تماس از تلفن ثابت

909 9072952

از تهران

909 9072952

از کل کشور
نکات برنامه ریزی درسی

نکات برنامه ریزی درسی

نکات برنامه ریزی درسی
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 909 9072952
سراسر کشور : 909 9072952

رعایت اصول و نکات برنامه ریزی درسی بری کنکور های مختلف به شما کمک می کند تا دچار مشکلاتی از قیبل فراموشی مطالب قبل از آزمون، کمبود زمان و… نشوید. ۱۲ اصل مهم برای موفقیت در برنامه ریزی درسی کنکور و دانشگاه وجود دارد که رعایت این ارکان کمک می نماید تا شما بتوانید موفقیت خود را تضمین نمایید. برای اطلاع از نحوه برنامه ریزی برای دانشگاه با ما همراه باشید تا در ادامه به شرحی از این مورد بپردازیم. همچنین فایل pdf را برای شما آماده نموده ایم که می توانید پس از برقراری تماس با مشاوران ما به آن دسترسی یابید.

 

 

برای اطلاع از نکات برنامه ریزی درسی – دریافت مشاوره تحصیلی ، انجام برنامه ریزی متناسب با شرایط داوطلب و همچنین اصلاح برنامه ریزی درسی با مشاوران ایران تحصیل به شماره های زیر تماس حاصل نمایید.

9099072952 – تماس از سراسر کشور

9099072952 – تماس از استان تهران

تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب

 

 

مهم ترین نکات برنامه ریزی درسی

 

مهم ترین نکات برنامه ریزی درسی

مهم ترین نکات برنامه ریزی درسی

 

سوال اول دانش آموزان و داوطلبان قطعا این است که چگونه برای کنکور برنامه ریزی کنیم؟ و ما در پاسخ به این سوال از شما خواهیم پرسید که هدف شما چیست و چقدر زمان دارید؟ زیرا این دو نکته بسیار مهم و کلیدی در برنامه ریزی شما خواهد بود. ما مشاوره اختصاصی را با استفاده از شماره تماس های 9099072952 (از سراسر کشور) و 9099072952 (از استان تهران) از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی همه روزه از 8 صبح الی 12 شب امکان پذیر نموده ایم اما به طور کلی رعایت اصولی برای برنامه ریزی لازم است که به شرح زیر می باشد.

 

تمام موارد را در نظر بگیرید

قبل از اینکه شروع به برنامه ریزی کنید، یکی از اصول و نکات برنامه ریزی درسی را در نظر بگیرید. منظور ما از همه چیز این است که تمام شرایط زندگی، تحصیلی و همچنین اهداف خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال برای دانش آموزی که در حال حاضر مشغول به تحصیل می باشد، با دانش آموزی که فارغ التحصیل شده است و به اصطلاح پشت کنکوری محسوب می شود، زمان متفاوتی برای مطالعه خواهند داشت و همچینن برای داوطلبانی که مشغول به کار هستند و یا در روستاها زندگی می کنند، شرایط زندگی  و برنامه ریزی متفاوتی خواهند داشت.

 

برنامه باید قابل اجرا باشد

بسیار مهم است که برنامه ریزی شما به گونه ای باشد که بتوان به آن عمل نمایید. یکی از اشتباهاتی که بسیاری از داوطلبان مرتکب آن می شوند، برنامه ریزی بسیار کتابی بدون در نظر گرفتن شرایط خود می نمایند که همین مسئله موجب می شود پس از چند روز عمل کرن به برنامه دچار خستگی شوند و یا اینکه برنامه ریزی خود را رها نمایند. بنابراین پربیراه نخواهد بود اگر بگوییم که عمل به برنامه ریزی از خود برنامه ریزی مهمتر است.

 

زمانبندی متفاوتی برای برنامه ریزی داشته باشید

 

زمانبندی متفاوتی برای برنامه ریزی داشته باشید

زمانبندی متفاوتی برای برنامه ریزی داشته باشید

 

حجم مطالب و دروس هر یک از رشته ها متفاوت می باشد و قطعا اگر بخواهیم یک برنامه ریزی درست داشته باشیم، باید برنامه ریزی ماهانه ، هفتگی و روزانه داشته باشیم. به عنوان مثال برای داشتن یک انسجام در برنامه خود برای دروسی که بسیار مهم و همچنین با حجم بالا می باشند، بهتر است که برنامه ریزی ماهانه داشته باشید. اما داشتن یک برنامه ریزی هفتگی نیز کمک می نماید تا بتوانید ساعات مطالعه خود را تنظیم نمایید و بر اساس مطالب درسی، جمع بندی خوبی داشته باشید. برنامه ریزی روزانه را ما تنها در موارد خاص توصیه می نماییم.

 

تست زنی را فراموش نکنید

در واقع یکی از ۱۲ اصل مهم برای موفقیت در برنامه ریزی درسی کنکور و دانشگاه همین است. برخی از داوطلبان شاید اینگونه تصور کنند که تست زدن باعث می شود که وقت زیادی را صرف نمایند و از مطالعه اصلی جا بمانند. شاید بتوان گفت  50 درصد موفقیت شما عادت به تست زنی و همچنین تحلیل تست های آن است. در واقع تست زنی کمک می نماید تا شما تمام مطالبی را که مطالعه نموده اید در ذهنتان تثبیت شود و به راحتی بتوانید در جلسه کنکور موفقیت خود را تضمین نمایید. حتما به هنگام تست زنی به این نکته دقت داشته باشید که تست های زده شده را تحلیل نمایید.

نحوه تست زنی و برنامه ریزی برای آن به نوبه خود بسیار مهم است. به عنوان مثال تست زنی مهندسی معکوس یکی از انواع تست زنی می باشد . اگر هدف شما پذیرش در دانشگاه دولتی است، توصیه می نماییم که قبل از مطالعه و برنامه ریزی حتما نگاهی به سوالات کنکور سال های گذشته داشته باشید تا بتوانید برنامه ریزی خود را بر اساس نحوه طرح سوالات تنظیم نمایید. توصیه کلیه مشاوران این است که حدودا پس از گذشته دو یا سه روز پس از مطالعه تست زنی را آغاز نمایید.

 

نقاط قوت و ضعف خود را در برنامه ریزی لحاظ نمایید

از دیگر نکات برنامه ریزی درسی که می توان بدان اشاره نمود، توجه به نقاط قوت و ضعف شما می باشد. به عنوان مثال یکی از مباحث درس ریاضی که هر ساله سوالات زیادی از آن طرح می شود، مشتق می باشد. برای دانش آموز و یا داوطلبی که بر این مبحث کاملا مسلط می باشد، نیازی به اختصاص زمان زیادی برای این موضوع نخواهد داشت. اما برای دانش آموزی که هنوز این مبحث را به خوبی مطالعه ننموده است، لازم است مهارت و تلاش خود را در این زمینه بیشتر نماید.

یکی از اشتباهاتی که داوطلبان در ارکان برنامه ریزی درسی خود دارند، عدم توجه به نقاط قوت خود است. به عنوان مثال اگر در همین مبحث مشتق از تسلط خوبی برخوردارند، این گونه تصور می نمایند که نیازی به اختصاص زمان برای این مبجث نخواهند داشت عافل از اینکه عدم اختصاص زمان به این مباحث موجب می شود تا از میزان تسلط شما کم شود و به تبع آن نتوانید در کنکور به سوالات این مبحث پاسخ مناسبی بدهید. همچنین تصور نکنید که نقاط ضعف شما تا ابد همان نقطه ضعف باقی خواهد ماند. تمرین و تکرار در تمام زمینه ها به موفقیت کمک می کند.

 

اطلاع از بودجه بندی را در نکات برنامه ریزی درسی خود قرار دهید

 

اطلاع از بودجه بندی را در نکات برنامه ریزی درسی خود قرار دهید

اطلاع از بودجه بندی را در نکات برنامه ریزی درسی خود قرار دهید

 

سازمان سنجش و آموزش کشور هر ساله در هر درس و هر مبحث به طور میانگین تعداد سوالاتی را به عنوان تست های کنکور در هر مبحث طراحی می نماید. بنابراین اگر به جدول برنامه ریزی رتبه های برتر کنکور توجه داشته باشید، همیشه زمان بیشتری را برای این مباحث قرار می دهند. این نکته را فراموش نکنید که این تعداد سوالات برای هر سال ممکن است بیشتر و یا کمتر باشد و به همین دلیل نمی توان تعداد ثابتی را برای آن در نظر گرفت. اما بسیار مهم است شما از مباحث مهم و همچنین تلاش شما برای تسلط بر این مباحث است.

 

ورزش را در برنامه ریزی برای دانشگاه قرار دهید

حقیقت این است هر چقدر هم که شما به درس و مطالعه علاقه مند باشید، باز هم روند مطالعه خسته کننده است و همین مسئله می تواند در روند مطالعه و همچنین تمرکز شما تاثیر گذار باشد. به همین دلیل برای بالا رفتن انرژی خود و همچنین افرایش تعداد ساعات مطالعه و داشتن روحیه بالاتر، حتما در برنامه ریز خود ساعاتی را به ورزش اختصاص دهید. حتی اگر در زمان بندی شما این تعداد ساعات کم باشد، اما باز هم تاثیر آن را خواهید دید.

 

 

انعطاف پذیر بودن را در نکات برنامه ریزی درسی خود داشته باشید

یکی از اصول برنامه ریزی درسی pdf که در تمامی کتاب ها ذکر شده است، داشتن برنامه ریزی منعطف می باشد. به عنوان مثال در برخی از روزها ممکن است شما نتوانید به برنامه خود عمل کنید. خدایی ناکرده مشکلی داشته باشید و یا برنامه های پیش بینی نشده ای برای شما اتفاق بیوفتد. در این شرایط باید برنامه شما به گونه ای باشد که راه هایی برای جبران ساعت های مطالعه خود داشته باشید. توصیه ما به تمامی داوطلبان این است که چند روز در برنامه ریزی خود برای این موارد در نظر بگیرید.

 

برنامه خود را بررسی کنید

گاهی ممکن است شما در برنامه ریزی درسی خود بر روی کاغذ تمام موارد را به گونه ای داشته باشید که از نظر خودتان با عمل نمودن به این برنامه موفقیت شما تضمین شده است. اما پس از اینکه در کنکور های آزمایشی شرکت می نمایید نتیجه و تراز دلخواه را به دست نمی آورید. در این موارد باید حتما به نکات برنامه ریزی درسی خود نگاه دوباره ای داشته باشید و آنچه را که احساس می کنید به اشتباه انجام داده اید را جبران نمایید. در بررسی برنامه خود نکات مثبت را حفظ و نکات منفی را بهبود بخشید.

 

عادت های مطالعه بد را کنار بگذارید

 

عادت های مطالعه بد را کنار بگذارید

عادت های مطالعه بد را کنار بگذارید

 

شاید شما از پشتکار بسیار خوبی برخوردار باشید و مطالعه خوبی هم داشته باشید اما عملا کمترین نتیجه را از مطالعه خود به دست آورید. در اینجا بهتر است مشاوره تحصیلی رایگان بگیرید و از مشاورین ما برای تغییر عادت های بد مطالعه خود تلاش نمایید. توجه داشته باشید که کنکور و قبولی در آن هیچ عذر و بهانه ای را قبولی نخواهد کرد و صرفا آنچه به شما ارائه خواهد داد کارنامه ای است که تمام زحمات را شما را نشان خواهد داد.

 

اصلاح برنامه

آخرین موردی که در نکات برنامه ریزی درسی باید بدان اشاره نماییم، اصلاح برنامه درسی است. با کمک مشاوره و برنامه ریزی خود را اگر نیاز به اصلاح دارد بار دیگر برنامه خود را تغییر دهید و اصلاح نمایید تا به هدف خود نزدیک تر شوید. اطلاع از ۱۲ اصل مهم برای موفقیت در برنامه ریزی درسی کنکور و همچنین برنامه ریزی درست و اصولی پس از برقراری ارتباط با شماره های  امکان پذیر است. برای دریافت اصول برنامه ریزی درسی pdf می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

 

 

برنامه ریزی برای دانشگاه

حال افرادی که تمامی نکات برنامه ریزی درسی را به خوبی رعایت نموده اند و موفقیت لازم را به دست آورده اند، در این مرحله لازم است بتوانند ادامه تحصیل خود را به خوبی داشته باشند . تحصیل در هر یک از دانشگاه ها با توجه به رویکردی که دانشگاه مورد نظر دارد، می تواند متفاوت از سایر دانشگاه های دیگر باشد. به عنوان مثال یکی از مشکلاتی که ممکن است دانشجویان با آن درگیر باشند، به بحث اشتغال همزمان با تدریس مربوط شود که این امر لزوم برنامه ریزی درست را پررنگ تر می نماید.

اگر در دانشگاه های روزانه مشغول به تحصیل هستید، این نکته را در نظر داشته باشید که برای اساتید دانشگاه های روزانه معمولا فعال بودن دانشجو بسیار مهم است. به همین دلیل در صورتی که شما بتوانید مطالعه بیشتری داشته باشید، حضور پررنگ تری در کلاس داشته باشید و همچنین نظر استاد خود را جلب نمایید، حتی در صورتی که در زمان امتحان نتوانید نمره مناسبی را کسب کنید، اساتید معمولا با توجه به دانش شما نمره ای خارج از برگه را برای شما در نظر خواهند گرفت.

چنانچه در دانشگاه پیام نور تحصیل می نمایید، از نکات برنامه ریزی درسی برای این دانشگاه این است که سوالات سال های گذشته را دانلود نمایید و به مطالعه آن بپردازید. زیرا به طور معمول بسیاری از سوالات سال های گذشته در همین آزمون نیز تکرار خواهد شد. برای سایر دانشگاه هایی همانند دانشگاه آزاد، غیر انتفاعی و همچنین علمی کاربردی، ممکن است سخت گیری کمتری داشته باشند اما باز هم این موضوع بسته به شرایط هر یک از دانشگاه ها می تواند متفاوت باشد.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با نکات برنامه ریزی درسی  به شما داوطلبان عزیز ارائه نماییم. در صورتی که مایل به دریافت مشاوره در رابطه با ۱۲ اصل مهم برای موفقیت در برنامه ریزی درسی کنکور و دانشگاه می باشید می توانید با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید. همچنین برای دریافت لینک دانلود اصول برنامه ریزی درسی pdf و انجام برنامه ریزی برای دانشگاه با مشاوران ما می توانید در ارتباط باشید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود.

 

 

مطالب مرتبط

تحصیل همزمان در چند مقطع تحصیلی

قبولی در رشته پزشکی در سن بالا

مرکز مشاوره تحصیلی تخصصی

برنامه ریزی رایگان کنکور

نکات برنامه ریزی درسی 

۱۲ اصل مهم برای موفقیت در برنامه ریزی درسی کنکور و دانشگاه

اصول برنامه ریزی درسی pdf

ارکان برنامه ریزی درسی

برنامه ریزی برای دانشگاه

 

چگونه می توانم از نکات برنامه ریزی درسی اطلاع یابم؟

ما در این مقاله ۱۲ اصل مهم برای موفقیت در برنامه ریزی درسی کنکور و دانشگاه را به همراه مهم ترین نکات گردآوری نموده ایم. برای اطلاع از تمامی این موارد می توانید وارد سایت شوید.

 

چگونه می توانم به اصول برنامه ریزی درسی pdf دسترسی یابیم؟

برای اطلاع از فایل درسی ارکان برنامه ریزی درسی می توانید با شماره های 9099072952  (از سراسر کشور) و 9099072952 (از استان تهران) از تلفن ثابت بدون گرفتن کد همه روزه از 8 صبح الی 12 شب  تماس حاصل نمایید.

 

چگونه می توانم برنامه ریزی برای دانشگاه موفقی داشته باشیم؟

بسته به نوع دانشگاه شما، این موضوع می تواند تا حدودی متفاوت باشه اما به طور کلی توصیه ما این است که اجازه ندهید دروس مختلف تلمبار شود و برای شب امتحان درس بخوانید.

 

نظرات

ایران تحصیل
تماس با مشاور