آزمون لیسانس به پزشکی 97 یکی از مباحث پر بحث و جدل در میان دانشجویان است و بیشتر بحث روی این موضوع است که راه قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی فقط کنکور تجربی است یا خیر؟

آزمون لیسانس به پزشکی 97 میتواند نقطه ی عطف یا بهتر بگوییم نقطه ی تغییر مسیر زندگی بسیاری از دانشجویانی شود که در کنکور تجربی موفق به قبولی در رشته ی مورد علاقه خود نشده اند و به اجبار در مقطع کارشناسی به تحصیل در رشته ای دیگر مشغول شده اند.

آزمون لیسانس به پزشکی 97 قریب به 10 دوره برگزار شده و امسال نیز مانند سنوات گذشته دانشجویان عزیز میتوانند شانس قبولی خود را در این آزمون بزرگ امتحان کنند هر چند با وجود دور شدن از مطالب و مباحث پزشکی این آزمون کمی دشوار به نظر می آید اما با داشتن برنامه ای همه جانبه و قوی قطعا کار دشواری نیست.

آزمون لیسانس به پزشکی
آزمون لیسانس به پزشکی

برای ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 97  – مشاوره و برنامه ریزی برای آزمون لیسانس به پزشکی 97 – اطلاع دقیق از سر فصل ها و موضوعات و منابع آزمون لیسانس به پزشکی 96 میتوانید با مشاوران برتر مجموعه ایران تحصیل تماس بگیرید.

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره تلفن : 9099072952 پاسخگویی 8 صبح الی 1 شب.

 

زمان و نحوه شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی – 97

با توجه به پیگیری های مکرر دانشجویان و درخواست مسئولین از سال 86 امکان شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی برای داوطلبان به وجود آمد.

لازمه ی شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی  داشتن مدرک کارشناسی که دارای شرایطی از قبل تعیین شده است می باشد که برای اطلاع دقیق از شرایط(با توجه به تغییر مکرر شرایط و منابع) بهتر است با مشاوران مرکز در تماس باشید.

آزمون لیسانس به پزشکی برای اولین بار در سال ۸۶ شرایط پذیرش دانشجوی از مقطع لیسانس در یک نشست خبری مطرح شد.آزمون لیسانس به پزشکی از سال ۸۶ به بعد هر ساله و برای ورود فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی به رشته پزشکی برگزار می گردد.

کنکور لیسانس به پزشکی به طور مداوم 10 سال است که در ایران اجرا می شود اما با توجه به پوشش ضعیف خبری این موضوع خیلی از داوطلبان از برنامه ریزی برای این موضوع و شرکت در آزمون جا می مانند که ما سعی کرده ایم در حد توان این موضوع را بین دانشجویان رشته کارشناسی نشر دهیم تا هر داوطلبی که قصد تحصیل در رشته ی پزشکی را دارد از آزمون لیسانس به پزشکی جا نماند.

زمان ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی همه ساله از اواخر دی ماه آغاز می شود و تا بهمن ماه ادامه دارد و آزمون لیسانس به پزشکی در اسفند ماه برگزار می شود با توجه به امکان جا به جایی تاریخ آزمون و ثبت نام حتما با مرکز مشاوره آزمون پزشکی ایران تحصیل تماس بگیرید.

 

برای آگاهی دقیق از ساعت و مکان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی 97 برای مشاوره نحوه ی ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی-منابع آزمون- سرفصل ها و آگاهی از شرایط و ضوابط کنکور با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید. تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره : 9099072952 ( استان تهران)

 

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور لیسانس به پزشکی 97

 • ارائه برگه ثبت نام تکمیل شده از سایت که در صورت ثبت نام از طریق مرکز مشاوران ما برای شما ارسال خواهند کرد.
 • ارائه کارنامه معدل کل مقطع دیپلم متوسطه.
 • ارائه معدل مقطع کارشناسی رشته های مورد پذیرش
 • ارائه عکس 4*3 و تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی
 • پرداخت مبلغ 50 هزار تومان به صورت اینترنتی
 • ارائه کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم برای داوطلبان مرد.

 نحوه ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی 97

ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی 98 همانند دیگر آزمون ها به صورت اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری به دانشگاه صورت می گیرد. ثبت نام این آزمون همه ساله در اواخر دی ماه شروع می شود بنابراین اگر علاقه مند به شرکت در این آزمون هستید.

 

برای آگاهی دقیق از ساعت و مکان برگزاریآزمون لیسانس به پزشکی 97 برای مشاوره نحوه ی ثبت نام – آگاهی از شرایط و ضوابط کنکور با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره : 9099072952 پاسخگویی ۸ صبح الی ۱ شب.

 

ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 97 چه شرایطی دارد؟

دانش آموختگان مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته همه ی رشته های علوم پزشکی و گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم تجربی می توانند در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت نمایند.ولی مدارک این دانشجویان باید دارای شرایطی باشد که گاهی از طرف سازمان تغییر میکند برای آگاهی بهتر و دقیق تر از شرایط روز این آزمون حتما با مشاوران مرکز مشورت کنید.

یکی از شرایط شرکت در  آزمون لیسانس به داروسازی 98 دارای مدرک کارشناسی مورد تائید وزارت می باشد که دانش آموختگان دانشگاه های رسمی کشور دارای این مدرک هستند یکی دیگر از شرایط شرکت در این آزمون را میتوان معدل مدرک دانست که معدل مدرک کسانی که در این آزمون شرکت می کنند باید از ۱۶ بالاتر باشد البته این معدل تا آزمون سال ۹۵ شرط شرکت بود که امکان جابه جایی و تغییر درمیزان آن برای آزمون امسال وجود دارد.

دانش آموختگانی که داوطلب شرکت در این آزمون هستند باید دارای مدرک زبان معتبر نیز باشند که برای هر کدام از این مدارک سطحی خاص در نظر گرفته شده که برای آگاهی از سطح مدرک زبان برای آزمون امسال میتوانید با مشاوران مرکز ایران تحصیل مشاوره کنید.

اما دانش آموختگان و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری عمومی از دانشگاه‌ های سراسری و آزاد امکان شرکت در این آزمون را نخواهند داشت.

 برای آگاهی از چگونگی کسب مدارک زبان – مشاوره برای آزمون زبان انگلیسی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره : 9099072952

 

برای قبولی در آزمون لیسانس به پزشکی 97 توصیه می شود مقالات زیر را نیز مطالعه کنید :

پیش ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن

ثبت نام استعداد درخشان ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام ارشد بدون كنكور دانشگاه آزاد 96

مشاوره دانشگاه علمی کاربردی 

مشاوره تحصیلی تلفنی

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی

منابع لیسانس به پزشکی 98

برخی منابع آزمون لیسانس به پزشکی – 97

 

اصول ژنتیک پزشک

انگل شناسی

کرم شناسی پزشکی

تک یاخته پزشکی

بیماری های انگل در ایران

فیزیک پزشکی، ویروس شناسی

میکروب شناسی پزشکی

جنین شناسی

آسیب شناسی

روان شناسی

بافت شناسی

ایمنی شناسی

طب پیشگیری و پزشکی اجتماعی

قارچ شناسی پزشکی

حشره شناسی پزشکی

 

برای آگاهی از جزئیات دقیق منابع با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره : 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی 8 صبح الی 1 شب.

 

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور لیسانس به پزشکی 97

 

 • ارائه برگ ثبت نام تکمیل شده
 • ارائه کارنامه معدل کل مقطع دیپلم متوسطه
 • ارائه معدل مقطع کارشناسی رشته های مورد پذیرش
 • ارائه عکس ۴*۳ و تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی
 • پرداخت مبلغ ۵۰ هزار تومان به صورت الکترونیکی
 • ارائه کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم برای داوطلبان آقا

بیشتر بخوانید – معافیت سربازی

 • مدرک پایان و یا معافیت از طرح برای مشمولان طرح نیروی انسانی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی

 

 

کانال اطلاع رسانی آزمون لیسانس به پزشکی ۹۶
کانال اطلاع رسانی آزمون لیسانس به پزشکی ۹۶

 

برای مشاوره نحوه ی ثبت نام کنکور لیسانس به پزشکی –  آگاهی از شرایط و ضوابط کنکور لیسانس به پزشکی با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید.

تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور با شماره :

9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی همه روزه ۸ صبح الی ۱ شب.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *