تماس از تلفن ثابت

909 9075307

از کل کشور
معاف از رزم

تقسیم سربازان معاف از رزم + معاف از رزم ها کجا می افتند؟

معاف از رزم
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

ما سعی کردیم در این مطلب به سوالات شما در رابطه با سربازان معاف از رزم پاسخ دهیم. اینکه سربازان معاف از رزم چه وظایفی دارند، می توانند از چه مزایا و معایبی برخوردار شوند و غیره. به علاوه به سوالات شما در رابطه با اینکه معاف از رزم ها کجا می افتند؟ نیز پاسخ دهیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با اینکه معاف از رزم ها کجا می افتند؟ داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

معاف از رزم به معنای معافیت کامل نیست! اما همچنان برخی افراد تفاوت سرباز معاف از رزم با سربازی که معافیت کامل دارد را، نمی دانند. در واقع معاف از رزم برای یک سری افراد با شرایط متفاوت از دیگران است که در ادامه جزییات آن را بررسی خواهیم کرد.

اگر شما سرباز معاف از رزم هستید، لازم است از شرایطی که برای تان تعیین شده اطلاعات لازم را بدست آورید تا با مشکلی رو به رو نشوید. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی را در این رابطه در اختیار شما قرار دهیم.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با معاف از رزم ها کجا می افتند؟  از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

 

پس از تقسیم سربازان معاف از رزم وظایف آن ها چیست؟

افرادی که معاف از رزم می شوند، باید هر چه سریع تر برای اعزام اقدام نمایند. از آنجایی که شرایط این افراد با دیگران متفاوت است، لازم است با ستاد فرماندهی در ارتباط باشند تا برای کارهای سبک به کار گرفته شوند. این افراد به جای کارهای سنگین به انجام کارهای دفتری مشغول خواهند شد.

به صورت کلی اصلی ترین وظایف سربازان معاف از رزم شامل موارد زیر می شود

نگهبانی دادن: این افراد می توانند در پست های نگهبانی مشغول باشند، البته در صورتی که نگهبانی دادن باعث آسیب بیشتر نشود.

انجام امور دفتری: کارهای دفتری یکی از موارد رایج برای مشمولین معاف از رزم است.

انجام امور رایانه ای: اگر سرباز معاف از رزم، توانایی برای انجام کارهای رایانه ای داشته باشد، می تواند به این امور مشغول شود.

عدم انجام فعالیت های بدنی شدید: این افراد نمی توانند فعالیت های بدنی شدید انجام دهند.

انجام امور خدماتی: مشمولین می توانند به انجام امور خدماتی نیز مشغول باشند.

 

 

تقسیم سربازان معاف از رزم

 

 

معاف از رزم ها کجا می افتند؟

بسیاری از مشمولین این سوال را دارند که معاف از رزم ها کجا می افتند؟ در این خصوص باید به شما بگوییم که در خصوص اینکه معاف از رزم ها کجا می افتند؟ قانون و تبصره خاصی وجود ندارد. تنها چیزی که گفته می شود مربوط به این موضوع است که این افراد از انجام برخی کارهای سنگین معاف خواهند بود. برای تقسیم سربازی سایر قوانین که برای تمامی مشمولین برقرار است، برقرار می باشد.

 

 

معاف از رزم چیست؟

سربازان معاف از رزم کیست. از آنجایی که بسیاری از مشمولین در رابطه با این موضوع سوال دارند، ما این موضوع را برای بررسی انتخاب کردیم. همانطور که می دانید برای دوره سربازی انواع معافیت ها وجود دارد که شامل سربازان معاف از رزم معافیت تحصیلی، پزشکی و کفالت می شود. افرادی که در گروه معاف از رزم قرار می گیرند، دارای مشکلات خاصی هستند که به همین دلیل از انجام فعالیت های سنگین و یا نظامی معاف خواهند شد. در واقع مشکل آن ها به حدی نیست که به صورت کامل معاف می شوند؛ اما به دلایلی از انجام برخی فعالیت های سنگین معاف خواهند شد.

 

 

مزایا و معایب معاف از رزم خدمت سربازی

از جمله مزایای آن می توان به این مورد اشاره کرد که افراد از انجام کارهای سنگین معاف خواهند شد. معایب این نوع معافیت خیلی قابل توجه نیست. به علاوه حتی روی کارت افراد نیز این معافیت درج نمی شود. البته می تواند بهانه ای برای عدم استخدام در سازمان های دولتی، ارتشی و نیروی انتظامی و یا غیره باشد.

 

 

شرایط معاف از رزم خدمت سربازی

افرادی که دارای شرایط معاف از رزم هستند، نوعی بیماری خاص دارند که البته این بیماری ها درجه بندی خواهند داشت. به طور مثال برخی افراد دارای نوعی معلولیت هستند اما معلولیت آن ها به گونه ای نیست که از رفتن به سربازی معاف شوند. به همین دلیل در گروه افراد معاف از رزم قرار خواهند گرفت. از جمله شرایط معافیت از رزم دیگر می توان به شرایط روحی افراد اشاره کرد.

به صورت کلی افراد از نظر سلامت روحی و جسمی به موارد زیر دسته بندی خواهند شد:

گروه اول افرادی هستند که دارای سلامت کامل جسمی و روحی هستند. این افراد می توانند بدون هیچ مشکلی دوره سربازی خود را بگذرانند.

گروه دوم افرادی هستند که سلامتی کامل جسمی و روحی داشته و می توانند مدت سربازی خود را بگذرانند.

گروه سوم نیز مواردی هستند که دارای نقص عضو بوده و یا بیماری خاصی دارند اما به صورت کامل از سربازی معاف نخواهند شد.

گروه چهارم به صورت کامل از خدمت معاف می شوند .

دسته چهارم برای آن دسته از افرادی است که دچار بیماری یا نقص عضو بوده و به طور دائم توانایی انجام خدمت ضرورت را ندارند .

 

 

برای اطلاعات بیشتر از معافیت پزشکی پوکی استخوان کلیک کنید.

 

 

بیماری هایی که منجر به معافیت از رزم می شود، چیست؟

در قسمت اول قصد داریم بیماری های عمومی را که منجر به معافیت از رزم می شود، بررسی کنیم.

دسته اول بیماری ها شامل بیماری های عمومی مانند چاقی، لاغری است. دسته دوم مربوط به غدد داخلی بدن است. دسته سوم مربوط به بیماری های پوستی است. این موارد می تواند شامل عرق کردن کف دست، اگزما باشد. بیماری های مغز و اعصاب و اعصاب و روان نیز جزء بیماری های عمومی محسوب می شوند. در آخر نیز بیماری هایی همچون، انواع جراحی های مغز و اعصاب، بیماری های ریوی و بیماری های اسکلت و  استخوان نیز شامل این موارد می شوند.

گروه دوم بیماری ها می توانند شامل، بیماری های گوارشی، خون، دستگاه تناسلی، فک و دندان، چشم و گوش و حلق و بینی باشد. بیماری های قلبی، روماتولوژی، و عفونی نیز در این دسته قرار می گیرند.

 

 

برای اطلاعات بیشتر از معافیت پزشکی هموروئید کلیک کنید.

 

 

دوره آموزشی معاف از رزم

همانطور که می دانید دوره آموزشی برای افراد معاف از رزم بسیار آسان تر خواهد بود. این افراد می توانند از انجام کارهای سنگین معاف باشند.

 

 

معافیت از خدمت

 

 

معافیت از رزم و استخدام

از آنجایی که بسیاری از افراد معاف از رزم به دنبال پاسخ این سوال هستند که آیا استخدام می شوند یا خیر، ما این موضوع را برای بررسی انتخاب کرده ایم. در این خصوص لازم است بدانید این موضوع بستگی به سازمان دارد. به طور مثال برخی سازمان ها ممکن است سخت گیری های خاصی را برای استخدام کردن داشته باشند، در حالی که برخی دیگر این سخت گیری ها را ندارند. اما به صورت کلی می توان گفت نیاز نیست خیلی نگران این موضوع باشید زیرا این معافیت حتی روی کارت پایان خدمت نیز درج نخواهد شد.

 

 

معاف از رزم ها کجا می افتند؟

 

 

تقسیم سربازان پس از آموزشی

در این قسمت همراه ما باشید تا نحوه تقسیم سربازان پس از آموزشی را بررسی کنیم. به صورت کلی تقسیم سربازان براساس قوانین یگانی که در آن هستند، انجام می شود.

در ابتدا لازم است سربازان منتظر تاریخ اعزام بمانند و سپس براساس کد های معرفی شده در برگه اعزام خواهند شد. در آخر نیز به هر یک از سربازان برگه ای داده می شود که نشان دهنده معرفی نامه به یگان محل خدمت است.

اصولاً تقسیم های سربازان به صورت تصادفی است،مگر اینکه افراد متاهل باشند

نحوه تقسیم به صورت رندم و تصادفی است مگر آن که سربازی متاهل باشد. سربازان متاهل معمولا در شهر محل سکونت همسر خود به خدمت گرفته می شوند.

قانونی کلی نیز در هنگام تقسیم سربازان وجود دارد که در آن سربازان در فاصله کمتر از 300 کیلومتری از محس سکونت خود خواهند بود.

اگر این سوال برای شما وجود دارد که چطور در شهر محل زندگی خدمت کنیم؟

باید بدانید در درجه اول افراد متاهل در شهر خود خدمت خواهند کرد. به علاوه افرادی که معافیت از رزم دارند و یا تک فرزند هستند نیز می توانند در شهر خود خدمت نمایند.

 

 

برای اطلاعات بیشتر از شرایط خاص تقسیم سربازی کلیک کنید.

 

 

رابطه درجه سربازی با مدرک تحصیلی

بین درجه سربازی و مدرک تحصیلی افراد رابطه ای وجود دارد که طبق موارد زیر است.

سربازان دارای مدارک دیپلم و زیر دیپلم: سرباز صفر نامیده می شوند.

سربازان دارای مدرک فوق دیپلم: بر اساس یگان خدمتی گروهبان سوم و گروهبان دوم نامیده می شوند.

سربازان دارای مدرک کارشناسی: گروهبان یکم نامیده می شوند.

سربازان دارای مدرک کارشناسی ارشد:ستوان سوم نامیده می شوند.

سربازان دارای مدرک دکتری به بالا: ستوان دوم نامیده می شوند.

 

 

برای اطلاعات بیشتر از شرایط افتادن سربازی در شهر خود کلیک کنید.

 

 

خلاصه مطلب

ما سعی کردیم در این مطلب به سوالات شما در رابطه با اینکه معاف از رزم ها کجا می افتند؟ پاسخ دهیم. همچنین تمامی نکات مربوط به سربازان معاف از رزم نیز بررسی گردید. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب، نیاز به اطلاعات بیشتری در رابطه با اینکه معاف از رزم ها کجا می افتند؟ داشتید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تقسیم سربازان معاف از رزم  از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

9099075307 تماس از سراسر کشور و 9099075307 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل

 

5/5 - (1 امتیاز)
سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
تماس از سراسر کشور : 909 9075307

آبا معافیت از رزم به معنای سختی در استخدام است؟

ممکن است برای استخدام در برخی سازمان ها مشکل داشته باشید.

آیا معافیت از رزم به بیماران روانی تعلق می گیرد؟

بله این افراد می توانند معاف از رزم شوند.

آیا بیماری های غدد داخلی به معنای معافیت از رزم است؟

به می تواند باعث معافیت از رزم شود.

برای اینکه بدانیم افراد معاف از رزم چگونه تقسیم می شوند، راه حل چیست؟

برای اطلاع از این می توانید با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

نظرات

 1. امیر
  ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۵

  سلام درجه معاف از رزم ها پایین تره؟

  • bahraii
   ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۸

   سلام وقتتون بخیر .لطفا مقاله تقسیم سربازان معاف از رزم را با دقت مطالعه کنید

ایران تحصیل
تماس با مشاور