تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
دفترچه آزمون لیسانس به پزشکی

دفترچه آزمون لیسانس به پزشکی 1401 + دانلود PDF | ایران تحصیل

دفترچه آزمون لیسانس به پزشکی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

دفترچه آزمون لیسانس به پزشکی شامل موارد راهنمایی برای ثبت نام و انتقال به رشته پزشکی می باشد که شرایط عمومی و اختصاصی به طور دقیق در آن شرح داده شده است، از همین جهت به شما توصیه می کنیم تا برای کسب اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام و دریافت انتقالی از کارشناسی به پزشکی قبل از انجام فرایند ثبت نام به دقت این دفترچه را مطالعه نمایید.

شاید شما هم جز آن دسته افراد باشید که با وجود مدارک فارغ التحصیلی کارشناسی در رشته ای هنوز علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی هستید. می توانید در زمان مشخص مطابق با راهنمای ثبت نامی به سایت دانشگاه تهران مراجعه و با ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی شانس خود را در جهت قبولی در رشته پزشکی بسنجید و قبل از تمام این موارد به مطالعه دفترچه آزمون لیسانس به پزشکی بپردازید.

داوطلبان آزمون کارشناسی به پزشکی می توانند چند روز مانده به شروع آزمون کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند. برای دریافت کارت ورود به جلسه داوطلبان بایستی به وب سایت معاونت آموزشی علوم پزشکی تهران مراجعه کنند. 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دفترچه آزمون لیسانس به پزشکی 1401  از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

دفترچه آزمون لیسانس به پزشکی

سازمان سنجش برای ظرح شرایطی که افراد برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی داشته باشند هر ساله قبل از آغاز مهلت ثبت نام اقدام به انتشار یک دفترچه راهنمای ثبت نام در این آزمون می کند، طی این دفترچه افراد در صورت دارای بودن دو دسته از شرایط عمومی و اختصاصی با ارائه مدارک شناسایی می توانند اقدام به شرکت در این آزمون کنند.

شرایط عمومی از دسته مواردی است که برای تمامی افراد الزامی می باشد و شرایط اختصاصی در اغلب موارد مربوط به موضوعاتی است که فرد در صورت قبولی باید به آن ها توجه داشته باشد، عدم توجه به دفترچه آزمون لیسانس به پزشکی می تواند موجب طی کردن اشتباه فرایند ثبت نام و در پی آن ایجاد مشکل برای متقاضی شرکت در این امتحان گردد.

 

آزمون لیسانس به پزشکی

 

برای اطلاع از نحوه ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آزمون لیسانس

همانطور که پیش تر توضیح داده شد فرد برای ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی باید علاوه بر دارا بودن شرایط اقدام به ارائه یک سری از مدارک و مشخصات نیز کند، در ادامه به بررسی مدارکی خواهیم پرداخت که افراد برای آزمون لیسانس به پزشکی باید بپردازند:

 • پرداخت الکترونیکی مبلغ ۱ میلیون ریال از طریق سامانه ثبت برگه ثبت نام تکمیل شده یک قطعه عکس ۴×۳ روی فرم ثبت نام
 • دریافت فرم ثبت نام آزمون
 • مدرک معتبر که نشان دهنده معدل کل مقطع دیپلم متوسطه باشد.
 • معدل پیش دانشگاهی مد نظر نمی باشد
 • مدرک معتبر که نشان دهنده معدل مقطع کارشناسی رشته های مورد پذیرش باشد.
 • کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم
 • مدرک پایان و یا معافیت از طرح برای مشمولان طرح نیروی انسانی داوطلبانی که مشمول گذراندن طرح نیروی انسانی هستند در صورت قبولی هنگام ثبت نام در دانشگاه ملزم به ترخیص از طرح می باشند.

 

شرایط شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی

 • واجد شرایط عمومی تحصیل رایگان در جمهوری اسلامی
 • فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی پیوسته و یا نا پیوسته یکی از رشته های گروه های آزمایشی علوم تجربی و علوم ریاضی می باشند.
 • حداکثر سن در زمان ثبت نام ۲۵ سال تمام باشد.
 • مدت سربازی و طرح نیروی انسانی به حداکثر سن اضافه می شود.
 • دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از نظام وظیفه
 • دانش آموختگان و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری عمومی و تخصصی و دانشگاه‌های سراسری و آزاد و غیره حق شرکت در این آزمون را ندارند.
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی مطابق جدول فوق الذکر
 • معدل کل شرکت کننده ۱۸ و بالاتر از آن
 • معدل کل شرکت کننده کارشناسی ۱۶ و بالاتر از آن
 • دانشجویان استعداد های درخشان در رشته های مورد پذیرش و برگزیدگان المپیاد از معدل کل بالاتر از ۱۸ و معدل کارشناسی بالاتر از ۱۶ معاف می باشند.
 • داوطلبان برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی نیاز مند داشتن مدرک معتبر زبان می باشند.
 • داوطلبانی که مدرک زبان ندارند به صورت مشروط می توانند در آزمون شرکت کنند اما در صورت قبولی در آزمون کتبی مدرک زبان در هنگام مصاحبه در دانشگاه ضروری است.

 

 

 برای اطلاع از نحوه مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

زمان برگزاری آزمون کارشناسی به پزشکی

زمان برگذاری آزمون کارشناسی به پزشکی در سال های گذشته اغلب در ماه اسفند بوده است، اما بنا به شیوع بیماری کرونا در دو سال اخیر تاریخ برگذاری این آزمون دستخوش تغییراتی بوده است، پایگاه خبری دانشگاه پزشکی تهران هر ساله قبل از برگذاری این آزمون اقدام به انتشار اطلاعیه ای در مورد زمان دقیق برگذاری این آزمون می کند.

 

دفترچه لیسانس به پزشکی

 

نکات مهم ثبت نام آزمون کارشناسی به پزشکی

کد رهگیری به معنی تکمیل مدارک نیست برای مطلع شدن از تکمیل و تایید مدارک بعد از سه روز کاری به سایت مراجعه تا پیام تکمیل مدارک را مشاهده کنید و اگرنه اعتراض بعد از مهلت پذیرفته نیست. داوطلب بعد از مشاهده پیام ناقص سریعا نسبت به آن اقدام کند این افراد در صورت تکمیل نکردن مدارک مجاز به شرکت در آزمون نخواهند بود.

شرکت کنندگان در آزمون باید فارغ التحصیل شده باشند کارت دانشجویی و ریز نمرات غیر قابل قبول است. با مراجعه مکرر به سایت از اطلاعیه و احبار جدید آگاهی پیدا کنید. مدارک بصورت دستی و مراجعه حضوری بعد از اتمام مهلت پذیرفته نیست. برگه ثبت نام را از داخل سایت پرینت کرده و بصورت دستی تکمیل کنید امضا و عکس دار کرده و سپس اسکن کنید.

 

 

برای دریافت نمونه سوالات آزمون لیسانس به پزشکی روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

نحوه ثبت نام و مدارک لازم برای آزمون کارشناسی به پزشکی

ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی تماما به صورت اینترنتی بوده و فرد برای انجام آن باید مراحلی که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت را طی کند:

 • ثبت نام و ارائه مدارک در سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران
 • شرکت در آزمون مرحله اول کتبی
 • درصورت پذیرفته شدن شرکت در آزمون مرحله دوم یعنی مصاحبه الزامی می باشد.
 • در صورت پذیرفته شدن در مصاحبه ثبت نام در رشته های پزشکی دانشگاه تهران امکان پذیر است.

ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی یکی از آزمون هایی است که توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود این آزمون با هدف ارائه فرصتی مجدد برای  دانشجویانی که قبلا به هر دلیلی شانس حضور در رشته پزشکی را از دست داده اند طراحی شده تا دانشجویان بار دیگر فرصت حضور در رشته پزشکی را داشته باشند. یکی از بهترین راهنمایان داوطلبان کنکور در زمان مطالعه دروس اطلاع از درصد ها و رتبه های لازم برای قبولی در رشته مورد نظر است.

این موضوع می‌تواند به نوعی میزان ساعت مطالعه داوطلب و هدف گذاری وی را در آزمون آزمایشی مشخص نماید تا داوطلب بداند به هر درس بایستی چه میزان وقت برای مطالعه بگذارد.  دانشگاه‌های علوم پزشکی برتر که به تازگی طرح پذیرش پزشکی از لیسانس را آغاز کرده اند. دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، شهید بهشتی، مشهد، کرمان، اصفهان هستند این دانشگاه‌ها پذیرش را از ۵ درصد ظرفیت آغاز و بعد از پنج سال ظرفیت آنها یه ۲۰ درصد هم می رسد.

 

 

دفترچه لیسانس به پزشکی

 

 

برای اطلاع از ظرفیت پذیرش آزمون لیسانس به پزشکی روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون لیسانس به پزشکی

داوطلبان آزمون کارشناسی به پزشکی می توانند چند روز مانده به شروع آزمون کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند . برای دریافت کارت ورود به جلسه داوطلبان بایستی به وب سایت معاونت آموزشی علوم پزشکی تهران مراجعه کنند.

تاریخ دقیق دریافت کارت ورود به جلسه آزمون لیسانس به پزشکی هر ساله از سوی سامانه خبری دانشکده مرکزی تهران به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

 

نوع مدرک دیپلم مجاز برای شرکت در آزمون

متقاضیان آزمون توجه داشته باشند که فقط کسانی که دیپلم خود را در یکی از رشته های علوم تجربی و یا علوم ریاضی و فنی گرفته باشند حق شرکت در این آزمون را خواهند داشت دارندگان دیپلم انسانی نمی‌توانند در آزمون کارشناسی به پزشکی شرکت کنند. با توجه به شرایط آزمون دارندگان مدال های المپیاد دانش آموزی و دانشجویی باید به این نکته توجه کنند که این افراد صرفا از شرط معدل برای آزمون معاف می باشند ولی بایستی آزمون کتبی را مانند سایر نفرات پشت سر بگذرانند.

 

دانلود دفترچه سوالات آزمون لیسانس به پزشکی

دفترچه سوالات آزمون لیسانس به پزشکی از جمله مواردی است که برای کسب آمادگی متقاضیان شرکت در این آزمون می تواند تاثیر به سزایی داشته باشد، این دفترچه سوالات هر ساله برای رشته های مختلف پزشکی متفاوت و متغیر می باشد و فرد بسته به رشته مد نظر خود باید به سوالات مختلفی پاسخ دهد، در ادامه لینک دانلود دفترچه جامع سوالات آزمون لیسانس به پزشکی را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

برای دانلود دفترچه جامع سوالات آزمون لیسانس به پزشکی کلیک کنید.

 

کاربران گرامی، برای دانلود مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک کنید.

 

خلاصه مطالب

دریافت دفترچه آزمون لیسانس به پزشکی اولین مرحله ای است که افراد برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی باید طی کنند، مواردی اعم از شرایط عمومی و خصوصی، مباحث و مدارک لازم در این دفترچه ذکر شده است و در صورتی که فرد موارد ذکر شده در این دفترچه را مطالعه نکنند ممکن است تا عدم طی کردن درست فرایند ثبت برای شرکت در آزمون یا بعد از قبولی با مشکل های مختلفی مواجه گردد.

تاریخ انتشار این دفترچه یک روز قبل از آغاز مهلت ثبت نام در این آزمون می باشد و متقاضیان قبل از اقدام به ثبت نام در این آزمون باید این دفترچه را مطالعه کنند تا با تمامی موارد پیرامون ثبت نام در این آزمون آشنا گردند.

 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

چه افرادی در چه زمانی باید برای مصاحبه پذیرش پزشکی حاضر شوند؟

داوطلبانی که اسامی آنها به عنوان قبولی مرحله اول اعلام می شود باید در زمان مقرر در مصاحبه شرکت کنند .

زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی چه موقع می باشد؟

زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی معمولا یک ماه بعد از تحویل مدارک داوطلبان ثبت نامی می باشد اگر تحویل مدارک یا ثبت نام در دی و بهمن باشد آزمون در اسفند انجام می گیرد اما اگر ثبت نام در فروردین و اردیبهشت انجام شود آزمون ۱ ماه بعد برگزار می شود.

چه زمانی برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون لیسانس به پزشکی باید اقدام کرد؟

تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه آزمون لیسانس به پزشکی چند روز قبل از برگذاری آزمون اعلام خواهد شد.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور