ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

کلاس های آمادگی تیزهوشان قلم چی + شرایط ثبت نام 1403

کلاس های آمادگی تیزهوشان
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

کلاس های آمادگی تیزهوشان قلم چی نهم از دو بخش تشکیل می‌شود. این بخش‌ها شامل استعداد تحصیلی و تحلیلی است. توجه به مباحث درسی اهمیت زیادی در گرفتن امتیاز برای قبول‌ شدن در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان دارد.

بنابراین برای بالا رفتن آمادگی داوطلبان آزمون‌های تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم کلاس‌هایی جهت تقویت و پرورش استعداد دانش آموزان و تحلیل سوالات برگزار می‌شود. جالب است بدانید که استعداد تحصیلی به دروسی همچون ریاضی، ادبیات، شیمی، زمین‌شناسی و زیست‌‌شناسی می‌پردازد.

در ضمن سوالات استعداد تحصیلی تیزهوشان از دو بخش هوش کلامی و غیرکلامی تشکیل شده است. چنانچه سوالی در این زمینه داشتید با مشاوران حرفه‌ای ما در ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

تعداد جلسات کلاس آمادگی تیزهوشان قلم چی

تعداد جلسات کلاس های آمادگی تیزهوشان قلم چی به دو بخش تقسیم می‌شود. قسمتی که مربوط به استعداد تحلیلی است، 25 جلسه در نظر گرفته شده تا در این جلسات تمامی الگو‌های آزمون سوالات تحلیلی به دانش آموزان آموخته شود.

قبل از این که به دنبال کلاس های آمادگی تیزهوشان قلم چی باشید، باید شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان را بدانید. چرا که در طول این دوره تلاش مدرسین بر این است که دانش آموزان به همه مطالب و سوالات استعداد تحصیلی و تحلیل ورودی تیزهوشان، تسلط کافی پیدا کنند.

تعداد جلسات کلاس آمادگی تیزهوشان قلم چی

علاوه بر این مدرسین دوره تیزهوشان قلم چی از دبیران باتجربه و طراحان سؤالات تیزهوشان کانون هستند که کارنامه قلم چی دانش آموزان را تحلیل می‌کنند. در ادامه توضیحاتی درباره سوابق و تجربه هر کدام از آن‌ها ارائه خواهیم کرد:

کلاس های آمادگی تیزهوشان قلم چی شیمی

مدرس شیمی این کلاس‌ها، آقای جواد احمدی شعار است. وی تا مقطع دکتری مهندسی نساجی دانشگاه امیرکبیر تحصیل نموده‌ و از همین رو معلومات ایشان در این زمینه قابل توجه می‌باشد.

آقای احمدی، مدیر تولید آزمون‌های نمونه دولتی و تیزهوشان کانون فرهنگی بوده و سابقه تالیف و تولید کتاب‌های 1500 سوال و 12 آزمون تیزهوشان و کتاب آبی و سه سطحی کانون فرهنگی آموزش را دارد. همچنین وی یکی از مدرسین مدارس سمپاد تهران محسوب می‌شود.

کلاس‌ های آمادگی تیزهوشان قلم چی فیزیک

دکتر امیرمحمودی انزابی، مدرک کارشناسی‌ ارشد مهندسی عمران خود را از دانشگاه صنعتی شریف دارند و موفق به کسب رتبه 171 در کنکور سراسری 1387 شده‌‌اند. همچنین وی 13 سال سابقه تألیف کتاب‌های فیزیک کانون قلم چی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است و به‌صورت تخصصی کلاس های آمادگی تیزهوشان قلم چی را برگزار می‌کند. در ضمن، دکتر محمودی عضو هیئت تألیف آزمون‌های تیزهوشان کانون نیز است.

برای اطلاع از نمونه سوالات آزمون هوش سمپاد کلیک کنید.

کلاس ‌های آمادگی تیزهوشان قلم چی زیست و زمین‌شناسی

آقای احسان آذین تا مقطع دکترای بیوتکنولوژی در دانشگاه تهران تحصیل کرده‌ است و همچنین دبیر مدارس تیزهوشان تهران می‌باشد. ایشان سابقه داوری مسابقات خوارزمی در قسمت آزمایشگاه و پژوهش در سال 1392 را در کارنامه کاری خود دارد. همچنین به‌ صورت تخصصی زیست‌شناسی تیزهوشان را تدریس می‌کند و عضو هیئت تألیف آزمون‌های تیزهوشان کانون قلم چی است.

کلاس های آمادگی تیزهوشان قلم چی ریاضی

مدرس کلاس‌های آمادگی تیزهوشان قلم چی برای درس ریاضی، آقای رمضان عباسی است. ایشان کتاب‌های آبی و پر تکرار ریاضی کانون را تألیف کرده و یکی از اعضای هیئت نظارت و اعتباربخشی بر تألیف کتاب ریاضی می‌باشد.

از این رو وی به‌ عنوان دبیر نمونه در سال‌‌های زیادی ریاضی تیزهوشان را تدریس کرده و یکی از اعضای هیئت تألیف آزمون‌های تیزهوشان کانون، به شمار می‌رود.

کلاس های آمادگی تیزهوشان قلم چی مناسب چه کسانی است؟

پاسخ‌دادن به این سؤال برای هر دانش‌آموز ششمی و نهمی قصد در ثبت نام تیزهوشان دارد، است. ما پیشنهاد می‌کنیم که حتما این مقاله از ایران تحصیل را تا آخر مطالعه کنید. اما به طور خلاصه کلاس‌های آمادگی تیزهوشان قلم چی برای این دسته از افراد مناسب است:

  • دانش‌آموزانی که در سطح مدرسه و کتاب‌های درسی مشکل چندانی ندارند.
  • دانش‌آموزانی که هیچ برنامه‌ای برای قبولی در مدارس دولتی ندارند. یعنی از معلم خصوصی و کلاس‌های پیشرفته استفاده نمی‌کنند.

کلاس های آمادگی تیزهوشان قلم چی مناسب چه کسانی است؟

  • آن دسته از دانش‌آموزان که از لحاظ روحی تا حدودی آمادگی شرکت در آزمون‌های تیزهوشان را دارند.
  • دانش‌آموزانی که خودشان رغبتی برای شرکت در این کلاس‌ها دارند. اگر فرزند شما علاقه‌ای به حضور در این کلاس‌ها نداشته باشد و شما او را مجبور کنید، ممکن است نتیجه عکس بگیرید. پس فرزندتان باید خودش علاقه به حضور در این کلاس‌ها داشته باشد.

کلاس های آمادگی تیزهوشان قلم چی مناسب چه کسانی نیست؟

برخی از دانش‌آموزان بهتر است در کلاس های آمادگی آزمون شرکت نکنند. حضور در این کلاس‌ها باعث رشد و پیشرفت دانش‌آموزان نمی‌شود و فقط هزینه و وقت آن‌ها را تلف می‌کند. پس به این لیست توجه کنید و ببینید که آیا شما هم جز این افراد هستید یا خیر:

  • دانش‌آموزی که به‌اندازه کافی وقت ندارد و با شرکت در این کلاس‌ها نمی‌تواند استراحت کند. این‌گونه دانش‌آموز دچار صدمات جدی می‌شود.
  • این کلاس‌ها مناسب افرادی است که سطح هوش و درسی آن‌ها بالا است. پس اگر سطح علمی پایینی دارید، به‌هیچ‌وجه در این کلاس‌ها شرکت نکنید.
  • اگر تصویر متفاوتی در ذهنتان دارید مثل اینکه شرکت در این کلاس‌ها به‌ تنهایی برای شما معجزه می‌کند، نباید در این کلاس‌ها ثبت‌نام نمایید. همچنین اگر فکر می‌کنید که مدرسین سؤالات را به شما داده و یا از آن‌ها خبر دارد، قید شرکت در این کلاس‌ها را بزنید.
  • اگر در مدرسه‌ای درس می‌خوانید که شرایط خوبی دارد (معلم باتجربه، مشاوره دلسوز، آزمون‌های با برنامه) به شرکت در این کلاس‌ها نیازی ندارید. بهتر است روی برنامه‌های مدرسه خودتان تمرکز کنید؛ چون نتیجه خوبی می‌گیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دانلود نمونه سوالات تیزهوشان، روی لینک مربوطه کلیک کنید.

پارامترهای کلاس های آمادگی تیزهوشان

نخست باید بدانید که تأثیر این پارامترها برای هر فرد متفاوت است. به عنوان مثال شاید اهمیت مشاوره انگیزشی برای بعضی از دانش‌آموزان مهم و برای برخی دیگر بی‌اهمیت باشد. ثانیا این پارامترها بر اساس آزمون‌های سال قبل جمع بندی و خلاصه شده است.

✅ کرونا باعث شد که کلاس‌های آنلاین در بین مردم رواج پیدا کنند. مزایای کلاس‌های آنلاین این است که می‌توانید آن‌ها را چندین بار ببینید و دیگر استرس دور رسیدن و ترافیک را نداشته باشید. همچنین می‌توانید در کلاس‎های اساتید مجرب حضور پیدا کنید.

✅ کلاس‌ های آمادگی تیزهوشان باید پشتیبانی خوبی داشته باشد. نحوه ارتباط صحیح بین استاد و مشاور رعایت شود.

پارامترهای کلاس های آمادگی تیزهوشان

✅ پلتفرم‌های برگزاری کلاس‌های استاندارد، پشتیبانی آنلاین کلاس‌ها و در اختیار گذاشتن فیلم دوره‌ها از مهم‌ترین مواردی است که حتما باید به آن توجه شود.

✅ تجربه اساتید مهم‌ترین پارامتر است که باید در هنگام ثبت‌نام کلاس های آمادگی تیزهوشان قلم چی آن را مدنظر قرار دهید. در بیشتر مواقع طراح سوالات آزمون تیزهوشان، مدرسانی هستند که در این مدرسه‌ها کار می‌کنند.

پس باید رزومه اساتید را به‌خوبی بررسی نمایید. خوشبختانه در مؤسسه قلم چی همه اساتید باتجربه هستند و رزومه کاری خوبی دارند.

✅ برای هر کدام از کلاس‌ها باید یک استاد متخصص وجود داشته باشد. یعنی هر استاد باید کلاسی را برگزار کند که در آن تخصص دارد.

متأسفانه بارها در موسسه‌های مختلف دیده شده است که یک مدرس ریاضی برای تدریس چند درس انتخاب شده و حتی به‌عنوان مشاور همکاری می‌کند. به نظر شما این‌ همه مهارت در یک شخص شدنی است؟

✅ استفاده از بانک سؤالات و نمونه سوال‌های استاندارد و کافی یکی دیگر از ویژگی‌های یک مؤسسه آموزشی خوب است.

✅ در کلاس‌ های آمادگی تیزهوشان استاندارد، معمولا آزمون‌های تعیین سطح، میان‌دوره و جمع‌بندی برگزار می‌شود. شرکت در کلاس های آمادگی تیزهوشانی که از این آزمون‌ها پشتیبانی نمی‌کنند بدون شک بی‌فایده است.

 


خلاصه مقاله کلاس های آمادگی تیزهوشان قلم چی

کلاس‌ های آمادگی تیزهوشان قلم چی به پذیرش در آزمون‌های ورودی استعداد درخشان کمک قابل توجهی می‌کند. به همین خاطر در این مقاله به شما آموختیم که این کلاس‌ها مناسب چه کسانی است تا با هدفی راسخ در کلاس‌های تقویتی و آموزشی قلم چی شرکت کنید.

همچنین مدرسان کلاس‌های آمادگی تیزهوشان قلم چی برای بهبود و تسریع روند آموزش، با اولیا دانش آموزان ارتباط برقرار کرده کرده است.

همین مورد یکی دیگر از ویژگی‌های خوب این کلاس‌ها محسوب می‌شود. چنانچه سوالی یا ابهامی دراینباره داشتید، می‌توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل که همه روزه آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند، با شماره 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

برای دانلود pdf کلاس های آمادگی تیزهوشان قلم چی روی لینک مربوطه کلیک کنید.

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

کمبود وقت مانع از شرکت دانش‌آموزان در کلاس‌ های آمادگی تیزهوشان می‌شود؟

بله. دانش‌آموزی که وقت شرکت در کلاس‌‌های آمادگی تیزهوشان را ندارد، نمی‌تواند در این کلاس‌ها که زمان بر است، شرکت کند.

شرکت در کلاس های آمادگی تیزهوشان موثر است؟

بله. اما اگر این تصور را دارید که شرکت در این کلاس‌ها به‌تنهایی برای شما معجزه می‌کند، نباید در این کلاس‌ها شرکت نمایید.

کلاس های آمادگی تیزهوشان قلم چی برای چه دروسی مدرس دارد؟

کلاس‌های آمادگی تیزهوشان قلم چی برای دروس فیزیک، شیمی، زیست و زمین شناسی و...مدرس باتجربه گرفته است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

تماس با مشاور