ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

کنکور ارشد در حین سربازی + شرایط جدید ۱۴۰۲ | ایران تحصیل

کنکور ارشد حین سربازی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

شرکت در کنکور ارشد حین سربازی از جمله دغدغه های افرادی است که علاقه مند به تحصیل همزمان در زمان اعزام به سربازی هستند، بسیاری از افراد علاقه مند هستند تا علاوه بر شرکت در خدمت سربازی با رفتن به جلسه کنکور درس خود را هم به صورت همزمان جلو ببرند، افراد برای انجام این کار نیازمند انجام برخی از موارد هستند که در ادامه به طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

افراد برای شرکت در کنکور ارشد در زمان سربازی می توانند اقدام به ثبت نام در کنکور کنند و در صورت قبولی ایست خدمت بگیرند، در این مواقع فرد باید درس خود را تا مقطعی که مد نظر او می باشد جلو ببرد و بعد از اتمام فرایند تحصیلی خود اقدام به ادامه خدمت سربازی کند، در ضمن چنانچه فرد اقدام به انجام این کار کند بعد از بازگشت به سربازی ترفیع خواهد گرفت و خدمات خود را تا پایه بالاتری می تواند ادامه دهد.

 

شرایط شرکت در کنکور  ارشد در حین سربازی

همانطور که شرح داده شد افراد می توانند بدون چون و چرایی (در صورت دانشجوی انصرافی نبودن) اقدام به ثبت نام در کنکور ارشد کنند و در صورتی که قبول شدند ایست از خدمت بگیرند، ایست از خدمت به دلیل ادامه تحصیل به این شکل است که فرد در طی فرایند آن تا زمان اتمام فرایند تحصیلی مد نظر خود نیازی به خدمت ندارد و بعد از اتمام تحصیل می تواند مجددا برای تکمیل فرایند سربازی خود بازگردد.

البته که امکان انجام این کار برای همگی افراد وجود ندارد و تنها افرادی از این شرایط بهره مند خواهند بود که شرایط زیر را دارا باشند:

 • فرد  در صورتی که غیبت داشته باشد اجازه دریافت ایست خدمت سربازی را نخواهد داشت.
 • اگر فرد بعد از پست کردن دفترچه سربازی از ورود به خدمت امتناع کرده باشد و یا از خدمت سربازی فراری شده باشد هم هرگز اجازه استفاده از این شرایط را نخواهد داشت.
 • توجه داشته باشید که امکان تحصیل همزمان و خدمت همزمان وجود ندارد و فرد برای تحصیل باید فرایند خدمت سربازی خود را متوقف نماید.
 • برای راحت تر شدن فرایند تحصیل آقایان در مقطع کارشناسی ارشد در این مواقع مدت زمان فراغت تحصیلی یکساله برای این افراد تا مقطع بعدی لحاظ نمی شود.
 • فرد بعد از اتمام تحصیل خود تا مقطعی که مد نظر او می باشد حق دوری از خدمت دارد و بعد از اتمام فرایند فرد باید در اسرع وقت به خدمت سربازی اعزام شود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج کنکور وزارت بهداشت ارشد وارد شوید.

 

کنکور ارشد حین سربازی

 

راهنمای شرکت در کنکور ارشد در حین زمان سربازی

طبق قانون ثبت نامی دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران افرادی که از هیچگونه معافیتی بهره مند نباشند نمی توانند اقدام به ثبت نام در دانشگاه کنند مگر آنکه کارت پایان خدمت داشته باشند و یا خدمت سربازی آن ها در حال سپری شدن باشد، اما در نقطه مقابل هیچگونه محدودیتی برای شرکت در کنکور ارشد وجود ندارد، و هر کس با هر وظعیتی در مورد مشمولیت نظام وظیفه (در صورت طی کردن مدارج تحصیلی لازم برای ثبت نام در کنکور) می تواند سر جلسه کنکور مقطع کارشناسی ارشد حاضر شود.

قبل از اینکه فرد برای ادامه تحصیل خود در مقطع دکتری به دنبال دریافت ایست خدمت باشد ابتدا باید به دنبال راهکاری برای شرکت در کنکور ارشد حین سربازی باشد.

 • فرد برای انجام این کار باید ابتدا در موعد مقرر اقدام به ثبت نام در این آزمون کند.
 • در مرحله دوم فرد باید اقدام به دریافت مرخصی در روز کنکور و شرکت در آزمون خود نماید.
 • در صورتی که فرد در هر رشته ای قبول شود برای ادامه تحصیل خود در آن رشته می تواند اقدام به ثبت نام کند و معایت تحصیلی بگیرد.
 • بعد از دریافت معافیت تحصیلی دانشگاه می توان اقدام به دریافت برگه ایست خدمت سربازی کرد. 

 

 

برای کسب اطلاع از نحوه خرید خدمت سربازی با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

 

 

شرکت در کنکور ارشد قبل از اعزام به خدمت سربازی

از جمله راه هایی که افراد مشمول به خدمت سربازی برای ادا تحصیل خود در مقطع کارشناسی ارشد دارند شرکت در کنکور ارشد قبل از اعزام به خدمت سربازی می باشد، در این مواقع فرد باید قبل از پست کردن دفترچه خود (در صورت عدم اتمام گواهی اشتغال به تحصیل) در کنکور ثبت نام کند، در صورتی که فرد در کنتکور عملکرد مثبتی داشته باشد و در رشته مورد نظر خود قبول شود می تواند از نظام وظیفه مرخصی تحصیلی بگیرد.

توجه داشته باشید که دقت در زمان بندی برای انجام این کار بسیار حائز اهمیت است، چرا که در صورت غیبت خوردن شما نمی توانید از هیچ یک از مرایا و امکانات خود بهره مند شوید.

 

 

برای کسب اطلاع از تفاوت معافیت دائم و موقت با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

 

 

کنکور ارشد در زمان سربازی

 

انواع مختلف ایست خدمت

زمانی که صحبت از دریافت ایست خدمت برای شرکت در کنکور ارشد می شود اغلب افراد نسبت به این اصطلاح و انواع مختلف آن بی اطلاع هستند، ایست خدمت دارای دو نوع مختلف می باشد که یکی از آن ها در زمان فوریت های پزشکی و دیگری در زمان نیاز به ادامه تحصیل به افراد واجد شرایط اعطا خواهد شد.

 • ایست خدمت پزشکی به معنای همان معافیت پزشکی سربازی موقت است که در زمان بروز مشکل و بیماری های طول درمان دار تا سقف ۶ ماه به سرباز اعطا خواهد شد. (مدت طول درمان در این مواقع جزو خدمت محسوب می شود)
 • ایست خدمت نوع دوم زمانی است که فرد در طول خدمت خود اقدام به شرکت در کنکور ارشد می کند و برای ادامه تحصیل خود ادامه حضور در خدمت سربازی را ندارد، در این مواقع فرد می تواند اقدام به ادامه تحصیل خود کند و بعد از اتمام تحصیل خود به خدمت سربازی بازگردد و و باقی مانده خدمت خود را انجام دهد، توجه داشته باشید که این نوع از ایست سربازی تاثیری روی مدت سربازی فرد ندارد و فرد بعد از بازگشت باید باقی مانده خدمت را به طور کامل طی کند. 

 

 

برای کسب اطلاع از معایب معاف از رزم با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

 

 

تاثیر معافیت تحصیلی مقطع ارشد در خدمت سربازی

وقتی که افراد در زمان ایست خدمت سربازی به دانشگاه مراجعه می کنند و در آن ثبت نام می کنند عملا از معافیت تحصیلی بهره مند می شوند که آن ها را نسبت به شرکت در خدمت سربازی بی نیاز خواهد کرد، اما بعد از طی کردن مدت تحصیلی خود و اتمام معافیت تحصیلی فرد موظف است تا به محل خدمت سربازی خود بازگردد.

در طول مدتی که فرد مشغول به تحصیل می باشد می تواند از ایست خدمت بهره مند گردد، و بدون ایجاد هیچگونه مشکلی اقدام به تحصیل نماید.

 

کنکور ارشد حین سربازی

 

تحصیل همزمان با خدمت سربازی در مقطع ارشد

همانطور که ذکر شد امکان تحصیل در مقطع ارشد برای سربازان مقدور نمی باشد، اما در سال های اخیر یک تبصره اضافه شده که تحصیل همزمان برای سربازان را تا حدودی مقدور کرده است، طبق این تبصره افراد در صورت ثبت نام در دانشگاه های علمی و کاربردی به صورت محدود و در واحد هایی مشخص می توانند فرایند تحصیلی خود را به صورت همزمان با سربازی پیگیری نمایند.

لازم به ذکر است که به غیر از دانشگاه های فنی حرفه ای (آن هم در تعداد واحد های بسیار محدود) امکان تحصیل در هیچ دانشگاه دیگری به صورت همزمان با سربازی وجود ندارد و نخواهد داشت.

 

 

کاربران گرامی، جهت دانلود مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

شرکت در کنکور ارشد حین سربازی از جمله مواردی است که برای اقایان مشمول به خدمت سربازی که قصد ادامه تحصیل دارند نگرانی های بسیاری را ایجاد کرده است، اما بر خلاف سالهای گذشته که فرد تحت هیچ شرایطی نمی توانست بعد از اعزام به خدمت سربازی اقدام به شرکت در کنکور و ادامه تحصیل کند در حال حاضر شرایط به کل متفاوت می باشد و با دریافت ایست خدمت این امکان وجود دارد.

در صورت اقدام به دریافت ایست خدمت فرد مادامی که در ثبت نام دانشگاه می باشد نیازی به مراجعه به محل خدمت ندارد و در زمان اتمام تحصیل باید برای اتمام مدت تحصیلی خود بازگردد، علاوه بر این تحصیل در مقطع ارشد به صورت همزمان در حین سربازی امکان پذیر نمی باشد.

 

5/5 - (2 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا امکان تحصیل همزمان در مقطع ارشد در حین سربازی وجود دارد؟

خیر، فرد برای تحصیل همزمان صرفا می تواند اقدام به ثبت نام در دانشگاه های علمی و کاربردی کند و به طور کلی امکان تحصیل در این مقطع به طور همزمان با سربازی وجود ندارد.

ایست سربازی برای تحصیل در مقطع ارشد تا چه مدت اعتبار دارد؟

تا مادامی که فرد معافیت تحصیلی دانشگاه داشته باشد و ایست سربازی دریافت کرده باشد می تواند درس خود را ادامه بدهد و بعد از آن باید باقی خدمت خود را طی کند.

برای شرکت در کنکور ارشد در حین سربازی چه باید کرد؟

برای شرکت در کنکور ارشد حین سربازی انجام کار به خصوصی لازم نیست و فرد صرفا می تواند با گرفتن یک روز مرخصی در جلسه کنکور شرکت نماید.

نظرات

 1. سعید
  ۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۳

  سلام خسته نباشید
  من اردیبهشت 1402 به خدمت میرم و اردیبهشت 1404 خدمتم تمام میشود
  میتونم در فروردین 1404 در حین خدمت در کنکور ارشد شرکت کنم؟؟؟
  و یک ماه بعد کنکور کلا خدمتم تموم میشه و برای ثبت نام در دانشگاه کارت پایان خدمتن خواهم داشت

  • rahdar
   ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۳۴

   سلام وقت بخیر.
   مشکلی بابت شرکت در کنکور سراسری ندارید ولی اگر مدنظر دارید ثبت نام کنید حتما باید غیبت نداشته باشید.

   • سعید
    ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۶

    ثبت نام یعنی ثبت نام در دانشگاه در حین خدمت؟؟
    من دو‌ماه غیبت خواهم داشت قبل خدمت یعنی ممکنه برای ثبت نام برای کنکور مشکلی پیش بیاد؟؟

    • مشاور رضایی
     ۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۴

     سلام وقت بخیر امکان تحصیل هم زمان با خدمت وجود ندارد

 2. علی
  ۲۵ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۵

  سلام معافیت تحصیلی من ۱۱/۳۰ تمام میشه و کنکور در ۱۲/۱۲ هستش من می تونم با پست کردن دفترچه خدمت در ۱۱/۲۵ کنکور بدم ؟

  • مشاور رضایی
   ۲۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۰

   سلام وقت بخیر جهت بررسی بیشتر شرایط با کارشناسان مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 3. امیر رضا
  ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۸

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید برای کسایی که در حال خدمت سربازین باید برای نظام وظیفه کد چند رو بزنیم؟

  • مشاور محمدی
   ۱۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۴

   سلام وقت به خیر
   از طریق دفترچه راهنمای ثبت نام بخش نظام وظیفه کد را بررسی نمایید.

 4. پیام
  ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۰

  من الان تو خدمت سربازی هستم اضافه سنوات دارم یعنی غیبت داشتم واول اردیبهشت ۱۴۰۲خدمت تمام می‌شود من الان می تونم ارشد شرکت کنم یا نه

  • مشاور جوادی
   ۲۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۶

   سلام وقت بخیر
   دوست گرامی بله میتونید

 5. طاها
  ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۲

  سلام من امسال کنکور ارشد دادم و دانشگاه قبول نشدم آیا فرصت دارم که سربازی نرم و سال بعد بازم کنکور ارشد شرکت کنم؟

  • haghipor
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

   سلام وقت بخیر
   مدت زمان معافیت تحصیلی زمان گرفتن لیسانس و تعداد ترم های شما شما باید برسی شود
   برای برسی این موضوع میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید

 6. محمد
  ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۲۲

  سلام کلا چند بار میشه ایست خدمت گرفت؟ من احتمالا بعد از آمورشی یه عمل جراحی داشته باشم که ۲ هفته دوره نقاهت داره از طرفی کنکور ارشد هم میخوام بدم برای اونم اگر قبول بشم ایست خدمت احنمالا بگیرم میحوام بدونم میشه دو بار ایست گرفت؟

  • bahraii
   ۸ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۷

   سلام وقت بخیر یک بار در طول خدمت برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ایرانتحصیل تماس بگیرید

 7. حسین
  ۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۲

  سلام
  وقت بخیر
  من به علل و مشکلاتی دوران تحصیل کارشناسیم 13 ترم طول کشیده است و ترم بعد ترم 13 بنده هست یعنی بهمن 1401 فارغ التحصیل میشوم اما تحقیقاتی که کردم بهم گفتن طبق قانون چون من در دوران معرفی به سربازی(یعنی ترم 13 یا 14) فارغ التحصیل میشم امکان ادامه در مقطع بالاتر(ارشد) رو ندارم و باید پس از دوران سربازی برای ادامه تحصیل اقدام کنم. و بهم گفتن از ایست سربازی نمیتونم استفاده کنم.لطفا راهنمایی کنید تا بتونم ادامه تحصیلم بدون وقفه باشد

  • Nosrati
   ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۳۱

   سلام وقت بخیر طی تماس با مشاورین ما از مدارک و شرایط مورد نیاز حتما مطلع شوید کنکور ارشد در حین سربازی امکان ندارد

 8. شایان
  ۱۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۹

  سلام
  من یازدهم بهمن سال 1400 از دانشگاه انصراف دادم و میخواهم در کنکور ارشد سال 1402 شرکت کنم آیا میشه من دفترچه رو پست کنم و قبل از اعزام کنکور رو بدم و بعد به سربازی برم و با اومدن نتایج به دانشگاه برم و تحصیل کنم؟

  • bagheri
   ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۳

   با سلام بله میشود از طریق ایست خدمت

 9. محمد
  ۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۱:۴۳

  با سلام
  من معافیت تحصیلیم شهریور 1400 تموم شده و فارغ التحصیل شدم و طبق قانون تا یه سال وقت دارم که به سربازی مراجعه کنم
  امسال کنکور ارشد شرکت کردم و قبول شدم
  با توجه به اینکه تا شهریور احتمالا جواب نهایی میاد ایا لازم هست که من دفترچه رو بگیرم و پست کنم یا نه میتونم در دانشگاه ثبت نام داشته با‌شم؟

  • fathollahi
   ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۹

   سلام اگر مهلت معافیت شما تا پایان شهریور 1401 هست مشکلی ندارید و میتونید منتظر اعلام نتایج نهایی کنکور بمونید

   • مهدی
    ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸

    سلام وقت بخیر 🌼 میشه در حین سربازی کنکور شرکت کرد بعد اگه قبول شدم ایست خدمت برنم؟؟قبلا یه بار از دانشگاه آزاد انصراف دادم

    • karimi
     ۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۸

     سلام برای اطلاعات بیشترتماس بگیرید

 10. محمد جواد
  ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۳

  آقا من سربازم الانم تو یگان خدمتی دارم خدمت میکنم وکنکور انسانی شرکت کردم میخواستم ببینم که اگه فرهنگیان قبول بشم خدمتم تمومه لطفا جواب بدید 🙏🙏🙏🙏

  • bagheri
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۴

   با سلام اگر شریاط ایست خدمت را داتشه باشید با کنکور ارشد در حین سربازی میتوانید در صورت قبولی این خدمتی بزنید

مطالب مرتبط

تماس با مشاور