ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

نمونه سوالات آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد + نمره قبولی 1403

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۰
 • تاریخ بروزرسانی: ۱۸ تیر ۱۴۰۳
نمونه سوالات آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

نمونه سوالات آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد یکی از مسائل و نگرانی‌های بسیار مهمی است که بسیاری از داوطلبان این آزمون با آن مواجه هستند. این آزمون یکی از مراحل مهم و حساس در مسیر تحصیلی دانشجویان دکتری محسوب می‌شود و موفقیت در آن می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر آینده تحصیلی و حرفه‌ای داوطلبان داشته باشد.

استفاده از نمونه سوالات آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد دارای مزایای بسیاری است. از جمله این مزایا می‌توان به افزایش اعتماد به نفس داوطلبان، کاهش استرس و نگرانی‌های مرتبط با آزمون، و همچنین تقویت مهارت‌های تحلیلی و پاسخ‌دهی اشاره کرد. با مطالعه و تمرین این نمونه سوالات، داوطلبان می‌توانند نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و به بهبود آن‌ها بپردازند. این امر می‌تواند به‌طور مستقیم بر نمره نهایی داوطلبان در آزمون تاثیرگذار باشد.

آشنایی با آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد

آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد در سال‌ 1403، به عنوان حد واسط بین دوره آموزشی و پژوهشی مقطع دکتری ارائه می‌شود. این آزمون در دو مرحله برگزار می‌شود. ابتدا دانشجویان با گذراندن واحدهای درسی و کسب حد نصاب معدل، درخواست شرکت در امتحان جامع را ثبت می‌کنند و در امتحان کتبی استانی حضور دارند. سپس، شرکت در امتحان شفاهی زیر نظر کمیته استانی واحد دانشگاهی الزامی است.

نمره نهایی داوطلبان از آزمون کتبی و شفاهی با توزیع ۷۰ درصد و ۳۰ درصد، به ترتیب، تشکیل می‌شود. شرکت‌کنندگان باید حداقل نمره ۱۶ را بدست آورند تا بتوانند وارد دوره پژوهشی شده و به نوشتن رساله دکتری بپردازند.

آزمون شامل دو یا سه درس اصلی است که توسط استاد راهنما و تصویب شورای تحصیلات تکمیلی گروه آموزشی انتخاب می‌شود. اساتید مختلف سوالات خود را بر اساس سرفصل و مقالات مرتبط طراحی کرده و منابع به دانشجویان اعلام می‌شود. زمان و مکان برگزاری آزمون در نیمسال‌های مختلف از طریق سایت دانشگاه قابل دنبال‌شدن است.

هزینه آزمون جامع دکتری مطابق با شهریه یک ترم دانشجو تعیین می‌شود و در صورت عدم کسب نمره مورد نیاز، امکان ادامه تحصیل وجود ندارد. نتایج آزمون در مدت حداکثر یک ماه پس از برگزاری، ارسال شده و از طریق گروه تخصصی به شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده اعلام می‌شود. برای راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری،می‌توانید از کارشناسان ایران تحصیل استفاده نمایید.

آشنایی با آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد

نمره قبولی آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد

به منظور ثبت موضوع پایان‌نامه یا رساله در سایت ایرانداک، تمام دانشجویانی که قصد نگارش آن را داشته وارد نمایند، باید نمره قبولی در آزمون جامع دکتری را به دست آورده باشند. طبق آیین نامه آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد، 50 درصد سهیم بخش کتبی آزمون جامع دکتری دانشگاه و 50 درصد سهم بخش شفاهی آن است؛ بنابراین قبولی در هر دو بخش آزمون اهمیت دارد و دانشجو باید در هر دو بخش موفق باشد. برای حذف آزمون جامع دکتری کلیک کنید.

نمره قبولی در آزمون جامع دکتری به صورت عددی از 0 تا 20 اعلام می‌شود. دانشجویان ورودی سال 95 به پایین‌تر باید نمره حداقل 15 از 20 را کسب کنند تا قبول شوند، اما دانشجویان ورودی سال 96 به بالا نیاز به حداقل نمره 16 از 20 دارند. همچنین، دانشجویان باید قبل از شرکت در آزمون جامع، نمره قابل قبول در آزمون زبان دانشگاه آزاد را کسب کرده باشند. جدول نمره قابل قبول آزمون زبان به شرح زیر است:

 آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد

حداقل نمره قابل قبول برای شرکت در آزمون جامع حداقل نمره قابل قبول برای دفاع نهایی از رساله
دانشجویان دانشجویان جامعه هدف شاهد و ایثارگر دانشجویان انشجویان جامعه هدف شاهد و ایثارگر
EPT-IAU 40 32 48 40
TOFEL(IBT) 52 416 65 52
TOFEL(PAPER BASE) 400 320 500 400
MCHE , MSRT 40 32 50 40
TOLIMO 400 320 500 400
IELTS 4.8 3.84 6 4.8

مشاهده نمونه سوالات آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد

جهت آزمون جامع دکتری سال 1403، دروس امتحانی به تعداد سه الی پنج درس توسط استاد یا اساتید راهنما تعیین و تایید می‌شود. توجه داشته باشید که دروس ممکن است در هر نوبت تغییر کنند. هدف از این ارزیابی، سنجش توانایی‌های تخصصی دانشجویان برای ورود به دوره پژوهشی است.

منابع آزمون جامع دکتری از طرف اساتید به صورت کتبی و شفاهی پرسیده می‌شود و بر اساس نظرات اساتید طراحی می‌شود. راهنمایی برای آزمون می‌تواند توسط دانشجویانی که قبلا در آن شرکت کرده‌اند صورت گیرد. سوالات آزمون جامع دکتری بیشتر به صورت تحلیلی است و دانشجویان باید با تسلط کافی بر روی موضوعات مورد پرسش، به سوالات پاسخ دهند.

مشاهده نمونه سوالات آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد

نکات مهم برای قبولی در آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد

دستیابی به بالاترین نمره قبولی در آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد نیازمند برنامه‌ریزی دقیق، مطالعه مستمر و استفاده از منابع کمک‌آموزشی مناسب است. نمونه سوالات آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد یکی از این منابع است که می‌تواند نقش مهمی در موفقیت داوطلبان ایفا کند؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود داوطلبان با دقت و جدیت به مطالعه این نمونه سوالات پرداخته و از مزایای آن بهره‌مند شوند. همچنین برای داشتن عملکرد برتر در آزمون صلاحیتی خود، باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • مشورت با فارغ‌التحصیلان و همکاران با تجربه در زمینه مورد نظر
 •  مطالعه‌ی تحقیقات اخیر و آشنایی با موضوع خود
 •  برنامه‌ریزی دقیق و اختصاص زمان کافی برای مطالعه و آمادگی
 •  تمرین ارائه و آمادگی برای پرسش‌های فنی و تحلیلی
 • ارائه‌ی مختصر و مفید، جلوگیری از پرداختن به جزئیات غیرمرتبط
 • حل نمونه سوالات آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد

برای دریافت فایل پی دی اف مقاله نمونه سوالات آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد کلیک نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد به چه منظور برگزار می گردد؟

آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد به منظور ارزیابی دانشجویان و ورود آن‌ها به دوره پژوهشی و نگارش رساله برگزار می‌شود.

نمره قبولی آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد چقدر است؟

طبق آیین‌نامه جدید دانشگاه آزاد، 50 درصد سهیم بخش کتبی آزمون جامع دکتری دانشگاه و 50 درصد سهم بخش شفاهی آن است. برای اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه نمایید.

نمونه سوالات آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد را چگونه دریافت نماییم؟

برای دریافت نمونه سوالات آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد  با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1403 + تاریه دقیق مصاحبه

  زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 1403 + تاریخ دقیق مصاحبه

  پس از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، داوطلبان باید انتخاب رشته را در دانشگاه‌های سراسری و آزاد انجام دهند تا به مصاحبه دعوت شوند به همین دلیل به دنبال زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد هستند. چند هفته پس از اتمام...
 • زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری

  زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری ۱۴۰۳ + زمان بندی دقیق | ایران تحصیل

  اطلاع از زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری 1403 برای آن دسته از داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده‌اند و بی‌صبرانه منتظر دریافت نتایج آزمون هستند، حائز اهمیت است. مرحله مصاحبه تأثیر بسیار زیادی در پذیرش داوطلبان مقطع دکتری دارد....
 • اعلام نتایج دکتری وزارت بهداشت

  اعلام نتایج دکتری وزارت بهداشت 1403 + مشاهده جواب | sanjeshp

  اعلام نتایج دکتری وزارت بهداشت در سه مرحله از طریق سایت سازمان سنجش پزشکی صورت خواهد گرفت. برای اطلاع از زمان اعلام نتایج دکتری وزارت بهداشت و برای مشاهده نتایج دکتری تخصصی وزارت بهداشت، داوطلبان باید به سایت سازمان سنجش...
 • راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری1

  راهنمای قبولی در مصاحبه دکتری 1403 + تکنیک های مصاحبه

  داوطلبان تحصیل در مقطع دکتری علاوه بر شرکت در آزمون سراسری و کسب رتبه مورد نیاز، می بایست در مصاحبه علمی دکتری نیز شرکت کنند تا توانایی ‌های علمی، پژوهشی و آموزشی آن ها مورد ارزیابی و سنجش قرار گیرد....
تماس با مشاور