ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

بودجه بندی حسابان کنکور و 15 مورد از نکات و مباحث مهم ۱۴۰۳

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۲ تیر ۱۴۰۰
بودجه بندی حسابان کنکور و 15 مورد از نکات و مباحث مهم ۱۴۰۰
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

مگه میشه به کسب رتبه برتر ریاضی فکر کرد بدون اینکه درس حسابان رو خوب بخونی و بتونی درصد بالایی داشته باشی؟ اگر بتونی بر اساس بودجه بندی حسابان کنکور ۱۴۰۳ پیش بری و برنامه ریزی کنی، میتونی به تمام نکات و دروس مهم حسابان کنکور مسلط بشی. نگران نباش درصد بالا زدن توی درس حسابان هم تکنیک های خاص خودش رو داره. ما سعی میکنیم در ادامه بعضی از 15 مورد از نکات و مباحث مهم و کاربردی حسابان کنکور رو براتون ارائه بدیم که دیگخ حودتون بدون هیچ مشکلی بتونید به سوالات بودجه بندی حسابان یازدهم جواب بدید.

 

 

برای دریافت کامل بودجه بندی حسابان کنکور – دریافت مشاوره با رتبه های برتر و همچنین کسب رتبه برتر کنکور با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099075307 – تماس از سراسر کشور

9099075307 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

جدول بودجه بندی حسابان کنکور

 

جدول بودجه بندی حسابان کنکور

جدول بودجه بندی حسابان کنکور

 

با توجه به اینکه تغییراتی در رابطه با محتوای کتب درسی ایجاد شده است، لذا، هر ساله برخی از مباحث بیشتر مورد توجه طراحان سوال قرار می گیرد. به همین دلیل اگر به جدول زیر نیز دقت نمایید، متوجه خواهید شد که برخی از مباحث، سوالات بیشتری نسبت به سال های دیگر دارند. به همین دلیل تعداد این سوالات نسبت به سال های دیگر بیشتر و یا کمتر خواهد بود.

مبحث تعداد سوالات سال 98
مجموعه، الگو و دنباله 2
مثلثات 3
توان های گویا و عبارت های جبری 1
معادله و نامعادله 2
شمارش بدون شمردن 0
هندسه تحلیلی 0
تابع 2
بخش پذیرزی و تقسیم 0
تابع نمای و لگاریتیمی 1
حد و پیوستگی 3
حد نامتناهی و حد در بینهاست 1
مشتق 3
کاربرد مشتق 2

 

 

دونستن بودجه بندی حسابان کنکور چه اهمیتی داره؟

بعضی از داوطلبای کنکور ممکنه با خودشون بگن حالا میدونیم که بعضی از مباحث کتاب حسابان ازشون سوال نمیاد ولی تهش چی؟ ما که باید همشو بخونیم. پس فرقی نمیکنه که چند تا سوال بیاد. اگه این حرف شما هم هست… پس هنوز اصلا متوجه نشدید که کنکور چیه. ببینید ذهن انسان به نحوی هست که وقتی بدونه چیزی مهمه ، به صورت خودکار توجه و اهمیتش بهش بیشتر میشه. و قطعا مبحثی مث مشتق که همیشه چند تا سوال ازش مطرح میشه رو بیشتر تو اولویت برنامش قرار میده و بیشتر مطالعش میکنه. و طبیعی هست که همچین مبحثی هم پیچیدگی سوال بیشتری داره.

یه عده دیگه از داوطلبای کنکور ریاضی ، وقتی جدول بودجه بندی حسابان کنکور ۱۴۰۳ رو نگاه می کنن، با خودشون میگن خب این مباحثی که فقط یه سوال ازشون طرح میشه اصلا ارزش خوندن و وقت گذاشتن نداره. اگه شمام جزو این دسته اید، باید متاسفانه بهتون بگیم که خیلی تازه کار هستید و هنوز پشت کنکور نموندید که بدونید معنی این حرفتون چیه؟ یه تست درست میتونه شما رو از کسی که این حرف شبیه خودتون رو زده جلو بندازه. تو خیلی از رشته ها و یا دانشگاه ها، اختلاف قبولی فقط توی یه تست بوده.

اما یه عده ای هم هستن که جزو هیچ کدوم از دسته بالا نیستن و میخوان بر اساس بودجه بندی حسابان یازدهم برنامه ریزی کنن و سعی دارن که بتونن این درس رو درصد بالایی براش در کنکور داشته باشن. ما به این دسته از داوطلبای عزیز کمک می کنیم. شماره تماس ما 9099075307 (از سراسر کشور) و 9099075307 (از استان تهران) از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب تماس حاصل نمایید.

 

 

15 مورد از نکات و مباحث مهم و کاربردی حسابان کنکور

 

۱۵ مورد از نکات و مباحث مهم و کاربردی حسابان کنکور

۱۵ مورد از نکات و مباحث مهم و کاربردی حسابان کنکور

 

امیدوارم انتظار نداشته باشید که ما تمامی 15 مورد از نکات و مباحث مهم و کاربردی حسابان کنکور به همراه تست ها و توضیحات کاملش رو تو یه مقاله جا بدیم. ما برای اینکه شما آشنا بشید با این مباحث، سعی میکنیم بیشتر اون ها رو با تیتر و تعریفی از اون ها ارائه بدیم. اما فایل کامل رو براتون به صورت pdf فراهم می کنیم تا بتونید به راحتی در هر زمانی بهش دسترسی داشته باشید و نیازی نباشه که برای نکات و دروس مهم بودجه بندی حسابان کنکور هر بار به اینترنت متصل بشید و بیاید تو سایت ما.

دنباله حسابی ازجمله دروس مهم حسابان کنکور

دنباله ای از اعداد که تفاضل هر جمله از جمله ماقبلش مقدار ثابتی باشد که این مقدار ثابت را قدر نسبت دنباله می گوییم. در یک دنباله حسابی اگر جمله اول را a و قدر نسبت را d بنامیم : تفاضل هر دو جمله متوالی در دنباله حسابی ، برابر اندازه قدر نسبت دنباله می باشد. همچنین اگر a,b,c سه جمله متوالی یک دنباله حسابی باشند به b واسطه حسابی a و c گفته می شود.

نکته : در دنباله حسابی Sn یک عبارت درجه دوم بر حسب n است که فاقد مقدار ثابت می باشد. داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که در یک دنباله حسابی مجموع جملاتی که از جمله m ام شروع می شوند و به جمله n ام ختم می شوند عبارتند از :

am1+am+1 +….+an= Sn-Sm-1

نحوه حل معادلات از جمله نکات مهم حسابان کنکور

همانطور که می دانید، یکی از مباحث مهم بر اساس بودجه بندی حسابان کنکور همین نامعادلات است. به عنوان مثال قطعا می دونید برای حل معادله درجه دوم باید اول باید دلتا رو به دست بیارید. اگر دلتاتون بزرگ تر از 0 باشه، معادله دو ریشه مستقل داره .

اگر دلتاتون مساوی با صفر باشه : معادله ریشه مضاعف داره.

اگر دلتاتون کوچیکتر از صفر باشه : معادله در مجموعه اعداد حقیقی فاقد ریشه هست.

چه موقع نقظه (c,0) سهمی y ها رو قطع میکنن؟

اگر  c بزرگتر از 0 باشه، سهمی محور y ها را بالای مبدا قطع میکنه.

اگر c برابر با صفر باشه : سهمی از مبدا عبور میکنه.

اگر c کوچیک تر از صفر باشه، محور yها رو پایین مبدا قطع میکنه.

از کجا بفهمیم راس سهمی بالا میوفته یا پایین؟

اگر a بزرگتر از صفر باشه، راس سهمی تفطه مینیمم میشه و اگر a کوچیکتر از صفر باشه، راس سهمی میشه نقطه ماکزیمم .

نحوه به دست آوردن باقی مانده ی تقسیم بدون انجام عمل تقسیم

ممکنه داوطلبا برای حل سوالات منطبق با بودجه بندی حسابان کنکور کمی دچار مشکل باشن و حل اون براشون یه مقدار سخت باشه. بیشنهاد میکنیم این مقاله ما رو در رابطه با آموزش محاسبات سریع ریاضی در ۳۰ روز از دست ندید و خوب خوب بخونیدش. اما به طور کلی برای به دست آوردن تقسیم، بدون انجام عمل باید روش زیر رو طی کنید.

 1. اگز مقسوم علیه درجه یک باشه، باقی مانده عبارت است از مقدار عددی مقسوم به ازای ریشه مقسوم علیه.
 2. اگر درجه مقسوم علیه بالاتر از یک باشد، مقسوم علیه را مساوی صفر قرار می دهیم و بزرگ ترین آن را بر حسب جملات دیگر محاسبه میکنیم سپس مقسوم را بر حسب درجه مقسوم علیه مرتب می کنیم و با جا گذاری، باقی مانده را به دست می آوریم.

حل نامعادلات از مباحث مهم بودجه بندی حسابان کنکور

برای حل معادلات و نامعادلات قدرمطلقی در حالت کلی با استفاده از تعیین علامت عبارت داخل قدرمطلق، معادله یا نامعادله را از قدر مطلقی خارج کرده و آن را حل می کنیم. حل نامعلادلات برای برخی از داوطلبان کنکور تجربی و ریاضی ممکنه است از مباحث دشوار باشد. تدریس خصوصی و همچنین حل کتاب های تستی میتواند به رفع ابهامات شما کمک کند. اما فراموش نکنید بیش از این دو، آنچه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، تمرین شما برای تست زنی و همچنین مطالعه جزواتی است که میتواند به شما کمک کند تا در سریع ترین زمان ممکن بر تمامی نکات مسلط شوید.

درست است که کتاب های تستی بر اساس بودجه بندی حسابان کنکور طراحی شده اند و قطعا تمام 15 مورد از نکات و مباحث مهم و کاربردی حسابان کنکور و گاها بیش از آن را در بر میگیرند. اما برای دروان جمع بندی و یا داوطلبی که زمان کمی دارد، مناسب نخواهد بود. لذا ما توصیه می کنیم که از جزوه تهیه شده ما نیز استفاده نمایید.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با بودجه بندی حسابان کنکور و همچنین برخی از 15مورد از نکات و مباحث مهم و کاربردی حسابان کنکور را ارائه نماییم. در صورتی که سوالی در رابطه با دروس و نکات مهم حسابان کنکور دارید و یا همچنین مایل به انجام برنامه ریزی و مشاوره در رابطه با بودجه بندی حسابان یازدهم می باشید، می توانید با مشاوران ما که شماره های آنان در وب سایت موجود است، تماس حاصل نمایید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

 

 

مطالب مرتبط

روش های تست زنی ریاضی کنکور

مشاوره انتخاب رشته ریاضی

کارنامه رتبه های زیر 1000 کنکور ریاضی

مباحث آسان ریاضی در کنکور

15 مورد از نکات و مباحث مهم و کاربردی حسابان کنکور

نکات مهم حسابان کنکور
دروس مهم حسابان کنکور
بودجه بندی حسابان یازدهم

بودجه بندی حسابان کنکور ۱۴۰۳

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چگونه می توانم به بودجه بندی حسابان کنکور  دسترسی یابم؟

برای مشاهده و دریافت کامل لیست بودجه بندی حسابان کنکور و 15 مورد از نکات و مباحث مهم و کاربردی حسابان کنکور می توانید وارد سایت شوید و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

اطلاع از نکات مهم حسابان کنکور چه کمکی به ما خواهد نمود؟

روش حل معادلات حسابان برای کنکور کمی متفاوت از دبیرستان می باشد. زیرا در آنجا سرعت عمل حرف اول را می زند و به همین دلیل باید بتوانید به خوبی از پس حل سوالات در زمان تعیین شده بر بیایید.

چگونه می توانم از مشاوره های لازم در رابطه با بودجه بندی حسابان یازدهم اطلاع یابم؟

برای دریافت مشاوره می توانید با شماره های 9099075307 (از سراسر کشور) و 9099075307 (از استان تهران) از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب تماس حاصل نمایید.

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • نحوه دریافت تاییدیه تحصیلی برای ترمیم معدل کنکور

  نحوه دریافت تاییدیه تحصیلی برای ترمیم معدل کنکور 1403 | ایران تحصیل

  دریافت تاییدیه تحصیلی برای ترمیم معدل یکی از بهترین روش‌هایی بسیار مفید برای داوطلبان کنکور سراسری به شمار می‌رود. با استفاده از این تاییدیه، داوطلبان می‌توانند تاثیر بسیار زیادی در بهبود رتبه کنکور خود داشته باشند. همان طور که می‌دانید،...
 • بانک سوالات کنکور ریاضی

  بانک سوالات کنکور ریاضی

  سوالات رشته ریاضی همگی فرمولی هستند و به همین دلیل پاسخ دهی به آن‌ها زمان بر می‌باشد. در صورتی که به بانک سوالات کنکور ریاضی دسترسی داشته و تست زنی کافی داشته باشید، می‌توانید در جلسه کنکور در کمترین زمان...
 • لیست-رشته-های-ریاضی-با-رتبه-مورد-نیاز

  لیست رشته های ریاضی با رتبه مورد نیاز

  لیست رشته های ریاضی با رتبه مورد نیاز از جمله موارد مهمی است که هر فرد مایل به شرکت در کنکور سراسری، جهت ورود به دانشگاه‌ها در رشته ریاضی ملزم به اطلاع از آن است. به علاوه، این قبیل از...
 • دفترچه انتخاب رشته ریاضی

  دفترچه انتخاب رشته ریاضی کنکور 1403 + دانلود pdf | ایران تحصیل

  متقاضیانی که در کنکور سراسری شرکت می کنند، پس از اعلام نتایج اولیه کنکور و مشخص شدن رتبه و تراز آن ها، می بایست انتخاب رشته انجام دهند. گروه های آزمایشی مختلفی وجود دارد که متقاضیان پذیرفته شده می توانند...
تماس با مشاور