ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

909 9075307

معرفی مدارس تیزهوشان

سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

معرفی مدارس تیزهوشان برای آن دسته از دانش آموزانی که سطح علمی بالایی دارند از اهمیت ویژه ای بر خوردار است .

معرفی مدارس تیزهوشان  و شرایط ثبت نام در این مدارس یکی از متداول ترین مسائل برای داوطلبان تحصیل در این مدارس است معاونت پرورش استعداد های درخشان یا به اختصار (سمپاد) معاون نهادی است که بر مسائل تحصیلی دانش آموزان باهوش و مستعد نظارت میکند. این مدارس در  گفتار عمومی و در بین افراد به مدارس تیزهوشان نیز معروف می باشد، مدارس تیزهوشان در مقاطع متوسطه اول و دوم  و پیش دانشگاهی پسرانه و دخترانه در اکثر شهر های پرجمعیت وجود دارد در ادامه به شرایط گزینش و ثبت نام در مدارس تیزهوشان ، نتایج آزمون تیزهوشان می پردازیم .

معرفی مدارس تیزهوشان

معرفی مدارس تیزهوشان

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

سامانه ثبت نام مدارس تیزهوشان و استعدادهای درخشان هفتم و دهم

برای اطلاع از شرایط و دریافت دفترچه ثبت نام تیزهوشان _ دریافت کارت ورود به جلسه آزمون _ دریافت نمونه سوالات آزمون و زمان ثبت نام با کارشناسان سامانه سمپاد تماس بگیرید. شماره تماس :  9099075307 ( استان تهران) – 9099075307

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱ شب.

  شرایط ثبت نام ومعرفی مدارس تیزهوشان

شرایط گزینش و ثبت نام دانش آموزان در مدارس تیزهوشان به صورت آزمون در دو مقطع متوسته اول و متوسطه دوم می باشد که عمدتا مسائل هوش ، توانایی در زمینه علوم و ریاضیات را بررسی و ارزیابی میکند. ساعات درسی در مدارس تیزهوشان مانند سایر مدارس 30 ساعت می باشد اما در هرهفته با رعایت  قوانین میتوانند تا 6 ساعت نیز به آن اضافه کنند .

به دلیل این که در مدارس تیزهوشان علاوه بر کتاب درسی مباحث فوق برنامه و  ویژه نیز برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است ، تکالیف نیز بسیار بیشتر می باشد نسبت به سایر مدارس و دانش آموزان مدارس تیزهوشان وقت آزاد کافی ندارند ، بهتر است دانش آموزانی که بسیار راحت با مسائل برخورد می کنند یا همچنین بالعکس اگر استرس زیاد دارند در این مدارس حضور پیدا نکند ، به طور مسال دانش آموزی که نسبت به تکالیف مدرسه خود بی توجه است، چگونه میتواند تکالیف و فعالیت های مربوط به مسائل و کتاب های که سطح درسی آن ها بالاتر از کتاب درسی می باشد را انجام دهد، به طور کلی اگر فرزند شما بیش از حد اظطراب دارد و یا  دارای روحیه به شدت خونسرد و بی خیال می باشد بهتر میباشد دانش آموز در این گونه مدارس ثبت نام نکند. اگر خانواده بدون در نظر گرفتن شرایط و استعداد فرزند خود  اصرار به ثبت نام فرزندش در مدارس تیزهوشان داشته باشد، جز استرس و فشار روحی روانی بر فرزند خود  پیامد دیگری نخواهد داشت .
همچنین برای مشاهده شرایط ثبت نام مدارس تیزهوشان  و آگاهی کامل از شرایط و مدارک مورد نیاز ثبت نام و آموز ها میتواننید به این لینک مراجعه کنید .

 

تاریخ تاسیس ومعرفی مدارس تیزهوشان

دکتر ایرج برومند با همکاری کارشناسان آموزشی آمریکایی در سال 1355 سازمان ملی پرورش استعداد های درخشان را تاسیس کردند. از سال 1357 تا 1366 دو مرکز پسرانه (علامه حلی) و دخترانه (فرزانگان)  و همچنین دفتر کودکان استثنایی نیز در کنار آن ها فعالیت میکرد و آموزگاران این دو مرکز معمولا از دانش آموزان همین مدارس تیزهوشان در دوران پش از انقلاب بودند.
در سال 1366 اساسنامه مدارس تیزهوشان (سمپاد) توسط میرحسین موسوی نسخت وزیر آن زمان و این مرکز با 2 مرکز که مرکز پسرانه تهران با نام علامه حلی و مرکز دخترانه تهران با نام فرزانگان با 802 دانش آموز به آموزش و پرورش پیوست. در سال 1367 ریاست هیت امنای سازمان سمپاد به جواد آژه ای سپرده شد و در طول 21 سال سازمان سمپاد توانست مدارس تیز هوشان خود را در استان های مختلف گسترش دهد .
در اسفند 1379 با تصویب شدن قانون تجمیع ، اختیار مدارس تیزهوشان تا حد زیادی به خصوص در شهرستان ها به سازمان آموزش و پرورش هر استان واگذار شد. در حال حاظر رئیس این سازمان بر اساس اجازه نامه از سوی وزیر آموزش و پرورش تنها بر مدارس تهران اعمال مدیریت می کند . لازم به ذکر است داوطلبین برای ثبت نام مدارس تیز هوشان باید به سایت sampad.medu.ir مراجعه کنند .

 

جهت استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی درسی تیزهوشان ششم روی متن کلیک کنید

 

ویژگی و معرفی مدارس تیزهوشان

در مدارس تیز هوشان ساعت درسی همانند سایر مدارس 30 ساعت می باشد اما با رعایت قوانین و مقررات میتوان این 6 ساعت درسی دیگر نیز در هفته به آن افزود. در مدارس تیز هوشان علاوه بر کتاب درسی کتاب های مکمل در دروس ریاضی ، علوم ، ادبیات و … نیز آموزش داده می شود. این مدارس از نظر مباحث مالی خودکفا هستند و اکثر درآمد آن ها از طریف حق الثبت و … مهیا می شود. برای تحصیل در مدارس تیزهوشان دانش آموزان گزینش می شوند. همچنین دبیران و معلمین و سایر کارکنان مدرسه نیز  گزینش می شوند و در طول سال تحصیلی دو آزمون به هدف مشاهده پیشرفت تحصیلی به صورت متمرکز در کل کشور برگزار می شود .

 

شرایط شرکت در آزمون تیز هوشان 98

ثبت نام آزمون تیزهوشان همه ساله به منظور شناخت دانش آموزان مستعد برگزار می شود . ثبت نام در مدارس تیزهوشان مستلزم شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان می باشد. دانش آموزانی که قصد ورود به مدارس تیزهوشان را دارند می بایست ابتدا شرایط ثبت نام در آزمون تیزهوشان را داشته باشند تا بتوانند در آزمون شرکت کنند.شرایط ثبت نام در سایت azmoon.medu.ir موجود است .

شرایط ثبت نام تیزهوشان ششم ابتدایی  برای دانش آموزان ششم کسب نمره ی خیلی خوب در کلیه دروس و یا یک درس نمره ی خوب و بقیه دروس خیلی خوب در امتحانات نوبت دوم پایه پنجم .

شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم : کسب معدل بالای ۱۹ در پایه هشتم می باشد.

 

مزایا و معایب مدارس تیزهوشان

برای معرفی مدارس تیزهوشان و پرداختن به مزایا و معایب آن باید به نکات زیر توجه کنید :
در مدارس تیزهوشان به علت قرار داشتن برنامه های آموزشی و پرورشی مخصوص باعث شده است که ، دانش آموزان تمام ظرفیت های ذهنی خود را به کار بگیرند و زمان بیکاری و از هدر رفتن وقت و زمان در این دانش آموزان بسیار کم است. استعداد و همچنین خلاقیت نیز در این دانش آموزان شکوفا می شود و همچنین انگیزه و علاقه دانش آموزان برای ایجاد رقابت درسی با سایر دانش آموزان بیشتر می شوند .

در مدارس تیزهوشان به علت خاص بودن دانش آموز و جداسازی آن ها از سایر افراد احساس غرور و تکبر در فرد ایجاد می شود که میتواند پیامد های ناگواری برای دانش آموز داشته باشد، همچنین  به دلیل این که دانش آموز در مدارس تیزهوشان درس میخواند اکثر افراد اعم از خانواده، مدرسه و… از دانش آموز توقع بالایی دارند و یکی دیگر از معایب مدارس تیزهوشان این است که دانش آموز  از مسائل اجتماعی و عاطفی جامعه  دور می ماند و در آینده نزدیک میتواند عواقب و بحران های  جبران ناپذیری را در زندگی فردی و اجتماعی افراد مدارس تیزهوشان در زندگی ایجاد کنند .

 

مقالات مفید :

ثبت نام مدارس تیزهوشان 

azmoon.medu.ir

ظرفیت پذیرش مدارس تیزهوشان

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان پایه هفتم

اطلاعیه های سازمان سنجش

معرفی مدارس تیزهوشان در تهران

معرفی مدارس تیزهوشان در اصفهان

معرفی مدارس تیزهوشان در شیراز

معرفی مدارس تیزهوشان زنجان

معرفی مدارس تیزهوشان آذربایجان شرقی

معرفی مدارس تیزهوشان آذربایجان غربی

معرفی مدارس تیزهوشان رشت

معرفی مدارس تیزهوشان ایلام

معرفی مدارس تیزهوشان سمنان

معرفی مدارس تیزهوشان اهواز

معرفی مدارس تیزهوشان قم

معرفی مدارس تیزهوشان بندر عباس

معرفی مدارس تیزهوشان کرج

معرفی مدارس تیزهوشان قزوین

sanjesh.kermanedu.ir  

معرفی مدارس تیزهوشان برتر کشور

و….

به این پست امتیاز دهید
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

مطالب مرتبط

نظرات

 1. Avatar photo
  مهراب
  ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۵۰

  سلام شماره تماس لطفا
  جهت انجام مشاوره
  پسر بنده کلاس چهارم هستند و میخواستم جهت قبولی در سمپاد پایه ششم برنامه ریزی کنند

  • Avatar photo
   کارشناس ارشد
   ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۸

   سلام . 9099075307 مرکز ایران تحصیل

 2. Avatar photo
  الهام
  ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۲

  سلام لطفا مدارس سمپاد زنجان را معرفی کنید

  • Avatar photo
   irantahsil
   ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۵۰

   سلام لیست ندارس تیزهوشان و در سایت irantahsil.org قرار گذاشتیم در صورتی ک موفق نشدین ببینید با مشاوران مرکز ایران تحصیل تماس بگیرید

تماس با مشاور
(حتی در تعطیلات نوروز)