ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

منابع لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲ {بودجه‌بندی سوالات} | ایران تحصیل

منابع لیسانس به پزشکی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آشنای با منابع لیسانس به پزشکی بسیار اهمیت دارد. متقاضیانی که علاقه مند هستند در رشته پزشکی به تحصیل بپردازند باید در کنکور تجربی شرکت کنند. لازم به ذکر است بدانید بسیاری از افراد موفق به قبولی در کنکور تجربی نمی شوند به همین دلیل یک فرصت منحصر به فرد در اختیار این دسته از افراد قرار داده می‌شود تا بتوانند از طریق آزمون لیسانس به پزشکی در رشته پزشکی مورد نظرشان تحصیل کنند.

شاید برای شما سوال پیش بیاید که چگونه می توان در آزمون لیسانس به پزشکی قبول شد؟ در پاسخ به این سوال بهتر است بگوییم برای قبولی در آزمون لیسانس به پزشکی دو روش وجود دارد روش اول استفاده از تجربه مشاورین مجرب ایران تحصیل که خود رتبه های برتر سال های گذشته کنکور تجربی بودند. اگر نیاز به جدید ترین اطلاعیه های آزمون لیسانس به پزشکی دارید می توانید با مشاورین خبر ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید. 

اهمیت اطلاع از منابع لیسانس به پزشکی چیست؟ 

همان طور که می دانید برای هر آزمونی منابعی پیشنهاد می شوند که فرد برای کسب آمادگی جهت قبولی در آزمون، باید آن ها را مورد مطالعه قرار دهد. منابعی جامع و کامل که بتواند موجب کسب بهترین نمره و رتبه برای داوطلبان شود. در صورت عدم اطلاع فرد از بهترین منابع معرفی شده برای قبولی در انواع آزمون ها موفق نشدن وی دور از ذهن نیست.

از جمله این آزمون ها می توان به آزمون لیسانس به پزشکی اشاره کرد چون بسیاری از داوطلبان در رای شرکت در این آزمون دائما سئوال برای لیسانس به پزشکی چی بخوانیم؟ را مطرح می کنند. در مجموع بهتر است بدانید منابعی هم برای آن معرفی شده است و شما می توانید از این منابع استفاده کنید.  با توجه به مشکل بودن این آزمون و این که قبولی در آن کار هر کسی نیست اطلاع از کارنامه قبول شدگان لیسانس به پزشکی می تواند کمک بزرگی به فرد باشد.

برای اطلاع از کارنامه قبول شدگان لیسانس به پزشکی بر روی لینک کلیک نمایید.

شرایط شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی 1402

متقاضیانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند باید یکی از مدارک زبان انگلیسی را داشته باشند که هر یک از این مدرک ها در جدول زیر برای شما ذکر شده است. همچنین جهت اطلاع کامل از همه شرایط، می توانید مقاله شرایط شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی را مطالعه فرمایید. اگر داوطلبی مدرک زبان انگلیسی نداشته باشد امکان شرکت در این آزمون را نخواهد داشت مگر اینکه دارای شرایطی خاص باشد.

توجه: اگر فردی در آزمون پذیرفته شود اما مدرک زبان انگلیسی نداشته باشد، مصاحبه علمی وی لغو خواهد شد.

 

مدارک زبان انگلیسی مورد نیاز برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی
مدرک  نمره 
(TOEFL (PBT 480
TOLIMO 480
IELTS 5
MHLE 50
MELAB 70
(TOEFL (IBT 60
MSRT 50
MCHE 50

 

شرایط شرکت در آزمون

بهترین منابع لیسانس به پزشکی چه ویژگی هایی دارند؟ 

شاید این سؤال برای شما هم مطرح شده باشد که در زمان خرید منابع لیسانس به پزشکی باید چه منابعی را انتخاب کنم؟ و یا برای لیسانس به پزشکی چی بخونیم؟ بهترین رفرنس های آزمون لیسانس به پزشکی کدام ها هستند؟  رفرنس های آزمون لیسانس به پزشکی باید چه ویژگی ها و خصوصیاتی داشته باشند تا بتوان صفت بهترین را بر روی آن ها گذاشت و برای قبولی به آن ها اطمینان کرد؟ 

در پاسخ به شما دوستان گرامی باید عرض کنیم که در زمان خرید منابع لیسانس به پزشکی باید رفرنس های آزمون لیسانس به پزشکی را انتخاب کنید که بتوانند مطالب درسی را به طور جامع و کامل و با تکنیک های خاصی به شما آموزش دهند.

این مسئله را در نظر داشته باشید برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی در گام اول باید شرایط شرکت در این آزمون را داشته باشید برای مثال یکی از شروط اصلی شرکت در این آزمون داشتن مدرک زبان انگلیسی است در واقع شما باید یکی از مدارک تافل، آیلتس و غیره را داشته باشید تا بتوانید در آزمون شرکت کنید. در جدول زیر ما منابع آزمون را با توجه به آخرین آزمونی که برگزار شده برای شما ذکر کرده ایم.

منابع لیسانس به پزشکی در سال 
حوزه مباحث تعداد سوالات آزمون  منابع آزمون
مبانی بیولوژیک، روانشناختی و جامعه شناختی رفتار جامعه شناسی مقدماتی

روان شناسی مقدماتی

25 جامعه شناسی عمومی (دکتر منوچهر محسنی)، روانشناسی عمومی (دکتر حمزه گنجوی)
مبانی بیوشیمیایی و بیولوژیکی سیستم های حیاتی بیوشیمی(8)ایمونولوژی (10)

ژنتیک (10)

بافت شناسی عمومی و جنین شناسی (9)

باکتری و ویروس (میکروب شناسی) (12)

فیزیولوژی(19) و آناتومی سیستم های بدن (17)

85 منابع علوم پایه
مهارت های استدلال و تفکر نقاد علوم انسانی و علوم اجتماعی 25 راهنمای علمی برای مهارت های تفکر نقاد (دکتر اکبر سلطانی و مریم آقازاده)
شیمیایی و فیزیکی سیستم های حیاتی شمی آلی (4)

شیمی عمومی

فیزیک پزشکی با گرایش پایه (7)

شیمی معدنی (4)

15 جامع شیمی آلی و عمومی (تالیف دکتر رشید قنبرپور و مهندس آیدا خواجه)، فیزیک پزشکی برای دانشجویان پزشکی با سرپرستی دکتر عقابیان

 

اطلاعیه

شما عزیزان می توانید جهت جدیدترین منابع لیسانس به پزشکی و اخبار با مشاورین ایران تحصیل با شماره  9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد) تماس حاصل فرمایید.

جزوات آزمون لیسانس به پزشکی 1402

اولین پرسشی که مطرح می شود این است که برای لیسانس به پزشکی چی بخونیم؟ برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی، علاوه بر نیاز به داشتن منابع مورد نیاز بسیاری از داوطلبان نیاز به استفاده از جزوات آزمون لیسانس به پزشکی نیز هستند. این جزوات به طور مختصر شامل تمام نکات مندرج در دروس مورد مطالعه برای آزمون هستند. البته این موضوع را نباید فراموش کرد که هیچ جزوه‌ای نمی‌تواند جای کتاب را برای داوطلبان پر کند. اما با توجه به کامل و جامع بودن این جزوات می توان گفت که وجود آن ها نقش زیادی در یادگیری هر چه بهتر مفاهیم و مطالب درسی برای داوطلبان ایفا می کند. 

در ادامه بهتر است ذکر کنیم علی الخصوص داوطلبانی که زمان زیادی برای مطالعه کلیه مطالب مفاهیم درسی ندارند و تنها می توانند مطالب مهم پر سؤال را مطالعه کنند.  برای دسترسی به جزوات آزمون لیسانس به پزشکی و نتایج آزمون لیسانس به پزشکی نیز می‌توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل کنید. مشاوران مجموعه ما می توانند اطلاعات مفید و کاملی را در اختیار شما قرار دهند. کافی است با شماره‌های مندرج در سایت تماس حاصل کنید و راهنمایی در خصوص برای لیسانس به پزشکی چی بخونیم؟ دریافت نمایید.

برای کسب اطلاعات در مورد ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی وارد شوید.

جزوات آزمون لیسانس به پزشکی

برای آزمون لیسانس به پزشکی چی بخوانیم؟

سوال برای لیسانس به پزشکی چی بخوانیم؟ توسط بسیاری از داوطلبان مطرح می شود به همین دلیل در این بخش تصمیم داریم این مبحث را مورد بررسی قرار دهیم. توجه داشته باشید منابع این آزمون شامل چند بخش مختلف می شوند که در هر یک از این بخش ها نیز چندین کتاب مختلف را در برمی گیرند. با توجه به اینکه رفرنس های آزمون لیسانس به پزشکی معرفی شده تنها شامل نام کتب هستند بنابراین، ما برخی از مؤلفین هر یک از این کتب را نیز معرفی می کنیم. جزوات آزمون لیسانس به پزشکی نیز شامل جزوات کاملی در تمامی دروس هستند.

لازم به ذکر است بدانید رفرنس های آزمون لیسانس به پزشکی ذکر شده در زیر مربوط به سال های قبل هستند.  در صورت نیاز به اطلاع از منابع علوم پایه لیسانس به پزشکی و دیگر دروس با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید. پس از اطلاع دقیق از این منابع دیگر در رابطه با یافتن پاسخ برای این سؤال که برای لیسانس به پزشکی چی بخونیم؟ مشکلی ندارید و سردرگم نیستید.  این گونه، در زمان خرید منابع‌ لیسانس به پزشکی دیگر مشکلی بابت انتخاب منابع آن هم بهترین منابع ندارید و دیگر می دانید که برای لیسانس به پزشکی چی بخونیم؟

 

🔵 انگل شناسی

✔️ Medical parasitology, Markell

✔️ کرم شناسی پزشکی دکتر فریدون ارفع

✔️ تک‌یاخته پزشکی-دکتر ادریسیان – دکتر رضائیان – دکتر قربانی – دکتر کشاورز – دکتر محبعلی ۱۳۸۶

✔️ بیماری‌های انگل در ایران (بیماری‌های تک‌یاخته‌ای) دکتر اسماعیل صائبی

🔵 فیزیک پزشکی

✔️ میکروب‌شناسی پزشکی جاوتز

✔️ میکروب‌شناسی پزشکی مورای

✔️ میکروب‌شناسی پزشکی زینسر

🔵 بیوشیمی

✔️ rinciples of Biochemistry,Lehninger

✔️ Harper

✔️ Text book of Biochemistry, Devil

🔵 فیزیولوژی

✔️ Text book of medical Physiology, A.Guyton & E.Hall, (W.B.sanders)

✔️ Review of medical physiology, W.F.Ganong.Applenton&Lange

✔️ Text book of medical Physiology,Berlle&Levy.Mosby

🔵 زبان انگلیسی

✔️ Eglish for students of mesicine(ESM)۲

✔️ English for students of medicine(ESM)۳ Medical English

✔️ Vaughan James ”Mosby,s Medical, Nursing and Allied Health Dictionary

✔️ از کتاب‌های ردیف ۴ بخش Medical Terminology صفحه ۱۷۳۳ تا ۱۷۴۹

🔵 بهداشت

✔️ طب پیشگیری و پزشکی اجتماعی، تألیف پارک سال ۲۰۰۲ ف ترجمه دکتر خسرو رفائی شیر پاک، جلد ۱، ۲، ۳، ۴

✔️ مطالب خواندنی درباره بیماری‌های اسهالی ترجمه احمدرضا فرسار، انتشارات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

✔️ شبکه مراقبت‌های اولیه بهداشتی در ایران – دکتر کامل شادپور-انتشارات گسترش شبکه‌های بهداشتی، درمانی کشور

✔️مجموعه آخرین دستورالعمل‌های مربوط به ARI,IDD,CDD,EPI

🔵 قارچ شناسی

✔️ کتاب قارچ‌شناسی پزشکی جامع تألیف دکتر فریده زینی، دکتر سید علی مهبد و دکتر مسعود امامی – انتشارات دانشگاه تهران

✔️ Medical mycology.E.G.V.Evans and M.D.Richardson (ترجمه دکتر خسروی)

🔵 روان شناسی

✔️ زمینه روانشناسی هیلگارد ترجمه دکتر محمدتقی بذاهنی و همکاران – ۱۳۸۵- ناشر انتشارات رشد

برای اطلاع از زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی  بر روی لینک کلیک نمایید.

برای آزمون لیسانس به پزشکی چی بخوانیم؟

اخبار پیرامون رشته پزشکی

🔵 افزایش ظرفیت به معنای رفع کمبود پزشک نیست

دکتر غلامرضا حسن‌زاده، دبیر شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی  بر این باور است، افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی، به معنای رفع کمبود پزشک نیست. به گفته وی، وزارت بهداشت در برنامه مشخص و مدونی پیگیر این موضوع خواهد بود تا این ظرفیت ها متعادل و مناسب شود. وزارت بهداشت، مخالف افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی نیست اما با اینکه کار غیرعلمی و غیرکارشناسی انجام شود هم موافق نیستیم. 

🔵 افزایش ۱۶۰۰ نفری رشته‌های پزشکی در سال ۱۴۰۱

دکتر عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور نیز در آستانه نوبت نخست کنکور ۱۴۰۲ در گفت‌وگو با ایسنا، درباره افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی برای سال ۱۴۰۲ گفت: ظرفیت رشته‌های دانشگاهی، فرایندی است که در تابستان با آن مواجه می‌شویم و دانشگاه‌ها از طریق سامانه‌هایی که در اختیار دارند، اطلاعات مربوط به این موضوع را به سازمان سنجش ارسال می‌کنند. بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، ظرفیت رشته‌های پزشکی در کنکور ۱۴۰۰ حدود ۸ هزار نفر بود که در کنکور ۱۴۰۱ به ۹۶۰۰ نفر رسید. بر اساس این مصوبه، میزان ظرفیت رشته‌های پزشکی در کنکور ۱۴۰۲ حدود ۱۱ هزار نفر است. ظرفیت رشته‌های پزشکی سالانه به میزان ۲۰ درصد افزایش می‌یابد و این افزایش طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به مدت ۵ سال اجرا می‌شود.

برای مشاهده نمونه کارنامه قبول شدگان لیسانس به پزشکی روی لینک کلیک کنید.

خلاصه مطلب

آزمون لیسانس به پزشکی یک فرصت برای داوطلبانی است که نتوانستند در کنکور گروه تجربی در یکی از رشته های پزشکی قبول شوند. اگر شما هم با در کنکور قبول نشدید اصلا نگران نباشید چون این فرصت در اختیار شما قرار داده می شود تا در یکی از رشته های پزشکی تحصیل کنید. توجه داشته باشید داوطلبانی می توانند در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کنند که در رشته تجربی و ریاضی فارغ التحصیل شدند. در ادامه بهتر است به سراغ شرایط شرکت در این ازمون برویم چون شرایط زیادی برای قبول شدن در آزمون لیسانس به پزشکی وجود دارد که باید از آنها مطلع شوید. اما مهمترین مسئله که باید به آن توجه کنید دسترسی به منابع کامل و جامع می باشد.

برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی باید به منابع توجه زیادی داشته باشید زیرا خرید منابع جامع و کامل می توانند درصد قبولی شما را به صورت چشمگیری افزایش دهند. اگر به دنبال بهترین منابع هستید بهتر است بدانید بهترین منابع لیسانس به پزشکی، منابع هستند که به طور جامع و کامل با تکنیک های منحصر به فرد مطالب را به شما آموزش دهد. البته جزوات آزمون لیسانس به پزشکی توسط بسیاری از داوطلبان در کنار منابع مورد استفاده قرار می گیرد و اکثر افراد بر این معتقد هستند که جزوه های آزمون لیسانس به پزشکی در قبولی آنها تاثیر بسیار زیادی داشته است. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله توانسته باشد به سوال برای لیسانس به پزشکی چی بخونیم؟ پاسخ دهد و شما را نسبت به منابع لیسانس به پزشکی آگاه کند. اگر نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر در این خصوص دارید می توانید با مشاورین ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

برای دانلود فایل PDF این مقاله بر روی لینک آبی رنگ کلیک کنید.

پادکست صوتی مقاله

5/5 - (8 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

برای لیسانس به پزشکی چی بخونیم؟ 

برای یافتن پاسخ این سؤال و این که در زمان خرید منابع آزمون لیسانس به پزشکی باید چه منابعی را خریداری کنید با مشاوران مجموعه ما تماس حاصل فرمایید.

آیا با مطالعه بهترین منابع علوم پایه لیسانس به پزشکی می توان به مؤفقیت در این آزمون رسید؟ 

در صورت مطالعه بهترین و کامل ترین منابع علوم پایه لیسانس به پزشکی می توان به خوبی پاسخگوی سؤالات این دروس بود.

متقاضیان کدوم گروه آزمایشی تحصیلی می توانند در این آزمون شرکت کنند؟

رشته های گروه آزمایشی ریاضی، تجربی و فنی که با مدرک کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته فارغ التحصیل شده اند می توانند در این آزمون شرکت کنند.

نظرات

15 دیدگاه دربارهٔ «منابع لیسانس به پزشکی ۱۴۰۲ {بودجه‌بندی سوالات} | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo مریم صالحی گفت:

  سلام وقتتون بخیر،برای این آزمون حتما باید مدرک زبان داشته باشیم ؟ اگر نداشته باشیم چی میشه؟

  1. Avatar photo مشاور عیسائی گفت:

   سلام وقت بخیر
   از شرایط ثبت نام میباشد و باید حتما دریافت نمایید .

 2. Avatar photo مریم پناهی گفت:

  سلام وقت بخیر من دیروز تواخبارشنیدم که شرایط سن وشرط معدل برداشته شدهبرای آزمون لیسانس به پزشکی این حقیقت داره

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت به خیر
   طبق اطلاعیه جدید شرط سن و حداقل معدل دیپلم از شرایط آزمون دوره بعدی حذف می شود.

 3. Avatar photo Zahra گفت:

  سلام وقت بخیر. من متولد اسفند 78هستم میخواستم بدونم امکان شرکت در ازمون 1404رو دارم؟

  1. Avatar photo مشاور حمامی گفت:

   سلام وقتتون بخیر شرایط شما باید تحت برسی مشاور قرار بگیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بفرمایید

 4. Avatar photo نسیم گفت:

  سلام خسته نباشین من که متولد 1379 هستم و ورودی 1400 رشته زیست شناسی هستم شرایط سنی من چه طوری میشه و من که سال 404 فارغ تحصیل میشم میتونم شرکت کنم

  1. Avatar photo مشاور عیسائی گفت:

   سلام وقت بخیر
   میتوانید اقدام به ثبت نام نمایید .

 5. Avatar photo اصفهانی گفت:

  سلام خسته نباشید. میشه منابع حقوق به پزشکی رو بگین؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام
   برای بررسی بیشتر با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 6. Avatar photo خلخالی گفت:

  منابع امتحان لیسانس به پزشکی برای رشته های پیراپزشکی چیست؟ اصلا امکان داره؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه تماس بگیرید

 7. Avatar photo وحید. گفت:

  سلام وقت بخیر منابع لیسانس به پزشکی همین موارد هستش و نیاز به خواندن کنب درسی دانشگاهی نیست؟

  1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

   سلام برای اطلاعات تکمیلی تماس بگیرید

 8. Avatar photo منصوری گفت:

  ببخشید منابعی که برای هر درس اعلام کردید همش مورد نیازه یا از هر قسمت یک کتاب؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور