ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

دانشگاه شاهد + {معرفی، شرایط ثبت‌نام و رشته‌ها} | ایران تحصیل

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۱۱
 • تاریخ بروزرسانی: ۶ خرداد ۱۴۰۲
مزایا و امکانات دانشگاه شاهد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آشنایی با مزایا و امکانات دانشگاه شاهد و اطلاع از نحوه ادامه تحصیل داوطلبان کنکور در دانشگاه شاهد فراهم شد. کلیه افراد و داوطلبان می توانند بعد از کسب اطلاعاتی در رابطه با شرایط جذب و پذیرش دانشجو در این دانشگاه و همین طور امکانات دانشگاه شاهد و مزایای دانشگاه شاهد اقدامات لازم را برای ثبت نام و شروع تحصیل در این مرکز دانشگاهی انجام دهند.

از آن جایی که کسب اطلاعاتی در رابطه با امکانات دانشگاه شاهد، مزایای دانشگاه شاهد و اطلاع از شرایط دانشگاه شاهد برای هر کدام از افراد و داوطلبان مایل به ادامه تحصیل در این دانشگاه الزامی و مهم به نظر می رسد از این رو یاری خواستن از مشاوری خبره و کاردان در این رابطه برای معرفی دانشگاه شاهد می تواند بسیار مهم تلقی شود.

برای سهولت دست یابی به اطلاعات درست و دقیق در رابطه با شرایط پذیرش، رشته های تحصیلی، امکانات، شهریه، تاریخچه و حتی اساتید مشغول به تدریس در این مرکز دانشگاهی و معرفی و اطلاع از شرایط دانشگاه شاهد می توانید با تیم مشاوره ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

برای کسب اطلاع در خصوص ثبت نام دانشگاه شاهد روی لینک بزنید.

مزایای دانشگاه شاهد تهران

در این بخش سعی در معرفی دانشگاه شاهد با ذکر تاریخچه این دانشگاه را برای شما داریم. در رابطه با معرفی دانشگاه شاهد باید بدانید این مرکز دانشگاهی به عنوان یکی از بهترین و شناخته شده ترین دانشگاه های بهره برداری شده در ایران سال ها قبل یعنی در سال 1365 تأسیس گردید.

البته باید اشاره کنیم که فعالیت رسمی این مرکز دانشگاهی از سال 1367 و با پذیرش دانشجو در رشته هایی همچون علوم تربیتی، مامایی و پرستاری شروع شد.

اما در حال حاضر مرکز دانشگاهی شاهد با داشتن امکاناتی متنوع و گسترده پذیرای دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، دکتری تخصصی و حرفه ای و همین طور کارشناسی ارشد در انواع رشته های مختلف تحصیلی است.

 

مزایای دانشگاه شاهد تهران

 • مزایای دانشگاه شاهد به اندازه ای است که هر فرد با اطلاع از آن ها تمایل به ادامه تحصیل در این دانشگاه پیدا می کند.
 • از میان مزایای دانشگاه شاهد می توان به تحصیل در مرکز دانشگاهی با امکانات زیاد نام برد. 
 • البته وجود اساتیدی بسیار خبره و کاردان نیز از دیگر مزایای دانشگاه شاهد به شمار می رود.
 • بعلاوه، این دانشگاه در میان سایر مراکز دانشگاهی رتبه بالایی داشته و جزء برترین ها به شمار می آید.

برای اطلاع ازلیست رشته های دانشگاه های مجازی وارد لینک مربوطه شوید.

امکانات دانشگاه شاهد

باید عرض کنیم که در دانشگاه شاهد امکانات زیادی دیده می شود که همین موضوع موجب جذب افراد زیادی برای ادامه تحصیل در این مرکز دانشگاهی شده است.

امکانات دانشگاه شاهد موارد مختلفی را شامل می شود که از میان آن ها می توان به سالن های تربیت بدنی، لابراتور، آزمایشگاه روان شناسی، سالن اجتماعات، کلاس های سمعی و بصری، کارگاه کتابداری و کارگاه اینترنت اشاره کرد.

امکانات دانشگاه شاهد

 

برای آشنایی با سامانه std.shahed.ac.ir روی لینک کلیک کنید.

 

دانشکده های متنوع دانشگاه شاهد

یکی از مزایای اصلی این دانشگاه رشته ها و دانشگاه های متنوع این دانشگاه است.در این نوشته مرتبط با معرفی دانشگاه شاهد قصد داریم در رابطه با دانشکده های مختلف این مرکز دانشگاهی با شما صحبت می کنیم.

در مرکز دانشگاهی شاهد دانشکده های مختلفی دیده می شود که در 9 گروه مختلف قرار می گیرند. در ادامه معرفی دانشگاه شاهد با ذکر اسامی دانشکده های موجود در این مرکز آموزش عالی در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز هستیم.

اسامی دانشکده های مرکز دانشگاهی شاهد تهران
دانشکده هنر دانشکده علوم پایه
دانشکده علوم کشاورزی دانشکده فنی و مهندسی
دانشکده علوم انسانی پردیس خودگردان
دانشکده پزشکی دانشکده پرستاری و مامایی
دانشکده دندانپزشکی

در این نوشته مربوط به معرفی دانشگاه شاهد در رابطه با ظرفیت مرکز دانشگاهی شاهد با توجه به دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری منتشر شده برای سال جاری باید بدانید در رشته های گروه علوم انسانی کمترین ظرفیت پذیرش مربوط به رشته های مدیریت صنعتی، مدیریت دولتی، روانشناسی و علم اطلاعات و دانش شناسی است.

اما بالاترین ظرفیت پذیرش در رشته های گروه علوم انسانی برابر با شصت نفر در رشته های فلسفه و حکمت اسلامی، فقه و حقوق اسلامی، علوم تربیتی و علوم سیاسی است.

در رشته های گروه علوم تجربی نیز بالاترین ظرفیت پذیرش شصت نفر است. این ظرفیت پذیرش در رشته هایی همچون مهندسی برق، علوم کامپیوتر، ریاضیات و کاربردها، مهندسی عمران و غیره است. دقت داشته باشید که کمترین ظرفیت پذیرش در رشته های گروه تجربی برابر با شش نفر است.

دانشکده های متنوع دانشگاه شاهد

با این حساب ملاحظه می کنید که ظرفیت پذیرش در این دانشگاه نسبتاً خوب است و می توانید به قبولی و پذیرش در آن امیدوار باشید.

برای اطلاع از لیست تمامی دانشگاه ها مجازی ایران وارد لینک مربوطه شوید.

رتبه لازم برای قبولی و پذیرش در مرکز آموزش عالی شاهد

یکی از مزایای این دانشگاه این است که به مراتب برای قبولی و ورود به این دانشگاه باید رتبه ای عالی را بدست آورید تا بدین ترتیب بتوانید به دانشگاه شاهد راه پیدا کنید. مزیت آن نیز در این است که همراهان و هم دوره ای های شما همگی در سطح علمی و کاوشگری خوبی قرار دارند.

دقت داشته باشید که به طور دقیق نمی توان رتبه ای را مشخص کرد. زیرا ظرفیت رشته های ورودی این دانشگاه در رشته های مختلف متفاوت است.

برای کسب اطلاعات دقیق در رابطه رتبه مورد نیاز برای قبولی و پذیرش در رشته های مختلف ارائه شده در دانشگاه شاهد می توانید با مشاوران ایران تحصیل با شماره 9099075307 در این رابطه مشورت بفرمایید.

بنر کال تو اکشن

 

برای اطلاع از رتبه قبولی دانشگاه شاهد روی لینک کلیک کنید.

 

وسواس در ثبت نام مرکز آموزش عالی شاهد

ثبت نام در مرکز آموزش عالی شاهد به صورت اینترنتی و در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی  sanjesh.org برای هر فرد متقاضی انجام می شود. درست همانند سایر رشته ها و با این تفاوت که پذیرش دانشجو صرفا بر اساس رتبه نیست.

دانشجویانی که قصد دارند در این دانشگاه تحصیل کنند بعد از قبولی اولیه در این دانشگاه که چند برابر ظرفیت اصلی آن انجام میگردد، دعوت به مصاحبه حضوری میشوند و پس از گزینش میتوانند در این دانشگاه ثبت نام نمایند.

وسواس در ثبت نام مرکز آموزش عالی شاهد

البته قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام الزاماً باید اطلاعات لازم را در رابطه با نحوه ثبت نام اینترنتی در سامانه سنجش آموزش کشور بدست آورید.

 

برای اطلاع از لیست رشته های دانشگاه شاهد بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید.

 

دیگر مزایای دانشگاه شاهد

با توجه به اینکه کلیت مزایا و امکانات دانشگاه شاهد مورد بررسی قرار گرفت بد نیست به سایر مزایای این دانشگاه نیز اشاره کنیم:

 • اعضاء هیأت امناء دانشگاه شاهد

هیأت امناء مرکز آموزش عالی شاهد هشت نفر می باشند که اعضای اصلی آن رئیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی، وزیر آموزش و پرورش، رئیس جمهور و وزیر علوم و تحقیقات و فناوری هستند.

علاوه بر این باید بدانید حساسیت ویژه ای که برای گزینش اساتید این دانشگاه به خرج رفته است باعث میشود سطح علمی این دانشگاه نیز در رتبه بالایی قرار داشته باشد.

 • خوابگاه مرکز آموزش عالی شاهد 

یکی از مزایا و امکانات دانشگاه شاهد در رابطه با ارائه خوابگاه در این مرکز آموزش عالی است که در این خصوص باید بدانید، در این دانشگاه خوابگاه نیز برای دانشجویان موجود است و هر فرد در صورت نیاز می تواند از آن استفاده کند.

خوابگاه های این دانشگاه از شرایط کیفی مناسبی برخوردار هستند و برای دریافت آن باید از طریق امور دانشجویی شاهد اقدام کرده و با رد کردن مراحل اداری اقدام به دریافت خوابگاه کنید.

 • شهریه تحصیل در مرکز دانشگاهی شاهد

شاید این پرسش به ذهن شما نیز برسد که شهریه هر ترم تحصیل در مرکز دانشگاهی شاهد در دوره های کارشناسی، دکتری حرفه ای و تخصصی و همین طور کارشناسی ارشد چقدر است؟

در پاسخ باید عرض کنیم از آن جایی که این دانشگاه روزانه است نیازی به پرداخت شهریه نیست و شما می توانید بدون پرداخت شهریه در مرکز دانشگاهی شاهد ادامه تحصیل بدهید.

دیگر مزایای دانشگاه شاهد

 

برای اطلاع از شرایط تحصیل در دانشگاه شاهد تهران روی لینک کلیک کنید.

 

دانشگاه شاهد بدون کنکور

در حال حاضر بسیاری از دانشگاه ها به سمت پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور گرایش دارند. دانشگاه شاهد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز با برنامه استعداد درخشان دانشجو میپذیرد اما باز هم نیاز به مصاحبه و گزینش است.

از آن جایی که ورود به این دانشگاه با مرحله مصاحبه همراه است و به راحتی نمی توان وارد آن شد در نتیجه قبولی در این مرکز آموزش عالی تنها به صورت با کنکور امکان پذیر است.

کال تو اکشن تماس

خلاصه مطلب

مزایا و امکانات دانشگاه شاهد شامل موارد بسیاری است که در این مقاله به آن ها اشاره شد. از جمله این موارد شرایط خاص گزینش دانشجویان و نوع فرهنگ اسلامی خاصی است که در این دانشگاه در جریان است.

برخی امکانات این دانشگاه نیز داشتن خوابگاه و زمین های ورزشی است. این دانشگاه در رده دانشگاه های سطح بالا تهران محسوب مبشود که مناسب قشر خاصی از جامعه است.

 

برای دانلود pdf مقاله مزایا و امکانات دانشگاه شاهد روی لینک کلیک کنید.

 

 

5/5 - (4 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

ثبت نام دانشگاه شاهد در چه زمانی انجام می شود؟

ثبت نام دانشگاه شاهد همزمان با ثبت نام کنکور سراسری ورودی دانشگاه ها صورت می گیرد.

آیا دانشگاه شاهد خوبه؟

بله. دانشگاه شاهد از امکانات خوبی برخوردار است و تحصیل در این دانشگاه از مزیت های زیادی برخوردار است.

مزایای دانشگاه شاهد چیست؟

از میان مزایای دانشگاه شاهد می توان از وجود امکانات رفاهی و فرهنگی در این مرکز دانشگاهی نام برد.

چگونه می توانم از شرایط پذیرش در دانشگاه شاهد مطلع شوم؟

برای اطلاع از شرایط پذیرش در دانشگاه شاهد و معرفی دانشگاه شاهد با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نظرات

11 دیدگاه دربارهٔ «دانشگاه شاهد + {معرفی، شرایط ثبت‌نام و رشته‌ها} | ایران تحصیل»

 1. Avatar photo Rina گفت:

  سلام
  میشه درمورد نوع مصاحبه توضیح بدین
  واینکه من دعوت به مصاحبه شدم باید چجوری اقدام کنم و چه اطلاعاتی نیازه واینکه زمانی برای مصاحبه گفته شده؟

  1. Avatar photo مشاور راهدار گفت:

   سلام تماس بگیرید با مرکز مشاوره پاسخ دقیق تری دریافت کنید

 2. Avatar photo Dn گفت:

  سلام خسته نباشید برای دانشجوهای ۲۵ درصد به بالا شهریه خوابگاه و شهریه پردیس خودگردان در دانشگاه شاهد به چه صورت است ؟؟؟

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   سهمیه های 25 درصدی شهریه دانشگاه پرداخت نمی کنند.

 3. Avatar photo گل گفت:

  سلام آیا به دانشجوهای دانشگاه شاهد حقوق ثابت ماهیانه میدن
  آخه در یه جایی این دانشگاه رو جزو دانشگاه هایی که حقوق می دهند در نظر گرفته بود
  (مثل دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی و صداو سیما و علوم پزشکی ارتش و …)

  1. Avatar photo moradian گفت:

   سلام وقت بخیر
   خیر در این دانشگاه حقوق پرداخت نمی شود اما ازشرایط خاص و بورسیه این دانشگاه می توانید استفاده کنبد

 4. Avatar photo گلکلو گفت:

  میشه دانشگاه شاهد رو بدون کنکور رفت؟

  1. Avatar photo مشاور ملکی گفت:

   سلام وقت بخیر
   امکان تحصیل در دانشگاه شاهد بدون کنکور وجود ندارد.
   برای دانشگاه سراسری از طریق کنکور باید اقدام کنید.

  2. Avatar photo tahmasebi گفت:

   سلام دوست عزیز خیر این دانشگاه پذیرش بدون کنکور ندارد.

 5. Avatar photo نادر گفت:

  سلام خسته نباشید. دانشگاه شاهد به جز قبولی مصحبه حضوری هم داره؟

  1. Avatar photo مشاور ملکی گفت:

   سلام دوست عزیز
   مصاحبه حضوری بعد از امتحان کتبی یعنی کنکور سراسری انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • شرایط استخدام ارتش

  شرایط استخدام ارتش 1403 + عمومی و اختصاصی گزینش

  شرایط استخدام ارتش 1403 اعلام شد. نیروی زمینی، هوایی، دریایی و نیروی پدافند هوایی ارتش هر ساله از بین متقاضیان دارای شرایط عمومی و اختصاصی برای استخدام در ارتش، آزمونی را برگزار می‌کند. افرادی که دارای شرایط اعلام شده از...
 • وام ازدواج دانشجویی

  ثبت نام وام ازدواج دانشجویی 1403 + شرایط، مدارک + مبالغ | راهنما ثبت نام

  امکان ثبت نام وام ازدواج دانشجویی برای دانشجویان واجد شرایط فراهم شده است. از آنجایی که هزینه‌ های زندگی در دوران دانشجویی یکی از مهم‌‎ترین دغدغه‌های دانشجویان است. برای رفع و کاهش این دغدغه‌‌ها، دانشگاه‌‌ها تسهیلاتی را با عنوان وام...
 • شرایط انتقالی فرزندان ایثارگر دانشگاه ها

  شرایط انتقالی فرزندان ایثارگر دانشگاه ها + بخشنامه ۱۴۰۳

  موضوع مهمی که دانشجویان دوره های روزانه، شبانه، دانشگاه آزاد  و دیگر دانشگاه ها به منظور تغییر محل تحصیل خود باید به آن ها توجه کنند این است که باید در آغاز واجد شرایط لازم باشند. البته لازم است خدمتتان...
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
تماس با مشاور