المپیاد دانش آموزی بسیار ساده می باشد و تنها با طی کردن چند مرحله می توان آن را انجام داد. این گام ها عبارتند از:

در ابتدا نیاز است با وارد کردن آدرس سامانه ثبت نام https://oly.medu.ir/portal/olympiad.php در موتور جستجوگر سامانه را ببینید.

 

 

ثبت اعتراض به المپیاد دانش آموزی

 

 

پس از وارد کردن کد ملی و رمز همگام، می توانید به سامانه وارد شوید.

 

 

نحوه ثبت اعتراض به المپیاد دانش آموزی

 

 

سپس باید برای بارگذاری فرم درخواست رسیدگی و تجدید نظر نتایج المپیادهای علمی دانش آموزی اقدام کرده و به تکمیل موارد خواسته شده بپردازید.

 

درنهایت باید دکمه ثبت و تایید را بزنید.

 

توجه داشته باشید در صورتی که در نتیجه اعتراض به نتایج المپیاد دانش آموزی  دوره تابستانی، مشخص شود که کارنامه نیازی به تغییر ندارد و درست می باشد، فرد نمی تواند در المپیاد بین المللی شرکت کرده و باید خود را مدرسه محل تحصیل معرفی شوند.

 

 

برای اطلاع از نتایج اعتراض به آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی بر روی لینک کلیک کنید

 

 

مشاوره موفقیت در نتایج المپیاد دانش آموزی

نام المپیاد به خودی خود الهام بخش یک رقابت سنگین توام با محتوای علمی بالا است. در کشور ما با وجود تنوع رشته های متعددی همچون ریاضی، ادبی ، فیزیک، شیمی، کامپیوتر، زیست شناسی، نجوم و اخترفیزیک، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، جغرافیا، اقتصاد و مدیریت، تفکر و کار آفرینی، علوم فناوری نانو، علوم زمین، پژوهشی شانس بالایی برای حضور دانش آموز در این صحنه وجود دارد.

متاسفانه در برخی از موارد اعتراض به نتایج المپیاد دانش آموزی ناشی از نمرات پایین و احتمال بالای رد شدن است. اگر شرکت کنندگان در دوران مطالعه با ترفندهای مطالعه و پاسخه دادن به سوالات آگاه باشند، می توانید با اختلاف بالایی در این رقابت پیروز شوند.

بعلاوه، با توجه به آنکه بسیاری از دانش آموزان از روند برگزاری این ازمون اطلاعات ناقص دارند، گاهی دچار مشکل می شوند. به همین دلیل توصیه می کنیم که برای پیشگیری از بروز چنین مواردی با یک مشاور خبره مشورت کرده و از میانبرهای علمی استفاده نمایید.

 

 

اطلاعیه:

روابط عمومی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اعلام کرد. مهلت ثبت رسیدگی مجدد تا تاریخ ۱۴۰۲/01/14 تمدید گردید.

 

اخبار پیرامونی اعتراض به المپیاد دانش آموزی

 عضو کانال المپیادهای علمی شوید:

 

 

برای دانلود pdf مطلب کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطالب 

در این مقاله دریافتیم که چگونه و در چه زمانی می توان برای ثبت اعتراض به المپیاد دانش آموزی اقدام کرد و چند نکته در این مورد را یادآور شدیم. به علاوه اطلاعیه های مهم نیز اعلام گردید و به محض انتشار اطلاعیه جدید نیز در این مقاله به روز رسانی خواهیم کرد. فراموش نکنید برای ثبت اعتراض حتماً در تاریخ های اعلام شده اقدام کنید؛ زیرا اگر در تاریخ های اعلام شده اقدام نکنیدف ممکن است فرصت به اتمام رسیده و شما نتوانید تمامی مراحل را به سرانجام برسانید.

چنانچه شما نیز به کارنامه خود معترضید، و یا قصد دارید که به تازگی در آزمون های المپیاد های پیش رو شرکت نمایید، می توانید همه اطلاعات لازم در مورد روش ثبت نام، زمان برگزاری آزمون و شیوه صحیح مطالعاتی را از همکاران ما در ایران تحصیل بخواهید. کارشناسان ما در همه روزهای هفته از ساعت 8 صبح الی 12 شب از طریق شماره های زیر در خدمت شما عزیزان خواهند بود.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

برای ثبت اعتراض به المپیاد دانش آموزی چه باید کرد؟

دانش آموزانی که خواهان بررسی مجدد کارنامه خود هستند، می توانند به سایت اعتراض به المپیاد دانش آموزشی مراجعه کنند.

زمان اعتراض به المپیاد دانش آموزشی چه زمانی است؟

در این مقاله می توانید جدول زمانبندی همه مراحل آزمون المپیاد دانش آموزی را مشاهده نمایید.

آیا در صورت اعتراض به نتایج المپیاد دانش آموزی، تجدید نظر صورت می گیرد؟

تصحیح اوراق با دقت بسیار بالایی انجام می شود، اما در صورت مشاهده هر گونه اختلاف نمره ترتیب اثر داده خواهد شد.

چگونه می توان در آزمون المپیاد دانش آموزی موفق شد؟

برای کسب یک برنامه ریزی دقیق می توانید با مشاوران و کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  مم
  ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۹

  سلام وقت بخیر
  تغییر ظرفیت بعد از اعتراضات چگونه است؟
  کسانی که قبول شده بودند ممکنه حذف بشن؟

  • Avatar photo
   مشاور حمامی
   ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۸

   سلام وقتتون بخیر این موضوع باید تحت برسی مشاور قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 2. Avatar photo
  ناشناس
  ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۰

  سلام . بنده در المپیاد مرحله دوم جغرافیا و اقتصاد و مدیریت شرکت کردم . ولی به سایتی که گفته بودن مراجعه کردم و اصلا لیست منابع رو اونجا پیدا نکردم . آنقدر گشتم تا آخر مجبور شدم لیست منابع پارسال رو مطالعه کنم . الان هم نتیجه اومده که قبول نشدم ولی اصلا منابع امسال رو پیدا نکردم که بتونم خودم رو به بقیه برسونم . لطفا پیگیری کنید . ممنون

  • Avatar photo
   soleimani
   ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۳

   سلام. از طریق ارگان مربوطه باید پیگیری کنید.

 3. Avatar photo
  saqar
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۴

  اعتراض به نتایج المپیاد دانش آموزی رو شما انجام میدین؟

  • Avatar photo
   irani
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۸

   شما با برقراری تماس با شماره درج شده در سایت می توانید اقدام به دریافت راهنمایی کامل برای اعتراض به نتایج المپیاد دانش آموزی کنید و از اپراتور مربوطه بخواهید این کار را برای شما انجام دهد.

 4. Avatar photo
  abbas
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۳

  اعتراض به نتایج المپیاد دانش آموزی از چه سایتی انجام میشه؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶

   سلام. از طریق سامانه زیر پیگیری کنید :
   oly.medu.ir

 5. Avatar photo
  sina nikdel
  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۱

  زمان اعتراض به نتایج المپیاد کی هست؟

 6. Avatar photo
  ستایش
  ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۳

  سلام
  بنده در المپیاد علوم‌ زمین شرکت کردم در مرحله دوم
  و اعتراض دارم به اینکه اصلا سوالات پایبند منابعی که اعلام شده بود نبود و از این بابت بسیار معترض هستم
  لطفا پایبند منابعی که اعلام میکنید باشید تا باعث بر باد رفتن زحمت و رنج چند ماهه دانش اموزانی که واقعا تلاش کرده اند نباشید

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)