ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

mosharekatha.ir + سامانه مشارکت های مدارس غیر دولتی

mosharekatha.ir + سامانه مشارکت های مدارس غیر دولتی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سایت mosharekatha.ir که به عنوان سامانه مشارکت های مدارس غیر دولتی شناخته می شود، سامانه ‌ای است که جهت ارائه خدمات الکترونیکی به مدارس غیر دولتی راه اندازی شده و هدف از آن ساماندهی مشارکت های مردمی است. در سایت مشارکت های مدارس غیردولتی خدمات مختلفی مانند ثبت نام دوره‌ های ضمن خدمت، استعلام شهریه مدارس و… به‌ صورت اینترنتی صورت می‌ گیرد. افرادی که خواهان آشنایی با نحوه ثبت اطلاعات در سامانه مشارکت ها هستند، می توانند با ورود به سایت مشارکت ها به آدرس mosharekatha.ir با نحوه درج اطلاعات و استفاده از امکانات این سامانه آشنا شوند.

از آنجا که سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی جهت تسهیل دسترسی به امکانات مختلف سازمان و ارائه خدمات غیر حضوری به مدارس، سامانه mosharekatha.ir را راه اندازی کرده است و بسیاری برای استفاده از امکانات این سایت و نحوه عضویت در سامانه نیازمند اطلاعات می ‌باشند، در ادامه در خصوص این سامانه توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد. پس انتهای مقاله با ما باشید.

معرفی سایت مشارکت های مدارس غیر دولتی mosharekatha.ir 

? سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی به عنوان سامانه مشارکت های پیش دبستانی نیز از آن یاد می شود، در راستای اطلاع‌ رسانی و توسعه خدمات خود به مدارس غیر دولتی سامانه‌ ای را با عنوان mosharekatha.ir راه اندازی کرده ‌است که همه افراد اولیا و همچنین دانش ‌آموزان و کارکنان مدارس می توانند از امکانات غیر حضوری این سامانه بهره مند شوند.

? همه مدارس غیر دولتی این امکان را دارند که از طریق ورود به سایت mosharekatha.ir از خدمات مختلفی که سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی در این سامانه قرار داده ‌است، بهره ببرند. از آنجا که بسیاری از خدمات این سامانه مربوط به صدور مجوز برای مدارس غیر دولتی می ‌باشد، مدیران مدرسه نیز این امکان را دارند که با ورود به سامانه mosharekatha.ir شهریه مدارس غیرانتفاعی را به‌ صورت فهرست‌وار در سامانه ثبت نمایند.

? والدین جهت ثبت نام دانش‌ آموزان در مدارس غیر دولتی موظف به پرداخت مبلغی به عنوان مشارکت برای مدارس غیر دولتی هستند. بنابراین چنانچه خانواده ‌ای بیشتر از نرخ مصوب پرداخت نموده، می ‌تواند با ثبت شکایت خود در سامانه mosharekatha.ir و یا تماس با شماره‌ تلفن 4317 نسبت ‌به پرداخت شهریه اعتراض کند.

? همچنین خانواده‌ هایی که تا اول مهر و شروع سال تحصیلی جدید قصد جابجایی مدرسه فرزند خود را دارند، می توانند میزان 95 درصد شهریه ‌ای که پرداخت کرده‌ اند را از مدیران مدرسه باز پس بگیرند.

? امکانات مختلفی در سایت مشارکت ها غیر دولتی مدارس mosharekatha.ir وجود دارد که این خدمات برای توسعه فرهنگ کمک‌ های مردمی برای ساخت مدارس غیر دولتی در سراسر کشور ارائه شده است. سامانه مشارکت های پیش دبستانی امکانات متنوعی را در اختیار افراد قرار داده است تا بتوانند به راحتی امور مربوطه را انجام دهند.

? در مجموع هدف اصلی سامانه mosharekatha.ir سازماندهی به امور مردمی و کمک ‌های خیرخواهانه مردم می باشد، اما در کنار آن خدمات مختلف دیگری برای مدیران مدارس و همچنین اولیا و دانش‌آموزان ارائه می شود .در سامانه خدمات الکترونیکی فعالیت‌های زیادی همچون تاسیس آموزش ‌های زبان خارجه، ثبت قرارداد بین مدیران مدارس و والدین دانش‌آموزان، پرداخت شهریه مدارس غیرانتفاعی ثبت و درخواست برای مجوز نوسازی مدارس، بررسی مزایا و حقوق معلمان، تمدید ابلاغ مدیر و ثبت و تغییر پایه تحصیلی دانش‌آموزان و … انجام می شود. کاربران می توانند با ورود بخش ‌های مختلف امور مذکور را پیگیری نمایند.

? در نظر داشته باشید که سایت mosharekatha.ir امکان دسترسی افراد به سایت ‌های استانی مدارس غیر دولتی را نیز فراهم کرده ‌است. معلمان و والدین با ورود به سامانه های استانی می توانند از خدمات غیر حضوری و اینترنتی استان مورد نظر خود در حوزه مشارکت های غیر دولتی استفاده نمایند.

ثبت اطلاعات در سامانه مشارکت ها

? اطلاعیه ?

شهریه مدارس غیر انتفاعی از سوی وزارت آموزش و پرورش در سایت مشارکت ها به نشانی www.mosharekatha.ir با افزایش 35 درصدی برای مدیران مدارس ابلاغ شد. 

نحوه ورود به سایت مشارکت های مدارس غیر دولتی mosharekatha.ir

? اشخاصی که در سامانه مشارکت ها قصد ثبت نام در مدارس غیر دولتی را دارند و همچنین می‌ خواهند از خدمات مختلف سامانه مشارکت مدارس غیر دولتی استفاده کنند، ابتدا باید از چگونگی استفاده و نحوه ورود به سایت مشارکت ها به آدرس mosharekatha.ir  آگاه باشند. از این رو در ادامه توضیحاتی را در خصوص نحوه ورود به این سایت اشاره خواهیم کرد.

لازم به اشاره است که این سایت خدمات گوناگونی را به همه مؤسسان و کارکنان مدارس غیر دولتی در سرتاسر کشور ارائه می ‌کند که این افراد قبل از هر چیز باید در این سامانه عضو شوند. یکی از راه ‌های ورود به سامانه از طریق مرورگرهای گوشی تلفن و همراه یا لپ ‌تاپ است و بهتر است که از مرورگرهایی مانند گوگل کروم و فایر فاکس برای دسترسی آسان‌ تر استفاده شود. در ادامه مراحل گام ‌به ‌گام و تصویری ورود به سایت مشارکت ها را ارائه کرده‌ ایم.

با جستجو در مرورگر، بر روی اولین سامانه ای که با آدرس اینترنتی mosharekatha.ir نمایش داده خواهد شد، کلیک کنید تا وارد سامانه شوید.

گام اول ورود به سامانه مشارکت های مدارس غیر دولتی

پس از ورود به این بخش می توانید با انتخاب یک از گزینه های موجود، به استفاده از خدمات الکترونیک سامانه مشارکت های مدارس غیر دولتی اقدام کنید.

گام دوم ورود به سامانه مشارکت های مدارس غیر دولتی

برای بهره مندی از خدمات متنوع سامانه های استانی مدارس غیر دولتی بر روی گزینه استان ها، کلیک نموده و استان مورد نظر خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که در هر یک از سایت های استانی، مجموعه ای از خدمات الکترونیکی متفاوت در اختیار کاربران استانی قرار خواهد گرفت.

گام سوم ورود به سامانه مشارکت های مدارس غیر دولتی

? برای اطلاع از نحوه تغییر رمز در سامانه مشارکتها روی لینک کلیک کنید. 

امکانات سایت مشارکت های مدارس غیر دولتی mosharekatha.ir

سایت mosharekatha.ir که با عنوان سایت مشارکت های مدارس غیر دولتی شناخته می شود امکانات متنوعی دارد که همه افراد از جمله دانش‌ آموزان والدین و مدیران مدرسه می ‌توانند از این خدمات بهره ببرند. در ادامه به برخی از امکانات این سایت اشاره خواهیم کرد.

? درگاه خدمات الکترونیکی آموزشگاه‌ های علمی و آزاد

یکی از خدماتی که در سایت مشارکت های مدارس غیر دولتی ارائه می شود، برگزاری آزمون و مشاوره آموزشگاه علمی و آزاد است. در این بخش کاربران می توانند با جستجوی دوره‌ های آموزشی و آن دسته از مراکزی را که خدمات مشاوره ‌ای و آموزشی را ارائه می‌ دهند، ثبت نام نمایند.

? استعلام شهریه مدارس غیر دولتی

از دیگر امکانات سایت مشارکت های مدارس غیر دولتی، استعلام شهریه مدارس غیر دولتی می ‌باشد که افراد با ورود به سایت مشارکت ها می توانند به ثبت اطلاعات در این سامانه بپردازند. همچنین با ورود به قسمت استعلام شهریه مدارس غیر دولتی، شهریه مدرسه مورد نظر خود در در هر سال تحصیلی جستجو کنند و بسته به محل سکونت، ناحیه مدرسه، کد مدرسه و نام مدرسه برای پرداخت شهریه اقدام نمایند.

?بهره مندی از دوره‌ های ضمن خدمت

همه کارکنان مدارس غیر دولتی با ثبت اطلاعات در سامانه مشارکت ها می توانند و ورود به قسمت دوره‌ های ضمن خدمت، ثبت نام خود را در این دوره ‌ها انجام دهند. ثبت نام در دوره ‌های ضمن خدمت برای همه افرادی که مایل به شرکت در این دوره‌ ها در حین خدمت خود می ‌باشند امکان ‌پذیر خواهد بود.

? رسیدگی به شکایات در سایت مشارکت های مدارس غیر دولتی

افرادی که از مدارس زیر مجموعه سازمان مدارس غیر دولتی شکایتی دارند، می توانند با ورود به سامانه و ثبت نام در سامانه مشارکت ها، پس از ثبت اطلاعات اعتراض خود را ثبت نمایند. در این بخش امکان پیگیری هر نوع شکایات برای کاربران وجود دارد. علاوه ‌بر این سامانه ثبت شکایات آموزش ‌و پرورش نیز جهت رسیدگی به شکایات والدین راه اندازی شده است که کاربران می توانند با ورود بخش ‌های مختلف نسبت ‌به ثبت شکایت و اعتراض خود اقدام نمایند.

?دریافت شیوه نامه و راهنما از طریق سایت مشارکت های مدارس غیر دولتی

کاربرانی که به ‌دنبال بررسی شیوه نامه‌ های مختلف سایت و اطلاع از راهنمای دسترسی به بخش‌ های مختلف هستند، می توانند با ورود به بخش شیوه نامه ‌ها و راهنما از کلیه اطلاعات مربوط به شیوه نامه‌ های مربوطه مطلع شوند و در صورتی ‌که به فایل آن ‌ها نیاز داشته باشند، آن‌ ها را بارگیری نمایند.

علاوه ‌بر این بیشتر روش ‌های بهره مندی از خدمات الکترونیکی مدارس غیر دولتی در این بخش آموزش داده شده است و افراد می توانند با ثبت اطلاعات خود در سامانه مشارکت ها از این آموزش ‌ها بهره مند شوند.

?ورود به سایت ‌های استانی مشارکت های مدارس غیر دولتی

کاربرانی که می ‌خواهند به سایت ‌های استانی مدارس غیر دولتی دسترسی داشته باشند، با ورود به بخش استان‌ ها و انتخاب استان مورد نظر خود می توانند به سامانه استانی مشارکت های مدارس غیر دولتی وارد شوند.

در سامانه استانی مشارکت های غیر دولتی خدمات اینترنتی متنوعی ارائه می ‌شود که هر کدام از افراد می توانند پس‌ از ورود به سامانه مشارکت ها به این موارد دسترسی داشته باشند.

?دسترسی به پژوهش‌ ها و مقالات انجام ‌شده

یکی از مهم ‌ترین این امکانات سایت مشارکت های مدارس غیر دولتی یا mosharekatha.ir    دسترسی به پژوهش‌ های صورت ‌گرفته و یا در حال انجام است. کاربرانی که به‌ دنبال مقالات به ‌روز در این سامانه با موضوعات مختلف هستند، می توانند به قسمت مقالات و پژوهش‌ ها وارد شده و به کلیه امکانات این بخش دسترسی داشته باشند.

ورود به سایت مشارکت ها

 آدرس سایت مشارکت های مدارس غیر دولتی استان‌ های مختلف

? یکی از اصلی ترین نکاتی که در ارتباط با سامانه mosharekatha.ir  وجود دارد، امکان دسترسی به درگاه ‌های الکترونیکی مستقل تمام استان‌ ها می ‌باشد که در ادامه لینک ورود به مستقیم به سامانه های استانی برای سهولت دسترسی کاربران ارائه‌ شده است. برای دسترسی به سایت mosharekatha.ir در استان مورد نظر خود می ‌توانید روی لینک مربوط که در جدول زیر ارائه‌ شده است کلیک کنید.

سایت مشارکت های مدارس غیر دولتی استان های کشور
استان آدرس سامانه
آذربایجان شرقی mosharekatha.ir/province/zsh
آذربایجان غربی mosharekatha.ir/province/zgh
اردبیل mosharekatha.ir/province/adb
اصفهان mosharekatha.ir/province/isf
البرز mosharekatha.ir/province/brz
ایلام mosharekatha.ir/province/ilm
بوشهر mosharekatha.ir/province/bsh
تهران mosharekatha.ir/province/the
تهران (شهرستان ها) mosharekatha.ir/province/teo
چهارمحال و بختیاری mosharekatha.ir/province/chb
خراسان جنوبی mosharekatha.ir/province/khj
خراسان رضوی mosharekatha.ir/province/khz
خراسان شمالی mosharekatha.ir/province/khn
خوزستان mosharekatha.ir/province/khoz
زنجان mosharekatha.ir/province/zan
سمنان mosharekatha.ir/province/smn
سیستان و بلوچستان mosharekatha.ir/province/sib
فارس mosharekatha.ir/province/frs
قزوین mosharekatha.ir/province/ghz
قم mosharekatha.ir/province/qom
کردستان mosharekatha.ir/province/krd
کرمان mosharekatha.ir/province/krm
کرمانشاه mosharekatha.ir/province/ksh
کهگیلویه و بویراحمد mosharekatha.ir/province/kbb
گلستان mosharekatha.ir/province/gol
گیلان mosharekatha.ir/province/gil
لرستان mosharekatha.ir/province/lor
مازندران mosharekatha.ir/province/maz
مرکزی mosharekatha.ir/province/mar
هرمزگان mosharekatha.ir/province/hor
همدان mosharekatha.ir/province/hmn
یزد mosharekatha.ir/province/yzd
سامانه مشارکت ها مدارس غیر دولتی

جدیدترین اخبار مدارس غیر دولتی

? افزایش 16 درصدی دانش‌ آموزان مدارس غیر دولتی

بنا به گفته زائری، ۱۳۸ هزار دانش‌ آموز در مدارس غیر انتفاعی تحصیل می‌ کردند که ۱۵ درصد از دانش آموزان استان می باشند و این رقم در سال جاری به ۱۵۳هزار نفر رسیده که ۱۶ درصد افزایش داشته و یک‌ و نیم درصد از دانش‌آموزان را تشکیل می‌ دهد. وی به افزایش اقبال مردم به تحصیل فرزندانشان در مدارس غیرانتفاعی اشاره داشت و اظهار کرد: به دلیل خوب عمل‌ کردن مدارس غیر‌انتفاعی در بحث آموزش مجازی در ایام کرونا و کسب رتبه‌ های خوب در کنکور این اقبال افزایش داشته است.

? تدوین سند راهبردی مدارس غیر دولتی

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌ های مردمی در مجمع عمومی موسسان مدارس غیر دولتی استان گفت: این سند دارای سه رویکرد است که یکی از رویکرد‌های آن بازنگری در قوانین و مقررات است که در شورا‌های آموزش و پرورش و مدارس هیات امنایی و غیر دولتی اتفاق افتاده است. احمد محمود زاده رویکرد دیگر آن را در حوزه برنامه‌ های سیاست گذاری وزارت آموزش و پرورش در مدارس غیر دولتی بیان کرد و اشاره کرد: این مدارس از لحاظ صلاحیت‌ های حرفه‌ ای، هم در حوزه نرم افزاری و هم در حوزه سخت افزاری، به افرادی داده شود که صلاحیت ورود به این صنف را داشته باشند.

وی همچنین رویکرد سوم این سند را جدیت در مدارس غیر دولتی وابسته به دستگاه‌ ها و نهاد‌های فرهنگی و مجموعه‌ های گروه‌ های جهادی دانست و گفت: موضوع نیروی انسانی از شاخص‌ های مهم سند تحول بنیادین است و در حال حاضر بسته‌ ای آماده شده که در خصوص ورود به ساعت‌ های آموزشی تدریس متناسب با قانون کار است که مطابق با مدارس دولتی ۲۴ و ۳۰ ساعت در دوره متوسطه ۲۴ ساعت در دوره ابتدایی و ۳۶ ساعت کادر اداری مدارس است و در کنار آن بیمه تمام وقت تحقق شود تا معلم حضور موثر در کلاس درس داشته باشد.

ثبت نام در سامانه مشارکت ها

? اطلاعیه

جهت تنظیم و ارسال شکایت از طریق سامانه مشارکت های مدارس غیر دولتی، متن شکایت باید دربردارنده اطلاعاتی از جمله هویت کامل، نشانی، کد ملی، کد پستی شاکی با ارائه دلایل مستند باشد. بعد از ثبت شکایت در سایت مذکور،‌ شماره پیگیری از طریق سیستم آنلاین صادر خواهد شد که لازم است آن را یادداشت نموده و نزد خود نگه دارید. 

خلاصه مطالب

در این مقاله به بررسی سایت mosharekatha.ir یا سایت مشارکت های مدارس غیر دولتی پرداختیم. این سایت با هدف ساماندهی به مشارکت های مردمی طراحی شده است و افراد می توانند با ورود به سایت مشارکت ها از خدمات متنوعی از جمله ثبت نام دوره ‌های دوره ‌های ضمن خدمت، پرداخت شهریه مدارس، دانلود مقالات گوناگون و … استفاده نمایند.

کاربرانی که خواهان استفاده از امکانات این سایت هستند،  باید قبل ‌از هر چیز در این سایت عضو شوند تا بتوانند از خدمات این سامانه بهره ببرند. نحوه اسم نویسی و راهنمای گام ‌به ‌گام ثبت نام در سایت مشارکت های مدارس غیر دولتی در این مقاله ارائه ‌شده است که افراد می توانند با توجه به این راهنما به بخش ‌های مختلف این سایت وارد شوند. چنانچه در خصوص ثبت نحوه اطلاعات در سامانه مشارکت ها در این مقاله سوالی داشته باشید، می ‌توانید با کارشناسان مجرب آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت مشاوره ‌های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

? برای دانلود پی‌ دی‌ اف مقاله کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نشانی اینترنتی سایت مشارکت های مدارس غیر دولتی چیست؟

جهت ورود به سامانه مشارکت های مدارس غیردولتی باید به سامانه mosharekatha.ir مراجعه کنید.

نحوه ورود به بخش های مختلف سامانه مشارکت های مدارس غیر دولتی چگونه است؟

مراحل ورود به سامانه مشارکت های مدارس غیر دولتی به همراه راهنمای گام به گام در مقاله ارائه شده است.

امکانات سایت مشارکت های مدارس غیر دولتی کدام است؟

در این سایت امکانات متنوعی چون اطلاع از میزان شهریه مدارس، ثبت نام در دوره های ضمن خدمت و ... ارائه شده است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور