داوطلبانی که نسبت به ثبت نام کنکور ارشد 98 نموده اند، پس از شرکت در آزمون برای دریافت نتایج اولیه آزمون ارشد 98 لحظه شماری می نمایند. این مقاله از سایت ایران تحصیل را به موضوع نتایج اولیه آزمون ارشد 98 ، زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد ، نحوه مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98 اختصاص داده ایم. همچنین در ادامه برای داوطلبانی که نتایج آزمون ارشد سراسری را دریافت می نمایند، مطالبی را در رابطه با نحوه صحیح انتخاب رشته ارائه خواهیم نمود.

 

نتایج اولیه آزمون ارشد 98 چه زمانی منتشر خواهد شد؟

برای دریافت نتایج دانشگاه آزاد به کدام سامانه باید مراجعه نمود؟

آیا دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری به صورت همزمان منتشر خواهد شد؟

مشاهده نتایج کارشناسی ارشد به چه صورتی امکان پذیر می باشد؟

 

جهت اطلاع دقیق از زمان نتایج اولیه آزمون ارشد 98 و مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98  با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

 

اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد 98

 

همانگونه که می دانید در سال های اخیر، دانشگاه های آزاد و دانشگاه سراسری آزمون های خود را به صورت هماهنگ و در یک زمان برگزار می کنند. به همین دلیل کارنامه اولیه آزمون ارشد 98 برای هر دو دانشگاه در یک سامانه (سامانه سازمان سنجش و آموزش کشور) منتشر خواهد شد. بنابراین برای دریافت نتایج، لازم است به همین سامانه مراجعه نمایید تا از وضعیت پذیرش و یا عدم پذیرش خود آگاه شوید.

در واقع نتایج اولیه آزمون ارشد 98 شامل اطلاعاتی همچون رتبه داوطلب، درصدهای هر درس ، وضعیت مجاز و یا غیر مجاز شدن برای رشته های مختلف می باشد. در واقع نتایج کنکور ارشد 98 که در شهریور ماه اعلام می گردد، مشخص خواهد نمود که شما در رشته های مورد نظر پذیرفته شده اید یا خیر؟ همچنین با توجه به کارنامه اولیه، شما به نسبت رتبه کسب شده خود می توانید نسبت به انتخاب رشته در دانشگاه های مورد نظر اقدام به ثبت نام نمایید.

 

نتایج اولیه آزمون ارشد 98 به صورت الکترونیک و با استفاده از سامانه سنجش و آموزش کشور در مرداد ماه اعلام می گردد.

 

 

 

 

 

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد 98

 

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد
زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد

 

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد در هر سال با توجه به زمان برگزاری کنکور ارشد 98 متفاوت می باشد. به همین دلیل با توجه به برگزاری آزمون و آماده و فراهم نمودن کارنامه های داوطلبان این زمان و روز دقیق آن ممکن است متفاوت باشد. به طور کلی می توان گفت نتایج در مرداد ماه در تمامی گروه های آزمایشی و همه رشته ها اعلام می گردد.

چه مدت پس از اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد 98 می توانیم نتایج مورد نظر را دریافت نماییم؟ در رابطه با زمان مشاهده نتایج هیچ گونه محدودیتی برای زمان و باز بودن سامانه وجود نخواهد داشت. و شما حتی تا زمان اسفند ماه نیز، خواهیم توانست برای مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98 اقدام نمایید. اما نکته بسیار مهم اقدامات بعدی پس از دریافت این نتایج خواهد بود.

با توجه به اینکه مهلت قرار داده شده برای انتخاب رشته محدود می باشد و همچنین در روزهای انتهایی ، سامانه به شدت شلوغ خواهد بود و ممکن است برخی از داوطلبان موفق به انجام انتخاب رشته نگردند، به همین دلیل توصیه می شود که در روزهای ابتدایی نتایج اولیه آزمون ارشد 98 را دریافت نموده و پس از آن اقدام به انتخاب رشته نمایید که امکان مشاوره رایگان کارشناسی ارشد در هر یک از مراحل برای کلیه داوطلبان وجود خواهد داشت.

 

 

مشاوره انتخاب رشته ارشد سراسری 98

 

دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزد در هر یک از رشته ها با ظرفیت مشخص و محدودی مواجه می باشند. انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد آزاد و سراسری برای رشته های با آزمون، با توجه به رتبه داوطلبان و همچنین ظرفیت هر یک از رشته ها امکان پذیر خواهد بود. در واقع تفاوتی که انتخاب رشته کارشناسی ارشد با کارشناسی دارد، در رابطه با تعداد انتخاب ها و تنوع انتخاب می باشد.

قطعا رتبه کسب شده داوطلب به هنگام دریافت نتایج اولیه آزمون ارشد 98 برای هدایت انتخاب رشته بسیار لازم و ضروری می باشد. اما یکی از ترفندهای انتخاب رشته این است شما بدون توجه به موضوع انتخاب رشته ، نسبت به رشته های مورد علاقه خود در وهله اول اقدام به انتخاب رشته نمایید. زیرا همیشه رشته های پرطرفدار را تمامی داوطلبان نمی خواهند بنابران عاقلانه تر این است که در این مرحله کمترین احتمال را در نیز در نظر بگیریم.

نکته بسیار مهمی که بسیاری از داوطلبان به هنگام انتخاب رشته رعایت نمی نمایند، انتخاب مطابق با اهداف می باشد. مقطع ارشد و پس از آن دکتری که صرف تحقیق می باشد، اطلاعات زیادی را به دانش شما نخواهد افزود. به همین دلیل حتی در صورت قبول نشدن در این مرحله ، می توانید در تکمیل ظرفیت ارشد شرکت نمایید. بنابراین بهتر است بی گدار به آب نزیند.

 

 

مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98

 

همانطور که ذکر گردید، مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98 با استفاده از سامانه سنجش به نشانی http://www.sanjesh.org امکان پذیر خواهد بود. لذا پس از اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد 98 می توانید همانند تصویر زیر، به دو صورت برای دریافت دفترچه راهنما اقدام نمایید. در روش اول همانطور که ملاحظه می نمایید، لازم است اطلاعات ثبت نامی همانند شماره پرونده و اطلاعات هویتی خود را وارد نمایید.

 

مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98
مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98

در روش دوم برای مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98 می توانید با استفاده از شماره داوطلبی و همچنین اطلاعات هویتی خود، نتیجه را دریافت نمایید. شماره داوطلبی برای هر یک از داوطلبان در کارت ورود به جلسه و همچنین بر روی صندلی داوطلبی وجود دارد، بنابراین چنانچه به هیچ یکی از اطلاعات دسترسی ندارید، می توانید با شماره های متخصصین و مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

هرگونه سوالی در رابطه با مشاهدهنتایج نهایی کارشناسی ارشد 98 و همچنین نتایج اولیه آزمون ارشد 98 را با متخصصین و مشاورین ایران تحصیل در میان بگذارید. همچنین با استفاده از این تماس ، می توانید برای انتخاب رشته راهمایی های لازم را دریافت نمایید. مشاورین ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل ، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود.

 

 

چه مدت پس از اعلام نتایج می توان نسبت به انتخاب رشته اقدام نمود؟

انتخاب رشته در تمامی دانشگاه ها برای تمامی گروه های آزمایشی چند روز پس از مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98 و دریافت دفترچه انتخاب راهنمای انتخاب رشته تا حدود یک هفته پس از انتشار دفترچه ، زمان خواهند داشت تا بتوانید از بین کد رشته محل های منتشر شده ، با توجه به تراز و رتبه کسب شده ، اقدام به انتخاب رشته نمایند.

درصورتی که به اطلاعات ثبت نامی و داوطلبی خود دسترسی نداشته باشیم، آیا باز هم امکان دریافت نتایج کنکور ارشد وجود خواهد داشت؟

سازمان سنجش و آموزش کشور برای این دسته از داطلبان راه های را در نظر گرفته است که با استفاده از این راه حل ها ، امکان دریافت مجدد اطلاعات ثبت نامی را فراهم خواهد نمود. اما با توجه به عدم آشنایی داوطلبان با راه های در نظر گرفته شده و همچنین مشکلاتی که در ادامه این مسیر دارند، توصیه می نماییم که برای کسب این اطلاعات با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید تا علاوه بر دریافت راهنمایی ، در صورت تمایل ، مجددا این اطلاعات را در اختیار شما داوطلبان عزیز قرار دهند.

برای دریافت نتایج دانشگاه آزاد به کدام سامانه باید مراجعه نماییم؟

همانطور که ذکر گردید ، کنکور دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری در سال های اخیر ادغام شده است. به همین دلیل کارنامه هر یک از دانشگاه ها نیز، به صورت همزمان و در یک کارنامه در سامانه سنجش منتشر خواهد گردید. برای متقاضیان دانشگاه های آزاد اسلامی نیز، رمز انتخاب رشته برای ورود به سامانه دانشگاه آزاد در همین کارنامه درج شده است که با توجه به آن ، می توانند جهت انتخاب رشته ، اقدام نمایند.

 

آیا می توان پس از انتشار نتایج اولیه آزمون ارشد 98 نسبت به ثبت نام انتخاب رشته دانشگاه آزاد اقدام نمود؟

برای دریافت انتخاب رشته در دانشگاه آزاد ، چه مدت زمان فرصت خواهیم داشت؟

نتایج اولیه آزمون ارشد 98 چه مدت پس از آزمون اعلام می شود؟

آیا می توان به نتایج اولیه آزمون ارشد 98 اعتراض نمود؟

چگونه می توان در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت نمود؟

آیا می توان در دو رشته در مقطع ارشد دانشگاه های آزاد و سراسری شرکت نمود؟

 

 

برای دریافت پاسخ سوالات مطرح شده و همچنین کسب مشاوره تحصیلی تلفنی ارشد ، با شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

 

 

مطالب مرتبط :

ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه علم و صنعت 98

استعداد درخشان ارشد

مصاحبه دکتری 98

اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد

نتایج اولیه آزمون ارشد 98

مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.