ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

نحوه مرور زیست شناسی رتبه های برتر

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۰ خرداد ۱۴۰۰
نحوه مرور زیست شناسی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

به دلیل اهمیت فراوان درس زیست شناسی در کنکور آشنایی با نحوه مرور زیست شناسی برای هر یک از افراد شرکت کننده در آزمون سراسری گروه تجربی الزامی است. حتماً همه می دانید که با داشتن درصد بالایی در درس زیست شناسی می توانید به افزایش رتبه خود در کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها کمک کنید و به موفقیت برسید.

 

از آن جایی که هر فرد کنکوری نیاز به کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه مرور زیست شناسی برای داشتن درصد بالایی در این درس تخصصی مهم از گروه علوم تجربی دارد از این رو کمک خواستن از مشاوری کاردان و حرفه ای می تواند در این زمان کارساز و مؤثر باشد. برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه مرور زیست شناسی و 6 گام طلایی رتبه های برتر برای مرور سریع زیست شناسی می توانید با تیم مشاوره باتجربه و حرفه ای در این رابطه تماس حاصل فرمایید و اطلاعات لازم را از آن ها جویا شوید.

 

 

جهت اطلاع از بهترین شیوه مرور درس زیست شناسی کنکور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 

با استفاده از بهترین شیوه های مرور درس زیست شناسی رتبه های برتر کنکور می توانید به درصد بالایی در این درس برسید

مرور زیست شناسی

 

 

اهمیت اطلاع از نحوه مرور زیست شناسی برای رتبه برتر شدن چیست؟

درس زیست شناسی از آن دست دروس تخصصی در رشته تجربی است که کسب درصد بالا در آن برای هر یک از داوطلبان کنکور این گروه آزمایشی بسیار مهم است.

در واقع، کسب درصد بالا در درس زیست شناسی است که می تواند سرنوشتتان را تغییر دهد و شما را به قبولی در رشته های سطح بالایی همچون پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی برساند.

اگر از رتبه برترهای کنکور سال های گذشته سؤال کنید به راحتی می توانید به این موضوع پی ببرید که درصد بالای آن ها در درس زیست شناسی تا چه اندازه در رسیدن آن ها به موفقیت و کسب بهترین رتبه ها تأثیر داشته و پیشرفت آن ها را تضمین کرده است.

 

 

برای اطلاع از بهترین شیوه های تغییر روش های درس خواندن و مطالعه برای کنکور وارد لینک مربوطه شوید

 

 

فواید اطلاع از نحوه مرور زیست شناسی چیست؟

اطلاع از نحوه مرور زیست شناسی می تواند با فواید زیادی برای شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل همراه باشد.

در این بخش از نوشته حاضر با ذکر فواید اطلاع از نحوه مرور زیست شناسی کنکور در خدمت شما هستیم.

 

 

. دسته بندی مطالب خوانده شده

یکی از مهم ترین فواید اطلاع از نحوه مرور زیست شناسی و پیاده کردن روش های اصولی مرور طبقه بندی مطالب از قبل خوانده شده در ذهن است.

زمانی که برای نخستین بار درس زیست شناسی را می خوانیم تنها مطالب را بدون هیچ نظم خاصی در ذهن می ریزیم و تنها برداشت کلی از آن ها پیدا می کنیم.

اما در صورت آشنایی با نحوه مرور زیست شناسی و پیاده کردن این شیوه ها می توانید مطالب را به طرز اصولی و منطقی در ذهن دسته بندی کنید و به این ترتیب یادگیری بهتری در این درس تخصصی مهم داشته باشید.

 

 

. بالا رفتن هر چه بیشتر سرعت پردازش ذهنی

به کمک اطلاع از نحوه مرور زیست شناسی و استفاده مکرر از آن به تدریج مطالب این درس ملکه ذهنتان می شود و به راحتی و بدون دردسر می توانید به آن ها دسترسی داشته و به مطالب دسترسی داشته باشید.

 

 

. درک و فهم هر چه بیشتر از مطالب درسی

تصور کنید که به تازگی در محله ای ساکن شده اید. روز اولی که برای خرید از خانه خارج می شوید آشنایی چندانی با محیط ندارید و دقیقاً نمی دانید سوپر مارکت و یا میدان میوه و تره بار کجاست.

حتی ممکن است برای پیدا کردن آن ها مجبور به سؤال از هم محله ای هم بشوید.

اما به تدریج و با چند بار مراجعه به انواع مراکز خرید دیگر نیازی به پرسیدن آدرس ندارید و به راحتی می توانید آن ها را بیابید.

این موضوع در رابطه با درس زیست شناسی هم صدق می کند. در واقع، زمانی که برای بار اول این درس را مطالعه می کنید چیز زیادی دستگیرتان نمی شود و تنها درک کلی از متن به دست می آورید.

اما به تدریج و با مرور و خواندن چندین و چند باره می توانید به درک عمیقی از مطالب و محتوای این درس مهم برسید و به راحتی همه مطالب مهم را به خاطر بیاورید.

 

 

. تثبیت مطالب درسی در حافظه بلندمدت

آشنایی دقیق با نحوه مرور زیست شناسی و اجرای دقیق و مو به مو آن می تواند به تثبیت هر چه بیشتر مطالب و مفاهیم درسی در حافظه بلند مدتتان کمک کند و بدین ترتیب دیگر خبری از فراموشی نیست و می توانید تمام مطالب را در ذهن خود حتی تا مدتی بعد از برگزاری کنکور تجربی هم در ذهن خود نگه دارید.

 

 

چه زمانی از روز برای مرور درس زیست شناسی بهتر است؟

شاید این سؤال برای شما هم پیش بیاید که چه زمانی از روز برای مرور درس زیست شناسی و خواندن مطالب و محتوای این درس بهتر است؟

در جواب به این سوال مهم باید عرض کنیم که بهترین زمان برای مرور مطالب درس زیست شناسی ساعات اولیه صبح است.

زیرا در این زمان ذهن کاملاً‌ آماده است و از خستگی و خواب آلودگی هم خبری نیست.

اما زمانی که خواب آلوده بوده و سطح هوشیاری تان پایین است به مراتب نمی توانید مطالب را به راحتی به یاد آورید و مروری عالی داشته باشید.

 

 

برای مرور درس زیست شناسی از چه منابعی استفاده کنم؟

خب حال شما به عنوان یک داوطلب کنکور تجربی تصمیم به مرور درس زیست شناسی گرفته اید اما به نظرتان از چه منبع یا منابعی باید برای مرور این درس استفاده کنید و کدام یک بهترین هستند؟

باید عرض کنیم که یکی از بهترین منابع برای مرور درس زیست شناسی کتب کمک درسی هستند. کتبی بسیار مفید و جامع که می توانید در آن ها خلاصه هایی جامع و کامل از هر یک از فصول کتاب را پیدا کنید.

مورد دیگر برای استفاده جهت مرور درس زیست شناسی کتبی است که چکیده مطالب را در خود جای داده اند و تنها سعی در ارائه نکات و بخش های مهم در این کتاب درسی شده است.

 

 

6 گام طلایی رتبه های برتر برای مرور سریع زیست

تا جایی که یادم می آید داوطلبان کنکور همواره به دنبال آشنایی با شیوه های مطالعه رتبه های برتر کنکور سال های گذشته بوده اند تا بدین ترتیب بتوانند موفقیت را از آن خود کنند.

درس زیست شناسی همواره به عنوان یکی از مهم ترین دروس تخصصی در کنکور گروه علوم تجربی شناخته می شود و در نتیجه هر یک از داوطلبان به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه مرور رتبه های برتر در این درس مهم هستند.

در این بخش از مطلب مرتبط با نحوه مرور زیست شناسی با ارائه 6 گام طلایی رتبه های برتر برای مرور زیست شناسی در خدمت شما هستیم.

با استفاده از این شیوه هاست که می توانید موفقیت چشمگیری در درس زیست شناسی برسید و نگرانی از بابت کسب درصد بالا در این درس مهم نداشته باشید.

 

 

. خلاصه نویسی را فراموش نکنید

استفاده از روش خلاصه نویسی را می توان یکی از مهم ترین روش های مورد استفاده رتبه های برتر برای مرور زیست شناسی است.

پس اگر به دنبال اطلاع از نحوه مرور زیست شناسی هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از این روش خاص و منحصربه فرد است.

البته فراموش نکنید که الزاماً باید با بهترین شیوه های خلاصه نویسی نیز آشنایی لازم را داشته باشید و بتوانید آن ها را به درستی به کار بگیرید.

مورد دیگر این که، خلاصه ای که در حین مطالعه تهیه کرده اید نباید خیلی زیاد و یا خیلی کم باشد و تمام نکات و مطالب مهم درسی را باید پوشش بدهد.

 

 

برای اطلاع از بهترین روش تست زنی زیست شناسی کنکور وارد لینک مربوطه شوید

 

 

. با بهترین شیوه های مطالعه دروس مختلف آشنا شوید

یکی دیگر از بهترین راهکارهای رتبه های برتر در زمان مرور سریع زیست آشنایی با بهترین و حرفه ای ترین شیوه های مطالعه دروس مختلف است.

شیوه هایی که می توان به کمک آن ها به اوج موفقیت و کسب درصد بالا در درس زیست شناسی رسید و عملکرد خوبی در این درس تخصصی از خود نشان داد.

از جمله روش های صحیح و اصولی مطالعه می توان به روش تندخوانی اشاره کرد که از قضا استفاده از آن در میان داوطلبان کنکوری بسیار متداول شده است.

 

 

مرور سریع زیست

 

. از جعبه لایتنر غافل نشوید

شاید تا به حال اسم جعبه لایتنر به گوشتان خورده باشد و حتی آشنایی مختصری هم با این وسیله کاربردی داشته باشید.

به جرأت می توان گفت که جعبه لایتنر می تواند به شما در داشتن مروری سریع در درس زیست شناسی و یادگیری کامل نکات گنجانده شده در این درس کمک شایان توجهی کند.

به کمک این وسیله می توانید مطالب و نکات مهم درسی را با مرور چندین و چند باره به درستی و دقیق فرا بگیرید و مهم تر از همه این که آن ها را تا همیشه به خاطر بسپارید.

بله درست شنیدید. یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از جعبه جادویی لایتنر عدم فراموشی نکات مهم دروس از جمله درس زیست شناسی است.

 

 

. روش تصویرسازی بهترین روش برای مرور زیست شناسی

یکی دیگر از روش هایی که می تواند کمک زیادی در به خاطر سپردن نکات مهم درس زیست شناسی به شما بکند استفاده از روش تصویرسازی است.

با کمی جستجو در اینترنت می توانید تصویرسازی از مهم ترین مطالب درس زیست شناسی را پیدا کنید. حتی امکان استفاده از فیلم ها و انیمیشن ها نیز برای شما در این درس مهم وجود دارد.

 

 

برای اطلاع از بازار کار رشته زیست شناسی کنکور وارد لینک مربوطه شوید

 

 

. کتاب درسی مهم ترین منبع برای مرور درس زیست شناسی

 مهم ترین منبع لازم برای مرور درس زیست شناسی کتاب درسی اصلی است. اهمیت این موضوع از آنروست که خط به خط کتاب زیست شناسی پایه های مختلف تحصیلی مهم بوده و خود می توانند یکی از سؤالات کنکور باشند.

این گونه و با استفاده از کتاب درسی اصلی برای مرور می توانید به راحتی همه بخش ها و قسمت های مهم کتاب را بدون هیچ مشکلی مورد مطالعه قرار دهید و نگرانی از بابت جا ماندن بخش مهمی از کتاب درسی نداشته باشید.

از طرف دیگر، حجیم بودن بیش از حد کتاب های کمک درسی ممکن است شما را در حین مرور خسته کند و همین موضوع بازدهی شما را در زمان مطالعه کاهش می دهد.

 

 

. تست زنی یکی از مهم ترین گام های رتبه برترها برای مرور سریع زیست

اهمیت تست زنی برای مرور هر چه بهتر و بیشتر درس زیست شناسی آن قدر بالاست که هر چقدر هم برای استفاده از آن تأکید کنیم باز هم کم گفته ایم.

به کمک تست زنی هم می توانید مروری سریع بر روی مطالب درسی داشته باشید و هم این که آن ها را به طور کامل به ذهن بسپارید.

البته دقت داشته باشید که در زمان تست زنی از تست های کنکور سال قبل و حتی سال های قبل تر از آن نیز غافل نشوید که مطالعه دقیق و مفهومی آن ها می تواند کمک بزرگی به شما در یادگیری مفهومی دروس داشته باشد.

 

 

. حاشیه نویسی را فراموش نکنید

یکی دیگر از گام های طلایی رتبه های برتر برای مرور سریع زیست شناسی استفاده از روش حاشیه نویسی است.

به این صورت که در زمان مطالعه مطالب مهم و کلیدی را در گوشه ها و حاشیه های کتاب درسی زیست شناسی خود بنویسید و در زمان مرور نگاهی به آن ها بیندازید تا بدین ترتیب به تثبیت هر چه بیشتر و بهتر مطالب مهم در ذهن خود کمک کنید.

 

 

برای اطلاع از این که چگونه زیست را مفهومی بخوانیم تا فراموش نکنید وارد لینک مربوطه شوید

 

 

اهمیت استفاده از مشاور تحصیلی برای آشنایی با بهترین شیوه های مرور زیست

روش های مرور زیست شناسی چیزی نیست که هر فرد خودش از قبل آن ها را بداند و به مراتب نیاز به استفاده از کمک های فردی خبره و متخصص برای آشنایی با آن ها دارد.

فردی که با داشتن تجربه ای بالا در طول سال های گذشته کمک بزرگی به داوطلبان کنکور جهت رسیدن به موفقیت کرده و توانسته راهنماگر خوبی برای افراد باشد.

یک مشاور تحصیلی با بهترین و جامع ترین روش های مرور مطالب درسی آشناست و می تواند آن ها را به طور دقیق به شما نیز یاد بدهد.

اینجاست که اهمیت استفاده از مشاور تحصیلی جهت آشنایی کامل با نحوه مرور زیست شناسی خودش را نشان می دهد و می تواند ضامن قبولی شما در رسیدن به موفقیت و کس درصد بالایی در درس زیست شناسی باشد.

نتیجه آن هم چیزی به جز قبولی در رشته های سطح بالایی همچون دامپزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری است.

 

 

برای آشنایی با حرفه ای ترین روش های مرور درس زیست شناسی مورد استفاده رتبه های برتر کنکور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

روش صحیح مطالعه و مرور نفرات برتر

چگونه زیست بخوانیم؟

مرور زیست شناسی رتبه های برتر

3.7/5 - (3 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

اهمیت اطلاع از بهترین نحوه مرور زیست شناسی چیست؟

با اطلاع از بهترین نحوه مرور زیست شناسی می توانید به درصد بالایی در این درس برسید.

چگونه می توانم از بهترین نحوه مرور زیست شناسی کنکور مطلع شویم؟

برای اطلاع از بهترین نحوه مرور زیست شناسی کنکور می توانید با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

بهترین نحوه مرور زیست شناسی ار نگاه رتبه برترها چیست؟

بهترین نحوه مرور زیست شناسی از نگاه رتبه برترها استفاده از روش خلاصه نویسی، کدگذاری و همین طور جعبه لایتنر است.

فواید استفاده از نحوه مرور زیست شناسی چیست؟

با استفاده از نحوه مرور زیست شناسی کنکور می توانید به رتبه عالی در کنکور سراسری برسید و یادگیری خود را تثبیت کنید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • ثبت نام کنکور فنی و حرفه ای 1403+ زمان و نحوه ثبت نام

  زمان ثبت نام کنکور فنی و حرفه ای 1403+ تاریخ دقیق

  ثبت نام کنکور فنی و حرفه ای 1403 یکی از مراحل مهم و حساس برای داوطلبانی است که قصد ادامه تحصیل در رشته‌های فنی و حرفه‌ای را دارند. این کنکور فرصتی مناسب برای افرادی است که می‌خواهند مهارت‌های تخصصی خود...
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
 • ترمیم معدل چیست؟

  ترمیم معدل چیست؟ زمان، منابع و شرایط بخشنامه 1403

  ترمیم معدل یکی از راه هایی است که به دانش آموزانی که نمرات پایین در امتحانات نهایی کسب کرده اند، فرصت جبران اشتباهات را می‌دهد. متقاضیان ترمیم معدل باید در تاریخ اعلامی در این آزمون شرکت کرده و در روز...
 • ثبت نام کنکور کارآگاهی

  ثبت نام کنکور کارآگاهی 1403| مراحل، زمان و محل برگزاری

  کسانی که به شغل کارآگاهی علاقه دارند می‌توانند در زمان ثبت نام کنکور کارآگاهی برای شرکت در این آزمون اقدام کنند. این رشته، یکی از شغل‌های حساس کشور است که در آن تنها افراد خاصی می‌توانند استخدام شوند. شما برای...
تماس با مشاور