ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی ۱۴۰۳

 • دسته بندی:
 • دیدگاه ها: ۴
منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی شامل کتاب‌ها و مقالات معتبر از دانشگاه‌ها و موسسات علمی معتبر داخلی و خارجی است. این منابع شامل کتاب‌های تخصصی در زمینه ژنتیک پزشکی، مقالات پژوهشی به‌روز، و نشریات علمی معتبر می‌باشند. استفاده از منابع به‌روز و معتبر علمی، کلید موفقیت در کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی است. داوطلبان باید با مطالعه دقیق این منابع و تسلط بر مفاهیم پایه و پیشرفته ژنتیک پزشکی، آمادگی لازم برای موفقیت در این آزمون را کسب کنند.

کتاب های کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی

با توجه به تغییرات مطرح شده در منابع ارشد علوم آزمایشگاهی، اهمیت درس بیوشیمی برای آنهایی که قصد قبولی در رشته های کنکور وزارت بهداشت را دارند، بیش از پیش لازم به نظر می‌رسد. با توجه به اینکه گرایش‌های بیوشیمی، زیست فناوری پزشکی و ژنتیک انسانی در محدوده علوم آزمایشگاهی 1 قرار دارند، استفاده از منابع مناسب و به‌روز در این حوزه‌ها ضروری به نظر می‌رسد. برخی از کتاب های کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی عبارتند از:

منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی
بیوشیمی عمومی بیوشیمی هارپر
بیوشیمی لیپینکات
بیوشیمی لنینجر
میکروب شناسی میکروب شناسی جاوتز عباس بهادر
میکروب شناسی مورای عباس بهادر
Finegulld (Baily & scoit). Diagnostic Microbiology
زیست شناسی سلولی و مولکولی  زیست شناسی سلولی و مولکولی لودیش
شیمی آلی و عمومی  شیمی آلی موریسون بوید ترجمه عیسی یاوری
ژنتیک  ژنتیک امری
کتاب ژنتیک پزشکی تامپسون
ژنتیک مولکولی استراخان

کتاب های کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی

ضرایب دروس منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی

رشته‌های مجاز برای شرکت در این آزمون اغلب ثابت هستند ولی ممکن است دوره‌ای تغییر کنند. رشته‌های مجاز برای ارشد ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت در سال جاری با رشته‌های مجاز سال گذشته هیچ تفاوتی ندارند. در ادامه جدولی را ارائه خواهیم داد که شامل ضرایب کنکور ارشد ژنتیک پزشکی و رشته‌های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد این رشته است. برای دریافت  مشاوره ارشد وزارت بهداشت  می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط باشید.

 

نام درس ضریب

 

مجموعه زیست شناسی سلولی و مولکولی 2

 

ژنتیک 5

 

بیوشیمی عمومی 1

 

زبان عمومی  (انگلیسی) 3

 

سوالات کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی

سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت  به‌طور معمول شامل مباحث مختلفی از جمله ژنتیک مولکولی، ژنتیک پزشکی، ژنتیک جمعیت، ژنتیک بیماری‌ها، و روش‌های آزمایشگاهی مرتبط با ژنتیک است. این سوالات به گونه‌ای طراحی شده‌اند که توانایی داوطلبان را در تحلیل و تفسیر داده‌های ژنتیکی، درک اصول و مفاهیم پایه‌ای ژنتیک و همچنین کاربردهای عملی آن‌ها در زمینه پزشکی ارزیابی کنند.

داوطلبان باید دارای دانش کافی در زمینه‌های مختلف ژنتیک و همچنین توانایی حل مسائل پیچیده مرتبط با این رشته باشند تا بتوانند در این آزمون موفق شوند. در ادامه سوالات کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی سال  گذشته قابل مشاهده و دانلود است.

سوالات کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی
دانلود سوالات

سوالات کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی

سوالات درس زبان آزمون ارشد ارشد وزارت بهداشت

امسال هم مطابق با روال سال گذشته در زمان ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت، سوالات کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی درس زبان به همراه آزمون با ضریب ۳ خواهد‌ بود و داوطلبان برای کسب یک رتبه خوب باید به این درس در کنار دروس اصلی اهمیت ویژه‌ای دهند. پس از اطلاع از افزایش ضریب زبان، سوالی که برای داوطلبان ایجاد می‌شود این است که بهترین منبع زبان ارشد وزارت بهداشت را از کجا تهیه کنند؟ برای انتخاب منبع به نیاز خود توجه کنید. اگر سطح زبان شما متوسط است و با مطالعه کتاب می‌توانید لغات و موارد دیگر را یاد بگیرید، می‌توانید از کتاب ۹۰ پلاس زبان برای لغت استفاده کنید و اگر به دنبال قوی شدن در ریدینگ هستید، می‌توانید به کتاب صفرتا صد زبان که شامل ریدینگ، گرامر و…است، مراجعه کنید .

اگر به دنبال کتاب‌های تستی هستید، می‌توانید از کتاب جعبه سیاه زبان که شامل تست‌های زبان ارشد است، استفاده کنید تا بهترین کتاب‌های زبان ارشد برای مطالعه را داشته باشید. اما اگر جز کسانی هستید که برای یادگیری نیاز به آموزش دارید، پیشنهاد ما به شما شرکت در کلاس‌های کنکوری بصورت آنلاین با اساتید معتبر است. زیرا زبانی که شما باید یاد بگیرید زبان علوم پزشکی و لغات علوم پزشکی است. در صورت داشتن سوال از هرکجای کشور می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس بگیرید و راهنما جامع انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت را دریافت نمایید.

مشاوره در مورد منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت

اولین سوال داوطلبان این است که رفرنس یا منابع طبقه‌بندی‌شده‌کنکوری را مطالعه نمایند. اگر روزانه ۸ تا ۱۲ ساعت وقت آزاد دارید و از پاییز شروع کرده‌اید و توانایی شناسایی مباحث مهم را دارید، مطالعه رفرنس پیشنهاد می‌شود. اما اگر شاغل یا دانشجو هستید و از بهار شروع کرده‌اید، منابع طبقه‌ بندی‌ شده‌ بر اساس جغرافیای کنکور مناسب‌تر است. انتخاب درست منابع و برنامه‌ریزی برای مطالعه، اولین و مهم‌ترین قدم برای قبولی در کنکور ارشد وزارت بهداشت است.

یکی دیگر از سوالات متداول داوطلبان این است که آیا برای قبولی در آزمون ارشد باید در کلاس شرکت کنند یا خیر؟ تشخیص ویژگی‌های شخصیتی و اینکه کدام روش آموزشی بیش‌ترین بازدهی را برای شما دارد به عهده خودتان است. اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید طولانی مدت مطالعه کنید یا سال‌ها از فارغ‌التحصیلی شما گذشته و حضور در کلاس و کنار رقبا بودن به شما انگیزه می‌دهد، می‌توانید با شرکت در کلاس شانس قبولی خود را در آزمون ارشد وزارت بهداشت افزایش دهید.

حضور در کلاس و پرسش و پاسخ و حل تمرینات به ماندگاری مطالب در ذهن شما کمک می‌کند. همچنین شرکت در آزمون‌های آزمایشی قبل از آزمون اصلی به داوطلب فرصت می‌دهد تا خود را محک بزند و با توجه به جامعه آماری بالا از حدود رتبه و تراز خود در آزمون اصلی مطلع شود. بنابراین، شرکت در این آزمون‌ها نه تنها باعث آمادگی قبل از کنکور ارشد وزارت بهداشت می‌شود، بلکه داوطلبان را از حدود رتبه و تراز خود برای آزمون نهایی آگاه می‌سازد.

برای دانلود فایل پی دی اف مقاله منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی کلیک نمایید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی چیست؟

در این مقاله می توانید لیست منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی را مطالعه فرمایید.

چگونه می توان منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی را مطالعه کنیم؟

برای کسب مشاوره قبولی و نحوه مطالعه منابع آزمون ارشد ژنتیک پزشکی می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

ضرایب دروس امتحانی آزمون ارشد رشته ژنتیک پزشکی چند است؟

ضرایب همه دروس امتحانی این رشته در مقاله قابل مشاهده است.

نظرات

4 دیدگاه دربارهٔ «منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت ژنتیک پزشکی ۱۴۰۳»

 1. Avatar photo M.sq گفت:

  سلام .
  برای رشته ژنتیک بدون کنکور معدل باید چقد باشه

  1. Avatar photo fathollahi گفت:

   سلام برای رشته ژنتیک در مقطع ارشد باید معدل کارشناسی جز چارک های بالا باشد

   1. Avatar photo Mahyar گفت:

    چه معدلی بیاریم که وزارت بهداشت بدون کنکور جذب کنه؟

    1. Avatar photo مشاور صادقی گفت:

     چه رشته ای مد نظرتونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • کد ضریب ارشد در کارنامه آزمون کارشناسی ارشد

  کد ضریب ارشد در کارنامه آزمون کارشناسی ارشد

  کد ضریب ارشد در کارنامه آزمون کارشناسی ارشد درج شده است تا رشته‌ گرایش‌ها را به همراه هر مجموعه امتحانی از هم تفکیک کند. از این رو افراد برای مطالعه منابع امتحانی، تاثیر و ضریب هر درس و نحوه اولویت‌بندی...
 • انتخاب رشته مجازی ارشد

  انتخاب رشته مجازی ارشد 1403 + نرم افزار هوش مصنوعی ایران تحصیل

  انتخاب رشته مجازی ارشد یکی از مراحل مهم و حساس برای دانشجویان کارشناسی ارشد است که می‌تواند تاثیر زیادی بر آینده تحصیلی و حرفه‌ای آن‌ها داشته باشد. در این فرآیند، دانشجویان بر اساس علاقه‌ها، توانایی‌ها و شرایط خود، رشته‌های مختلف...
 • دفترچه ثبت نام بدون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

  دفترچه ثبت نام بدون کنکور ارشد آزاد ۱۴۰۳ + دانلود PDF

  دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای متقاضیان و دانشجویانی که مایل به ادامه تحصیل ارشد بدون کنکور هستند منتشر شده است و تمام داوطلبان میتوانند با دانلود و مطالعه دقیق آن از ضوابط و شرایط ثبت...
 • کارنامه اولیه آزمون ارشد

  سامانه مشاهده کارنامه اولیه آزمون ارشد ۱۴۰۳

  کارنامه اولیه آزمون ارشد ۱۴۰۳ منتشر شد. هم‌زمان با اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور ، کلیه داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد ثبت نام کرده و شرکت نموده اند، چنانچه در جلسه آزمون حضور داشته‌اند، می‌توانند در زمان مقرر...
تماس با مشاور