ایران تحصیل
مشاوره با تلفن ثابت
از سراسر کشور

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

معافیت 28 ماه ایثارگری + شرایط قانون جدید 1403

معافیت 28 ماه ایثارگری
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

سازمان نظام وظیفه کشور هر ساله قوانین جدیدی را برای معافیت سربازی در نظر می گیرد. برای سال جاری نیز معافیت 28 ماه ایثارگری را در نظر گرفته است. طبق این قانون کسانی که یکی از والدین آن ها سابقه 28 ماه ایثارگری در جبهه را دارند می توانند از این قانون استفاده کنند.

با توجه به این که افراد زیادی به دنبال معافیت های سربازی هستند. لذا اطلاع در این مورد می تواند شانس خوبی را برای آن ها فراهم کند. این افراد باید شرایطی داشته باشند و مراحلی را طی نمایند. به همین دلیل لازم است آن ها از این قوانین مطلع باشند. برای اطلاع از این موضوع و موضوعات مشابه در مورد معافیت 28 ماه ایثارگری 1403 می توانید با مشاوران ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 تماس حاصل فرمایید.

قانون معافیت 28 ماه ایثارگری چیست؟

قانون معافیت سربازی ایثارگری هر ساله دچار تغییراتی می شود. این کار باعث سردرگمی و بی‌اطلاعی برخی از افراد از این موضوع می گردد؛ بنابراین این افراد باید اطلاعات دقیقی را در این مورد داشته باشند. در حال حاضر طبق آخرین قانون معافیت سربازی ایثارگری، آن دسته از افرادی که بین 28 تا 29 ماه حضور در جبهه دارند می توانند از قانون معافیت 28 ماه ایثارگری استفاده کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد معافیت سربازی بالای چهل سال و شرایط قانونی آن ها روی لینک کلیک کنید.

این قانون در حال حاضر شامل ۲۰ هزار نفر در هر سال می شود؛ بنابراین کسانی که زودتر اقدام کنند می توانند از این قانون استفاده نمایند. این طرح در سال های گذشته تدوین شده است و در آن قرار شد در مدت ۵ سال 100 هزار نفر از قانون معافیت از خدمت سربازی با 28 ماه ایثارگری استفاده کنند. لذا سالانه ۲۰ هزار نفر می توانند از این طرح بهره ببرند.

قانون معافیت 28 ماه ایثارگری چیست؟

نحوه استفاده از قانون معافیت 28 ماه ایثارگری 1403

طبق آخرین اطلاعاتی که در مورد قانون معافیت 28 ماه ایثارگری 1403 منتشر شده است. افرادی که قصد دارند از این قانون استفاده کنند به ازای هر ماه ایثارگری، درصد جانبازی و هر ماه آزادگی می توانند ۱۲ روز از دوره خدمت خود را کسر کنند. لذا مشمولین خدمتی که والدین آن ها شامل این طرح هستند می توانند با ارائه مدارک لازم از قانون معافیت از خدمت سربازی با 28 ماه ایثارگری 1403 استفاده نمایند.

برای اطلاع از معافیت اهدای کلیه و شرایط و مدارک قانونی آن روی لینک کلیک کنید.

افرادی که می خواهند از این طرح استفاده کنند لازم نیست در سامانه خاصی ثبت نام کنند. بلکه آن ها باید مراحل معرفی به خدمت خود را انجام دهند تا از آن طرح بهره‌مند شوند. در واقع لازم نیست شما در سامانه دیگری برای استفاده از معافیت از خدمت سربازی با 28 ماه ایثارگری نام‌نویسی نمایید. بعد از آن که شما کارهای ثبت نام خود برای اعزام به خدمت سربازی انجام دادید کلیه مدارک شما بررسی می شود و در صورت داشتن شرایط لازم از معافیت خدمت سربازی با 28 ماه ایثارگری برخوردار خواهید بود.

استفاده از مشاوران آنلاین معافیت خدمت سربازی

در حال حاضر قوانین زیادی برای معافیت خدمت و کسری وجود دارند. به طوری که شما می توانید از آن ها استفاده نمایید. این قوانین هر ساله دست خوش تغییراتی می شوند که می توانند شرایط استفاده از آن را برای عده ای عوض نمایند. همان طور که می دانید برای پیگیری این اخبار و قوانین معافیت سربازی، زمان زیادی را صرف کنید و شما باید سایت های زیادی را برای اطلاع از آن ها دنبال نمایید.

برای عواقب معافیت با طلاق صوری پدر مادر روی لینک کلیک کنید.

به همین دلیل می توانید با مشاوران ایران تحصیل به صورت تلفنی صحبت نمایید. آن ها ضمن این که به شما اطلاعاتی را در مورد معافیت خدمت سربازی 28 ماه ایثارگری ارائه می دهند می توانند شرایط شما را برای این کار بررسی کنند.

استفاده از مشاوران آنلاین معافیت خدمت سربازی

حال اگر مشمول استفاده از معافیت 28 ماه ایثارگری نباشید می توانید از معافیت های دیگر سربازی مانند کفالت، پزشکی، موارد خاص و غیره استفاده کنید؛ بنابراین صحبت با این مشاوران بهترین و آسان ترین راه برای دستیابی به اطلاعات جامع و کامل است. البته به غیر از موارد بالا می توانید در مورد امتیازات امریه خدمت سربازی نیز صحبت کنید؛ زیرا همان گونه که می دانید شما با انجام پروژه های مختلف می توانید از معافیت ها و کسری های خدمت سربازی استفاده نمایید.

دقت کنید تکمیل فرم ثبت نام خدمت سربازی توسط افراد ناشناس و کسانی که اطلاعات کافی در این مورد ندارند نیز می تواند موجب سلب  امتیاز استفاده از معافیت سربازی شوند و در برخی مواقع نیز ممکن است جریمه شوید؛ بنابراین شما با برقراری یک تماس تلفنی می توانید از امتیازهای کسری و معافیت خدمت سربازی مطلع و از آن ها استفاده کنید.

جهت اطلاع از  چگونه معافیت تحصیلی بگیریم؟ و راهنما گام به گام آن روی لینک کلیک کنید.

چند نفر از فرزندان می توانند از معافیت 28 ماه ایثارگری استفاده کنند؟

در حال حاضر تنها یکی از فرزندان کسانی که 28 و 29 ماه خدمت در جبهه دارند می توانند از این قانون استفاده کنند. حال اگر فردی دو یا سه برابر آن حضور فعال در جبهه را داشته باشد می تواند این امتیاز را بین فرزندان خود تقسیم کند. در واقع اگر فردی 56 یا 84 ماه حضور فعال در جبهه داشته باشد می تواند از این قانون برای دو یا سه فرزند خود استفاده نماید؛ بنابراین هیچ گونه محدودیتی در استفاده از قانون معافیت خدمت سربازی با 28 ماه ایثارگری وجود ندارد.

برای آشنایی با شرایط معاف از رزم کلیک کنید.

چه کسانی نمی توانند از قانون معافیت 28 ماه ایثارگری استفاده کنند؟

کلیه کسانی که غیبت سربازی دارند نمی توانند از این قانون استفاده کنند. لذا شما برای استفاده از این قانون در همان روزهای اول ثبت نام کنید تا با استفاده از این معافیت بتوانید طول دوره خدمت سربازی خود را کم نمایید.

چه کسانی نمی توانند از قانون معافیت 28 ماه ایثارگری استفاده کنند

 

اگر تعداد افراد دارای 28 ماه ایثارگری بیشتر از 20 هزار نفر باشند، چه تمهیداتی برای آن ها در نظر گرفته می شود؟

همان طور که در بالا عنوان شد در هر سال قرار است حدود 20 هزار نفر از امتیاز معافیت خدمت سربازی با 28 ماه ایثارگری استفاده کنند. حال اگر بیشتر از 20 هزار نفر در یک سال واجد شرایط استفاده از این قانون شناسایی شوند، چه تمهیداتی برای آن ها در نظر گرفته شده است.

جهت اطلاع از مدارک لازم برای معافیت کفالت کلیک کنید.

طبق اطلاعات به دست آمده در صورتی که افراد واجد شرایط استفاده از معافیت خدمت سربازی با 28 ماه ایثارگری بیش از ۲۰ هزار نفر در یک سال باشند. در این صورت افراد مازاد بر ظرفیت در سال آینده به خدمت سربازی معرفی خواهند شد.

 

خلاصه مطلب

افرادی که والدین آن ها ایثارگر هستند می توانند از قانون معافیت 28 ماه ایثارگری استفاده کنند. این قانون شامل همه افراد می شود و هیچ گونه محدودیتی در آن وجود ندارد؛ اما به یاد داشته باشید که تنها ۲۰ هزار نفر در یک سال می توانند از این قانون استفاده کنند. لذا اگر تعداد ثبت نام کنندگان بیش از ۲۰ هزار نفر باشد مازاد آن ها در سال بعد به خدمت سربازی خواهند رفت.

به غیر از این قانون، هر ساله قوانین معافیت و کسری خدمت زیادی اضافه و اصلاح می شوند. به طوری که شما برای اطلاع از این قوانین می توانید با مشاوران ایران تحصیل به شماره تلفن 9099075307 در تماس باشید. اطلاع از آن ها و تبصره ها می تواند به شما کمک کند تا از رفتن به خدمت سربازی معاف شوید.

 

جهت دانلود پی دی اف مقاله معافیت 28 ماه ایثارگری روی لینک کلیک کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
از 8 صبح تا 12 شب حتی در ایام تعطیل

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت:

۹۰۹ ۹۰۷ ۵۳۰۷

مشاوران متخصص ما آماده راهنمایی کردن شما هستند

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

آیا همه افراد می توانند از قانون معافیت 28 ماه ایثارگری استفاده کنند؟

بله؛ کلیه کسانی که دارای شرایط استفاده از معافیت و کسری خدمت سربازی با 28 و 29 ماه سابقه حضور در جبهه هستند می توانند از این قانون استفاده کنند.

طبق قانون معافیت از خدمت سربازی با 28 ماه ایثارگری، مشمولین واجد شرایط کسری خدمت یا معاف از خدمت دریافت خواهند کرد؟

این دسته از افراد شامل کسری خدمت خواهند بود. حال کسانی که یکی از والدین آن ها سابقه حضور ۳۰ ماه در جبهه را دارد می تواند از خدمت معاف شود.

مشمولین خدمت برای استفاده از قانون معافیت خدمت سربازی با 28 ماه ایثارگری در کدام سامانه ثبت نام کنند؟

این افراد برای استفاده از این قانون نیازی به ثبت نام در سامانه خاصی ندارند. لذا آن ها باید مراحل ثبت نام عادی خود را برای اعزام به خدمت طی کنند تا حین معرفی به خدمت مدارک آن ها بررسی شده و نتیجه آن ها اعلام شود.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

 • تمدید معافیت تحصیلی

  تمدید معافیت تحصیلی + ورود به سایت صدور

  قوانین جدید مربوط به تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان اعلام شد. پس از پایان سن 18 سالگی، تمامی آقایان مشمول خدمت سربازی می شوند و می بایست برای انجام وظیفه خود هر چه سریع تر اقدام کنند؛ در غیر این صورت...
 • قوانین جدید معافیت سربازی

  قوانین جدید معافیت سربازی در سال 1403

  با اطلاع از قوانین جدید معافیت سربازی، می توانید برای دریافت انواع معافیت ها اقدام کنید. سربازی برای کلیه مردان بالای 18 سال اجباری است و از آنجایی که بسیاری ممکن است مشمول دریافت معافیت باشند، یک سری قونین برای...
 • قانون کسری خدمت فرزندان ایثارگر

  کسری خدمت فرزندان ایثارگر 1403 + شرایط جدید و مدارک لازم

  کسری خدمت ایثارگران یکی دیگر از انواع کسری خدمتی است که مشمولان خدمت نظام وظیفه می‌توانند از آن بهره ببرند. البته در این میان، اطلاع از مدارک لازم، مدت کسری ایثارگری و شرایط مورد نیاز برای دریافت نیز برای کسری...
 • معافیت کفالت اعتیاد پدر

  معافیت کفالت اعتیاد پدر 1403 + شرایط، مدارک و مراحل

  معافیت کفالت اعتیاد پدر برای آن دست از مشمولانی در نظر گرفته می‌شود که پدر آنها به خاطر اعتیاد، توانایی سرپرستی خانواده را ندارد. متاسفانه با رواج اعتیاد در بسیاری از افراد، ممکن است خیلی از آنها نتوانند به اندازه...
تماس با مشاور