ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

سامانه پشتیبانی همگام آموزش و پرورش

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۲۶
 • تاریخ بروزرسانی: ۹ مرداد ۱۴۰۲
سامانه پشتیبانی همگام آموزش و پرورش
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سامانه پشتیبانی همگام آموزش و پرورش، پرتال جامعی است که برای ارتباط مدیران با دانش آموزان و والدین آنها از سوی وزارت آموزش و پرورش راه اندازی شده است. کلیه افرادی که در سامانه hamgam.medu.ir عضو هستند، می توانند در زمان بروز هر گونه مشکلی در زمان کار با سایت همگام و استفاده از آن از طریق پشتیبانی همگام برای رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام دهند. امکان دارد دانش آموزان در زمان ورود به بخش آزمون هدایت تحصیلی و یا بخش مشاهده کارنامه یا انتخاب رشته در سامانه همگام با مشکلاتی روبرو شود. اینجاست که برقراری ارتباط با پشتیبانی همگام می تواند بسیار راهگشا باشد و مشکل فرد را حل کند.

با توجه به این که استفاده از سامانه همگام در میان دانش آموزان، معلم ها و همین طور مدیران هر یک از مدارس متداول است بروز مشکل در زمان استفاده از سایت امری معمول به حساب می آید.  از این رو برای سهولت رفع مشکلات می توانید از طریق راه های ارتباط با پشتیبانی سایت همگام از جمله تماس، پیامک و ایمیل، با کارشناسان پشتیبانی این سایت ارتباط برقرار کنید. چنانچه شما عزیزان نیازمند دریافت راهنمایی در ارتباط با نحوه تماس با سامانه پشتیبانی همگام آموزش و پرورش هستید، کافی است با شماره 9099075307 تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه ایران تحصیل اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهند. 

معرفی سایت همگام 

شاید این سؤال مهم برای شما دوست عزیز مطرح شود که اصلاً سایت همگام چیست؟ و به چه کاری می آید؟ با توجه به الکترونیکی و آنلاین شدن تمامی فعالیت های درسی و تحصیلی سازمان آموزش و پرورش با ایجاد سایت همگام به نشانی اینترنتی hamgam.medu.ir گامی بزرگ جهت هوشمند شدن فعالیت مدارس برداشته است.

سامانه ای که همه افراد حاضر در مدرسه از دانش آموزان گرفته تا معلم ها و مدیر می توانند از آن استفاده کنند. اما در اینجا با این سؤال مهم روبرو می شوید که کاربرد سایت همگام چیست؟ در سامانه همگام امکان مشاهده کلیه فعالیت ها و اطلاعیه های اداری، آموزشی و پژوهشی مربوطه به مسئولین مدارس و همین طور دانش آموزان مختلف وجود دارد. به طور مثال، می توانید بخش های مختلفی از جمله غیبت های دانش آموز، تشویقی ها، کارنامه هر یک از ترم های تحصیلی و همین طور برنامه کلاسی را به صورت هفتگی مشاهده کنید.

در حقیقت، هدف از ایجاد و راه اندازی سامانه همگام آموزش و پرورش ایجاد ارتباطی قوی بین معلم ها، دانش آموزان و همین طور مدیران مشغول به کار در مدارس است. اما بسیاری از کاربرانی که در این سامانه عضو هستند، گاهی در استفاده از امکانات سایت دچار مشکل می شوند. از این رو پشتیبانی سامانه همگام راه اندازی شده است که در ادامه بیشتر با این بخش آشنا خواهید شد. 

معرفی سایت همگام 

برای اطلاع از زمان و نحوه هدایت تحصیلی پایه نهم در سامانه همگام آموزش و پرورش بر روی لینک کلیک کنید.

 

آشنایی با سامانه پشتیبانی همگام آموزش و پرورش 

سامانه همگام یکی از مهمترین سامانه هایی است که توسط سازمان آموزش و پروش راه اندازی شده است. در این سامانه دانش آموزان، معلمان و مدیران می توانند از خدمات متنوعی استفاده کنند و این افراد می توانند از طریق نام کاربری و رمز عبور وارد سامانه hamgam.medu.ir شوند و از تمام امکانات سایت از جمله مشاهده کارنامه دانش آموزی، آزمون هدایت تحصیلی و… بهره ببرند. 

اما چنانچه دانش آموزان و مدیران در هنگام کار با سامانه، با مشکل مواجه شوند، باید با سامانه پشتیبانی همگام آموزش و پرورش ارتباط برقرار کرده و برای رفع مشکل خود اقدام نمایند. پشتیبانی سامانه همگام جهت پیگیری و پاسخ به سوالات و مشکلات کاربران در ورود و استفاده از امکانات این سامانه راه اندازی شده است و شما می توانید از طریق ارتباط با کارشناسان پشتیبانی سامانه، مشکل خود را پیگیری نمایید. 

 

آشنایی با سامانه پشتیبانی همگام آموزش و پرورش 

اطلاعیه

چنانچه شما دانش آموزان و مدیران گرامی در هنگام ورود و استفاده از امکانات متنوع سامانه همگام مشکل دارید، می توانید از طریق تماس با شماره 9099075307 با کارشناسان ما در اکادمی ایران تحصیل تماس بگیرید تا شما عزیزان را در چگونگی ارتباط با سامانه پشتیبانی همگام آموزش و پرورش راهنمایی کنند. 

 

لزوم ایجاد بخش پشتیبانی همگام چیست؟

دقت داشته باشید که بخش پشتیبانی همگام جهت رفع هر گونه مشکلی از طرف کاربران مختلف یعنی معلم ها، دانش آموزان و یا مدیرهای مدارس ایجاد شده است. در حقیقت، هر زمانی که نتوانستید از امکانات سامانه همگام به خوبی استفاده کنید و در کار با آن ها مشکل داشتید می توانید از طریق پشتیبانی همگام برای حل آن اقدام کنید.

به طور مثال، مدام با خطای سیستم مواجه می شوید و با این که نمی توانید به بخش انتخاب رشته وارد شوید. حتی گاهی ممکن است در زمان دسترسی به صفحه آزمون هدایت تحصیلی نیز با مشکل مواجه شوید. در این اوقات اصلاً جای نگرانی نیست و می توانید به راحتی از طریق برقراری تماس با پشتیبانی همگام مشکلات پیش آمده را حل کنید. اما این که چگونه می توانید به تیم پشتیبانی همگام دسترسی داشته باشید بحثی است که در ادامه این نوشته در رابطه با آن با شما صحبت می کنیم.

 

برای ورود به بخش آزمون رغبت و توانایی پایه نهم در سامانه همگام آموزش و پرورش بر روی لینک کلیک کنید.

 

راه های دسترسی به پشتیبانی همگام چیست؟

چند راه مختلف برای برقراری ارتباط با پشتیبانی همگام پیش روی شما دوستان عزیز قرار دارد. یکی این که می توانید از طریق تماس تلفنی به پشتیبانی همگام دسترسی پیدا کرده و مشکل خود را مطرح و پاسخی برای حل آن پیدا کرد.

راه دیگر ارتباط با پشتیبانی همگام از طریق پیامک است که شما می توانید از طریق ارسال پیامک مشکل خود را مطرح کنید و کارشناسان پشتیبانی در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

البته به جز این دو راه ذکر شده می توانید از طریق پست الکترونیکی پشتیبانی همگام و یا شماره نمابر نیز به پشتیبانی همگام دسترسی داشته باشید.

لزوم ایجاد بخش پشتیبانی همگام چیست؟

اطلاعیه

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با نحوه دسترسی به پشتیبانی همگام هستید و یا مایل به اطلاع از شماره تماس های موجود برای تماس با پشتیبانی هستید، می توانید با مشاوران خبره ایران تحصیل از طریق شماره ثابت 9099075307 تماس بگیرید تا شما عزیزان را راهنمایی کنند.

 

چگونگی ورود به سامانه همگام

چگونگی ورود به سامانه همگام

به جز کسب اطلاعات در رابطه با نحوه برقراری ارتباط با سامانه پشتیبانی همگام آموزش و پرورش، یکی دیگر از مواردی که همواره برای افراد کاربر این سایت سؤال ایجاد می کند، بحث نحوه ورود و دسترسی به سامانه همگام است. ورود به سامانه همگام بسیار راحت و آسان است و شما می تونید از  طریق مراحل زیر وارد سامانه شوید:

برای ورود به سامانه همگام باید از طریق مرورگر گوگل خود اقدام بفرمایید و به راحتی و با تایپ آدرس سایت همگام به آدرس hamgam.medu.ir وارد این سامانه شوید.

بعد از ورود به این سامانه فیلدهایی روی صفحه برایتان به نمایش در می آیند که باید در آن ها رمز عبور و همین طور کد ملی خود را درج کنید.

اگر دانش آموز هستید به راحتی می توانید از طریق مدیر مدرسه خود از رمز عبور خود مطلع شوید. اگر جزء پرسنل مدرسه یعنی معلم و یا مدیر هستید، باید از طریق مراجعه به کارشناس فناوری استان و یا منطقه خود، جهت اطلاع از رمز عبور مورد نیاز برای ورود به سامانه همگام اقدام بفرمایید.

البته اگر از طریق سایتی به نام fish.medu.ir برای مشاهده فیش حقوقی خود به عنوان یکی از پرسنل مدارس اقدام می کنید می توانید از رمز عبور مورد استفاده برای ورود به سایت فیش حقوق فرهنگیان برای ورود به سایت همگام نیز استفاده کنید. در این زمان دیگر نیازی به دریافت رمز عبور جدید از روش مذکور در بالا نیست.

برای مشاهده راه های بازیابی در صورت فراموشی رمز همگام روی لینک بزنید.

بخش های مختلف سایت همگام آموزش و پرورش

بعد از درج رمز عبور و کد ملی مورد نیاز برای ورود به سامانه همگام در صفحه باز شده می توانید بخش هایی را مشاهده کنید که هر کدام عنوانی برای خود دارند و عملکرد هر یک با دیگری متفاوت است.

به طور مثال، یکی از بخش ها به نام المپیادهای آموزشی راه اندازی شده است. تمامی دانش آموزان می توانند از این قسمت جهت ثبت نام در المپیادهای مختلف و شرکت در آن ها استفاده کنند.

یکی دیگر از بخش ها هدایت تحصیلی نام دارد که در واقع یکی از مهم ترین بخش های گنجانده شده در سایت همگام است. بخشی که دانش آموزان می توانند جهت انجام انتخاب رشته در پایه نهم تحصیلی از آن استفاده کنند و اولویت بندی رشته های مورد نظر خود را از طریق این بخش انجام دهند.

رشته هایی که براساس استعدادها و توانایی ها و همین طور علایق دانش آموز در سامانه همگام درج و به ترتیب اولویت درج می شوند.

یکی دیگر از بخش های مهم سایت همگام هدایت تحصیلی آموزش و پرورش بخش استعدادهای درخشان است. کاربرد این بخش برای دانش آموزان انجام ثبت نام در طرح استعداد درخشان مدارس مختلف است.

بخش مهم دیگر قسمت آزمون های آنلاین است. با کلیک بر روی این گزینه می توانید برای شرکت در آزمون های اینترنتی و آنلاینی که توسط مدارس برگزار می شود شرکت داشته باشید.

از میان مابقی بخش های درج شده در اولین صفحه سایت همگام می توان به موارد دیگری همچون کارنامه، برنامه کلاسی دانش آموز، جشنواره ها، فعالیت های پژوهشی، آزمون های مشاوره ای، تکالیف، فرم ساز و شرکت در انتخابات اشاره کرد.

متقاضیان گرامی دقت فرمایید کلیه امور مربوط به سامانه پشتیبانی همگام آموزش و پرورش اعم از ثبت نام، ویرایش اطلاعات و ثبت درخواست ها به صورت اینترنتی از طریق نشانی اینترنتی hamgam.medu.ir انجام می گیرد.

بخش های مختلف سایت همگام آموزش و پرورش

 

برای کسب اطلاع از مراحل ثبت نام استخدام آموزش و پرورش بر روی لینک کلیک نمایید.

 

جدیدترین اخبار پیرامون سامانه همگام آموزش و پرورش 

نحوه دریافت کد ملی اتباع از طریق سامانه همگام

به اطلاع کاربران سامانه همگام آموزش و پرورش می رساند که تمامی دانش آموزان اتباع که کد ملی آنها در سامانه همگام،  10 رقمی بوده و با “025” آغاز می شود، از این پس این امکان را دارند که با دریافت گذرواژه از مدیر مدرسه خود، با ورود به سامانه همگام از خدمات متنوع آن استفاده کنند.
نحوه بازیابی رمز ورود سامانه همگام
در صورت فراموش کردن رمز ورود و یا دریافت هشدار “مشخصات وارد شده اشتباه می باشد”  کاربران می توانند رمز عبور خود را از مدیر مدرسه دریافت کنند. افرادی که در سیستم دارای نقشی همسطح مدیر مدرسه و یا بالاتر از آن را داشته باشند، باید از واحد فناوری مربوطه رمز جدید دریافت نمایند.
خلاصه مطالب
در این مقاله در ارتباط با سامانه پشتیبانی همگام آموزش و پرورش و راه های ارتباط با کارشناسان پشتیبانی این سامانه پرکاربرد برای دانش آموزان، معلمان و مدیران پرداختیم. سامانه پشتیبانی همگام آموزش و پرورش به آدرس hamgam.medu.ir می باشد و چنانچه کاربران هنگام ورود به این سامانه و استفاده از امکانات مختلف سایت با مشکل مواجه شوند، می توانند با کارشناسان مربوطه ارتباط برقرار کنند و سوالات خود را در میان بگذارند. 
راه های ارتباط با کارشناسان پشتیبانی همگام، از طریق پیامک، ایمیل و تماس تلفنی می باشد که شما می توانید از هر روشی که برایتان آسان تر می باشد، مشکلات خود را پیگیری نمایید. چنانچه شما کاربران گرامی در ارتباط با مطالب ارائه شده در این مقاله و نحوه برقراری ارتباز با پشتیبانی همگام آموزش و پرورش سوال و ابهامی دارید، می توانید با شماره 9099075307 تماس بگیرید تا مشاوران ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی سولات شما عزیزان باشند. 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

پادکست صوتی مقاله

 

 

5/5 - (5 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

چگونه می توان به پشتیبانی همگام دسترسی داشت؟ 

از طریق برقراری تماس تلفنی،‌پیامک و یا ایمیل می توان به پشتیبانی همگام دسترسی داشت.

فایده وجود پشتیبانی همگام چیست؟ 

به کمک پشتیبانی همگام می توان برای رفع مشکلات احتمالی به وجود آمده در زمان کار با سایت کمک کرد.

چگونه می توانم از شماره تماس پشتیبانی همگام مطلع شوم؟ 

از طریق برقراری تماس با مشاوران زبده ایران تحصیل می توانید از شماره تماس پشتیبانی همگام مطلع شوید.

نظرات

26 دیدگاه دربارهٔ «سامانه پشتیبانی همگام آموزش و پرورش»

 1. Avatar photo فاطمه گفت:

  سلام ایا متولد۸۳/۱۲میتونه توی پایه‌ای متوسطه دوم کلاس دهم در مدرسه عادی ثبت نام کنه؟

  1. Avatar photo مشاور ذوالنورنیا گفت:

   سلام خیر باید بعنوان بزرگسالان ثبت نام کنید

 2. Avatar photo محمد گفت:

  سلام من دیروز امزون رغبت دادم وثبت کردم وبعد اومدم ازمون توانایی روبزنم ثبت نشد و الان هرچقدر تلاش میکنم خطای عملیات میده باید چیکارکنم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر باید به آموزش و پرورش مراجعه کنید

 3. Avatar photo علی اکبر گفت:

  سلام
  بعد از تکمیل ثبت نام، خطای عدم ارتباط با سرویس آموزش و پرورش را میاره
  باید چیکار کنم
  چندبار هم امتحان کردم، ولی فایده نداره
  دانشگاه مجازی بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام کردم.

  1. Avatar photo مشاور طهماسبی گفت:

   سلام. این باگ سایت میباشد و باید منتظر رفع آن باشید.

 4. Avatar photo عباس نوریان گفت:

  سلام ادرس داخل سایت املاک واسکان با ادرس اموزش وپرورش فرق میکنه تو سایت اموزش پرورش هم هیچ گزینه ای برای تغییر ادرس نیست کافی نت هم چندین بار مراجعه کردیم میگه اموزش پرورش از سایت املاک واسکان باید ادرس برداره مدرسه هم میگه این کد پستی وادرس با کد پستی محل اقامت متفاوت هست به کجا مراجعه کنیم

  1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   داخل سامانه املاک و اسکان میتونید تغییر ادرس بدید اگر مشکلی بود تماس بگیرید با مجموعه ایران تحصیل تا مشاوران مجموعه راهنمایتون کنند

 5. Avatar photo محمد گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید سایت همگام شماره موبایل و کد ملی مدیر مدرسه رو با هم تطابق نمیده برای رفع این مشکل ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر . اطلاعات خود را در سامانه سیدا مجدد تجدید ویرایش بفرمایید . و منتظر ویرایش از سمت مرکز داده های آموزش پرورش باشید

 6. Avatar photo محمد گفت:

  سلام وقتتون بخیر سایت همگام یه چند وقتیه اصلا باز نمیشه چیکار کنم؟ میخوام کارناممو ببینم

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر . از سایت my.mediu.ir اقدام بفرمایید

   1. Avatar photo سینا گفت:

    سلام وقت شما
    اگه سایت برای ما قابل دسترسی نباشه راه دیگه ایم هست؟

    1. Avatar photo مشاور اقازاده گفت:

     سلام وقت بخیر
     خیر از طریق مراجعه حضوری اقدام کنید

   2. Avatar photo گفت:

    سلام خسته نباشید ببخشید من مراحل رو انجام دادم ولی گزینه ازمون رغبت ثبت نمیشه میزنه خطا در عملیات

    1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

     سلام مشکل از طرف سایت هست

  2. Avatar photo حبیب آزرمی گفت:

   سلام وقت بخیر
   من پایه هفتم هستم درآزمون رغبت شرکت کردم وقتی تایید رو میزنم میگه اطلاعات ذخیره شد پلی وقتی دوباره برمیگردم به آزمون میبینم هنوز ثبت نشده
   لطفاً راهنمایی بفرمایید

   1. Avatar photo مشاور محمدی گفت:

    سلام وقت بخیر به معاون اجرایی مدرسه بفرمایید که داخل سامانه ویرایش کنند

 7. Avatar photo اسلامی گفت:

  برای ورود به سایت هدایت تحصیلی سریال شناسنامه دانش اموز رو که واردمیکنیم ارورمیده که صحیح نیست و بایدبرای اصلاح به مدیرمدرسه مراجعه کنید ومدیرهم درجریان نیست وکمکی نمیکنه بایدچیکارکرد؟

  1. Avatar photo مشاور عیسائی گفت:

   سلام وقت بخیر
   به آموزش و پرورش منطقه مراجعه نمایید.

 8. Avatar photo سمیه اسلامی گفت:

  برای ورود به سایت هدایت تحصیلی سریال شناسنامه دانش اموز رو که واردمیکنیم ارورمیده که صحیح نیست و بایدبرای اصلاح به مدیرمدرسه مراجعه کنید ومدیرهم درجریان نیست وکمکی نمیکنه بایدچیکارکرد؟

  1. Avatar photo مشاور رضایی گفت:

   سلام وقت بخیر . معاونت مشاوره مدرسه باید رمز عبور همگام را به شما اعلام کند تا بتوانید وارد سامانه شوید

 9. Avatar photo Sasa گفت:

  سلام من میخام نتیجه ازمون نمونه دولتی رو ببینم ولی وقتی کد ملیمو میزنم تو سایت میزنه دانش اموز با این کد ملی یافت نشد
  کسی میدونه باید چه کنم؟😭🗿

  1. Avatar photo bagheri گفت:

   سلام وقت بخیر با مدرسه تماس بگیرید جهت دریافت اطلاعات کاربری خود

 10. Avatar photo کیانی گفت:

  شماره پیامک ارتباط با پشتیبانی چند هست

  1. Avatar photo gholizadegan گفت:

   لطفا جهت جوابگویی با شماره تماس بگبربد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • لیست مدارس آموزش از راه دور

  لیست مدارس آموزش از راه دور 1403 + زمان و شرایط + هزینه

  اطلاع از لیست مدارس آموزش از راه دور کمک می‌کند تا شما بتوانید از میان مدارسی که به صورت غیر حضوری فعالیت دارند؛ مدرسه‌ای که از نظر شما امکانات بهتری در اختیارتان قرار می‌دهد را انتخاب کنید. مدارس آموزش از...
 • شهریه مدارس نمونه دولتی

  شهریه مدارس نمونه دولتی 1403 + کلیه مقاطع | ایران تحصیل

  در میان مراکز آموزشی دولتی، مدارس نمونه دولتی از امتیاز و رتبه بسیار خوبی برخوردارند؛ به همین دلیل نیز بسیاری از دانش‌ آموزان برای ورود به این مدارس با شرکت در آزمون ورودی آن با یکدیگر رقابت می‌ کنند. یکی...
 • ثبت نام دبیرستان البرز

  ثبت نام دبیرستان البرز 1403 {شرایط جدید} + ورود mandegaralborz

  دانش‌آموزانی که تمایل به ادامه تحصیل و ثبت نام دبیرستان البرز در دوره  متوسطه دوم دبیرستان ماندگار البرز را دارند، می‌توانند در دوره زمانی مقرر با مشاهده شرایط ثبت نام دبیرستان البرز برای ثبت‌نام آزمون سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴...
 • سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل + بخشنامه 1403

  سایت آموزش و پرورش ترمیم معدل به نشانی اینترنتی my.medu.ir برای انجام ثبت نام جهت ترمیم معدل و ایجاد سابقه تحصیلی ایجاد‌ شده‌ است. افرادی که تمایل دارند تا سوابق تحصیلی خود را ایجاد کرده و معدل خود را ترمیم...
تماس با مشاور