ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری

تحلیل کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری 1401 + تحلیل کارنامه رتبه ها

  • دسته بندی
  • دیدگاه ها ۰
کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری پس از آزمون منتشر می شود و در آن اطلاعات مهمی درج خواهد شد که لازم است از آن ها مطلع باشید. ما در این قسمت قصد داریم به معرفی و بررسی قسمت های مهم کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری  از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

در کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری چه اطلاعاتی درج می شود؟

 

در کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری مواردی همچون اطلاعات ثبت نام، موارد مربوط به رشته داوطلب، وضعیت داوطلب و کدرشته های امتحانی درج خواهد شد. به علاوه وضعیت علمی داوطلب با نمره هایی که کسب کرده نیز مشخص می شود.

پس از انتخاب رشته داوطلبان، سازمان سنجش فرم های انتخاب رشته را بررسی کرده و از داوطلبان مصاحبه دعوت به عمل می آورد. افرادی که حد نصاب نمره  را کسب کرده باشند، اعلام خواهند شد.

 

برای اطلاع از نکات مربوط به ثبت نام آزمون دکتری کلیک کنید.

 

نحوه دسترسی به کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری چگونه است؟

برای دسترسی به کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری کافی است به سایت سنجش سنجش مراجعه کرده و سپس مشخصات فردی خود هم چون شماره پرونده، شماره شناسنامه خود را وارد نمایید. در نهایت کارنامه به شما براساس کد رشته های انتخابی تان نمایش داده خواهد شد.

 

 

اطلاعات ثبت نامی در کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری

همانطور که در قسمت های قبل اشاره کرده بودیم، یک قسمت از کارنامه شما مربوط به اطلاعات ثبت نامی است. مانند شماره پرونده، نام و نام خانوادگی، جنس، شماره شناسنامه، سال تولد است.

سایر اطلاعات شامل سهمیه ثبت نامی، ارگان سهمیه رزمندگی یا ایثارگری، مربی رسمی (قطعی یا آزمایشی)، معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای، ماه و سال اخذ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای، می شود.

نام رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد، نام موسسه فارغ التحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و در نهایت وضعیت فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای نیز در کارنامه درج خواهد شد.

 نکته ای که لازم است به آن توجه کنید، صحت اطلاعات است. در صورتی که کوچک ترین مغایرتی نسبت به اطلاعات واقعی شما داشته باشد، لازم است برای تصحیح آن اقدام کنید. زیرا اگر مشخص شود که عمداً یا سهواً  اطلاعات خود را تصحیح نکرده اید، منجر به محرومیت از آزمون خواهد شد.

 

 

آشنایی با کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری

 

 

 

توضیحات اطلاعات رشته امتحانی در کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری

در ستون اول شماره داوطلبی افراد درج خواهد شد و در ستون دوم کد رشته امتحانی وارد می شود. نام رشته امتحانی شما در ستون سوم درج می شود و در ستون چهارم نیز اینکه رشته نیاز به ارزیابی تخصصی دارد یا خیر مشخص خواهد شد. در ستون آخر هم ترازکتبی نوشته می شود.

در اطلاعات رشته امتحانی کادری قرمز رنگ نیز وجود دارد که در آن لینک تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری وارد خواهد شد.

 

 

تحلیل نمره کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری

 

 

توضیحات وضعیت داوطلب در کد رشته های انتخابی کارنامه انتخاب رشته دکتری

در این قسمت می توانید به مشاهده کارنامه انتخاب رشته، کد رشته ها و نمره حد نصاب دانشگاه ها بپردازید. در تصویر زیر کارنامه داوطلبی را مشاهده می کنید که تراز کتبی وی 1483 بوده و شانزده کد رشته را وارد کرده است. این داوطلب سهمیه ایثارگران را نیز داشته است.

اگر مقابل برخی رشته ها عدد 5 درج شده باشد، بدین معناست که فاقد حد نصاب دانشگاه بوده و اگر عدد 4 درج شده باشد، بدین معناست که این مرکز دانشگاهی سهمیه ایثارگران را دارد.

در جدول زیر معنی تمامی اعداد درج شده را می توانید ملاحظه کنید.

 

 

عدد مفهوم نتیجه
1 تراز کتبی داوطلب بدون احتساب سهمیه برابر یا بیشتر از تراز دعوت به مصاحبه کدرشته محل می باشد دعوت به مصاحبه شده
2 تراز کتبی داوطلب با احتساب سهمیه رزمندگان برابر یا بیشتر از تراز دعوت به مصاحبه کدرشته محل می باشد دعوت به مصاحبه شده
4 تراز کتبی داوطلب با احتساب سهمیه ایثارگران برابر یا بیشتر از تراز دعوت به مصاحبه کدرشته محل می باشد دعوت به مصاحبه شده
5 تراز کتبی داوطلب با احتساب سهمیه و بدون احتساب سهمیه کمتر از تراز دعوت به مصاحبه کدرشته محل می باشد دعوت به مصاحبه نشده
7 رشته محل انتخابی از از ردیف رشته های مندرج در دفترچه انتخاب رشته دکتری 1401 حذف شده است دعوت به مصاحبه نشده
14         با توجه به ظرفیت رشته محل، امكان اختصاص ظرفیت خاص به ایثارگران 25 و 5 درصد و رزمندگان وجود ندارد دعوت به مصاحبه نشده

 

برای کسب اطلاعات درباره اعلام نتایج آزمون دکتری وارد شوید.

 

وضعیت علمی داوطلب در بین تمام افراد حاضر در جلسه آزمون در رشته امتحانی

یکی از موارد مهم دیگری که در کارنامه دکتری به آن اشاره می شود، وضعیت علمی داوطلبان است. در این قسمت مواردی همچون، نوع سهمیه، نمره کل، آخرین رتبه های مجاز شده و بورسیه اعلام خواهد شد.

از آنجایی که در مرحله ثبت نام نوع سهمیه مشخص خواهد شد. به همین دلیل در این قسمت نیز نوع سهمیه می آید که می توانید آن را ببینید.

نمره کلی که شما کسب کرده اید، شرایط تان را نسبت به سایر داوطلبین مشخص خواهد کرد.

رتبه در سهمیه نیز همانطور که نام آن مشخص است، با توجه به سهمیه افراد مشخص می شود. افرادی که علاوه بر سهمیه منطقه دارای سهمیه های دیگری همچون رزمندگان و یا ایثارگران هستند نیز دراین قسمت نوع سهمیه آن ها مشخص می شود.

در کارنامه، عددی که در زیر عبارت “آخرین رتبه مجاز دوره روزانه و بورس اعزام به خارج از کشور” درج شده، نشان می دهد که آخرین رتبه ای مجاز به انتخاب رشته و بورس اعزام به خارج از کشور بوده، چقدر می باشد.

عددی که در زیر عبارت ” آخرین رتبه مجاز سایر دوره ها (دانشگاه آزاد اسلامی، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان)” درج شده، نشان می دهد که آخرین فردی که مجاز در دانشگاه آزاد، پیام نور، پردیس و غیرانتفاعی بوده است، چقدر می باشد.

 

 

 

تحلیل رتبه کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری

 

 

زمان دریافت کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری

زمان دریافت کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری، از طریق وبسایت سنجش اعلام خواهد شد. مهم است که زمان دقیق دریافت کارنامه آگاه باشید، زیرا براساس موارد آمده در کارنامه داوطلبان لازم است خود را برای شرکت در جلسات مصاحبه آماده نمایند.

 

 

نحوه دریافت کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری

برای دریافت کارنامه کافی است در زمان مشخص شده  به سایت سنجش مراجعه کرده و ازاطلاعات مورد نیاز را وارد نمایید. این اطلاعات شامل، (شماره داوطلبی ، نام ، نام خانوادگی ، شماره شناسنامه و سال تولد) می شود. البته امکان جستجو با شماره پرونده و شماره شناسنامه نیز وجود دارد.

 

 

تکمیل فرم صلاحیت عمومی

افرادی که به مصاحبه دعوت می شوند، لازم است فرم صلاحیت های خود را تکمیل نمایند. برای تکمیل فرم صلاحیت ابتدا به سایت سنجش مراجعه کرده و سپس لینک مربوط را باز کرده و پس از پرداخت مبلغ مشخص شده، می توانید فرم صلاحیت عمومی را تکمیل نمایید. پس از تکمیل یک کد پیگیری نیز در اختیار افراد قرار خواهد گرفت.

 

 

مرحله بعد از انتخاب رشته آزمون دکتری

پس از مرحله انتخاب رشته آزمون دکتری، تمامی دعوت شدگان نیاز است در جلسه حاضر شوند. پس از حاضر شدن دعوت شدگان، فرم صلاحیت عمومی به آن ها داده شده می توانند آن را تکمیل نمایند و همینطور هزینه های مورد نیاز را پرداخت کنند.

لازم است به این نکته توجه داشته باشید که هر یک از دانشگاه ها به صورت مستقل مصاحبه خود را برگزار خواهند کرد. به همین دلیل ادامه مراحل از طریق وبسایت های دانشگاه ها نیز بررسی خواهد شد. مدارکی که لازم است دعوت شدگان همراه خود داشته باشند، شامل، کارشناسی ارشد و ریز نمرات می شود.

  • اصل مدرک کارشناسی + ریز نمرات.

اصل  مدرک کارشناسی اصولاً برای افرادی که به صورت شبانه تحصیل کرده اند، صادر می شود. اما اگر به صورت روزانه دوره کارشناسی خود را گذرانده باشید، نیاز است برای دریافت اصل مدرک کارشناسی سابقه کاری داشته باشید. ریز نمرات نیز دانشگاه محل تحصیل شما قابل دریافت است.

  • اصل شناسنامه و یا کارت ملی

اصل شناسنامه و کارت ملی نیز مدارک هویتی شما هستند.

  • اصل گواهی که نشان دهنده عضویت در هیات علمی است.

برای افرادی که قصد استفاده از سهمیه هیئت علمی را دارند، ارائه این مدرک الزامی می باشد.

  • مستندات سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی.

داوطلبانی که دارای مستندات علمی هستند نیاز است مدارک مربوط به مستندات خود را ارائه دهند.

  • فیش نشان دهنده  واریز هزینه مصاحبه

این فیش را پس از واریز باید همراه خود داشته باشید.

  • سایر مدارک و مستندات طبق اعلام دانشگاه

به صورت کلی هر گونه مدارکی که توسط دانشگاه اعلام شود، نیاز است ارائه دهید.

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری بپردازیم. اینکه در کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری چه مواردی درج می شود، زمان انتشار آن کی است و مواردی از این دست بررسی گردید. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کارنامه و زمان انتخاب رشته آزمون دکتری  از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

زمان دقیق انتشار کارنامه انتخاب رشته دکتری چه تاریخی است؟

تاریخ دقیق از طریق وبسایت سنجش اعلام خواهد شد.

در کارنامه آزمون دکتری چه اطلاعاتی درج می شود؟

اطلاعاتی همچون مشخصات ثبت نام، وضعیت علمی داوطلبان و یک سری اطلاعات دیگر.

آیا سهمیه نیز در کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری درج می گردد؟

بله سهمیه ها نیز در کارنامه مشخص خواهد شد.

برای تحلیل کارنامه انتخاب رشته دکتری می توان از ایران تحصیل کمک گرفت؟

بله ایران تحصیل برای تحلیل کارنامه ها می تواند به شما کمک کند.

مطالب مرتبط

نظرات

تماس با مشاور