معدل لازم برای رشته تجربی 98

معدل لازم برای رشته تجربی یکی از سؤالات عمده و مهم دانش‌آموزان مدارس متوسطه اول است. کلیه دانش‌آموزان عزیزی که مایل به ورود به رشته‌های کنکور تجربی هستند، باید تمام تلاش خود را در جهت کسب معدل لازم قرار دهند. توصیه مهمی که به دانش‌آموزان عزیز برای ورود به رشته تجربی داریم، واقع بینی بر اساس توانمندی ها و انتخاب بر اساس آن است.

 

ورود به رشته تجربی، به چندین عامل بستگی دارد. آنچه در مرحله ابتدایی برای کلیه دانش‌آموزان لازم است، کسب معدل لازم برای رشته تجربی است. در واقع بالاترین امتیاز، به معدل دانش‌آموز تعلق خواهد گرفت. نحوه محاسبه نمره و همچنین شرایطی که دانش‌آموز بتواند به رشته مورد نظر خود راه یابد، بر اساس چندین ملاک مختلف می تواند باشد.

 

آنچه در مرحله بعدی دارای اهمیت است، در رابطه با برنامه ریزی برای کنکور تجربی ، نظر اولیا، اولویت های خود دانش‌آموزان و امتیازات دبیران است. همچنین، نظر مشاور پس از معدل دانش آموز، بیشترین امتیاز را به خود اختصاص می دهد. مشاوران بر اساس آزمون‌های رغبت و استعداد، نسبت به سازگاری فرد و همچنین توانمندی های او برای ادامه تحصیل در رشته تجربی آگاه می‌شوند.

 

 

جهت قبولی تضمینی در رشته پزشکیاز سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

محاسبه معدل لازم برای رشته تجربی

محاسبه معدل لازم برای رشته تجربی برای دانش آموزان پایه نهم به دو صورت است. در مرحله اول آنچه مهم به نظر می رسد نمره ای است که دانش آموز در دروس تخصصی این رشته کسب می کند.

در مرحله بعدی معدل کلی داوطلب مهم است. نکته مهمی که ذکر آن ضروری به نظر می‌رسد، توجه به تمامی امتیازاتی است که در مرحلهانتخاب رشته تجربی تعیین کننده هستند.

دروس علوم تجربی و ریاضی مهم‌ترین درس ها برای کسب رتبه خوب در رشته تجربی هستند. حداقل نمره‌ لازم برای دانش آموزان در این دو درس، کسب نمره 14 در درس علوم تجربی و کسب رتبه 13 در درس ریاضی است.

این نمرات در تمامی پایه‌های تحصیلی هفتم، هشتم و نهم منظور می‌گردند. پس از آن نمرات حاصل را در 3 ضرب کرده تا حداقل معدل برای این دسته از دانش آموزان به دست آید.

معیار دیگری که برای کسب معدل لازم برای رشته تجربی بسیار مهم به نظر می رسد در رابطه با معدل لازم برای قبولی دانش آموزان در رشته تجربی است.

حداقل معدل لازم برای ورود به رشته تجربی را می‌توان معدل 14 دانست. دانش آموزان عزیز حتماً لازم است از ظرفیت لازم در هر یک از دبیرستان‌ها آگاه شوند. زیرا ملاک پذیرش نمره و معدل آن هاست.

جهت کسب اطلاعات لازم در رابطه با نحوه محاسبه معدل لازم برای رشته تجربی 98 و همچنین مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی می توانید با متخصصین ایران تحصیل به راحتی تنها با استفاده از شماره تلفن‌های 9099072952 (تماس از سراسر کشور) و 9099072952 (تماس از استان تهران) از ساعات 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل تماس حاصل نمایید.

 

 

معدل لازم برای رشته تجربیجهت ورود به این رشته در دبیرستان با توجه به نمره دروس تخصصی و معدل سه سال دانش آموز محاسبه می گردد.

 

 

شرط معدل برای قبولی در رشته پزشکی

 

شرط معدل برای قبولی در رشته پزشکی

دانش آموزانی که مایل به پذیرش در رشته تجربی هستند باید ابتدا نسبت به ضرایب دروس کنکور تجربی آگاه باشند. اطلاع دقیق در رابطه با منابع کنکور تجربی می‌تواند کمک‌کننده باشد تا این افراد بتوانند به راحتی در رشته پزشکی پذیرفته شوند.

مشاوره رایگان تجربی به دانش آموزان کمک می‌نماید تا تنها با استفاده از مطالعه دقیق، در رشته مورد علاقه خود پذیرفته شوند.

در سال‌های اخیر، هر یک از داوطلبان با توجه به میزان تاثیر شرط معدل برای قبولی در رشته پزشکی لازم است به نسبت این میزان تلاش خود را برای کسب معدل لازم برای رشته تجربی داشته باشند.

تاثیر معدل بر کنکور سراسری در سال‌های اخیر حدود 30 درصد بوده و خوشبختانه این تأثیر مثبت است. بنابراین، دانش آموزانی که از معدل لازم برخوردارند می‌توانند نسبت به پذیرش امیدوار باشند.

در واقع، می‌توان گفت شرط معدل برای قبولی در رشته پزشکی برای رشته تجربی معدل 18 است و هر چه این میزان معدل بالاتر رود، احتمال قبولی دانش آموزان برای پذیرش در رشته پزشکی بالاتر می رود و تأثیر سوابق تحصیلی برای این دانش آموزان به صورت مثبت اعمال می شود.

به همین دلیل، نهایت تلاش شما باید در جهت بالا بردن رتبه و نمره و معدل خود برای قبولی در این آزمون باشد.

 

 

 با معدل پایین میشه پزشکی قبول شد؟

با معدل پایین میشه پزشکی قبول شد؟

آن دسته از داوطلبانی که مایل به پذیرش در رشته پزشکی هستند بهتر است همه جانبه خود را برای قبولی در این آزمون آماده کنند.

داوطلبانی که به این سایت وارد شده اند و به دنبال کسب اطلاعات در رابطه با معدل لازم برای رشته تجربی هستند با دو هدف به این سایت وارد شده اند.

یکی از این اهداف در رابطه با دانش آموزان با معدل بالا و دیگری نیز دانش آموزان با معدل پایین است.

کسب معدل لازم تنها عاملی نیست که می تواند پذیرش شما را در رشته پزشکی تضمین کند.

معدل می تواند به عنوان یک امتیاز برای شما باشد اما هرگز نمی تواند مؤفقیت شما را تضمین کند.

در پاسخ به این سؤال که با معدل پایین میشه پزشکی قبولی شد؟ باید بگوییم تلاش هر فرد می تواند مؤفقیتش را تضمین کند.

بسیاری از دانشجویان رشته پزشکی را می توانیم به شما معرفی کنیم که معدل پایینی داشته اند اما توانسته اند در رشته پزشکی قبول شوند.

 

حداقل معدل کتبی برای پزشکی

ارائه حداقل معدل کتبی برای پزشکی کمی سخت به نظر می رسد. زیرا هر ساله رقابت نسبت به سال های گذشته تغییر می کند و به همین دلیل ممکن است در سال آینده رقابت خیلی سخت تر از سال های گذشته باشد.

در واقع می توان گفت کسب حداقل معدل 13 را می توان معدل لازم برای رشته تجربی محسوب نمود. بنابراین، دقت در کسب سایر امتیازات و موارد لازم ضروری به نظر می رسد.

کلیه دوطلبان عزیزی که مایل به قبولی در رشته پزشکی هستند، می توانند با استفاده از مشاوره کنکور تجربی نسبت به قبولی در این رشته اقدام کنید.

متخصصین و مشاورین ایران تحصیل آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است تا بتوانید با استفاده از مشاوره تلفنی کنکور تجربی کلیه اطلاعات لازم را در زمینه معدل لازم برای رشته تجربی به دست آورید. کافی است با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

جهت دریافت مشاوره شناخت بهترین منابع رشته تجربیاز سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9099072952 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

"کانال

بیشتر بدانید

رشته های تحصیلی پر درآمد تجربی

لیست رشته های تجربی بدون کنکور

چگونه پزشکی قبول شویم

افزایش سرعت تست زنی کنکور

معدل لازم برای رشته تجربی

معدل لازم برای رشته تجربی جهت قبولی در رشته پزشکی چند است؟

برای اطلاع از معدل لازم برای رشته تجربی می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

آیا با معدل پایین میشه پزشکی قبول شد؟

در صورت داشتن اراده و پشتکار همه چیز امکانپذیر است. فقط کافیست بخواهید و تلاش کنید.

آیا احتمال تغییر معدل لازم برای رشته تجربی وجود دارد؟

در این رابطه می توانید از مشاوران ایران تحصیل کمک بگیرید و راهنمایی های لازم را از آن ها دریافت کنید.

94 نظر برای «معدل لازم برای رشته تجربی»

 • سلام . من در هفتم معدل کلم شو ۱۹.۹۰ و نمره علوم در نوبت دوم در امتحان شد ۱۷ و ریاضی ۱۹.۷۵.تو هشتم هم معدل کلم ۲۰ و علوم امتحان نوبت دوم ۲۰ و ریاضی ۲۰ و نهم معدل کلم ۲۰ و علوم امتحان نوبت دوم ۲۰ و ریاضی ۲۰. آیا میتونم تو رشته علوم تجربی و در شهر مرند و رتبه الف کسب نمایم؟ یا کدام رتبه قبول بشم؟
  اگر زود جواب بدید ممنون میشم.

 • سلام من تو سال هفتم معدل کلم 19/57 بود نمره علومم 19 و ریاضیم 20 بود تو هشتم معدلم 19/86 بود ریاضیم 20 و علومم 19 تو نهم ریاضیم 20 و علومم 20 و معدلم 19 میتونم برم رشته تجربی؟؟؟

 • سلام معدل نوبت دوم نهم هشتم و هفتم به ترتیب 18.66و19.69و19.81 وعلوم 17وریاضی18نهم وعلوم17.25وریاضی19 هشتم وعلوم19وریاضی18هفتم با این نمرات میتونم دررشته ی تجربی تحصیل کنمخیلی این رشته رو دوست دارم ممنون میشم زود جواب بدین

 • سلام من پایه نهم هستم و کارنامه خرداد رو گرفتم و معدلم شده ۱۸/۷۴ و نمره ریاضی ۱۸.۵ تو پایانی و نمره علوم ۱۳.۵ تو پایانی و معدلم ترم اول نهم ۱۸/۳۶ و نمره ریاضی تو پایانی ۱۵ و علوم تو پایانی ۱۷.۵ میخواستم بدونم می تونم برم تجربی؟؟؟ اخه علاقه خیلی زیادی ب تجربی دارم و الان فقط بخار اینکه علومم شده ۱۳‌.۵ خیلی نگرانم

 • سلام
  مجموع سه نمره پذیرفته شده خرداد یا شهریور هر یک از درس های ریاضی و علوم تجربی، در سه پایه در دوره متوسطه اول بدون ضریب کمتر از 42 نباشد. نمره درس ریاضی و علوم تجربی در سه سال دوره متوسطه اول با ضریب 3 محاسبه می گردد. مجموع نمرات دروس مرتبط با رشته در سه سال دوره متوسطه اول با در نظر گرفتن ضریب هر یک از دروس حداقل 252 باشد. یعنی به عبارت دیگر چنانچه نمرات هر درس را در ضریب آن جمع نماییم و حاصل جمع آن را بر تعداد دروس مرتبط با رشته تقسیم نماییم معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی حداقل 14 باشد.

 • سلام
  شما معدل لازم برای رشته تجربی در پایه هفتم و هشتم دارین لذا معدل پایه نهم هم بالا باشه تا بتونین

 • سلام من در کلاس نهم معدل ام شد ۱۷.۷ومعدل کل شد۱۸.۱۲وریاضی من شد۱۲وعلوم من شد ۱۵ آیا میتونم به رشته تجربی برم ؟و خیلی علاقه دارم بهش لطقا جواب بدید خیلی نگرانم

 • من معدل هفتمم ترم دو۱۹.۷۳ شده علوم ۱۹ و ریاضی ۲۰
  هشتم ترم دو علون ۱۸ و ریاضی ۱۸معدلمم ۱۹.۵۳ شده
  نهمم علوم ۱۸ شدم و ریاضی ۱۹ و معدلمم ۱۹.۵ شده
  میتونم برم رشته تجربی خواهش میکنم زود تر جواب بدین🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 • من در کلاس هفتم معدلم ۱۹٫۸۶اومد من میتونم اگه سالای دیگه که الان هشتم هستم میتونم با همین معدل ۱۹ به بالا رشته تجربی بردارم

 • سلام خسته نباشید من معدل هفتمم ترم دو18/98 شده علوم 20 و ریاضی 18
  هشتم ترم دو علون 20 و ریاضی ۱6معدلم ۱8/64 شده والان نهم میخونم اگه نمراتم همین گونه باشه میتونم تجربی بخونم میخوام پرستاری بخونم شهرتبریززندگی میکنم

 • سلام حسین جان
  ببیند معدل لازم برای رشته تجربی دارین شما البته یک ازمون هدایت تحصیلی هم از شما گرفته میشه که نمره اونم مهم برای انتخاب رشته تجربی

 • سلام وقت تون به خیر من با معدل هفتم ۱۸ هشتم ۱۸/۵ و اگه نهم معدل بالا تری بیارم میتونم به رشته تجربی برم

 • سلام علیرضا جان بله با معدل بالا می تونی رشته تجربی قبول شی برای اطلاعات بیشتر با مشاوره ایران تحصیل تماس بگیرید

 • سلام توروخدا جواب بدین من معدل پایه هفتمم شد ۱۹/۵۲و پایه هشتم۱۹/۰۷و پایه نهم تمومی درساام بیست و فقط علومم ۱۶و ریاضی هفتمم ۱۸/۵و علومم۱۸/۵
  پایه هشتم ریاضی ۱۶و علوم ۱۹و پایه نهم ریاضی۲۰و علوم ۱۷
  توروهدا جواب بدین میتونم برم تجربی یا ن

 • سلام فاطیما خانم شما معدل لازم برای شرکت در رشته تجربی دارید و می تونید رشته تجربی رو‌انتخاب کنید

 • سلام وقت بخیر
  اگه جواب بدین ممنون میشم
  من امسال سال نهم هستم
  هفتم و هشتم با معدل بالای ۱۹/۵۰ قبول شدم و ریاضی و علوم بالای ۱۶ بود و علومم هر دو سال ۲۰ بود
  آیا اگه امسال هم همینطور پیش برم میتونم تجربی بردارم؟

 • سلام سهیل جان نمراتت برای قبولی در رشته ی تجربی مناسبه البته تنها معدل ملاک ما نیست باید از مشاوره تحصیلی استفاده کنی تا نسبت به توانایی هات و علاقت بهترین رشته رو انتخاب کنی

 • سلام
  من معدل هفتمم ۱۹.۵۲ ،ریاضی ۱۵ و علوم ۱۸ شدم
  معدل هشتمم ۱۹.۴۳،ریاضی ۱۷ و علوم ۲۰
  میخواستم بدونم معدل نهمم تا چه اندازه باشه میتونم وارد رشته ی تجربی بشم؟چون خودم واقعا به تجربی علاقه دارم

 • سلام من تو هفتم معدل من شد۱۷/۹۳و ریاضی ۱۱و علوم۱۸ اگر تو هشتم و نهم ریاضی رو از ۱۵بالاتر ببرم بازم میتونم با اینکه تو هفتم ۱۱بودم تجربی بردارم
  ممنون

 • سلام من معدل کلم در پایه هفتم نوبت اول ۱۹/۷۱ شد نوبت دوم ۱۹/۷۶ اما علوم ریاضی در نوبت اول ۲۰ شدم اما در نوبت دوم علوم ۲۰ ریاضی ۱۸
  هشتم معدل کل نوبت اول و دوم ۲۰ شدن درسهای علوم و ریاضی هم ۲۰ بودن
  من میتوانم رشته ی تجربی انتخاب کنم؟؟

 • سلام من نمره ریاضی هفتمم شد۱۷ علوم۱۸ ریاضی هشتم شد۱۶ علوم ۲۰
  اگع پایه نهم ریاضی۱۹علوم ۲۰ بشه میتونم تجربی پذیرفته شم؟
  لطفاجواب بدین

 • سلام من معدلم در سال هفتم شد ۱۹.۵ و هشتم ۱۸.۸٠ و سال نهم ۱۸ علومم در سال هفتم ۱۷ و سال هشتم ۱۸ و سال نهم ۱۸ و ریاضی هم در سال هفتم ۱۹ و سال هشتم ۱۶ و سال نهم ۱۸ ایا میتونم در رشته تجربی برم؟؟ لطفا سریع جواب بدین

 • سلام من مهدیه ام
  معدل هفتمم شد 19.25
  ریاضی 18 و علوم 18
  معدل هشتمم شد 18.14
  ریاضی 12 و علوم 20
  آیا میتونم تو رشته تجربی قبول بشم؟
  و با معدل چند🤔

 • سلام ببخشید من هفتم نوبت اول 15/14/14.5علوم و 19/18/19ریاضی
  نوبت دوم 17.5/17.5که سر جمع 51 شد و ریاضی 20/20شدم شدم 59 سر جمع و معدلم 18.98 و هشتم شدم 19/19/18شدم و ریاضی 18/19/18 شدم و نوبت دوم علوم 19/19 و ریاضی 19/19شدم و معدلم 19 و نهم هم مثل هشتم شده من می توانم در پزشکی ثبت نام کنم ممنون می شوم جوابم بدید

 • سلام سینا جان درسته معدل لازم برای رشته های تجربی باید بالا باشه ولی تنها راه قبولی در رشته های پزشکی شرکت در کنکور سراسری می باشد براس دریافت مشاوره آنلاین ایران تحصیل در خدمت شما هستم .

 • سلام
  من نمره کل هفتم شد ۱۸/۵ ریاضی ۱۸/۵ علوم هم ۱۹
  هشتم هم نمره کل ۱۹ ریاضی ۱۸ علوم هم ۱۸/۵.
  نهم هم معدل ترم یک ۱۸/۴۵ علوم ۱۸ ریاضی هم ۱۸
  میخواستم بدونم با این نمرات میتونم رشته علوم تجربی برم؟

 • سلام ببخشید میشه جواب من بدید من هفتمم ترم اول شدم ۱۸.۸۶و دوم ۱۹.۳۳ریاضی ترم اول ۱۴ ودوم ۱۷و علوم هردوتا ۲۰کلاس هشتم ترم اول شدم ۱۹.۳۳ریاضی ۱۴ علوم ۱۸ ودوم۱۹ دوم۱۸ وکلاس نهم ترم اول ۱۹.۳۳ ریاضی ۱۳ علوم ۲۰ ترم دوم معدل ۱۹.۵۷ ریاضی ۱۷ وعلوم ۱۷ میتونم رشته علوم تجربی انتخاب کنم تورو خدا بگید؟؟؟؟

 • سلام علی جان معدل لازم برای رشته تجربی زیاد ملاک عمل نیست برای تعیین رشته نهم شما باید ببینی به چه رشته ای علاقه داری باید در آزمون های مشاوره تحصیلی ایران تحصیل شرکت کنی و زیر نظر روانشناسان تحصیلی مجموعه قرار بگیری تا بهترین رشته رو نسبت به علاقه و تواناییت انتخاب کنی ما در خدمتیم.

 • سلام ، من معدل کل سال هفتمم شد 18 ریاضیم 9 علوم تجربی 20 ۰ سال هشتم نوبت اول علومم 20 ریاضیم9 نوبت دوم علومم 20 ریاضیم20 میخواستم بدونم که اگه در سال نهم معدل کلم 20 بشه میتونم در رشته تجربی قبول شم ؟؟؟ لطفاً جواب بدید ۰

 • سلام و درود شما اگه بتونید معدل ۲۰ بیارید معدل لازم برای رشته تجربی رو کسب می کنید ولی تنها معدل مد نظر نیست باید شرایط دیگر رو هم برسی کنید.

 • با‌سلام
  بنده دانش آموز نهم هستم معدل نوبت اول سال هفتم ۱۹/۷۵ و نوبت دوم۱۹/۸۹ بود سال هشتم نوبت اول و دوم 20 بود اگر در سال نهم معدل ۱۹ کسب ایا میتوانم رشته تجربی را انتخاب نمایم.!؟

 • سلام من هفتم علوم ۲۰ هشتم ریاضی ۱۷ علوم۱۹
  ترم اول نهم علوم ۲۰ ریاضی ۱۵
  امکان اینکه الف تجربی بیارم میشه؟

 • سلام همان طور که در مطلب معدل لازم برای رشته تجربی دکر شده بله امکانش هست که بتونید رشته تجربی رو با معدل بالا قبول شید ولی باید با برنامه ریزی و مشاوره تحصیلی دقیق پیش بری موفق باشید.

 • سلام من ریاضی هفتم شدم 18و علوم 20 هشتم هم همینطور اگر ممکن هم همینطور باشد می توانم پزشکی قبول شم لطفاً جواب بدید

 • سلام شرایط قبولی در رشته های پزشکی رو با نمرات دبیرستان نمیشه مقایسه کرد کنکور سراسری بحثش جداس کسانی هستن که معدلشون ۲۰ شده ولی در کنکور هیچ رشته ای رو در دانشگاه سراسری قبول نشده اند.

 • سلام‌ من در کلاس هفتم معدل کلم در ترم آخر شد 19/50 نمره ریاضیم 19 شد و علوم20 در کلاس هشتم معدلم ترم اخر شد 19/50 نمره ریاضیم 20 و علوم هم 20 در کلاس نهم هم همینطوری آیا من مجاز به رفتن به رشته تجربی هستم؟

 • سلام من سال هفتم معدل ترم اول ریاضی ام شد 16 و علومم‌ شد 18 و ترم دوم هم همینطور و سال هشتم علومم‌ ترم‌ اول شد 18.36 و ریاضی ام شد 19 و ترم دوم علومم‌ شد 19 و ریاضی ام شد 15 و سال نهم‌ ریاضی ترم اولم‌ شد 17 و علوم ترم اولم‌ شد 19 و ترم دوم ریاضی 16 و علوم 20
  حالا میدونم رشته‌ تجربی رو انتخاب کنم ؟
  اگه جوابم‌ رو بدید ممنون‌ میشم‌

 • سلام من سال هفتم معدلم 19.63شد علوم وریاضی ۲۰ بودم سال هشتم معدل ۱۹.۵۰ ریاضی و عولم تقریبا بالای ۱۸ وسال نهم نوبت اول خیلی عالی ندادم اگه بتونم نوبت دوم جبران کنم علوم و ریاضی ۲۰ بیارم با توجه به اینکه سهمیه شهر ما میگن ۲۰۰نفر این امکان داره که بتونم تجربی بردارم

 • سلام خسته نباشید من ترم اول هفتم معدل شدم ۱۷/۲۹
  ترم دوم هفتم شدم ۱۷/۵۰

  کلاس هشتم ترم اول ۱۷/۲۹
  ترم دوم هشتم ۱۸ و الان نهم هستم کارنامه ی ترم اول رو ندادن

 • سلام من سال هفتم معدلم ۱۶.۲۱شدریاضی ۱۲.۵وعلومم۱۵.۵
  درسال هشتم معلدلم شد۱۸ودرس علوم ۱۷ریاضی ۲۰شدم الانم کلاس نهم هستم نوبت اول ریاضی۱۸شدم و علومم۱۹.۵میتونم برم تجربی ممنون

 • سلام وقت بخیر خسته نباشید
  ببخشید من هفتم شدم ۱۹.۸۱ و علوم و ریاضی ۲۰
  کلاس هشتم معدل شد ۱۹ و ریاضی و علوم شدم ۱۸.۵

  در نهم معدل من شد ۱۹.۴ و ریاضی و علوم شدم ۱۹
  آیا میشه رشته تجربی یا ریاضیات برم؟
  ناحیه دو کرمان هستم

 • سلام یگانه سرشاد هستم
  معدل سال هفتم من در نوبت اول شد 17.5در نوبت دوم شد 18.5
  در سال هشتم نوبت اول من شد 18.5 و در نوبت دوم شد 19.76
  اگر در سال نهم نوبت اول معدلم 19.5 و در نوبت دوم هم 19.5 بشه میتونم رشته تجربی رو انتخاب کنم
  علو در سال هفتم 16در سال هشتم 20
  ریاضی در سال هفتم 18.5 در سال دوم 20 اگر در سال نهم هردو نوبت رو 20 بشم میتونم تجربی رو انتخااب کنم ؟؟؟
  در المپیاد ریاضی هم شرکت کردم و نفر دوم در کلاس و مدرسه شدم

  خواهش میکنم جواب بدید من خیلی به رشته تجربی علاقه دارم

 • ببخشید که مزاحمتون میشم
  آیا نیازی به پیش ثبت نام هست یعنی برای اینکه رشته تجربی برم نیازی هست که از قبل پیش ثبت نام کنم یه اینکه خوده دبیرستان ها انتخاب میکنن و اگر خودمون قراره مدرسه رو انتخاب کنیم چه مدرسه ای بهتر هستش

 • ببخشید که مزاحمتون میشم
  آیا نیازی به پیش ثبت نام هست یعنی برای اینکه رشته تجربی برم نیازی هست که از قبل پیش ثبت نام کنم یه اینکه خوده دبیرستان ها انتخاب میکنن و اگر خودمون قراره مدرسه رو انتخاب کنیم چه مدرسه ای بهتر هستش ❤❤💖💖

 • سلام…
  من ریاضی ترم اول ۱۵ شدم، و بخاطر کوتاهیِ دبیر علوم، علوم ۱۳ شدم…
  *معدل ۱۸/۳۶
  آیا اگر ترم دوم بتونم در دروس ریاضی و علوم نمره ۱۵ رو کسب کنم، می‌تونم تجربی بخونم؟!

 • سلام من در استان مشهد در منطقه هفت قرار دارم هیچ مدرسه ای مد نظرم نیست خیلی خیلی علاقه دارم در خارج ادامه تحصیل کنم اگر بشه در این مورد هم راهنماییم کنین

 • سلام معدل کلاس هفتم ۱۶/۶۴ بود نوبت اول و هشتم ۱۷/۶۲ اگر در کلاس نهم ۱۸ و خورده ای بشه میتونم رشته تجربی انتخاب کنم؟

 • سلام من یه سوال درمورد انتخاب رشته داشتم
  من در هفتم ریاضیم ۱۶ علومم ۱۷ و معدلم بالای ۱۸ شد

  در کلاس هشتمم علومم ۱۸و ریاضیم ۱۷ شدم و معدلمم بالای ۱۸ شد و الانم که نهمم در ترم اول نمره ریاضیم ۱۷ و علومم ۱۹ شد و معدلم ۱۷۰۸۶ آیا میتونم رشته تجربی را بردارم یانه لطفا زود جواب بدین با تشکر

 • سلام من معدل هفتم 19.5 بود علوم 20 ریاضی 19.5 هشتم 19.17 علوم 20 ریاضی 17 نهم هم امید دارم 20 باشم آیا تجربی برای تعیین رشته قبول میشم

 • با سلام
  من معدل کل هفتمم شد 19.14
  علوم 17 ریاضی 19
  هشتم شدم 19.19 علوم 15 ریاضی 20
  نهم نوبت اول شدم 18 علوم 14 ریاضی 20
  اگه نوبت دوم علوم رو بالای 18 بیارم میتونم به تجربی برم؟

  و نوشتین معدل لازم برای انتخاب رشته تجربی حداقل 14 هست .یعنی معدل کل حداقل باید 14 باشه؟

 • سلام من معدل کل هفتم شدم ۱۹.۷۶
  علومم:۲۰ ریاضیم:۲۰
  و معدل هشتمم نوبت اول شدم ۱۹.۷۹
  علومم:۱۹ ریاضیم:۲۰
  و مطمئن هستم که معدل نوبت دوم هشتمم و معدل کل نهمم هینطور عالی میشه و ریاضی و علومم هم ۲۰ میشه

  میخاستم بدونم شرایط قبولی در رشته تجربی رو دارم

 • سلام
  من کلاس نهم هستم
  معدل کلاس هفتمم ۱۸/۶۵ بود
  ریاضی ۱۵ و علوم ۱۶
  معدل هشتمم ۱۹/۶۴
  رباضی ۱۸ و علوم ۱۹
  می تونم تجربی برم
  خیلیی ممنون میشم جواب بدید🙏🏻

 • سلام
  وقت بخیر ، من در حال حاضر نهم هستم
  در نوبت دوم هفتم بالای ۱۸ ( ریاضی ۱۶ و علوم ۱۷ )
  هشتم نوبت دوم بالای ۱۹ ( ریاضی ۱۸ و علوم ۱۹ )
  نهم نوبت اول ۱۹/۶۴ ( ریاضی ۱۷ و علوم ۲۰)

 • ببخشید در شهرستان شاهرود هستیم ایا با نمره
  من نمره علوم هفتمم شد ۲۰
  ریاضی هفتم شد ۱۹
  هشتمم علوم و ریاضی ۲۰
  برای نهم هم ترم اول هردو ۲۰ذ
  برای ترم دوم معلوم نیست ایا می توان قبول بشوم در رشته تجربی

 • من معدل هفتمم اول ۱۹.۱۴ بعد ۱۹.۴۵شده
  علوم ۲۰ ریاضی هم ۱۸ بود ولی در هشتم فقط نوبت اول ۱۸.۵۰ هستم علومم ۱۹ و ریاضی ۱۳ بودو هنوز کارنامه نوبت دوم نگرفتم به نظرتون اگر در نوبت دوم هشتم ۱۹ بگیرم میتونم در رشته تجربی شرکت کنم

 • سلام من کلاس دهم تجربی ام و معدلم از ۱۵ کمتر شد😔و از شهر خودم به شهر دیگه ای مهاجرت کردیم و تو این وضعیت کرونا و معدل پایینم خیلی استرس دارم که ایا مدرارس اصفهان برای کلاس یازدهم تجربی منو ثبت نام میکنن یا خیر! نظرشما چیه یعنی میشه ثبت نام نکنن باید چیکار کنم ؟ که یه مدرسه خوبم برم ؟ یا ربطی نداره چون کلاس دهم تجربی بودم بازم ۱۱ ثبت نامم میکنن؟

 • با سلام خدمت شما من سال هفتم و هشتم رو در دروس علوم و ریاضی نمرات کمی داشتم میخواستم بدونم اگه سال نهم رو توی همه دروس نمره خیلی خوبی کسب کنم میتونم انتخاب کنم رشته تجربی رو ممنون میشم جواب بدید

 • سلام خسته نباشید ببخشید من به تجربی علاقه دارم و کلاس نهم هستم میشه بفرمایید میتونم برم یا نه من معدل های ترم های اول هفتم =۱۸.۲۹ هشتم = ۱۸.۷۹ نهم= ۱۸.۴۳ و نوبت دوم ها هفتم = ۱۸.۷۰ هشتم = ۱۹.۴۳ و نهم= فرضی ۱۸.۵۰ و نمرات نوبت اول ریاضی و علوم هفتم و هشتم ۱۶ ولی نهم هر دو تا رو کردم ۱۷ و نمرات نوبت دوم هفتم ریاضی =۱۶ علوم =۱۷ و هشتم = ریاضی ۱۶ و علوم = ۱۸ و نهم مطمعنم میشم ریاضی ۱۴ و علوم ۱۵ ایا بنظر شما میتونم در مدارس غیر دولتی قبول بشم و من در شهرستان کاشمر خراسان رضوی زندگی میکنم لطفا زودتر خواهش میکنم و معدل کل هفتم ۱۸.۶۰ و هشتم ۱۹.۲۱

 • سلام من هفتم نوبت اول معدل کل شد :19/86 شد و ریاضی 19 و علوم 20 شدم و نوبت دوم : معدل کل 19/36و ریاضی 19 و علوم 18 شدم و معدل کل سالم شد 19/52. و در هشتم نوبت اول معدل کل 19/36 علوم 17 و ریاضی 20 شدم سال نهم چه نمره ای بگیرم میتونم تجربی برم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *