ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

اشتباه در ثبت نام اینترنتی دانشگاه ها 1401 + رفع مشکل

اشتباه در ثبت نام اینترنتی دانشگاه ها
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ثبت نام اولیه در برخی از دانشگاه ها به صورت اینترنتی انجام می شود که داوطلبان باید در آن اطلاعات هویتی خود را وارد کنند. گاهی اوقات بنا به دلایل مختلفی، افراد ممکن است که این اطلاعات را به نادرستی وارد نمایند. در این صورت، احتمال دارد که در ثبت نام دچار اختلال شده و با مشکلات جدی رو به رو شوند. این افراد باید در زمان مقرر برای تصحیح اشتباه در ثبت نام اینترنتی دانشگاه ها، اقدام نمایند. لازم به ذکر است تا بدانید که زمان تصحیح اشتباه و ویرایش اطلاعات در هر دانشگاه، متفاوت می باشد.

📣 اطلاعیه 📣

ویرایش اطلاعات ثبت نام در دانشگاه صرفا با در اختیار داشتن اطلاعات ثبت نام و کارت اعتباری ثبت نام امکان پذیر خواهد بود.

 

زمان تصحیح اشتباه در ثبت نام اینترنتی دانشگاه ها

تمامی دانشگاه ها برای ثبت نام دانشجویان خود، سایتی را معرفی می کنند که دانشجویان برای پذیرش اولیه باید به آن ها مراجعه نمایند. لازم به ذکر است تا بدانید که همانند سایت، زمان ثبت نام هر یک از دانشگاه ها نیز با یکدیگر متفاوت می باشند. لذا، اگر هر یک از شما عزیزان در زمان ثبت نام اطلاعات خود را به اشتباه وارد کرده باشید، باید منتظر بمانید که دانشگاه مورد نظرتان، زمان ویرایش اطلاعات را ابلاغ کند. به همین دلیل، ما نمی توانیم زمان دقیقی را برای تصحیح اشتباه در ثبت نام اینترنتی دانشگاه ها بیان کنیم. اما، برای اطلاع از آن، می توانید با همکاران ما در ایران تحصیل، تماس بگیرید.

 

زمان تصحیح اشتباه در ثبت نام اینترنتی دانشگاه ها

 

 

رایج ترین اشتباه در ثبت نام اینترنتی دانشگاه ها

همان طور که در ابتدای مقاله بیان کردیم، تمامی شما عزیزانی که تصمیم دارید تا در دانشگاه ثبت نام کنید، ممکن است در زمان نام نویسی، دچار اشتباه و خطا شوید. در واقع، شما متقاضیان گرامی ممکن است که برخی از اطلاعات را سهوا اشتباه در سامانه وارد نمایید که برخی از رایج ترین اشتباه در ثبت نام اینترنتی دانشگاه ها، شامل موارد زیر می باشند:

 

اشتباه در وارد کردن اطلاعات هویتی

یکی از رایج ترین اشتباه در ثبت نام اینترنتی دانشگاه ها در زمان نوشتن اطلاعات هویتی است. اطلاعات هویتی شامل: نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، سری و سریال شناسنامه، تاریخ تولد، کد ملی و … می باشند. در این صورت، شما ممکن است یک یا دو عدد را به اشتباه وارد کنید و یا فراموش کنید که آن ها را در کادرهای مربوطه بنویسید. این خطا، نسبت به سایر اشتباهات، رایج تر است به نحوی که اغلب افراد با آن مواجه می شوند. به همین دلیل، اگر شما هم تصمیم به ثبت نام دارید، حتما در زمان وارد کردن اطلاعات هویتی خود، به میزان کافی دقت کرده و پیش از رفتن به مراحل بعد، حتما اطلاعات را به طور کامل بررسی کنید.

👈 برای آشنایی با نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام دانشگاه آزاد، بر روی لینک کلیک کنید. 👉

وارد کردن عکس اشتباهی یا بی کیفیت

یکی دیگر از مهم ترین اشتباه در ثبت نام اینترنتی دانشگاه ها که ممکن است شما مرتکب آن شوید، وارد کردن عکس بی کیفیت و یا اشتباه است. شما عزیزان پیش از آن که بخواهید فرایند ثبت نام را تکمیل کنید، بهتر است که ابتدا به بخش مدارک مورد نیاز مراجعه کرده و از کیفیت و حجم مورد نیاز عکس، اطلاع یابید. با این کار، عکسی را در سایت بارگذاری می کنید که مورد نظر مسئولین دانشگاه می باشد. ابعاد عکس، در اغلب دانشگاه ها 3 ×4 یا 6 ×4 می باشد. در بخش مدارک مورد نیاز، حجم عکس ها را حداکثر حجم 400×300 و حداقل 300×200 پيكسل بیان کرده اند.

علاوه بر این، حتما توجه کنید که عکستان جدید باشد و زمینه سفیدی داشته باشد. لازم به ذکر است تا بدانید که اغلب دانشگاه ها عکسی را می خواهند که تمام رخ باشد و بانوان تمامی شئونات اسلامی را در آن رعایت کرده باشند. همچنین، به یاد داشته باشید که اگر برای ثبت نام تصمیم دارید تا به کافی نت ها یا مکان های دیگری مراجعه کنید، حتما عکس شما در سایت بارگذاری شود. زیرا، در این مکان ها افراد دیگری نیز برای ثبت نام مراجعه می کنند که ممکن است به اشتباه عکس آن ها در سامانه بارگذاری شود.

 

 

رایج ترین اشتباه در ثبت نام اینترنتی دانشگاه ها

 

اشتباه در وارد کردن اطلاعات تحصیلی

یکی دیگر از مشکلات و اشتباهاتی که ممکن است هر یک از شما داوطلبان در زمان ثبت نام اینترنتی دانشگاه ها با آن مواجه شوید، خطا در زمان نوشتن اطلاعات تحصیلی می باشد. لازم به ذکر است تا بدانید که برای ثبت نام در هر یک از دانشگاه ها، شما باید برخی از اطلاعات تحصیلی اعم از: معدل آخرین مدرک تحصیلی، کد سوابق تحصیلی، معدل کتبی دیپلم، تاریخ فارغ التحصیلی و … را وارد کنید. این اطلاعات، بسیار مهم هستند و اگر هر یک از شما داوطلبان آن ها را اشتباه وارد کنید، باید فورا آن را ویرایش کرده و این اشتباه را برطرف نمایید. بنابراین، حتما پس از وارد کردن اطلاعات تحصیلی خود، آن ها را بررسی کنید تا هیچ مشکلی در این زمینه برای شما عزیزان ایجاد نشود.

 

مشاوره اشتباه در ثبت نام اینترنتی دانشگاه ها

هر یک از شما عزیزان برای این که بتوانید در دانشگاه های مورد نظر خود ثبت نام کنید، بهتر است که از مشاوران کمک بگیرید. مشاوران، هم اطلاعات دقیقی را در رابطه با هر دانشگاه در اختیار شما قرار می دهند و هم شما را در زمان ثبت نام راهنمایی می کنند. علاوه بر این، اگر در زمان ثبت نام دچار مشکلی شدید و یا مشکلات بیان شده را انجام دادید، می توانید از مشاوران برای رفع آن ها کمک بگیرید. اما، به یاد داشته باشید که هر مشاوری نمی تواند به شما در این زمینه یاری برساند. مشاور خوب باید اطلاعات کافی در تمامی زمینه ها داشته و تجربه و دانش کاملی نیز داشته باشند. مشاوران ما در ایران تحصیل، با داشتن چندین سال سابقه و دانش کافی، می توانند به شما داوطلبان گرامی کمک کنند.

 

📜خلاصه مطلب 📜

ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را رایج ترین اشتباه در ثبت نام اینترنتی دانشگاه ها آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که شما می توانید با اطلاع از این اشتباهات، در زمان ثبت نام دچار هیچ یک از آن ها نشوید. اما، اگر به هر دلیلی دچار آن ها شدید و یا مشکلات جدیدی برای شما پیش آمد، جای نگرانی وجود ندارد. زیرا، می توانید با همکاران ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار کرده و ایرادات خود را رفع نمایید.

 

📥 برای دانلود پی دی اف مقاله، کلیک کنید.📥

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان تصحیح اشتباه در ثبت نام اینترنتی دانشگاه ها چه تاریخی است؟

زمان ویرایش اطلاعات یا تصحیح اشتباه در هر یک از دانشگاه ها مختلف می باشد. 

دانشجویان برای ویرایش اطلاعات ثبت نام خود باید به چه سایتی مراجعه نمایند؟

این افراد باید به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنند. 

رایج ترین اشتباه در ثبت نام اینترنتی دانشگاه ها کدامند؟

ما برخی از رایج ترین اشتباهات را در مقاله بیان کرده ایم، لطفا مقاله را مطالعه کنید. 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  Marzu
  ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۶

  با سلام اگر ثبت نام اینترنتی انجام دادیم و اشتباهی رخ داد و حتی زمان ویرایش هم باز نفهمیدیم که این اشتباه رخ داده و بعد از چند هفته تازه متوجه شدیم و زمان ثبت نام اصلی در خود دانشگاه برگزار میشود باید چه کرد آیا در دانشگاه ویرایش میکنند

  • Avatar photo
   مشاور محمدی
   ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۶

   سلام وقت به خیر
   به اشتباه و خطای وارد شده بستگی دارد.از طریق پشتیبانی سامانه درخواست ویرایش دهید.

تماس با مشاور