نتایج نهایی کنکور 98
نتایج نهایی کنکور 98

سامانه مشاهده نتایج نهایی کنکور 98

جهت اطلاع از نتایج نهایی کنکور 98 اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 98 – مشاوره و برنامه ریزی کنکور 98 و اطلاع از رشته های بدون کنکور دانشگاهی در تمامی زیر گروه ها از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 تماس از سراسر کشور و شماره 9099072952 ( تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

 

نتایج نهایی کنکور 98 برای داوطلبان پراسترس‌ترین مرحله می‌باشد. داوطلبان پس از یک سال تلاش شبانه روزی و مداوم، منتظر گرفتن نتیجه زحمات خود می‌باشند. اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 98 یا همان نتایج نهایی کنکور 98 می‌باشد. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در مرحله پس از اعلام نتایج شده‌اند، در این مرحله منتظر نتیجه خود می‌باشند. نتایج نهایی کنکور 98 به صورت الکترونیک همانند سال‌های گذشته اعلام می‌شود و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش، در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 98 نتیجه خود را دریافت نمایند. در این مقاله در سایت ایران تحصیل قصد داریم در مورد نتایج نهایی کنکور 98 و همچنین اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 98 مطالبی را ارائه دهیم.

 

نحوه اخذ نتایج نهایی کنکور 98

جهت مشاهده نتایج ابتدا بایستی به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید. در قسمت سمت راست بر روی لینک “سراسری” کلیک نمایید و پس از آن بر روی لینک “سیستم اعلام نتایج آزمون سراسری 98 ” کلیک نمایید. در این مرحله داوطلب می‌تواند به سه روش، کارنامه اولیه خود را دریافت نماید. در ادامه مبحث برای شما در مورد هر روش توضیح خواهیم داد. در واقع سازمان سنجش این به روش را به‌منظور سهولت کار داوطلبان برای اخذ نتایج نهایی کنکور 98 قرار داده است. زیرا چنانچه شما به هرکدام از اطلاعات دسترسی نداشته باشید، می‌توانید از سایر روش‌ها نتایج کنکور سراسری را اخذ نمایید.

روش اول : داوطلبان می‌توانند با واردکردن شماره داوطلبی و شماره شناسنامه نتایج نهایی کنکور را می‌توانند دریافت نمایند. شماره داوطلبی همان شماره‌ای است که بر روی کارت ورود به جلسه درج می‌گردد. این شماره بر روی صندلی داوطلب نیز وجود دارد و داوطلبان پس از اتمام آزمون، می‌توانند آن را از روی صندلی خود بردارند. اما چنانچه فراموش کرده‌اید این کارت را از روی صندلی بردارید و یا اینکه به این شماره دسترسی ندارید، می‌توانید از سایر روش‌ها استفاده نمایید.

روش دوم : علاوه بر اینکه به اطلاعات شخصی نیاز دارید به شماره پرونده نیز نیازمند خواهید بود. شماره پرونده در زمان ثبت نام و در رسید ثبت نام کنکور که پس از اتمام ثبت نام در اختیار شما قرار می‌گیرد می‌توانید آن را یادداشت نمایید.

روش سوم : چنانچه به هیچ‌یک از اطلاعات ثبت نامی خود دسترسی ندارید، می‌توانید به‌وسیله اطلاعات فردی مانند نام و نام خانوادگی و شماره شناسنامه و سال تولد، وارد سیستم نتایج شوید و نتیجه آزمون خود را ملاحظه نمایید.

 

اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 98

همان‌طور که خدمتتان عرض نمودیم، نتایج نهایی کنکور 98 از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌گردد. داوطلبانی که در کنکور سراسری ثبت نام نموده‌اند و در جلسه کنکور حضورداشته‌اند، در زمان اعلام نتایج کنکور 98 کارنامه برای آن‌ها صادر می‌گردد. این کارنامه تقریباً حدود یک ماه پس از زمان برگزاری آزمون اعلام می‌گردد. این نتایج به عنوان نتایج کارنامه اولیه در سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد. نتایج اولیه در مردادماه اعلام می‌گردد و پس از آن داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌توانند انتخاب رشته مردادماه را انجام دهند. آنچه با عنوان نتایج نهایی کنکور 98 مطرح می‌شود، در واقع همان نتایج انتخاب رشته مردادماه می‌باشد. داوطلبانی که در مردادماه در انتخاب رشته شرکت نموده‌اند، می‌توانند در شهریور ماه نتایج نهایی کنکور 98 خود را دریافت نمایند. زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 98 معمولاً نیمه دوم شهریور ماه بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد. داوطلبانی که موفق به پذیرش در این مرحله نشده‌اند، می‌توانند در زمان تکمیل ظرفیت نسبت به رشته‌های مورد علاقه خود اقدام نمایند. برخی از رشته‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی به صورت نیمه متمرکز دانشجو جذب می‌نمایند. به این صورت که شما چنانچه در رشته‌های مهرماه پذیرفته شده باشید، و در رشته‌های نیمه متمرکز نیز شرکت نموده باشید، برای مصاحبه و یا رشته‌هایی مانند تربیت بدنی که آزمون عملی از داوطلبان خود برای اطلاع از آمادگی جسمانی و مهارتی می‌گیرد، در زمان مقرر در صورتی که مایل به پذیرش در این رشته‌ها باشید، شرکت نمایید و چنانچه در این رشته‌های نیمه متمرکز پذیرفته شوید، رشته فعلی شما لغو خواهد گردید و باید از رشته فعلی خود انصراف دهید. همچنین داوطلبانی که در رشته‌های تکمیل ظرفیت پذیرفته شوند، در صورتی پذیرفته شدن در رشته جدید، رشته قبلی آن‌ها لغو خواهد گردید و باید از دانشگاه فعلی خود انصراف و تصفیه نمایند. اما یک استثنا در این زمینه وجود دارد. در صورتی که شما از این استثنا برخوردار باشید، می‌توانید بدون نیاز به تصفیه از رشته فعلی، در دانشگاه پذیرفته شده در زمان تکمیل ظرفیت ثبت نام نکنید. اطلاع از این استثنا را می‌توانید از مشاورن ما بخواهید. برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری 98 با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید و یا اینکه در کانال سروش ما عضو شوید.

 

جهت اطلاع از نتایج نهایی کنکور 98 و اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 98 از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

9099072952 و در صورت شلوغی 9099072952 ( استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب

کانال اظلاع رسانی نتایج نهایی کنکور 98
کانال اظلاع رسانی نتایج نهایی کنکور 98

مطالب مرتبط :

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی

شرایط تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری 98

مشاهده کارنامه کنکور 98

مشاوره تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری 98

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور 98

نتایج نهایی کنکور 98

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 98

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *