ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

edu.medu.ir |ایران تحصیل

edu.medu.ir
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

وزرات آموزش و پرورش برای کلیه فارغ التحصیلانی که مایل به دریافت مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود می باشند، سامانه امین آموزش و پرورش به نشانی edu.medu.ir  را طراحی نموده است، بنابراین؛ کلیه فارغ التحصیلان می توانند در این سامانه تقاضای خود را به ثبت برسانند. برای راهنمایی فارغ التحصیلان در رابطه با نحوه ثبت نام در سامانه امین اطلاعاتی را فراهم نموده ایم تا بتوانید با استفاده از آن، درخواست خود را به ثبت برسانید.

جهت ورود به سامانه edu.medu.ir هر یک از مدارس لازم است رمز عبور مخصوص به خود را داشته باشند تا با استفاده از آن بتوانند به سامانه مورد نظر وارد شوند. لازم به ذکر است تنها آن دسته از داوطلبانی که دارای رمز عبور و نام کاربری باشند، امکان استفاده از این سامانه را خواهند داشت.

 

 

برای کسب راهنمایی در رابطه با نحوه ورود به سامانه edu.medu.ir و همچنین بازیابی رمز عبور و نام کاربری خود با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

سامانه edu.medu.ir برای صدور مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی طراحی شده است.

 

 

راهنمای سامانه edu.medu.ir

 

راهنمای سامانه edu.medu.ir

کلیه مدیران و معاونین اجرایی که دارای رمز عبور باشند، امکان ورود به سامانه را خواهند داشت. جهت ورود به سامانه باید حتما فیلتر شکن شما خاموش باشد تا شما به عنوان کاربر غیر ایرانی محسوب نشوید. زیرا امکان ورود کاربرانی که در خارج از کشور می باشند وجود نخواهد داشت. برای صدور مدرک تحصیلی برای هر یک از دانش آموزان ابتدا باید وارد سامانه edu.medu.ir شوید. امکان ورود به این سامانه تنها برای مدیران و معاونین اجرایی با نام کاربری و پسورد مورد نظر امکان پذیر است.

برای انجام و صدور مدرک ابتدا لازم است کارهای مقدماتی را در سامانه دانا به انجام برسانید. اقدامات اولیه بدین صورت است که ابتدا به سایت دانا وراد می شوید و پس از اینکه از ثبت نمرات به اطمینان لازم رسیدید، حال کارنامه را تا مرحله چاپ پیش ببرید و پس از آن بر روی گزینه ارسال سوابق تحصیلی کلیک کنید. در تصویر زیر ما به صورت واضح این مراحل را توضیح داده ایم.

پس از انجام مراحل تعیین شده در بالا، شما لازم است برای انجام کار و تکمیل آن، وارد سامانه امین شوید و نام کاربری و رمز عبور را در صفحه ای همانند تصویر زیر وارد نمایید. نام کاربری در واقع برای هر یک از مدارس ترکیبی از نام کاربری و از حرف کوچک s و کد مدرسه خواهد بود. رمز عبور را نیز لازم است از مدرسه دریافت نمایید. کد امنیتی در واقع همان حروفی است که در کادر موجود می باشد و شما لازم است آن را در فیلد مربوط به کد امنیتی وارد نمایید.

جهت آشنایی با مای مدیو کلیک نمایید.

راهنمای سامانه edu.medu.ir

پس از اینکه به پنل کاربری خود وارد شدید، از منوی مربوط به سامانه، گزینه عملیات اصلی انتخاب نموده و پس از آن بر روی گزینه ارسال فایل از مدرسه به سامانه کلیک نمایید. همانند تصویر زیر لازم است اطلاعات را وارد نمایید. در قسمت مربوط به choose file کلیک کنید و کارنامه ای را از سایت امین ذخیره کنید و پس از اینکه کارنامه بارگذاری شد، بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

 

ثبت نام در سامانه امین

جهت اطمنیان از اینکه آیا اطلاعاتی که بر روی سامانه قرار گرفته است صحت دارد و درست می باشد یا خیر؟ می توانید بر روی مشاهده اطلاعات دانش آموزی کلیک کنید و پس از بررسی تمام اطلاعات دانش آموزان، فرد مورد نظر را از لیست فارغ التحصیلان حذف کنید.

 

 

برای دریافت دریافت معدل کتبی دیپلم بر روی لینک کلیک کنید

 

 

معرفی سامانه امین

ثبت نام در سامانه امین برای آن دسته از فارغ التحصیلانی است که از سال تحصیلی 94 و 95 فارغ التحصیل شده اند امکان پذیر می باشد. هدف از طراحی این سامانه در واقع این است بتوانیم به واسطه آن، اطلاعاتی پیرامون فرآیند فارغ التحصیلی دانش آموزان دوره دوم متوسطه ارائه نماییم. در واقع می توان برای تمامی فارغ التحصیلان این سامانه به وجود آمده است تا مدیران و معاونان بدون نیاز به مراجعه حضوری به اداره خاصی، به صورت اینترنتی ، برای صدور گواهی فارغ التحصلی اقدام نمایند.

 

پس از انجام مراحل فوق در سامانه edu.medu.ir در بحش مربوط به گزارش ها، “گزینه گزارش 290 را انتخاب نمایید تا فرم مربوط به پیش نویسی معرفی دانش آموزان برای صدور گواهی فارغ التحصیلان نمایش داد شود.

 

تمام اطلاعات دانش آموز را کنترل کنید و از گزینه وضعیت فارغ التحصیلی تیک  مربوط به گزینه “تایید اولیه مدرسه” فعال نمایید و سپس تغییرات مورد نظر را بر روی گزینه ها اعمال نمایید.

 

 

برای برقراری ارتباط با مشاوره و پشتیبانی کنکور بر روی لینک کلیک کنید

 

 

خدمات edu.medu.ir

سامانه امین تنها برای عملیات مربوط به سوابق تحصیلی نمی باشد و اطلاعات و خدمات دیگری را نیز در اختیار تمامی فارغ التحصیلان ارائه خواهد داد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • ذخیره تمامی اطلاعات مربوط به سوابق عملیات انجام شده در سامانه امین آموزش پرورش
 • دریافت و نگهداری اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی تمامی فارغ التحصیلان از مدرسه
 • نظارت بر امور و فرآیند های مربوط به مدرسه، استان و منطقه و همچنین ستاد
 • ارائه گزارش خطا متناسب با نوع خطاهای تعیین شده
 • صادر نمودن گواهینامه مربوط به پایان دوره تحصیلی متوسطه و همچنین دوره پیش دانشگاهی
 • صادر نمودن دفاتر مربوط به فارغ التحصیلان دوره متوسطه و همچنین پیش دانشگاهی
 • انجام کنترل های گوناگون بر روی اطلاعات و همچنین مغایرت گیری با امتحانات نهایی دانش آموزان
 • صادر نمودن تاییدیه تحصیلی دانش آموزان

 

 

برای دریافت معدل کتبی دیپلم بر روی لینک کلیک کنید

 

نحوه ورود به سامانه امین آموزش پرورش

نحوه ورود به سامانه امین آموزش پرورش

همانطور که ذکر گردید، برای ورود به سامانه امین آموزش پرورش ابتدا لازم است به سامانه edu.medu.ir  وارد شوید. همانطور که ذکر گردید، شما برای ثبت درخواست مدرک فارغ التحصیلی در واقع باید به صورت دو مرحله ای اقدام نمایید.

برای ورود راحت تر می توانید با شماره های 9099075307 (از سراسر کشور) و 9099075307 (از استان تهران) از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب تماس حاصل نمایید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

تذکر : در صورتی که با کد خطای 40 مواجه شدید، این امر بدین معناست که رشته تحصیلی را به غلط وارد نموده اید و یا در صورتی که به هنگام ارسال کارنامه از سامانه دانا به سامانه سامانه امین آموزش پرورش دچار خطایی بشوید، این کد برای شما به نمایش در خواهد آمد. در صورتی که این شرایط برای شما به وجود آمده توصیه می نماییم که از قسمت ثبت نام تابستان سناد حذف کرده و مجددا وارد سامانه دانا شده و آن را دریافت نمایید.

 

برای دریافت مشاوره در رابطه با اینکه چگونه برای کنکور جمع بندی کنیم؟ بر روی لینک کلیک کنید

 

 

مرحله بعد از تایید اولیه منطقه ثبت نام در سامانه امین

 • در صورتی که موفق به انجام امور مربوط به کنترل و بررسی های لازم و مورد تائید شده باشید، لازم است تیک مربوط به گزینه “تایید منطقه” را انتخاب نمایید. در بخش مربوط به وضعیت فارغ التحصیلی این گزینه فعال می شود و در صورت اتمام کار، عبارت “تمام شده” را در ستون مربوط به “آخرین وضعیت فارغ التحصیلی” قبل مشاهده می باشد.
 • پس از انجام این اقدامات، لازم است بار دیگر به بخش مربوط به گزارش ها مراجعه نمایید و برای بار دوم که وارد این سامانه می شوید، باید گزینه مربوط به فرم 291/1 را انتخاب کنید.
 • چنانچه از اطلاعات وارد شده اطمینان لازم را دارید و به کامل بودن لیست اطمینان دارید، در سایت ثبت نام در سامانه امین ، به بخش مروبط به وضعیت فارغ التحصیلی مراجعه نموده و تیک مربوط به گزینه “ذخیره” که در ستون تایید نهایی مدرسه وجود دارد را فعال نمایید.

 

برای اطلاع از روش سریع محاسبات استوکیومتری بر روی لینک کلیک کنید

 

 

مراحل پایانی در سامانه امین آموزش پرورش

در صورتی که مایل به انجام عملیات نهایی باشید، می توانید بر روی گزینه “ذخیره” کلیک کنید و برای درخواست صدور گواهینامه و مدرک تحصیلی از اداره آموزش و پرورش منطقه اقدام کنید. در صورتی که تمامی اطلاعات دانش آموزان به تائید برسد، امکان مشاهده و چاپ این مدرک با کلیک بر روی بخش گزارش ها و با عنواینی همچون “جلد دفتر فارغ التحصیلی” و همچنین “صدور گواهی موقت” فراهم خواهد شد.

در صورتی که هر گونه اشتباه و یا مغایرتی در رابطه با مدارک ارائه شده و همچنین مدارک فعلی دانش آموزان وجود داشته باشد، امکان صدور مجوز و همچنین گواهی وجود نخواهد داشت و برای پیگیری مشکلات و همچنین خطاهای موجود می توانید با مشاهده “گزارش های کنترلی – مغایرت فاینال” سامانه امین مراجعه نمایید. این خطاها در اختیار معاونین اجرایی مدارس قرار خواهد داد.

سامانه امین به آدرس edu.medu.ir امکان انجام همه مراحل فارغ التحصیلی را برای دانش آموزان متوسطه دوم فراهم کرده است؛ به همین دلیل ، مدیران و معاونین اجرایی مدارس می توانند با ورود به حساب کاربری خود در این سامانه، نسبت به صدور گواهی فارغ التحصیلی دانش آموزان خود اقدام نمایند. سامانه امین از شهریور ماه سال تحصیلی 94 – 95 با هدف ارائه امکاناتی برای فرآیند فارغ التحصیلی دانش آموزان دوره دوم متوسطه ایجاد شده است.
مهم ترین امکانی که سایت امین به آدرس edu.medu.ir در اختیار کاربران قرار می دهد، صدور مدرک فارغ التحصیلی دوره متوسطه و پیش دانشگاهی است. کارشناسان مربوط به امور فارغ التحصیلی دانش آموزان موظفند پس از کنترل و تایید اطلاعات فارغ التحصیلان، مدارک فارغ التحصیلی آن ها را صادر کنند و نیازی به ورود دانش آموزان به این سایت وجود نخواهد داشت. در ادامه علاوه بر معرفی و اشاره به امکانات سامانه امین ، راهنمای مراحل فارغ التحصیلی دانش آموزان در این سامانه نیز شرح داده خواهد شد.

برای انجام ثبت نام کنکور آزمایشی سنجش بر روی لینک کلیک کنید

 

معرفی سایت edu.medu.ir

سامانه امین به آدرس edu.medu.ir همه مشخصات و سوابق تحصیلی دانش آموزان فارغ التحصیل را نگهداری می کند و طبق این اطلاعات ، تاییدیه تحصیلی را به منظور ارائه به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به مراکز پیشخوان دولت ارسال می نماید.
لازم به ذکر است که اطلاعات فارغ التحصیلان بر اساس آخرین تغییرات آن ها به صورت منظم به سامانه سوابق تحصیلی کنکور ارسال شده تا برای تاثیر در آزمون سراسری به سازمان سنجش آموزش کشور ارائه شوند .سایت همگام از سایت های مورد نیاز دانش آموزان و مدیران و معلمان مدارس است که در ادامه مقاله ای مربوط به معرفی این سایت قرار گرفته است .

 

برای اطلاع از اینکه چگونه رتبه برتر شویم؟  بر روی لینک کلیک کنید

 

امکانات سامانه امین

یکی از خدماتی که وزارن آموزش و پروش برای کلیه دانش آموزان در نظر گرفته است هوشمندسازی اطلاعات می باشد. بدین منظور جهت صدور مدرک فارغ التحصیلی دانش آموزان امکان استفاده از ثبت نام در سامانه امین  edu.medu.ir را فراهم نموده است. برای کسب اطلاعات و همچنین ارائه راهنمایی بیشتر در رابطه با این سامانه ما در زیر به عنوان هر یک از امکانات این سامانه اشاره خواهیم نمود.

 • نظارت و مدیریت بر مسیر فارغ التحصیلی دانش آموزان در سطح مدرسه، منطقه ، استان و ستاد
 • حفظ و نگهداری از سوایق صورت گرفته در سامانه
 • ارائه مدرک فارغ التحصیلی مدرسه
 • صدور گزارش خطا بر اساس نوع ارور پیش آمده
 • اخذ اطلاعات سوابق تحصیلی برای کلیه فارغ التحصیلان از طرف مدرسه
 • نظارت بر اطلاعات و همچنین تشخیص مغایرت آن ها با امتحانات نهایی
 • انجام کارهای مربوط به اتوماسیون اداری و فرآیند تائید اطلاعات بر اساس سوابق تحصیلی
 • نظارت بر اطلاعات ارائه شده و همچنین بررسی های لازم برای تشخیص مغایرت با اطلاعات ارائه شده

 

برای اطلاع از رتبه قبولی رشته مددکاری اجتماعی بر روی لینک کلیک کنید

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با edu.medu.ir به شما ارائه نماییم. در صورتی که سوالی در رابطه با نحوه ورود به سامانه امین آموزش پرورش دارید و یا مایل به کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه می باشید می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید. همچنین ثبت نام در سامانه امین با کمک مشاوران و متخصصان ما در این سامانه قابل انجام است.

 

 

برای رفع خطاهای موجود در سایت edu.medu.ir و دریافت راهنمای قدم به قدم انجام ثبت نام با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مطالب مرتبط

برنامه ریزی کنکور برای افراد شاغل

نکات مهم برای قبولی در کنکور از نگاه برترین ها

سهمیه مناطق در کنکور

سامانه آنلاین پرونده دانش آموزی

سامانه فاینال امتحانات نهایی

edu.medu.ir

 

 

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا امکان دریافت مدرک فارغ التحصیلی در سایت edu.medu.ir  وجود دارد؟

برای دانش آموانی که پس از سال 94 و 95 فارغ التحصیل شده اند این امکان وجود دارد که پس از انجام ثبت نام در این سامانه برای دریافت مدرک خود اقدام نمایند.

آیا انجام ثبت نام در سامانه امین آموزش پرورش کافی می باشد؟

خیر. هر یک از فارغ التحصیلان ابتدا باید در سامانه دانا به انجام برسانند و پس از آن جهت انجام ثبت نام در سامانه اقدام نمایید.

گزارش 290 در ثبت نام در سامانه امین به چه معناست؟

این فرم پیش نویس می باشد و ارائه این کد به همین معناست.

دلیل اینکه فونت سایت edu.medu.ir تغییر کرده است چیست؟

برای رفع این بهم ریختگی می توانید فونت تیتر را دانلود نمایید و مشکل به وجود آمده را برطرف نمایید.

 

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور