تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
کسری خدمت بسیج

استعلام و اخذ کسری خدمت بسیج نظام وظیفه

کسری خدمت بسیج
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

کسری خدمت بسیج یکی از تسهیلات بسیار مهمی است که به افراد مشمول داده می شود. در واقع، کسانی که شرایط لازم برای استفاده از کسر خدمت بسیج را دارند بعد از اطلاع از نحوه محاسبه کسری خدمت بسیج جهت این امر اقدامات لازم و ضروری را انجام دهند. اما در این جا این سؤال مطرح می شود که شرایط و نحوه گرفتن کسری خدمت بسیج فعال چیست و چگونه می توان برای گرفتن کسر خدمت بسیج فعال اقدام کرد؟ آیا امکان کسری خدمت بسیج پدر برای متقاضیان و مشمولان وجود دارد؟ یا حتی برخی به دنبال اطلاع از این موضوع هستند که آیا امکان گرفتن کسری خدمت بسیج عادی و یا کسری خدمت بسیج پدر برای داوطلبان وجود دارد یا خیر؟ حتی موضوعی که در اینجا مطرح می شود این است که نحوه محاسبه کسری خدمت بسیج برای فرد مشمول خدمت نظام وظیفه به چه صورت انجام می شود؟

 

در این نوشته همراه شما دوستان و همراهان هستیم تا هر آنچه را که باید در رابطه با کسر خدمت بسیج بیاموزیم. اطلاعاتی که اگر در شرف ورود به خدمت مقدس سربازی هستید مسلمآً برایتان پرکاربرد و پر فایده است. پس ما را همراهی کنید تا هر آن چه را که باید در رابطه با کسر خدمت بسیج و موارد مرتبط به آن بیاموزید. سپس در صورت داشتن شرایط لازم برای اخذ آن اقدام کنید. 

 

 

جهت اطلاع از نحوه دریافت کسر خدمت مختص افراد فعال در بسیج از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

کسری خدمت بسیج فعال

 

 

چه تعریفی می توان از کسری خدمت بسیج ارائه کرد؟

در حال حاضر هر جوان ذکوری که به سن هجده سالگی می رسد لزوماً موظف به حضور در خدمت نظام وظیفه است.

 اما در این میان شاهد وجود طرح های تشویقی جهت هر چه کم تر کردن خدمت مقدس سربازی هم هستیم.  

از میان این طرح های مورد استفاده متقاضیان و مشمولان می توان به طرح کسر خدمت بسیج اشاره کرد.

 طرحی که هر فرد در صورت داشتن شرایط لازم و سابقه عضویت در بسیج می تواند برای کم کردن دوران خدمت سربازی خود از آن استفاده کند.

البته قبل از هر گونه اقدامی برای دریافت کسر خدمت بسیج اطلاع از نحوه محاسبه کسری خدمت بسیج هم ضروت تام و تمام دارد.

 

 

مدت کسری خدمت بسیج چقدر است؟

آیا می دانید که در صورت استفاده از کسری خدمت بسیج تا چه اندازه می توانید از طول مدت نظام وظیفه خود کم کنید؟

 آيا این مدت زمان زیاد و قابل توجهی است یا نه چندان نمی توان روی آن حساب باز کرد؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید خدمت شما دوستان و همراهان عزیز عرض کنیم که با عنایت به ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح و همین طور قانون تصویب شده در مجلس شورای اسلامی مدت کسر خدمت بسیج برای افراد متقاضی چند ماه است.

البته توجه داشته باشید که این زمان اعلام شده حداکثر مدتی است که برای افراد فعال در بسیج در نظر گرفته شده است.

به عبارت دیگر، با توجه به این که تا چه مدت در بسیج عضو بوده اید این زمان می تواند برایتان متفاوت باشد.

برای کسب اطلاعاتی دقیق در رابطه با مدت کسری خدمت سربازی با توجه به مدت حضور خود در بسیج می توانید با مشاوران خبره ایران تحصیل در حوزه نظام وظیفه مشورت کنید.

فقط کافیست با مشاوران حاضر در مجموعه ما تماس حاصل فرمایید تا با توجه به اطلاعات گسترده خود در رابطه با کسر خدمت بسیج شما را به طور دقیق از این موضوع مطلع کنند.

 

 

نحوه محاسبه کسری خدمت بسیج به چه صورت است؟

آیا اطلاعی از نحوه محاسبه کسری خدمت بسیج دارید؟ آیا می دانید در نحوه محاسبه کسری خدمت بسیج چه ملاک ها و معیارهایی در نظر گرفته شده است؟

 در این بخش، با ذکر نحوه محاسبه کسر خدمت بسیج در خدمت شما دوستان و عزیزان مشمول خدمت نظام وظیفه هستیم.

پس ما را همراهی بفرمایید تا اطلاعات و آگاهی لازم را در رابطه با نحوه محاسبه کسر خدمت بسیج بدست آورید.

. در صورتی که در رده های مقاومت بسیج دارای سابقه بسیج فعال هستید و در کلیه فعالیت ها، برنامه ها و همین طور مأموریت های محوله حضور مستمر و قابل توجهی داشته اید می توانید برای یک سال فعالیت خود مدت 45  روز از خدمت نظام وظیفه خود کسر بفرمایید.

. در صورت داشتن سابقه عضویت در شورای واحد مقاومت می توانید به ازای هر یک سال فعالیت و حضور خود در این شورا دو ماه تمام از مدت خدمت خود در نظام وظیفه کم کنید.

. اگر شما دوست عزیز در گذشته سابقه به عنوان فرمانده واحد مقاومت بسیج فعالیت داشتید و یا عضو شورای حوزه بوده اید و حتی این که در پست فرمانده حوزه مشغول به خدمت بوده اید می توانید برای گرفتن کسر خدمت بسیج تا حداکثر سه ماه کامل اقدام بفرمایید.  

جهت کسب اطلاعاتی دقیق تر و به روز در رابطه با نحوه محاسبه کسر خدمت بسیج با مشاوران ما در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید تا هر آن چه را که نیاز دارید را در اختیار شما دوستان و عزیزان قرار دهند.

 

 

 شرایط لازم برای دریافت کسری خدمت نظام وظیفه بسیج چیست؟

دوستان عزیز توجه داشته باشید که برای دریافت کسر خدمت بسیج باید شرایطی را نیز دارا باشید تا در نتیجه بتوانید به آسانی برای گرفتن این کسر خدمت اقدام کنید.

. دقت کنید که در صورت داشتن غیبت در سربازی به هیچ وجه امکان استفاده از کسر خدمت بسیج را ندارید.

اگر سابق بر این غیبت داشته اید لزوماً‌ باید تمامی مدارک لازم را برای توجیه غیبت خود در نظام وظیفه را ارائه بفرمایید و تحویل مسئول مربوطه دهید.

. در صورتی که همزمان و در حین خدمت سربازی عضو بسیج هم باشید این مدت برای شما به عنوان سابقه بسیج منظور نمی شود و در نتیجه نمی توانید برای دریافت کسر خدمت بسیج روی آن حساب کنید.

. دقت بفرمایید که تنها کسری خدمت بسیج فعال برای افراد مشمول منظور می شود. به عبارت دیگر، اگر عضو فعال بسیج نبوده اید و حداقل در هر روز شش ساعت کامل در حوزه های بسیج حضور نداشته اید امکان دریافت کسری خدمت را ندارید.

پس ملاحظه می فرمایید که تنها شاهد اختصاص کسری خدمت بسیج فعال برای متقاضیان هستیم و به جز کسر خدمت بسیج فعال امکان دریافت این کسر خدمت برای متقاضیان و مشمولان وجود ندارد.

پس زمانی که قصد دریافت کسر خدمت بسیج را دارید به این موضوع توجه لازم را مبذول دارید که تنها می توانید برای دریافت کسر خدمت بسیج فعال اقدام بفرمایید و راهی برای گرفتن کسری خدمت بسیج عادی برای افراد مشمول وجود ندارد.

 

 

دریافت کسر خدمت مختص بسیجیان تنها در صورت داشتن شرایطی مهم از جمله فعال بودن در بسیج دانشجویی و یا دانش آموزی انجام می شود. 

 

چگونه می توان برای دریافت کسر خدمت عضویت در بسیج اقدام کرد؟

آيا می دانید اولین قدم برای دریافت کسری خدمت بسیج فعال چیست و در کل چه مراحل و فرآیندهایی را باید برای اخذ آن طی کرد؟

ما اینجاییم تا نحوه اقدام برای دریافت کسر خدمت بسیج فعال را خدمت شما دوستان عزیز بیان کنیم.

. در ابتدا و اولین قدم باید به پایگاه بسیجی که در آن سابقه عضویت دارید مراجعه بفرمایید و اقدام به مهر کردن فرم خود کنید.

. پس از مراجعه به پایگاه مقاومت بسیج باید برای تأیید و بررسی سابقه فعالیت خود به حوزه مقاومت نیروی انسانی مراجعه بفرمایید.

. پس از طی مراحل بالا پر کردن فرم سابقه بسیج جهت کسری خدمت سربازی الزامی به نظر می رسد.

. فرم تکمیل شده باید به تأیید حوزه مقاومت بسیج برسد و سپس به ناحیه مقاومت بسیج ارسال شود.

. پس از طی کلیه مراحل ذکر شده در بالا امکان دریافت کسر خدمت بسیج برای شما عزیزان مشمول وجود دارد.

 

 

آیا امکان گرفتن کسری خدمت بسیج عادی در آینده وجود دارد؟

همان طور که در بالا خدمت شما دوستان و عزیزان اشاره کردیم در حال حاضر تنها شاهد کسری خدمت بسیج فعال برای مشمولان هستیم و به هیچ وجه امکان دریافت کسری خدمت بسیج عادی وجود ندارد.

اما شاید این سؤال برای شما مطرح شود که آیا امکان گرفتن کسری خدمت بسیج عادی برای متقاضیان در آینده وجود دارد؟

در اینجا و در پاسخ به این سؤال مهم باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که در حال حاضر تمهیدی برای امکان دریافت کسری خدمت بسیج عادی اندیشیده نشده است و در نتیجه در حال حاضر نمی توان نظری در رابطه با امکان اخذ کسری خدمت بسیج عادی صادر کرد.

 

 

کسری خدمت بسیج پدر حقیقت دارد یا نه؟

شاید از گوشه و کنار چیزی در رابطه با کسر خدمت بسیج پدر شنیده باشید.

 حتی شاید به ذهنتان هم رسیده باشد که آیا امکان گرفتن کسری خدمت بسیج پدر برای شما و در کل مشمولان نظام وظیفه وجود دارد یا خیر؟

اما آیا موضوع کسری خدمت بسیج پدر واقعیت دارد؟ آیا می توان روی کسری خدمت بسیج پدر برای کم کردن مدت سربازی اقدام کرد یا خیر؟

برای یافتن پاسخ همه این سؤالات در رابطه با کسری خدمت بسیج پدر و صحیح یا غلط بودن آن با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

 

کسری خدمت بسیج عادی

 

 

آیا امکان حذف کسری خدمت مختص بسیجیان وجود دارد؟

خبر حذف کسر خدمت بسیج مدتی پیش در بین متقاضیان دریافت این کسر خدمت بسیج پیچید. اما آیا این موضوع حقیقت دارد؟

آیا مسئولین امر تصمیم جدی خود را برای حذف این کسر خدمت گرفته اند یا نه این موضوع تنها در حد یک حرف مطرح شد؟

اگر به دنبال خبری در رابطه با حذف یا عدم حذف این کسری خدمت هستید با مشاوران ایران تحصیل در این رابطه صحبت کنید تا شما اطلاعات به روز و موثقی را در این رابطه در اختیارتان قرار دهند.

 

 

برای دریافت کسر خدمت بسیج به چه مدارکی نیاز دارم؟

آیا می دانید که برای دریافت کسر خدمت بسیج به چه مدارکی نیاز دارید؟ آيا اطلاع دقیقی از لیست مدارک مورد نیاز دارید؟

در این بخش، با ذکر مدارک مورد نیاز برای دریافت این کسر خدمت در خدمتتان هستیم.

برای کسب اطلاعاتی دقیق تر در رابطه با مدارک مورد نیاز برای دریافت این کسر خدمت با مشاوران ایران تحصیل در تماس باشید.

. ارائه کارت بسیج فعال برای متقاضی

. ارائه شناسنامه و همین طور کپی از تمامی صفحات آن

. ارائه کارت ملی و البته کپی از آن

 

 

چگونه می توان برای گرفتن کارت بسیج فعال اقدام کرد؟

همان طور که در بالا خدمت شما دوستان عزیز عرض کردیم کسر خدمت بسیج تنها به افرادی تعلق می گیرد که عضو فعال بسیج باشند و کارت بسیج فعال را نیز داشته باشند.

اما آیا می دانید که چگونه می توان برای دریافت کارت بسیج فعال اقدام کرد؟ گرفتن کارت بسیج فعال در چه شرایطی برای فرد امکان پذیر است؟

آیا اطلاعی از این موضوع دارید؟ برای کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با نحوه و شرایط دریافت کارت بسیج فعال از کمک مشاوری خبره در زمینه خدمت سربازی مشورت بفرمایید.

 

 

آیا کسری خدمت دانشجویی با کسری خدمت دانش آموزی متفاوت است؟

 

آیا کسری خدمت دانشجویی با کسری خدمت دانش آموزی متفاوت است؟

آیا کسری خدمت دانشجویی با کسری خدمت دانش آموزی متفاوت است؟

 

شاید این سؤال مهم برای شما هم مطرح شده باشد که آیا تفاوتی بین کسر خدمت بسیج دانشجویی با کسر خدمت بسیج دانش آموزی وجود دارد با نه؟

در صورت اطلاع فرد مشمول حضور در خدمت نظام وظیفه از این موضوع اهمیت زیادی دارد.

در پاسخ به این سؤال مهم باید خدمت شما دوستان و عزیزان عرض کنیم که خیر. تنها چیزی در زمان گرفتن کسر خدمت بسیج اهمیت دارد بحث فعال بودن فرد در این ارگان است.

در نتیجه، به جرأت می توان گفت که کسری خدمت دانشجویی با کسری خدمت دانش آموزی هیچ تفاوتی ندارد و تنها موضوع مهم فعال بودن فرد است.

در نتیجه، اگر به دنبال دریافت این نوع از کسر خدمت هستید تلاش خود را برای فعال بودن در بسیج این ارگان مهم به خرج دهید. 

 

مدارک لازم جهت اخذ کسری خدمت بسیج

افرادی که قصد دارند از کسری خدمت بسیج استفاده کنند، بایستی مدارکی  ذکر می شود را تهیه و تحویل دهند. ابتدا برگه اعزام به خدمت را در زمان مقرر از پلیس + 10 دریافت کنند. سپس چنانچه در حال تدریس است بایستی گواهی اشتغال به تدریس را تهیه نماید. 

گواهی مقدماتی، تعرفه استعلامات، گواهی دوره تکمیلی بسیج ( البته اجباری نیست)، گواهی عضویت فعال تفکیکی، کسب تاییدیه از دوره های تکمیلی نیز در هنگام مراجعه باید همراه نفرد باشد.

برای آشنایی با مدارک ضروری برای دریافت کسر خدمت فعال بسیج و همین طور نحوه دریافت آن از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

کسری خدمت سربازان متأهل

نحوه محاسبه کسری خدمت بسیج فعال و عادی

پروژه کسری خدمت چیست؟ 

کسری خدمت

کسری خدمت بسیج

آیا دریافت کسری خدمت بسیج تحت شرایطی برای افراد و متقاضیان انجام می شود؟ 

بله. در صورت نداشتن شرایط لازم امکان گرفتن این کسری خدمت برای فرد مشمول وجود ندارد. برای اطلاع از شرایط مقرر شده با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نحوه محاسبه کسری خدمت بسیج چگونه است؟ 

برای اطلاع از نحوه محاسبه کسری خدمت بسیج با مشاوران ما در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

آیا امکان گرفتن کسری خدمت بسیج پدر برای مشمولان وجود دارد؟ 

برای کسب اطلاعاتی دقیق در این رابطه با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور