ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

پرسش و پاسخ انتخاب رشته نهم

پرسش و پاسخ انتخاب رشته نهم
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

شرکت هر کدام از دانش آموزان در جلسات پرسش و پاسخ انتخاب رشته نهم می تواند افراد را در زمینه انتخاب رشته بسیار راهنمایی و هدایت کند. در حقیقت، زمان انتخاب رشته در پایه نهم تحصیلی یکی از حساس ترین و مهم ترین اوقات در زندگی هر فرد دانش آموز است. به طوری که هر دانش آموز در صورت داشتن انتخاب رشته ای اشتباه و به دور از توجه به عوامل مهمی مانند علاقه و استعداد درونی می تواند آینده را با دستان خود تباه کند. اما در صورت شرکت وی در جلسات پرسش و پاسخ انتخاب رشته نهم وی می تواند با شیوه صحیح انجام این کار آشنایی لازم را پیدا کند. البته در این میان امکان شرکت در جلسات پرسش و پاسخ انتخاب رشته نهم به صورت آنلاین هم برای دانش آموزان وجود دارد. در واقع، دانش آموزان با شرکت در این جلسات می توانند با راهنمای آنلاین انتخاب رشته نهم آشنایی لازم را پیدا کنند و از جزئیات انتخاب رشته در پایه نهم اطلاع پیدا کنند.

 

در این نوشته، با ذکر شماری از سؤالات و پاسخ های مطرح شده در جلسات پرسش و پاسخ انتخاب رشته نهم در خدمت شما دوستان و یاران همیشه همراه هستیم و سعی داریم اطلاعات خوبی در رابطه با نحوه انتخاب رشته، سامانه مورد استفاده برای انتخاب رشته از طریق طرح سوالات طرح شده در جلسات پرسش و پاسخ انتخاب رشته خدمت شما ارائه کنیم.

 

 

برای دریافت پاسخ سؤالات خود در رابطه با انتخاب رشته پایه نهم از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

راهنمای آنلاین انتخاب رشته نهم

 

 

 

برای دانلود بهترین تست هوش برای انتخاب رشته بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

به طور معمول چه سؤالاتی در جلسات پرسش و پاسخ انتخاب رشته نهم مطرح می شوند؟

شاید شما دوست عزیز دانش آموز این سوال را از خود بپرسید که در جلسه های پرسش و پاسخ انتخاب رشته نهم معمولاً شاهد طرح چه سؤالات مهم و اساسی هستیم؟

در پاسخ به این سؤال مهم باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که در جلسات پرسش و پاسخ انتخاب رشته به طور معمول سؤالاتی در رابطه با عوامل و عناصر مهم و مؤثر در انتخاب رشته های تحصیلی دوران دبیرستان، شیوه صحیح و اصولی انتخاب رشته در پایه نهم، موانعی که بر سر انتخاب رشته صحیح وجود دارد و نحوه رفع و از میان برداشتن آن ها و مواردی از این قبیل با دانش آموزان بحث می شود.

در حقیقت می توان این گونه گفت که با شرکت در جلسات پرسش و پاسخ انتخاب رشته می توان هر سؤالی که در رابطه با انتخاب رشته در این مقطع تحصیلی به ذهن رسید را مطرح و پاسخی قانع کننده و درست برای آن ها پیدا کرد.

 

 

اهمیت حضور و شرکت در جلسات پرسش و پاسخ انتخاب رشته نهم چیست؟

دیگر همه می دانیم که زمان انتخاب رشته در پایه نهم تحصیلی از آن دوران های حساس در زندگی افراد و دانش آموزان است.

دورانی که فرد با انتخاب رشته در دوران دبیرستان قصد دارد آینده ای درخشان و خوب را برای خود رقم بزند.

 البته این امر در صورتی است که انتخاب رشته فرد با توجه به معیارها و ملاک های لازم برای انتخاب رشته صورت گرفته باشد و این امر با توجه به علایق دانش آموز انجام شده باشد.

اما در این میان دانش آموزانی هستند که اطلاع دقیق و درستی از نحوه انتخاب رشته در دوران دبیرستان ندارند.

حتی نمی دانند که چگونه می توان برای این امر اقدام کرد و روال کار به چه صورت است.

بدتر این که اصلاً فرد نمی داند چه رشته ای برای وی مناسب است و به کدام یک از رشته های ارائه شده در دوران دبیرستان علاقه دارد.

اینجاست که شرکت در جلسات پرسش و پاسخ انتخاب رشته نهم می تواند به داد فرد دانش آموز برسد و وی را از سردرگمی نجات دهد.

فرد با حضور خود در این جلسات پرسش و پاسخ انتخاب رشته نهم می تواند با تمامی رشته های تحصیلی تا حد زیادی آشنا شود و اطلاعات خوب و مفیدی را در رابطه با بازار کار آن ها و همین طور دروس ارائه شده در این رشته های تحصیلی کسب کند.

پس توجه داشته باشید که شرکت فرد در جلسات پرسش و پاسخ انتخاب رشته نهم برای وی سرتاسر فایده است و می تواند به وی در داشتن انتخاب رشته ای مؤفق و درست کمک کند.

به این ترتیب، فرد با اطلاعات بیشتری دست به انتخاب رشته می زند و سال تحصیلی جدید را به نحو بهتری آغاز می کند.

 

 

چند مورد از سؤال های مطرح شده در جلسه های پرسش و پاسخ انتخاب رشته در پایه نهم

در ادامه این بخش با ذکر چند مورد از سؤال های مطرح شده در جلسه های پرسش و پاسخ انتخاب رشته نهم در خدمت شما دوستان و یاران عزیز و همیشه همراه هستیم.

 

 

برای دریافت بهترین مشاوره تحصیلی مقطع دبیرستان بر روی لینک مربوطه کلیک بفرمایید

 

. هدایت تحصیلی دانش آموزانی که تجدید شده اند چگونه انجام می شود؟

هدایت تحیصیلی افرادی که در دروس مختلف نمره قبولی را کسب نکرده اند و مردود شده اند بعد از کسب نمره قبولی آن ها در دروس انجام می شود.

 

 

برای اطلاع از مشاوره انتخاب رشته نهم بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

چه عواملی را می توان نام برد که می توانند اثری اساسی بر روی انتخاب رشته فرد داشته باشند؟

از بین عوامل مؤثر در انتخاب رشته افراد و دانش آموزان می توان به داشتن علاقه، استعداد و مهارت های شخصی، نیازهای جامعه ای که دانش آمورز در آن سکنی دارد و مواردی از این قبیل اشاره کرد.

اما در این میان نمرات دانش آموز در پایه های تحصیلی نهم، هشتم و هفتم نیز نقشی اساسی در انتخاب رشته فرد دانش آموز ایفا می کند.

 

 

انتخاب رشته نهم

 

 

. استعداد دانش آموز برای انتخاب رشته مهم تر است یا علایق وی؟

در این رابطه می توان این گونه اظهار نظر کرد که هر دوی این موارد به نوبه خود مهم هستند و در صورت بی توجهی به هر یک از آن ها می توان آینده تحصیلی و کاری خود را به تباهی کشید.

اما توجه داشته باشید که این دو باید در کنار هم باشند و صرف داشتن علاقه به رشته تحصیلی نمی توان برای انتخاب و ورود به آن اقدام کرد.

در واقع، تنها در صورتی می توانید رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنید که استعداد لازم را نیز برای ادامه تحصیل در آن و مطالعه درس های مربوط به رشته مورد نظر را نیز داشته باشید.

 

 

آیا امکان دریافت راهنمای آنلاین انتخاب رشته نهم نیز برای من وجود دارد؟

بله چرا که نه. جلسات پرسش و پاسخ انتخاب رشته تنها به صورت حضوری برگزار نمی شود و هر فرد می تواند در جلسات غیرحضوری آنلاین نیز شرکت کرده و راهنمای آنلاین انتخاب رشته نهم را دریافت کند.

به عبارت دیگر، با توجه به مقرون به صرفه بودن جلسات مشاوره آنلاین انتخاب رشته نهم برای هر فرد از جهت عدم نیاز به صرف هزینه زیاد برای رفت و آمد جهت شرکت در جلسات حضوری و صرفه جویی در زمان ترجیح بسیاری از افراد بر شرکت در این جلسات و دریافت راهنمای آنلاین انتخاب رشته نهم است.

در این راهنمای آنلاین انتخاب رشته نهم هر فرد می تواند با تمامی اصول لازم برای انتخاب رشته در دوران دبیرستان آشنایی لازم را پیدا کند.

بعلاوه، در راهنمای آنلاین انتخاب رشته نهم هر فرد می تواند با انواع رشته های تحصیلی، شرایط ورود و ادامه تحصیل در آن ها، روال معمول انتخاب رشته و مواردی از این قبیل آشنایی لازم را پیدا کند.

از طرف دیگر، در جلسات پرسش و پاسخ انتخاب رشته به صورت آنلاین به فرد در جهت کسب اطلاعاتی دقیق در رابطه با رشته انتخابی و مورد نظر کمک می شود.

 

 

 

برای ورود به سامانه انتخاب رشته دبیرستان بر روی لینک مربوطه کلیک کنید

از میان موانع انتخاب رشته درست می توان از چه مواردی نام برد؟ 

از بین مهم ترین موانع انتخاب رشته صحیح و منطقی می توان از دخالت خانواده ها، مجبور کردن فرزند به انتخاب رشته ای که مورد علاقه وی نیست و همین طور داشتن چشم و هم چشمی در انتخاب رشته را نام برد. 

موانعی که می توانند به راحتی زندگی و آینده دانش آموز را تباه کنند و وی را از ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه اش محروم کنند. 

 

 

برای شرکت در جلسات پرسش و پاسخ آنلاین و حضوری انتخاب رشته پایه نهم از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و  9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

مطالب مرتبط

مشاوره انتخاب رشته نهم

سایت همگام انتخاب رشته نهم

اولویت بندی انتخاب رشته نهم

سایت همگام هدایت تحصیلی

پرسش و پاسخ انتخاب رشته نهم

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مزیت شرکت در جلسات پرسش و پاسخ انتخاب رشته نهم چیست؟ 

با شرکت در جلسات پرسش و پاسخ انتخاب رشته نهم می توانید اطلاعات خوبی را در رابطه با نحوه انتخاب رشته و همین طور انواع رشته های تحصیلی بدست آورید.

چگونه می توانم برای دریافت راهنمای آنلاین انتخاب رشته نهم اقدام کنم؟ 

برای دریافت راهنمای آنلاین انتخاب رشته نهم می توانید با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

چه سؤالاتی در جلسات پرسش و پاسخ انتخاب رشته نهم مطرح می شود؟ 

در جلسات پرسش و پاسخ انتخاب رشته نهم سؤالاتی در رابطه با نحوه صحیح انتخاب رشته در پایه نهم تحصیلی و همین طور در رابطه با سایت همگام مطرح می شود.

 

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  asmylynrgs383@gmail.com
  ۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۲

  سلام
  من برای رفتن به متوسط دوم می خوام رشته گرافیک رو انتخاب کنم
  اما میخوام بدونم که برای رفتن به گرافیک باید رشته فنی حرفه ای رو انتخاب کنم یا گرافیک خودش یه رشته ی جدا است؟
  لطفا جواب منو بدید با تشکر.

  • Avatar photo
   obeidavi obeidavi
   ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۱

   سلام وقت بخیر لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید

 2. Avatar photo
  علی
  ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۳

  سلام،خسته نباشید.ببخشید من برای مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار، از چه رشته ای ،،، از فنی حرفه ای، میتوانم اقدام کنم؟

  • Avatar photo
   bagheri
   ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۲

   با سلام برای نرم افزار از فنی حرفه ای رشته نرم افزار اقدام کیند یا ریاضی برای کنکور رشته مهندسی کامپیوتر که در ارشد نرم افزار بردارید

 3. Avatar photo
  Amir
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۶

  و اینکه ۶۰۰ سوال مهم تره یا امتحانات

 4. Avatar photo
  Amir
  ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۵

  سلام من کلاس هشتمم نمره ریاضی پارسال ۲۰ و علوم هم ۲۰ اما امسال علوم ۲۰ اما ریاضی بخاطر استرسم ۱۵ شد میخاستم بدونم اگه سال دیگه یا نمره عالی ماسشون کنم میتونم رشته علوم تجربی رو ادامه بدم ؟؟؟؟لطفا پاسخ بدید

  • Avatar photo
   mohammadi
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته نهم به دهم بر اساس میانگین نمرات دروس تخصصی متوسطه دوره اول انجام می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

   • Avatar photo
    Amir
    ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۴۷

    خب میدونم من فقط ریاضی رو بد دادم اگه سال دیگه ریاضی و علومم ۱۹ یا ۲۰ باشن تجربی برام میاد؟ از دوستان شنیدم برای تجربی اون ۶۰۰ سوال مهم تره

   • Avatar photo
    Amir
    ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۴

    خب میدونم اگه سال دیگه با نمره ۱۹ یا ۲۰ ریاضی رو پاس کنم شانسم واسه تجربی چقدره

 5. Avatar photo
  ستایش
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۲

  سلام من کلاس نهم هستم

  (کلاس هفتم ریاضی 19) (کلاس هشتم ریاضی 17) (کلاس نهم ریاضی ترم اول 12 ولی برای ترم بشم 17) ایا میتونم برم رشته تجربی؟
  (علوم در هر سه پایه بالای 18)

 6. Avatar photo
  ستایش
  ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۷

  سلام، من کلاس نهم هستم (کلاس هفتم ریاضیم شد 19) (کلاس هشتم شد 17) (کلاس نهم نوبت اول شد 12) و نمره علومم در هر سه پایه بالای 18 شدم
  ایا قبول میکنن من به رشته تجربی برم…؟
  لطفا پاسخ بدید

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

   سلام وقت به خیر
   هدایت تحصیلی و انتخاب رشته نهم به دهم تجربی بر اساس میانگین نمرات دروس علوم و ریاضی متوسطه دوره اول تعیین می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید.

 7. Avatar photo
  پارسا
  ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۸

  سلام بنده کلاس نهم هستم خانوادم اسرار دارند که به رشته های تجربی یا ریاضی برم معدل علوم سال هفتم ۲۰ و ریاضی ۱۷ سال هشتم علوم ۱۸ و ریاضی ۱۷ ولی متاسفانه ترم اول امسال خوب درس نخواندم و معدل کل شد ۱۵ و ۷۷ اگر ترم دوم همه نمراتم بالای ۱۹ باشه میتونم رشته های ریاصی و تجربی بیارم لطفا پاسخ بدید ممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۴

   با سلام.اگر نمرات شما بالا باشند امکان ان وجود دارد.در مبحث انتخاب رشته بهتر است به علایق خود توجه کنید.

 8. Avatar photo
  آرمان
  ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۹

  خواستم بپرسم که برای طراحی صنعتی ، باید چه مسیر و رشته ای رو طی کنم ( الان انتخاب رشته نهم به دهمم )

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳۰ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۶

   سلام وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره تحصیلی درخصوص انتخاب رشته نهم و ورود به رشته طراحی صنعتی با مشاوران مرکز تماس بگیرید .

  • Avatar photo
   Amir
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۷

   سلام من کلاس هشتمم نمره ریاضی پارسال ۲۰ و علوم هم ۲۰ اما امسال علوم ۲۰ اما ریاضی بخاطر استرسم ۱۵ شد میخاستم بدونم اگه سال دیگه یا نمره عالی ماسشون کنم میتونم رشته علوم تجربی رو ادامه بدم ؟؟؟؟لطفا پاسخ بدید

   • Avatar photo
    ekhlasi
    ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۰۴

    با سلام وقت بخیر بله مشکلی ندارد

 9. Avatar photo
  Donya
  ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۸

  سلام خسته نباشید
  من به رشته ی تجربی خیلی علاقه دارم ولی میترسم که زیر شاخه ای که دلم می خواد قبول نشم چون خیلی داوطلب هاش زیادن و کنکور سخت،،همچنین شغل هایی که دوست دارم در تجربی بیشتر هستند نسبت به ریاضی و انسانی،معدل هفتم و هشتم هم ۲۰ بوده میشه لطفا راهنمایی کنید منو؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۵

   سلام وقت بخیر بله رقابت در رشته تجربی زیاد هستش ولی با برنامهریزی و مشاوره درست امکانش هست

 10. Avatar photo
  حسین
  ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۰

  من می خواهم در رشته برنامه نویسی ثبت نام کنم اما نمی دونم باید در کدام رشته ثبت نام کنم

  ممنون میشم اگه جواب بدین

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۳

   سلام وقت بخیر باید وارد رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار بشید

 11. Avatar photo
  Tinataliee
  ۲۲ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۳۷

  سلام من امسال کلاس نهمم
  معدل هشتمم شده ۱۹.۵. نمره علوم شده ۱۹ تو هشتم و نمره ریاضی شدع ۱۸. نمرات هفتمم ک هر دو بالای ۱۸ بوده.
  میتونم رشته تجربی بردارم؟! لطفا بگید خیلی استرس دارم ممنون

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۵ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۴

   سلام. بله

 12. Avatar photo
  تینا
  ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۸

  سلام من سال هفتم معدل ۱۶ خورده ای
  هشتم ۱۸ خورده ای اگه نهم ۱۷ یا ۱۸ بشه معدلم میتونم برم رشته انسانی یا رشته حسابداری هنرستان فنی حرفه ای ؟
  و یک سوال دیگه کلا با این معدل ها یک رشته خوب
  میتونه چی باشع؟

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۸

   سلام وقت بخیر.ورود به رشته های پایه نهم شرط معدل خاصی ندارد ولی هرچه مخعدل بالاتر باشد شانستون برای قبولی تو رشته مورد علاقتون بیشتره.

 13. Avatar photo
  علیرضا رسول
  ۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۳

  سلام من میخواهم بروم ساخت بازی رایان ولی نمیدانم چه رشته ای را باید انتخاب کنم

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۳۰

   سلام وقت به خیر فعالیت در چنین زمینه هایی نیازمند مهارت در رشته های کامپیوتر ،نرم افزار و برنامه نویسی است.

 14. Avatar photo
  کیمیا
  ۱۱ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۵۴

  سلام خسته نباشید من معدل هفتمم ۱۹.۴۳‌ ( ریاضی ۱۸و علوم ۱۹)
  معدل هشتمم ۱۹.۶۸ (ریاضی۱۷و علوم ۱۹)
  معدل نهمم ۱۸ (ریاضی ۱۱ وعلوم ۱۴) شدم .
  میتونم برم رشته تجربی؟یا باید امتحان تایین رشته مجدد بدم؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۳

   سلام میانگین ریاضیت زیر 15 میشه و از اونجاییکه نهم ضریب سه هست معدلت رو آورده پایین و برای انتخاب رشته نهم به دهم میانگین سه سال در نظر گرفته میشه

 15. Avatar photo
  .....
  ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۴

  سلام من به رشته تجربی علاقه خیلی دارم و استعداد خوبی دارم معدل هفتم۱۹.۵ ریاضی۱۷ علوم۱۹ هشتم۱۸.۶۴ رباضی۱۵ علوم۱۸ نهم ۱۸.۸۶ ریاضی ۱۷ علوم۱۹ میتونم وارد رشته تجربی بشم؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۱۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۰

   سلام اره چون میانگین بالای 15 میشه میتونی رشته تجربی رو برای نهم به دهم انتخاب کنی

 16. Avatar photo
  Shamila
  ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۳۵

  سلام چرا جواب سوال من رو نمیدید ۶ روز پیش پرسیدم

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۲

   سلام بله میتونی چون میانگین نمرات علوم و ریاضی بالای 15 هست و با این محاسبه میتونی رشته تجربی رو انتخاب کنید

 17. Avatar photo
  ملیکا
  ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۶

  سلام ببخشید من هفتم ریاضی ۱۹/۵و علوم ۱۶/۵ و معدلم ۱۹/۸۶و هشتم هم ریاضی و هم علوم و هم معدلم کامل و الان ک نهمم هم ریاضی و هم علوم ۱۹ شدم آیا من رشته تجربی و اولویت الف رو میارم؟میشه زود جواب منو بدید؟خیلی نگرانم

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۴

   سلام ملیکا بله با این شرایطی که دارین الویت الف میارین

   • Avatar photo
    ملیکا
    ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۵

    خیلی ممنون از لطفتون 🙂

 18. Avatar photo
  Reza
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۸

  خیلی ممنون بعد ببخشید همین بهیاری توی دانشگاه چه رشته هایی داره؟

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۶

   سلام برای انتخاب بهیاری باید از دیپلم به بعد افدام کنی ولی الان دبیرستان رشته های نگهداری از سالمند و کودک بصورت محدود پذیرش داره

   • Avatar photo
    تینا
    ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۲۷

    سلام من سال هفتم معدل ۱۶ خورده ای
    هشتم ۱۸ خورده ای اگه نهم ۱۷ یا ۱۸ بشه معدلم میتونم برم رشته انسانی یا رشته حسابداری هنرستان فنی حرفه ای ؟
    و یک سوال دیگه کلا با این معدل ها یک رشته خوب
    میتونه چی باشع؟

    • Avatar photo
     کارشناس ارشد
     ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷

     سلام وقت به خیر
     سال نهم بر اساس نمرات شما و فرم هدایت تحصیلی اولویت بندی برای شما انجام می شود.
     رشته خوب بستگی به علاقه،هدف و آینده ی شغلی که برای خود در نظر دارید،دارد.

    • Avatar photo
     ستایش
     ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۵

     سلام، من کلاس نهم هستم (کلاس هفتم ریاضیم شد 19) (کلاس هشتم شد 17) (کلاس نهم نوبت اول شد 12) و نمره علومم در هر سه پایه بالای 18 شدم
     ایا قبول میکنن من به رشته تجربی برم…؟
     لطفا پاسخ بدید

 19. Avatar photo
  Reza
  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۰

  سلام وقت بخیر ببخشید من امروز با یه نفر درباره انتخاب رشته صبحت کردم بهم هنرستان بهیاری رو پیشنهاد داد آیا همچین چیزی هست امکان ادامه دادن در دانشگاه رو داره؟و امکان پیشرفت به رشته پرستاری در دانشگاه چی ؟¿
  (من ساکن کرمانشاه هستم)ممنون میشم راهنمایی کنید

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۷

   سلام رشته بهیاری برایانتخاب رشته نهم به دهم وجود نداره مگه اینکه در دوره ها شرکت کنی و با پرستاری هم تفاوت داره و تضمینی برای ورود به پرستاری نداره

 20. Avatar photo
  Shamila
  ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۳

  سلام، خسته نباشید
  من در هر سه سال هفتم و هشتم و نهم معدلم ۱۸ شد
  نمره ریاضی هفتمم۱۶ هشتمم ۱۴ ونهمم۱۴ شد ولی نمره علومم تو هفتم ۱۲ هشتم ۱۸ و نهم ۱۸ شد
  میتونم رشته تجربی بردارم؟

 21. Avatar photo
  سارا
  ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۰

  سلام من تو هفتمم معدلم 17شد
  هشتم18
  نهن 20
  میتونم تجربی برنم

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۵۸

   سلام اره شرایط انتخاب رشته نهم به دهم تجربی رو داری

 22. Avatar photo
  ملیکا
  ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۱

  سلام وقت بخیر من هفتم نمره ریاضی ۱۹/۵ و علوم ۱۶/۵ و‌معدلم ۱۹/۸۶ شد و هشتم هم معدل هم ریاضی و هم علومم ۲۰ شد و الان که نهمم ریاضی و علومم ۱۹ شدم و بقیه دروس کامل آیا من رشته تجربی و اولویت الف میارم؟لطفا کمک کنید

  • Avatar photo
   moshaverarshad
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۲

   سلام برای انتخاب رشته تجربی باید نمرات سه سال در دروس علوم و ریاضی بالای15 باشه

   • Avatar photo
    ملیکا
    ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۷

    خب الان اولویت الف میارم؟

    • Avatar photo
     moshaverarshad
     ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۳

     بله الویت الف میارین

     • Avatar photo
      Am
      ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۴

      خب میدونم من فقط ریاضی رو بد دادم اگه سال دیگه ریاضی و علومم ۱۹ یا ۲۰ باشن تجربی برام میاد؟ از دوستان شنیدم برای تجربی اون ۶۰۰ سوال مهم تره

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)