ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

کارنامه نهایی کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۶
 • تاریخ بروزرسانی: ۲۵ دی ۱۴۰۱
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

کارنامه نهایی کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ منتشر شد. کلیه داوطلبان کنکور ارشد می توانند بعد از مشاهده کارنامه نهایی کارشناسی ارشد اقدامات لازم را برای ثبت نام در دانشگاه محل قبولی انجام دهند. البته توجه داشته باشید که آشنایی با مدارک لازم در زمان ثبت نام در مراکز دانشگاهی که فرد در آن پذیرفته شده و همین طور نحوه ثبت نام نیز برای افراد الزامی به نظر می رسد.

 

از آن جایی که کلیه افراد و داوطلبان شرکت کننده در کنکور کارشناسی ارشد الزاماً‌ باید اطلاعات لازم را در رابطه با زمان و نحوه دریافت کارنامه نهایی کارشناسی ارشد به دست آورند یاری خواستن از مشاوری کاردان و خبره در این رابطه می تواند بسیار مهم تلقی شود. برای سهولت کسب اطلاعاتی در رابطه با زمان انتشار و نحوه دریافت و مشاهده کارنامه نهایی کارشناسی ارشد می توانید با تیم مشاوره حرفه ای و کارکشته ای در این رابطه تماس حاصل فرمایید و اطلاعات لازم را از آن ها دریافت کنید.

 

 

جهت اطلاع از زمان انتشار کارنامه نهایی کنکور کارشناسی ارشد از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد یا همان کارنامه سبز معمولاً یک هفته پس از اعلام نتایچ نهایی در دسترس داوطلبان قرار می گیرد

 

کارنامه نهایی کارشناسی ارشد چه زمانی منتشر می شود؟

هر ساله و با توجه به زمان اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در شهریور ماه کارنامه نهایی ارشد به طور معمول در حدود یک هفته پس از اعلام نتایج نهایی منتشر می شود و در دسترس داوطلبان قرار می گیرد.

اما در سال جاری همان طور که در جریان هستید کشور با مشکل بزرگی یعنی شیوع وحشتناک ویروس کرونا مواجه شد و همین موضوع موجب به هم ریختیگی برنامه ریزی های آموزشی از جمله به تعویق افتادن زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد شد.

از این رو، در سال جاری شاهد انتشار دیر هنگام کارنامه نهایی ارشد بودیم. به این معنا که تمامی داوطلبان کنکور ارشد می توانستند از تاریخ پنجم آبان ماه برای دریافت و مشاهده کارنامه نهایی کارشناسی ارشد اقدامات لازم را انجام دهند.

اما در رابطه با زمان انتشار کارنامه نهایی ارشد برای کنکور سال آینده فعلاً نمی توان نظر قطعی صادر کرد و همچنان باید منتظر اعلام زمان انتشار و مشاهده کارنامه نهایی کارشناسی ارشد برای داوطلبان شرکت کننده در این آزمون باشیم.

 

 

برای اطلاع از زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

 

چگونه می توان برای دریافت کارنامه نهایی کارشناسی ارشد اقدام کرد؟

در رابطه با نحوه دریافت و مشاهده کارنامه نهایی کارشناسی ارشد باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که این کارنامه به صورت اینترنتی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

به این معنا که، هر فرد داوطلب باید برای دریافت و مشاهده کارنامه نهایی کارشناسی ارشد خود وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور شود.

سایتی به نشانی sanjesh.org که می توانید با طی مراحل لازم کارنامه نهایی ارشد خود را از آن دریافت کنید.

آیا با مراحل دریافت کارنامه نهایی ارشد به طور کامل آشنا هستید؟ در صورت عدم اطلاع از این موضوع در این بخش با ذکر راهنمای تصویری دریافت و مشاهده کارنامه نهایی ارشد در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم.

. در اولین قدم برای دریافت کارنامه نهایی ارشد باید آدرس سامانه سنجش یعنی sanjesh.org را در مرورگر گوگل خود درج کرده و وارد آن شوید.

 

 

برای دانلود کارنامه سبز کنکور وارد لینک مربوطه شوید

 

 

مشاهده کارنامه نهایی کارشناسی ارشد

 

. پس از ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نوبت به انتخاب گزینه نارنجی رنگ کارشناسی ارشد از بین گزینه های موجود در منوی سمت راست سامانه می رسد.

 

 

سامانه مشاهده کارنامه نهایی ارشد

 

 

. در قدم بعدی باید بر روی گزینه ای تحت عنوان سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته (اعلام نتایج نهایی) کلیک کنید تا صفحه جدیدی برایتان باز شود.

 

 

کارنامه سبز ارشد

 

 

. در صفحه بعدی باز شده الزاماً باید بر روی گزینه طوسی رنگی تحت عنوان ورود به سیستم بزنید.

 

 

کارنامه ارشد

 

 

. پس از کلیک بر روی گزینه ورود به سیستم صفحه ای برای شما باز می شود که در آن دو روش کاملاً متفاوت برای دریافت و مشاهده کارنامه نهایی کارشناسی ارشد به شما پیشنهاد شده است.

 

 

سایت دریافت کارنامه سبز ارشد

 

 

 

در یکی از این روش ها می توانید با درج کد پیگیری ثبت نام و همین طور شماره پرونده برای دریافت کارنامه نهایی ارشد اقدام کنید.

اما در روش دیگر، دریافت کارنامه نهایی ارشد از طریق درج تاریخ تولد، کد ملی و شماره پرونده در فیلدهای مربوطه در سایت سنجش امکان پذیر است.

. در قدم بعدی و پس از انتخاب یکی از روش های مشاهده کارنامه نهایی ارشد و درج موارد خواسته شده صفحه ای برایتان باز می شود که باید از میان گزینه های موجود در آن بر روی گزینه مشاهده کارنامه نهایی کلیک بفرمایید تا کارنامه برای شما به نمایش در بیاید.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه اعلام نتایح ارشد بدون کنکور آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

در مورد بخش های مختلف کارنامه نهایی کارشناسی ارشد چه می دانید؟

در کارنامه نهایی کارشناسی ارشد بخش های مختلفی گنجانده شده که در این بخش از نوشته قصد معرفی و ارائه توضیحات لازم در رابطه با هر یک از این بخش ها را برای شما عزیزان همیشه همراه داریم.

 

 

. بخش رتبه قبولی داوطلب

یکی از بخش های گنجانده شده در کارنامه نهایی کارشناسی ارشد بخش رتبه قبولی داوطلب است. در این قسمت می توانید رتبه آخرین فرد پذیرفته شده در رشته محل های انتخابی خود را با توجه به ظرفیت پذیرش آن در دانشگاه ها ملاحظه بفرمایید.

 

 

برای اطلاع از زمان، نحوه و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری بر روی لینک مربوطه کیلک کنید

 

 

. قسمت ستون رتبه داوطلب کنکور ارشد

از دیگر بخش های گنجانده شده در کارنامه نهایی ارشد قسمت ستون رتبه داوطلب است. در این قسمت می توان رتبه قبولی در کد رشته محل ها را در قیاس با دیگر داوطلبان شرکت کننده در آزمون ارشد مشاهده کرد.

 

 

. ستون نتیجه کارنامه نهایی ارشد

ستون نتیجه از دیگر بخش های مهمی که با دریافت کارنامه نهایی ارشد می توانید آن را مشاهده کنید.

اگر عددی را در این ستون می بینید می توانید توضیحات مربوط به آن را در بخش انتهایی کارنامه نهایی ارشد ملاحظه بفرمایید.

اما در صورتی که در این بخش و در جلوی یکی از کد رشته محل ها علامت ستاره باشد این موضوع به معنای قبولی شما در آن کد رشته محل است.

 

 

. بخش ترتیب علاقه در کارنامه نهایی ارشد

در این بخش می توانید کد رشته محل هایی که به ترتیب در برگه انتخاب رشته ارشد درج کرده بودید را ملاحظه کنید.

 

 

. بخش مشخصات ثبت نامی داوطلب در کارنامه نهایی کارشناسی ارشد

در این بخش مشخصات ثبت نامی داوطلب از جمله جنس، سال تولد، شماره پرونده، شماره شناسنامه، نام و نام خانوادگی و معدل وی گنجانده شده است.

 

 

برای ورود به سامانه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

آیا امکان اعتراض به نتایج مندرج در کارنامه نهایی کارشناسی ارشد وجود دارد؟

همواره این احتمال وجود دارد که داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد به موارد مندرج در کارنامه نهایی کارشناسی ارشد معترض باشند و نتیجه آزمون چندان چنگی به دلشان نزند.

اینجاست که باید عرض کنیم سازمان سنجش آموزش کشور برای رفاه حال این دسته از عزیزان امکان اعتراض به نتیجه را برای آن ها فراهم کرده است.

فقط کافیست که هر داوطلب به پخش سیستم پاسخگویی سازمان سنجش وارد شده و درخواست اعتراض خود را در آن جا ثبت کند.

پس از انجام بررسی های لازم توسط کارشناسان متبحر و متخصص سازمان سنجش آموزش کشور نتیجه نهایی به وی اعلام می شود.

البته دقت داشته باشید که ثبت درخواست اعتراض در بخش سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش آموزش کشور طی مراحلی برای هر یک از داوطلبان معترض انجام می شود که الزاماً قبل از هر کاری برای انجام این کار باید از طریق مشاوری کاردان و خبره آن ها مطلع شوید.

 

 

آیا بعد از انتشار کارنامه نهایی ارشد اولویت های بعدی داوطلب نیز بررسی می شود؟

شاید این پرسش برای شما هم مطرح شود که آیا پس از انتشار کارنامه نهایی کارشناسی ارشد برای داوطلبان امکان بررسی اولویت های بعدی داوطلب برای سازمان سنجش وجود دارد یا خیر؟

در پاسخ باید عرض کنیم که بله در صورت تمایل فرد داوطلب این امر برای سازمان سنجش آموزش کشور مقدور است و فرد متقاضی می تواند برای گزینش در کد رشته محل های دیگر مشخص شده در کارنامه نهایی نیز اقدامات لازم را انجام دهد.

 

 

آیا می دانید کارنامه نهایی یا کارنامه سبز ارشد چیست؟

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که نام دیگر کارنامه نهایی کارشناسی ارشد کارنامه سبز است. باید عرض کنیم که کارنامه سبز کارنامه ای است که آخرین رتبه قبولی کد رشته محل انتخابی خود را نیز در آن مشاهده کنید.

در واقع، با بررسی این کارنامه خاص متوجه می شوید که اگر شماری از کد رشته محل ها را در بخش های بالاتر برگه انتخاب رشته درج می کردید صددرصد در آن ها پذیرفته می شدید.

 

 

 ثبت نام قطعی در صورت قبولی در کد رشته محل درج شده در کارنامه سبز

در صورتی که مؤفق به قبولی و پذیرش در یکی از کد رشته محل های درج شده در کارنامه نهایی کارشناسی ارشد یا همان کارنامه سبز شدید حال نوبت به انجام ثبت نام قطعی شما در دانشگاه محل قبولی می رسد.

اما قبل از هر گونه اقدامی برای ثبت نام الزاماً باید با نحوه انجام این کار آشنا شوید. به این معنا که بدانید آیا ثبت نام به صورت اینترنتی است یا این که نه این امر هم به صورت آنلاین و هم حضوری و با مراجعه به دانشگاه محل قبولی انجام می شود؟

البته به جز این مورد کسب اطلاعاتی در رابطه با مدارک و زمان در نظر گرفته شده برای ثبت نام هم الزامی و مهم به نظر می رسد که می توانید از طریق مشاوری آگاه برای اطلاع از آن ها اقدام کنید.

 

 

جهت اطلاع از نحوه انتشار کارنامه سبز کارشناسی ارشد و همین طور بخش های مختلف این کارنامه از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099075307 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

رشته های شناور کنکور ارشد

راهنمای ثبت نام کنکور ارشد

کارت ورود به جلسه کنکور ارشد

کارنامه نهایی کارشناسی ارشد

به این پست امتیاز دهید
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوال دارید با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور :

909 9075307

تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

کارنامه نهایی کارشناسی ارشد چه زمانی منتشر می شود؟

کارنامه نهایی کارشناسی ارشد به طور معمول یک هفته پس از اعلام نتایج نهایی ارشد منتشر می شود.

چگونه می توان برای مشاهده کارنامه نهایی کارشناسی ارشد اقدام کرد؟

برای مشاهده کارنامه نهایی کارشناسی ارشد باید به سایت سازمام سنجش آموزش کشور مراجعه کنید.

کارنامه نهایی کارشناسی ارشد چیست؟

کارنامه نهای کارشناسی ارشد کارنامه ای است که می توانید در آن آخرین رتبه قبولی کد رشته محل انتخابی خود را مشاهده کنید.

آیا امکان اعتراض به مندرجات کارنامه نهایی کارشناسی ارشد برای داوطلبان وجود دارد؟

بله. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه با تیم مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نظرات

 1. مهران رحیمی
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۳

  درود. اگه مشمول شرایط بررسی اشتباه نباشم، آیا سازمان سنجش دلایلی مثل بی‌دقتی در انتخاب رشته یا عدم رضایت از محل قبولی را می‌پذیره و به تقاضای اولویت بعد رسیدگی می‌کنه؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۱

   سلام وقت بخیر.بعد از بررسی کارنامه نهایی کارشناسی ارشد 1400 میتونید درخواست ثبت کنید.

 2. سامان نکونام
  ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۷:۲۵

  سلام. در صورتی که مشمول شرایط بررسی اشتباه نباشیم، آیا سازمان سنجش دلایلی مانند بی‌دقتی در انتخاب رشته یا عدم رضایت از محل قبولی را می‌پذیرد و به تقاضای اولویت بعد رسیدگی می‌کند؟

  • کارشناس ارشد
   ۸ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۶

   سلام وقتتون بخیر باید در کارنامه سبز اولویت های بعدی بررسی شود در غیر اینصورت خیر

 3. پارسا محمدی
  ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۸

  سلام. طبق اطلاعات کارنامه سبز در اولویت بعد قبول شدم اما مشمول شرایطی که سازمان سنجش برای بررسی اشتباه اعلام کرده نیستم. آیا هیچ راهی برای تقاضای اولویت بعد وجود دارد؟

  • کارشناس ارشد
   ۶ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۹

   سلام اگرمشمول شرایط نباشیدخیر

مطالب مرتبط

تماس با مشاور